Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2012 r.
17:12
Edytuj ten wpis

Nowy parking na UMCS tylko dla pracowników uczelni

0 9 A A
W tym tygodniu mają wjechać tu samochody<br />
 (MACIEJ KACZANOWSKI)
W tym tygodniu mają wjechać tu samochody
(MACIEJ KACZANOWSKI)

Nowy parking UMCS przy ul. Głębokiej wreszcie doczeka się otwarcia. Ale będzie przeznaczony głównie dla pracowników uczelni

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Parking powstał między szklarniami a salonem samochodowym. Ma 140 miejsc (część dla niepełnosprawnych). Jest oświetlony i monitorowany.

Studenci czekają na jego otwarcie z niecierpliwością. I dziwią się, dlaczego – choć gotowy od kwietnia – ciągle nie jest oddany do użytku. – To chyba nowa specjalność UMCS. Coś zbudować i nie otwierać – mówi z rozgoryczeniem student W. Hu-manistycznego. – Tak było z nową informatyką, która czeka na otwarcie od zimy, tak jest teraz z parkingiem.

Nowy budynek Instytutu Informatyki powstał przy ul. Akademickiej. Uczelnia już zdążyła zdobyć nagrody za jego konstrukcję. Ale nie dostała zgody (m.in. od straży pożarnej) na jego otwarcie. Musi dokończyć przebudowę budynku fizyki, z którym informatyka będzie połączona. Uczelnia została też zobligowana do zapewnienia miejsc parkingowych osobom, które będą korzystały z gmachu fizyki. Stąd nowy parking przy ul. Głębokiej.

– Pierwsze samochody pojawią się tam w ciągu kilku dni – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS. – Już wydaliśmy ok. połowę kart zbliżeniowych, dzięki którym będzie można tam wjechać.

Tu zaskoczenie. Karty dostali tylko pracownicy uniwersytetu. – Nigdy nie mówiliśmy, że to będzie otwarty parking dla wszystkich – przekonuje Guzowska. – Gdybyśmy taki zrobili, nie zaparkował by tam nikt od nas, ani studenci, ani pracownicy. Bo miejsca zajęliby np. ci, którzy korzystają z pobliskiego centrum sportowego Uniwersytetu Przyrodniczego. Właśnie z tego powodu sąsiedni salon motoryzacyjny wprowadził opłaty za parkowanie.

A co ze studentami? – Szlaban przy wjeździe będzie sterowany przez portiera. Każdy student czy osoba mająca coś pilnego do załatwienia na uczelni będzie mogła go poprosić o wpuszczenie. Jeśli będą miejsca, zrobi to – zapowiada Guzowska. Ale nie kryje, że te będą przeznaczone w pierwszej kolejności dla pracowników uniwersytetu.

Dwa tygodnie temu 73 nowe miejsca postojowe przy ul. Akademickiej udostępnił UP. Sytuacja była analogiczna – uczelnia musiała zapewnić parking przy okazji budowy nowej biblioteki. Tam szlabanu nie ma. – Każdy może zaparkować – mówi Henryk Bichta, kanclerz UP.

– Nie będę się odnosić do tego, jaki parking i dlaczego zrobił Uniwersytet Przyrodniczy – ucina Guzowska. – My szukamy pomysłu, jak wygospodarować miejsca dla naszych studentów.

W grę wchodzi m.in. wpuszczanie ich na parkingi przeznaczone głównie dla pracowników. Studenci otwieraliby szlabany za pomocą legitymacji studenckiej.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
baran / 19 października 2012 o 15:02
0
Żenująca wypowiedź, ale najbardziej rozwaliło mnie to o "kosmicznych pensyjkach"
Avatar
pedagog / 26 czerwca 2012 o 14:44
0
to samo miało być z parkingiem za wydziałem pedagogiki... niby otwierany przez poriera a przyjedź i powiedz że do dziekanatu albo na egzamin się śpieszysz.. zapomnieć można o wjechaniu.. a znajdź miejsce na narutowicza... ;/
Avatar
xxx / 26 czerwca 2012 o 10:44
0
umcs oddaje do użytku same bryły - no bo przecież do normalnego użytku się nie nadają .. do momentu usunięcia wszytskich usterek..
Avatar
Gość / 26 czerwca 2012 o 08:50
0
skąd oni wezmą tylu pracowników z samochodami?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2012 o 08:47
0
[quote name='góral' timestamp='1340691459' post='641941']
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większość z was woli imprezować niż się uczyć. Bo i po co - i tak nie będzie pracy po studiach, a jak będzie to w supermarkecie. I tu schodzimy na ziemię - potencjalny pracodawca nie będzie podchodził do was pobłażliwie. Nie zatrudni niedojrzałego emocjonalnie, nie przystosowanego do życia i olewającego wszystko i wszystkich roszczeniowca. O braku wiedzy merytorycznej oraz chęci nauki i rozwoju nie wspomnę.
[/quote] Po Twojej wypowiedzi widać,że masz problem ze swoim życiem. Wrzucasz wszystkich studentów do jednego wora, co oznacza, że niejsteś zbyt bystry. Pozdrawiam
[quote name='góral' timestamp='1340691459' post='641941']
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większ... rozwiń
Avatar
góral / 26 czerwca 2012 o 08:17
0
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większość z was woli imprezować niż się uczyć. Bo i po co - i tak nie będzie pracy po studiach, a jak będzie to w supermarkecie. I tu schodzimy na ziemię - potencjalny pracodawca nie będzie podchodził do was pobłażliwie. Nie zatrudni niedojrzałego emocjonalnie, nie przystosowanego do życia i olewającego wszystko i wszystkich roszczeniowca. O braku wiedzy merytorycznej oraz chęci nauki i rozwoju nie wspomnę.
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większość z was woli imprezować niż się uczyć. Bo i po co - i tak nie będzie pracy po studiach... rozwiń
Avatar
REKTOR UKŁADOWIEC PARKINGO / 26 czerwca 2012 o 00:08
0
WYKŁADOWCY NA UCZELNIACH TO ŚWIETE KROWY!!!!!!!!!TYKO DLACZEDO????????? W KOŃCU TO DZIEKI STUDENTOM MAJ PRACE I PENSYJKI KOSMICZNE!!!!!!!KIEDY W POLSCE BEDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWO DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE!!!!!!!jak jest uczelnia to i parkingi dla wszystkich a szczegulnie dla medycznych bo kazdy wie że to rodzinne uklady i zagraniczni studenci a dla POLAKÓW dobrze sie uczacych nie ma bo biedni!!!!!!!!sa dla dzieci lekarzy DLACZEGO!!!!!!!!!bo co kasa i układy TAKA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1POWODZENIA!!!!!ZIEMIA PAŃSTWOWA DANA UCZELNI A TAM BURDEL I UKŁADY!!!!!!!!!!SMIECH I UCZELNIE POZA PRAWEM DLACZEGO PRZECIEŻTO PAŃSTWOWE JAK SZKOŁY PODSTAWOWE ZAWODOKI TECHNIKUM LICEUM I INNE!!!!!!!!!!SA OK A TU UKLADOWCY ROBIA WŁASNE PAŃSTWO W PAŃSTWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
WYKŁADOWCY NA UCZELNIACH TO ŚWIETE KROWY!!!!!!!!!TYKO DLACZEDO????????? W KOŃCU TO DZIEKI STUDENTOM MAJ PRACE I PENSYJKI KOSMICZNE!!!!!!!KIEDY W POLSCE BEDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWO DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE!!!!!!!jak jest uczelnia to i parkingi dla wszystkich a szczegulnie dla medycznych bo kazdy wie że to rodzinne uklady i zagraniczni studenci a dla POLAKÓW dobrze sie uczacych nie ma bo biedni!!!!!!!!sa dla dzieci leka... rozwiń
Avatar
Borys / 25 czerwca 2012 o 23:37
0
Róbcie tak dalej olewając swoich studentów. Przyjdzie niż to będziecie ich jeszcze na rękach nosić. Zobaczymy ilu z pracowników uczelni pójdzie na zieloną trawkę jak tak dalej będziecie o nas dbać.
Avatar
Kanut / 25 czerwca 2012 o 23:28
0
A jak będą otwierać szlaban doktoranci? Oni mają legitymacje papierowe... Nie tylko uczęszczają na wykłady i konsultacje, ale prowadzą też zajęcia ze studentami. Czy ktos o tym pomyslał?
Avatar
baran / 19 października 2012 o 15:02
0
Żenująca wypowiedź, ale najbardziej rozwaliło mnie to o "kosmicznych pensyjkach"
Avatar
pedagog / 26 czerwca 2012 o 14:44
0
to samo miało być z parkingiem za wydziałem pedagogiki... niby otwierany przez poriera a przyjedź i powiedz że do dziekanatu albo na egzamin się śpieszysz.. zapomnieć można o wjechaniu.. a znajdź miejsce na narutowicza... ;/
Avatar
xxx / 26 czerwca 2012 o 10:44
0
umcs oddaje do użytku same bryły - no bo przecież do normalnego użytku się nie nadają .. do momentu usunięcia wszytskich usterek..
Avatar
Gość / 26 czerwca 2012 o 08:50
0
skąd oni wezmą tylu pracowników z samochodami?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2012 o 08:47
0
[quote name='góral' timestamp='1340691459' post='641941']
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większość z was woli imprezować niż się uczyć. Bo i po co - i tak nie będzie pracy po studiach, a jak będzie to w supermarkecie. I tu schodzimy na ziemię - potencjalny pracodawca nie będzie podchodził do was pobłażliwie. Nie zatrudni niedojrzałego emocjonalnie, nie przystosowanego do życia i olewającego wszystko i wszystkich roszczeniowca. O braku wiedzy merytorycznej oraz chęci nauki i rozwoju nie wspomnę.
[/quote] Po Twojej wypowiedzi widać,że masz problem ze swoim życiem. Wrzucasz wszystkich studentów do jednego wora, co oznacza, że niejsteś zbyt bystry. Pozdrawiam
[quote name='góral' timestamp='1340691459' post='641941']
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większ... rozwiń
Avatar
góral / 26 czerwca 2012 o 08:17
0
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większość z was woli imprezować niż się uczyć. Bo i po co - i tak nie będzie pracy po studiach, a jak będzie to w supermarkecie. I tu schodzimy na ziemię - potencjalny pracodawca nie będzie podchodził do was pobłażliwie. Nie zatrudni niedojrzałego emocjonalnie, nie przystosowanego do życia i olewającego wszystko i wszystkich roszczeniowca. O braku wiedzy merytorycznej oraz chęci nauki i rozwoju nie wspomnę.
Drodzy studenci, czytając wasze wypowiedzi, rzuca się w oczy postawa roszczeniowa. Ktoś wam wmówił, że wszystko się wam należy, bo jesteście studentami, czyli klientami uczelni. A klient - nasz Pan. A jak nie, to przeniesiecie się do innej uczelni w innym mieście. Otóż jesteście w błędzie. To że jest niż demograficzny a uczelnie biją się o studentów, tylko pozornie jest dla was korzystne. Poziom nauczania w ciągu ostatnich 15 lat spadł drastycznie. Większość z was woli imprezować niż się uczyć. Bo i po co - i tak nie będzie pracy po studiach... rozwiń
Avatar
REKTOR UKŁADOWIEC PARKINGO / 26 czerwca 2012 o 00:08
0
WYKŁADOWCY NA UCZELNIACH TO ŚWIETE KROWY!!!!!!!!!TYKO DLACZEDO????????? W KOŃCU TO DZIEKI STUDENTOM MAJ PRACE I PENSYJKI KOSMICZNE!!!!!!!KIEDY W POLSCE BEDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWO DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE!!!!!!!jak jest uczelnia to i parkingi dla wszystkich a szczegulnie dla medycznych bo kazdy wie że to rodzinne uklady i zagraniczni studenci a dla POLAKÓW dobrze sie uczacych nie ma bo biedni!!!!!!!!sa dla dzieci lekarzy DLACZEGO!!!!!!!!!bo co kasa i układy TAKA PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1POWODZENIA!!!!!ZIEMIA PAŃSTWOWA DANA UCZELNI A TAM BURDEL I UKŁADY!!!!!!!!!!SMIECH I UCZELNIE POZA PRAWEM DLACZEGO PRZECIEŻTO PAŃSTWOWE JAK SZKOŁY PODSTAWOWE ZAWODOKI TECHNIKUM LICEUM I INNE!!!!!!!!!!SA OK A TU UKLADOWCY ROBIA WŁASNE PAŃSTWO W PAŃSTWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!
WYKŁADOWCY NA UCZELNIACH TO ŚWIETE KROWY!!!!!!!!!TYKO DLACZEDO????????? W KOŃCU TO DZIEKI STUDENTOM MAJ PRACE I PENSYJKI KOSMICZNE!!!!!!!KIEDY W POLSCE BEDZIE SPRAWIEDLIWOŚĆ I PRAWO DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWE!!!!!!!jak jest uczelnia to i parkingi dla wszystkich a szczegulnie dla medycznych bo kazdy wie że to rodzinne uklady i zagraniczni studenci a dla POLAKÓW dobrze sie uczacych nie ma bo biedni!!!!!!!!sa dla dzieci leka... rozwiń
Avatar
Borys / 25 czerwca 2012 o 23:37
0
Róbcie tak dalej olewając swoich studentów. Przyjdzie niż to będziecie ich jeszcze na rękach nosić. Zobaczymy ilu z pracowników uczelni pójdzie na zieloną trawkę jak tak dalej będziecie o nas dbać.
Avatar
Kanut / 25 czerwca 2012 o 23:28
0
A jak będą otwierać szlaban doktoranci? Oni mają legitymacje papierowe... Nie tylko uczęszczają na wykłady i konsultacje, ale prowadzą też zajęcia ze studentami. Czy ktos o tym pomyslał?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 81 14

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!