Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2021 r.
12:00

Pasażerowie w Lublinie mają kłopot. Stare biletomaty znikają, nowe nie działają

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
37 22 A A
Z przystanków znikają już stare automaty biletowe. Nowe, które już są stawiane, mają działać dopiero po 30 września
Z przystanków znikają już stare automaty biletowe. Nowe, które już są stawiane, mają działać dopiero po 30 września (fot. Maciej Kaczanowski)

Gdzie mam kupić bilet, zwłaszcza w weekend? – pyta pasażerka lubelskiej komunikacji miejskiej. Z przystanków znikają stare biletomaty, nowych nie włączono, w wielu pojazdach nie ma automatów, a sprzedaż biletów przez kierowców już nie powróci

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rozumiem, że pandemia jeszcze się nie zakończyła i wciąż obowiązują pewne obostrzenia. Ale nie rozumiem, dlaczego w pojazdach komunikacji miejskiej nie można kupić biletu u kierowcy w sytuacji, gdy popsuty jest biletomat lub w ogóle nie ma go w pojeździe – opisuje pani Agnieszka, nasza Czytelniczka z Czechowa, która sama zderzyła się z tym problemem, gdy chciała się dostać do centrum miasta.

– Kiosk na osiedlu był nieczynny, a biletomat na przystanku końcowym przy ul. Paderewskiego był rozmontowany. W autobusie, którym chciałam jechać, też nie było urządzenia do sprzedaży biletów. A kierowca był zaskoczony pytaniem i oświadczył, że biletów nie sprzedaje. W związku z tym musiałam zakończyć jazdę na następnym przystanku – opowiada nasza Czytelniczka. – Wiem, że można kupić bilety za pomocą specjalnej aplikacji, ale nie każdy korzysta z tej możliwości, zwłaszcza seniorzy. Niejednokrotnie jadąc autobusem pomagałam im kupić bilet w biletomacie, bo mieli problem z obsługą tego urządzenia.

Teraz zakup jednorazowego biletu jest trudniejszy, bo przystankowe automaty są właśnie wymieniane. Stare znikają, a nowe, będące częścią nowego systemu biletowego, są już montowane, ale jeszcze nie są włączane. – Pasażerowie, do czasu uruchomienia systemu, nie będą mieli możliwości zakupu biletów w tych urządzeniach – informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego. Nowy system ma działać od 1 października.

ZTM wyklucza jednak przywrócenie sprzedaży biletów przez kierowców. – Została zawieszona na czas trwania pandemii – tłumaczy Fisz i wyjaśnia, że chodziło o zapobieżenie rozprzestrzenianiu się wirusa i ograniczenie kontaktu z kierowcami. – Ponadto ta forma sprzedaży zawsze była problematyczna. Wydłuża czas podróży, a tym samym może generować opóźnienia. Dodatkowo kierowca powinien koncentrować się na kierowaniu pojazdem, a nie sprzedaży. Zauważyła to Młodzieżowa Rada Miasta, która w jednej ze swoich podjętych uchwał rekomendowała temat wycofania się z tej formy sprzedaży.

Nowy cennik biletów, mający obowiązywać od 1 października całkowicie zniesie „zawieszoną” już możliwość zakupu biletu u kierowcy. ZTM zapowiada w zamian wprowadzenie „nowoczesnych, niedostępnych dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązań i metod płatności”. Jedną z nich będzie możliwość zapłaty za przejazd kartą w specjalnym kasowniku. Taki kasownik ma się znajdować w pobliżu drugich drzwi każdego z autobusów i trolejbusów.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miszczu / 15 września 2021 r. o 12:27
+41
Zauważyłem, że wasi "czytelnicy" mają z większością prostych rzeczy nie lada problem. Co za problem kupić sobie wcześniej na zapas parę biletów gdy kioski są czynne?
Avatar
zLublina / 15 września 2021 r. o 12:36
+38
Doktor Krzysztof Żuk da radę - zwłaszcza wieziony limuzyną, kierowaną przez szofera.
 strach myśleć co się stanie z twoim marnym życiem jak już Żuk odejdzie na emeryturę :) będziesz szukał nowego obiektu westchnień czy od razu palniesz sobie w łeb? :)
Avatar
Bobas1987 / 15 września 2021 r. o 12:48
+34
Wymieniają biletomaty, kierowca nie sprzedaje biletów a kiosk zamknięty - prawdziwy thriller. Pewnie jeszcze na dokładkę tego dnia mieszkance Czechowa pani Agnieszce czarny kot przebiegł drogę jak wracała do domu, przez co nie spała całą noc. Czekamy na dalszą część tej mrożącej krew w żyłach historii.
Avatar
Janusz_Paliwas / 15 września 2021 r. o 14:01
+25
Zauważyłem, że wasi "czytelnicy" mają z większością prostych rzeczy nie lada problem. Co za problem kupić sobie wcześniej na zapas parę biletów gdy kioski są czynne?
 Wiesz, w większości przypadków ci rzekomi czytelnicy są literacką fikcją...
Avatar
Jasin / 15 września 2021 r. o 12:31
+25
Doktor Krzysztof Żuk da radę - zwłaszcza wieziony limuzyną, kierowaną przez szofera.
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. Na głowinę za póżno. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę o czymkolwiek, co ma choćby nawet tylko teoretyczny, wydumany związek z Prezydentem Lublina, nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi
   Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. Na głowinę za póżno. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę o czymkolwiek, co ma choćby nawet tylko teoretyczny, wydumany związek z Prezydentem Lublina, nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskie... rozwiń
Avatar
Jasin / 15 września 2021 r. o 13:00
+21
A dewelotrol z agencji pr już smaruje wazeliną pod fejk-K0ntami i tłucze w łapki.
Sam sobie posmaruj i tłucz - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 15 września 2021 r. o 13:03
+20
A dewelotrol z agencji pr już smaruje wazeliną pod fejk-K0ntami i tłucze w łapki.
Sam sobie posmaruj i tłucz - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
Jasin / 15 września 2021 r. o 14:56
+18
 Sułtan ma alergię na przebywanie w tym samym P0mieszczeniu, co "plebs", co dosK0nale widać było podczas posiedzeń RM z udziałem publiczności. Tym bardziej w zatłoczonym P0jeździe.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
6yhn / 15 września 2021 r. o 20:08
+13
Biedny, sfrustrowany i gadający sam do siebie troll. Głębokie wyrazy współczucia w związku z wykonywaną "pracą".
Avatar
Jasin / 15 września 2021 r. o 16:57
+13
Sułtan ma alergię na przebywanie w tym samym P0mieszczeniu, co "plebs", co dosK0nale widać było podczas posiedzeń RM z udziałem publiczności. Tym bardziej w zatłoczonym P0jeździe
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
Jasin / 16 września 2021 r. o 18:44
+2
Zniechęcać do korzystania z mpk można na różne sposoby: tnąc rozkłady, rozwijając trasy "turystyczne", unikając włączania klimy w upały, puszczając na trasy stary tabor, a nowy trzymając w zajezdni, podnosząc ceny biletów, czy P0 prostu utrudniając ich zakup. Służby eK0noma 700-lecia z P0wodzeniem stosują wszystkie te sP0soby od 10 lat i osiągnęły duże sukcesy.
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale.. rozwiń
Avatar
kronikidewelorozwoju / 16 września 2021 r. o 14:21
-5
Zniechęcać do korzystania z mpk można na różne sposoby: tnąc rozkłady, rozwijając trasy "turystyczne", unikając włączania klimy w upały, puszczając na trasy stary tabor, a nowy trzymając w zajezdni, podnosząc ceny biletów, czy P0 prostu utrudniając ich zakup. Służby eK0noma 700-lecia z P0wodzeniem stosują wszystkie te sP0soby od 10 lat i osiągnęły duże sukcesy.
Avatar
Jasin / 16 września 2021 r. o 08:16
+4
nformacja :  Workowy plecak, pozostawiony niedawno w autobusie linii nr  26  (numer boczny: 2449), został przekazany Panu Kierowcy.
Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. Na głowinę za póżno. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę tutaj, o czymkolwiek,  nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi
Spokojnie, to tylko bóldup. Polecam maść. I kontrolę stanu nóg - pilnie. Na głowinę za póżno. No i coś na alergię. Bo inaczej jak reakcja alergiczna na najdrobniejszą wzmiankę tutaj, o czymkolwiek,  nazwać tego nie można.  Na koniec. Nie napalajcie się tak strasznie, nie spinajcie d...agrafką - obaj z Moniem. I tak nie dacie rady, czciniegodni...I, cytując złote usteczka samego mistrza Japo: proponuję skoncentrować się na własnym zdrowiu - bez chamskiego podejścia do innych ludzi rozwiń
Avatar
Japolan / 16 września 2021 r. o 08:05
+1
Informacja :  Workowy plecak, pozostawiony niedawno w autobusie linii nr  26  (numer boczny: 2449), został przekazany Panu Kierowcy.
Avatar
Jasin / 15 września 2021 r. o 20:25
+8
Dewelo-trolu, sądzisz że trzepanie w łapki przeK0na "plebs", że wygaszanK0 mpk jest dla nich dobre?
Sam sobie posmaruj i klep - swojego kapucyna. Jak go masz wogóle...Nie spinaj tak d..y, nie napalaj jak szczerbaty na suchary. Ze mną nie wygrasz. Ja byłem, jestem i będę. Twoim przekleństwem, koszmarem, Moniś. Zmorą senną. Szyja czarna, a pysk brudny, idż się umyj, boś paskudny, Monio! Miotły do boju, widły w dłoń - Moniokopa goń goń goń! Zaorany, zaorany...Daremne żale..
Avatar
6yhn / 15 września 2021 r. o 20:08
+13
Biedny, sfrustrowany i gadający sam do siebie troll. Głębokie wyrazy współczucia w związku z wykonywaną "pracą".
Avatar
kronikidewelorozwoju / 15 września 2021 r. o 20:03
-11
Im trudniej kupić bilecik, tym szybciej będzie P0stęP0wać wygaszanK0 mpk, co jest warunkiem "prawidłowego" rozwoju metroP0lii.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 15 września 2021 r. o 20:02
-18
Dewelo-trolu, sądzisz że trzepanie w łapki przeK0na "plebs", że wygaszanK0 mpk jest dla nich dobre?
Avatar
kronikidewelorozwoju / 15 września 2021 r. o 20:02
-15
Dewelo-trol naśmiewa się z ludzi, którzy mają problemy z systemem utrudniania zakupu biletów, a jakby przyszło co do czego, to może okazałoby się, że także i Sułtan nie P0trafiłby sK0rzystać z usług mpk i bilet musiałby mu kupić jego bodyguard.
Avatar
kronikidewelorozwoju / 15 września 2021 r. o 20:01
-17
Doktor Krzysztof Żuk da radę - zwłaszcza wieziony limuzyną, kierowaną przez szofera.
 Sułtan ma alergię na przebywanie w tym samym P0mieszczeniu, co "plebs", co dosK0nale widać było podczas posiedzeń RM z udziałem publiczności. Tym bardziej w zatłoczonym P0jeździe.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

Nabór na kurs edukatorski w Galerii Labirynt

W dniach 16-17 października w godz. 12-17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się kurs edukatorski dla osób, które interesują się edukacją na polu kultury i sztuki. Trwają zapisy.

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Lubartów. Sześć projektów czeka na głosy. Przez dwa dni

Koncert hip-hopowy, autobus miejski i mobilna scena – to część projektów budżetu obywatelskiego w Lubartowie na rok 2022. Głosowanie 26 i 27 września.

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

Straż Miejska w Lublinie ogłasza nabór. Ile można zarobić?

2200 zł na rękę i „trzynastka” – takie warunki pracy oferuje Straż Miejska, która chce zatrudnić osiem osób na stanowiskach strażników. Na zgłoszenia chętnych będzie czekać do 1 października

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Lublin prosi niepełnosprawnych o wskazówki

Co najmniej do połowy października potrwa ankieta dla osób niepełnosprawnych, która ma pokazać ich problemy związane z uczestniczeniem w wydarzeniach kulturalnych. Internetowe badanie (linkd.pl/paupr) prowadzi Stowarzyszenie Otwieracz i samorząd Lublina.

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Gorąco w lubelskiej Platformie. Kto rzuci rękawicę Krzysztofowi Żukowi? Są pierwsze nazwiska

Za miesiąc swoje nowe władze będą wybierać członkowie Platformy Obywatelskiej. W kontekście funkcji przewodniczącego partii w województwie lubelskim padają trzy nazwiska.

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera lubelskich eksporterów

BGK wspiera eksport niezależnie od jego kierunku. Nasze instrumenty są uniwersalne i stosowane na całym świecie

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

Edach Budowlani Lublin zagrają w Krakowie z Juvenią. Wygrana obowiązkiem

W 5. kolejce Edach Budowlani zmierzą się na wyjeździe z Juvenią Kraków. Będzie to spotkanie telewizyjne, a obejrzymy je na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP Sport. Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 14.

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach
25 września 2021, 19:00

Muzyka i wizualizacje. Wyjątkowy koncert przed Pałacem Marynki w Puławach

Elektronika, ambient i wizualizacje na elewacji Pałacu Marynki w Puławach. Ten wyjątkowy koncert już w najbliższą sobotę.

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W szpitalu w Puławach znów robią miejsce dla pacjentów z COVID-19

W ostatnim tygodniu pozytywny wynik testu na koronawirusa obejrzało 41 mieszkańców powiatu puławskiego. Na kwarantannie przebywa prawie 370 osób. Do czwartej fali zaczyna przygotowywać się szpital. Dyrektor wstrzymał przyjęcia na pulmonologię, by zrobić miejsce dla pacjentów covidowych.

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Wielogodzinne utrudnienia na S12 koło Świdnika. Tir w rowie

Od kilku godzin trwają utrudnienia na drodze ekspresowej. Z rowu trzeba wyciągnąć ciężarówkę.

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

Lublin. Do rachmistrza nawet wieczorem

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w nocnej odsłonie Narodowego Spisu Powszechnego.

Program TV 24-26 września  2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
24 września 2021, 20:00

Program TV 24-26 września 2021. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W ten weekend w telewizji zobaczymy dość zróżnicowane produkcje. Będzie festiwalowy "Van Gogh. U bram wieczności" i rozrywka pokroju "Legionu Samobójców". Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Zaskakujące pismo do mieszkańców Końskowoli. Już nie mają umów na dostarczanie wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Puławach nie przedłużyło umów na dostarczanie wody i odprowadzanie ścieków dla mieszkańców gminy Końskowola. Te przestały obowiązywać w środę, 22 września. Samorządowcy proszą o okres przygotowawczy. Inaczej nie będą mogli pobierać opłat.

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?
galeria

Zoom w Janowie ma być większy. Czy tym razem znajdzie się odpowiednią firmę?

Najpierw modernizacja, później rozbudowa, o ile uda się zdobyć dofinansowanie. W Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim ma zostać wyremontowany most. Wymienić trzeba też pergolę na budynku przy wejściu do parku.

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

Wybory parlamentarne w Niemczech - stabilizacja, czy nowy układ?

26 września to w tym roku szczególna data dla niemieckiego społeczeństwa, ponieważ tego dnia odbędą się za naszą zachodnią granicą wybory do Bundestagu. Co więcej, po 16 latach ze stanowiska kanclerza Niemiec ustępuje Angela Merkel. Czy Niemcy zdecydują się na kontynuację dotychczasowej polityki wybierając jej protegowanego, czyli Armina Lascheta z unii CDU/CSU? Czy większe szanse na zwycięstwo posiada SPD lub Zieloni? Jak wyglądają ostatnie sondaże? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!