Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2010 r.
15:21
Edytuj ten wpis

Palikot kontra Kaczyński w Lublinie: Awantura na wiecu PO - relacja (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora ep rp drs
0 169 A A

Na wiecu Platformy Obywatelskiej doszło do incydentu. Starszy mężczyzna zaczął atakować zwolenników Platformy. Mężczyznę wyprowadzano spod sceny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
17:10 Zakończył się wiec Prawa i Sprawiedliwości.

16:59 Pod sceną Palikota doszło do awantury. Starszy mężczyzna zaczął atakować sympatyków PO, którzy przyszli na wiec. Zaczął rzucać w kierunku sceny różnymi przedmiotami. Janusz Palikot odezwał się ze sceny wskazując, że w ten sposób postępują działacze PiS. - Proszę zobaczyć na tego człowieka, my się tak nie zachowujemy - powiedział szef PO na Lubelszczyźnie. Mężczyzna został odciągnięty spod sceny przez kilku mężczyzn. W międzyczasie dochodziło do ostrej szarpaniny.

16:55 - Od miesięcy codziennie bywam w szpitalu - mówi Jarosław Kaczyński. Polską służbę zdrowia trzeba dofinansować, a nie prywatyzować jak chce Platforma.

16:52 Utrudnienia na Krakowskim Przedmieściu

Bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi i uzgodnień z Zarządem Transportu Miejskiego zamknięta dla ruchu została część Krakowskiego Przedmieścia między ul. Kapucyńską a 3 Maja.

Policja nie przepuszcza nawet autobusów komunikacji miejskiej. Nadzór ruchu musiał naprędce zorganizować dla nich objazdy.

Pasażerów korzystających z przystanków koło Poczty Głównej i Baobabu czekają spacery.

Ci, którzy zechcą linią 13 pojechać na dworzec a także jadący linią 24 do Elizówki oraz 51 do Głuska i 55 na Felin powinni przejść na przystanek "Mościckiego” zaś jadący linią 2 w stronę ul. Zbożowej będą mogli odjechać spod sklepu przy Hempla.

Linia 7 z Narutowicza jedzie Okopową, Lipową, Krakowskim Przedmieściem, Kołłątaja i Hempla. Linie 15 i 15 b muszą jeździć z pominięciem pl. Litewskiego i pl. Wolności skręcając z Krakowskiego Przedmieścia w Kołłątaja.

16:48 Jarosław Kaczyński podkreśla, że oświata jest przyszłością Polski i trzeba zwiększać na nią wydatki. Były premier zapowiedział koniec wojny polsko-polskiej.

16:46 Zgromadzeni wokół sceny Jarosława Kaczyńskiego przerywają politykowi przemówienie. Skandują i krzyczą Jarek.


Wiec Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie. Realizacja: Agnieszka Mazuś

16:42 Za poseł Januszem Palikota stoją młodzi ludzie z transparentami z napisem "Jarosław Podróbka".

16:38 Na scenę wchodzi Jarosław Kaczyński. Z głośników słychać poloneza.

16:34 Janusz Palikot skończył swoją przemowę. Wcześniej z głośników popłynęła muzyka filmu Rocky, skutecznie zagłuszając wiec PiS-u.

Poseł PiS Tomasz Dudziński mówił ze sceny, że na pl. Litewskim jest podobno "naczelny prowokator Platformy Janusz Palikot".

16:21 Janusz Palikot mówi do zebranych na placu, że Jarosław Kaczyński oszukał ludzi mówiąc, że nie będzie koalicji z Samoobroną. Odniósł się również do życia osobistego szefa PiS. Zaznaczył, że polityk nie ma ani żony ani narzeczonej. Palikot sugerował, że Kaczyński nic nie wie o problemie zwykłych ludzi.

16:16 Politycy już wyszli na scenę. Janusz Palikot zaczął wiec od odśpiewania hymnu. Zaczęła się przemowa polityka.

16:06 Marszałek Bronisław Komorowski mówi w TVN24, że rozmawiał z Januszem Palikotem. Marszałek prosił posła z Lublina o unikanie sytuacji konfliktowych.

16:00 Na plac Litewski przyszły tłumy. Sceny obu polityków ustawione są naprzeciw siebie. Na razie żaden z polityków nie wyszedł jeszcze na scenę. Palikot zapowiedział, że przygotował dla Kaczyńskiego specjalne powitanie.
15:21 - Szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska zaapelowała do Bronisława Komorowskiego, by powstrzymał posła Janusza Palikota przed zakłócaniem dzisiejszego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie.

Joanna Kluzik-Rostkowska zacytowała fragmenty książki Janusza Palikota pt."Ja Palikot", w której powoływał się on na poparcie, jakiego udzielił mu Komorowski, kiedy Janusz Palikot miał być usunięty z Platformy. Posłanka zaapelowała też do uczestników wiecu, aby nie dali się sprowokować.

15:25 - Janusz Palikot zapewnił w czasie konferencji prasowej zorganizowanej w Lublinie, że wiec będzie promował świadome macierzyństwo. - Jarosław Kaczyński nie wie, czym jest świadome macierzyństwo. Nie tylko nie ma żony i dzieci, ale też prawa jazdy, a do niedawna nie miał nawet konta w banku – mówi Palikot. – Wyborcy muszą się zastanowić, czy chcą głosować na takiego kandydata – dodaje. Poseł PO twierdzi, że jest gościem pikniku, a nie jego organizatorem. Impreza ma propagować świadome macierzyństwo. Palikota w czasie konferencji prasowej pilnowało dwóch ochroniarzy.
Happening Studia 66

Palikot zaprosił wczoraj dziennikarzy i mieszkańców Lublina na wiec na placu Litewskim. Zapewnił, że PO ma zezwolenie na organizację zebrania. - Będę ja i 1000 działaczy PO - zapowiedział. I zapewnił, że nie będzie awantury.

Jednak, jak sprawdziliśmy, okazało się, że Urząd Miasta nie dostał zgłoszenia od Platformy. Zgodził się natomiast na imprezę PiS i happening społeczny Studia 66.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w magistracie Studio 66 jest tylko podwykonawcą - firma dostała zlecenie właśnie od Platformy Obywatelskiej. W programie happeningu są np. pytania do dzieci jak rozumieją co to jest uczciwość.

Od jednego z urzędników usłyszeliśmy, że magistrat mógłby nie zgodzić się na dwie konkurencyjne imprezy polityczne na placu Litewskim.

Współwłaściciel Studio 66 nie odbierał od nas telefonu.

Komentarze 169

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
annamaria47 / 10 czerwca 2010 o 20:47
0
NIE MAM POJECIA W JAKIM CELU TEN POlikot SIE TAM PCHA ? JEZELIBY KANDYDOWAL TO ZROZUMIALE , ALE SIAAC NIENAWISC TO NAM TAKICH CIEMNYCH TYPOW NIE BRAK NA CODZIEN WSTYD TEN PAN CHYBA NIE MA CO DO ROBOTY W TYM SEJMIE ?
Avatar
justyna / 10 czerwca 2010 o 13:54
0
Głupota lubi być widoczna!Szczególnie głupota pana Palikota.Jak panu nie wstyd?Gdzie diabeł nie może tam pośle Palikota.
Avatar
Precz z Palikotem / 10 czerwca 2010 o 11:08
0
[size=6]Ale wtopa

Klęska Palikota i Komorowskiego
Platforma jednak nie taka silna jak mówi Tusk, Komorowski i Palikot


Platforma tonie

Yes Yes Yes
[/size]
Avatar
maciek589104 / 10 czerwca 2010 o 10:03
0
Bardzo stronnicze i zakłamane sprawozdanie. Na miejscu wyglądało to inaczej. Palikot zrobił z siebie błazna. A ludzie popierający Kaczyńskiego byli bardzo spokojni.
Avatar
wyborna / 10 czerwca 2010 o 09:15
0
wolę Palikota, który głupio, ale za to bez owijania w bawełnę mówi, niż Jareczka, co to po trupach, a jednak do koryta..
Avatar
Gość / 10 czerwca 2010 o 06:55
0
LaVey napisał:
Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu

Dawaj rano na cieply GUMOWY.
Avatar
pogromca komuchow / 10 czerwca 2010 o 06:52
0
vader napisał:
Taak tak PiS wielokrotnie próbowal ale mu sie nie udało
Stuknij sie ty kaczyfanie w ten swój kacapski czerep i mam nadzieję, że ci ślina z tego ryja pocieknie jak Komorowski wygra wybory

komorowski wygra,ale chyba na fujarze razem z paliGLUPEM.Co ty BUCU piszesz ???????
rozwiń
Avatar
error / 10 czerwca 2010 o 06:16
0
LaVey napisał:
Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu

Polski naród zweryfikuje kto się będzie śmiał ostatni... klaunów w rządzie nie chcemy!
Dziwię się, że tak łatwo wyprać mózgi młodym ludziom - bo to przeważnie oni dają się przekonać przez PO i nie widzą nic złego w działąniach klauna palikota, tego głupka.
/> Dziwię się, że tak łatwo wyprać mózgi młodym ludziom - bo to przeważnie oni dają się przekonać przez PO i nie widzą nic złego w działąniach klauna palikota, tego głupka. rozwiń
Avatar
LaVey / 10 czerwca 2010 o 01:04
0
ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ napisał:
Żal mi ciebie "człowieku". Może gdybyś miał rozum, to byś zrozumiał. Nie winię cię za braki genetyczne, więc nie będę się rozpisywać. Niestety wygra PO w wyborach. Robicie cyrk z tego kraju. Gratuluję głównego klauna;/


Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu


Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu rozwiń
Avatar
vader / 10 czerwca 2010 o 00:56
0
..... napisał:
tak samo było z projektem antypowodziowym. PiS napisało dobry projekt a gdy zaraz po tym PO wygrało wybory co projekt został wyrzucony do kosza. a przewidywał on tworzenie dużych zbiorników w miejscach które stale są zalewane i gdzie jest zagrożenie powodziowe, oraz umacnianie wałów. więc pytam co PO zrobiła dla województwa lubelskiego? nic. a PiS próbowało wielokrotnie ale jest większość w sejmie PO i nie udawało się przegłosować albo było od razu wyrzucane. bo rządzi PO i widać jak rządzi. rządzi sam dla siebie. ile PiS robiło dobrego to my już wiemy. jak wygra jarosław to przynajmniej jest nadzieja że chociaż te ich złe ustawy będą wetowane a nasze dobre nie. Bądźmy solidarni!! Głosujemy na Jarka!!

Taak tak PiS wielokrotnie próbowal ale mu sie nie udało
Stuknij sie ty kaczyfanie w ten swój kacapski czerep i mam nadzieję, że ci ślina z tego ryja pocieknie jak Komorowski wygra wybory

Taak tak PiS wielokrotnie próbowal ale mu sie nie udało
Stuknij sie ty kaczyfanie w ten swój kacapski czerep i mam nadzieję, że ci ślina z tego ryja pocieknie jak Komorowski wygra wybory rozwiń
Avatar
annamaria47 / 10 czerwca 2010 o 20:47
0
NIE MAM POJECIA W JAKIM CELU TEN POlikot SIE TAM PCHA ? JEZELIBY KANDYDOWAL TO ZROZUMIALE , ALE SIAAC NIENAWISC TO NAM TAKICH CIEMNYCH TYPOW NIE BRAK NA CODZIEN WSTYD TEN PAN CHYBA NIE MA CO DO ROBOTY W TYM SEJMIE ?
Avatar
justyna / 10 czerwca 2010 o 13:54
0
Głupota lubi być widoczna!Szczególnie głupota pana Palikota.Jak panu nie wstyd?Gdzie diabeł nie może tam pośle Palikota.
Avatar
Precz z Palikotem / 10 czerwca 2010 o 11:08
0
[size=6]Ale wtopa

Klęska Palikota i Komorowskiego
Platforma jednak nie taka silna jak mówi Tusk, Komorowski i Palikot


Platforma tonie

Yes Yes Yes
[/size]
Avatar
maciek589104 / 10 czerwca 2010 o 10:03
0
Bardzo stronnicze i zakłamane sprawozdanie. Na miejscu wyglądało to inaczej. Palikot zrobił z siebie błazna. A ludzie popierający Kaczyńskiego byli bardzo spokojni.
Avatar
wyborna / 10 czerwca 2010 o 09:15
0
wolę Palikota, który głupio, ale za to bez owijania w bawełnę mówi, niż Jareczka, co to po trupach, a jednak do koryta..
Avatar
Gość / 10 czerwca 2010 o 06:55
0
LaVey napisał:
Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu

Dawaj rano na cieply GUMOWY.
Avatar
pogromca komuchow / 10 czerwca 2010 o 06:52
0
vader napisał:
Taak tak PiS wielokrotnie próbowal ale mu sie nie udało
Stuknij sie ty kaczyfanie w ten swój kacapski czerep i mam nadzieję, że ci ślina z tego ryja pocieknie jak Komorowski wygra wybory

komorowski wygra,ale chyba na fujarze razem z paliGLUPEM.Co ty BUCU piszesz ???????
rozwiń
Avatar
error / 10 czerwca 2010 o 06:16
0
LaVey napisał:
Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu

Polski naród zweryfikuje kto się będzie śmiał ostatni... klaunów w rządzie nie chcemy!
Dziwię się, że tak łatwo wyprać mózgi młodym ludziom - bo to przeważnie oni dają się przekonać przez PO i nie widzą nic złego w działąniach klauna palikota, tego głupka.
/> Dziwię się, że tak łatwo wyprać mózgi młodym ludziom - bo to przeważnie oni dają się przekonać przez PO i nie widzą nic złego w działąniach klauna palikota, tego głupka. rozwiń
Avatar
LaVey / 10 czerwca 2010 o 01:04
0
ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ napisał:
Żal mi ciebie "człowieku". Może gdybyś miał rozum, to byś zrozumiał. Nie winię cię za braki genetyczne, więc nie będę się rozpisywać. Niestety wygra PO w wyborach. Robicie cyrk z tego kraju. Gratuluję głównego klauna;/


Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu


Poczekaj, już niedługo przyjdziemy po ciebie nad ranem i nie będzie ci wtedy do śmiechu rozwiń
Avatar
vader / 10 czerwca 2010 o 00:56
0
..... napisał:
tak samo było z projektem antypowodziowym. PiS napisało dobry projekt a gdy zaraz po tym PO wygrało wybory co projekt został wyrzucony do kosza. a przewidywał on tworzenie dużych zbiorników w miejscach które stale są zalewane i gdzie jest zagrożenie powodziowe, oraz umacnianie wałów. więc pytam co PO zrobiła dla województwa lubelskiego? nic. a PiS próbowało wielokrotnie ale jest większość w sejmie PO i nie udawało się przegłosować albo było od razu wyrzucane. bo rządzi PO i widać jak rządzi. rządzi sam dla siebie. ile PiS robiło dobrego to my już wiemy. jak wygra jarosław to przynajmniej jest nadzieja że chociaż te ich złe ustawy będą wetowane a nasze dobre nie. Bądźmy solidarni!! Głosujemy na Jarka!!

Taak tak PiS wielokrotnie próbowal ale mu sie nie udało
Stuknij sie ty kaczyfanie w ten swój kacapski czerep i mam nadzieję, że ci ślina z tego ryja pocieknie jak Komorowski wygra wybory

Taak tak PiS wielokrotnie próbowal ale mu sie nie udało
Stuknij sie ty kaczyfanie w ten swój kacapski czerep i mam nadzieję, że ci ślina z tego ryja pocieknie jak Komorowski wygra wybory rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 169

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 12 6

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 413 34

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!