Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2013 r.
18:25
Edytuj ten wpis

Nowe nieoznakowne samochody policji: Strzeż się czarnego opla

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 24 A A
 (Energozam)
(Energozam)

Do służby w policji trafi 75 opli insignia (na zdjęciu) z wideorejestratorami. Co najmniej trzy z nich zaczną służbę w lubelskiej policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na dostawę opli insignia wygrała zamojska firma Energozam, lubelski dealer Opla i Chevroleta.

– Będą to mocne auta, z 240-konnymi silnikami, przyspieszające do setki w 7,6 sekundy. Maksymalnie mogą pojechać 242 km/h – mówi Marek Tęcza, prezes Energozamu.

Prawdopodobnie trzy z tych maszyn dostanie lubelski garnizon policji. Nieoznakowne samochody będą uzbrojone w system do rejestracji wykroczeń Wideorapid2, produkcji polskiej firmy Zurad. Ople będą także wyposażone w laserowe mierniki prędkości "Iskra”.

To nie koniec zbrojeń. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie rozstrzygnęła właśnie przetarg na zakup 3 laserowych mierników prędkości.

– "Lasery” trafią do komendy w Tomaszowie Lubelskim – mówi Arkadiusz Kalita z KWP.

W woj. lubelskim policja posiada 22 wideorejstratory, w tym 18 w nieoznakowanych pojazdach i 4 w oznakowanych alfach romeo. Do tego 95 "starych” radarów ręcznych i 28 laserowych.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 17:58
0
[quote name='kierowca bombowca' timestamp='1366490091' post='760620']
`W tym dzikim kraju mandaty są dla tych co na bezrobociu,lub pracują za 1200 miesięcznie,tych czerwonych sQrwysynów co mają immunitety i od 25,000-150,000 patoli na miesiąc, to nie dotyczy, to nie ich kraj, nie są patriotami i nie płacą, ich to nie dotyczy !!!
[/quote]
Avatar
DAVE / 21 kwietnia 2013 o 16:54
0
bandyci z moich podatkow kupuja drogie samochody zeby mnie sledzic po ulicach i wystawic mandat. Trzeba byc porszywcem zeby pracowac w policji.CHWDP.
Avatar
kierowca / 21 kwietnia 2013 o 09:24
0
buehehe niech kupią nawet 1000 nieoznakowanych i 2000 radarów, ja już jeżdżę przepisowo i na mnie nie zarobią 50 km/h to ustawiam na tempomacie 55 km/h i jade przez miasto, mogą na mnie trąbić, mrugać światłami nie przyśpiesze, jakby tak każdy jeździł to by zbankrutowali po roku czy dwóch i można by zacząć jeździć normalnie, 40 % ograniczeń prędkości jest ok, pozostałe 60 % też - pod warunkiem że na drodze jest zamieć, mgła i trudne warunki drogowe
Avatar
kierowca bombowca / 21 kwietnia 2013 o 08:57
0
To całe jedno wielkie G.Ó.W.N.O. z tych Opli, gdy ci co nagminnie i najwięcej przekraczają prędkość i przepisy mają immunitet, którym może każdego PAŁE na ulicy po pysku wystrzelać lub z roboty zwolnić !! jedna wielka ściema i bucówa, z tych co mają najwięcej kasy że już nogami do szafy upychają nie ściągną ani grosza,i mogą ich w d.u.p.ę.całować bu.ha.haha.
Avatar
Buzal / 21 kwietnia 2013 o 08:46
0
[quote name='ja' timestamp='1366516701' post='760641']
Co to za tytuł? Przecież to nie porywacze, tylko policja, która nam pomaga i strzeże naszego bezpieczeństwa, Spotkanie z oplem przyda się niektórym piratom drogowym.
[/quote]Po co im te Ople??? za jednego Opla mieli by ze cztery Dacie i wtedy takich radiowozów było by setki tyśięcy,starczyło by na każde skrzyżowanie w Polsce, nie muśieli by nikogo ścigać, byli by w końcu bardziej zorganizowani a i jak rozd.upcą to i by serce tak komendanta nie bolało !! Mieli by tyle radiowozów, że nie musieli by stawiać tyle foto-radarów, a każdy komendat,komisarz starszy czy młodszy bez żadnej już obcinki mógłby do domu po pracy jeżdzić i stara spokojnie do fryzjera.
[quote name='ja' timestamp='1366516701' post='760641']
Co to za tytuł? Przecież to nie porywacze, tylko policja, która nam pomaga i strzeże naszego bezpieczeństwa, Spotkanie z oplem przyda się niektórym piratom drogowym.
[/quote]Po co im te Ople??? za jednego Opla mieli by ze cztery Dacie i wtedy takich radiowozów było by setki tyśięcy,starczyło by na każde skrzyżowanie w Polsce, nie muśieli by nikogo ścigać, byli by w końcu bardziej zorganizowani a i jak rozd.upcą to i by serce tak komendanta nie bolało &... rozwiń
Avatar
ja / 21 kwietnia 2013 o 05:58
0
Co to za tytuł? Przecież to nie porywacze, tylko policja, która nam pomaga i strzeże naszego bezpieczeństwa, Spotkanie z oplem przyda się niektórym piratom drogowym.
Avatar
Kowalski / 21 kwietnia 2013 o 00:47
0
[color=#4D4D4D][font=arial]"Ople będą także wyposażone w laserowe mierniki prędkości "Iskra”."[/font][/color]

Te same Iskry, które kłamią przy pomiarach a dodatkowo część z nich nie ma homologacji.

[url="http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami"]http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami[/url]

[url="http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/radar-iskra-klamie-czy-nie,1287333,324"]http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/radar-iskra-klamie-czy-nie,1287333,324[/url]

No ale przecież nie chodzi o to żeby pomiar był prawidłowy tylko żeby pomiar dawał podstawę do wystawienia mandatu
[color=#4D4D4D][font=arial]"Ople będą także wyposażone w laserowe mierniki prędkości "Iskra”."[/font][/color]

Te same Iskry, które kłamią przy pomiarach a dodatkowo część z nich nie ma homologacji.

[url="http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami"]http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami[/url]

[url="http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/new... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 00:07
0
, czy to wazne kto rzadzi i tak bPłacę podatki, nie skonczyłem studiow i nie marudze ze nie mam pracy, pracuje jako kierowca w dystrybucji w lublinie, zarabiam ok 1800-2000 na reke ale nie narzekam. Owszem, i mandat tez czasem zaplace, jesli zlamie przepisy, takie zycie po prostu, po co narzekac i sie stresowac, nie lepiej podejsc do wszystkiego z wiekszym dystansem, gadac ze nie ma pracy, jak jest tylko ze niektorym sie nie cche po prostu. aha, w wyborach nie bralem udzialu, czy to warzne kto rzadzi, podatki i tak beda. >smiac mi sie cchce z niektorych komentarzy. Chcecie zmieniac swiat, zacznijcie od siebie!
, czy to wazne kto rzadzi i tak bPłacę podatki, nie skonczyłem studiow i nie marudze ze nie mam pracy, pracuje jako kierowca w dystrybucji w lublinie, zarabiam ok 1800-2000 na reke ale nie narzekam. Owszem, i mandat tez czasem zaplace, jesli zlamie przepisy, takie zycie po prostu, po co narzekac i sie stresowac, nie lepiej podejsc do wszystkiego z wiekszym dystansem, gadac ze nie ma pracy, jak jest tylko ze niektorym sie nie cche po prostu. aha, w wyborach nie bralem udzialu, czy to warzne kto rzadzi, podatki i tak beda. >smiac mi sie cc... rozwiń
Avatar
anty psom i koalicji / 20 kwietnia 2013 o 22:55
0
co za kraj za nasz piniazki z podatkow kupuja luksusowe auta gdy przecietny obywatel ledwo wiaze koniec z koncem a o takim aucie moze tylko pomarzyc ,paranoja na kazdym kroku szukaja jak tu tylko wydusic kase od szarego czlowieka to juz idzie na zywca taryfikator wygorowany przekrocz 20 km za duzo i juz masz 500 zl ze o punktach nie wspomne przy czym zarobki minimalnej to 1500 na reke 1200 i gdzie tu logika pol wyplaty w zadnym kraju takiego cyrku niema to wszystko dazy do wojny domowej albo te gnidy nasz zniszcza trzeba cos z tym zrobic w tym kraju niema demokracji wyjebac tego cwela donka i cale scierwo ubekow
co za kraj za nasz piniazki z podatkow kupuja luksusowe auta gdy przecietny obywatel ledwo wiaze koniec z koncem a o takim aucie moze tylko pomarzyc ,paranoja na kazdym kroku szukaja jak tu tylko wydusic kase od szarego czlowieka to juz idzie na zywca taryfikator wygorowany przekrocz 20 km za duzo i juz masz 500 zl ze o punktach nie wspomne przy czym zarobki minimalnej to 1500 na reke 1200 i gdzie tu logika pol wyplaty w zadnym kraju takiego cyrku niema to wszystko dazy do wojny domowej albo te gnidy nasz zniszcza trzeba cos z tym zrobic w ... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 20 kwietnia 2013 o 22:34
0
[quote name='komediant główny.' timestamp='1366485707' post='760610']
Nie o to chodzi (...),czy ktoś łamie przepisy czy nie !!! ale o to żeby prawo było egzekwowane tak samo w stosunku do ciebie jak i do osła-posła,sędziego czy innego immuniteta.!!! Nie może być tak aby w tym POje***ym kraju,POje***i ludzie ustanawiali takie POje***e prawo które nie dotyczy tychże ustanawiających to prawo. Jak wytłumaczysz to , że POje***y minister [ z resztą nie on jeden ] który ustanawia takie przepisy , sam POpier.dala po Warszawie ile fabryka dała i mogą mu wszyscy na WAŁ skoczyć !!!!
[/quote]`W tym dzikim kraju mandaty są dla tych co na bezrobociu,lub pracują za 1200 miesięcznie,tych czerwonych sQrwysynów co mają immunitety i od 25,000-150,000 patoli na miesiąc, to nie dotyczy, to nie ich kraj, nie są patriotami i nie płacą, ich to nie dotyczy !!!
[quote name='komediant główny.' timestamp='1366485707' post='760610']
Nie o to chodzi (...),czy ktoś łamie przepisy czy nie !!! ale o to żeby prawo było egzekwowane tak samo w stosunku do ciebie jak i do osła-posła,sędziego czy innego immuniteta.!!! Nie może być tak aby w tym POje***ym kraju,POje***i ludzie ustanawiali takie POje***e prawo które nie dotyczy tychże ustanawiających to prawo. Jak wytłumaczysz to , że POje***y minister [ z resztą nie on jeden ] który ustanawia takie przepisy... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 17:58
0
[quote name='kierowca bombowca' timestamp='1366490091' post='760620']
`W tym dzikim kraju mandaty są dla tych co na bezrobociu,lub pracują za 1200 miesięcznie,tych czerwonych sQrwysynów co mają immunitety i od 25,000-150,000 patoli na miesiąc, to nie dotyczy, to nie ich kraj, nie są patriotami i nie płacą, ich to nie dotyczy !!!
[/quote]
Avatar
DAVE / 21 kwietnia 2013 o 16:54
0
bandyci z moich podatkow kupuja drogie samochody zeby mnie sledzic po ulicach i wystawic mandat. Trzeba byc porszywcem zeby pracowac w policji.CHWDP.
Avatar
kierowca / 21 kwietnia 2013 o 09:24
0
buehehe niech kupią nawet 1000 nieoznakowanych i 2000 radarów, ja już jeżdżę przepisowo i na mnie nie zarobią 50 km/h to ustawiam na tempomacie 55 km/h i jade przez miasto, mogą na mnie trąbić, mrugać światłami nie przyśpiesze, jakby tak każdy jeździł to by zbankrutowali po roku czy dwóch i można by zacząć jeździć normalnie, 40 % ograniczeń prędkości jest ok, pozostałe 60 % też - pod warunkiem że na drodze jest zamieć, mgła i trudne warunki drogowe
Avatar
kierowca bombowca / 21 kwietnia 2013 o 08:57
0
To całe jedno wielkie G.Ó.W.N.O. z tych Opli, gdy ci co nagminnie i najwięcej przekraczają prędkość i przepisy mają immunitet, którym może każdego PAŁE na ulicy po pysku wystrzelać lub z roboty zwolnić !! jedna wielka ściema i bucówa, z tych co mają najwięcej kasy że już nogami do szafy upychają nie ściągną ani grosza,i mogą ich w d.u.p.ę.całować bu.ha.haha.
Avatar
Buzal / 21 kwietnia 2013 o 08:46
0
[quote name='ja' timestamp='1366516701' post='760641']
Co to za tytuł? Przecież to nie porywacze, tylko policja, która nam pomaga i strzeże naszego bezpieczeństwa, Spotkanie z oplem przyda się niektórym piratom drogowym.
[/quote]Po co im te Ople??? za jednego Opla mieli by ze cztery Dacie i wtedy takich radiowozów było by setki tyśięcy,starczyło by na każde skrzyżowanie w Polsce, nie muśieli by nikogo ścigać, byli by w końcu bardziej zorganizowani a i jak rozd.upcą to i by serce tak komendanta nie bolało !! Mieli by tyle radiowozów, że nie musieli by stawiać tyle foto-radarów, a każdy komendat,komisarz starszy czy młodszy bez żadnej już obcinki mógłby do domu po pracy jeżdzić i stara spokojnie do fryzjera.
[quote name='ja' timestamp='1366516701' post='760641']
Co to za tytuł? Przecież to nie porywacze, tylko policja, która nam pomaga i strzeże naszego bezpieczeństwa, Spotkanie z oplem przyda się niektórym piratom drogowym.
[/quote]Po co im te Ople??? za jednego Opla mieli by ze cztery Dacie i wtedy takich radiowozów było by setki tyśięcy,starczyło by na każde skrzyżowanie w Polsce, nie muśieli by nikogo ścigać, byli by w końcu bardziej zorganizowani a i jak rozd.upcą to i by serce tak komendanta nie bolało &... rozwiń
Avatar
ja / 21 kwietnia 2013 o 05:58
0
Co to za tytuł? Przecież to nie porywacze, tylko policja, która nam pomaga i strzeże naszego bezpieczeństwa, Spotkanie z oplem przyda się niektórym piratom drogowym.
Avatar
Kowalski / 21 kwietnia 2013 o 00:47
0
[color=#4D4D4D][font=arial]"Ople będą także wyposażone w laserowe mierniki prędkości "Iskra”."[/font][/color]

Te same Iskry, które kłamią przy pomiarach a dodatkowo część z nich nie ma homologacji.

[url="http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami"]http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami[/url]

[url="http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/radar-iskra-klamie-czy-nie,1287333,324"]http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/radar-iskra-klamie-czy-nie,1287333,324[/url]

No ale przecież nie chodzi o to żeby pomiar był prawidłowy tylko żeby pomiar dawał podstawę do wystawienia mandatu
[color=#4D4D4D][font=arial]"Ople będą także wyposażone w laserowe mierniki prędkości "Iskra”."[/font][/color]

Te same Iskry, które kłamią przy pomiarach a dodatkowo część z nich nie ma homologacji.

[url="http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami"]http://######.pl/portal/aktualnosci/sad-radary-iskra-w-policyjnych-radiowozach-sa-nielegalne-co-z-mandatami[/url]

[url="http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/new... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2013 o 00:07
0
, czy to wazne kto rzadzi i tak bPłacę podatki, nie skonczyłem studiow i nie marudze ze nie mam pracy, pracuje jako kierowca w dystrybucji w lublinie, zarabiam ok 1800-2000 na reke ale nie narzekam. Owszem, i mandat tez czasem zaplace, jesli zlamie przepisy, takie zycie po prostu, po co narzekac i sie stresowac, nie lepiej podejsc do wszystkiego z wiekszym dystansem, gadac ze nie ma pracy, jak jest tylko ze niektorym sie nie cche po prostu. aha, w wyborach nie bralem udzialu, czy to warzne kto rzadzi, podatki i tak beda. >smiac mi sie cchce z niektorych komentarzy. Chcecie zmieniac swiat, zacznijcie od siebie!
, czy to wazne kto rzadzi i tak bPłacę podatki, nie skonczyłem studiow i nie marudze ze nie mam pracy, pracuje jako kierowca w dystrybucji w lublinie, zarabiam ok 1800-2000 na reke ale nie narzekam. Owszem, i mandat tez czasem zaplace, jesli zlamie przepisy, takie zycie po prostu, po co narzekac i sie stresowac, nie lepiej podejsc do wszystkiego z wiekszym dystansem, gadac ze nie ma pracy, jak jest tylko ze niektorym sie nie cche po prostu. aha, w wyborach nie bralem udzialu, czy to warzne kto rzadzi, podatki i tak beda. >smiac mi sie cc... rozwiń
Avatar
anty psom i koalicji / 20 kwietnia 2013 o 22:55
0
co za kraj za nasz piniazki z podatkow kupuja luksusowe auta gdy przecietny obywatel ledwo wiaze koniec z koncem a o takim aucie moze tylko pomarzyc ,paranoja na kazdym kroku szukaja jak tu tylko wydusic kase od szarego czlowieka to juz idzie na zywca taryfikator wygorowany przekrocz 20 km za duzo i juz masz 500 zl ze o punktach nie wspomne przy czym zarobki minimalnej to 1500 na reke 1200 i gdzie tu logika pol wyplaty w zadnym kraju takiego cyrku niema to wszystko dazy do wojny domowej albo te gnidy nasz zniszcza trzeba cos z tym zrobic w tym kraju niema demokracji wyjebac tego cwela donka i cale scierwo ubekow
co za kraj za nasz piniazki z podatkow kupuja luksusowe auta gdy przecietny obywatel ledwo wiaze koniec z koncem a o takim aucie moze tylko pomarzyc ,paranoja na kazdym kroku szukaja jak tu tylko wydusic kase od szarego czlowieka to juz idzie na zywca taryfikator wygorowany przekrocz 20 km za duzo i juz masz 500 zl ze o punktach nie wspomne przy czym zarobki minimalnej to 1500 na reke 1200 i gdzie tu logika pol wyplaty w zadnym kraju takiego cyrku niema to wszystko dazy do wojny domowej albo te gnidy nasz zniszcza trzeba cos z tym zrobic w ... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 20 kwietnia 2013 o 22:34
0
[quote name='komediant główny.' timestamp='1366485707' post='760610']
Nie o to chodzi (...),czy ktoś łamie przepisy czy nie !!! ale o to żeby prawo było egzekwowane tak samo w stosunku do ciebie jak i do osła-posła,sędziego czy innego immuniteta.!!! Nie może być tak aby w tym POje***ym kraju,POje***i ludzie ustanawiali takie POje***e prawo które nie dotyczy tychże ustanawiających to prawo. Jak wytłumaczysz to , że POje***y minister [ z resztą nie on jeden ] który ustanawia takie przepisy , sam POpier.dala po Warszawie ile fabryka dała i mogą mu wszyscy na WAŁ skoczyć !!!!
[/quote]`W tym dzikim kraju mandaty są dla tych co na bezrobociu,lub pracują za 1200 miesięcznie,tych czerwonych sQrwysynów co mają immunitety i od 25,000-150,000 patoli na miesiąc, to nie dotyczy, to nie ich kraj, nie są patriotami i nie płacą, ich to nie dotyczy !!!
[quote name='komediant główny.' timestamp='1366485707' post='760610']
Nie o to chodzi (...),czy ktoś łamie przepisy czy nie !!! ale o to żeby prawo było egzekwowane tak samo w stosunku do ciebie jak i do osła-posła,sędziego czy innego immuniteta.!!! Nie może być tak aby w tym POje***ym kraju,POje***i ludzie ustanawiali takie POje***e prawo które nie dotyczy tychże ustanawiających to prawo. Jak wytłumaczysz to , że POje***y minister [ z resztą nie on jeden ] który ustanawia takie przepisy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!