Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2014 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Opłaty za e-dziennik nielegalne

Autor: Zdjęcie autora aa
9 8 A A

Były telefony z pytaniami, ale żadna oficjalna skarga nie wpłynęła. - Szkołom nie wolno pobierać od rodziców opłat na prowadzenie dziennika elektronicznego - przypomina Kuratorium Oświaty w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Oficjalnej skargi złożonej zgodnie z procedurami nie było, dlatego też nie było żadnej kontroli - mówi Aleksandra Sępoch, zastępca dyrektora Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie. - Były zapytania albo telefoniczne skargi na temat tego procederu, z Lublina i też innych rejonów województwa lubelskiego. Dotyczyły różnych rodzajów szkół.

Rodzice zgłaszali, że nałożono na nich opłaty w kwotach ok. 20 zł. - Nie udało się jednak ustalić na jakie konta te pieniądze wpływały - mówi Sępoch. I przypomina: - Ustawa nie przewiduje innej formy zbierania opłat jak tylko za pośrednictwem rady rodziców. W zgłaszanych przypadkach pojawiały się też różne preteksty, zakamuflowane formy opłat. Na przykład, że rodzice będą otrzymywali informacje o nieobecnościach uczniów za pomocą smsów.
Rodzice o opłatach za prowadzenie dziennika elektronicznego byli informowani na zebraniach lub za pomocą tego dziennika.

Tymczasem pobieranie takich opłat nie jest zgodne z prawem. "Prowadzenie przez szkołę dziennika wyłącznie w formie elektronicznej wymaga zgody organu prowadzącego szkołę; wydanie takiej zgody wiąże się między innymi z koniecznością uwzględnienia w planie finansowym szkoły środków finansowych na prowadzenie e-dziennika - przypomina Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty, w komunikacie zamieszczonym na stronie kuratorium. "W związku z powyższym brak jest podstaw prawnych do pobierania od rodziców opłat za prowadzenie w szkole dziennika elektronicznego.”
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 18 listopada 2014 o 14:43
0

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wszystkich uczniów Rada Rodziców opłaciła Pakiet Standard, w którym obecności pokazywane są sumarycznie w danym miesiącu lub semestrze oraz widoczne są oceny dziecka, ale nie ma dostępu do opisu jaką umiejętność oceniano.
Każdy rodzic może samodzielnie dokupić wybrane uprawnienia. Na stronie głównej e-Dziennika należy wybrać opcję „Uprawnienia w pakietach”. Zapoznać się z ofertą i ewentualnie dokonać wyboru.
Rodzice, którzy zrezygnują z dodatkowych uprawnień będą mieli wgląd do ocen i zestawień sumarycznych frekwencji.

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wsz... rozwiń

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 21:07
0

proszę zwrócić uwagę o jakich pieniądzach jest mowa; w akiej szkole niech będzie np.600 dzieci

po 25 zł za każde tj. jakieś 15 000 zł .czy komuś udałoby sie policzyć jakie to pieniądze w skali kraju????????????? kto zrobił skok na naszą kasę pytam i kto na to pozwolił??  wierzycie że kuratorium nie wiedziało ???????????

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 19:41
0

Cenzura usunęła wszystkie komentarze?

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 19:08
0

teraz sie okazuje że opłaty nielegalne ??? to jakieś jaja są szanowni państwo.w tym roku zapłaciłam w dwóch szkołach za dostęp do e dziennika i to po 25 zł od dziecka jak dobrze pamiętam.

w szkole podstawowej nr.40  i technikum elektonicznym na Wojciechowskiej.

pytam gdzie to zgłosić żeby ktoś to wyjaśnił i kto odda mi pieniądze??    

podkreślam że były to pieniądze oddzielnie zbierane a nie w ramach rady rodziców!!!!!!!!!!!!

Avatar
facetka / 17 listopada 2014 o 17:57
0

te e-dzienniki działają mniej więcej tak jak serwery do przekazywania wyników wyborów. Najbardziej psy wieszają nauczyciele.

Avatar
mama / 17 listopada 2014 o 16:42
0

Z tego co wiem to opłata za dostęp do e- dziennika jest dla chętnych rodziców a kasa idzie na firmę prowadzącą dziennik. Niektóre dzienniki są bezpłatne. Ja jako rodzic na bieżąco sprawdzam każdą lekcję . 

Avatar
belfer / 17 listopada 2014 o 16:19
0

Panie Babisz nie odwracaj kota ogonem tylko weż się do roboty i sam skontroluj to czym niby zarządzasz!!!! Nie pal głupa, że niby nie ma oficjalnych skarg to nie ma kontroli. To na chuj to całe Kurwatorium???? Rozwiązać tę przechowalnię kolesi a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyć właśnie na e-dzienniki!!!

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 14:49
0

W Bychawie w Gimnazjum nr 1 pobierana jest opłata i nikt nic z tym nie robi.

Avatar
Janek / 18 listopada 2014 o 14:43
0

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wszystkich uczniów Rada Rodziców opłaciła Pakiet Standard, w którym obecności pokazywane są sumarycznie w danym miesiącu lub semestrze oraz widoczne są oceny dziecka, ale nie ma dostępu do opisu jaką umiejętność oceniano.
Każdy rodzic może samodzielnie dokupić wybrane uprawnienia. Na stronie głównej e-Dziennika należy wybrać opcję „Uprawnienia w pakietach”. Zapoznać się z ofertą i ewentualnie dokonać wyboru.
Rodzice, którzy zrezygnują z dodatkowych uprawnień będą mieli wgląd do ocen i zestawień sumarycznych frekwencji.

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wsz... rozwiń

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 21:07
0

proszę zwrócić uwagę o jakich pieniądzach jest mowa; w akiej szkole niech będzie np.600 dzieci

po 25 zł za każde tj. jakieś 15 000 zł .czy komuś udałoby sie policzyć jakie to pieniądze w skali kraju????????????? kto zrobił skok na naszą kasę pytam i kto na to pozwolił??  wierzycie że kuratorium nie wiedziało ???????????

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 19:41
0

Cenzura usunęła wszystkie komentarze?

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 19:08
0

teraz sie okazuje że opłaty nielegalne ??? to jakieś jaja są szanowni państwo.w tym roku zapłaciłam w dwóch szkołach za dostęp do e dziennika i to po 25 zł od dziecka jak dobrze pamiętam.

w szkole podstawowej nr.40  i technikum elektonicznym na Wojciechowskiej.

pytam gdzie to zgłosić żeby ktoś to wyjaśnił i kto odda mi pieniądze??    

podkreślam że były to pieniądze oddzielnie zbierane a nie w ramach rady rodziców!!!!!!!!!!!!

Avatar
facetka / 17 listopada 2014 o 17:57
0

te e-dzienniki działają mniej więcej tak jak serwery do przekazywania wyników wyborów. Najbardziej psy wieszają nauczyciele.

Avatar
mama / 17 listopada 2014 o 16:42
0

Z tego co wiem to opłata za dostęp do e- dziennika jest dla chętnych rodziców a kasa idzie na firmę prowadzącą dziennik. Niektóre dzienniki są bezpłatne. Ja jako rodzic na bieżąco sprawdzam każdą lekcję . 

Avatar
belfer / 17 listopada 2014 o 16:19
0

Panie Babisz nie odwracaj kota ogonem tylko weż się do roboty i sam skontroluj to czym niby zarządzasz!!!! Nie pal głupa, że niby nie ma oficjalnych skarg to nie ma kontroli. To na chuj to całe Kurwatorium???? Rozwiązać tę przechowalnię kolesi a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyć właśnie na e-dzienniki!!!

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 14:49
0

W Bychawie w Gimnazjum nr 1 pobierana jest opłata i nikt nic z tym nie robi.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy szef LODR: Stawiam na silne, nowoczesne rolnictwo

Nowy szef LODR: Stawiam na silne, nowoczesne rolnictwo 0 0

Wiesław Orzędowski jest nowym dyrektorem Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Ma dwóch zastępców

Lubelskie: Szpitale powiatowe o krok od zapaści

Lubelskie: Szpitale powiatowe o krok od zapaści 3 3

Coraz większe kłopoty finansowe i brak personelu. Jak tak dalej pójdzie, powiatowe szpitale będą musiały zamykać oddziały. Związek Powiatów Polskich chce pilnie spotkać się w tej sprawie z ministrem zdrowia

HMP w lekkiej atletyce: Złota Sofia Ennaoui, sześć medali dla woj. lubelskiego

HMP w lekkiej atletyce: Złota Sofia Ennaoui, sześć medali dla woj. lubelskiego 15 0

Bardzo dobry występ naszych zawodników przy okazji 63. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W sumie zawodnicy klubów z województwa lubelskiego wywalczyli sześć krążków. Nie zawiodła oczywiście Sofia Ennaoui z AZS UMCS Lublin, która do swojej kolekcji dołożyła kolejny tytuł mistrzyni Polski

Sparingowy weekend zespołów z lubelskiej klasy okręgowej

Sparingowy weekend zespołów z lubelskiej klasy okręgowej 0 0

Świdniczanka Świdnik Mały przygotowuje się do wznowienia rozgrywek. Do zespołu Pawła Pranagala dołączyło dwóch nowych zawodników

Przebudowa ul. Grygowej w Lublinie. Kiedy otwarcie trasy? [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Grygowej w Lublinie. Kiedy otwarcie trasy? [zdjęcia] 46 3

Do końca marca ma się zakończyć przebudowa ul. Grygowej, która została poszerzona o drugą jezdnię i dostała nowe wiadukty nad torami kolejowymi. Otwarcia trasy można się spodziewać wiosną, choć budowa ostatnio zwolniła. – Nie ma zagrożenia, że droga nie powstanie na czas – zapewnia Ratusz

Potok Sitno poszukuje stopera z charyzmą

Potok Sitno poszukuje stopera z charyzmą 0 0

Potok Sitno ma za sobą bardzo nieudaną jesień i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Jednak trener Krzysztof Rysak i jego podopieczni wierzą, że wiosną drużyna wydostanie się ze strefy spadkowej

Pierwsze oznaki wiosny koło Wąwolnicy. "Za tydzień będzie tu raj" [zdjęcia]
galeria

Pierwsze oznaki wiosny koło Wąwolnicy. "Za tydzień będzie tu raj" [zdjęcia] 59 7

Pierwsze tegoroczne przebiśniegi znalazła w niedzielę nasza czytelniczka Agata Karczmarczyk.

Będzie nowe widowisko na fontannie na pl. Litewskim

Będzie nowe widowisko na fontannie na pl. Litewskim 0 0

Ratusz zamawia opracowanie nowego pokazu do wyświetlania w multimedialnej fontannie na pl. Litewskim. Przygotowaniem widowiska ma się zająć firma, która zostanie wybrana w ogłoszonym w piątek przetargu. Temat pokazu został narzucony przez Urząd Miasta – to 450-lecie Unii Lubelskiej.

Linkin Park tribute show. Koncert w Klubie30
7 marca 2019, 20:00
film

Linkin Park tribute show. Koncert w Klubie30 0 1

Klub30 w Lublinie (ul. Jasna 7) zaprasza na koncert zespołu NewTonz, który 7 marca o godz. 20 zaprezentuje utwory grupy Linkin Park.

W firmie zawrzało po słowach prezesa w mediach. Pracownicy chcą sprostowania

W firmie zawrzało po słowach prezesa w mediach. Pracownicy chcą sprostowania 24 6

Nowy prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej negatywnie ocenił stan spółki. W firmie zawrzało. Pracownicy odnieśli wrażenie, że zdaniem prezesa powodem katastrofalnej sytuacji są oni: polityka płacowa i ich roszczenia

"Święta Wojna" już w półfinale krajowego pucharu

"Święta Wojna" już w półfinale krajowego pucharu 0 1

Szczypiornistki MKS Perła Lublin nie miały szczęścia w losowaniu Pucharu Polski i w półfinale rozgrywek zmierzą się z Metraco Zagłębiem Lubin. Mecz odbędzie się 27 marca na terenie rywala

Śniatycze: Pożar samochodu na poboczu. W środku zwłoki

Śniatycze: Pożar samochodu na poboczu. W środku zwłoki 1 0

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło dzisiaj rano w miejscowości Śniatycze, powiat zamojski

Skoki Narciarskie. Kobayashi wygrywa Willingen Five. Piotr Żyła drugi!
film

Skoki Narciarskie. Kobayashi wygrywa Willingen Five. Piotr Żyła drugi! 0 0

W niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen, kończącym jednocześnie rywalizację w Willingen Five, Polscy skoczkowi rozbudzili nadzieję znakomitą pierwszą serią, ale druga nie była już tak udana

Prokuratura: Żołnierz z woj. lubelskiego szantażował i gwałcił nastolatki

Prokuratura: Żołnierz z woj. lubelskiego szantażował i gwałcił nastolatki 79 17

Żołnierz z okolic Janowa Lubelskiego zbierał rozbierane zdjęcia nastolatek. Później szantażował i gwałcił dziewczynki – dowodzą śledczy. Wojciechowi J. grozi do 12 lat więzienia

Podwójna wygrana hokeistów  LHT Lublin

Podwójna wygrana hokeistów LHT Lublin 0 0

Po dwumiesięcznej przerwie zawodnicy LHT Lublin powrócili do drugoligowego grania w wielkim stylu. Podopieczni Krzysztofa Krauze zdobyli na turnieju w Białymstoku komplet punktów. W pokonanym polu pozostawili Gauję Wilno i miejscową Husarię

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!