Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2014 r.
12:00
Edytuj ten wpis

Opłaty za e-dziennik nielegalne

Autor: Zdjęcie autora aa
0 8 A A

Były telefony z pytaniami, ale żadna oficjalna skarga nie wpłynęła. - Szkołom nie wolno pobierać od rodziców opłat na prowadzenie dziennika elektronicznego - przypomina Kuratorium Oświaty w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Oficjalnej skargi złożonej zgodnie z procedurami nie było, dlatego też nie było żadnej kontroli - mówi Aleksandra Sępoch, zastępca dyrektora Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie. - Były zapytania albo telefoniczne skargi na temat tego procederu, z Lublina i też innych rejonów województwa lubelskiego. Dotyczyły różnych rodzajów szkół.

Rodzice zgłaszali, że nałożono na nich opłaty w kwotach ok. 20 zł. - Nie udało się jednak ustalić na jakie konta te pieniądze wpływały - mówi Sępoch. I przypomina: - Ustawa nie przewiduje innej formy zbierania opłat jak tylko za pośrednictwem rady rodziców. W zgłaszanych przypadkach pojawiały się też różne preteksty, zakamuflowane formy opłat. Na przykład, że rodzice będą otrzymywali informacje o nieobecnościach uczniów za pomocą smsów.
Rodzice o opłatach za prowadzenie dziennika elektronicznego byli informowani na zebraniach lub za pomocą tego dziennika.

Tymczasem pobieranie takich opłat nie jest zgodne z prawem. "Prowadzenie przez szkołę dziennika wyłącznie w formie elektronicznej wymaga zgody organu prowadzącego szkołę; wydanie takiej zgody wiąże się między innymi z koniecznością uwzględnienia w planie finansowym szkoły środków finansowych na prowadzenie e-dziennika - przypomina Krzysztof Babisz, lubelski kurator oświaty, w komunikacie zamieszczonym na stronie kuratorium. "W związku z powyższym brak jest podstaw prawnych do pobierania od rodziców opłat za prowadzenie w szkole dziennika elektronicznego.”
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janek / 18 listopada 2014 o 14:43
0

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wszystkich uczniów Rada Rodziców opłaciła Pakiet Standard, w którym obecności pokazywane są sumarycznie w danym miesiącu lub semestrze oraz widoczne są oceny dziecka, ale nie ma dostępu do opisu jaką umiejętność oceniano.
Każdy rodzic może samodzielnie dokupić wybrane uprawnienia. Na stronie głównej e-Dziennika należy wybrać opcję „Uprawnienia w pakietach”. Zapoznać się z ofertą i ewentualnie dokonać wyboru.
Rodzice, którzy zrezygnują z dodatkowych uprawnień będą mieli wgląd do ocen i zestawień sumarycznych frekwencji.

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wsz... rozwiń

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 21:07
0

proszę zwrócić uwagę o jakich pieniądzach jest mowa; w akiej szkole niech będzie np.600 dzieci

po 25 zł za każde tj. jakieś 15 000 zł .czy komuś udałoby sie policzyć jakie to pieniądze w skali kraju????????????? kto zrobił skok na naszą kasę pytam i kto na to pozwolił??  wierzycie że kuratorium nie wiedziało ???????????

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 19:41
0

Cenzura usunęła wszystkie komentarze?

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 19:08
0

teraz sie okazuje że opłaty nielegalne ??? to jakieś jaja są szanowni państwo.w tym roku zapłaciłam w dwóch szkołach za dostęp do e dziennika i to po 25 zł od dziecka jak dobrze pamiętam.

w szkole podstawowej nr.40  i technikum elektonicznym na Wojciechowskiej.

pytam gdzie to zgłosić żeby ktoś to wyjaśnił i kto odda mi pieniądze??    

podkreślam że były to pieniądze oddzielnie zbierane a nie w ramach rady rodziców!!!!!!!!!!!!

Avatar
facetka / 17 listopada 2014 o 17:57
0

te e-dzienniki działają mniej więcej tak jak serwery do przekazywania wyników wyborów. Najbardziej psy wieszają nauczyciele.

Avatar
mama / 17 listopada 2014 o 16:42
0

Z tego co wiem to opłata za dostęp do e- dziennika jest dla chętnych rodziców a kasa idzie na firmę prowadzącą dziennik. Niektóre dzienniki są bezpłatne. Ja jako rodzic na bieżąco sprawdzam każdą lekcję . 

Avatar
belfer / 17 listopada 2014 o 16:19
0

Panie Babisz nie odwracaj kota ogonem tylko weż się do roboty i sam skontroluj to czym niby zarządzasz!!!! Nie pal głupa, że niby nie ma oficjalnych skarg to nie ma kontroli. To na chuj to całe Kurwatorium???? Rozwiązać tę przechowalnię kolesi a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyć właśnie na e-dzienniki!!!

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 14:49
0

W Bychawie w Gimnazjum nr 1 pobierana jest opłata i nikt nic z tym nie robi.

Avatar
Janek / 18 listopada 2014 o 14:43
0

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wszystkich uczniów Rada Rodziców opłaciła Pakiet Standard, w którym obecności pokazywane są sumarycznie w danym miesiącu lub semestrze oraz widoczne są oceny dziecka, ale nie ma dostępu do opisu jaką umiejętność oceniano.
Każdy rodzic może samodzielnie dokupić wybrane uprawnienia. Na stronie głównej e-Dziennika należy wybrać opcję „Uprawnienia w pakietach”. Zapoznać się z ofertą i ewentualnie dokonać wyboru.
Rodzice, którzy zrezygnują z dodatkowych uprawnień będą mieli wgląd do ocen i zestawień sumarycznych frekwencji.

A w jedej ze szkół cieszyliśmy się bezpłatnym e-dziennikiem miesiąc. Potem wersja demo.

Oto mail od Dyrekcji:

Szanowni Państwo

Dotychczas mieliście możliwość pełnego korzystania z e – Dziennika Mobireg. W szczególności mieliście podgląd obecności dziecka na każdych zajęciach. Również w pełnej wersji podawana była szczegółowa informacja na temat ocen cząstkowych, tj. po najechaniu myszką na ocenę ukazywała się informacja za co dziecko tę ocenę otrzymało. Niestety ze względu na duży koszt abonamentu dla wsz... rozwiń

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 21:07
0

proszę zwrócić uwagę o jakich pieniądzach jest mowa; w akiej szkole niech będzie np.600 dzieci

po 25 zł za każde tj. jakieś 15 000 zł .czy komuś udałoby sie policzyć jakie to pieniądze w skali kraju????????????? kto zrobił skok na naszą kasę pytam i kto na to pozwolił??  wierzycie że kuratorium nie wiedziało ???????????

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 19:41
0

Cenzura usunęła wszystkie komentarze?

Avatar
wiki / 17 listopada 2014 o 19:08
0

teraz sie okazuje że opłaty nielegalne ??? to jakieś jaja są szanowni państwo.w tym roku zapłaciłam w dwóch szkołach za dostęp do e dziennika i to po 25 zł od dziecka jak dobrze pamiętam.

w szkole podstawowej nr.40  i technikum elektonicznym na Wojciechowskiej.

pytam gdzie to zgłosić żeby ktoś to wyjaśnił i kto odda mi pieniądze??    

podkreślam że były to pieniądze oddzielnie zbierane a nie w ramach rady rodziców!!!!!!!!!!!!

Avatar
facetka / 17 listopada 2014 o 17:57
0

te e-dzienniki działają mniej więcej tak jak serwery do przekazywania wyników wyborów. Najbardziej psy wieszają nauczyciele.

Avatar
mama / 17 listopada 2014 o 16:42
0

Z tego co wiem to opłata za dostęp do e- dziennika jest dla chętnych rodziców a kasa idzie na firmę prowadzącą dziennik. Niektóre dzienniki są bezpłatne. Ja jako rodzic na bieżąco sprawdzam każdą lekcję . 

Avatar
belfer / 17 listopada 2014 o 16:19
0

Panie Babisz nie odwracaj kota ogonem tylko weż się do roboty i sam skontroluj to czym niby zarządzasz!!!! Nie pal głupa, że niby nie ma oficjalnych skarg to nie ma kontroli. To na chuj to całe Kurwatorium???? Rozwiązać tę przechowalnię kolesi a zaoszczedzone pieniadze przeznaczyć właśnie na e-dzienniki!!!

Avatar
Rodzic / 17 listopada 2014 o 14:49
0

W Bychawie w Gimnazjum nr 1 pobierana jest opłata i nikt nic z tym nie robi.

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria
film

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria 0 0

Gliwice, Częstochowa (woj. śląskie). 37-letni ksiądz został zatrzymany w parafii w Gliwicach. Jest podejrzany o wielokrotne wykorzystanie seksualne kobiety w ciągu sześciu lat. Przyznał, że ją zna, ale zaprzecza zarzutom.

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek?

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek? 0 0

Prawoskrzydłowy z Ukrainy bliski przejścia do Azotów. W ostatnim meczu kontrolnym puławianie pokonali I-ligową Padwę Zamość. W sobotę zagrają wyjazdowy mecz z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski w Pucharze Polski

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia]
galeria

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia] 0 0

To była bardzo nietypowa prezentacja książki. Promocji publikacji naukowej, dotyczącej edukacji jazzowej i popkulturowej, towarzyszył koncert

Wszystkie służby w najwyszej gotowości. Premier ogłosił pierwszy stopień alarmowy ALFA

Wszystkie służby w najwyszej gotowości. Premier ogłosił pierwszy stopień alarmowy ALFA 2 1

Do 29 stycznia na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. Ma to związek z obchodami przypadającej w niedzielę 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina
galeria

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina 6 25

Na górkach czechowskich odbyła się dzisiaj ostatnia wizja lokalna poprzedzająca decyzję w sprawie wycinki drzew planowanej przez spółkę TBV Investment. O to, by nie zezwalać na wycinkę, apelują do Ratusza działacze Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Urząd Miasta odpowiada, że nie może teraz przesądzić sprawy

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną 0 9

Mieszkań w Polsce buduje się najwięcej od kilkudziesięciu lat – wynika z najnowszych danych GUS. Mimo to ceny mieszkań rosną, co sugeruje m.in., że potrzeby mieszkaniowe wciąż są niezaspokojone.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach
27 stycznia 2020, 9:00

Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 0 0

W dniach 27-29 stycznia w Puławach odbędą się przesłuchania konkursowe jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Prezentacje będą miały miejsce każdego dnia o godz. 9 i 15 w sali teatralnej Kościoła MB w Puławach (ul. Kowalskiego 1).

U!NB AZS UMCS Start II Lublin wygrał piąty mecz z rzędu

U!NB AZS UMCS Start II Lublin wygrał piąty mecz z rzędu 0 1

Tym razem pokonał najsłabszą w stawce Stal Stalowa Wola 111:65. Dzięki temu lublinianie awansował na drugie miejsce w tabeli

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit niemal pewny
film

Królowa Elżbieta II wyraziła zgodę na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Brexit niemal pewny 0 5

Jak poinformował na Twitterze minister ds. brexitu Steve Barclay - Brytyjska królowa Elżbieta II w czwartek wyraziła zgodę na wejście w życie ustawy regulującej warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Abp Budzik doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
galeria

Abp Budzik doktorem honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 11 13

Arcybiskup Stanisław Budzik został uhonorowany tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uroczystość odbyła się 23 stycznia o godz. 11.00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego.

Puławy: Ciągnął za nogę przez las i próbował udusić, bo „poświęcała mu za mało czasu”

Puławy: Ciągnął za nogę przez las i próbował udusić, bo „poświęcała mu za mało czasu” 27 8

30-latek z Puław dotkliwie pobił swoją dziewczynę, ciągnął za nogę przez las i próbował udusić. Wszystko dlatego, że „poświęcała mu za mało czasu” – jak ustalili śledczy. Kamil K. odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Spłonęły trzy ambony w Lasach Kozłowskich. Policjanci poszukują sprawców

Spłonęły trzy ambony w Lasach Kozłowskich. Policjanci poszukują sprawców 0 4

Policjanci z Lubartowa poszukują sprawcy podpalenia trzech ambon w Lasach Kozłowieckich z początku stycznia. Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na terenie Nadleśnictwa Rudnik.

"Babski rynek" w Białej Podlaskiej: Powstaje projekt przebudowy. Kupcy chcą parkingów

"Babski rynek" w Białej Podlaskiej: Powstaje projekt przebudowy. Kupcy chcą parkingów 7 7

Powstała już koncepcja architektoniczna przebudowy targowiska przy ulicy Przechodniej w Białej Podlaskiej. Jednak handlujący zwracają uwagę na potrzebę nowych miejsc parkingowych.

Karolina Puss wróci niebawem do treningów

Karolina Puss wróci niebawem do treningów 0 0