Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2012 r.
17:54
Edytuj ten wpis

Obrońcy przyrody krytykują budowę Galerii Echo na górkach czechowskich

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 12 A A
Publiczna debata nad zmianą planu zagospodarowania górek czechowskich. Ratusz będzie zbierać uwagi d
Publiczna debata nad zmianą planu zagospodarowania górek czechowskich. Ratusz będzie zbierać uwagi d

Sporo krytycznych uwag padło pod adresem planowanej przez kielecką spółkę Echo Investment budowy wielkiego centrum handlowego na górkach czechowskich. W piątek odbyła się publiczna debata w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To, czy na dawnym poligonie powstanie kompleks handlowy rozstrzygnie się za miesiąc. Właśnie wtedy radni mają głosować nad zmianą planu zagospodarowania tego terenu, która da zielone światło dla inwestycji przy skrzyżowaniu ul. Ducha z Poligonową.

W piątek w Ratuszu odbyła się publiczna debata nad zmianą planu. Zdaniem miejskich urbanistów, którzy opracowali dokument, korekta jest korzystna. Twierdzą, że zyska także miasto, bo spółka ma w zamian przebudować układ drogowy w tym rejonie, włącznie ze skrzyżowaniem al. Solidarności z al. Sikorskiego, ul. Ducha i Północną, a pozostała część górek dopiero dzięki tym zmianom będzie mogła być w pełni wykorzystana.

– Pojawienie się inwestora w tym rejonie jest szansą na rozwiązanie kilku spraw, które są dla nas utrapieniem – podkreśla Radosław Osiak, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Sławin i chwali planowaną przebudowę skrzyżowania.

Ale nie wszyscy byli tego samego zdania. – To wielka blaszana puszka, przy której nie będzie ani jednego drzewka – mówi Jerzy Rachwald, wiceprezes Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie i obrazuje skalę zabudowy: – Powierzchnia kompleksu to 500 m na 350 m. 500 m ma Krakowskie Przedmieście od Bramy Krakowskiej do ul. 3 Maja. A 350 m jest od Narutowicza do Radziwiłłowskiej.

Sporo uwag dotyczyło dostępu do doliny na terenie dawnego poligonu. Po budowie kompleksu zniknąć ma wejście do wąwozu od ul. Ducha. Niektórzy mieli inne pomysły.

– Można zrezygnować z dojazdu ul. Północną do ul. Ducha – radzi Marcin Skrzypek z Forum Kultury Przestrzeni. W ten sposób nie trzeba by budować ronda w miejscu, gdzie jest wejście do doliny.
Inwestor odpowiada, że nie on wymyślił taki przebieg ul. Północnej. – Taki był już we wcześniejszym planie – mówi Dariusz Anisiewicz z Echo Investment.

Skrzypek obawia się też o atrakcyjność pozostałej części poligonu po budowie galerii, czyli ponad 70 ha na tyłach kompleksu. – Czy chodzicie państwo na spacer na tyły centrów handlowych? Ja nie, bo nie jest to teren, na którym przyjemnie jest przebywać – mówi Skrzypek.

Nie do końca wiadomo też, kiedy ten teren ma być urządzony. Ma to zrobić miasto, które na mocy porozumienia ze spółką odkupi teren po okazyjnej cenie. – Najlepiej byłoby, gdyby inwestycja była realizowana równolegle z zaprojektowaniem zieleni, ale zależy to od tego, czy będą pieniądze w budżecie miasta – odpowiada Stanisław Kalinowski, zastępca prezydenta miasta.

Krytykowane było też ulokowanie strefy dostaw towaru od strony górek. – Czy jest możliwe, żeby strefa dostaw znajdowała się pod ziemią? – pyta Małgorzata Suchanowska, miejska radna PiS. Inwestor odpowiada, że za bardzo podniosłoby to koszty budowy.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lokolobul387 / 21 kwietnia 2012 o 21:16
0
RKP i LOP to największe zajoby ,które wszystko psują,oprotestowują rozwój miasta! Niech te dwie organizacje się jak najszybciej rozlecą w drobny mak i niech wszyscy ich członkowie wypie******ą z naszego miasta! Zasrane buraki i wsiole niech zwalają na wieś i tam radzą ,jak na przykład "kulturalnie" posadzić buraki cukrowe czy kapustę .Na to byłoby ich najlepiej stać, a nie przynosić wstyd Lublinowi!NIECH POWSTANIE CAŁA GALERIA ZGODNIE Z OBECNYM PLANEM I NIECH ZOSTANIE PRZEBUDOWANE TO SKRZYŻOWANIE WRAZ Z ESTAKADĄ.DROGIE WŁADZE MIASTA- NIE DAWAJCIE SIĘ MANIPULOWAĆ TYM KRETYNOM,NIKOGO SIĘ NIE SŁUCHAJCIE I UCHWALCIE TEN PLAN TAK JAK JEST ZAPLANOWANY!NIECH ZWYCIĘŻY ECHO INVESTMENTS I CAŁA SUPER MEGAGALERIA!!!
RKP i LOP to największe zajoby ,które wszystko psują,oprotestowują rozwój miasta! Niech te dwie organizacje się jak najszybciej rozlecą w drobny mak i niech wszyscy ich członkowie wypie******ą z naszego miasta! Zasrane buraki i wsiole niech zwalają na wieś i tam radzą ,jak na przykład "kulturalnie" posadzić buraki cukrowe czy kapustę .Na to byłoby ich najlepiej stać, a nie przynosić wstyd Lublinowi!NIECH POWSTANIE CAŁA GALERIA ZGODNIE Z OBECNYM PLANEM I NIECH ZOSTANIE PRZEBUDOWANE TO SKRZYŻOWANIE WRAZ Z ESTAKADĄ.DR... rozwiń
Avatar
tym / 21 kwietnia 2012 o 11:18
0
Rada Kultury Przestrzeni oprotestowuje: budowę lotniska, budowę obwodnicy Lublina, przebudowę ul. Mełgiewskiej, budowę marketu IKEA, budowę przedłużenia al. Solidarności do obwodnicy Lublina, przebudowę ul. Poligonowej, rozbudowę infrastruktury nad Zalewem Zemborzyckim, itd, itd ... Po jaką cholerę istnieje Rada Kultury Przestrzeni, skoro nic jej nie pasuje. Najlepiej to zamknąć się w domu, nic nie robić, na wszystko i wszustkich psioczyć i modlić się, aby jutro nie nastąpił koniec świata. A od rana z p. Kamińskim szukać zamkniętych kanałów powietrznych.
Avatar
jon / 21 kwietnia 2012 o 11:11
0
[quote name='alman' timestamp='1334952626' post='623415']
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodzi, wolę to niż martwe miejsce, o które ekolodzy i inni porąbani wojownicy o przyrodę przypominają sobie, kiedy można na chwile zaistnieć w mediach, zaś w życiu tam nie byli.
[/quote]
to świadczy tylko o zdziczeniu dużej części społeczeństwa !
uważasz, że postawienie galerii zlikwiduje to zdziczenie ?
w Nowym Jorku, miedzy wieżowcami jest Central Park, ładnych kilka kilometrów drzew i zieleni.
też mogli postawić wieżowce. są jednak ludzie, któzy myślą
[quote name='alman' timestamp='1334952626' post='623415']
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodz... rozwiń
Avatar
alman / 20 kwietnia 2012 o 22:10
0
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodzi, wolę to niż martwe miejsce, o które ekolodzy i inni porąbani wojownicy o przyrodę przypominają sobie, kiedy można na chwile zaistnieć w mediach, zaś w życiu tam nie byli.
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodzi, wolę to niż martwe miejsce, o które ekolodzy i inni porąbani wojownicy o przyrodę prz... rozwiń
Avatar
ona / 20 kwietnia 2012 o 21:22
0
racja, kolejna galeria a coraz mniej zielenie zeby pospacerowac, czy ktos wogóle bierze pod uwagę opinie mieszkańców lublina???? mieszkam w tych okolicach i owszem marze o przebudowie tego starsznego skrzyzowania ale jeszcze bardziej marze o miejscu gdzie bede mogła poodpoczywac, pospacerowac, odstresowac, centrum rekreacyjno sportowe byłoby strzłaem w 10, ale cóż... najywraźniej opinie mieszkańców nie są wazne
Avatar
generation_next / 20 kwietnia 2012 o 21:11
0
Zapewne gdyby ekologiczne towarzystwo różańcowe dostało projekt wielkiej świątyni w tym miejscu. Co by było? Ciekawe? Też protestowaliby? Aj! Założę się, że każdemu przeciwnikowi w ramach miłości bliżniego spaliliby benzyną drzwi od domu w imię...własnej sprawy...
Avatar
Romek / 20 kwietnia 2012 o 20:03
0
[quote name='tfu' timestamp='1334944071' post='623388']
A cudaki pisiorki jak zwykle swoje. Ale jak by świątynię ze 2 razy większą budowano to by wszyscy cichutko siedzieli i nic by im nie przeszkadzało - nawet wybetonowanie całych górek.
[/quote]

Czy ty jesteś normalny? Czy już całkowicie coś ci się porobiło z głową o tej nienawiści do bliźniego? Dlaczego gdy ktoś ma inne zdanie niż ty musi to oznaczać, że jest "pisiorkiem" etc. Po co mieszasz w to w jakieś swoje kompleksy polityczne?
Po to jest dyskusja, żeby każdy się mógł wypowiedzieć, co myśli na dany temat.

Wracając do sprawy, kilka lat temu byłem sceptyczny co do Echo, ale skoro Echo przebudować ma ulice, ucywilizować trochę ten teren, skoro wzrosnąć mają wpływy z tytułu podatku od nieruchomości do budżetu miasta (teraz Echo płaci tylko za grunt po zakończeniu inwestycji także za powierzchnię użytkową), skoro jest to spółka kielecka a więc dochody zostaną w Polsce i skoro ma powstać ponad 1200 miejsc pracy. Może nawet za 1500 zł brutto, ale jak ktoś mądrze powiedział nie każdego stać na studia w Lublinie, a praca dla takiej osoby jest jakąś szansą.

Lepiej, żeby powstał jak ktoś to napisał "blaszak" w tym miejscu niż trochę mniejszy "blaszak" pod zamkiem
[quote name='tfu' timestamp='1334944071' post='623388']
A cudaki pisiorki jak zwykle swoje. Ale jak by świątynię ze 2 razy większą budowano to by wszyscy cichutko siedzieli i nic by im nie przeszkadzało - nawet wybetonowanie całych górek.
[/quote]

Czy ty jesteś normalny? Czy już całkowicie coś ci się porobiło z głową o tej nienawiści do bliźniego? Dlaczego gdy ktoś ma inne zdanie niż ty musi to oznaczać, że jest "pisiorkiem" etc. Po co mieszasz w to w jakieś swoje kompleksy polityc... rozwiń
Avatar
tfu / 20 kwietnia 2012 o 19:47
0
A cudaki pisiorki jak zwykle swoje. Ale jak by świątynię ze 2 razy większą budowano to by wszyscy cichutko siedzieli i nic by im nie przeszkadzało - nawet wybetonowanie całych górek.
Avatar
asd! / 20 kwietnia 2012 o 19:28
0
~Karolina
Cała masa czyli co? Plaza i Olimp?
Proszę Cię. W Lublinie jest jeszcze spokojnie miejsce dla 2-3 dużych centrów handlowych.

Jeśli chodzi o podatki to Echo zarejestrowało spółkę w Lublinie także podatki zostaną w mieście.

Po co komu zarobki 1500? Chociażby dla studentów. Jeśli mamy być dalej miastem studenckim to oprócz uczelni potrzebna jest dla nich praca. Przecież nie każdy kto idzie na studia ma od rodziców wyprawkę na utrzymanie i imprezowanie.
Avatar
GC / 20 kwietnia 2012 o 19:28
0
Teza, ze poniewaz chamy wywoza do doliny smieci nalezy zabetonowac doline, jest przykladem nieslychanej bezmyslonosci, a raczej chyba cwaniactwa i kombinowania, ze ktos inny taka glupote lyknie.
Na tej samej zasadzie, poniewaz ludzie beda krasc w galerii nalezy zburzyc galerie, bo to wylegarnia zlodziejstwa. W miastach bardzo potrzebne sa takie wawozy, po to zeby sie wietrzylo - inaczej konczy sie przyducha taka jak w Krakowie.

Niech miasto wymusi na tych bialo skarpetkowych biznesmenach z Echa powazne traktowanie i poszanowanie terenu, a nie zachowuje sie jak zdesperowana tania dziwka.
Teza, ze poniewaz chamy wywoza do doliny smieci nalezy zabetonowac doline, jest przykladem nieslychanej bezmyslonosci, a raczej chyba cwaniactwa i kombinowania, ze ktos inny taka glupote lyknie.
Na tej samej zasadzie, poniewaz ludzie beda krasc w galerii nalezy zburzyc galerie, bo to wylegarnia zlodziejstwa. W miastach bardzo potrzebne sa takie wawozy, po to zeby sie wietrzylo - inaczej konczy sie przyducha taka jak w Krakowie.

Niech miasto wymusi na tych bialo skarpetkowych biznesmenach z Echa powazne traktowanie i posza... rozwiń
Avatar
Lokolobul387 / 21 kwietnia 2012 o 21:16
0
RKP i LOP to największe zajoby ,które wszystko psują,oprotestowują rozwój miasta! Niech te dwie organizacje się jak najszybciej rozlecą w drobny mak i niech wszyscy ich członkowie wypie******ą z naszego miasta! Zasrane buraki i wsiole niech zwalają na wieś i tam radzą ,jak na przykład "kulturalnie" posadzić buraki cukrowe czy kapustę .Na to byłoby ich najlepiej stać, a nie przynosić wstyd Lublinowi!NIECH POWSTANIE CAŁA GALERIA ZGODNIE Z OBECNYM PLANEM I NIECH ZOSTANIE PRZEBUDOWANE TO SKRZYŻOWANIE WRAZ Z ESTAKADĄ.DROGIE WŁADZE MIASTA- NIE DAWAJCIE SIĘ MANIPULOWAĆ TYM KRETYNOM,NIKOGO SIĘ NIE SŁUCHAJCIE I UCHWALCIE TEN PLAN TAK JAK JEST ZAPLANOWANY!NIECH ZWYCIĘŻY ECHO INVESTMENTS I CAŁA SUPER MEGAGALERIA!!!
RKP i LOP to największe zajoby ,które wszystko psują,oprotestowują rozwój miasta! Niech te dwie organizacje się jak najszybciej rozlecą w drobny mak i niech wszyscy ich członkowie wypie******ą z naszego miasta! Zasrane buraki i wsiole niech zwalają na wieś i tam radzą ,jak na przykład "kulturalnie" posadzić buraki cukrowe czy kapustę .Na to byłoby ich najlepiej stać, a nie przynosić wstyd Lublinowi!NIECH POWSTANIE CAŁA GALERIA ZGODNIE Z OBECNYM PLANEM I NIECH ZOSTANIE PRZEBUDOWANE TO SKRZYŻOWANIE WRAZ Z ESTAKADĄ.DR... rozwiń
Avatar
tym / 21 kwietnia 2012 o 11:18
0
Rada Kultury Przestrzeni oprotestowuje: budowę lotniska, budowę obwodnicy Lublina, przebudowę ul. Mełgiewskiej, budowę marketu IKEA, budowę przedłużenia al. Solidarności do obwodnicy Lublina, przebudowę ul. Poligonowej, rozbudowę infrastruktury nad Zalewem Zemborzyckim, itd, itd ... Po jaką cholerę istnieje Rada Kultury Przestrzeni, skoro nic jej nie pasuje. Najlepiej to zamknąć się w domu, nic nie robić, na wszystko i wszustkich psioczyć i modlić się, aby jutro nie nastąpił koniec świata. A od rana z p. Kamińskim szukać zamkniętych kanałów powietrznych.
Avatar
jon / 21 kwietnia 2012 o 11:11
0
[quote name='alman' timestamp='1334952626' post='623415']
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodzi, wolę to niż martwe miejsce, o które ekolodzy i inni porąbani wojownicy o przyrodę przypominają sobie, kiedy można na chwile zaistnieć w mediach, zaś w życiu tam nie byli.
[/quote]
to świadczy tylko o zdziczeniu dużej części społeczeństwa !
uważasz, że postawienie galerii zlikwiduje to zdziczenie ?
w Nowym Jorku, miedzy wieżowcami jest Central Park, ładnych kilka kilometrów drzew i zieleni.
też mogli postawić wieżowce. są jednak ludzie, któzy myślą
[quote name='alman' timestamp='1334952626' post='623415']
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodz... rozwiń
Avatar
alman / 20 kwietnia 2012 o 22:10
0
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodzi, wolę to niż martwe miejsce, o które ekolodzy i inni porąbani wojownicy o przyrodę przypominają sobie, kiedy można na chwile zaistnieć w mediach, zaś w życiu tam nie byli.
ona - idź sobie pospaceruj na obecnych górkach - zgliszcza po kilku pożarach traw, spalone kikuty drzewek i krzewów, masa psiego gówna, pustych i porozbijanych butelek, ogólne wysypisko śmieci; syf malaria. Co do braku miejsca do rekreacji na tym porąbanym osiedlu wokół górek - 100% prawdy. Brak nawet czegoś tak podstawowego jak ścieżka rowerowa, żeby dojechać np. do innych ścieżek prowadzących nad zalew. Wydaje mi się, że ta galeria w niczym nie zaszkodzi, wolę to niż martwe miejsce, o które ekolodzy i inni porąbani wojownicy o przyrodę prz... rozwiń
Avatar
ona / 20 kwietnia 2012 o 21:22
0
racja, kolejna galeria a coraz mniej zielenie zeby pospacerowac, czy ktos wogóle bierze pod uwagę opinie mieszkańców lublina???? mieszkam w tych okolicach i owszem marze o przebudowie tego starsznego skrzyzowania ale jeszcze bardziej marze o miejscu gdzie bede mogła poodpoczywac, pospacerowac, odstresowac, centrum rekreacyjno sportowe byłoby strzłaem w 10, ale cóż... najywraźniej opinie mieszkańców nie są wazne
Avatar
generation_next / 20 kwietnia 2012 o 21:11
0
Zapewne gdyby ekologiczne towarzystwo różańcowe dostało projekt wielkiej świątyni w tym miejscu. Co by było? Ciekawe? Też protestowaliby? Aj! Założę się, że każdemu przeciwnikowi w ramach miłości bliżniego spaliliby benzyną drzwi od domu w imię...własnej sprawy...
Avatar
Romek / 20 kwietnia 2012 o 20:03
0
[quote name='tfu' timestamp='1334944071' post='623388']
A cudaki pisiorki jak zwykle swoje. Ale jak by świątynię ze 2 razy większą budowano to by wszyscy cichutko siedzieli i nic by im nie przeszkadzało - nawet wybetonowanie całych górek.
[/quote]

Czy ty jesteś normalny? Czy już całkowicie coś ci się porobiło z głową o tej nienawiści do bliźniego? Dlaczego gdy ktoś ma inne zdanie niż ty musi to oznaczać, że jest "pisiorkiem" etc. Po co mieszasz w to w jakieś swoje kompleksy polityczne?
Po to jest dyskusja, żeby każdy się mógł wypowiedzieć, co myśli na dany temat.

Wracając do sprawy, kilka lat temu byłem sceptyczny co do Echo, ale skoro Echo przebudować ma ulice, ucywilizować trochę ten teren, skoro wzrosnąć mają wpływy z tytułu podatku od nieruchomości do budżetu miasta (teraz Echo płaci tylko za grunt po zakończeniu inwestycji także za powierzchnię użytkową), skoro jest to spółka kielecka a więc dochody zostaną w Polsce i skoro ma powstać ponad 1200 miejsc pracy. Może nawet za 1500 zł brutto, ale jak ktoś mądrze powiedział nie każdego stać na studia w Lublinie, a praca dla takiej osoby jest jakąś szansą.

Lepiej, żeby powstał jak ktoś to napisał "blaszak" w tym miejscu niż trochę mniejszy "blaszak" pod zamkiem
[quote name='tfu' timestamp='1334944071' post='623388']
A cudaki pisiorki jak zwykle swoje. Ale jak by świątynię ze 2 razy większą budowano to by wszyscy cichutko siedzieli i nic by im nie przeszkadzało - nawet wybetonowanie całych górek.
[/quote]

Czy ty jesteś normalny? Czy już całkowicie coś ci się porobiło z głową o tej nienawiści do bliźniego? Dlaczego gdy ktoś ma inne zdanie niż ty musi to oznaczać, że jest "pisiorkiem" etc. Po co mieszasz w to w jakieś swoje kompleksy polityc... rozwiń
Avatar
tfu / 20 kwietnia 2012 o 19:47
0
A cudaki pisiorki jak zwykle swoje. Ale jak by świątynię ze 2 razy większą budowano to by wszyscy cichutko siedzieli i nic by im nie przeszkadzało - nawet wybetonowanie całych górek.
Avatar
asd! / 20 kwietnia 2012 o 19:28
0
~Karolina
Cała masa czyli co? Plaza i Olimp?
Proszę Cię. W Lublinie jest jeszcze spokojnie miejsce dla 2-3 dużych centrów handlowych.

Jeśli chodzi o podatki to Echo zarejestrowało spółkę w Lublinie także podatki zostaną w mieście.

Po co komu zarobki 1500? Chociażby dla studentów. Jeśli mamy być dalej miastem studenckim to oprócz uczelni potrzebna jest dla nich praca. Przecież nie każdy kto idzie na studia ma od rodziców wyprawkę na utrzymanie i imprezowanie.
Avatar
GC / 20 kwietnia 2012 o 19:28
0
Teza, ze poniewaz chamy wywoza do doliny smieci nalezy zabetonowac doline, jest przykladem nieslychanej bezmyslonosci, a raczej chyba cwaniactwa i kombinowania, ze ktos inny taka glupote lyknie.
Na tej samej zasadzie, poniewaz ludzie beda krasc w galerii nalezy zburzyc galerie, bo to wylegarnia zlodziejstwa. W miastach bardzo potrzebne sa takie wawozy, po to zeby sie wietrzylo - inaczej konczy sie przyducha taka jak w Krakowie.

Niech miasto wymusi na tych bialo skarpetkowych biznesmenach z Echa powazne traktowanie i poszanowanie terenu, a nie zachowuje sie jak zdesperowana tania dziwka.
Teza, ze poniewaz chamy wywoza do doliny smieci nalezy zabetonowac doline, jest przykladem nieslychanej bezmyslonosci, a raczej chyba cwaniactwa i kombinowania, ze ktos inny taka glupote lyknie.
Na tej samej zasadzie, poniewaz ludzie beda krasc w galerii nalezy zburzyc galerie, bo to wylegarnia zlodziejstwa. W miastach bardzo potrzebne sa takie wawozy, po to zeby sie wietrzylo - inaczej konczy sie przyducha taka jak w Krakowie.

Niech miasto wymusi na tych bialo skarpetkowych biznesmenach z Echa powazne traktowanie i posza... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 24 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!