Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2016 r.
8:21

Ośmiolatek na studiach. "Ciężko było go wyciągnąć z laboratoriów"

0 9 A A

8-letni Kamil Wroński z Lublina będzie rozwijał swoje pasje pod okiem nauczycieli akademickich z Politechniki Lubelskiej i UMCS. Wczoraj obie uczelnie podpisały umowę o współpracy z Kuratorium Oświaty i szkołą ośmiolatka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z powodu choroby Kamila zabrakło podczas podpisania umowy. Jak informowaliśmy we wczorajszym wydaniu Dziennika Wschodniego, uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 w Lublinie już we wtorek po raz pierwszy odwiedził laboratoria Politechniki Lubelskiej.

– Jego wrażenia mogę skwitować krótko: euforia. Był bardzo zadowolony, ciężko było go wyciągnąć z laboratoriów. Musiałem mu coś obiecać, żeby chciał wyjść – mówi Patryk Wroński, ojciec Kamila.

O małym geniuszu zafascynowanym mechatroniką pisaliśmy już w ubiegłym roku. Wówczas siedmiolatek konstruował roboty z klocków Lego. Jego wychowawczyni bardzo szybko zauważyła, że chłopiec przewyższa wiedzą matematyczną swoich rówieśników. Dyrekcja szkoły zwróciła się w tej sprawie do kuratorium.

– To sytuacja wyjątkowa, która wymagała zaangażowania. Udało nam się nawiązać współpracę z dwiema uczelniami jednocześnie, bo myśleliśmy o kompleksowej opiece nad Kamilem – mówi Aleksandra Sępoch, wicedyrektor Wydziału Wspierania Rozwoju Edukacji w Kuratorium Oświaty w Lublinie. – Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem, ale też z pewnymi obawami.
Przedstawiciele obu uczelni zgodnie przyznają, że tak zdolnego człowieka w tak młodym wieku w ich murach jeszcze nie było.

– Podczas pierwszej wizyty w naszym laboratorium potrafił nas zaskoczyć szybką reakcją na zadane przez siebie pytanie, zanim uzyskał odpowiedź. Spróbujemy zaoferować mu ten sam poziom wiedzy i umiejętności, które przekazujemy naszym studentom. Chcemy pozwolić mu rozwijać jego pasję i wspomagać go, żeby poznawał coraz więcej rzeczy związanych ze współczesną techniką – mówi prof. Paweł Droździel, prodziekan ds. ogólnych i studenckich Wydziału Mechanicznego PL. – Może mieć trudność z pojmowaniem pewnych pojęć, ale sądzę, że jeśli przekażemy mu wiedzę w umiejętny sposób, to szybko ją pojmie. Jest pojętnym uczniem. Najbardziej jednak boimy się tego, żebyśmy mu nie zabrali dzieciństwa, bo potem nic już mu tego nie wróci – dodaje profesor.

I właśnie tym mają zająć się psychologowie z UMCS. – Z naszej strony udzielimy Kamilowi wsparcia psychologicznego. Poza dostarczaniem pewnej ilości wiedzy, ważne jest, aby on się po prostu dobrze czuł i żeby dalej był dzieckiem. Jeśli strona psychiczna tutaj by zawiodła, efekty na pewno nie byłyby tak doskonałe, jak się oczekuje – mówi Barbara Hlibowicka-Węglarz, prorektor ds. kształcenia UMCS.

Szczegóły dotyczące tego, jak często ośmiolatek będzie uczestniczył w zajęciach na uczelniach dopiero będą ustalane.

– Pamiętajmy, że Kamil jest uczniem trzeciej klasy, ale uczęszcza też na lekcje z matematyki i informatyki z czwartą klasą. Pogodzenie dwóch planów już jest dużym wyczynem, a do tego trzeba jeszcze dołączyć politechnikę – podkreśla Patryk Wroński.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 05:34
0
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, iż c=C^{2}. To oznacza, że nikt na świecie nie udowodnił WTF dla n=4, oprócz mnie. Również tylko ja jedyny na świecie udowodniłem WTF dla wykładników będących nieparzystymi liczbami pierwszymi. Dlatego Nobel dla Wilesa jest najbardziej ponurą hańbą dla ludzkości, której elementy biją brawo podłym oszustom. Andrew John Wiles otrzyma od Króla Norwegii nagrodę Nobla w postaci Medalu Abela, za fałszywy dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata. Oszust zgarnie 700 000 USD. Google: lwgula
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 02:01
0
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki otrzymał sir Andrew J. Wiles. Profesorowi Oksfordu udało się udowodnić słynne Wielkie Twierdzenie Fermata. Jej wartość to 6 mln koron norweskich (około 700 tys. dolarów). Fundatorem jest norweski rząd. Jak oświadczył przyznający nagrodę komitet, "niewiele wyników ma tak bogatą matematyczna historię i tak dramatyczny dowód, jak Wielkie Twierdzenie Fermata”. Nagroda przyznawana jest przez Norweską Akademię Nauk i Literatury. Zostanie wręczona Wilesowi przez następcę tronu Norwegii księcia Haakona podczas ceremonii na uniwersytecie w Oslo 24 maja" 2016. Andrew John Wiles oszukał cały świat. Jego pseudodowód WTF to brednie, które nie mają nic wspólnego z równaniem Fermata (FE). FE nie wynika z żadnej krzywej Freya i odwrotnie - żadna krzywa Freya nie wynika z Fermat Equation (FE). U Wilesa "delta"=[(XYZ)^{q}]^{2}, gdzie q jest liczbą pierwszą większą od 3, a X^{q}, Y^{q} i Z^{q} są potęgami z równania Fermata, czyli X^{q} + Y^{q} = Z^{q}, gdzie (X,Y,Z) jest rozwiązaniem właściwym (primitive solution). Nikt na świecie oprócz mnie nie udowodnił Wielkiego Twierdzenia Fermata. Jeżeli nie ustalimy (nie określimy, nie zdefiniujemy) postaci liczb X,Y i Z na mocy poprzedników (z równania Fermata), to możliwość wykazania fałszywości FE absolutnie nie wchodzi w rachubę. Weźmy np. trójmian kwadratowy: t^{2} + tX^{2} - (1/4)Y^{4} = 0. Niech teraz "delta" = +/- Z^{2}. Jasne, że takie parabole istnieją, lecz nie dla trójki liczb X,Y,Z parami względnie pierwszych. W "delcie" Wilesa mamy iloczyn trzech potęg z FE. Co? Przez dekadę podstawiał sobie potegi do FE? Jeżeli w sposób klasyczny nie wykażemy sprzeczności, to dowodu WTF być nie może. To jest skandal wszystkich czasów!!!! Google: lwgula
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:24
0

Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)

No skoro jest to jedyna Politechnika w naszym rejonie, to...

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:03
0
Zamierzam iść na Lubelską, dlaczego jej tak bardzo nie polecacie? Promuje się ostatnio jako jakoś unowocześniona, wiem jak to bywa w praniu, ale jakie są tak naprawdę minusy naszej polibudy?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 18:05
0
, to głupota
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 14:45
0

Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.

Tu chociaż poprawek dużo (co najmniej dwie do każdego egzaminu) a nie jak na umcs egzamin, poprawka i nara 

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 13:59
0
czyżby polibuda skończyła z upierdalaniem normalnych ludzi z byle jakiego przedmiotu i zaczęła kształcić ?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 11:56
0
Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 10:25
0
Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)
Avatar
Gość / 22 marca 2016 o 05:34
0
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, iż c=C^{2}. To oznacza, że nikt na świecie nie udowodnił WTF dla n=4, oprócz mnie. Również tylko ja jedyny na świecie udowodniłem WTF dla wykładników będących nieparzystymi liczbami pierwszymi. Dlatego Nobel dla Wilesa jest najbardziej ponurą hańbą dla ludzkości, której elementy biją brawo podłym oszustom. Andrew John Wiles otrzyma od Króla Norwegii nagrodę Nobla w postaci Medalu Abela, za fałszywy dowód Wielkiego Twierdzenia Fermata. Oszust zgarnie 700 000 USD. Google: lwgula
Jeżeli 3^{2} + 4^{2} = 5^{2}, to jedynym rozwiązaniem tego równania jest trzyelementowy zbiór parami względnie pierwszych liczb naturalnych [3,4,5]. Równanie to nie ma trzech rozwiązań, lecz dokładnie jedno. Z równania Fermata dla n=4, A^{4} + B^{4} = C^{4} absolutnie nie wynika, że liczba naturalna C musi być równa pierwiastkowi z liczby naturalnej c, gdyż hipotetyczne rozwiązanie [A,B,C] nie musi być równe rozwiązaniu [A,B,c]. Hipoteza A^{4} + B^{4} = c^{2} jest zupełnie inną hipotezą od równania Fermata dla n=4 i wcale z niej nie wynika, ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 02:01
0
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki otrzymał sir Andrew J. Wiles. Profesorowi Oksfordu udało się udowodnić słynne Wielkie Twierdzenie Fermata. Jej wartość to 6 mln koron norweskich (około 700 tys. dolarów). Fundatorem jest norweski rząd. Jak oświadczył przyznający nagrodę komitet, "niewiele wyników ma tak bogatą matematyczna historię i tak dramatyczny dowód, jak Wielkie Twierdzenie Fermata”. Nagroda przyznawana jest przez Norweską Akademię Nauk i Literatury. Zostanie wręczona Wilesowi przez następcę tronu Norwegii księcia Haakona podczas ceremonii na uniwersytecie w Oslo 24 maja" 2016. Andrew John Wiles oszukał cały świat. Jego pseudodowód WTF to brednie, które nie mają nic wspólnego z równaniem Fermata (FE). FE nie wynika z żadnej krzywej Freya i odwrotnie - żadna krzywa Freya nie wynika z Fermat Equation (FE). U Wilesa "delta"=[(XYZ)^{q}]^{2}, gdzie q jest liczbą pierwszą większą od 3, a X^{q}, Y^{q} i Z^{q} są potęgami z równania Fermata, czyli X^{q} + Y^{q} = Z^{q}, gdzie (X,Y,Z) jest rozwiązaniem właściwym (primitive solution). Nikt na świecie oprócz mnie nie udowodnił Wielkiego Twierdzenia Fermata. Jeżeli nie ustalimy (nie określimy, nie zdefiniujemy) postaci liczb X,Y i Z na mocy poprzedników (z równania Fermata), to możliwość wykazania fałszywości FE absolutnie nie wchodzi w rachubę. Weźmy np. trójmian kwadratowy: t^{2} + tX^{2} - (1/4)Y^{4} = 0. Niech teraz "delta" = +/- Z^{2}. Jasne, że takie parabole istnieją, lecz nie dla trójki liczb X,Y,Z parami względnie pierwszych. W "delcie" Wilesa mamy iloczyn trzech potęg z FE. Co? Przez dekadę podstawiał sobie potegi do FE? Jeżeli w sposób klasyczny nie wykażemy sprzeczności, to dowodu WTF być nie może. To jest skandal wszystkich czasów!!!! Google: lwgula
Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla n=4. Wszystkie dowody dotychczasowe są fałszywe, co wykazałem. Tzw. metodę spadku Fermata o regresji kwadratów można w zasadzie wyrzucić do kosza. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód A J. Wilesa jest niekompletny. Nikt oprócz mnie na świecie nie udowodnił WTF dla wykładników nieparzystch pierwszych. To oznacza, że nawet gdyby ..., to dowód WTF Wilesa jest niekompletny, albowiem nie podał on dowodu dla sumy parzystej Z^{q}. Tegoroczną prestiżową Nagrodę Abela za szczególne osiągnięcia w ... rozwiń
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:24
0

Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)

No skoro jest to jedyna Politechnika w naszym rejonie, to...

Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 13:03
0
Zamierzam iść na Lubelską, dlaczego jej tak bardzo nie polecacie? Promuje się ostatnio jako jakoś unowocześniona, wiem jak to bywa w praniu, ale jakie są tak naprawdę minusy naszej polibudy?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 18:05
0
, to głupota
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 14:45
0

Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.

Tu chociaż poprawek dużo (co najmniej dwie do każdego egzaminu) a nie jak na umcs egzamin, poprawka i nara 

Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 13:59
0
czyżby polibuda skończyła z upierdalaniem normalnych ludzi z byle jakiego przedmiotu i zaczęła kształcić ?
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 11:56
0
Wejściówki, kolosy, rozbójnik, sesja, poprawka wrześniowa, warunek i ECTS po 110 zł - nie warto, Polibuda niszczy. Wracaj Kolego do szkoły, może nie do podstawowej, a do średniej.
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 10:25
0
Tak tylko tutaj chłopak ma od razu ciekawą praktykę a na studiach najpierw zaleje go fala teorii itp. Chociaż jak z matmy dobry to sobie poradzi bez problemu. Ale nie powiem, Politechnika Lubelska i tak jest spoko bo jest dużo ciekawej praktyki w porównaniu do innych uczelni :)
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Izbicy eksperyment wypalił

W Izbicy eksperyment wypalił 0 0

W klubie z Izbicy już od kilku lat starają się grać swoimi zawodnikami. Efekt? Zdobywająca ligowe doświadczenie zdolna młodzież wsparta rutyniarzami odbierała punkty faworytom

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem

Kierowca hondy wpadł w poślizg. Zderzył się z fordem 0 0

Do wypadku doszło w sobotni wieczór w Grabowie Szlacheckim.

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym
25 stycznia 2019, 17:00

Charytatywnie na Uniwersytecie Medycznym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza na charytatywny, karnawałowy koncert The Carnival Show!, który zostanie zorganizowany 25 stycznia o godz. 17 w Collegium Maius przy ul. Jaczewskiego 4.

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin
7 lutego 2019, 18:00

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych: "Długi tydzień w Parkman" w DDK Węglin 0 0

W czwartek, 7 lutego o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) wyświetlony zostanie film "Długi tydzień w Parkman".

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka

Takiej blokady na przejściu granicznym nie pokona nawet rozpędzona ciężarówka 0 0

Aby pokonać zainstalowane na przejściu granicznym zapory, trzeba by czołgu. Jest ich siedem i mają zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi

Lubelskie: Zatrzymany Rosjanin podejrzany o handel materiałami wybuchowymi 4 2

Policja zatrzymała w Nałęczowie Rosjanina Romana K. Jest podejrzany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel bronią i materiałami wybuchowymi, wymuszenia oraz sprzedaż środków odurzających

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim

Drugie miejsce Azotów Puławy w Piotrkowie Trybunalskim 0 0

Azoty Puławy zajęły drugie miejsce w rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim międzynarodowym turnieju towarzyskim

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Sitańcu. Utrudnienia między Zamościem a Krasnymstawem 2 0

Dwa pojazdy zderzyły się ze sobą w Sitańcu koło Zamościa. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia na trasie pomiędzy Zamościem a Krasnymstawem

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości"

KOD będzie dziś protestował przed TVP Lublin. W porze "Wiadomości" 46 27

W poniedziałek o godz. 19.30 w kilku miastach Polski, w tym także w Lublinie odbędą się protesty przed siedzibami ośrodków Telewizji Polskiej.

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą

Biała Podlaska: 17-latka zatrzymana. Miała woreczek z amfetaminą 0 2

17-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odpowie za posiadanie narkotyków. Zatrzymano ją w okolicach dworca PKP

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni?

Świdnik: Budżet obywatelski po nowemu. Co się zmieni? 0 0

Co najmniej milion złotych – tyle mają mieć do wykorzystania mieszkańcy Świdnika w ramach budżetu obywatelskiego. Autor odrzuconego projektu będzie mógł się też odwołać. Uchwałę w tej sprawie radni podejmą na najbliższym posiedzeniu - 24 stycznia.

Lublin: Zamiast dużego sklepu będzie przedszkole, szkoły i żłobek?

Lublin: Zamiast dużego sklepu będzie przedszkole, szkoły i żłobek? 7 13

Przedszkole, szkoły oraz żłobek mogą powstać w należącym do prywatnej firmy budynku przy ul. Diamentowej. Na przebudowę obiektu zgodził się Urząd Miasta. Czy miasto odkupi budynek, by zapewnić w ten sposób miejsca dla dzieci z rozbudowującego się Wrotkowa?

Biała Podlaska: Kolejne zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich

Biała Podlaska: Kolejne zmiany w radach nadzorczych spółek miejskich 2 5

Kolejne zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek. Teraz przyszedł czas na Zakład Gospodarki Lokalowej i Miejski Zakład Komunikacyjny.

Finał Noworocznego Festiwalu Organowego w Kazimierzu Dolnym
27 stycznia 2019, 14:00

Finał Noworocznego Festiwalu Organowego w Kazimierzu Dolnym 0 0

Przed nami ostatni już koncert w ramach zimowej odsłony Kazimierskiego Festiwalu Organowego. W niedzielę, 27 stycznia o godz. 14 w kazimierskiej farze z bożonarodzeniowym koncertem wystąpi Małgorzata Skwarzyńska.

Prawnicy będą pomagać mieszkańcom za darmo przez cały rok

Prawnicy będą pomagać mieszkańcom za darmo przez cały rok 0 2

Przez najbliższe dwanaście miesięcy w Biłgoraju działać będą trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Korzystać mogą z nich mieszkańcy całego powiatu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!