Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2010 r.
18:06
Edytuj ten wpis

Nowy pomysł na działkę przy Szewskiej: biurowiec i sklepy

0 10 A A

Na zaniedbanym placu przy ul. Szewskiej w Lublinie mają powstać trzy biurowce. Właściciel terenu jest już gotowy do rozpoczęcia inwestycji. Projekt ruszy, jeśli uda się pokonać opór urzędników. Na wydanie wstępnych decyzji inwestor czeka już dwa lata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Działka między ul. Szewską, a korytem Czechówki ma ponad 3 tys. mkw. Teren od lat jest w prywatnych rękach. Nie może jednak doczekać się zagospodarowania. Właściciel przedstawił wstępną koncepcję służbom ochrony zabytków. Projekt odrzucono.

– Chodziło o budynek handlowo – usługowy – mówi Tomasz Księżpolski, prezes firmy KS Development, do której należy działka przy Szewskiej. – To nie miało być nic wielkiego, raczej kameralna zabudowa. Konserwator przekazał projekt zewnętrznym ekspertom. Spotkał się on z krytyką, opartą na naprawdę kuriozalnych argumentach.

Poszło m.in. o widok na starówkę, żyjące na działce zwierzęta i pobliską Czechówkę.

– Najważniejszą sprawą było ograniczenie wysokości i zachowanie odpowiedniej linii zabudowy – mówi Halina Landecka, Wojewódzki Konserwator Zabytków. – Generalnie nie jesteśmy przeciwko inwestycjom na tym terenie. Muszą one jednak spełniać pewne wymagania.

Inwestor wycofał dokumenty z magistratu. Teraz szykuje nową koncepcję. Ponownie będzie starał się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy.

– Dokumenty wpłyną do urzędu na przełomie stycznia i lutego – zapowiada Księżpolski. – Chcemy jak najszybciej zacząć budowę. Teraz działka wygląda tragicznie, a przecież może tam powstać coś eleganckiego. Nie rozumiem działań urzędników.

Firma chce postawić trzy budynki, o wysokości od 3 do 5 kondygnacji. Kompleks ma wkomponować się w okoliczną zabudowę. To podstawowy warunek, stawiany przez służby ochrony zabytków. Przeznaczenie się nie zmieni. Będą tam biura, sklepy i lokale usługowe. Developer przygotowuje nowy plan, we współpracy z kilkoma biurami projektowymi.

To nie jedyny projekt, szykowany przez lubelską firmę. Do bliźniaczej spółki KS Development należy działka u zbiegu ul. Jasnej i Wieniawskiej. Firma złożyła w magistracie wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Dziś może świętować rocznicę, mijają właśnie dwa lata od przesłania dokumentów.

Urzędnicy nie są w stanie wyjaśnić, jak wydanie jednej decyzji może zająć tyle czasu. Nie wiadomo też dlaczego dokumenty przeleżały kilkanaście miesięcy w miejskiej pracowni urbanistycznej. Mają za to dobre wiadomości.

– W sprawie ul. Jasnej, jest zgoda konserwatora zabytków – mówi Barbara Ciszewska, z Wydziału Architektury Budownictwa i Urbanistyki UML. – Właśnie przygotowujemy naszą decyzję do podpisu. Niebawem trafi do inwestora.

Z urzędowych wytycznych wynika, że działki nie będzie można całkowicie zabudować. Projektowane obiekty nie mogą być wyższe, niż 5 kondygnacji. Prawdopodobnie powstaną tam biura i lokale handlowe.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
XXX / 12 stycznia 2010 o 14:37
0
Co do parkingu będziecie mieli go w Alchemii , a pani Landecka powina żyć w X wieku wtedy nie budowano w Polsce tak wysoko. Dla tej pani
5 kondygnacji to już drapacz chmur.
Może ona ma lęk wysokości?
Tej pani już podzikujmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za parawanem Wielkiego Konserwatora Zabytków stoi hamulec lubleskigo rozwoju !!!!
Avatar
góral / 10 stycznia 2010 o 14:13
0
~KOLKA~ napisał:
Wzdłuż Czechówki od Lubomelskiej do Wodopojnej powinien być jeden długi parking.

Zgadzam się, parking jest niezbędny, ze względu na planowane ograniczenie ruchu kołowego w centrum. Stąd byłoby już blisko do Krakowskiego Przedmieścia, wystarczy przejść się Niecałą albo 3-Maja. A jak ktoś musi gdzieś dalej, to byłby tam przystanek i autobusem niech podjedzie

Zgadzam się, parking jest niezbędny, ze względu na planowane ograniczenie ruchu kołowego w centrum. Stąd byłoby już blisko do Krakowskiego Przedmieścia, wystarczy przejść się Niecałą albo 3-Maja. A jak ktoś musi gdzieś dalej, to byłby tam przystanek i autobusem niech podjedzie rozwiń
Avatar
~malta~ / 10 stycznia 2010 o 12:23
0
~KOLKA~ napisał:
Wzdłuż Czechówki od Lubomelskiej do Wodopojnej powinien być jeden długi parking.Nawet jeżeli miałaby powstać jakaś zabudowa to pod budynkami powinny być miejsca parkingowe. Takie rozwiązanie ze względu na bliskie położenie od centrum pozwoliłoby pozostawiać auta przy przprzelotowej Al.Solidarności a dalej przejść pieszo do licznych urzędów,obiektów handlowych,turystycznych i masowej kultury.


Biorac pod uwage fakt, ze ten teren to dolina rzeczna - pomysl z parkingami podziemnymi moze okazac sie niezbyt dobry, a na pewno bardzo kosztowny...

Ps. Czy te obrazki z kodami nie moglyby byc bardziej czytelne?


Biorac pod uwage fakt, ze ten teren to dolina rzeczna - pomysl z parkingami podziemnymi moze okazac sie niezbyt dobry, a na pewno bardzo kosztowny...

Ps. Czy te obrazki z kodami nie moglyby byc bardziej czytelne? rozwiń
Avatar
rob / 10 stycznia 2010 o 12:07
0
To jes wlasnie caly Lublini konserwator zabytkow landecka ,lepiej zeby tam byl brud i syf z lepiankammi jak na zdjeciu co za miasto gfdzi ekazda inicja tywe sie blokuje
Avatar
~KOLKA~ / 10 stycznia 2010 o 12:04
0
Wzdłuż Czechówki od Lubomelskiej do Wodopojnej powinien być jeden długi parking.Nawet jeżeli miałaby powstać jakaś zabudowa to pod budynkami powinny być miejsca parkingowe. Takie rozwiązanie ze względu na bliskie położenie od centrum pozwoliłoby pozostawiać auta przy przprzelotowej Al.Solidarności a dalej przejść pieszo do licznych urzędów,obiektów handlowych,turystycznych i masowej kultury.
Avatar
~kolka~ / 10 stycznia 2010 o 11:51
0
Przy Smorawińskiego na budynku skarbówki nic się nie dzieje ?
Avatar
Janek / 10 stycznia 2010 o 11:38
0
Panowie, zapomnijcie o inwestycjach w Lublinie. To miasto skazane jest przez nieudolność urzędników na wymarcie i zginie ja zginęły dinozaury. Dziwię się tym co chcą inwestować w tak prowincjonalne miasto, które nie ma przyszłości.
Avatar
izeczka / 10 stycznia 2010 o 10:54
0
Tytuł powinien brzmieć chyba tak: ,,Nowy pomysł na działkę przy SzewskieJ:...." Ale co się dziwić w Dzienniku Wschodnim zawsze piszą z błędami a co najgorsze z ortograficznymi!!!! Skąd wy bierzecie tych redaktorków???
Avatar
beduin / 10 stycznia 2010 o 10:40
0
Urzędnicy nie są w stanie wyjaśnić dlaczego to tyle trwa ! a może potrafią wyjaśnić za co w takim razie dostają nagrody !?bo tego ta ja w takiej sytuacji nie mogę zrozumieć ?.Czy to aby nie za lepsza pracę ? Ciekawe kto odpowie !.
Avatar
dingo / 10 stycznia 2010 o 10:29
0
wyrzucajmy zieleń z centum miast, beton , beton i jeszcze raz beton tego nam trezba
Avatar
XXX / 12 stycznia 2010 o 14:37
0
Co do parkingu będziecie mieli go w Alchemii , a pani Landecka powina żyć w X wieku wtedy nie budowano w Polsce tak wysoko. Dla tej pani
5 kondygnacji to już drapacz chmur.
Może ona ma lęk wysokości?
Tej pani już podzikujmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za parawanem Wielkiego Konserwatora Zabytków stoi hamulec lubleskigo rozwoju !!!!
Avatar
góral / 10 stycznia 2010 o 14:13
0
~KOLKA~ napisał:
Wzdłuż Czechówki od Lubomelskiej do Wodopojnej powinien być jeden długi parking.

Zgadzam się, parking jest niezbędny, ze względu na planowane ograniczenie ruchu kołowego w centrum. Stąd byłoby już blisko do Krakowskiego Przedmieścia, wystarczy przejść się Niecałą albo 3-Maja. A jak ktoś musi gdzieś dalej, to byłby tam przystanek i autobusem niech podjedzie

Zgadzam się, parking jest niezbędny, ze względu na planowane ograniczenie ruchu kołowego w centrum. Stąd byłoby już blisko do Krakowskiego Przedmieścia, wystarczy przejść się Niecałą albo 3-Maja. A jak ktoś musi gdzieś dalej, to byłby tam przystanek i autobusem niech podjedzie rozwiń
Avatar
~malta~ / 10 stycznia 2010 o 12:23
0
~KOLKA~ napisał:
Wzdłuż Czechówki od Lubomelskiej do Wodopojnej powinien być jeden długi parking.Nawet jeżeli miałaby powstać jakaś zabudowa to pod budynkami powinny być miejsca parkingowe. Takie rozwiązanie ze względu na bliskie położenie od centrum pozwoliłoby pozostawiać auta przy przprzelotowej Al.Solidarności a dalej przejść pieszo do licznych urzędów,obiektów handlowych,turystycznych i masowej kultury.


Biorac pod uwage fakt, ze ten teren to dolina rzeczna - pomysl z parkingami podziemnymi moze okazac sie niezbyt dobry, a na pewno bardzo kosztowny...

Ps. Czy te obrazki z kodami nie moglyby byc bardziej czytelne?


Biorac pod uwage fakt, ze ten teren to dolina rzeczna - pomysl z parkingami podziemnymi moze okazac sie niezbyt dobry, a na pewno bardzo kosztowny...

Ps. Czy te obrazki z kodami nie moglyby byc bardziej czytelne? rozwiń
Avatar
rob / 10 stycznia 2010 o 12:07
0
To jes wlasnie caly Lublini konserwator zabytkow landecka ,lepiej zeby tam byl brud i syf z lepiankammi jak na zdjeciu co za miasto gfdzi ekazda inicja tywe sie blokuje
Avatar
~KOLKA~ / 10 stycznia 2010 o 12:04
0
Wzdłuż Czechówki od Lubomelskiej do Wodopojnej powinien być jeden długi parking.Nawet jeżeli miałaby powstać jakaś zabudowa to pod budynkami powinny być miejsca parkingowe. Takie rozwiązanie ze względu na bliskie położenie od centrum pozwoliłoby pozostawiać auta przy przprzelotowej Al.Solidarności a dalej przejść pieszo do licznych urzędów,obiektów handlowych,turystycznych i masowej kultury.
Avatar
~kolka~ / 10 stycznia 2010 o 11:51
0
Przy Smorawińskiego na budynku skarbówki nic się nie dzieje ?
Avatar
Janek / 10 stycznia 2010 o 11:38
0
Panowie, zapomnijcie o inwestycjach w Lublinie. To miasto skazane jest przez nieudolność urzędników na wymarcie i zginie ja zginęły dinozaury. Dziwię się tym co chcą inwestować w tak prowincjonalne miasto, które nie ma przyszłości.
Avatar
izeczka / 10 stycznia 2010 o 10:54
0
Tytuł powinien brzmieć chyba tak: ,,Nowy pomysł na działkę przy SzewskieJ:...." Ale co się dziwić w Dzienniku Wschodnim zawsze piszą z błędami a co najgorsze z ortograficznymi!!!! Skąd wy bierzecie tych redaktorków???
Avatar
beduin / 10 stycznia 2010 o 10:40
0
Urzędnicy nie są w stanie wyjaśnić dlaczego to tyle trwa ! a może potrafią wyjaśnić za co w takim razie dostają nagrody !?bo tego ta ja w takiej sytuacji nie mogę zrozumieć ?.Czy to aby nie za lepsza pracę ? Ciekawe kto odpowie !.
Avatar
dingo / 10 stycznia 2010 o 10:29
0
wyrzucajmy zieleń z centum miast, beton , beton i jeszcze raz beton tego nam trezba
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 25 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 27 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!