Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2005 r.
18:39
Edytuj ten wpis

Odlicz sobie cegłę, farbę, glazurę

0 0 A A

Z ulgi budowlanej skorzystają podatnicy, którzy osiągają dochody opodatkowane według progresywnej skali podatkowej, czyli:
- pracujący na etacie,
- emeryci,
- zajmujący się działalnością gospodarczą,
- wykonujący wolne zawody, czerpiący dochody z najmu i dzierżawy.
Nie mają prawa do ulgi przedsiębiorcy, którzy w 2004 roku skorzystali ze stawki podatku liniowego (19 proc.) i rozliczają się na formularzu PIT 36L. Nie ma natomiast przeszkód, aby małżonkowie "liniowych” mogli z ulg korzystać.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak odliczamy

Odliczeniu podlega część wydatku (ograniczonego limitem) w momencie złożenia zeznania rocznego. W ciągu roku podatkowego odliczane są od dochodu tylko składki na ubezpieczenia społeczne obciążające podatnika (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe), a od zaliczek na podatek - składki na ubezpieczenie zdrowotne.
Ulgi mieszkaniowe, np. remontowa ulga na spłatę komercyjnych kredytów mieszkaniowych - obowiązuje wyłącznie w ramach praw nabytych. Polega na odliczeniu 19 proc. wydatku od podatku.
Uwaga!
Odliczyć można tylko wydatki faktycznie poniesione, ich wysokość musi być udokumentowana, niektóre koniecznie fakturami VAT, umowami notarialnymi kupna - sprzedaży, pokwitowaniami.

Nie wyrzucaj
Dokumenty przechowuj do końca 2010 r. Dotyczy to faktur, rachunków, dowodów wpłat wykorzystanych do rozliczenia za 2004 r. Przez pięć lat urząd skarbowy ma prawo sprawdzić rzetelność zeznani

Ulgi mieszkaniowe

Na remont i modernizację
W ramach tej ulgi odliczamy np. wydatki na wykończenie nowego mieszkania kupionego od developera, od spółdzielni albo gminy.
Polega na odliczeniach od podatku płaconego wedle skali podatkowej (np. przez pracowników, emerytów, rencistów, przedsiębiorców prowadzących księgi podatkowe). Z racji tej ulgi podatek można pomniejszyć o 19 proc. poniesionych wydatków. Odliczenia za lata 2003-2005 to:
- na remont i modernizację budynku mieszkalnego oraz z tytułu wpłat na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej - 5670 zł (co odpowiada wydatkowi 29 842,11 zł)
- z racji takiej samej inwestycji w mieszkaniu - 4725 zł (wydatek 24 868,42 zł)
- na jednoczesny remont i modernizuje instalacji gazowej, urządzenia eksplozymetryczne lub gazowe - 945 zł (wydatek 4973,68 zł)
- na drobne remonty i wpłaty na fundusze remontowe spółdzielni mieszkaniowej albo wspólnoty można skorzystać z ulgi, jeśli kwota wydatków na remont i modernizację w 2003 r. i 2004 r. przekroczyła łącznie 567 zł.
Limit ulgi remontowej jest jeden na małżeństwo. Jeżeli będą remontowali i mieszkanie, i dom, mają prawo do jednej wyższej normy odliczeń (za lata 2003-2005 to 5670 zł). (Jeżeli małżonkowie składają wspólne zeznanie podatkowe, wydatki na remont i modernizację odliczają od swego łącznego podatku. Przy składaniu odrębnych zeznań mogą się podzielić kwotą do odliczenia.)
- odliczenie o 5670 zł przysługuje również właścicielom mieszkań hipotecznych, stanowiących odrębne nieruchomości, wpłacającym na wyodrębniony fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej, a także podatnikom wpłacającym na wyodrębniony fundusz remontowy spółdzielni mieszkaniowej.

Bez tytułu prawnego ani rusz
Warunkiem skorzystania z odliczeń jest, by remontowane czy modernizowane mieszkanie, dom były zajmowane przez podatnika na zasadzie prawa własności, przydziału mieszkania komunalnego, umowy najmu mieszkania albo domu, przydziału mieszkania spółdzielczego lokatorskiego, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu nabytego na wolnym rynku. Warunek ten jest też spełniony, gdy mieszkanie otrzymaliśmy w spadku, w drodze darowizny lub w drodze przydziału od spółdzielni, na podstawie umowy dzierżawy domu, umowy użyczenia, umowy dożywocia,
umowy podnajmu.
Nie można natomiast odliczyć wydatków poniesionych na remont mieszkania, w którym mieszkamy, jeżeli jego właścicielem lub najemcą jest ktoś z naszej rodziny (chyba że mieszkamy na zasadzie umowy użyczenia).
Podstawą odliczeń są wyłącznie faktury VAT. W przypadku wpłat na wyodrębniony fundusz mieszkaniowy wspólnoty mieszkaniowej albo spółdzielni wysokość wydatków objętych ulgą ustala się na podstawie dowodu wpłaty na ten fundusz.

Ulga na spłatę odsetek od kredytów mieszkaniowych
Nie obejmuje spłaty samego kredytu czy pożyczki zaciągniętych na cele mieszkaniowe, tylko odsetki od nich. Polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku odsetek od tego kredytu (pożyczki). Podstawą obliczenia podatku jest dochód pomniejszony o przysługujące odliczenia - przede wszystkim składek na ubezpieczenia społeczne: emerytalne, rentowe i chorobowe, darowizn na szlachetne cele czy wydatków na cele rehabilitacyjne. Formuła tej ulgi powoduje, że szczególnie korzystna jest dla osób, które mają dochody opodatkowane w części stawką podatku 30, a zwłaszcza 40 proc.
Ulga obejmuje tylko odsetki od kredytów (pożyczek) udzielonych po 1 stycznia 2002 r. przez banki (ewentualnie inne instytucje działające na podstawie prawa bankowego) i przez spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Nie wchodzi więc w rachubę odliczanie odsetek np. od pożyczek udzielanych na ten cel przez pracodawcę.

Dzięki uldze podatkowej remont czy modernizacja mieszkania będzie Cię kosztować o co najmniej 19 proc.mniej.

O innych ulgach

...czytaj w rozdziale: Jak skorzystać z ulg, jak się korzystnie rozliczyć za 2004 r. Tam znajdziesz również przepisy oraz informacje szczegółowe i odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez podatników.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nergal sprzedaje prezenty od fanów żeby wesprzeć fundację z Lublina

Nergal sprzedaje prezenty od fanów żeby wesprzeć fundację z Lublina 0 1

Nergal, wokalista Behemotha chce wspierać lubelską Fundację Wolność od Religii. Artysta zaczął sprzedawać część rzeczy, które dostaje od swoich fanów. Według zapowiedzi muzyka 60 procent pieniędzy z licytacji trafi do fundacji, z pozostałej części Nergal opłaci koszta, wytaczanych mu procesów sądowych.

Zasnął za kierownicą i wjechał w ogrodzenie. Kierowca uwięziony w ciężarówce

Zasnął za kierownicą i wjechał w ogrodzenie. Kierowca uwięziony w ciężarówce 0 2

54-latek prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Ciężarówka uderzyła w bariery, a potem w ogrodzenie posesji.

Motor Lublin - Hutnik Kraków (relacja na żywo)

Motor Lublin - Hutnik Kraków (relacja na żywo) 0 0

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Motor Lublin - Hutnik Kraków. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15, a my z relacją startujemy kwadrans wcześniej.

Dzisiaj Wielka Sobota. Lublinianie święcą pokarmy [zdjęcia]
galeria

Dzisiaj Wielka Sobota. Lublinianie święcą pokarmy [zdjęcia] 0 1

Tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na wielkanocny stół. w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie.

Koncert Wojtek Pilichowski Band w Radiu Lublin
26 kwietnia 2019, 19:00

Koncert Wojtek Pilichowski Band w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 26 kwietnia o godz. 19 na scenie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Wojtek Pilichowski Band.

Urządzili sobie pościg ulicami Lublina i ostrzelali samochód. Zapadł wyrok

Urządzili sobie pościg ulicami Lublina i ostrzelali samochód. Zapadł wyrok 0 8

Urządzili sobie pościg ulicami Lublina i ostrzelali samochód swoich znajomych. Niewiele brakowało, by doszło do tragedii. Dwaj młodzi mieszkańcy Świdnika trafią za to na kilka lat do więzienia.

Wisła Puławy chce przywieźć jakieś punkty z Rzeszowa

Wisła Puławy chce przywieźć jakieś punkty z Rzeszowa 0 1

Wisła przed tygodniem pokonała KSZO, ale w sobotę poprzeczka będzie zawieszona zdecydowanie wyżej. Puławianie na wyjeździe zagrają ze Stalą Rzeszów, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała przed własną publicznością. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15

Ogromne korki na przejściu granicznym. Nawet 27 godzin czekania

Ogromne korki na przejściu granicznym. Nawet 27 godzin czekania 0 0

Kierowcy ciężarówek muszą uzbroić się w cierpliwość. W Dorohusku utworzyła się ogromna kolejka.

Janów zatańczy Taniec Uwielbienia. To już lokalna tradycja
galeria

Janów zatańczy Taniec Uwielbienia. To już lokalna tradycja 0 2

W większości będą to dzieci, z których najmłodsze ma 4 lata. Już po raz ósmy, w wielkanocną niedzielę, mieszkańcy Janowa Lubelskiego zatańczą Taniec Uwielbienia.

Chciał uciec przed policjantami, wyskoczył przez okno. 26-latek pójdzie za kraty

Chciał uciec przed policjantami, wyskoczył przez okno. 26-latek pójdzie za kraty 0 5

26-latek uchylał się od płacenia alimentów. Kiedy przyjechali do niego policjanci, wyskoczył przez okno. Prosto w ręce funkcjonariuszy.

Cisza po referendum w sprawie górek czechowskich. Co zrobią radni?
galeria

Cisza po referendum w sprawie górek czechowskich. Co zrobią radni? 0 68

Chociaż od referendum w sprawie górek czechowskich mijają dwa tygodnie, do dziś większościowa koalicja Krzysztofa Żuka w Radzie Miasta nie ustaliła, co zrobi z jego wynikiem. Dla części radnych oznacza to wybór, komu się narazić. Prezydent, faktyczny pomysłodawca plebiscytu, wciąż nie skomentował wyniku, a jego rzeczniczka mówi już o „wypracowaniu kompromisu”

Co Polacy jedli na śniadanie wielkanocne kilka wieków temu? Historyczne przepisy
Magazyn

Co Polacy jedli na śniadanie wielkanocne kilka wieków temu? Historyczne przepisy 0 10

O wielkanocnej babie króla Stanisława Leszczyńskiego pisał sam Aleksander Dumas ojciec. Powstawała z półtora kilograma mąki pszennej, dwudziestu dwóch jaj i kilograma masła. Do ciasta szły rodzynki, skórka pomarańczowa i łodygi arcydzięgla. Rozmowa z prof. Jarosławem Dumanowskim.

Droga krzyżowa ulicami Starego Miasta w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Droga krzyżowa ulicami Starego Miasta w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Tradycyjnie w Wielki Piątek ulicami Starego Miasta w Lublinie przeszła procesja drogi krzyżowej.

WpółDrogi Festival. Teatr i muzyka w Kazimierzu Dolnym [program]
27 kwietnia 2019, 19:00

WpółDrogi Festival. Teatr i muzyka w Kazimierzu Dolnym [program] 0 0

Już po raz trzeci w Kazimierzu Dolnym zorganizowany zostanie WpółDrogi Festival, czyli wyjątkowa inicjatywa kulturalna łącząca różne gatunki i stylistyki artystyczne. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 27 kwietnia - 4 maja w Dawnej Synagodze (ul. Lubelska 4). Wśród gwiazd imprezy m.in. Jan Kondrak, Izabela Szafrańska i Marcin Król.

Pech motocyklisty. Przewrócił się na obwodnicy Lublina
Alarm 24
galeria

Pech motocyklisty. Przewrócił się na obwodnicy Lublina 0 6

Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 17 na obwodnicy Lublina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.