Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2008 r.
18:14
Edytuj ten wpis

Obiecanki posła Palikota

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 6 A A

Poseł, milioner i szef lubelskiej PO, postanowił tchnąć nowe życie w przedsiębiorstwa z Lubelszczyzny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Minął rok od szumnych zapowiedzi, a jego towarzystwo inwestycyjne wsparło tylko jedną firmę. W dodatku tę, która drukowała materiały programowe dla lubelskiej Platformy.

- Zainwestuję w startujące lub działające obiecujące firmy z Lubelszczyzny. Moje pieniądze będą dla nich dźwignią - zapowiedział w grudniu 2006 roku Janusz Palikot. Miesiąc później utworzył towarzystwo inwestycyjne swojego imienia. Miało przez kilka lat pomóc 50-60 firmom wzmacniając je w sumie ok. 20 mln zł. Sprawdziłem co zdziałało.

Osiągnięcia są mizerne. Od osoby nieźle orientującej się w działalności Palikota dowiedziałem się, że Towarzystwo weszło tylko w jedną firmę: lubelską drukarnię Petit Skład – Druk – Oprawa. – To prawda, ale finalizujemy rozmowy z jeszcze jednym podmiotem, nie mogę powiedzieć z jakim – stwierdza Leszek Kurnicki prezes zarządu TIJP.

Petit to firma znana Platformie. W maju ubiegłego roku wydrukowała i oprawiła „Uwolnijmy energię Polaków. Propozycje programowe dla Platformy Obywatelskiej”, niebieską książeczkę autorstwa ludzi związanych z lubelską PO. W lipcu w Petit weszło Towarzystwo Inwestycyjne Janusza Palikota.

Nie wiadomo kto zapłacił drukarni za książeczkę. Wojciech Guz prezes Petit: - Ukazało się wraz z dodrukami 5 tys. egzemplarzy. Płaciła Platforma Obywatelska, a w trakcie kampanii wyborczej Komitet Wyborczy PO.

Piotr Sawicki dyrektor biura poselskiego Palikota: - Koszt wyniósł 5400 zł. Płaciło biuro, ale w przypadku posła Palikota trudno powiedzieć czy z prywatnych czy z publicznych, bo ryczałt sejmowy ambitnym i pracowitym posłom nie wystarcza.
Andrzej Wyrobiec, pełnomocnik finansowy komitetu wyborczego Platformy:

- Książka była wydrukowana i sfinansowana przez PO. Komitet wyborczy nie zamawiał dodruku. Sprawdzałem w firmie Petit. Faktycznie mieli zamówienie od kogoś kto powołując się na Komitet Wyborczy miał składać jakieś zamówienie, ale w ostateczności druk nie doszedł do skutku. Osoba powołująca się na KW nie była z pewnością do tego uprawiona.

- Druk książki to był marginalny zysk dla Petit. Gdybym wiedział, że teraz są wątpliwości, to może rzeczywiście wybrałbym inną drukarnię – mówi Palikot. Z dokumentów sądowych wynika, że właścicielem Towarzystwa jest Central Europe Private Investments SA. – To moja firma, ulokowana w Luksemburgu ze względów podatkowych – tłumaczy poseł.

Dlaczego przez rok Towarzystwo Inwestycyjne pomogło tylko jednej firmie? – Co miesiąc mamy kilka-kilkanaście propozycji wejścia w biznes. Sami też szukamy ciekawych propozycji. Na sprawdzenie zainteresowanych firm, negocjacje i rozmowy o szczegółach współpracy potrzeba wielu miesięcy – stwierdza prezes Kurnicki.

Sam Palikot twierdzi, że jest niezadowolony z efektów pracy Towarzystwa. – Trafia do nas mało propozycji, w niektóre np. nieruchomości, nie wchodzimy z zasady. Trzeba się zastanowić jak można pomóc Lubelszczyźnie – mówi poseł.

O braku zainteresowania przedsiębiorców trudno mówić. - O Towarzystwie nie słyszałem, ale zawsze można rozmawiać o współpracy, musiałbym oczywiście poznać szczegóły - mówi Zdzisław Zalewa prezes Centrum Techniki Narzędziowej Elektromet z Chełma, którego firma kilka tygodni temu dostała nagrodę Solidna Firma 2007.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mirta / 19 lutego 2008 o 12:07
0
miejmy nadzieje ze mieszkancy lubelszczyzny przy nastepnych wyborach docenia posla Palikota jak bardzo wspieral nasz region, panie Palikot to kpina zeby podatki placic w luxemburgu.........
Avatar
BART / 19 lutego 2008 o 09:18
0
Palikot ty gnido !!!
Władze Lublina dwoją się i troją zeby pozyskac inwestorów z zewnatrz , a ty dajesz taki przyklad . wszystko robisz odwrotnie .
Teraz juz to ja wierze twojej zonie ze ja okradles i ukryles majatek w Luksenburgu .
Mieszkańcy lubelszczyzny wstydzą sie za ciebie.
Avatar
Anty / 18 lutego 2008 o 12:04
0
" ... właścicielem Towarzystwa jest Central Europe Private Investments SA. - To moja firma, ulokowana w Luksemburgu ze względów podatkowych - tłumaczy poseł Palikot."
Czy Polsce potrzeba więcej takich "zagranicznych" inwestycji i inwestorów, więcej dla nich ulg, stref ekonomicznych, przywilejów i różnych zachęt?
Avatar
business owner / 18 lutego 2008 o 10:36
0
Wspomoze jak najpierw dostanie dotacje z UM i Marszalkowskiego.
Dostalo jego stowarzyszenie "artystyczne" wiec jak dostanie te ktore ze wzgledow oszczednosciowych ma siedzibe poza Lublinem to z 1% moze przekaze na cele statutowe.
I pomyslec, ze to juz druga kadencja tego polityczno-biznesowego autorytetu.
Avatar
kraśniczanin / 18 lutego 2008 o 05:13
0
PANIE PALIKOT A MOżE JAKAś REAKCJA NA TO, PRZECIEż TO PANA ZASTęPCA, WICE PRZEWODNICZąCY PO NA LUBLESZCZYźNIE:

Nominacja i degradacje z korupcyjną aferą w tle
Tomasz Nieśpiał 13-02-2008, ostatnia aktualizacja 13-02-2008 03:18

Sędzia, który wydał postanowienie korzystne dla podejrzewanego o korupcję burmistrza Kraśnika, zostanie prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie. Natomiast śledczy, którzy ścigali samorządowca, tracą posady

Krzysztof Wojtaszek, wiceprezes Sądu Okręgowego w Lublinie, od jutra będzie jego prezesem. Rekomendował go zgromadzeniu sędziów (wybiera prezesa) minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Jak ustaliła ?Rz?, w 2001 roku do Wojtaszka trafiła sprawa, w której oskarżonym był burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński ? wpływowy działacz lubelskiej PO. W grudniu ujawniliśmy, że lubelska prokuratura ma mocne dowody na korupcję Czubińskiego. Na razie nie usłyszał zarzutów.

Siedem lat temu został jednak uznany za winnego utrudniania krytyki prasowej Mirosławowi Sznajderowi, dziennikarzowi i wydawcy pisma ?Nowiny Kraśnickie?. Zanim jednak burmistrz usłyszał wyrok, domagał się umorzenia sprawy.

Przewodniczącym składu orzekającego, który rozpatrywał jego wniosek, był sędzia Wojtaszek. I sprawę umorzył. ?Faktyczna i formalna działalność Mirosława Sznajdera nie jest zgodna z wyobrażeniem prawdziwego dziennikarza? ? czytamy w uzasadnieniu. Sędziowie uznali działalność gospodarczą dziennikarza za ?usługi biurowe?. ?Trudno uznać usługi biurowe za równoznaczne z działalnością dziennikarską, a zasypywanie Urzędu Miasta drobiazgowymi pytaniami typu koszt naprawy chodnika lub koszt imprezy promującej produkty firmy Jacobs, z dążeniem do podjęcia krytyki prasowej? ? argumentowali.

Uzasadnienie zdumiało ówczesnego prokuratora rejonowego w Kraśniku Andrzeja Jeżyńskiego. Złożył zażalenie, które uwzględnił Sąd Apelacyjny w Lublinie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Rację przyznał mu też nowy skład sędziowski, który uznał Czubińskiego za winnego. Miał zapłacić 2,2 tys. zł na rzecz Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Nie uchroniło to jednak Jeżyńskiego przed odwołaniem ze stanowiska ? wkrótce został przeniesiony do Lublina. ? Za karę został rzecznikiem prasowym ? mówi jeden z lubelskich śledczych. Wyjaśnia, że funkcja rzecznika odbierana jest wśród prokuratorów jako degradacja. ? Nie orzekałem w tej sprawie ? zapewniał wczoraj sędzia Wojtaszek. Kiedy pokazaliśmy mu kopię postanowienia o umorzeniu, stwierdził: ? Nie przypominam jej sobie.

Mirosław Sznajder przypomniał sobie orzeczenie Wojtaszka, gdy się dowiedział, że będzie on nowym prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie. ? Nie wierzę w zbieg okoliczności. Pod rządami PO każdy, kto miał styczność z Czubińskim, nie pozostaje władzy obojętny. Kto był mu przychylny, awansuje, kto go próbował ścigać, zostaje zdegradowany ? twierdzi.Ewa Piotrowska, rzeczniczka ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego: ? Nie doszukiwałabym się w tej sprawie podtekstu politycznego.

Ale funkcje tracą prokuratorzy zaangażowani w śledztwo dotyczące Czubińskiego. Z posadą prokuratora apelacyjnego pożegnał się Robert Bednarczyk, który osobiście je nadzorował. Jak dowiedziała się ?Rz?, w ministerstwie jest też wniosek o odwołanie Marka Woźniaka, zastępcy prokuratora okręgowego w Lublinie, któremu bezpośrednio podlega śledczy prowadzący sprawę.

[url="http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html"]http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html[/url]? ... 872803.420
[url="http://www.rp.pl/artykul/92071.html"]http://www.rp.pl/artykul/92071.html[/url]
PANIE PALIKOT A MOżE JAKAś REAKCJA NA TO, PRZECIEż TO PANA ZASTęPCA, WICE PRZEWODNICZąCY PO NA LUBLESZCZYźNIE:

Nominacja i degradacje z korupcyjną aferą w tle
Tomasz Nieśpiał 13-02-2008, ostatnia aktualizacja 13-02-2008 03:18

Sędzia, który wydał postanowienie korzystne dla podejrzewanego o korupcję burmistrza Kraśnika, zostanie prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie. Natomiast śledczy, którzy ścigali samorządowca, tracą posady

Krzysztof Wojtaszek, wiceprezes Sądu Okręgowego w Lublinie, od jutra będzi... rozwiń
Avatar
woowoo / 18 lutego 2008 o 01:08
0
uczciwy, wspomagający biznes i uwalniający energię polaków poseł Palikot...ma firmę zerejestrowana w luksemburgu "ze względów podatkowych"...czyli nosi polski paszport, polacy wybierają go na posła a on płaci podatki w luksemburgu !!! Qrwa skandal !!! Panie Palikot i Platformo w ciagu ostatnich miesięcy wypuszcacie swoje stare-najlepsze pomysły przykrywając tym marketingiem i tanią propagandą nieudolność swoich rzadów, ale najzabawniejsze, że w tym tempie skończa sie wam one koło wrzesnia a do nastepnych wyborów hooooo hooooooo i cienko będą wyglądać % w sondażach.
uczciwy, wspomagający biznes i uwalniający energię polaków poseł Palikot...ma firmę zerejestrowana w luksemburgu "ze względów podatkowych"...czyli nosi polski paszport, polacy wybierają go na posła a on płaci podatki w luksemburgu !!! Qrwa skandal !!! Panie Palikot i Platformo w ciagu ostatnich miesięcy wypuszcacie swoje stare-najlepsze pomysły przykrywając tym marketingiem i tanią propagandą nieudolność swoich rzadów, ale najzabawniejsze, że w tym tempie skończa sie wam one koło wrzesnia a do nastepnych wyb... rozwiń
Avatar
mirta / 19 lutego 2008 o 12:07
0
miejmy nadzieje ze mieszkancy lubelszczyzny przy nastepnych wyborach docenia posla Palikota jak bardzo wspieral nasz region, panie Palikot to kpina zeby podatki placic w luxemburgu.........
Avatar
BART / 19 lutego 2008 o 09:18
0
Palikot ty gnido !!!
Władze Lublina dwoją się i troją zeby pozyskac inwestorów z zewnatrz , a ty dajesz taki przyklad . wszystko robisz odwrotnie .
Teraz juz to ja wierze twojej zonie ze ja okradles i ukryles majatek w Luksenburgu .
Mieszkańcy lubelszczyzny wstydzą sie za ciebie.
Avatar
Anty / 18 lutego 2008 o 12:04
0
" ... właścicielem Towarzystwa jest Central Europe Private Investments SA. - To moja firma, ulokowana w Luksemburgu ze względów podatkowych - tłumaczy poseł Palikot."
Czy Polsce potrzeba więcej takich "zagranicznych" inwestycji i inwestorów, więcej dla nich ulg, stref ekonomicznych, przywilejów i różnych zachęt?
Avatar
business owner / 18 lutego 2008 o 10:36
0
Wspomoze jak najpierw dostanie dotacje z UM i Marszalkowskiego.
Dostalo jego stowarzyszenie "artystyczne" wiec jak dostanie te ktore ze wzgledow oszczednosciowych ma siedzibe poza Lublinem to z 1% moze przekaze na cele statutowe.
I pomyslec, ze to juz druga kadencja tego polityczno-biznesowego autorytetu.
Avatar
kraśniczanin / 18 lutego 2008 o 05:13
0
PANIE PALIKOT A MOżE JAKAś REAKCJA NA TO, PRZECIEż TO PANA ZASTęPCA, WICE PRZEWODNICZąCY PO NA LUBLESZCZYźNIE:

Nominacja i degradacje z korupcyjną aferą w tle
Tomasz Nieśpiał 13-02-2008, ostatnia aktualizacja 13-02-2008 03:18

Sędzia, który wydał postanowienie korzystne dla podejrzewanego o korupcję burmistrza Kraśnika, zostanie prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie. Natomiast śledczy, którzy ścigali samorządowca, tracą posady

Krzysztof Wojtaszek, wiceprezes Sądu Okręgowego w Lublinie, od jutra będzie jego prezesem. Rekomendował go zgromadzeniu sędziów (wybiera prezesa) minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Jak ustaliła ?Rz?, w 2001 roku do Wojtaszka trafiła sprawa, w której oskarżonym był burmistrz Kraśnika Piotr Czubiński ? wpływowy działacz lubelskiej PO. W grudniu ujawniliśmy, że lubelska prokuratura ma mocne dowody na korupcję Czubińskiego. Na razie nie usłyszał zarzutów.

Siedem lat temu został jednak uznany za winnego utrudniania krytyki prasowej Mirosławowi Sznajderowi, dziennikarzowi i wydawcy pisma ?Nowiny Kraśnickie?. Zanim jednak burmistrz usłyszał wyrok, domagał się umorzenia sprawy.

Przewodniczącym składu orzekającego, który rozpatrywał jego wniosek, był sędzia Wojtaszek. I sprawę umorzył. ?Faktyczna i formalna działalność Mirosława Sznajdera nie jest zgodna z wyobrażeniem prawdziwego dziennikarza? ? czytamy w uzasadnieniu. Sędziowie uznali działalność gospodarczą dziennikarza za ?usługi biurowe?. ?Trudno uznać usługi biurowe za równoznaczne z działalnością dziennikarską, a zasypywanie Urzędu Miasta drobiazgowymi pytaniami typu koszt naprawy chodnika lub koszt imprezy promującej produkty firmy Jacobs, z dążeniem do podjęcia krytyki prasowej? ? argumentowali.

Uzasadnienie zdumiało ówczesnego prokuratora rejonowego w Kraśniku Andrzeja Jeżyńskiego. Złożył zażalenie, które uwzględnił Sąd Apelacyjny w Lublinie i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Rację przyznał mu też nowy skład sędziowski, który uznał Czubińskiego za winnego. Miał zapłacić 2,2 tys. zł na rzecz Centrum Monitoringu Wolności Prasy. Nie uchroniło to jednak Jeżyńskiego przed odwołaniem ze stanowiska ? wkrótce został przeniesiony do Lublina. ? Za karę został rzecznikiem prasowym ? mówi jeden z lubelskich śledczych. Wyjaśnia, że funkcja rzecznika odbierana jest wśród prokuratorów jako degradacja. ? Nie orzekałem w tej sprawie ? zapewniał wczoraj sędzia Wojtaszek. Kiedy pokazaliśmy mu kopię postanowienia o umorzeniu, stwierdził: ? Nie przypominam jej sobie.

Mirosław Sznajder przypomniał sobie orzeczenie Wojtaszka, gdy się dowiedział, że będzie on nowym prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie. ? Nie wierzę w zbieg okoliczności. Pod rządami PO każdy, kto miał styczność z Czubińskim, nie pozostaje władzy obojętny. Kto był mu przychylny, awansuje, kto go próbował ścigać, zostaje zdegradowany ? twierdzi.Ewa Piotrowska, rzeczniczka ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego: ? Nie doszukiwałabym się w tej sprawie podtekstu politycznego.

Ale funkcje tracą prokuratorzy zaangażowani w śledztwo dotyczące Czubińskiego. Z posadą prokuratora apelacyjnego pożegnał się Robert Bednarczyk, który osobiście je nadzorował. Jak dowiedziała się ?Rz?, w ministerstwie jest też wniosek o odwołanie Marka Woźniaka, zastępcy prokuratora okręgowego w Lublinie, któremu bezpośrednio podlega śledczy prowadzący sprawę.

[url="http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html"]http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html[/url]? ... 872803.420
[url="http://www.rp.pl/artykul/92071.html"]http://www.rp.pl/artykul/92071.html[/url]
PANIE PALIKOT A MOżE JAKAś REAKCJA NA TO, PRZECIEż TO PANA ZASTęPCA, WICE PRZEWODNICZąCY PO NA LUBLESZCZYźNIE:

Nominacja i degradacje z korupcyjną aferą w tle
Tomasz Nieśpiał 13-02-2008, ostatnia aktualizacja 13-02-2008 03:18

Sędzia, który wydał postanowienie korzystne dla podejrzewanego o korupcję burmistrza Kraśnika, zostanie prezesem Sądu Okręgowego w Lublinie. Natomiast śledczy, którzy ścigali samorządowca, tracą posady

Krzysztof Wojtaszek, wiceprezes Sądu Okręgowego w Lublinie, od jutra będzi... rozwiń
Avatar
woowoo / 18 lutego 2008 o 01:08
0
uczciwy, wspomagający biznes i uwalniający energię polaków poseł Palikot...ma firmę zerejestrowana w luksemburgu "ze względów podatkowych"...czyli nosi polski paszport, polacy wybierają go na posła a on płaci podatki w luksemburgu !!! Qrwa skandal !!! Panie Palikot i Platformo w ciagu ostatnich miesięcy wypuszcacie swoje stare-najlepsze pomysły przykrywając tym marketingiem i tanią propagandą nieudolność swoich rzadów, ale najzabawniejsze, że w tym tempie skończa sie wam one koło wrzesnia a do nastepnych wyborów hooooo hooooooo i cienko będą wyglądać % w sondażach.
uczciwy, wspomagający biznes i uwalniający energię polaków poseł Palikot...ma firmę zerejestrowana w luksemburgu "ze względów podatkowych"...czyli nosi polski paszport, polacy wybierają go na posła a on płaci podatki w luksemburgu !!! Qrwa skandal !!! Panie Palikot i Platformo w ciagu ostatnich miesięcy wypuszcacie swoje stare-najlepsze pomysły przykrywając tym marketingiem i tanią propagandą nieudolność swoich rzadów, ale najzabawniejsze, że w tym tempie skończa sie wam one koło wrzesnia a do nastepnych wyb... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 0 0

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 16 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 16 14

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 12

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 3 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 1

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 95 11

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.