Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2015 r.
9:00

Ogród Saski: Ratusz nie rezygnuje z zakazu wejścia dla psów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 24 A A
Psy są niemile widziane w Ogrodzie Saskim. Zakaz ich wprowadzania nie jest jednak – jak widać - respektowany
Psy są niemile widziane w Ogrodzie Saskim. Zakaz ich wprowadzania nie jest jednak – jak widać - respektowany

Miasto będzie bronić przed sądem zakazu wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Znamy już odpowiedź Ratusza na skargę wniesioną do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Co ciekawe, okazuje się, że wypisując mandaty, strażnicy sięgali po niewłaściwe przepisy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To kolejna odsłona sporu, który toczą z miastem dwaj mieszkańcy nie zgadzający się z uchwalonym przez Radę Miasta zakazem wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego wpisanym do regulaminu korzystania z parku. Przepis wszedł w życie w kwietniu ubiegłego roku. Do sądu zaskarżyli go Andrzej Jaworski i Bartłomiej Bałaban, ale pod koniec marca Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że nie wykazali oni „interesu prawnego” do podważania tego zakazu.

Obaj panowie nie złożyli broni i postanowili walczyć dalej. Sprawa trafiła do wyższej instancji, czyli Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Lubelski Ratusz właśnie wysłał tam odpowiedź na ich skargę. Dotarliśmy do tego dokumentu. Prawnicy magistratu bronią regulaminu i podkreślają, że autorzy skargi nie wskazali przepisu przyznającego im prawo, które miało zostać naruszone.

Ratusz przyznaje w tym piśmie, że osoby łamiące zakaz nie mogą być karane na podstawie regulaminu parku i art. 54 Kodeksu wykroczeń, który przewiduje kary za łamanie przepisów porządkowych. Tyle, że lublinianie walczący z zakazem są w posiadaniu mandatu wystawionego przez Straż Miejską właśnie w taki sposób. Druczek opublikowali w Internecie. Na mandacie widnieje data 12 grudnia ubiegłego roku.

– To rzeczywiście błąd – przyznaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. Ale nie jest w stanie policzyć, ile mandatów za wejście z psem do Ogrodu Saskiego wystawiono ze złą podstawą prawną. Z jego informacji wynika, że takich przypadków mogło być najwyżej kilka.

– Domniemywam, że każdy taki mandat będzie nieważnym – mówi tymczasem Bartłomiej Bałaban z nieformalnej grupy „Lublin z psem”. Ale Straż Miejska temu zaprzecza.

– Nie byłoby podstaw do anulowania mandatu, bo wykroczenie zostało popełnione – podkreśla Gogola. Od pewnego czasu funkcjonariusze sięgają po inne przepisy, czyli regulamin czystości i porządku na terenie miasta polecający właścicielom psów, by stosowali się do nakazanych im sposobów postępowania ze zwierzęciem.

Jako jeden z argumentów wprowadzenia zakazu, miasto podawało obawę przed utratą gwarancji udzielonej przez firmę ogrodniczą na posadzone w parku rośliny. Do kiedy obowiązuje gwarancja? – Do listopada przyszłego roku – informuje Olga Mazurek z Urzędu Miasta.

Bitwa na argumenty

Skarżący: „ Uchwała różnicuje (...)uprawnienia i wolności jednostki, ograniczając jedynie właścicieli psów. Przy czym zakaz taki nie obejmuje właścicieli kotów, czy też innych zwierząt domowych”.
Ratusz: „Dotychczas nie stwierdzono wprowadzania do Ogrodu Saskiego kotów ani innych zwierząt, dlatego nie było konieczności stanowienia odnośnie nich stosownego zakazu”.

Sonda: Czy psy powinny móc wchodzić do Ogrodu Saskiego?

Liczba głosów: 233
75.97%
Nie
21.46%
Tak
2.58%
Wszystko mi jedno
Czytaj więcej o:

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Renata / 27 lipca 2015 o 10:34
0

Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa

Z jakiej racji sprzątaczki, za czyje pieniądze.

Avatar
Ewa / 27 lipca 2015 o 10:33
0

Zadbany pies nie smierdzi.

Jak to nie, z pyska mu jedzie że hej.

Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 10:30
0
Podatki ! Dlaczego zlikwidowano podatki od psów.
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:57
0
Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:07
0
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sprzątać, może zaczniemy wymagać sprzątania po sobie śmieci, butelek często potłuczonych czy kup ludzkich. Takie też widziałam sprzątając po moim psie.
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sp... rozwiń
Avatar
Anka / 24 lipca 2015 o 14:18
0

Zgadzam sie z powyższymi uwagami w 100%: podstawowym warunkiem wpuszczania psów do Saskiego (tylko na specjanym, wyznaczonym terenie), powinno być bezwzględne przestrzeganie zasady "Posprzątaj po swoim psie" + kosze z torebkami na psie kupy do dyspozycji. I mandaty za brak owego sprzątania. Dotkliwe. Tak to działa gdzie indziej.

Avatar
wcale nie gorszy / 24 lipca 2015 o 13:41
0

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeby na trawniku nie zdobyć śmierdzącej pamiątki spaceru, a kiedy ośmielimy się zwrócić uwagę, dowiadujemy się jakimi to jesteśmy chamami i bucami.

LUDZIE, WŁAŚCICIELE PSÓW, OGARNIJCIE SIĘ K...A!!! ŻĄDACIE SZACUNKU, NAJPIERW OKAŻCIE GO INNYM!

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeb... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 13:05
0
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PLN przeznaczyć na na inwestycję wybiegów. Lepsze to niż te "Toalety" czyli pojemniki na psie GWno. Pojemniki będą stać a jak piesek załatwi się kilka metrów od "Toalety" i zapaskudzi Kraka czy Pl. Litewski? Właściciel może sprzątnąć lub chyłkiem ulotni się z miejsca przestępstwa swego psa.
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PL... rozwiń
Avatar
ja / 24 lipca 2015 o 12:16
0

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z parku i w oole z miasta.. nie sa do niczego potrzebne

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 11:52
0
Mam psa, ale to nie zmienia faktu, iż jestem za tym aby w ogrodzie saskim psów nie było. A już tłumaczę dlaczego. Jest bardzo mało osób świadomie odpowiedzialnych za swego psiaka. Zapewne wszędzie byłyby odchody psie + biegające psy, bez smyczy, bez kagańca (bo przecież mój pies "nie gryzie"). I czy chodząc po chodnikach chcielibyśmy omijać psie kupska? Pozdrawiam ludzi którzy nie mają co robić i szukają dziury w całym :))
Avatar
Renata / 27 lipca 2015 o 10:34
0

Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa

Z jakiej racji sprzątaczki, za czyje pieniądze.

Avatar
Ewa / 27 lipca 2015 o 10:33
0

Zadbany pies nie smierdzi.

Jak to nie, z pyska mu jedzie że hej.

Avatar
Gość / 27 lipca 2015 o 10:30
0
Podatki ! Dlaczego zlikwidowano podatki od psów.
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:57
0
Miejscowe sprzątaczki powinny sprzątać kupy. A psy powinny sobie hasać więc jak ktoś się boi to niech uda się do specjalisty psychologa
Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 15:07
0
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sprzątać, może zaczniemy wymagać sprzątania po sobie śmieci, butelek często potłuczonych czy kup ludzkich. Takie też widziałam sprzątając po moim psie.
Mieszkam na Czubach.Mam psa po ktorym za każdym razem sprzątam i nie uważa to za jakiś problem. Problemem jest brak śmietników do którego można wyrzucić woreczek z kupą. I czasami muszę iść z nim po kilkaset metrów.A najlepszym przykładem jest spacer od szkoły na Biedronki tuż przed wiaduktem kończą się kosze na śmieci a zaczynają kilkaset metrów dalej w zaułku placyku na który przesiadują mamy z dziećmi. Szkoda że nie widzicie i nie słyszycie komentarzy że kupę pod nosem do kosza się im wyrzuca. A może oprócz wymagania żeby po psie swoim sp... rozwiń
Avatar
Anka / 24 lipca 2015 o 14:18
0

Zgadzam sie z powyższymi uwagami w 100%: podstawowym warunkiem wpuszczania psów do Saskiego (tylko na specjanym, wyznaczonym terenie), powinno być bezwzględne przestrzeganie zasady "Posprzątaj po swoim psie" + kosze z torebkami na psie kupy do dyspozycji. I mandaty za brak owego sprzątania. Dotkliwe. Tak to działa gdzie indziej.

Avatar
wcale nie gorszy / 24 lipca 2015 o 13:41
0

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeby na trawniku nie zdobyć śmierdzącej pamiątki spaceru, a kiedy ośmielimy się zwrócić uwagę, dowiadujemy się jakimi to jesteśmy chamami i bucami.

LUDZIE, WŁAŚCICIELE PSÓW, OGARNIJCIE SIĘ K...A!!! ŻĄDACIE SZACUNKU, NAJPIERW OKAŻCIE GO INNYM!

mi wystarczy permanentne obcowanie z psimi odchodami i psami bez smyczy i kagańców w wąwozie na Czubach. jeśli ci śmieszni panowie dwaj chcą mnie przekonać, że po wpuszczeniu psów do Saskiego będzie tam posprzątane, to zapraszam do wysprzątania wąwozów, trawników i chodników.

dlaczego, a właściwie - CZY właściciele psów nie zauważają, że domagając się poszanowania swoich praw i wolności, ograniczają swobody innych obywateli? to my - rodzice z dziećmi musimy ich omijać szerokim łukiem w obawie o bezpieczeństwo, my musimy uważać, żeb... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 13:05
0
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PLN przeznaczyć na na inwestycję wybiegów. Lepsze to niż te "Toalety" czyli pojemniki na psie GWno. Pojemniki będą stać a jak piesek załatwi się kilka metrów od "Toalety" i zapaskudzi Kraka czy Pl. Litewski? Właściciel może sprzątnąć lub chyłkiem ulotni się z miejsca przestępstwa swego psa.
Zrobić kilka wybiegów dla psów dookoła Sasa. Teren ogrodzony kosztem ogrodu, tam ławeczki dla właścicieli piesków i psy mogą być spuszczone w określonym celu ( załatwienie się ). Do tego potrzeba uchwalić podatek od pieska w wysokości 10 PLN/m-c. Przy 40 tys płatników kasa Gminy zwiększy się co m-c o 400 tys PLN. Rocznie da to kwotę 4,8 mln PLN. W Lublinie zorganizować 100 wybiegów. W każdym wybiegu zatrudnić 2 pracowników to sprzątania. Zarobki Tych 2 pracowników ca 2 tys/m-c ( razem ). Rocznie płace wyniosą 2,4 mnl PLN. Pozostałe2,4 mln PL... rozwiń
Avatar
ja / 24 lipca 2015 o 12:16
0

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z parku i w oole z miasta.. nie sa do niczego potrzebne

moze i tak, tylko na całym świecie ludzie SPRZĄTAJĄ po swoich psach i prowadzaja je na smyczach... a ja niedalej jak wczoraj musialam zbierac swieze kupsko psie wprost sprzed swojej furtki..... dwa: zwrócilam uwage jakiemuś kmiotowi , który prowadzil amstaffa na smyczy i który to amstaff na ulicy pogodnej na samym środku chodnika zaczą ŚRAĆ- własciciel udawal ze nie widzi.. zapytalam CZY ZAMIERZA POSPRZĄTAĆ, odpowiedzał że NIE i tylko odczepił smycz od kolczatki i poszedl sobie dalej..i tak jest "KÓLTÓRA" właścicieli psów.. wiec psy WON z... rozwiń

Avatar
Gość / 24 lipca 2015 o 11:52
0
Mam psa, ale to nie zmienia faktu, iż jestem za tym aby w ogrodzie saskim psów nie było. A już tłumaczę dlaczego. Jest bardzo mało osób świadomie odpowiedzialnych za swego psiaka. Zapewne wszędzie byłyby odchody psie + biegające psy, bez smyczy, bez kagańca (bo przecież mój pies "nie gryzie"). I czy chodząc po chodnikach chcielibyśmy omijać psie kupska? Pozdrawiam ludzi którzy nie mają co robić i szukają dziury w całym :))
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 84 17

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 27 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!