Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2021 r.
16:38

Lublin. Nowe zasady odbioru śmieci. Można zaoszczędzić

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 12 A A
(fot. Maciej Kaczanowski (archiwum))

Strzykawki, obierki z ziemniaków i opony są wśród odpadów, których dotyczą zmiany wprowadzone od stycznia przez Radę Miasta. Nowe przepisy pozwolą niektórym oszczędzić na opłacie za wywóz śmieci.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Największa zmiana dotyczy odpadów „bio”, do których zalicza się np. obierki, ogryzki, fusy lub niedojedzone ziemniaki. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą oszczędzić miesięcznie 5 zł na opłacie za wywóz śmieci, jeżeli tego typu odpady będą wyrzucać do kompostownika, czyli przetwarzać na nawóz.

Aby skorzystać ze zniżki trzeba wypełnić na nowo deklarację odpadową dostępną na stronie internetowej Urzędu Miasta. Warto przy tym pamiętać, że Straż Miejska ma prawo sprawdzić, czy osoba, która zadeklarowała kompostowanie odpadów „bio” rzeczywiście to robi, a za nieuczciwość można dostać nawet 500-złotowy mandat.

To nie koniec nowości. – Z początkiem stycznia nastąpiły istotne zmiany w zakresie działania Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – informuje Izolda Boguta z lubelskiego Ratusza. – Warunkiem dostarczenia jakichkolwiek odpadów do PSZOK jest okazanie dowodu uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za poprzedni miesiąc.

Punkt działający przy ul. Głuskiej nie przyjmie już od mieszkańców gałęzi lub skoszonej trawy. – Ponieważ miasto zapewnia odbiór tych odpadów w ilości nielimitowanej z miejsca ich wytworzenia – wyjaśnia Boguta. Każde gospodarstwo domowe może w ciągu roku dostarczyć do PSZOK maksymalnie dwie tony gruzu oraz osiem opon rocznie. Co ważne, punkt musi przyjąć od nas każdą oponę, nie tylko od auta osobowego, ale nawet od ciężarówki, bo wojewoda wykreślił radnym z uchwały zatwierdzone przez nich ograniczenia, uznawszy je za bezprawne.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mariolubelski / 8 stycznia 2021 r. o 20:56
+4
Znam lepszy sposób, żeby zaoszczędzić na P0datkach
Znam lepszy sposób, aby nikt się nie dowiedział, że jesteś extra idiotką spod znaku develo trolli. Nie wychylać się, nie pisać bzdur.
Ale zauważ Edek, jaką dziką nienawiścią ten troll darzy miasto Lublin. Normalny człowiek, któremu nie podoba się władza ta czy inna nie przenosi swoich uczuć na całe miasto. Normalni ludzie rozumieją, że władza się co jakiś czasem zmienia a miasto zostaje. On tymczasem by naprawdę chciał, żeby Lublin zbankrutował, tylko dlatego, żeby Żukowi to przy okazji zaszkodziło. To już jest psychoza.
Ale zauważ Edek, jaką dziką nienawiścią ten troll darzy miasto Lublin. Normalny człowiek, któremu nie podoba się władza ta czy inna nie przenosi swoich uczuć na całe miasto. Normalni ludzie rozumieją, że władza się co jakiś czasem zmienia a miasto zostaje. On tymczasem by naprawdę chciał, żeby Lublin zbankrutował, tylko dlatego, żeby Żukowi to przy okazji zaszkodziło. To już jest psychoza. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 21:06
+2
To już jest psychoza
Exactly. Ale pyszczyć przy innych okazjach o "demokratycznym wyborze" - czemu nie? Do tego pierwsi. A kto im bronił wyrazić swoją opinię w jedyny cywilizowany, a przy tym bez wylewania hektolitrów gnojówki sposób - przy urnie wyborczej?
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 19:34
+2
Znam lepszy sposób, żeby zaoszczędzić na P0datkach
Znam lepszy sposób, aby nikt się nie dowiedział, że jesteś extra idiotką spod znaku develo trolli. Nie wychylać się, nie pisać bzdur.
Avatar
Alekshalina / 12 stycznia 2021 r. o 13:47
+1
Mówimy o tak śmiesznych kwotach, więc nie wiem po co publikować taki materiał?? Żeby tylko wkurzyć ludzi?
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 20:50
0
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chocia... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 stycznia 2021 r. o 20:11
0
"Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - nigdzie nie napisałem aby wszystkim zabraniać komentowania i minusowania, nieudana próba wciskania komuś kwestii, których ktoś nie napisał "Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat?" - bredzisz, pojęcia nie masz( nie ważne czy zielonego czy bladego), nie znasz się, nie masz doświadczenia - to jest klasyk gatunku, od przedstawicieli wychylonych w lewą stronę polityczną, ty jak piszesz bez sensu i nie na temat - to jest ok, do ciebie nikt się nie doczepi, ale jak ja - to przecież jak ja śmiałem!, "Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze?" - seria retorycznych pytań i nic poza tym, nie wiadomo nawet co autor ma na myśli, nie wiadomo czy sam jest cielęciem czy wołem, pouczać innych też by chciał a sam zachowuje się skandalicznie. "Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa." - to jest majstersztyk! tyle ile perfidii, złośliwości i pomówień oraz trollowania bez sensu( wklejanki-rymowanki) jest w tobie Zgredeku Edku to nikt jeszcze nie widział( jedyny taki przypadek we wszystkich artykułach), piszesz jeszcze o wyzwiskach, obelgach, chamstwie? - zacytuję jakich słów wobec mnie używałeś, a pamiętam je: "kmiot", "śmieć", "gnida", "kupa gnoju", "wieprz", "głupi", "idiota" - ależ skąd! to wcale nie żadne obrażanie, to tylko mowa miłości jaką Zgredek Edek darzy użytkowników o odmiennych mu poglądach, acha i jeszcze było coś o traktowaniu "z buta" "z liścia" - nawoływanie do przemocy jest czynem karalnym, tak dla twojej świadomości. "Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie." - Całość zacytowanego fragmentu idealnie pasuje do ciebie, świetnie cię opisuje, doskonale wszyscy( poza tymi wychylonymi w lewą stronę) wiedzą, kto atakować pierwszy zaczynał, nikogo nie oszukasz.
"Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - nigdzie nie napisałem aby wszystkim zabraniać komentowania i minusowania, nieudana próba wciskania komuś kwestii, których ktoś nie napisał "Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat?" - bredzisz, pojęcia nie masz( nie ważne czy zielonego czy bladego), nie znasz się, nie masz doświadczenia - to jest klasyk gatunku, od przedstawicieli wychylonych w lewą stronę polityczną, ty jak piszesz bez sensu i nie na temat - to jest ok,... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 19:38
0
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chocia... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 stycznia 2021 r. o 19:36
0
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobr... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 stycznia 2021 r. o 19:36
0
@ Zgredek Edek: "Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - ty to powiedziałeś, twoje marzenia Zgredku o cenzurze całkowitej są nie do zrealizowania, wiem, że w akcie desperacji i bezsilności chciałbyś Zgredku takowej cenzury ale nic z tego, ja i tak będę bazgrolił i pisał co mi się podoba dopóki Dziennik Wschodni nie przychyli się w jakiejś mierze do moich sugestii, a te sugestie, które opisałem służyłyby każdemu, gdyby je zastosować, a nie wybranym. "Wszystkim, tylko nie Tobie?" - znów, twoje wyobrażenia i marzenia Zgredku, ty byś był pierwszy by wszystkim zabronić komentować i stawiać minusy - wszystkim za wyjątkiem osób, które podzielałyby twoje zdanie Zgredku, "Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat?" - A tak w ogóle czytałeś swoje komentarze? Jakbyś poczytał to byś sam dostrzegł, że Zgredku sam dużo bredzisz, bez sensu i nie na temat.
@ Zgredek Edek: "Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - ty to powiedziałeś, twoje marzenia Zgredku o cenzurze całkowitej są nie do zrealizowania, wiem, że w akcie desperacji i bezsilności chciałbyś Zgredku takowej cenzury ale nic z tego, ja i tak będę bazgrolił i pisał co mi się podoba dopóki Dziennik Wschodni nie przychyli się w jakiejś mierze do moich sugestii, a te sugestie, które opisałem służyłyby każdemu, gdyby je zastosować, a nie wybranym. "Wszystkim, tylko nie Tobie?" - znów, twoje wy... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 08:33
0
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż ... rozwiń
Avatar
Alekshalina / 12 stycznia 2021 r. o 13:47
+1
Mówimy o tak śmiesznych kwotach, więc nie wiem po co publikować taki materiał?? Żeby tylko wkurzyć ludzi?
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 20:50
0
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chocia... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 stycznia 2021 r. o 20:11
0
"Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - nigdzie nie napisałem aby wszystkim zabraniać komentowania i minusowania, nieudana próba wciskania komuś kwestii, których ktoś nie napisał "Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat?" - bredzisz, pojęcia nie masz( nie ważne czy zielonego czy bladego), nie znasz się, nie masz doświadczenia - to jest klasyk gatunku, od przedstawicieli wychylonych w lewą stronę polityczną, ty jak piszesz bez sensu i nie na temat - to jest ok, do ciebie nikt się nie doczepi, ale jak ja - to przecież jak ja śmiałem!, "Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze?" - seria retorycznych pytań i nic poza tym, nie wiadomo nawet co autor ma na myśli, nie wiadomo czy sam jest cielęciem czy wołem, pouczać innych też by chciał a sam zachowuje się skandalicznie. "Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa." - to jest majstersztyk! tyle ile perfidii, złośliwości i pomówień oraz trollowania bez sensu( wklejanki-rymowanki) jest w tobie Zgredeku Edku to nikt jeszcze nie widział( jedyny taki przypadek we wszystkich artykułach), piszesz jeszcze o wyzwiskach, obelgach, chamstwie? - zacytuję jakich słów wobec mnie używałeś, a pamiętam je: "kmiot", "śmieć", "gnida", "kupa gnoju", "wieprz", "głupi", "idiota" - ależ skąd! to wcale nie żadne obrażanie, to tylko mowa miłości jaką Zgredek Edek darzy użytkowników o odmiennych mu poglądach, acha i jeszcze było coś o traktowaniu "z buta" "z liścia" - nawoływanie do przemocy jest czynem karalnym, tak dla twojej świadomości. "Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie." - Całość zacytowanego fragmentu idealnie pasuje do ciebie, świetnie cię opisuje, doskonale wszyscy( poza tymi wychylonymi w lewą stronę) wiedzą, kto atakować pierwszy zaczynał, nikogo nie oszukasz.
"Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - nigdzie nie napisałem aby wszystkim zabraniać komentowania i minusowania, nieudana próba wciskania komuś kwestii, których ktoś nie napisał "Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat?" - bredzisz, pojęcia nie masz( nie ważne czy zielonego czy bladego), nie znasz się, nie masz doświadczenia - to jest klasyk gatunku, od przedstawicieli wychylonych w lewą stronę polityczną, ty jak piszesz bez sensu i nie na temat - to jest ok,... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 19:38
0
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chocia... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 stycznia 2021 r. o 19:36
0
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobr... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 9 stycznia 2021 r. o 19:36
0
@ Zgredek Edek: "Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - ty to powiedziałeś, twoje marzenia Zgredku o cenzurze całkowitej są nie do zrealizowania, wiem, że w akcie desperacji i bezsilności chciałbyś Zgredku takowej cenzury ale nic z tego, ja i tak będę bazgrolił i pisał co mi się podoba dopóki Dziennik Wschodni nie przychyli się w jakiejś mierze do moich sugestii, a te sugestie, które opisałem służyłyby każdemu, gdyby je zastosować, a nie wybranym. "Wszystkim, tylko nie Tobie?" - znów, twoje wyobrażenia i marzenia Zgredku, ty byś był pierwszy by wszystkim zabronić komentować i stawiać minusy - wszystkim za wyjątkiem osób, które podzielałyby twoje zdanie Zgredku, "Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat?" - A tak w ogóle czytałeś swoje komentarze? Jakbyś poczytał to byś sam dostrzegł, że Zgredku sam dużo bredzisz, bez sensu i nie na temat.
@ Zgredek Edek: "Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania?" - ty to powiedziałeś, twoje marzenia Zgredku o cenzurze całkowitej są nie do zrealizowania, wiem, że w akcie desperacji i bezsilności chciałbyś Zgredku takowej cenzury ale nic z tego, ja i tak będę bazgrolił i pisał co mi się podoba dopóki Dziennik Wschodni nie przychyli się w jakiejś mierze do moich sugestii, a te sugestie, które opisałem służyłyby każdemu, gdyby je zastosować, a nie wybranym. "Wszystkim, tylko nie Tobie?" - znów, twoje wy... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 9 stycznia 2021 r. o 08:33
0
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż w tym absurdzie - po kolana brodzi. I myśli że kogoś - na te brednie "kupi" - więc odpowiem krótko - jak był, tak jest głupi. Niech mi nic nie życzy - nie spina na próżno - i leczy na nogi - na głowę za późno. Znów wodolej przylazł - z gnoju kupa wieprza -jak nie ma co robić - do mnie się przy.... Ciągle chce mnie ugryźć - to z prawa, to z lewa - a ja małe psiny - zwyczajnie olewam. Nie, nie będziesz pisał - co Ci się podoba - w środku kupa śmiecia - choć z wierzchu ozdoba. Nie będziesz bazgrolił - nikogo wyzywał - nie znasz się, nic nie wiesz - to się nie odzywaj
Najlepiej, jakby wszystkim zabronili komentowania i minusowania? Wszystkim, tylko nie Tobie? Znowu bredzisz dużo, bez sensu i nie na temat? Zapomniał wół, jak cielęciem był? Teraz za pouczanie się bierze? Sam jesteś żywym przykładem trollowania bez sensu, perfidii, złośliwości, pomówień, wyzwisk, obelg, chamstwa. Jak Ty - to OK, jak Ciebie - to be. Moralność Kalego, mówi Ci to coś? Zacznij od siebie. Znów wodolej przylazł - i się bardzo stara - żeby dalej brodzić - w absurdu oparach. Znów wodolej przylazł - brednie w kółko płodzi - chociaż ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 8 stycznia 2021 r. o 23:13
0
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobre, poza tym w dalszym ciągu do rozważenia jest możliwość zniesienia możliwości oceniania komentarzy( nie byłoby plusów i minusów by nie dokarmiać trolli zatrudnionych do propagandowego stawiania plusów i minusów, by siać manipulację). Jak Dziennik Wschodni ucywilizuje i okiełzna komentarzowy chaos jaki się dzieje w bardziej zapalnych tematach to chwała będzie mu za to - wszystko po to by zniechęcić trolli( nie ważne kto z jakiej strony atakuje) lubujących się często w komentarzach złośliwych, aroganckich i cyfrowych bojówkarzy( w zależności jaki front polityczny powieje lecą łapki w górę albo łapki w dół). Dzienniku Wschodni apeluję - nowy rok się zaczął, zmienicie trochę reguły możliwości dodawania komentarzy. Dałoby się zrobić tak, że i wilk byłby syty i owca cała, hejterzy, trolle, cyfrowi bojówkarze mieliby utrudnione zadanie i zostali trochę zniechęceni do (nad)aktywności a normalni użytkownicy nie byliby dzięki temu dłużej nękani - słowem nikt nikomu nie wchodziłby w paradę. Także sugestie są takie: 1. Administratorzy/moderatorzy - częściej korzystajcie z opcji "TEMAT ZAMKNIĘTY" kiedy dyskusje odbiegają rażąco od tematu i niekiedy nie są z nim absolutnie związane, a powodują poirytowanie użytkowników. 2. Zniesienie możliwości stawiania zarówno plusów jak i minusów - to uniemożliwi cyfrowym bojówkarzom sianie propagandy i manipulacji poprzez łapki w dół albo w górę ALBO( to lepsze, mniej krzywdzące rozwiązanie) - umożliwić stawianie plusów i minusów jedynie użytkownikom zarejestrowanym, obcy nie będą mieć wstępu, by dokonywać manipulacji ocenianiem. 3. Nie da się walczyć z trollami i hejterami ale jest na nich sposób - Dziennik Wschodni powinien wysyłać alerty użytkownikom( choćby na ich skrzynki pocztowe), w kwestii łamania regulaminu - 2 ostrzeżenia( dwie żółte kartki) - jak ktoś przeciągnie strunę to zostanie czasowo wyłączony z możliwości dodawania komentarzy - tylko w ten sposób wyeliminować będzie można wiele toksycznych, szkodliwych działań, często chamskich i aroganckich, zwyczajnie irytujących i złośliwych. Dzięki temu możliwość komentowania stanie się dla każdego przyjemna bez względu na poglądy polityczne - nikt nie będzie atakowany( a przynajmniej nie za bardzo i nie często), a opinie w komentarzach będą ucywilizowane.
Tak poczytałem sobie te wszystkie komentarze tutaj, i tych z jednej strony politycznej i tych z innej i stwierdzam, że jak to tak ma wyglądać, te fora interenowe na Dzienniku Wschodnim to może w ogóle byłoby lepiej gdyby całkowicie możliwość komentowania byłaby zablokowana?( ale to cenzura, to jest głupie, nie popierałbym tego) albo wprowadzić rozwiązanie, że jeżeli to wszystko wymyka się spod kontroli to moderator/administrator wprowadza opcję "TEMAT ZAMKNIĘTY" i jest spokój - jedne i drugie strony nie atakują się). To byłoby dobr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 8 stycznia 2021 r. o 21:06
+2
To już jest psychoza
Exactly. Ale pyszczyć przy innych okazjach o "demokratycznym wyborze" - czemu nie? Do tego pierwsi. A kto im bronił wyrazić swoją opinię w jedyny cywilizowany, a przy tym bez wylewania hektolitrów gnojówki sposób - przy urnie wyborczej?
Avatar
Mariolubelski / 8 stycznia 2021 r. o 20:56
+4
Znam lepszy sposób, żeby zaoszczędzić na P0datkach
Znam lepszy sposób, aby nikt się nie dowiedział, że jesteś extra idiotką spod znaku develo trolli. Nie wychylać się, nie pisać bzdur.
Ale zauważ Edek, jaką dziką nienawiścią ten troll darzy miasto Lublin. Normalny człowiek, któremu nie podoba się władza ta czy inna nie przenosi swoich uczuć na całe miasto. Normalni ludzie rozumieją, że władza się co jakiś czasem zmienia a miasto zostaje. On tymczasem by naprawdę chciał, żeby Lublin zbankrutował, tylko dlatego, żeby Żukowi to przy okazji zaszkodziło. To już jest psychoza.
Ale zauważ Edek, jaką dziką nienawiścią ten troll darzy miasto Lublin. Normalny człowiek, któremu nie podoba się władza ta czy inna nie przenosi swoich uczuć na całe miasto. Normalni ludzie rozumieją, że władza się co jakiś czasem zmienia a miasto zostaje. On tymczasem by naprawdę chciał, żeby Lublin zbankrutował, tylko dlatego, żeby Żukowi to przy okazji zaszkodziło. To już jest psychoza. rozwiń