Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2007 r.
16:06
Edytuj ten wpis

Palikot: Wykończyć Rydzyka!

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 30 A A

Szef lubelskiej Platformy włożył kij w mrowisko. Twierdzi, że w interesie Kościoła jest żeby PO "wykończyła” szefa Radia Maryja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poseł napisał o Rydzyku wczoraj na swoim blogu (dziennik prowadzony w Internecie). Radzi tam PO żeby manifestowała poparcie dla Kościoła, ale jednocześnie twardo grała z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Według Palikota hierarchowie zyskają na "wykończeniu” ojca dyrektora, bo nic tak jak Radio Maryja nie odpycha młodych ludzi od Kościoła.

- Generalnie zgadzam się z posłem Palikotem, ale użył niefortunnych słów. Partia polityczna nie jest od wykańczania kogokolwiek - stwierdza Stefan Niesiołowski wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Platformy. I dodaje. - Rydzyk rzeczywiście szkodzi Polsce i Kościołowi. W jego radiu pełno kłamstwa, cynizmu i nienawiści. Rząd Tuska powinien traktować Rydzyka jak każdego obywatela: jeśli popełnił przestępstwo należy go ukarać i odebrać zmalwersowane pieniądze.

Pomysł Palikota nie przypadł do gustu politykom PiS. - Chciałbym żeby Palikot nie mówił, co jest w interesie Pana Boga. Może poseł odpocznie przez święta i przestanie się miotać. PO pokazuje, jaki ma naprawdę szacunek do demokracji. PiS jak rządził to nie mówił o wykańczaniu gazet i rozgłośni, które nam nie sprzyjały - komentuje poseł Tomasz Dudziński, jeden z liderów PiS na Lubelszczyźnie.

Kłopoty najbardziej znanego redemptorysty zaczęły się wraz ze zmianą rządu w Polsce. Poprzednia, pisowska ekipa przychylnie patrzyła na działalność o. Rydzyka, ale po przejęciu władzy przez PO duchownemu zaczął się palić grunt pod nogami.

Nowa władza zapowiedziała kontrolę związanych z radiem instytucji i prowadzonych przez nie przedsięwzięć. Podejrzenia budzi m.in. ciągle nierozliczona, a kierowana przez o. Rydzyka, zbiórka pieniędzy na Stocznię Gdańską, przyznanie 27 mln zł dotacji kontrolowanej przez redemptorystę fundacji na badania źródeł geotermalnych w Toruniu oraz niskie stawki, które zakon płaci za dzierżawę od państwa ziemi nad Wisłą, w pobliżu szkoły o. Rydzyka.

Palikot nie odbierał dziś telefonu.

SKANDALISTA PALIKOT

Poseł jest znany z ekscentrycznych zachowań. W kwietniu wystąpił na partyjnym spotkaniu w Warszawie w koszulce z napisami: "Jestem gejem” i "Jestem z SLD” (nawoływał do obrony prześladowanych jego zdaniem grup), a kilka dni później przyniósł na konferencję prasową w Lublinie sztucznego penisa i atrapę pistoletu (krytykował szefów lubelskiej policji za rozpasanie funkcjonariuszy). Trafił po tym na dywanik partyjnych szefów.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
troche starszy / 16 stycznia 2008 o 15:26
0
anlucky napisał:
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
antyrydzyk / 10 stycznia 2008 o 12:56
0
kermid napisał:
... a w interesie PO powinno być " wykończenie " Palikota!!!!!!!!
Nie jestem zwolennikiem Rydzyka , ale to co bredzi Palikot zbiera na wymioty.......

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii rozwiń
Avatar
stacho / 10 stycznia 2008 o 12:39
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 11:43
0
lubelak napisał:
Jedno słowo przychodzi mi na myśl o tym człowieku (Palismrodzie) : IDIOTA

Chyba jesteś słuchaczem radia Ma Ryja? Tuby ciemnych Ludzi! nie potrafiących samodzielnie myśleć, to znaczy MOCHERóW.
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 10:54
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła

Raczej wstyd że Polska ma takiego duchownego jak O. Rydzyk!!!
Avatar
anlucky / 25 grudnia 2007 o 23:52
0
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
tolerancja / 25 grudnia 2007 o 14:54
0
evo napisał:
Jeśli mając 19 lat mogę śmierdzieć ubekiem lub ormowcem to niech tak będzie. Ta "hiena" bez żadnego skrępowania doi biednych emerytów i rencistów, którzy myślą, że w ten sposób Bogu służą - tymczasem służą tylko chorym wymysłom tego maniaka. Pieniądze na stocznię poszły??

Mówią, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Gdybyś pojechał, zobaczył, posłuchał ludzi w twoim wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz.
wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz. rozwiń
Avatar
ja / 24 grudnia 2007 o 10:43
0
Mario napisał:
A ja podziwiam Palikota za Rydzyka i za komendantów policji. Jest dla mnie gościem za to co zrobił, że się nie boi, ma w d.... koniunkturalizm. A wy jesteście żałośni, bo głupio wam, że ktoś mający coś do powiedzenia i dostęp do mediów potrafi głośno poruszać niepopularne tematy.

A mądry ty jesteś?????
Avatar
UK / 24 grudnia 2007 o 08:58
0
Janusz Dupalikot napisał:
Jedyny człowiek, który w dwa miesiące pogrążył lubelsczyznę. A opluwanie Rydzyka, wibropokaz , miłość do gejów i sld to naprawdę nie są wyczyny godne posła nawiększej partii w parlamencie. Nie wiem czym tu się podniecać. Chyba nie za takie show zebrał tyle głosów. Niech lepiej pokaże co mądrego zrobi dla Lublina bo póki co skacze po wszystkich kwiatkach tylko nie tych istotnych. A czas leci.
A ty tępy kolego masz chyba jakieś kompleksy z tym KULem, co nie dostałeś się do technikum??


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa)


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa) rozwiń
Avatar
sis / 23 grudnia 2007 o 23:22
0
zniszczenie RM jest nieuniknione
Avatar
troche starszy / 16 stycznia 2008 o 15:26
0
anlucky napisał:
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
antyrydzyk / 10 stycznia 2008 o 12:56
0
kermid napisał:
... a w interesie PO powinno być " wykończenie " Palikota!!!!!!!!
Nie jestem zwolennikiem Rydzyka , ale to co bredzi Palikot zbiera na wymioty.......

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii rozwiń
Avatar
stacho / 10 stycznia 2008 o 12:39
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 11:43
0
lubelak napisał:
Jedno słowo przychodzi mi na myśl o tym człowieku (Palismrodzie) : IDIOTA

Chyba jesteś słuchaczem radia Ma Ryja? Tuby ciemnych Ludzi! nie potrafiących samodzielnie myśleć, to znaczy MOCHERóW.
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 o 10:54
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła

Raczej wstyd że Polska ma takiego duchownego jak O. Rydzyk!!!
Avatar
anlucky / 25 grudnia 2007 o 23:52
0
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
tolerancja / 25 grudnia 2007 o 14:54
0
evo napisał:
Jeśli mając 19 lat mogę śmierdzieć ubekiem lub ormowcem to niech tak będzie. Ta "hiena" bez żadnego skrępowania doi biednych emerytów i rencistów, którzy myślą, że w ten sposób Bogu służą - tymczasem służą tylko chorym wymysłom tego maniaka. Pieniądze na stocznię poszły??

Mówią, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Gdybyś pojechał, zobaczył, posłuchał ludzi w twoim wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz.
wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz. rozwiń
Avatar
ja / 24 grudnia 2007 o 10:43
0
Mario napisał:
A ja podziwiam Palikota za Rydzyka i za komendantów policji. Jest dla mnie gościem za to co zrobił, że się nie boi, ma w d.... koniunkturalizm. A wy jesteście żałośni, bo głupio wam, że ktoś mający coś do powiedzenia i dostęp do mediów potrafi głośno poruszać niepopularne tematy.

A mądry ty jesteś?????
Avatar
UK / 24 grudnia 2007 o 08:58
0
Janusz Dupalikot napisał:
Jedyny człowiek, który w dwa miesiące pogrążył lubelsczyznę. A opluwanie Rydzyka, wibropokaz , miłość do gejów i sld to naprawdę nie są wyczyny godne posła nawiększej partii w parlamencie. Nie wiem czym tu się podniecać. Chyba nie za takie show zebrał tyle głosów. Niech lepiej pokaże co mądrego zrobi dla Lublina bo póki co skacze po wszystkich kwiatkach tylko nie tych istotnych. A czas leci.
A ty tępy kolego masz chyba jakieś kompleksy z tym KULem, co nie dostałeś się do technikum??


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa)


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa) rozwiń
Avatar
sis / 23 grudnia 2007 o 23:22
0
zniszczenie RM jest nieuniknione