Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 stycznia 2015 r.
7:30
Edytuj ten wpis

Odmówili wysłania karetki, pacjent zmarł. Kontrola w pogotowiu. "Nie było uchybień"

81 14 A A

Urząd Marszałkowski nie ma zastrzeżeń do funkcjonowania Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. To wynik kontroli, którą przeprowadzono po tym, jak w grudniu ub. roku dyspozytorzy odmówili wysłania karetki do nieprzytomnego mężczyzny, który później zmarł w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
66-latek z podlubelskich Piotrowic najprawdopodobniej spadł ze schodów w swoim domu. Dyspozytorzy tłumaczyli swoją decyzję tym, że mężczyzna pił wcześniej alkohol. Pogotowie zostało wysłane na miejsce dopiero po kilkunastu godzinach i po kilku telefonach z prośbą o pomoc. Okazało się, że mężczyzna miał rozległego krwiaka mózgu. Przeszedł operację, po której był utrzymywany w śpiączce. Lekarze nie zdołali uratować mu życia.

- Mogliśmy tylko skontrolować procedury stosowane w pogotowiu, a nie jednostkowe przypadki. W związku z tym kontrola nie dotyczyła ściśle przypadku mężczyzny, do którego nie wysłano karetki - tłumaczy Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

- Podczas kontroli sprawdziliśmy, czy dyspozytorzy posiadają odpowiednie kwalifikacje, czy znają procedury przyjmowania wezwań i czy je stosują. Sprawdziliśmy też, czy w pogotowiu funkcjonują tzw. procedury wspomagające podjęcie decyzji przez dyspozytora w zakresie kwalifikacji zgłoszenia. Nie stwierdziliśmy tu żadnych uchybień.

Po sporządzeniu protokołu pokontrolnego dyrektor lubelskiego pogotowia będzie miał tydzień, żeby się do niego odnieść. - Niestety, tam gdzie pracują ludzie zdarzają się błędy. Oby było ich jak najmniej - komentuje Zdzisław Kulesza, dyrektor lubelskiego pogotowia.

- Sprawę mężczyzny z Piotrowic bada świdnicka prokuratura. Nie chciałbym niczego przesądzać, czekamy na rozstrzygnięcia - dodaje.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Stefan / 18 stycznia 2015 r. o 23:13

Ta dyspozytorka może i zawiniła ale ile uratowała istnień ludzkich to już nikt nie wspomina bo i po co.Jak  dobrze pamiętam na początku(za pierwszym razem) to rodzina sama mówiła ,że nie chce karetki.

Avatar
zzlublin / 18 stycznia 2015 r. o 13:35

Ręce opadają...

Avatar
szkoda / 17 stycznia 2015 r. o 19:54

alkohol juz niejednego zabil, lepiej nie pic tyle ani to smaczne ani zdrowe, ale szkoda czlowieka

Avatar
Roku / 17 stycznia 2015 r. o 18:53
Gdyby cos sie stało w takim przypadku jakiejś ważnej osobie to babka by poleciała juz dawno z roboty a tak wszystko sie da załatwić i bedzie pracować dalej aż znowu cos sie stanie
Avatar
zenek / 17 stycznia 2015 r. o 18:49
A czemu karetka ma zaslonietą t
ablicę!!!?? Sa chu... Winne i kręcą!!!!?? glosuj na Po będzie lepiej((((((
Avatar
twister / 17 stycznia 2015 r. o 14:48

Czyli jak wypiję piwo spadnę z drabiny schodów... to mi się pomoc nie nalezy ? Tak to zrozumiałem. Czy ja nie umiem czytać czy to jakaś kpina z ludzi ?

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 r. o 14:25

Ja pier......e umiera człowiek a babinka o procedurach plecie! Dlaczego niby nie mozna tego konkretnego przypadku sprawdzić? Bo?

bo procedury:) lub jak kto woli- taki mamy klimat

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 r. o 14:24

Jak zwykle się wywinęli. Lepiej kłamać przez telefon, powiedzieć, że to zawał albo udar i zapłacić karę niż stracić bliską osobę.

 Nie zgodze sie z tym- bo na stwierdzenie że udar albo zawał zaczynaja sie pytac na jakiej podtsawie sie to stwierdza.  pote oddzwaniają jakie sa objawy potem znow zadzwonia i sie beda dopytywac. wiem przechodzilem przez serie takich pytan.

Avatar
srok / 17 stycznia 2015 r. o 13:14

ccccc

Avatar
zorro / 17 stycznia 2015 r. o 13:11

moze w

Avatar
Stefan / 18 stycznia 2015 r. o 23:13

Ta dyspozytorka może i zawiniła ale ile uratowała istnień ludzkich to już nikt nie wspomina bo i po co.Jak  dobrze pamiętam na początku(za pierwszym razem) to rodzina sama mówiła ,że nie chce karetki.

Avatar
zzlublin / 18 stycznia 2015 r. o 13:35

Ręce opadają...

Avatar
szkoda / 17 stycznia 2015 r. o 19:54

alkohol juz niejednego zabil, lepiej nie pic tyle ani to smaczne ani zdrowe, ale szkoda czlowieka

Avatar
Roku / 17 stycznia 2015 r. o 18:53
Gdyby cos sie stało w takim przypadku jakiejś ważnej osobie to babka by poleciała juz dawno z roboty a tak wszystko sie da załatwić i bedzie pracować dalej aż znowu cos sie stanie
Avatar
zenek / 17 stycznia 2015 r. o 18:49
A czemu karetka ma zaslonietą t
ablicę!!!?? Sa chu... Winne i kręcą!!!!?? glosuj na Po będzie lepiej((((((
Avatar
twister / 17 stycznia 2015 r. o 14:48

Czyli jak wypiję piwo spadnę z drabiny schodów... to mi się pomoc nie nalezy ? Tak to zrozumiałem. Czy ja nie umiem czytać czy to jakaś kpina z ludzi ?

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 r. o 14:25

Ja pier......e umiera człowiek a babinka o procedurach plecie! Dlaczego niby nie mozna tego konkretnego przypadku sprawdzić? Bo?

bo procedury:) lub jak kto woli- taki mamy klimat

Avatar
Gość / 17 stycznia 2015 r. o 14:24

Jak zwykle się wywinęli. Lepiej kłamać przez telefon, powiedzieć, że to zawał albo udar i zapłacić karę niż stracić bliską osobę.

 Nie zgodze sie z tym- bo na stwierdzenie że udar albo zawał zaczynaja sie pytac na jakiej podtsawie sie to stwierdza.  pote oddzwaniają jakie sa objawy potem znow zadzwonia i sie beda dopytywac. wiem przechodzilem przez serie takich pytan.

Avatar
srok / 17 stycznia 2015 r. o 13:14

ccccc

Avatar
zorro / 17 stycznia 2015 r. o 13:11

moze w

Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Żeby badać pacjentów po ludzku, dwa szpitale w Lubelskiem dostaną nowoczesny sprzęt

Szpitale w Janowie Lubelskim i Radzyniu Podlaskim otrzymały prawie 5 mln zł z rządowej rezerwy na zakup nowoczesnego sprzętu. – Nasz tomograf jest na tyle awaryjny, że mamy non stop wyłączenia – przyznaje Renata Ciupak, dyrektor szpitala powiatowego w Janowie Lubelskim, który dostał 3,36 mln zł na zakup nowego urządzenia.

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM
18 sierpnia 2022, 17:30

"Lublin od podwórka" - wystawa w DK LSM

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 17.30 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Zofii Skiby "Lublin od podwórka".

Maratony Teatralne w Gardzienicach
21 sierpnia 2022, 11:00

Maratony Teatralne w Gardzienicach

W sierpniu Ośrodek Praktyk Teatralny "Gardzienice" (Gardzienice Pierwsze 3) zaprasza na kolejne Maratony Teatralne. Będzie można też zwiedzić kompleks z przewodnikiem.

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania
galeria

3 tys. zł dodatku węglowego. Wniosek w PDF do pobrania

Zaczyna się przyjmowanie wniosków o dodatek węglowy. To nowa forma wsparcia finansowego dla osób ogrzewających swoje domy i mieszkania węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, wynikająca z ustawy o dodatku węglowym.

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program
19 sierpnia 2022, 11:00
galeria

Lublin i Jarmark Jagielloński z nową nazwą. W weekend Festiwal Re:tradycja! Program

Trzy dni koncertów, muzyka tradycyjna, sztuka, twórcy ludowi i rzemieślnicy - tak zapowiada się Festiwal Re:tradycja, który rozpocznie się już w najbliższy piątek na Starym Mieście. Po 15 latach Jarmark Jagielloński zmienia nazwę, ale kultura tradycyjna pozostanie osią wydarzenia.

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Górnik Łęczna nadal bez zwycięstwa w Fortuna I Lidze

Po letniej rewolucji kadrowej jaka miała miejsce w Górniku Łęczna wielu kibiców zdawało sobie sprawę, że drużynę „zielono-czarnych” czeka ciężki początek sezonu. Jednak z pewnością niewielu fanów przypuszczało, że po sześciu meczach zespół nie będzie mieć na swoim koncie ani jednego zwycięstwa

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba
wideo
film

Lubelskie. Kierowca volkswagena staranował BMW i uciekł. Zginęła jedna osoba

34-latkowi grozi do 12 lat więzienia. Kilka dni temu, kierując volkswagenem, uderzył w BMW.

Spotkanie autorskie z Januszem Kozłowskim w Nałęczowie
19 sierpnia 2022, 18:30

Spotkanie autorskie z Januszem Kozłowskim w Nałęczowie

W piątek, 19 sierpnia o godz. 18.30 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się spotkanie z poetą Januszem Kozłowskim.

Martwe małże w Zalewie Zemborzyckim: żołnierze i strażacy przyjdą z pomocą
galeria

Martwe małże w Zalewie Zemborzyckim: żołnierze i strażacy przyjdą z pomocą

Pracownicy Wód Polskich, którzy odławiają martwe małże z brzegów Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie, dostaną wsparcie. Do akcji włączą się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej – zapowiedział dzisiaj wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Finał Kazimierskiego Festiwalu Organowego
20 sierpnia 2022, 12:00

Finał Kazimierskiego Festiwalu Organowego

Dobiega końca tegoroczna edycja Kazimierskiego Festiwalu Organowego. Na finał, 20 sierpnia, w kazimierskiej farze odbędzie się aż cztery wyjątkowe koncerty.

Niemcy dziękują Zamościowi. Międzynarodowy koncert na Rynku Wielkim
17 sierpnia 2022, 19:00

Niemcy dziękują Zamościowi. Międzynarodowy koncert na Rynku Wielkim

Gdy w lutym wybuchła wojna w Ukrainie, pracownicy niemieckiej ambasady w Kijowie znaleźli schronienie w Zamościu i tu pracowali. Teraz chcą miastu i mieszkańcom za tę gościnę podziękować koncertem, który w środę odbędzie się na Rynku Wielkim.

Jak wygląda proces zamawiania wydruków w drukarni internetowej?

Jak wygląda proces zamawiania wydruków w drukarni internetowej?

Drukarnie online stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim wygodnie, szybko i oszczędnie zamówisz wydruk. W tym artykule pokażemy Ci, jak wygląda proces zamawiania wydruków w drukarni.