Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 maja 2017 r.
19:22

Otworzyli ul. Muzyczną i włączyli sygnalizację. Kierowcy utknęli w korkach

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 53 A A
Nową drogę i most uroczyście otwarto w piątek. Czynna od soboty sygnalizacja nie pozwala na to, by kierowcy w tym samym czasie wyjeżdżali z Narutowicza i Nadbystrzyckiej. Z Głębokiej osobno wypuszczani są na skrzyżowanie kierowcy jadący w stronę nowego mostu, osobno skręcający w lewo w stronę Victorii
Nową drogę i most uroczyście otwarto w piątek. Czynna od soboty sygnalizacja nie pozwala na to, by kierowcy w tym samym czasie wyjeżdżali z Narutowicza i Nadbystrzyckiej. Z Głębokiej osobno wypuszczani są na skrzyżowanie kierowcy jadący w stronę nowego mostu, osobno skręcający w lewo w stronę Victorii (fot. Maciej Kaczanowski)

Duże korki powstały po włączeniu nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej z Głęboką, Narutowicza i otwartą w piątek dla ruchu ul. Muzyczną. Obecne ustawienia świateł mocno utrudniają przejazd w osi Narutowicza-Nadbystrzycka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nową drogę i most uroczyście otwarto w piątek. Oficjalnie odsłonięto tabliczkę z napisem „most 700-lecia Lublina”, przez nową przeprawę przedefilowały trolejbus i rowerzyści, a prezydent zachwalał drogę mówiąc, że odciąży śródmiejskie ulice. – Już dzisiaj da dużą ulgę, bo nie przez Narutowicza i al. Piłsudskiego będziemy jechać do dworca, tylko tędy – mówił Krzysztof Żuk.

Rzeczywiście, dla jadących od strony Głębokiej, czy nawet ze Sławina nie ma krótszej trasy na główny dworzec kolejowy. Chętnych do korzystania z nowej drogi nie brakuje, co wyraźnie widać na skrzyżowaniu z ul. Narutowicza. Niestety, nie tylko to można było tu zauważyć.

• O wiele bardziej rzucały się w oczy duże korki, które powstały po tym, jak włączono sygnalizację świetlną. Stało się to w sobotę, bo podczas piątkowego, oficjalnego otwarcia drogi sygnalizacja jedynie migała na żółto i ruch odbywał się w miarę płynnie.

• W sobotę zaczęły się problemy. Zatory na ul. Nadbystrzyckiej sięgały w porywach ul. Pozytywistów, zaś ul. Narutowicza była zakorkowana niczym w powszednie popołudnie. Wszystko przez to, że sygnalizacja nie pozwala na to, by kierowcy w tym samym czasie wyjeżdżali z Narutowicza i Nadbystrzyckiej. Gdy zielone światło ma ul. Narutowicza, wtedy stoi Nadbystrzycka. I na odwrót.

Natomiast z Głębokiej osobno wypuszczani są na skrzyżowanie kierowcy jadący w stronę nowego mostu, osobno skręcający w lewo w stronę Victorii.

• Na nowej trasie zaobserwować można jeszcze jedno: zdarzają się kierowcy, którzy skręcają z Muzycznej w lewo w ul. Szczerbowskiego, chociaż ten manewr jest teraz zabroniony. W Szczerbowskiego można wjechać z Muzycznej wyłącznie jadąc od strony mostu.

Podczas piątkowego otwarcia padła też deklaracja, że miasto zabierze się za przebudowę ul. Głębokiej. Droga nie będzie jednak poszerzana, by nie trzeba było wycinać rosnących przy niej drzew. – Czy rozpoczniemy w przyszłym roku, to uzależnione jest od dokumentacji – mówił Żuk. – Najpierw trzeba zrobić dokumentację i ona jest już realizowana.

Prezydent zapowiedział też, że nie będzie na razie budowane przedłużenie Głębokiej do miejskiego węzła drogowego Sławin, do którego doprowadzana jest teraz ul. Bohaterów Monte Cassino.

Czytaj więcej o:

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 17:10
0
Do tej pory dojazd ul Nadbystrzycką do Narutowicza między godziną 10 a 12 ruch odbywał się niemalże płynnie. Dzisiaj przekonałem się o inteligencji inżyniera ruchu. Jechałem blisko 30 minut. Korek sięgał prawie do przystanku Na Brzeskiej. Pytam kto jest odpowiedzialny za ten bałagan. Czy nie można by było puścić ruch na próbę o dokonać stosownej korekty? Cz
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 16:49
0
40 lat jeździłam przez ul.Narutowicza i nie było takich korków jak teraz w sobotę jechałam i stałam od ul.Zana było toi południe uważam że za dużo już tego betonu w mieście macie obwodnice a zostawcie miasto. Zostawcie te miejskie uliczki ty należy porządnie poprawi nawierzchnię.Nie ruszajcie krochmalnej i nie likwidujcie dojazdu z czubów do PKP.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 13:04
0
a moze by tak dokladnie wymierzyc i Gleboka bedzie mozna poszerzyc bez nadmiernej wycinki ? nawet nie probowaliscie .....
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 11:29
0
nie panowie i panie niech na razie puszczą buspas i zmaleją
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 11:28
0
Jechałem tamtędy z 6 razy i za każdym razem przejeżdżałem bez większych kłopotów, także ten teges, nie wiem o czym niektórzy mówią.
Avatar
lu / 29 maja 2017 o 11:27
0
undefined napisał:
Jechałem dziś równo o 9:00, odcinek od skrzyżowania Lipowa - Narutowicza (jak już wjechałem w Narutowicza) do wjazdy w Nadbystrzycką - 8 MINUT. Ku..a stoper sobie włączyłem. 300 METRÓW w 8 MINUT. Normalnie o tej porze 2 minuty to był maks, ze względu na światła. Więc wszyscy internetowi profesorowie dr. hab co to wiedzą najlepiej bo jechali w sobotę i nie widzieli - zapraszam w godzinach dojazdu do pracy.
 Trzeba się było przesiąść na rower to byś przejechał w 25 sekund. To nie wina świateł, że korki są mądraliński gamoniu.
 Trzeba się było przesiąść na rower to byś przejechał w 25 sekund. To nie wina świateł, że korki są mądraliński gamoniu. rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 10:59
0
Jechałem dziś równo o 9:00, odcinek od skrzyżowania Lipowa - Narutowicza (jak już wjechałem w Narutowicza) do wjazdy w Nadbystrzycką - 8 MINUT. Ku..a stoper sobie włączyłem. 300 METRÓW w 8 MINUT. Normalnie o tej porze 2 minuty to był maks, ze względu na światła. Więc wszyscy internetowi profesorowie dr. hab co to wiedzą najlepiej bo jechali w sobotę i nie widzieli - zapraszam w godzinach dojazdu do pracy.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 10:56
0
Ale mamy zakichanych specjalistów od sygnalizacji! Zamiast ułatwień mamy tylko utrudnienia! Znów wywalono tyle kasy i jest gorzej jak było
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 10:10
0
Najelpsze są światła przy wyjeździe do Gali, tak ustawione że tylko 2 samochody przejada . Masakra .... tworza się gigantyczne korki, gdy z bocznych dróg, żadne auto nie wyjezdza.
Avatar
Mądrala / 29 maja 2017 o 10:01
0
undefined napisał:
Tu widać ze budowa nowych ukic nie rozwiązuje problemu korków. JeJKorkist takie prawo, można poczytać o tym w necie. Korki sa od zbyt dużej ilości samochodów. Należy zamykać ulice zostawiajac je tylko dla trolejbusow. Inbej drogi nie ma. Infrastruktura nigdy nie nadąża za potrzebami. Niemcy mają piękne autostrady i stoją w korkach.
 A gdyby tak w ogóle wyeliminować samohody... O! Wtedy korków by ni było wcale! Cudo! :D 
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 17:10
0
Do tej pory dojazd ul Nadbystrzycką do Narutowicza między godziną 10 a 12 ruch odbywał się niemalże płynnie. Dzisiaj przekonałem się o inteligencji inżyniera ruchu. Jechałem blisko 30 minut. Korek sięgał prawie do przystanku Na Brzeskiej. Pytam kto jest odpowiedzialny za ten bałagan. Czy nie można by było puścić ruch na próbę o dokonać stosownej korekty? Cz
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 16:49
0
40 lat jeździłam przez ul.Narutowicza i nie było takich korków jak teraz w sobotę jechałam i stałam od ul.Zana było toi południe uważam że za dużo już tego betonu w mieście macie obwodnice a zostawcie miasto. Zostawcie te miejskie uliczki ty należy porządnie poprawi nawierzchnię.Nie ruszajcie krochmalnej i nie likwidujcie dojazdu z czubów do PKP.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 13:04
0
a moze by tak dokladnie wymierzyc i Gleboka bedzie mozna poszerzyc bez nadmiernej wycinki ? nawet nie probowaliscie .....
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 11:29
0
nie panowie i panie niech na razie puszczą buspas i zmaleją
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 11:28
0
Jechałem tamtędy z 6 razy i za każdym razem przejeżdżałem bez większych kłopotów, także ten teges, nie wiem o czym niektórzy mówią.
Avatar
lu / 29 maja 2017 o 11:27
0
undefined napisał:
Jechałem dziś równo o 9:00, odcinek od skrzyżowania Lipowa - Narutowicza (jak już wjechałem w Narutowicza) do wjazdy w Nadbystrzycką - 8 MINUT. Ku..a stoper sobie włączyłem. 300 METRÓW w 8 MINUT. Normalnie o tej porze 2 minuty to był maks, ze względu na światła. Więc wszyscy internetowi profesorowie dr. hab co to wiedzą najlepiej bo jechali w sobotę i nie widzieli - zapraszam w godzinach dojazdu do pracy.
 Trzeba się było przesiąść na rower to byś przejechał w 25 sekund. To nie wina świateł, że korki są mądraliński gamoniu.
 Trzeba się było przesiąść na rower to byś przejechał w 25 sekund. To nie wina świateł, że korki są mądraliński gamoniu. rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 10:59
0
Jechałem dziś równo o 9:00, odcinek od skrzyżowania Lipowa - Narutowicza (jak już wjechałem w Narutowicza) do wjazdy w Nadbystrzycką - 8 MINUT. Ku..a stoper sobie włączyłem. 300 METRÓW w 8 MINUT. Normalnie o tej porze 2 minuty to był maks, ze względu na światła. Więc wszyscy internetowi profesorowie dr. hab co to wiedzą najlepiej bo jechali w sobotę i nie widzieli - zapraszam w godzinach dojazdu do pracy.
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 10:56
0
Ale mamy zakichanych specjalistów od sygnalizacji! Zamiast ułatwień mamy tylko utrudnienia! Znów wywalono tyle kasy i jest gorzej jak było
Avatar
Gość / 29 maja 2017 o 10:10
0
Najelpsze są światła przy wyjeździe do Gali, tak ustawione że tylko 2 samochody przejada . Masakra .... tworza się gigantyczne korki, gdy z bocznych dróg, żadne auto nie wyjezdza.
Avatar
Mądrala / 29 maja 2017 o 10:01
0
undefined napisał:
Tu widać ze budowa nowych ukic nie rozwiązuje problemu korków. JeJKorkist takie prawo, można poczytać o tym w necie. Korki sa od zbyt dużej ilości samochodów. Należy zamykać ulice zostawiajac je tylko dla trolejbusow. Inbej drogi nie ma. Infrastruktura nigdy nie nadąża za potrzebami. Niemcy mają piękne autostrady i stoją w korkach.
 A gdyby tak w ogóle wyeliminować samohody... O! Wtedy korków by ni było wcale! Cudo! :D 
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 2 3

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 0

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 18 3

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 16 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 3

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 13 2

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 29 1

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 40 19

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 15

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!