Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 maja 2015 r.
6:42

Panattoni bliżej Felina. Koncern złożył ofertę na 17-hektarową działkę

0 22 A A
Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12–13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabud
Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12–13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabud

Ponad 22 miliony złotych oferuje za tereny Uniwersytetu Przyrodniczego na Felinie spółka należąca do globalnego koncernu Panattoni. Potencjalny inwestor chce tu wybudować największy w regionie park przemysłowy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W ogłoszonym przez uczelnię przetargu wpłynęła jedna oferta. Wczoraj nastąpiło komisyjne otwarcie koperty.

Chętnym do nabycia ponad 17-hektarowej działki okazała się spółka PDC Industrial Center 44 z siedzibą w Warszawie, należąca do koncernu Panattoni. Za teren na Felinie oferuje 22 miliony 301 tys. zł. Uniwersytet cenę wywoławczą ustalił na 22,3 mln.

– Oferta zawiera wszystkie wymagane dokumenty i jest złożona prawidłowo – mówi Grażyna Szymczyk, kanclerz Uniwersytetu Przyrodniczego. Uczelniana komisja przed podjęciem ostatecznej decyzji o sfinalizowaniu transakcji musi przeanalizować ofertę. – Chcemy to zrobić bez niepotrzebnej zwłoki – podkreśla pani kanclerz.

Park produkcyjno- technologiczny

Przedstawiciele firmy Panattoni do czasu formalnego nabycia działki nie chcą mówić o szczegółach swojej inwestycji. Plany koncernu zna już jednak lubelski Ratusz.

– Firma złożyła ofertę dotyczącą budowy parku produkcyjno-technologicznego – potwierdza Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta. – Cały teren na Felinie to nieco ponad 17 ha, z czego 12-13 ha inwestor zamierza przeznaczyć pod zabudowę.

Będzie praca

Za Parkiem Naukowo-Technologicznym mają powstać zakłady produkcyjne i magazyny. W sumie ok. 80 tys. mkw. – Większość obiektów ma być przeznaczona na działalność produkcyjną – precyzuje Sagan. – To oznacza sporo nowych miejsc pracy.

Ile? Tego jeszcze nie wiadomo, bo projekt Panattoni różni się od „klasycznych” inwestycji w strefie ekonomicznej. Inwestorzy starający się o pozwolenie na działalność w tym miejscu deklarują zwykle planowaną wartość inwestycji i liczbę miejsc pracy, jakie utworzą. Inaczej jest z deweloperami, jak Panattoni. W takim przypadku spółka kupuje ziemię od uczelni i buduje obiekty dopasowane do potrzeb przyszłych najemców, którzy sami występują o zgodę na działalność w strefie.

Kilkaset ciężarówek na dobę

Jak ustaliliśmy, koncern jest w kontakcie z kilkoma potencjalnymi inwestorami, którzy są zainteresowani wynajmem powierzchni. Są wśród nich przedsiębiorcy z regionu, ale też firmy z kraju i ze świata.

Panattoni ma też pokryć część kosztów budowy nowego układu drogowego i dojazdów do planowanego parku. Ze wstępnych szacunków wynika, że nowe magazyny może obsługiwać nawet kilkaset ciężarówek na dobę.

jsz

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 08:16
0

cóz skoro nie wiesz co ma być w Rzeszowie, to nie komentuj :) czekaj obserwuj, możesz przyjechać zobaczyć jak buduje tu Goldbeck, a budują w Jasionce (Tajęcinie) pod Rzeszowem.

Taaaa cały Polska patrzy, obserwuje i przebiera nogami co w tym słynnym z pomnika mojrzeszowie sie buduje  :P  a na forum az miło poczytać jak żółc zalewa przeciwników Żuka,najlepszego prezydenta w histori Lbn, pewnie już mobilizacja na niedziele ( nie zebym popierał bredzislawa, tez dobry szogun :D  )

Taaaa cały Polska patrzy, obserwuje i przebiera nogami co w tym słynnym z pomnika mojrzeszowie sie buduje  :P  a na forum az miło poczytać jak żółc zalewa przeciwników Żuka,najlepszego prezydenta w histori Lbn, pewnie już mobilizacja na niedziele ( nie zebym popierał bredzislawa, tez dobry szogun :D  )

rozwiń
Avatar
Leon / 19 maja 2015 o 20:36
0

Tak ma być, powierzchnia Panattoni Lublin ponad 2 razy większa niż w Rzeszowie :)

cóz skoro nie wiesz co ma być w Rzeszowie, to nie komentuj :) czekaj obserwuj, możesz przyjechać zobaczyć jak buduje tu Goldbeck, a budują w Jasionce (Tajęcinie) pod Rzeszowem.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 19:59
0

boli pisowskich klakierów ten Żuk, oj boli ... te wszystkie idiotyczne komentarze są tego najlepszym dowodem ...

Avatar
Zed / 19 maja 2015 o 19:58
0

Lubelskim mądrołko-koziołko-matałkom nie dogodzi nigdy. Jak miasto organizuje ulgi dla lubelskiej firmy Centrum Zana, która stawia wielki kompleks biurowy przy Kraśnickiej to źle bo za bardzo pomagają, jak wchodzi wielka zagraniczna firma, kupuje za ciężkie miliony ziemie i organizuje nowe gałęzie przemysłu i miejsca pracy, to też źle bo nie jest polska...Narzekacie na wszystko i wszystkich nieudacznicy i dlatego nigdy wam się nie poprawi. Jedźcie zatruwać inne miasto jak w Lublinie wszystko wam nie pasuje.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 17:56
0
Zapomnieliście dodać: artykuł sponsorowany przez Żuka. "anka" ma racje - nie problem załatwić inwestora który kupi Lublin i zainwestuje. Ale żeby znaleźć takiego który będzie "swój", zainwestuje i da miejsca pracy już trudniej. Wstyd panie prezydencie promowac się na takich inwestycjach. A ty "gościu" skończ z tym swoim debilnym argumentem że trzeba było samemu kupić. Od tego jest prezydent miasta żeby RZĄDZIĆ a nie dawać sie ....... Ja sie nie dam podpuścić i ci mądrzejsi też.
Avatar
anka / 19 maja 2015 o 14:32
0

Dlaczego w Polsce stać zagranicznego inwestora, aby kupić działkę za 22 mln? Dlatego, że Polak nie miał kiedy się dorobić. Żył jakby w nieco innym wymiarze przez 40 lat. Jakie przywileje ma Polak chcąc rozpocząć działalność? ŻADNE. Oczywiście niektórzy Polacy pomimo to, całkiem nieźle sobie radzili, ale ... zmarnowali to co stworzyli, sprzedając swój własny interes. Obce inwestycje miały powstawać w Polsce dla jej rozwoju, ale tak nie jest. Powstają dając byle jaką pracę, za byle jakie pieniądze, nie płacąc podatków. Dodatkowo patrząc na tylko Zakłady Tytoniowe i Solidarność trudno jest powiedzieć, że sprzedaż tych firm przyniosła ogromne korzyści Miastu, a co ważniejsze mieszkańcom. Zawsze była to jednorazowa transakcja doprowadzająca do upadłości, czy zwolnień. Jakie obietnice może złożyć deweloper? ŻADNE. Poza tym obiecać można wszystko, a życie pokaże co innego. Sprzedaż zaś terenu tylko dla sprzedaży, bo ktoś daje 22 mln zł, to także transakcja jednorazowa. Korzyści wielce hipotetyczne.

Przykre jest to, że po 25 latach rządów nowej władzy dalej promowany jest obcy przedsiębiorca, a w żaden sposób nie chroni się i nie pomaga polskiemu. Idąc tokiem myślenia zwolennika sprzedaży temu, co akurat ma 22 mln zł, to może niech Ratusz poszuka inwestora, który kupi dług Lublina, nie kupując Miasta? To byłaby doskonała inwestycja.

Dlaczego w Polsce stać zagranicznego inwestora, aby kupić działkę za 22 mln? Dlatego, że Polak nie miał kiedy się dorobić. Żył jakby w nieco innym wymiarze przez 40 lat. Jakie przywileje ma Polak chcąc rozpocząć działalność? ŻADNE. Oczywiście niektórzy Polacy pomimo to, całkiem nieźle sobie radzili, ale ... zmarnowali to co stworzyli, sprzedając swój własny interes. Obce inwestycje miały powstawać w Polsce dla jej rozwoju, ale tak nie jest. Powstają dając byle jaką pracę, za byle jakie pieniądze, nie płacąc podatków. Dodatkowo patrząc na ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 14:16
0
Tak ma być, powierzchnia Panattoni Lublin ponad 2 razy większa niż w Rzeszowie :)
Avatar
gość / 19 maja 2015 o 14:09
0

Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE. 

Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przeznaczenie było zupełnie inne. Można? W Lublinie wiele można.

Co to za argument, że obcy nie chce stracić? A co mnie obchodzi obcy inwestor, który nie będzie płacić podatków, dostanie granty jak będzie chciał rozszerzyć działalność, a później dojdzie do wniosku, że mu się w Polsce nic nie opłaca????? W każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego. Ile w Danii jest obcych marketów, a ile w Polsce? A chyba Duńczycy mają znacznie wyższy status finansowy, niż przeciętny Lublinianin. Dlaczego każdy kraj wywozi ze swojego terenu odpady niebezpieczne, a u nas się robi dla nich miejsce (Śląsk)? I tak można wyliczać te dobrodziejstwa współczesnych władz dla polskiego społeczeństwa.

Droga Aniu, napiszę jeszcze raz - trzeba było stanąć do przetargu, wyłożyć 22 302 000 zł i teraz mogłabyś decydować co na tej działce powstanie o co nie. 

Ktoś podjął decyzję o sprzedaży działki, ktoś inny ją kupił i jak to bywa w wolnym kraju, może sobie z nią zrobić co chce (oczywiście o ile to nie koliduje z planem zagospodarowania przestrzennego i prawem). Nie żyjemy na Kubie czy w Korei Pn. żeby władza mówiła przedsiębiorcy co ten może produkować czy sprzedawać, a czego mu nie wolno.

Piszesz, że "w każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego..." OK! Zgadzam się z tobą, ale gdzie w tym artykule przeczytałaś, że do przetargu nie mogli zgłaszać się lokalni inwestorzy? Czy ktoś im bronił tego zabronił? Ja przeczytałem, że wpłynęła tylko jedna oferta, więc co? Należałoby unieważnić przetarg i powtarzać go co roku do skutku aż pojawi się chętny z Lublina??? A czy przedsiębiorcy z Lublina tak wspaniale wynagradzają swoich pracowników, że tylko im ziemię za darmo oddawać? 

Ps. Zastanawiałaś się dlaczego w Polsce są same zagraniczne markety a nie ma w zasadzie polskich? Stwórz własną sieć, kup kilka działek i wybuduj markety a ja obiecuję ci że będę regularnie robił w nich zakupy. Tylko zrób to, po prostu ZRÓB, zamiast wiecznie narzekać.

Droga Aniu, napiszę jeszcze raz - trzeba było stanąć do przetargu, wyłożyć 22 302 000 zł i teraz mogłabyś decydować co na tej działce powstanie o co nie. 

Ktoś podjął decyzję o sprzedaży działki, ktoś inny ją kupił i jak to bywa w wolnym kraju, może sobie z nią zrobić co chce (oczywiście o ile to nie koliduje z planem zagospodarowania przestrzennego i prawem). Nie żyjemy na Kubie czy w Korei Pn. żeby władza mówiła przedsiębiorcy co ten może produkować czy sprzedawać, a czego mu nie wolno.

Piszesz, że "w ka... rozwiń

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 13:35
0
przestańcie marudzić fotelowi eksperci, jak zwykle wszystko wiedzą najlepiej
Avatar
anka / 19 maja 2015 o 12:35
0

Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE. 

Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przeznaczenie było zupełnie inne. Można? W Lublinie wiele można.

Co to za argument, że obcy nie chce stracić? A co mnie obchodzi obcy inwestor, który nie będzie płacić podatków, dostanie granty jak będzie chciał rozszerzyć działalność, a później dojdzie do wniosku, że mu się w Polsce nic nie opłaca????? W każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego. Ile w Danii jest obcych marketów, a ile w Polsce? A chyba Duńczycy mają znacznie wyższy status finansowy, niż przeciętny Lublinianin. Dlaczego każdy kraj wywozi ze swojego terenu odpady niebezpieczne, a u nas się robi dla nich miejsce (Śląsk)? I tak można wyliczać te dobrodziejstwa współczesnych władz dla polskiego społeczeństwa.

Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE. 

Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przez... rozwiń

Avatar
Gość / 20 maja 2015 o 08:16
0

cóz skoro nie wiesz co ma być w Rzeszowie, to nie komentuj :) czekaj obserwuj, możesz przyjechać zobaczyć jak buduje tu Goldbeck, a budują w Jasionce (Tajęcinie) pod Rzeszowem.

Taaaa cały Polska patrzy, obserwuje i przebiera nogami co w tym słynnym z pomnika mojrzeszowie sie buduje  :P  a na forum az miło poczytać jak żółc zalewa przeciwników Żuka,najlepszego prezydenta w histori Lbn, pewnie już mobilizacja na niedziele ( nie zebym popierał bredzislawa, tez dobry szogun :D  )

Taaaa cały Polska patrzy, obserwuje i przebiera nogami co w tym słynnym z pomnika mojrzeszowie sie buduje  :P  a na forum az miło poczytać jak żółc zalewa przeciwników Żuka,najlepszego prezydenta w histori Lbn, pewnie już mobilizacja na niedziele ( nie zebym popierał bredzislawa, tez dobry szogun :D  )

rozwiń
Avatar
Leon / 19 maja 2015 o 20:36
0

Tak ma być, powierzchnia Panattoni Lublin ponad 2 razy większa niż w Rzeszowie :)

cóz skoro nie wiesz co ma być w Rzeszowie, to nie komentuj :) czekaj obserwuj, możesz przyjechać zobaczyć jak buduje tu Goldbeck, a budują w Jasionce (Tajęcinie) pod Rzeszowem.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 19:59
0

boli pisowskich klakierów ten Żuk, oj boli ... te wszystkie idiotyczne komentarze są tego najlepszym dowodem ...

Avatar
Zed / 19 maja 2015 o 19:58
0

Lubelskim mądrołko-koziołko-matałkom nie dogodzi nigdy. Jak miasto organizuje ulgi dla lubelskiej firmy Centrum Zana, która stawia wielki kompleks biurowy przy Kraśnickiej to źle bo za bardzo pomagają, jak wchodzi wielka zagraniczna firma, kupuje za ciężkie miliony ziemie i organizuje nowe gałęzie przemysłu i miejsca pracy, to też źle bo nie jest polska...Narzekacie na wszystko i wszystkich nieudacznicy i dlatego nigdy wam się nie poprawi. Jedźcie zatruwać inne miasto jak w Lublinie wszystko wam nie pasuje.

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 17:56
0
Zapomnieliście dodać: artykuł sponsorowany przez Żuka. "anka" ma racje - nie problem załatwić inwestora który kupi Lublin i zainwestuje. Ale żeby znaleźć takiego który będzie "swój", zainwestuje i da miejsca pracy już trudniej. Wstyd panie prezydencie promowac się na takich inwestycjach. A ty "gościu" skończ z tym swoim debilnym argumentem że trzeba było samemu kupić. Od tego jest prezydent miasta żeby RZĄDZIĆ a nie dawać sie ....... Ja sie nie dam podpuścić i ci mądrzejsi też.
Avatar
anka / 19 maja 2015 o 14:32
0

Dlaczego w Polsce stać zagranicznego inwestora, aby kupić działkę za 22 mln? Dlatego, że Polak nie miał kiedy się dorobić. Żył jakby w nieco innym wymiarze przez 40 lat. Jakie przywileje ma Polak chcąc rozpocząć działalność? ŻADNE. Oczywiście niektórzy Polacy pomimo to, całkiem nieźle sobie radzili, ale ... zmarnowali to co stworzyli, sprzedając swój własny interes. Obce inwestycje miały powstawać w Polsce dla jej rozwoju, ale tak nie jest. Powstają dając byle jaką pracę, za byle jakie pieniądze, nie płacąc podatków. Dodatkowo patrząc na tylko Zakłady Tytoniowe i Solidarność trudno jest powiedzieć, że sprzedaż tych firm przyniosła ogromne korzyści Miastu, a co ważniejsze mieszkańcom. Zawsze była to jednorazowa transakcja doprowadzająca do upadłości, czy zwolnień. Jakie obietnice może złożyć deweloper? ŻADNE. Poza tym obiecać można wszystko, a życie pokaże co innego. Sprzedaż zaś terenu tylko dla sprzedaży, bo ktoś daje 22 mln zł, to także transakcja jednorazowa. Korzyści wielce hipotetyczne.

Przykre jest to, że po 25 latach rządów nowej władzy dalej promowany jest obcy przedsiębiorca, a w żaden sposób nie chroni się i nie pomaga polskiemu. Idąc tokiem myślenia zwolennika sprzedaży temu, co akurat ma 22 mln zł, to może niech Ratusz poszuka inwestora, który kupi dług Lublina, nie kupując Miasta? To byłaby doskonała inwestycja.

Dlaczego w Polsce stać zagranicznego inwestora, aby kupić działkę za 22 mln? Dlatego, że Polak nie miał kiedy się dorobić. Żył jakby w nieco innym wymiarze przez 40 lat. Jakie przywileje ma Polak chcąc rozpocząć działalność? ŻADNE. Oczywiście niektórzy Polacy pomimo to, całkiem nieźle sobie radzili, ale ... zmarnowali to co stworzyli, sprzedając swój własny interes. Obce inwestycje miały powstawać w Polsce dla jej rozwoju, ale tak nie jest. Powstają dając byle jaką pracę, za byle jakie pieniądze, nie płacąc podatków. Dodatkowo patrząc na ... rozwiń

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 14:16
0
Tak ma być, powierzchnia Panattoni Lublin ponad 2 razy większa niż w Rzeszowie :)
Avatar
gość / 19 maja 2015 o 14:09
0

Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE. 

Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przeznaczenie było zupełnie inne. Można? W Lublinie wiele można.

Co to za argument, że obcy nie chce stracić? A co mnie obchodzi obcy inwestor, który nie będzie płacić podatków, dostanie granty jak będzie chciał rozszerzyć działalność, a później dojdzie do wniosku, że mu się w Polsce nic nie opłaca????? W każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego. Ile w Danii jest obcych marketów, a ile w Polsce? A chyba Duńczycy mają znacznie wyższy status finansowy, niż przeciętny Lublinianin. Dlaczego każdy kraj wywozi ze swojego terenu odpady niebezpieczne, a u nas się robi dla nich miejsce (Śląsk)? I tak można wyliczać te dobrodziejstwa współczesnych władz dla polskiego społeczeństwa.

Droga Aniu, napiszę jeszcze raz - trzeba było stanąć do przetargu, wyłożyć 22 302 000 zł i teraz mogłabyś decydować co na tej działce powstanie o co nie. 

Ktoś podjął decyzję o sprzedaży działki, ktoś inny ją kupił i jak to bywa w wolnym kraju, może sobie z nią zrobić co chce (oczywiście o ile to nie koliduje z planem zagospodarowania przestrzennego i prawem). Nie żyjemy na Kubie czy w Korei Pn. żeby władza mówiła przedsiębiorcy co ten może produkować czy sprzedawać, a czego mu nie wolno.

Piszesz, że "w każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego..." OK! Zgadzam się z tobą, ale gdzie w tym artykule przeczytałaś, że do przetargu nie mogli zgłaszać się lokalni inwestorzy? Czy ktoś im bronił tego zabronił? Ja przeczytałem, że wpłynęła tylko jedna oferta, więc co? Należałoby unieważnić przetarg i powtarzać go co roku do skutku aż pojawi się chętny z Lublina??? A czy przedsiębiorcy z Lublina tak wspaniale wynagradzają swoich pracowników, że tylko im ziemię za darmo oddawać? 

Ps. Zastanawiałaś się dlaczego w Polsce są same zagraniczne markety a nie ma w zasadzie polskich? Stwórz własną sieć, kup kilka działek i wybuduj markety a ja obiecuję ci że będę regularnie robił w nich zakupy. Tylko zrób to, po prostu ZRÓB, zamiast wiecznie narzekać.

Droga Aniu, napiszę jeszcze raz - trzeba było stanąć do przetargu, wyłożyć 22 302 000 zł i teraz mogłabyś decydować co na tej działce powstanie o co nie. 

Ktoś podjął decyzję o sprzedaży działki, ktoś inny ją kupił i jak to bywa w wolnym kraju, może sobie z nią zrobić co chce (oczywiście o ile to nie koliduje z planem zagospodarowania przestrzennego i prawem). Nie żyjemy na Kubie czy w Korei Pn. żeby władza mówiła przedsiębiorcy co ten może produkować czy sprzedawać, a czego mu nie wolno.

Piszesz, że "w ka... rozwiń

Avatar
Gość / 19 maja 2015 o 13:35
0
przestańcie marudzić fotelowi eksperci, jak zwykle wszystko wiedzą najlepiej
Avatar
anka / 19 maja 2015 o 12:35
0

Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE. 

Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przeznaczenie było zupełnie inne. Można? W Lublinie wiele można.

Co to za argument, że obcy nie chce stracić? A co mnie obchodzi obcy inwestor, który nie będzie płacić podatków, dostanie granty jak będzie chciał rozszerzyć działalność, a później dojdzie do wniosku, że mu się w Polsce nic nie opłaca????? W każdym normalnym państwie własny interes jest ponad interes obcego. Ile w Danii jest obcych marketów, a ile w Polsce? A chyba Duńczycy mają znacznie wyższy status finansowy, niż przeciętny Lublinianin. Dlaczego każdy kraj wywozi ze swojego terenu odpady niebezpieczne, a u nas się robi dla nich miejsce (Śląsk)? I tak można wyliczać te dobrodziejstwa współczesnych władz dla polskiego społeczeństwa.

Nie jeden już zainwestował w zakup ziemi, czy nawet firmy, a potem firmę doprowadzał do upadku, a na ziemi można zrobić wiele i to niekoniecznie to co niby miało być. Przecież tu nie ma nic pewnego. Ratusz wie, bo deweloper powiedział, a nabywca od dewelopera może mieć zupełnie inne plany i tyle. Ile konkretnie powstanie miejsc pracy i jakich? Jakie są na to gwarancje? ŻADNE. 

Mało to w Lublinie było zmian pod konkretnego nabywcę? A chociażby działka róg Pogodnej i Grabskiego, gdzie aktualnie stoi Biedronka, chociaż przez... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 7 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 33 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek