Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 listopada 2015 r.
21:04

Nowy rząd PiS bez polityków z Lubelskiego. "Nie da się zrobić tak, by każdy region był reprezentowany"

0 58 A A
Beata Szydło w Lublinie (Fot. Wojciech Nieśpiałowski/archiwum)
Beata Szydło w Lublinie (Fot. Wojciech Nieśpiałowski/archiwum)

Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin czy Mariusz Kamiński zostaną ministrami w gabinecie Beaty Szydło. W nowym rządzie zabraknie polityków z województwa lubelskiego

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Skład nowego rządu przedstawili w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński i ogłoszona przez niego kandydatka na premiera wiceprezes partii Beata Szydło.

Stare i nowe twarze

– Tego wyboru uzasadniać nie trzeba. To zgodna wola wyborców, partii i pozwolę sobie dodać, także prezydenta Andrzeja Dudy – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, który medialne doniesienia o tym, że to nie Beata Szydło zostanie premierem nazwał „wyssanymi z palca”.

– Wierzę głęboko, że ta Rada Ministrów będzie zgodnie realizowała program Prawa i Sprawiedliwości – podkreślała z kolei przyszła premier.

Wicepremierami w jej rządzie zostaną: minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński, szef resortu rozwoju Mateusz Morawiecki i Jarosław Gowin, który pokieruje Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ten ostatni w czasie kampanii wyborczej był wymieniany jako kandydat na ministra obrony narodowej. Ostatecznie resortem obrony będzie kierował Antoni Macierewicz.

– Pan Jarosław Gowin dostał dwie propozycje do wyboru. Wybrał naukę i szkolnictwo wyższe – wyjaśniała Szydło. Dopytywana przez dziennikarzy dodała, że jedną z opcji dla Gowina było MON.

Szefem MSW zostanie Mariusz Błaszczak, a MSZ – Witold Waszczykowski. Ministrem finansów będzie Paweł Szałamacha, a ministrem zdrowia – Konstanty Radziwiłł. Szefową Kancelarii Premiera ma być Beata Kempa. W skład rządu – jako koordynator ds. służb specjalnych – wejdzie też Mariusz Kamiński, były szef CBA, który ma wyrok sądu pierwszej instancji za przekroczenie uprawnień.

Nasi na wiceministrów?

Wśród ministrów nie ma polityków z naszego regionu, choć PiS uzyskało tu prawie 50 proc. poparcia i w sumie w województwie lubelskim ma 18 posłów.

– W trakcie posiedzenia Komitetu Politycznego była dyskusja o tym, że pewne województwa poczuły się niedowartościowane. Nie da się zrobić tak, aby każdy region był reprezentowany w rządzie. Uważam, że skład przedstawiony przez panią premier jest bardzo dobry. To ludzie doświadczeni, przygotowani do pełnienia odpowiedzialnych ról i wdrożenia naszego programu. O to chodziło – mówi poseł Krzysztof Michałkiewicz, prezes PiS w okręgu lubelskim. – Pamiętajmy, że rząd to nie tylko ministrowie, ale też cały szereg wiceministrów. Wśród nich mogą się znaleźć nasi przedstawiciele, ale poczekajmy na rozwój wydarzeń – dodaje.

W kuluarach mówi się, że wiceministrem rolnictwa mógłby zostać poseł z Zamościa Sławomir Zawiślak. Z kolei na stanowisko w resorcie sportu mógłby liczyć Jarosław Stawiarski, parlamentarzysta z Kraśnika.

– Obaj mają dobre kontakty z zaproponowanymi szefami tych ministerstw. Wydają się najpoważniejszymi kandydatami do wejścia w skład rządu – mówi nam anonimowo jeden z polityków PiS.

Sonda: Czy podoba Ci się skład nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości?

Liczba głosów: 1488
69.42%
Nie
26.41%
Tak
4.17%
Nie mam zdania

Skład rządu


• Prezes Rady Ministrów: Beata Szydło
• Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: Piotr Gliński (wicepremier)
• Ministerstwo Rozwoju: Mateusz Morawiecki (wicepremier)
• Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego: Jarosław Gowin (wicepremier)
• Ministerstwo Finansów: Paweł Szałamacha
• Ministerstwo Skarbu Państwa: Dawid Jackiewicz
• Ministerstwo Zdrowia: Konstanty Radziwiłł
• Ministerstwo Obrony Narodowej: Antoni Macierewicz
• Ministerstwo Spraw Zagranicznych: Witold Waszczykowski
• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: Mariusz Błaszczak
• Ministerstwo Sprawiedliwości: Zbigniew Ziobro
• Ministerstwo Energetyki: Krzystzof Tchórzewski
• Ministerstwo Edukacji Narodowej: Anna Zalewska
• Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi: Marek Gróbarczyk
• Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa i Budownictwa: Andrzej Adamczyk
• Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska
• Ministerstwo Środowiska: Jan Szyszko
• Ministerstwo Sportu i Turystyki: Witold Bańka
• Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi: Krzysztof Jurgiel
• Ministerstwo Cyfryzacji: Anna Streżyńska
• Koordynator ds. służb specjalnych: Mariusz Kamiński.

Ministrowie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

• Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: Beata Kempa
• Szef gabinetu politycznego Prezesa Rady
Ministrów i rzecznik rządu: Elżbieta Witek
• Minister ds. europejskich: Konrad Szymański
• Minister ds. kontaktów z parlamentem: Adam Lipiński
• Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów: Henryk Kowalczyk.

Komentarze 58

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 00:54
0
co mohery lubelskie to macie maciorewicza
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 20:19
0

Po co mają inwestować w Lubelszczyznę? Przecież i tak nie osiągną tu 100% poparcia! Bez żadnego zaangażowania otrzymali bardzo dużo. Dadzą nam jakieś ochłapy i znowu 50% poparcia.

Teraz pieniądze pójdą na "przekupienie" zachodu Polski, tam gdzie PiS ma słabe poparcie. Słyszałem wywiad z posłami PiS z Podkarpacia. Sami się obawiali, że inwestycje w ich województwie się zmniejszą na rzecz województw proplatformerskich.

Avatar
poznaniak z lb / 10 listopada 2015 o 20:02
0

Prezes PIS 10 lat   temu mówił   o równomiernym rozwoju POlSKI   .Lubelski region mówi sprawdzam ,po 4 latach.  Stołki .  opanowane  przez Małopolskę ,Dolny Śląsk Mazowsze a nawet Podkarpacie ma marszałka Kucińskiego z Przemysla i Gowina ,któremu bliżej do podkarpacia [ur Jasło].Podlasie Jurgela ministra rolnictwa i td.

Avatar
patrząc z boku / 10 listopada 2015 o 19:14
0

Mądrale z lubelskiego nie pasują do tej elity czytaj za klasykiem ''yelity''.

Avatar
henryk / 10 listopada 2015 o 19:10
0

Jeżeli Polska wschodnia będzie się rozwijała  to minister może być z innego regionu ,ale pan Adamczyk  z Krakowa  chce zmian finansowania dróg kosztem regionu Lubelskiego jego plany są  rozbudowa dróg wokół Krakowa i do Kielc.  Trafnie napisał     intenauta   nr 29 i nr 32 -mądre  uwagi

Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 18:56
0
Co to znaczy "nie da się". Trzeba tylko odpowiednio zadziałać. Temu trzeba łapówkę dać, tamtemu dobrą dziwkę załatwić, a jeszcze innemu zatrudnić na dobrym stanowisku syna lub córeczkę. No i co można załatwić. Przecież PiS ma hasło z kampanii "DAMY RADĘ".
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 15:51
0

"ch.. tam z Polską wschodnią" rzekł lider regionu od gastarbeitera Donka

Wolę być gastarbeiterem za kilkanaście tysięcy euro miesięcznie, niż w Polsce paniskiem za 1200zł na rękę. :P

Do złośliwych trolli z PiS - wiem, że większość z was już nie przestrzega dekalogu. Dla was przykazanie "nie mów fałszywego świadectwa" nic nie znaczy. Do tych piszę, co pisowska obłuda mogłaby zwieść. Do uczciwych Polaków adresuję słowa biblii. W Psalmie 53, 1 jest wyraźnie napisane "Nie ma Boga”.

Tak w biblii pisze, że nie ma Boga!!!

Poprzedza jednak ten tekst zdanie "Mówi głupi w swoim sercu". 

Całość brzmi: „Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga

Co mówisz w swoim sercu baracie z PiS-u? Że "ch.. tam z Polską wschodnią" ?

Wolę być gastarbeiterem za kilkanaście tysięcy euro miesięcznie, niż w Polsce paniskiem za 1200zł na rękę. :P

Do złośliwych trolli z PiS - wiem, że większość z was już nie przestrzega dekalogu. Dla was przykazanie "nie mów fałszywego świadectwa" nic nie znaczy. Do tych piszę, co pisowska obłuda mogłaby zwieść. Do uczciwych Polaków adresuję słowa biblii. W Psalmie 53, 1 jest wyraźnie napisane "rozwiń

Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 14:41
0
"ch.. tam z Polską wschodnią" rzekł lider regionu od gastarbeitera Donka
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 14:35
0
„Mamy d… pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa (…), kupę rzeczy, które ludzi wkur…, szkodzą im, są absurdalne, bo to państwo jest źle skonfigurowane (…), to ch…, d… i kamieni kupa”.
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 12:38
0
Hmm rząd PełO - 18 ministrów. Rząd PiS - 26 ministrów. Województw - 16. Ciekawe, ciekawe... Lubelszczyzna znów dostanie po du.ie. Dalej głosujcie na te same mordy od 26 lat. na pewno będzie lepiej...
Avatar
Gość / 12 listopada 2015 o 00:54
0
co mohery lubelskie to macie maciorewicza
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 20:19
0

Po co mają inwestować w Lubelszczyznę? Przecież i tak nie osiągną tu 100% poparcia! Bez żadnego zaangażowania otrzymali bardzo dużo. Dadzą nam jakieś ochłapy i znowu 50% poparcia.

Teraz pieniądze pójdą na "przekupienie" zachodu Polski, tam gdzie PiS ma słabe poparcie. Słyszałem wywiad z posłami PiS z Podkarpacia. Sami się obawiali, że inwestycje w ich województwie się zmniejszą na rzecz województw proplatformerskich.

Avatar
poznaniak z lb / 10 listopada 2015 o 20:02
0

Prezes PIS 10 lat   temu mówił   o równomiernym rozwoju POlSKI   .Lubelski region mówi sprawdzam ,po 4 latach.  Stołki .  opanowane  przez Małopolskę ,Dolny Śląsk Mazowsze a nawet Podkarpacie ma marszałka Kucińskiego z Przemysla i Gowina ,któremu bliżej do podkarpacia [ur Jasło].Podlasie Jurgela ministra rolnictwa i td.

Avatar
patrząc z boku / 10 listopada 2015 o 19:14
0

Mądrale z lubelskiego nie pasują do tej elity czytaj za klasykiem ''yelity''.

Avatar
henryk / 10 listopada 2015 o 19:10
0

Jeżeli Polska wschodnia będzie się rozwijała  to minister może być z innego regionu ,ale pan Adamczyk  z Krakowa  chce zmian finansowania dróg kosztem regionu Lubelskiego jego plany są  rozbudowa dróg wokół Krakowa i do Kielc.  Trafnie napisał     intenauta   nr 29 i nr 32 -mądre  uwagi

Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 18:56
0
Co to znaczy "nie da się". Trzeba tylko odpowiednio zadziałać. Temu trzeba łapówkę dać, tamtemu dobrą dziwkę załatwić, a jeszcze innemu zatrudnić na dobrym stanowisku syna lub córeczkę. No i co można załatwić. Przecież PiS ma hasło z kampanii "DAMY RADĘ".
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 15:51
0

"ch.. tam z Polską wschodnią" rzekł lider regionu od gastarbeitera Donka

Wolę być gastarbeiterem za kilkanaście tysięcy euro miesięcznie, niż w Polsce paniskiem za 1200zł na rękę. :P

Do złośliwych trolli z PiS - wiem, że większość z was już nie przestrzega dekalogu. Dla was przykazanie "nie mów fałszywego świadectwa" nic nie znaczy. Do tych piszę, co pisowska obłuda mogłaby zwieść. Do uczciwych Polaków adresuję słowa biblii. W Psalmie 53, 1 jest wyraźnie napisane "Nie ma Boga”.

Tak w biblii pisze, że nie ma Boga!!!

Poprzedza jednak ten tekst zdanie "Mówi głupi w swoim sercu". 

Całość brzmi: „Głupi rzekł w sercu swoim: Nie ma Boga

Co mówisz w swoim sercu baracie z PiS-u? Że "ch.. tam z Polską wschodnią" ?

Wolę być gastarbeiterem za kilkanaście tysięcy euro miesięcznie, niż w Polsce paniskiem za 1200zł na rękę. :P

Do złośliwych trolli z PiS - wiem, że większość z was już nie przestrzega dekalogu. Dla was przykazanie "nie mów fałszywego świadectwa" nic nie znaczy. Do tych piszę, co pisowska obłuda mogłaby zwieść. Do uczciwych Polaków adresuję słowa biblii. W Psalmie 53, 1 jest wyraźnie napisane "rozwiń

Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 14:41
0
"ch.. tam z Polską wschodnią" rzekł lider regionu od gastarbeitera Donka
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 14:35
0
„Mamy d… pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa (…), kupę rzeczy, które ludzi wkur…, szkodzą im, są absurdalne, bo to państwo jest źle skonfigurowane (…), to ch…, d… i kamieni kupa”.
Avatar
Gość / 10 listopada 2015 o 12:38
0
Hmm rząd PełO - 18 ministrów. Rząd PiS - 26 ministrów. Województw - 16. Ciekawe, ciekawe... Lubelszczyzna znów dostanie po du.ie. Dalej głosujcie na te same mordy od 26 lat. na pewno będzie lepiej...
Zobacz wszystkie komentarze 58

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 3 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 1 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 327 25

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 10 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.