Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 stycznia 2015 r.
18:40
Edytuj ten wpis

Opłatek ludowców w Lublinie. "Stąd wyszedł sukces PSL

131 29 A A

Kilka tysięcy osób wzięło udział w corocznym "opłatku ludowym w lubelskiej hali MOSiR. Wśród nich byli lokalni działacze, a także krajowi liderzy partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Co roku członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego spotykają się, żeby złożyć sobie życzenia, powspominać miniony rok, a przede wszystkim połamać się opłatkiem. Kultywujemy tę piękną tradycję i cieszę się, że uczestniczy w tym kilka tysięcy osób - mówił Krzysztof Hetman, poseł do Parlamentu Europejskiego i szef lubelskich struktur partii.

Do Lublina ostatecznie nie dotarł prezes PSL Janusz Piechociński. Na spotkaniu pojawił się za to wiceprezes i minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, czy były premier Waldemar Pawlak. Ten pierwszy podkreślał, że lubelski opłatek jest największym w Polsce.

- To z Lubelszczyzny wyszedł sukces PSL zarówno w eurowyborach, jak i wyborach samorządowych, potwierdzony zdobyciem ogromnej liczby mandatów - mówił i dodał, że spotkanie w Lublinie to początek obchodów 120. rocznicy istnienia ruchu ludowego w Polsce. - To niezwykle ważne, że idea, o której mówili nasi przodkowie jest wciąż aktualna. Wydawało się, ze fajerwerki i piękne opakowania są najważniejsze, ale wyborcy zdecydowali inaczej - przyznał.
W hali MOSiR pojawili się przedstawiciele władz regionu, radni sejmiku województwa, a także działacze lokalnych struktur partii. Byli też politycy Platformy Obywatelskiej z wojewodą lubelskim Wojciechem Wilkiem i prezydentem Lublina Krzysztofem Żukiem na czele. Wśród gości była też m. in. radna sejmiku Ewa Panasiuk, związana z Prawem i Sprawiedliwością, a także biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej Józef Wróbel.

Na scenie wystąpił m. in. Krzysztof Cugowski z najmłodszym z synów, a także zespoły ludowe z całego regionu.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 14:52
0

No i ten Łopata wysprzedawał niszczył majatek narodowy a tu taki dobroduszny.

Dać im średnią krajowa bez diet i dodatkow żadnego tu nie bedzie.

Co ty pieprzysz?

podpisz się imieniem i nazwiskiem

a nie tchórzu leczysz kompleksy, lepiej pilnuj żony...

Avatar
baton / 16 stycznia 2015 o 10:35
0

dramat i będzie tak długo jak purpuraci swoją obecnością będą legitymizować każdą partię zaszczycając swoją obecnością wszelkiego rodzaju zgromadzenia cwaniaczków z legitymacjami partyjnymi

Avatar
Jaga111222 / 15 stycznia 2015 o 03:54
0

A ja szanuję PSL jak i cały dotychczasowy ruch ludowy. Dlatego gratuluję sukcesów Jego działaczom i pozdrawiam. Moim zdaniem robią wiele dobrego w gminach, powiatach i wielu miejscach w kraju. Zasłużyli sobie na swoje godne miejsce i popularność właśnie pracą, umiejętnością wzięcia obowiązków i odpowiedzialnego wywiązywania się z zadań. Znam wielu ludowców, ludzi godnych i wykształconych, często wywodzących się z intelektualnych elit chłopskich, które pracowały i kształtowały w sobie prospołeczne i obywatelskie umiejętności. Jestem już w poważnym wieku. Dawno zauważyłam, że ruch ludowy wywodzi się z takich wartości i ma w sobie taki potencjał, że kiedyś musi zaowocować(zgodnie z zasadą zachowania energii obowiązującą powszechnie w fizycznym świecie:)) Tak, więc chylę czoła właśnie przed uczestnikami i twórcami Ruchu Ludowego.

A ja szanuję PSL jak i cały dotychczasowy ruch ludowy. Dlatego gratuluję sukcesów Jego działaczom i pozdrawiam. Moim zdaniem robią wiele dobrego w gminach, powiatach i wielu miejscach w kraju. Zasłużyli sobie na swoje godne miejsce i popularność właśnie pracą, umiejętnością wzięcia obowiązków i odpowiedzialnego wywiązywania się z zadań. Znam wielu ludowców, ludzi godnych i wykształconych, często wywodzących się z intelektualnych elit chłopskich, które pracowały i kształtowały w sobie prospołeczne i obywatelskie umiejętności. Jestem już w ... rozwiń

Avatar
zam / 13 stycznia 2015 o 16:50
0

PSL to dramat Lubelszczyzny... Nic się w tym kraju nie zmieni, dopóki przy korycie będzie PSL. A PSL będzie przy korycie jeszcze długo.

Dramat całej Polski, niestety.

Avatar
Andy / 13 stycznia 2015 o 07:29
0

PSL to dramat Lubelszczyzny... Nic się w tym kraju nie zmieni, dopóki przy korycie będzie PSL. A PSL będzie przy korycie jeszcze długo.

Dlatego raz sierpem a raz młotem !!!!!   kosy na sztorc !!!

Avatar
Płakać_się_chce / 13 stycznia 2015 o 00:51
0

PSL to dramat Lubelszczyzny... Nic się w tym kraju nie zmieni, dopóki przy korycie będzie PSL. A PSL będzie przy korycie jeszcze długo.

Avatar
Znam ich od podszewki / 12 stycznia 2015 o 15:03
0

Naczelna zasada tej przybudówki stworzonej po wojnie przez komunistów do pacyfikowania nastrojów na wsi brzmiała: "Zawsze Siedzieć Lubią" (ZSL) przy korycie. W 1990 przyjęła formułę na "Przeważnie Siedzieć Lubią" (PSL) przy korycie. Z partią Witosa nie ma to to nic wspólnego: nie posiada żadnej ideologii, posługuje się sloganami wyrwanymi  z programów autentycznych partii ludowych, członkowie tej partii tow  60 procentach biurwy pousadzane na różnych stolcach od gminy, przez powiat, aż do poziomu województwa, zasmradza także wiele stanowisk rządowych, pleni się w agencjach i urzędach centralnych, jest największym poskomunistycznym pasożytem POlitycznym od 60 lat.

Naczelna zasada tej przybudówki stworzonej po wojnie przez komunistów do pacyfikowania nastrojów na wsi brzmiała: "Zawsze Siedzieć Lubią" (ZSL) przy korycie. W 1990 przyjęła formułę na "Przeważnie Siedzieć Lubią" (PSL) przy korycie. Z partią Witosa nie ma to to nic wspólnego: nie posiada żadnej ideologii, posługuje się sloganami wyrwanymi  z programów autentycznych partii ludowych, członkowie tej partii tow  60 procentach biurwy pousadzane na różnych stolcach od gminy, przez powiat, aż do poziomu województwa, zasmradza także wie... rozwiń

Avatar
kłopot / 12 stycznia 2015 o 10:28
0

...tylko lustracja polityczna i majątkowa może coś zmienić.

Avatar
emil / 12 stycznia 2015 o 09:37
0

Dlaczego minister nie mówi peesel tylko peezel i nie tylko on.

Avatar
Josef / 12 stycznia 2015 o 09:35
0

Bezsprzecznie największa faryzejska partia o zdradzieckich korzeniach od Witosa począwszy. Opłatek jest tu środkiem do demonstracji w ktorej uczestniczą chierarchowie kościelni! Jest to największy zlot /na Lubelszczyżnie/zdrajców i obłudników mieniących się  działaczami ludowymi. Jest to wyjątkowa partia interesu,dojąca ogłupiałych ludzi wsi.Jest to absolutna kompromitacja środowiska rolniczego,bo ono nie rozumie jkak jest mocno okradane.ZSL-przybudówka

, PZPRod 1944 do 1989 roku,a potem przemianowali sie na PSL i dalej są prfzybudówką.Kosiniak to syn byłego wiceministra zdrowia-/z ZSL/-reformatora leczenia minn.swojego środowiska.Jak widać na zdjęciu,Walduś Pawlak zdjął przed Lublinem krawat,bo tak mu bliżej Witosa.Kiedyś będąc premierem ,to do Łomianek jechał polonezem ,a tam sie przesiadał do mercedesa i dalej do domu.Tak oto PSL jest wiarygodny dla ludzi !Sosnowski niech ujawni/albo jakaś kontrola/,ile wydał na tę pompę???/ostatnio organizował przetarg na dostarczanie żarcia/Obrzydzenie bierze jak się patrzy na tych wywrotowców!!!

Bezsprzecznie największa faryzejska partia o zdradzieckich korzeniach od Witosa począwszy. Opłatek jest tu środkiem do demonstracji w ktorej uczestniczą chierarchowie kościelni! Jest to największy zlot /na Lubelszczyżnie/zdrajców i obłudników mieniących się  działaczami ludowymi. Jest to wyjątkowa partia interesu,dojąca ogłupiałych ludzi wsi.Jest to absolutna kompromitacja środowiska rolniczego,bo ono nie rozumie jkak jest mocno okradane.ZSL-przybudówka

, PZPRod 1944 do 1989 roku,a potem przemianowali sie na PSL i dalej są prf... rozwiń

Avatar
Gość / 19 stycznia 2016 o 14:52
0

No i ten Łopata wysprzedawał niszczył majatek narodowy a tu taki dobroduszny.

Dać im średnią krajowa bez diet i dodatkow żadnego tu nie bedzie.

Co ty pieprzysz?

podpisz się imieniem i nazwiskiem

a nie tchórzu leczysz kompleksy, lepiej pilnuj żony...

Avatar
baton / 16 stycznia 2015 o 10:35
0

dramat i będzie tak długo jak purpuraci swoją obecnością będą legitymizować każdą partię zaszczycając swoją obecnością wszelkiego rodzaju zgromadzenia cwaniaczków z legitymacjami partyjnymi

Avatar
Jaga111222 / 15 stycznia 2015 o 03:54
0

A ja szanuję PSL jak i cały dotychczasowy ruch ludowy. Dlatego gratuluję sukcesów Jego działaczom i pozdrawiam. Moim zdaniem robią wiele dobrego w gminach, powiatach i wielu miejscach w kraju. Zasłużyli sobie na swoje godne miejsce i popularność właśnie pracą, umiejętnością wzięcia obowiązków i odpowiedzialnego wywiązywania się z zadań. Znam wielu ludowców, ludzi godnych i wykształconych, często wywodzących się z intelektualnych elit chłopskich, które pracowały i kształtowały w sobie prospołeczne i obywatelskie umiejętności. Jestem już w poważnym wieku. Dawno zauważyłam, że ruch ludowy wywodzi się z takich wartości i ma w sobie taki potencjał, że kiedyś musi zaowocować(zgodnie z zasadą zachowania energii obowiązującą powszechnie w fizycznym świecie:)) Tak, więc chylę czoła właśnie przed uczestnikami i twórcami Ruchu Ludowego.

A ja szanuję PSL jak i cały dotychczasowy ruch ludowy. Dlatego gratuluję sukcesów Jego działaczom i pozdrawiam. Moim zdaniem robią wiele dobrego w gminach, powiatach i wielu miejscach w kraju. Zasłużyli sobie na swoje godne miejsce i popularność właśnie pracą, umiejętnością wzięcia obowiązków i odpowiedzialnego wywiązywania się z zadań. Znam wielu ludowców, ludzi godnych i wykształconych, często wywodzących się z intelektualnych elit chłopskich, które pracowały i kształtowały w sobie prospołeczne i obywatelskie umiejętności. Jestem już w ... rozwiń

Avatar
zam / 13 stycznia 2015 o 16:50
0

PSL to dramat Lubelszczyzny... Nic się w tym kraju nie zmieni, dopóki przy korycie będzie PSL. A PSL będzie przy korycie jeszcze długo.

Dramat całej Polski, niestety.

Avatar
Andy / 13 stycznia 2015 o 07:29
0

PSL to dramat Lubelszczyzny... Nic się w tym kraju nie zmieni, dopóki przy korycie będzie PSL. A PSL będzie przy korycie jeszcze długo.

Dlatego raz sierpem a raz młotem !!!!!   kosy na sztorc !!!

Avatar
Płakać_się_chce / 13 stycznia 2015 o 00:51
0

PSL to dramat Lubelszczyzny... Nic się w tym kraju nie zmieni, dopóki przy korycie będzie PSL. A PSL będzie przy korycie jeszcze długo.

Avatar
Znam ich od podszewki / 12 stycznia 2015 o 15:03
0

Naczelna zasada tej przybudówki stworzonej po wojnie przez komunistów do pacyfikowania nastrojów na wsi brzmiała: "Zawsze Siedzieć Lubią" (ZSL) przy korycie. W 1990 przyjęła formułę na "Przeważnie Siedzieć Lubią" (PSL) przy korycie. Z partią Witosa nie ma to to nic wspólnego: nie posiada żadnej ideologii, posługuje się sloganami wyrwanymi  z programów autentycznych partii ludowych, członkowie tej partii tow  60 procentach biurwy pousadzane na różnych stolcach od gminy, przez powiat, aż do poziomu województwa, zasmradza także wiele stanowisk rządowych, pleni się w agencjach i urzędach centralnych, jest największym poskomunistycznym pasożytem POlitycznym od 60 lat.

Naczelna zasada tej przybudówki stworzonej po wojnie przez komunistów do pacyfikowania nastrojów na wsi brzmiała: "Zawsze Siedzieć Lubią" (ZSL) przy korycie. W 1990 przyjęła formułę na "Przeważnie Siedzieć Lubią" (PSL) przy korycie. Z partią Witosa nie ma to to nic wspólnego: nie posiada żadnej ideologii, posługuje się sloganami wyrwanymi  z programów autentycznych partii ludowych, członkowie tej partii tow  60 procentach biurwy pousadzane na różnych stolcach od gminy, przez powiat, aż do poziomu województwa, zasmradza także wie... rozwiń

Avatar
kłopot / 12 stycznia 2015 o 10:28
0

...tylko lustracja polityczna i majątkowa może coś zmienić.

Avatar
emil / 12 stycznia 2015 o 09:37
0

Dlaczego minister nie mówi peesel tylko peezel i nie tylko on.

Avatar
Josef / 12 stycznia 2015 o 09:35
0

Bezsprzecznie największa faryzejska partia o zdradzieckich korzeniach od Witosa począwszy. Opłatek jest tu środkiem do demonstracji w ktorej uczestniczą chierarchowie kościelni! Jest to największy zlot /na Lubelszczyżnie/zdrajców i obłudników mieniących się  działaczami ludowymi. Jest to wyjątkowa partia interesu,dojąca ogłupiałych ludzi wsi.Jest to absolutna kompromitacja środowiska rolniczego,bo ono nie rozumie jkak jest mocno okradane.ZSL-przybudówka

, PZPRod 1944 do 1989 roku,a potem przemianowali sie na PSL i dalej są prfzybudówką.Kosiniak to syn byłego wiceministra zdrowia-/z ZSL/-reformatora leczenia minn.swojego środowiska.Jak widać na zdjęciu,Walduś Pawlak zdjął przed Lublinem krawat,bo tak mu bliżej Witosa.Kiedyś będąc premierem ,to do Łomianek jechał polonezem ,a tam sie przesiadał do mercedesa i dalej do domu.Tak oto PSL jest wiarygodny dla ludzi !Sosnowski niech ujawni/albo jakaś kontrola/,ile wydał na tę pompę???/ostatnio organizował przetarg na dostarczanie żarcia/Obrzydzenie bierze jak się patrzy na tych wywrotowców!!!

Bezsprzecznie największa faryzejska partia o zdradzieckich korzeniach od Witosa począwszy. Opłatek jest tu środkiem do demonstracji w ktorej uczestniczą chierarchowie kościelni! Jest to największy zlot /na Lubelszczyżnie/zdrajców i obłudników mieniących się  działaczami ludowymi. Jest to wyjątkowa partia interesu,dojąca ogłupiałych ludzi wsi.Jest to absolutna kompromitacja środowiska rolniczego,bo ono nie rozumie jkak jest mocno okradane.ZSL-przybudówka

, PZPRod 1944 do 1989 roku,a potem przemianowali sie na PSL i dalej są prf... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 1 0

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 4 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 11 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 4

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 6

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open

W weekend w Zamościu odbędzie się turniej Plaża Open 3 0

Siatkówka plażowa W weekend w Zamościu odbędzie się Plaża Open, największy w naszym kraju turniej w tej dyscyplinie

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce: Powstaną dwie nowe hale pod konkretnych najemców 1 0

Budowa dwóch hal oraz instalacja systemu kontroli wjazdów i wyjazdów samochodów z giełdy. Na Lubelskim Rynku Hurtowym szykują się nowe inwestycje.