Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2016 r.
8:21

Ośmiolatek na studiach. "Ciężko było go wyciągnąć z laboratoriów"

0 9 A A

8-letni Kamil Wroński z Lublina będzie rozwijał swoje pasje pod okiem nauczycieli akademickich z Politechniki Lubelskiej i UMCS. Wczoraj obie uczelnie podpisały umowę o współpracy z Kuratorium Oświaty i szkołą ośmiolatka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z powodu choroby Kamila zabrakło podczas podpisania umowy. Jak informowaliśmy we wczorajszym wydaniu Dziennika Wschodniego, uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie już we wtorek po raz pierwszy odwiedził laboratoria Politechniki Lubelskiej.

– Jego wrażenia mogę skwitować krótko: euforia. Był bardzo zadowolony, ciężko było go wyciągnąć z laboratoriów. Musiałem mu coś obiecać, żeby chciał wyjść – mówi Patryk Wroński, ojciec Kamila.

O małym geniuszu zafascynowanym mechatroniką pisaliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas siedmiolatek konstruował roboty z klocków Lego. Jego wychowawczyni bardzo szybko zauważyła, że chłopiec przewyższa wiedzą matematyczną swoich rówieśników. Dyrekcja szkoły zwróciła się w tej sprawie do kuratorium.

– To sytuacja wyjątkowa, która wymagała zaangażowania. Udało nam się nawiązać współpracę z dwiema uczelniami jednocześnie, bo myśleliśmy o kompleksowej opiece nad Kamilem – mówi Aleksandra Sępoch, wicedyrektor Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji w Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem, ale też z pewnymi obawami.
Przedstawiciele obu uczelni zgodnie przyznają, że tak zdolnego człowieka w tak młodym wieku w ich murach jeszcze nie było.

– Podczas pierwszej wizyty w naszym laboratorium potrafił nas zaskoczyć szybką reakcją na zadane przez siebie pytanie, zanim uzyskał odpowiedź. Spróbujemy zaoferować mu ten sam poziom wiedzy i umiejętności, które przekazujemy naszym studentom. Chcemy pozwolić mu rozwijać jego pasję i wspomagać go, żeby poznawał coraz więcej rzeczy związanych ze współczesną techniką – mówi prof. Paweł Droździel, prodziekan ds. ogólnych i studenckich Wydziału Mechanicznego PL. – Może mieć trudność z pojmowaniem pewnych pojęć, ale sądzę, że jeśli przekażemy mu wiedzę w umiejętny sposób, to szybko ją pojmie. Jest pojętnym uczniem. Najbardziej jednak boimy się tego, żebyśmy mu nie zabrali dzieciństwa, bo potem nic już mu tego nie wróci – dodaje profesor.

I właśnie tym mają zająć się psychologowie z UMCS. – Z naszej strony udzielimy Kamilowi wsparcia psychologicznego. Poza dostarczaniem pewnej ilości wiedzy, ważne jest, aby on się po prostu dobrze czuł i żeby dalej był dzieckiem. Jeśli strona psychiczna tutaj by zawiodła, efekty na pewno nie byłyby tak doskonałe, jak się oczekuje – mówi Barbara Hlibowicka-Węglarz, prorektor ds. kształcenia UMCS.

Szczegóły dotyczące tego, jak często ośmiolatek będzie uczestniczył w zajęciach na uczelniach dopiero będą ustalane.

– Pamiętajmy, że Kamil jest uczniem trzeciej klasy, ale uczęszcza też na lekcje z matematyki i informatyki z czwartą klasą. Pogodzenie dwóch planów już jest dużym wyczynem, a do tego trzeba jeszcze dołączyć politechnikę – podkreśla Patryk Wroński.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 05:34
0
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, iż c=C^{2}. To oznacza, że nikt na świecie nie udowodnił WTF dla n=4, oprócz mnie. Również tylko ja jedyny na świecie udowodniłem WTF dla wykładników będących nieparzystymi liczbami pierwszymi. Dlatego Nobel dla Wilesa jest najbardziej ponurą hańbą dla ludzkości, której elementy biją brawo podłym oszustom. Andrew John Wiles otrzyma od Króla Norwegii nagrodę Nobla w postaci Medalu Abela, za fałszywy dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata. Oszust zgarnie 700 000 USD. Google: lwgula
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 02:01
0
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki otrzymał sir Andrew J. Wiles. Profesorowi Oksfordu udało się udowodnić słynne Wielkie Twierdzenie Fermata. Jej wartość to 6 mln koron norweskich (około 700 tys. dolarów). Fundatorem jest norweski rząd. Jak oświadczył przyznający nagrodę komitet, "niewiele wyników ma tak bogatą matematyczna historię i tak dramatyczny dowód, jak Wielkie Twierdzenie Fermata”. Nagroda przyznawana jest przez Norweską Akademię Nauk i Literatury. Zostanie wręczona Wilesowi przez następcę tronu Norwegii księcia Haakona podczas ceremonii na uniwersytecie w Oslo 24 maja" 2016. Andrew John Wiles oszukał cały świat. Jego pseudodowód WTF to brednie, które nie mają nic wspólnego z równaniem Fermata (FE). FE nie wynika z żadnej krzywej Freya i odwrotnie - żadna krzywa Freya nie wynika z Fermat Equation (FE). U Wilesa "delta"=[(XYZ)^{q}]^{2}, gdzie q jest liczbą pierwszą większą od 3, a X^{q}, Y^{q} i Z^{q} są potęgami z równania Fermata, czyli X^{q} + Y^{q} = Z^{q}, gdzie (X,Y,Z) jest rozwiązaniem właściwym (primitive solution). Nikt na świecie oprócz mnie nie udowodnił Wielkiego Twierdzenia Fermata. Jeżeli nie ustalimy (nie określimy, nie zdefiniujemy) postaci liczb X,Y i Z na mocy poprzedników (z równania Fermata), to możliwość wykazania fałszywości FE absolutnie nie wchodzi w rachubę. Weźmy np. trójmian kwadratowy: t^{2} + tX^{2} - (1/4)Y^{4} = 0. Niech teraz "delta" = +/- Z^{2}. Jasne, że takie parabole istnieją, lecz nie dla trójki liczb X,Y,Z parami względnie pierwszych. W "delcie" Wilesa mamy iloczyn trzech potęg z FE. Co? Przez dekadę podstawiał sobie potegi do FE? Jeżeli w sposób klasyczny nie wykażemy sprzeczności, to dowodu WTF być nie może. To jest skandal wszystkich czasów!!!! Google: lwgula
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:24
0

Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)

No skoro jest to jedyna Politechnika w naszym rejonie, to...

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:03
0
Zamierzam iść na Lubelską, dlaczego jej tak bardzo nie polecacie? Promuje się ostatnio jako jakoś unowocześniona, wiem jak to bywa w praniu, ale jakie są tak naprawdę minusy naszej polibudy?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 18:05
0
, to głupota
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 14:45
0

Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.

Tu chociaż poprawek dużo (co najmniej dwie do każdego egzaminu) a nie jak na umcs egzamin, poprawka i nara 

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 13:59
0
czyżby polibuda skończyła z upierdalaniem normalnych ludzi z byle jakiego przedmiotu i zaczęła kształcić ?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 11:56
0
Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 10:25
0
Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 05:34
0
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, iż c=C^{2}. To oznacza, że nikt na świecie nie udowodnił WTF dla n=4, oprócz mnie. Również tylko ja jedyny na świecie udowodniłem WTF dla wykładników będących nieparzystymi liczbami pierwszymi. Dlatego Nobel dla Wilesa jest najbardziej ponurą hańbą dla ludzkości, której elementy biją brawo podłym oszustom. Andrew John Wiles otrzyma od Króla Norwegii nagrodę Nobla w postaci Medalu Abela, za fałszywy dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata. Oszust zgarnie 700 000 USD. Google: lwgula
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 02:01
0
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki otrzymał sir Andrew J. Wiles. Profesorowi Oksfordu udało się udowodnić słynne Wielkie Twierdzenie Fermata. Jej wartość to 6 mln koron norweskich (około 700 tys. dolarów). Fundatorem jest norweski rząd. Jak oświadczył przyznający nagrodę komitet, "niewiele wyników ma tak bogatą matematyczna historię i tak dramatyczny dowód, jak Wielkie Twierdzenie Fermata”. Nagroda przyznawana jest przez Norweską Akademię Nauk i Literatury. Zostanie wręczona Wilesowi przez następcę tronu Norwegii księcia Haakona podczas ceremonii na uniwersytecie w Oslo 24 maja" 2016. Andrew John Wiles oszukał cały świat. Jego pseudodowód WTF to brednie, które nie mają nic wspólnego z równaniem Fermata (FE). FE nie wynika z żadnej krzywej Freya i odwrotnie - żadna krzywa Freya nie wynika z Fermat Equation (FE). U Wilesa "delta"=[(XYZ)^{q}]^{2}, gdzie q jest liczbą pierwszą większą od 3, a X^{q}, Y^{q} i Z^{q} są potęgami z równania Fermata, czyli X^{q} + Y^{q} = Z^{q}, gdzie (X,Y,Z) jest rozwiązaniem właściwym (primitive solution). Nikt na świecie oprócz mnie nie udowodnił Wielkiego Twierdzenia Fermata. Jeżeli nie ustalimy (nie określimy, nie zdefiniujemy) postaci liczb X,Y i Z na mocy poprzedników (z równania Fermata), to możliwość wykazania fałszywości FE absolutnie nie wchodzi w rachubę. Weźmy np. trójmian kwadratowy: t^{2} + tX^{2} - (1/4)Y^{4} = 0. Niech teraz "delta" = +/- Z^{2}. Jasne, że takie parabole istnieją, lecz nie dla trójki liczb X,Y,Z parami względnie pierwszych. W "delcie" Wilesa mamy iloczyn trzech potęg z FE. Co? Przez dekadę podstawiał sobie potegi do FE? Jeżeli w sposób klasyczny nie wykażemy sprzeczności, to dowodu WTF być nie może. To jest skandal wszystkich czasów!!!! Google: lwgula
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:24
0

Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)

No skoro jest to jedyna Politechnika w naszym rejonie, to...

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:03
0
Zamierzam iść na Lubelską, dlaczego jej tak bardzo nie polecacie? Promuje się ostatnio jako jakoś unowocześniona, wiem jak to bywa w praniu, ale jakie są tak naprawdę minusy naszej polibudy?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 18:05
0
, to głupota
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 14:45
0

Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.

Tu chociaż poprawek dużo (co najmniej dwie do każdego egzaminu) a nie jak na umcs egzamin, poprawka i nara 

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 13:59
0
czyżby polibuda skończyła z upierdalaniem normalnych ludzi z byle jakiego przedmiotu i zaczęła kształcić ?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 11:56
0
Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 10:25
0
Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 86 20

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 74 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 110 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!