Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2007 r.
16:06
Edytuj ten wpis

Palikot: Wykończyć Rydzyka!

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 30 A A

Szef lubelskiej Platformy włożył kij w mrowisko. Twierdzi, że w interesie Kościoła jest żeby PO "wykończyła” szefa Radia Maryja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poseł napisał o Rydzyku wczoraj na swoim blogu (dziennik prowadzony w Internecie). Radzi tam PO żeby manifestowała poparcie dla Kościoła, ale jednocześnie twardo grała z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Według Palikota hierarchowie zyskają na "wykończeniu” ojca dyrektora, bo nic tak jak Radio Maryja nie odpycha młodych ludzi od Kościoła.

- Generalnie zgadzam się z posłem Palikotem, ale użył niefortunnych słów. Partia polityczna nie jest od wykańczania kogokolwiek - stwierdza Stefan Niesiołowski wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Platformy. I dodaje. - Rydzyk rzeczywiście szkodzi Polsce i Kościołowi. W jego radiu pełno kłamstwa, cynizmu i nienawiści. Rząd Tuska powinien traktować Rydzyka jak każdego obywatela: jeśli popełnił przestępstwo należy go ukarać i odebrać zmalwersowane pieniądze.

Pomysł Palikota nie przypadł do gustu politykom PiS. - Chciałbym żeby Palikot nie mówił, co jest w interesie Pana Boga. Może poseł odpocznie przez święta i przestanie się miotać. PO pokazuje, jaki ma naprawdę szacunek do demokracji. PiS jak rządził to nie mówił o wykańczaniu gazet i rozgłośni, które nam nie sprzyjały - komentuje poseł Tomasz Dudziński, jeden z liderów PiS na Lubelszczyźnie.

Kłopoty najbardziej znanego redemptorysty zaczęły się wraz ze zmianą rządu w Polsce. Poprzednia, pisowska ekipa przychylnie patrzyła na działalność o. Rydzyka, ale po przejęciu władzy przez PO duchownemu zaczął się palić grunt pod nogami.

Nowa władza zapowiedziała kontrolę związanych z radiem instytucji i prowadzonych przez nie przedsięwzięć. Podejrzenia budzi m.in. ciągle nierozliczona, a kierowana przez o. Rydzyka, zbiórka pieniędzy na Stocznię Gdańską, przyznanie 27 mln zł dotacji kontrolowanej przez redemptorystę fundacji na badania źródeł geotermalnych w Toruniu oraz niskie stawki, które zakon płaci za dzierżawę od państwa ziemi nad Wisłą, w pobliżu szkoły o. Rydzyka.

Palikot nie odbierał dziś telefonu.

SKANDALISTA PALIKOT

Poseł jest znany z ekscentrycznych zachowań. W kwietniu wystąpił na partyjnym spotkaniu w Warszawie w koszulce z napisami: "Jestem gejem” i "Jestem z SLD” (nawoływał do obrony prześladowanych jego zdaniem grup), a kilka dni później przyniósł na konferencję prasową w Lublinie sztucznego penisa i atrapę pistoletu (krytykował szefów lubelskiej policji za rozpasanie funkcjonariuszy). Trafił po tym na dywanik partyjnych szefów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
troche starszy / 16 stycznia 2008 r. o 15:26
0
anlucky napisał:
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
antyrydzyk / 10 stycznia 2008 r. o 12:56
0
kermid napisał:
... a w interesie PO powinno być " wykończenie " Palikota!!!!!!!!
Nie jestem zwolennikiem Rydzyka , ale to co bredzi Palikot zbiera na wymioty.......

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii rozwiń
Avatar
stacho / 10 stycznia 2008 r. o 12:39
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 r. o 11:43
0
lubelak napisał:
Jedno słowo przychodzi mi na myśl o tym człowieku (Palismrodzie) : IDIOTA

Chyba jesteś słuchaczem radia Ma Ryja? Tuby ciemnych Ludzi! nie potrafiących samodzielnie myśleć, to znaczy MOCHERóW.
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 r. o 10:54
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła

Raczej wstyd że Polska ma takiego duchownego jak O. Rydzyk!!!
Avatar
anlucky / 25 grudnia 2007 r. o 23:52
0
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
tolerancja / 25 grudnia 2007 r. o 14:54
0
evo napisał:
Jeśli mając 19 lat mogę śmierdzieć ubekiem lub ormowcem to niech tak będzie. Ta "hiena" bez żadnego skrępowania doi biednych emerytów i rencistów, którzy myślą, że w ten sposób Bogu służą - tymczasem służą tylko chorym wymysłom tego maniaka. Pieniądze na stocznię poszły??

Mówią, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Gdybyś pojechał, zobaczył, posłuchał ludzi w twoim wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz.
wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz. rozwiń
Avatar
ja / 24 grudnia 2007 r. o 10:43
0
Mario napisał:
A ja podziwiam Palikota za Rydzyka i za komendantów policji. Jest dla mnie gościem za to co zrobił, że się nie boi, ma w d.... koniunkturalizm. A wy jesteście żałośni, bo głupio wam, że ktoś mający coś do powiedzenia i dostęp do mediów potrafi głośno poruszać niepopularne tematy.

A mądry ty jesteś?????
Avatar
UK / 24 grudnia 2007 r. o 08:58
0
Janusz Dupalikot napisał:
Jedyny człowiek, który w dwa miesiące pogrążył lubelsczyznę. A opluwanie Rydzyka, wibropokaz , miłość do gejów i sld to naprawdę nie są wyczyny godne posła nawiększej partii w parlamencie. Nie wiem czym tu się podniecać. Chyba nie za takie show zebrał tyle głosów. Niech lepiej pokaże co mądrego zrobi dla Lublina bo póki co skacze po wszystkich kwiatkach tylko nie tych istotnych. A czas leci.
A ty tępy kolego masz chyba jakieś kompleksy z tym KULem, co nie dostałeś się do technikum??


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa)


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa) rozwiń
Avatar
sis / 23 grudnia 2007 r. o 23:22
0
zniszczenie RM jest nieuniknione
Avatar
troche starszy / 16 stycznia 2008 r. o 15:26
0
anlucky napisał:
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
antyrydzyk / 10 stycznia 2008 r. o 12:56
0
kermid napisał:
... a w interesie PO powinno być " wykończenie " Palikota!!!!!!!!
Nie jestem zwolennikiem Rydzyka , ale to co bredzi Palikot zbiera na wymioty.......

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii

jak czytam takiego kermita jak ty to się zbiera na wymioty.
Palikot jest odważny i dlatego was smrody szczypie w oczy bo wy ze strachu zesralibyście się w majty.
wibratorów uzywacie pod kołdrą, na policję plotkujecie po cichun bo strach was ogarnia smrody.
Palikot na Premiera.
a wszystkie wszy co się wstydzą lubelszczyzny won na kible do Irlandii rozwiń
Avatar
stacho / 10 stycznia 2008 r. o 12:39
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill


ciebie pisiorowy tępaku wykończyć a nie Palikota.
Tak tzrmaj panie Palikot, tak trzymaj.
Trzeba się wreszcie rozprawić z czarną mafią z torunia
Pisorów rozliczyć zero do więzienia kaczki na grill rozwiń
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 r. o 11:43
0
lubelak napisał:
Jedno słowo przychodzi mi na myśl o tym człowieku (Palismrodzie) : IDIOTA

Chyba jesteś słuchaczem radia Ma Ryja? Tuby ciemnych Ludzi! nie potrafiących samodzielnie myśleć, to znaczy MOCHERóW.
Avatar
nemo / 10 stycznia 2008 r. o 10:54
0
NIE PO ! napisał:
WYKOŃCZYĆ TAK !! ALE PALIKOTA ZA SWOJĄ GŁUPOTĘ !! WSTYD ze lubelszczyzna ma tagiego posła

Raczej wstyd że Polska ma takiego duchownego jak O. Rydzyk!!!
Avatar
anlucky / 25 grudnia 2007 r. o 23:52
0
O.Rydzyk i polityk Palikot to dwa przypadki kliniczne.
Avatar
tolerancja / 25 grudnia 2007 r. o 14:54
0
evo napisał:
Jeśli mając 19 lat mogę śmierdzieć ubekiem lub ormowcem to niech tak będzie. Ta "hiena" bez żadnego skrępowania doi biednych emerytów i rencistów, którzy myślą, że w ten sposób Bogu służą - tymczasem służą tylko chorym wymysłom tego maniaka. Pieniądze na stocznię poszły??

Mówią, że niedaleko pada jabłko od jabłoni. Gdybyś pojechał, zobaczył, posłuchał ludzi w twoim wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz.
wieku korzystających(a chyba prawa wyboru do tego z własnej woli im nie odmówisz) z tych chorych Jego wymysłów(WSKSiM) to byłbys bardziej wiarygodny w swoich osądach. Ile wpłaciłeś na ratowanie stoczni. Ja wpłaciłem 10 złotych i dałem świadectwo udziałowe. Wcale tego nie żałuję i do nikogo nie mam pretensji. Jak przeżyjesz drugie 19 to może coś zrozumiesz. rozwiń
Avatar
ja / 24 grudnia 2007 r. o 10:43
0
Mario napisał:
A ja podziwiam Palikota za Rydzyka i za komendantów policji. Jest dla mnie gościem za to co zrobił, że się nie boi, ma w d.... koniunkturalizm. A wy jesteście żałośni, bo głupio wam, że ktoś mający coś do powiedzenia i dostęp do mediów potrafi głośno poruszać niepopularne tematy.

A mądry ty jesteś?????
Avatar
UK / 24 grudnia 2007 r. o 08:58
0
Janusz Dupalikot napisał:
Jedyny człowiek, który w dwa miesiące pogrążył lubelsczyznę. A opluwanie Rydzyka, wibropokaz , miłość do gejów i sld to naprawdę nie są wyczyny godne posła nawiększej partii w parlamencie. Nie wiem czym tu się podniecać. Chyba nie za takie show zebrał tyle głosów. Niech lepiej pokaże co mądrego zrobi dla Lublina bo póki co skacze po wszystkich kwiatkach tylko nie tych istotnych. A czas leci.
A ty tępy kolego masz chyba jakieś kompleksy z tym KULem, co nie dostałeś się do technikum??


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa)


Dla mnie UBek i czarny to ta sama chołota(dyktat, władza,kasa) rozwiń
Avatar
sis / 23 grudnia 2007 r. o 23:22
0
zniszczenie RM jest nieuniknione
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!