Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 stycznia 2020 r.
6:37

Nowa szkoła podstawowa w Lublinie przyjmie o 200 uczniów więcej. Pierwszy dzwonek we wrześniu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
10 27 A A
Nowa szkoła podstawowa w Lublinie powstaje przy ul. Berylowej
Nowa szkoła podstawowa w Lublinie powstaje przy ul. Berylowej (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Do 800 zwiększona została liczba uczniów, których ma przyjąć nowa publiczna podstawówka budowana przy ul. Berylowej. Pierwotnie planowano, że szkoła przyjmie 600 dzieci, ale Ratusz uznał, że zmieści ich więcej. Jeszcze w styczniu nad utworzeniem nowej placówki ma głosować Rada Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwszy dzwonek przy Berylowej powinien zabrzmieć już we wrześniu. Urząd Miasta zapewnia, że do tego czasu zdąży z zakończeniem budowy gmachu i dróg dojazdowych oraz dostawą niezbędnego sprzętu.

Sporo pracy

– Przed nami jeszcze pięć miesięcy intensywnych prac wykończeniowych, tak by pod koniec czerwca szkoła była gotowa do wyposażania w specjalistyczny sprzęt – informuje Monika Głazik z biura prasowego w lubelskim Ratuszu.

Główny obiekt jest w stanie surowym zamkniętym, na części fasady zamontowane zostały już kolorowe tafle elewacji. Według informacji przekazanych wczoraj przez Ratusz udało się już wykonać większość wewnętrznych instalacji, a teraz układane są płytki.

Najwięcej do zrobienia pozostało w części sportowej. Prace koncentrują się na dokończeniu sali gimnastycznej o lekkiej, drewnianej konstrukcji. Widownia będzie mieć 337 miejsc.

Więcej uczniów

Ratusz oficjalnie potwierdził, że podstawówka przy ul. Berylowej przyjmie o jedną trzecią więcej dzieci niż pierwotnie zapowiadano. Dotąd była mowa o 600 uczniach, teraz władze miasta obiecują stworzyć aż 800 miejsc. W nowej podstawówce mają być stworzone po cztery klasy każdego rocznika, każda dla 25 uczniów.

Urząd Miasta tłumaczy, że dzięki temu kosztowny obiekt (niemal 80 mln zł z wyposażeniem) zostanie lepiej wykorzystany. Tym bardziej że blokowiska Węglina Południowego szybko się rozrastają, a pobliskie podstawówki (przy Roztoczu, Biedronki i Bursztynowej) są zapełnione.

Nowa placówka ma być powołana do życia na styczniowym posiedzeniu Rady Miasta. Na luty planowany jest konkurs na jej dyrektora.

– Chcemy, aby od kwietnia dyrektor zaczął organizować szkołę – mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty.

Wewnątrz udało się już położyć większość instalacji (fot. UM Lublin)

Nie tylko szkoła

Osobne wejście będzie prowadzić do przedszkola z sześcioma oddziałami dla 150 dzieci. – W przedszkolu będą trzy sale do zajęć ruchowych, z szatnią, zapleczem administracyjnym, pokojem logopedy, pokojem nauczycielskim i niezbędnym zapleczem sanitarnym – wylicza Głazik.

Posiłki dla uczniów i przedszkolaków będą gotowane w kuchni zdolnej wydać dziennie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów.

Przy Berylowej ma również powstać dom kultury, korzystający z sali widowiskowej dla ponad 300 osób. Ratusz nie przesądza jeszcze, czy urządzi tu filię istniejącej już placówki kulturalnej, czy stworzy Młodzieżowy Dom Kultury. To drugie rozwiązanie pozwoliłoby organizować zajęcia kulturalne bez wydzielania na ten cel konkretnych pomieszczeń, bo MDK byłby formalnie placówką oświatową i mógłby działać jako część zespołu obejmującego także szkołę i przedszkole. Który scenariusz wybierze samorząd? – Szukamy najlepszego rozwiązania – mówi Banach.

Potrzebne boisko

Projekt placówki ul. przy Berylowej nie przewiduje zewnętrznych obiektów sportowych, bo na ich budowę nie ma tu miejsca. – Miasto nadal prowadzi rozmowy w sprawie nabycia działek pod boisko – informuje Monika Głazik. Na razie nie ma pewności, czy uda się wykonać boisko przed pierwszym dzwonkiem.

e-Wydanie

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anna / 16 stycznia 2020 o 09:36
+9
Na całym Węglinie nie ma boiska, więc władza uznała, że przy szkole też nie będzie. Trzeba być konsekwentnym
Avatar
Japolan / 16 stycznia 2020 o 09:46
+6
Na całym Węglinie nie ma boiska,  więc władza uznała,  że przy szkole też nie będzie. Trzeba być konsekwentnym
Miejska szkoła bez boiska wśród deweloperskich slamsów bez boiska. Pan dr Krzysztof Żuk ma koleine "osiągnięcie".
Avatar
Japolan / 17 stycznia 2020 o 13:17
+4
Sytuacja skłania do zastanowienia się: Skoro kilkuset (600, a może nawet 800) ma sobie poradzić bez szkolnego boiska, to tym bardziej pan doktor Krzysztof Żuk (szef Platformy Obywatelskiej w Województwie Lubelskim) powinien sobie poradzić bez miejskiej limuzyny (fundowanej, wraz z kierowcą, przez podatników).
Avatar
Magda / 16 stycznia 2020 o 23:38
+4
Nowa publiczna szkoła bez boiska. Tak wygląda (nie-)rząd Platforny Obywatelskiej. To drugi taki przypadek w Polsce - pierwszym jest Warszawa (konkretnie Wilanów), także opanowana przez PO.
 Przecież władze miasta myślą wyłącznie o betonie dla mieszkancow, to co się dziwić, ze zlekceważyli myśl o działce pod boisko.
Avatar
szpak / 16 stycznia 2020 o 13:21
+4
boiska nie ma bo na miejscu boiska postawiono kościół
  Znowu komuś kościół przeszkadza.. Zadam Ci kilka pytań, prosze o odpowiedź: - kto jest właścicielem działki na której znajduje się kościół? Czy przypadkiem nie Kościół? - kto buduje ten kościół? Miasto czy Kościół? - czy cokolwiek kosztuje Cię budowa tego kościoła? Czy ktoś Cię zmuszał do płacenia na budowę tego kościoła? Więc za przeproszeniem ale nic ci do tego co powstaje na tej prywatnej działce. Jeszcze dla krytyków budowy kościoła taka informacja że Kościół w darowiźnie przekazał 20 arów działki pod budowę szkoły. Bez tego ta szkoła nie mogłaby powstać.
  Znowu komuś kościół przeszkadza.. Zadam Ci kilka pytań, prosze o odpowiedź: - kto jest właścicielem działki na której znajduje się kościół? Czy przypadkiem nie Kościół? - kto buduje ten kościół? Miasto czy Kościół? - czy cokolwiek kosztuje Cię budowa tego kościoła? Czy ktoś Cię zmuszał do płacenia na budowę tego kościoła? Więc za przeproszeniem ale nic ci do tego co powstaje na tej prywatnej działce. Jeszcze dla krytyków budowy kościoła taka informacja że Kościół w darowiźnie przekazał 20 arów działki pod budowę szkoł... rozwiń
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 08:20
+3
Kiedy i gdzie skladac cv do pracy w tej szkole czy juz stolki sa zaklepane dla swoich .
Avatar
Magda / 16 stycznia 2020 o 23:41
+3
Wyjazd rano do pracy z osiedli z ulic Jaspisowa, Jantarowa, Kryształowa który już dziś stanowi wyzwanie będzie jeszcze bardziej utrudniony. Czy ktoś o tym pomyślał? Aktualnie jest już ciężko wyjechać. Miasto dodatkowo zablokowało wyjazd Jantarową do ul. Jana Pawla. Niech ktoś z urzędników rano zobaczy co się dzieje. Jak ruszy szkoła to będzie jeszcze ciekawiej.
"   Kolejne pół miliona prezydent gotów jest przeznaczyć na usprawnienie wyjazdu z blokowisk Węglina Południowego. Miałyby tu powstać dodatkowe pasy ruchu dla kierowców skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II z Gęsiej oraz Jantarowej."
Dodatkowy pas do skrętu w prawo przy tylu osiedlach to konieczność, tu się nie ma co zastanawiać. Tylko w tym temacie to nic się nie dzieje, czyli najpierw będzie test wytrzymałości kierowców, a potem za dwa lata może zaczną się prace.... Powinien zostać odblokowany wyjazd z Jantarowej do Jana Pawła.
 Gdzie niby ten pas ma się zmieścić? 
 Gdzie niby ten pas ma się zmieścić?  rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2020 o 13:56
+3
odpowiem i przedstawie fakty  teren gdzie obecnie budowana jest szkoła i kościół był przeznaczony pod usługi oświatowe / kośció się do tego nie zalicza/. Mimo to terenu nie kupiło miasto a deweloper - po co mu taka działka na której bloków zbudować nie mógł? Zamienił się z miastem na działkę przy Krańcowej metr za metr. A wcześniej cześć tego terenu zamienił się z kościołem na działki, którą kościół odzyskał nagle od miasta. Czy nie taniej i rozsądniej byłoby gdyby miasto kupiło cały ten teren od pierwotnych właścicieli .....niech każdy odpowie sobie sam.....
odpowiem i przedstawie fakty  teren gdzie obecnie budowana jest szkoła i kościół był przeznaczony pod usługi oświatowe / kośció się do tego nie zalicza/. Mimo to terenu nie kupiło miasto a deweloper - po co mu taka działka na której bloków zbudować nie mógł? Zamienił się z miastem na działkę przy Krańcowej metr za metr. A wcześniej cześć tego terenu zamienił się z kościołem na działki, którą kościół odzyskał nagle od miasta. Czy nie taniej i rozsądniej byłoby gdyby miasto kupiło cały ten teren od pierwotnych właścicieli .....niech każdy odp... rozwiń
Avatar
banki ziemi / 16 stycznia 2020 o 10:39
+3
Na całym Węglinie nie ma boiska,  więc władza uznała,  że przy szkole też nie będzie. Trzeba być konsekwentnym
Miejska szkoła bez boiska wśród deweloperskich slamsów bez boiska. Pan dr Krzysztof Żuk ma koleine "osiągnięcie".
 Ziemia ma służyć dewelo-rozwojowi, a nie jakimś bachorom z dewelo-slamsów do ganiania za piłką.
Avatar
Mieszkaniec ul. Jaspisowej / 16 stycznia 2020 o 10:33
+3
Wyjazd rano do pracy z osiedli z ulic Jaspisowa, Jantarowa, Kryształowa który już dziś stanowi wyzwanie będzie jeszcze bardziej utrudniony. Czy ktoś o tym pomyślał? Aktualnie jest już ciężko wyjechać. Miasto dodatkowo zablokowało wyjazd Jantarową do ul. Jana Pawla. Niech ktoś z urzędników rano zobaczy co się dzieje. Jak ruszy szkoła to będzie jeszcze ciekawiej.
Avatar
Paweł / 17 stycznia 2020 o 22:40
+1
Na Biedronki podstawówka zapełniona? Jakim cudem? Kiedyś było po 10 klas każdego rocznika, a teraz są max.3-4.
Avatar
Komentator / 17 stycznia 2020 o 14:26
+1
Wyjazd rano do pracy z osiedli z ulic Jaspisowa, Jantarowa, Kryształowa który już dziś stanowi wyzwanie będzie jeszcze bardziej utrudniony. Czy ktoś o tym pomyślał? Aktualnie jest już ciężko wyjechać. Miasto dodatkowo zablokowało wyjazd Jantarową do ul. Jana Pawla. Niech ktoś z urzędników rano zobaczy co się dzieje. Jak ruszy szkoła to będzie jeszcze ciekawiej.
"   Kolejne pół miliona prezydent gotów jest przeznaczyć na usprawnienie wyjazdu z blokowisk Węglina Południowego. Miałyby tu powstać dodatkowe pasy ruchu dla kierowców skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II z Gęsiej oraz Jantarowej."
Dodatkowy pas do skrętu w prawo przy tylu osiedlach to konieczność, tu się nie ma co zastanawiać. Tylko w tym temacie to nic się nie dzieje, czyli najpierw będzie test wytrzymałości kierowców, a potem za dwa lata może zaczną się prace.... Powinien zostać odblokowany wyjazd z Jantarowej do Jana Pawła.
Gdzie niby ten pas ma się zmieścić?
 Na Gęsiej nie ma problemu ze znalezieniem miejsca pod doatkowy pas. Pozostaje tylko kwestia chęci wykonania. Bo przecież kasa na to "jest".
 Na Gęsiej nie ma problemu ze znalezieniem miejsca pod doatkowy pas. Pozostaje tylko kwestia chęci wykonania. Bo przecież kasa na to "jest". rozwiń
Avatar
Janiepolan / 17 stycznia 2020 o 14:23
+1
odpowiem i przedstawie fakty teren gdzie obecnie budowana jest szkoła i kościół był przeznaczony pod usługi oświatowe / kośció się do tego nie zalicza/. Mimo to terenu nie kupiło miasto a deweloper - po co mu taka działka na której bloków zbudować nie mógł? Zamienił się z miastem na działkę przy Krańcowej metr za metr. A wcześniej cześć tego terenu zamienił się z kościołem na działki, którą kościół odzyskał nagle od miasta. Czy nie taniej i rozsądniej byłoby gdyby miasto kupiło cały ten teren od pierwotnych właścicieli .....niech każdy odpowie sobie sam.....
Słyszałem trochę inną wersję: całość działki (pod szkołą i kościołem) należała do miasta i w 100% miała być przeznaczona pod oświatę (wpis w MPZP). Miasto niestety musiało zrobić nasadzenia drzew i zamieniło się z kościołem na pół działki - w zamian dostało działkę na Majdanku. Miasto załatwiło sobie teren pod wywiązanie się z obowiązku nasadzeń, kościół zdobył działkę pod kościół na nowym osiedlu... tylko mieszkańcy zostali z ręką w nocniku bo dzieci będą bez boiska.
Słyszałem trochę inną wersję: całość działki (pod szkołą i kościołem) należała do miasta i w 100% miała być przeznaczona pod oświatę (wpis w MPZP). Miasto niestety musiało zrobić nasadzenia drzew i zamieniło się z kościołem na pół działki - w zamian dostało działkę na Majdanku. Miasto załatwiło sobie teren pod wywiązanie się z obowiązku nasadzeń, kościół zdobył działkę pod kościół na nowym osiedlu... tylko mieszkańcy zostali z ręką w nocniku bo dzieci będą bez boiska. rozwiń
Avatar
Japolan / 17 stycznia 2020 o 13:17
+4
Sytuacja skłania do zastanowienia się: Skoro kilkuset (600, a może nawet 800) ma sobie poradzić bez szkolnego boiska, to tym bardziej pan doktor Krzysztof Żuk (szef Platformy Obywatelskiej w Województwie Lubelskim) powinien sobie poradzić bez miejskiej limuzyny (fundowanej, wraz z kierowcą, przez podatników).
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 08:20
+3
Kiedy i gdzie skladac cv do pracy w tej szkole czy juz stolki sa zaklepane dla swoich .
Avatar
Gość / 17 stycznia 2020 o 08:17
+2
Kiedy rekrutacja nauczycieli do pracy w tej szkole gdzie trzeba skladac cv czy juz miejsca sa zaklepane dla swoich i brak już wakaty rozdane.
Avatar
Japolan / 17 stycznia 2020 o 06:05
+2
Pan dr Krzysztof Żuk to chyba ci się po nocach śni, prawda Japolan? Kiedy wizyta w Abramowicach? Wypadałoby coś z tym w końcu zrobić
Moje sny są wolne od koszmarów. To dobrze, że już was poinformowano o lokalizacji waszego towarzystwa miłośników "betonowego Lublina". Znaczy to, że wiecie, gdzie "trzepiecie klawiaturę" i od kogo dostajecie "papu". To dobrze, że korzystacie z pomocy fachowej w uporaniu się z fobią na moim punkcie. Zdrowia życzę!
Avatar
Magda / 16 stycznia 2020 o 23:49
+2
Przestańcie mnożyć problemy ta szkoła jest b.potrzebna , nareszcie dzieci , przynajmniej w większości , przestaną chodzić do pobliskich szkół przez bardzo ruchliwą ulicę Jana Pawła. Boisko przecież można dobudować już w trakcie funkcjonowania szkoły.
 Ale gdzie? Miasto chyba nie ma na to wykupionekj działki. No i przecież nie w wąwozie. Gdyby planiści rozsądnie planowali to my maluczcy nie mnozylibysmy tych problemów. Boiska są ważnym elementem szkoły, zwłaszcza takiego kołchozu. Ile szkół w Lublinie nie ma zewn boiska?
Avatar
Magda / 16 stycznia 2020 o 23:41
+3
Wyjazd rano do pracy z osiedli z ulic Jaspisowa, Jantarowa, Kryształowa który już dziś stanowi wyzwanie będzie jeszcze bardziej utrudniony. Czy ktoś o tym pomyślał? Aktualnie jest już ciężko wyjechać. Miasto dodatkowo zablokowało wyjazd Jantarową do ul. Jana Pawla. Niech ktoś z urzędników rano zobaczy co się dzieje. Jak ruszy szkoła to będzie jeszcze ciekawiej.
"   Kolejne pół miliona prezydent gotów jest przeznaczyć na usprawnienie wyjazdu z blokowisk Węglina Południowego. Miałyby tu powstać dodatkowe pasy ruchu dla kierowców skręcających w prawo w ul. Jana Pawła II z Gęsiej oraz Jantarowej."
Dodatkowy pas do skrętu w prawo przy tylu osiedlach to konieczność, tu się nie ma co zastanawiać. Tylko w tym temacie to nic się nie dzieje, czyli najpierw będzie test wytrzymałości kierowców, a potem za dwa lata może zaczną się prace.... Powinien zostać odblokowany wyjazd z Jantarowej do Jana Pawła.
 Gdzie niby ten pas ma się zmieścić? 
 Gdzie niby ten pas ma się zmieścić?  rozwiń
Avatar
Magda / 16 stycznia 2020 o 23:38
+4
Nowa publiczna szkoła bez boiska. Tak wygląda (nie-)rząd Platforny Obywatelskiej. To drugi taki przypadek w Polsce - pierwszym jest Warszawa (konkretnie Wilanów), także opanowana przez PO.
 Przecież władze miasta myślą wyłącznie o betonie dla mieszkancow, to co się dziwić, ze zlekceważyli myśl o działce pod boisko.
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowa organizacja na ruchliwym skrzyżowaniu w Lublinie. Tak będzie tu na stałe
galeria

Nietypowa organizacja na ruchliwym skrzyżowaniu w Lublinie. Tak będzie tu na stałe 0 10

Nietypowa organizacja ruchu została wprowadzona na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i jezdnią pl. Bychawskiego. Nad jednym z pasów zawisły… dwa sygnalizatory. Raz zielone światło zapala się dla jadących prosto, innym razem dla kierowców, którzy z tego samego pasa skręcają w prawo.

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk
film

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk 57 2

Bartosz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – tak orzekł wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie, przychylając się do wniosku prokuratury, która postawiła 21-latkowi m.in. zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Na czym polega leasing operacyjny?

Na czym polega leasing operacyjny? 0 0

Leasing operacyjny to jedna z wielu opcji finansowania zakupu samochodu w firmie. Ma on zarówno zalety, jak i wady, mimo wszystko polscy przedsiębiorcy często decydują się rozliczać koszty związane z zakupem auta właśnie w ten sposób. Dowiedz się, na czym polega leasing operacyjny i w jaki sposób rozliczyć koszty z nim związane.

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju
galeria
film

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju 6 16

Policjanci z CBŚP rozbili agencji towarzyskich. Podczas jednej akcji zlikwidowano 19 tzw. "mieszkaniówek", m.in. w Zamościu, Biłgoraju i Chełmie.

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle 0 0

Niewątpliwie branża metalowa ciągle się rozwija, a produkcja wciąż rośnie. Ma to kluczowe znaczenie dla gałęzi motoryzacyjnej, lotniczej, ale również elektrycznej i energetycznej. Warto zauważyć, że proces produkcyjny staje się bardziej innowacyjny, dzięki stosowaniu automatyzacji, a to z kolei wpływa na sam czas wytwarzania tego materiału.

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna 0 0

Górnik Łęczna po dwóch meczach kontrolnych w Łęcznej w kolejnym sparingu zmierzy się w sobotę w Rzeszowie z tamtejszą Stalą

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala 5 6

Do wypadku z udziałem miejskiego autobusu linii 16 doszło dziś rano na ul. Węglarza.

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy
galeria

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy 17 13

Obawiamy się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa – alarmują lekarze z Oddziału Kardiologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie w oficjalnym komunikacie dotyczącym trwającej w placówce restrukturyzacji.

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14 5

Piotr Pogonowski przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Były wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego złożył rezygnację ze stanowiska.

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem?
film

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem? 1 4

Rozmowa z Beatą Nadolską, szefową Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę 0 1

Trwa otwarty konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej oraz wspieranie przedsięwzięć artystycznych i patriotycznych w gminie Kurów. W tym roku władze na obydwa zadania przeznaczyły o 30 proc. więcej pieniędzy, niż w ubiegłym roku.

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych
galeria

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych 4 0

W tym roku siedem młodych osób otrzymało stypendium artystyczne od prezydenta Michał Litwiniuka. Większość stypendystów postawi na samorozwój.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Polska po raz drugi w tym sezonie będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Po listopadowych konkursach w Wiśle kolej na Zakopane, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w tegorocznym cyklu

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01]
24 stycznia 2020, 9:00

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01] 0 1

Wysyp kinowych premier w najbliższy weekend. Na ekranach lubelskich kin zobaczymy m.in. oscarowe "1917" i "Jojo Rabbit", komedię akcji "Bad Boys For Life", propozycję science-fiction "Proxima", dramat Clinta Eastwooda "Richard Jewell" czy film dla młodszych widzów - "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania
film

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania 9 123

Orzekające wspólnie trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły w czwartek, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w jego składzie znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Orzeczenie ma mieć zastosowanie do wyroków wydawanych od dnia dzisiejszego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!