Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 listopada 2009 r.
18:57
Edytuj ten wpis

Nowe apartamentowce powstaną w Lublinie. Ceny od 7 tys. zł za metr

0 18 A A

Lubelscy developerzy chcą walczyć o klientów z grubymi portfelami. W ścisłym centrum szykują dwie nowe inwestycje. Zbudują kilkanaście mieszkań i apartamentów o wysokim standardzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Wille Górna” to cztery apartamentowce, które staną tuż obok murów dawnego klasztoru brygidek. Budynki mają nawiązywać stylem do sąsiednich kamienic. W rezultacie powstanie kameralne osiedle, które ma nieco ożywić tę mocno zaniedbaną część śródmieścia. Przy ul. Górnej będzie w sumie 30 mieszkań. Od kawalerek po apartamenty. Największy z budynków powstanie przy samej ulicy. Będą to cztery kondygnacje z lokalami usługowymi na parterze. W osiedlu staną trzy mniejsze apartamentowce. We wszystkich budynkach zaprojektowano podziemne miejsca parkingowe.

– Mamy pozwolenie na budowę i na wiosnę zamierzamy ruszyć z inwestycją – mówi Artur Bury, prezes firmy Północ–Nieruchomości, która zajmie się budową osiedla. – Są już chętni na zakup mieszkań. Myślę, że niebawem podpiszemy pierwsze umowy.

Te zaś będą opiewały na spore sumy. Średnia cena za metr nowego mieszkania przy ul. Górnej to 7,5 tys. zł. To rekord na lubelskim rynku. – To jest ścisłe centrum – tłumaczy Bury. – A my zapewnimy wysoki standard, m.in. granitowe posadzki na klatce czy mahoniową stolarkę. Będzie też elewacja z piaskowca i ręcznie formowanej cegły. Do tego nowoczesna instalacja grzewcza i wykończone ściany. Nie będzie tylko podłóg i glazury.

To oznacza, że za 80-metrowy apartament i jego wykończenie zapłacimy blisko 700 tys. zł. Takich cen u nas jeszcze nie było. Ale developerzy obiecują bardzo wysoki standard i nienaganną jakość. Z tą ostatnią czasem miewają jednak problemy. Przykładem może być właśnie Północ–Nieruchomości, która przed dwoma laty (wtedy jako PB Północ – przyp. red.) postawiła dwa bloki przy ul. Cyprysowej. Właściciele mieszkań do dziś nie mogą się doprosić usunięcia usterek. Chodzi m.in. o wilgoć w garażach, cieknące stropy i okna dachowe.

– Wykonawca otrzymał właśnie listę usterek – wyjaśnia Artur Bury. – Z moich informacji wynika, że jeszcze w tym roku zabierze się za ich usuwanie. Jeśli szybko się z tym nie upora, zlecimy to innej firmie.
Tempo prac zależy w dużej mierze od pogody. Developer zapewnia jednak, że wszystkie usterki powinny być usunięte do wiosny.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
serty / 30 listopada 2009 o 14:29
0
ali napisał:
W centrum nigdy nie zamieszkam ze względu towarzystwo meneli i złodziei,wszędzie na świecie ludzie bogaci uciekają z centrum miast na obrzeża gdzie spokój,czystośc i nie ma zagrożenia dla dzieci ze strony zdemoralizowanych rówieśników.W Lublinie warto mieszkać na Porębie ośiedle Promyk.


Wszędzie w Europie najdroższe mieszkania są w centrum miast. Tylko w Stanach jest inaczej z powodu Murzynów którzy opanowali śródmieścia metropolii. Polska na szczęście jest w Europie i takie wzorce powinniśmy naśladować.


Wszędzie w Europie najdroższe mieszkania są w centrum miast. Tylko w Stanach jest inaczej z powodu Murzynów którzy opanowali śródmieścia metropolii. Polska na szczęście jest w Europie i takie wzorce powinniśmy naśladować. rozwiń
Avatar
ali / 29 listopada 2009 o 06:01
0
W centrum nigdy nie zamieszkam ze względu towarzystwo meneli i złodziei,wszędzie na świecie ludzie bogaci uciekają z centrum miast na obrzeża gdzie spokój,czystośc i nie ma zagrożenia dla dzieci ze strony zdemoralizowanych rówieśników.W Lublinie warto mieszkać na Porębie ośiedle Promyk.
Avatar
zdzierstwo / 28 listopada 2009 o 22:06
0
co????????? 700tys. za chatę bez glazury i podłóg??? buahaha... a okna chociaż będą wstawione??
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 20:52
0
O Orionie nic dobrego nie można powiedzieć.... najgorsza chałtura i najgorsze wykonastwo chyba w Lublinie!
pogadajcie z ludzmi którzy tam mieszkają...lepiej dopłacić a mieszkac lepiej a w sumie potem i wygodniej i taniej bo bez wiecznych usterek, grzyba, partactwa
Avatar
Lol / 28 listopada 2009 o 20:44
0
"Apartamentowce" :DLOL
Firma budujaca te bloki chyba nieco zagalopowala sie w nazewnictwie hehe lub moze po prostu uzyto w tym kontekscie blednego tlumaczenia angielskiego slowa apartment, oznaczajacego po prostu mieszkanie. Moja znajoma mieszka w apartamencie w Santa Monica w Kalifornii: widok z okna na ocean, portier przy wejsciu, budzenie na telefon, obsluga parkujaca samochody rezydentow w podziemnym garazu, na zyczenie przychodzi pan z obslugi i wyprowadza psa na spacer, a w windzie gra muzyka i wisza aksamitne zaslony. Jesli chodzi zas o proponowane budynki przy ul. Gornej...ani granit na klatce schodowej, ani mahoniowa stolarka nie zrobia ze zwyklego budynku "apartamentu", tak samo jak wielkie pieniadze nie zroba z zadnego prostaka inteligenta.
"Apartamentowce" :DLOL
Firma budujaca te bloki chyba nieco zagalopowala sie w nazewnictwie hehe lub moze po prostu uzyto w tym kontekscie blednego tlumaczenia angielskiego slowa apartment, oznaczajacego po prostu mieszkanie. Moja znajoma mieszka w apartamencie w Santa Monica w Kalifornii: widok z okna na ocean, portier przy wejsciu, budzenie na telefon, obsluga parkujaca samochody rezydentow w podziemnym garazu, na zyczenie przychodzi pan z obslugi i wyprowadza psa na spacer,... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 18:32
0
Akurat na Dożynkowej budował Orion - poziom podobny, tylko mniej klepiska a więcej betonu.
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 15:58
0
na Dożynkowej te slumsy w okrąglakach bało zielonych, wszystko na kupe, po najmniejszej linii oporu? Partactwo jakich mało, takie czworaki nowoczesne.
A broń Boże tam kupować !!!
Avatar
mm / 28 listopada 2009 o 15:45
0
Na Dożynkowej można kupić ładne mieszkanko od 4000 tys/m2,
Avatar
Anatemiusz nie nawiny / 28 listopada 2009 o 15:37
0
Kto ma te 7 tys. zł za 1 metr to wybuduje sobie doskonałą willę, bez łaski jakiegoś oszusta.
Kto by płacił takie pieniądze za mieszkanie w bloku z pijakiem sąsiadem i całą grhenną blokowiska.
|Chyba jakiś durny, tylko skąd miałby pieniądze na takie mieszkanie.
Raczej kit dla ciemnoty która miałąby udawać bogatego - ale tacuy obecnie nie są wiarygodni dla banków- zatek jakaś ściema dla ubogich.
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 14:14
0
sprzedam działkę budowlaną za 35 zł m2 - 30 km od lublinie w stronę Firleja
Avatar
serty / 30 listopada 2009 o 14:29
0
ali napisał:
W centrum nigdy nie zamieszkam ze względu towarzystwo meneli i złodziei,wszędzie na świecie ludzie bogaci uciekają z centrum miast na obrzeża gdzie spokój,czystośc i nie ma zagrożenia dla dzieci ze strony zdemoralizowanych rówieśników.W Lublinie warto mieszkać na Porębie ośiedle Promyk.


Wszędzie w Europie najdroższe mieszkania są w centrum miast. Tylko w Stanach jest inaczej z powodu Murzynów którzy opanowali śródmieścia metropolii. Polska na szczęście jest w Europie i takie wzorce powinniśmy naśladować.


Wszędzie w Europie najdroższe mieszkania są w centrum miast. Tylko w Stanach jest inaczej z powodu Murzynów którzy opanowali śródmieścia metropolii. Polska na szczęście jest w Europie i takie wzorce powinniśmy naśladować. rozwiń
Avatar
ali / 29 listopada 2009 o 06:01
0
W centrum nigdy nie zamieszkam ze względu towarzystwo meneli i złodziei,wszędzie na świecie ludzie bogaci uciekają z centrum miast na obrzeża gdzie spokój,czystośc i nie ma zagrożenia dla dzieci ze strony zdemoralizowanych rówieśników.W Lublinie warto mieszkać na Porębie ośiedle Promyk.
Avatar
zdzierstwo / 28 listopada 2009 o 22:06
0
co????????? 700tys. za chatę bez glazury i podłóg??? buahaha... a okna chociaż będą wstawione??
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 20:52
0
O Orionie nic dobrego nie można powiedzieć.... najgorsza chałtura i najgorsze wykonastwo chyba w Lublinie!
pogadajcie z ludzmi którzy tam mieszkają...lepiej dopłacić a mieszkac lepiej a w sumie potem i wygodniej i taniej bo bez wiecznych usterek, grzyba, partactwa
Avatar
Lol / 28 listopada 2009 o 20:44
0
"Apartamentowce" :DLOL
Firma budujaca te bloki chyba nieco zagalopowala sie w nazewnictwie hehe lub moze po prostu uzyto w tym kontekscie blednego tlumaczenia angielskiego slowa apartment, oznaczajacego po prostu mieszkanie. Moja znajoma mieszka w apartamencie w Santa Monica w Kalifornii: widok z okna na ocean, portier przy wejsciu, budzenie na telefon, obsluga parkujaca samochody rezydentow w podziemnym garazu, na zyczenie przychodzi pan z obslugi i wyprowadza psa na spacer, a w windzie gra muzyka i wisza aksamitne zaslony. Jesli chodzi zas o proponowane budynki przy ul. Gornej...ani granit na klatce schodowej, ani mahoniowa stolarka nie zrobia ze zwyklego budynku "apartamentu", tak samo jak wielkie pieniadze nie zroba z zadnego prostaka inteligenta.
"Apartamentowce" :DLOL
Firma budujaca te bloki chyba nieco zagalopowala sie w nazewnictwie hehe lub moze po prostu uzyto w tym kontekscie blednego tlumaczenia angielskiego slowa apartment, oznaczajacego po prostu mieszkanie. Moja znajoma mieszka w apartamencie w Santa Monica w Kalifornii: widok z okna na ocean, portier przy wejsciu, budzenie na telefon, obsluga parkujaca samochody rezydentow w podziemnym garazu, na zyczenie przychodzi pan z obslugi i wyprowadza psa na spacer,... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 18:32
0
Akurat na Dożynkowej budował Orion - poziom podobny, tylko mniej klepiska a więcej betonu.
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 15:58
0
na Dożynkowej te slumsy w okrąglakach bało zielonych, wszystko na kupe, po najmniejszej linii oporu? Partactwo jakich mało, takie czworaki nowoczesne.
A broń Boże tam kupować !!!
Avatar
mm / 28 listopada 2009 o 15:45
0
Na Dożynkowej można kupić ładne mieszkanko od 4000 tys/m2,
Avatar
Anatemiusz nie nawiny / 28 listopada 2009 o 15:37
0
Kto ma te 7 tys. zł za 1 metr to wybuduje sobie doskonałą willę, bez łaski jakiegoś oszusta.
Kto by płacił takie pieniądze za mieszkanie w bloku z pijakiem sąsiadem i całą grhenną blokowiska.
|Chyba jakiś durny, tylko skąd miałby pieniądze na takie mieszkanie.
Raczej kit dla ciemnoty która miałąby udawać bogatego - ale tacuy obecnie nie są wiarygodni dla banków- zatek jakaś ściema dla ubogich.
Avatar
Gość / 28 listopada 2009 o 14:14
0
sprzedam działkę budowlaną za 35 zł m2 - 30 km od lublinie w stronę Firleja
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 16-18 listopada. Jakie filmy warto zobaczyć?

Program TV na weekend 16-18 listopada. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fantastyczne zwierzęta ze świata Harry'ego Pottera, oscarowe Manchester by the Sea czy klasyczny Sobowtór, to niektóre z ciekawych produkcji, które będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [16-18 listopada]
16 listopada 2018, 9:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [16-18 listopada] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkraczają Zbrodnie Grindelwalda, kolejna odsłona serii rozgrywającej się w świecie Harry'ego Pottera. Zapowiada się efektowne widowisko. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Oszczędzanie na zakupach dzięki aplikacji – poznaj Kimbino

Oszczędzanie na zakupach dzięki aplikacji – poznaj Kimbino 0 0

Gromadzenie pieniędzy w skarbonce czy odkładanie na konto oszczędnościowe to popularne sposoby na oszczędzanie. Niemniej – nie zawsze skuteczne. Warto swój system oszczędnościowy rozwinąć, dzięki sprytnemu podejściu do zakupów i prostej aplikacji na smartfona.

Nowa szefowa PZL-Świdnik. Zastąpi Mieczysława Majewskiego

Nowa szefowa PZL-Świdnik. Zastąpi Mieczysława Majewskiego 0 0

Beata Stelmach od czwartku jest prezesa zarządu zakładów PZL-Świdnik. Stelmach zastąpi Mieczysława Majewskiego, który ogłosił wycofanie się ze spółki po udzieleniu wsparcia pani prezes we wdrażaniu w nowe obowiązki.

Świąteczne szaleństwo prezentowe - jak kupować, żeby nie zwariować?

Świąteczne szaleństwo prezentowe - jak kupować, żeby nie zwariować? 0 0

Ze Świętami Bożego Narodzenia nierozerwalnie związane są prezenty. Nie może ich zabraknąć pod żadną choinką. Z roku na rok rosną oczekiwania zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak więc kupować prezenty świąteczne, żeby mieć je przygotowane na czas?

Trzymał w mieszkaniu kontrabandę. Może trafić do więzienia

Trzymał w mieszkaniu kontrabandę. Może trafić do więzienia 0 2

Trzymał w mieszkaniu i w piwnicy ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 26 tysięcy złotych. Mieszkaniec Białej Podlaskiej może trafić do więzienia.

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak. Nowe drogi, nowe miasta (wideo)
film

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak. Nowe drogi, nowe miasta (wideo) 0 0

13 000 kilometrów dróg. Litwa, Łotwa, Estonia i część Rosji z Sankt Petersburgiem i Kaliningradem. Premiera dodatku Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak jeszcze w tym miesiącu.

Polacy gotowi do starcia z Holandią

Polacy gotowi do starcia z Holandią 9 0

Na Arenie Lublin odbyła się konferencja prasowa dotycząca meczu reprezentacji Polski z Holandią w ramach Europe Rugby Trophy

Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na finiszu. Czas na kolejne

Pierwszy etap budowy Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na finiszu. Czas na kolejne 0 0

Budowa pierwszego etapu Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem na finiszu. Stowarzyszenie Wspólny Świat już szykuje się do kolejnych etapów

Górnik jedzie do Częstochowy po czwartą wyjazdową wygraną

Górnik jedzie do Częstochowy po czwartą wyjazdową wygraną 0 1

Po udanym, ale wygranym w dość szczęśliwych okolicznościach starciu z Gryfem Wejherowo, Górnik Łęczna zmierzy się na wyjeździe z Skrą Częstochowa. Mierzy w czwarte w tym sezonie zwycięstwo na wyjeździe

Pomnik Kaczyńskich w Lublinie? Porażka klubu PiS. Pomysł odesłany do komisji
galeria

Pomnik Kaczyńskich w Lublinie? Porażka klubu PiS. Pomysł odesłany do komisji 70 15

Rada Miasta nie rozstrzygnęła dzisiaj sprawy budowy pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich według projektu opracowanego przez jedną z radnych PiS. Głosami koalicji pomysł został odesłany do ponownej oceny przez komisję kultury

Lubelskie: 83 miliony złotych dla szpitali powiatowych. Które dostaną pieniądze?

Lubelskie: 83 miliony złotych dla szpitali powiatowych. Które dostaną pieniądze? 2 4

Niemal 83 miliony złotych trafi do szpitali powiatowych. W Lubartowie powstanie nowy trakt operacyjny, w Puławach remont przejdzie kilka oddziałów i pojawi się rezonans magnetyczny

Lubelski Urząd Wojewódzki zamawia nowe samochody terenowe

Lubelski Urząd Wojewódzki zamawia nowe samochody terenowe 0 8

Pięć fabrycznie nowych samochodów terenowych zamawia Lubelski Urząd Wojewódzki. Cztery z nich mają służyć pracownikom Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Jeden zostanie zakupiony na potrzeby Państwowej Straży Łowieckiej.

The Settlers History Collection: Zbuduj to jeszcze raz (wideo)
film

The Settlers History Collection: Zbuduj to jeszcze raz (wideo) 0 0

Siedem części The Settlers. Każda ulepszona i dostosowana do Windows 10. The Settlers History Collection jest już dostępne, co oznacza, że znów można wysłać osadników w teren.

XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" w Puławach
18 listopada 2018, 16:00

XIV Przegląd Poezji i Pieśni Niepodległościowej "Żeby Polska była Polską" w Puławach 0 0

Przed nami finałowy koncert tegorocznej edycji Przeglądu Poezji i Pieśni Niepodległościowej Żeby Polska była Polską w Puławach. W niedzielę, 18 listopada o godz. 16 w Zespole Szkół Technicznych wystąpią laureaci festiwalu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!