Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2015 r.
9:00

Ogród Saski: Ratusz nie rezygnuje z zakazu wejścia dla psów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Psy są niemile widziane w Ogrodzie Saskim. Zakaz ich wprowadzania nie jest jednak – jak widać - respektowany
Psy są niemile widziane w Ogrodzie Saskim. Zakaz ich wprowadzania nie jest jednak – jak widać - respektowany

Miasto będzie bronić przed sądem zakazu wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Znamy już odpowiedź Ratusza na skargę wniesioną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Co ciekawe, okazuje się, że wypisując mandaty, strażnicy sięgali po niewłaściwe przepisy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejna odsłona sporu, który toczą z miastem dwaj mieszkańcy nie zgadzający się z uchwalonym przez Radę Miasta zakazem wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego wpisanym do regulaminu korzystania z parku. Przepis wszedł w życie w kwietniu ubiegłego roku. Do sądu zaskarżyli go Andrzej Jaworski i Bartłomiej Bałaban, ale pod koniec marca Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że nie wykazali oni „interesu prawnego” do podważania tego zakazu.

Obaj panowie nie złożyli broni i postanowili walczyć dalej. Sprawa trafiła do wyższej instancji, czyli Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Lubelski Ratusz właśnie wysłał tam odpowiedź na ich skargę. Dotarliśmy do tego dokumentu. Prawnicy magistratu bronią regulaminu i podkreślają, że autorzy skargi nie wskazali przepisu przyznającego im prawo, które miało zostać naruszone.

Ratusz przyznaje w tym piśmie, że osoby łamiące zakaz nie mogą być karane na podstawie regulaminu parku i art. 54 Kodeksu wykroczeń, który przewiduje kary za łamanie przepisów porządkowych. Tyle, że lublinianie walczący z zakazem są w posiadaniu mandatu wystawionego przez Straż Miejską właśnie w taki sposób. Druczek opublikowali w Internecie. Na mandacie widnieje data 12 grudnia ubiegłego roku.

– To rzeczywiście błąd – przyznaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Ale nie jest w stanie policzyć, ile mandatów za wejście z psem do Ogrodu Saskiego wystawiono ze złą podstawą prawną. Z jego informacji wynika, że takich przypadków mogło być najwyżej kilka.

– Domniemywam, że każdy taki mandat będzie nieważnym – mówi tymczasem Bartłomiej Bałaban z nieformalnej grupy „Lublin z psem”. Ale Straż Miejska temu zaprzecza.

– Nie byłoby podstaw do anulowania mandatu, bo wykroczenie zostało popełnione – podkreśla Gogola. Od pewnego czasu funkcjonariusze sięgają po inne przepisy, czyli regulamin czystości i porządku na terenie miasta polecający właścicielom psów, by stosowali się do nakazanych im sposobów postępowania ze zwierzęciem.

Jako jeden z argumentów wprowadzenia zakazu, miasto podawało obawę przed utratą gwarancji udzielonej przez firmę ogrodniczą na posadzone w parku rośliny. Do kiedy obowiązuje gwarancja? – Do listopada przyszłego roku – informuje Olga Mazurek z Urzędu Miasta.

Bitwa na argumenty

Skarżący: „ Uchwała różnicuje (...)uprawnienia i wolności jednostki, ograniczając jedynie właścicieli psów. Przy czym zakaz taki nie obejmuje właścicieli kotów, czy też innych zwierząt domowych”.
Ratusz: „Dotychczas nie stwierdzono wprowadzania do Ogrodu Saskiego kotów ani innych zwierząt, dlatego nie było konieczności stanowienia odnośnie nich stosownego zakazu”.

Sonda: Czy psy powinny móc wchodzić do Ogrodu Saskiego?

Liczba głosów: 233
75.97%
Nie
21.46%
Tak
2.58%
Wszystko mi jedno
Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Renata / 27 lipca 2015 o 10:34
0

Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa

Z jakiej racji sprzątaczki, za czyje pieniądze.

Avatar
Ewa / 27 lipca 2015 o 10:33
0

Zadbany pies nie smierdzi.

Jak to nie, z pyska mu jedzie że hej.

Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 10:30
0
Podatki ! Dlaczego zlikwidowano podatki od psów.
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:57
0
Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:07
0
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sprzątać, może zaczniemy wymagać sprzątania po sobie śmieci, butelek często potłuczonych czy kup ludzkich. Takie też widziałam sprzątając po moim psie.
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sp... rozwiń
Avatar
Anka / 24 lipca 2015 o 14:18
0

Zgadzam sie z powyższymi uwagami w 100%: podstawowym warunkiem wpuszczania psów do Saskiego (tylko na specjanym, wyznaczonym terenie), powinno być bezwzględne przestrzeganie zasady "Posprzątaj po swoim psie" + kosze z torebkami na psie kupy do dyspozycji. I mandaty za brak owego sprzątania. Dotkliwe. Tak to działa gdzie indziej.

Avatar
wcale nie gorszy / 24 lipca 2015 o 13:41
0

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeby na trawniku nie zdobyć śmierdzącej pamiątki spaceru, a kiedy ośmielimy się zwrócić uwagę, dowiadujemy się jakimi to jesteśmy chamami i bucami.

LUDZIE, WŁAŚCICIELE PSÓW, OGARNIJCIE SIĘ K...A!!! ŻĄDACIE SZACUNKU, NAJPIERW OKAŻCIE GO INNYM!

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeb... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 13:05
0
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PLN przeznaczyć na na inwestycję wybiegów. Lepsze to niż te "Toalety" czyli pojemniki na psie GWno. Pojemniki będą stać a jak piesek załatwi się kilka metrów od "Toalety" i zapaskudzi Kraka czy Pl. Litewski? Właściciel może sprzątnąć lub chyłkiem ulotni się z miejsca przestępstwa swego psa.
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PL... rozwiń
Avatar
ja / 24 lipca 2015 o 12:16
0

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z parku i w oole z miasta.. nie sa do niczego potrzebne

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 11:52
0
Mam psa, ale to nie zmienia faktu, iż jestem za tym aby w ogrodzie saskim psów nie było. A już tłumaczę dlaczego. Jest bardzo mało osób świadomie odpowiedzialnych za swego psiaka. Zapewne wszędzie byłyby odchody psie + biegające psy, bez smyczy, bez kagańca (bo przecież mój pies "nie gryzie"). I czy chodząc po chodnikach chcielibyśmy omijać psie kupska? Pozdrawiam ludzi którzy nie mają co robić i szukają dziury w całym :))
Avatar
Renata / 27 lipca 2015 o 10:34
0

Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa

Z jakiej racji sprzątaczki, za czyje pieniądze.

Avatar
Ewa / 27 lipca 2015 o 10:33
0

Zadbany pies nie smierdzi.

Jak to nie, z pyska mu jedzie że hej.

Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 10:30
0
Podatki ! Dlaczego zlikwidowano podatki od psów.
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:57
0
Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:07
0
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sprzątać, może zaczniemy wymagać sprzątania po sobie śmieci, butelek często potłuczonych czy kup ludzkich. Takie też widziałam sprzątając po moim psie.
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sp... rozwiń
Avatar
Anka / 24 lipca 2015 o 14:18
0

Zgadzam sie z powyższymi uwagami w 100%: podstawowym warunkiem wpuszczania psów do Saskiego (tylko na specjanym, wyznaczonym terenie), powinno być bezwzględne przestrzeganie zasady "Posprzątaj po swoim psie" + kosze z torebkami na psie kupy do dyspozycji. I mandaty za brak owego sprzątania. Dotkliwe. Tak to działa gdzie indziej.

Avatar
wcale nie gorszy / 24 lipca 2015 o 13:41
0

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeby na trawniku nie zdobyć śmierdzącej pamiątki spaceru, a kiedy ośmielimy się zwrócić uwagę, dowiadujemy się jakimi to jesteśmy chamami i bucami.

LUDZIE, WŁAŚCICIELE PSÓW, OGARNIJCIE SIĘ K...A!!! ŻĄDACIE SZACUNKU, NAJPIERW OKAŻCIE GO INNYM!

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeb... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 13:05
0
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PLN przeznaczyć na na inwestycję wybiegów. Lepsze to niż te "Toalety" czyli pojemniki na psie GWno. Pojemniki będą stać a jak piesek załatwi się kilka metrów od "Toalety" i zapaskudzi Kraka czy Pl. Litewski? Właściciel może sprzątnąć lub chyłkiem ulotni się z miejsca przestępstwa swego psa.
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PL... rozwiń
Avatar
ja / 24 lipca 2015 o 12:16
0

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z parku i w oole z miasta.. nie sa do niczego potrzebne

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 11:52
0
Mam psa, ale to nie zmienia faktu, iż jestem za tym aby w ogrodzie saskim psów nie było. A już tłumaczę dlaczego. Jest bardzo mało osób świadomie odpowiedzialnych za swego psiaka. Zapewne wszędzie byłyby odchody psie + biegające psy, bez smyczy, bez kagańca (bo przecież mój pies "nie gryzie"). I czy chodząc po chodnikach chcielibyśmy omijać psie kupska? Pozdrawiam ludzi którzy nie mają co robić i szukają dziury w całym :))
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 84 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 27 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.