Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 marca 2017 r.
17:20

Piątek bez lekcji w Lublinie i regionie. Które szkoły przystąpią do strajku nauczycieli?

0 74 A A
We wszystkich placówkach oświatowych, które włączą się do strajku, uczniom zapewniona ma być opieka
We wszystkich placówkach oświatowych, które włączą się do strajku, uczniom zapewniona ma być opieka

Około 50 szkół z Lublina i blisko 200 z całego województwa przyłączy się w piątek do strajku nauczycieli. W wielu placówkach decyzja o tym, czy będą lekcje, zapadnie niemal w ostatniej chwili

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 Pod koniec roku ZNP weszło w spór zbiorowy. Związkowcy domagali się m.in. 10-procentowych podwyżek wynagrodzenia zasadniczego oraz zagwarantowania, że do 2022 roku szkoły nie będą zwalniały lub pogarszały warunków pracy i płacy zarówno nauczycieli, jak i innych pracowników. Żądania te nie zostały spełnione, stąd decyzja o ogólnopolskim strajku.

– Będzie to jednodniowy strajk w obronie naszych praw pracowniczych – tłumaczy Sławomir Broniarz, szef ZNP. – Pokażemy, że aktywnie bronimy swoich miejsc pracy.

Które szkoły z Lubelszczyzny przystąpią do strajku? To m.in. 34 szkoły w Chełmie, 7 w Zamościu, 12 w powiecie puławskim, 15 w powiecie lubartowskim i 12 w powiecie łukowskim.

– Wśród placówek na Lubelszczyźnie, które zdecydowały, że wezmą udział w strajku są zarówno szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, ale także dwa przedszkola – mówi Adam Sosnowski, prezes okręgu lubelskiego ZNP.

– Nie podajemy listy placówek, które przyłączają się do strajku, ponieważ posiadane przez nas informacje wciąż nie są kompletne. W niektórych szkołach nauczyciele wciąż nie podjęli ostatecznej decyzji – mówi Celina Stasiak, szefowa lubelskiego ZNP. – O tym, które placówki rzeczywiście przyłączyły się do strajku, będziemy wiedzieli dopiero w piątek do godz. 9 rano. Wtedy wpłynął do nas raporty w tej sprawie.

Stasiak podkreśla, że we wszystkich placówkach oświatowych, które włączą się do strajku, uczniom zapewniona zostanie opieka. Tak będzie m.in. w Szkole Podstawowej nr 20 i 42, gdzie działać będzie świetlica i wydawane będą obiady.

– Zapewnione będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, tak żeby dzieci, które nie przyjdą tego dnia do szkoły nie miały żadnych zaległości do nadrabiania – usłyszeliśmy w szkole przy ul. Rycerskiej w Lublinie. – Oczywiście nieobecność uczniów będzie usprawiedliwiona. Jeśli chodzi o dzieci, które tego dnia przyjdą do szkoły, prosimy ich rodziców żeby zgłosili ten fakt wcześniej. Tak, żeby szkolna kuchnia mogła przygotować odpowiednią ilość obiadów.

Na decyzje nauczycieli wciąż czeka natomiast dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 40.

– Od przedstawiciela związku zawodowych usłyszeliśmy, że ostatecznych ustaleń jeszcze nie ma – przyznaje Marzena Tytko, wicedyrektor. – Liczymy się z tym, że decyzja zapadnie w ostatniej chwili. Szkoła będzie jednak w piątek działała normalnie. Jeżeli część nauczycieli będzie powstrzymywała się od pracy, to wyznaczymy zastępstwa.

Zobacz także: Protest nauczycieli w Warszawie

Komentarze 74

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gosc / 28 marca 2017 o 18:19
+1
Nasze dzieci stają się zakładnikiem podwyżki 10% oraz gwarancji zatrudnienia. Dzieci nie powinny brać udziału w sporach nauczycieli z państwem bo nauczanie mają zagwarantowane przez konstytucję przypomnę ZNP że jest to najwyższy akt prawny. Druga strona medalu to zatrudnienie nie od dziś wiadomo że kierownicze stołki oraz nauczyciele zatrudnieni na państwowych etatach to żony siostry, córki,  synowie oraz inne pociotki wójtów, radnych czy tych pseldo polityków które boją się że stracą stołki. Ministerstwo Edukacji powinno wyciągnąć konsekwencje w stosunku do strajkujących nauczycieli bo łamią konstytucję taka forma strajku.
Nasze dzieci stają się zakładnikiem podwyżki 10% oraz gwarancji zatrudnienia. Dzieci nie powinny brać udziału w sporach nauczycieli z państwem bo nauczanie mają zagwarantowane przez konstytucję przypomnę ZNP że jest to najwyższy akt prawny. Druga strona medalu to zatrudnienie nie od dziś wiadomo że kierownicze stołki oraz nauczyciele zatrudnieni na państwowych etatach to żony siostry, córki,  synowie oraz inne pociotki wójtów, radnych czy tych pseldo polityków które boją się że stracą stołki. Ministerstwo Edukacji powinno wyciągnąć konsekwen... rozwiń
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 18:15
+1
"Pod koniec roku ZNP weszło w spór zbiorowy" A ja się pytam czemu Autorka nie napisała z kim to ZNP weszło w ten spór. Może dlatego, gdyż wtedy by musiała napisać, że (zgodnie z prawem) stroną sporu zbiorowego mogą być jedynie szkoły? Może chodzi o to by było można przemycić, że walimy w rząd, zamiast w dyrektora danej placówki?
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2017 o 10:37
0
W mojej szkole też był strajk pod koniec marca. Decyzja została podjęta kilka dni wcześniej. Ok. 80% nauczycieli chciało strajkować, tylko, że zrobili z tego po prostu dzień wolny i aby nie potrącić im pensji trzeba było iść do szkoły w piątek po Bożym Ciele :-(
Avatar
Podpis / 9 kwietnia 2017 o 19:14
0
Konstytucja Art. 53. p. 6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 20:13
0
Moze niech strajkuja cały rok,skandal komuna
Avatar
nn / 29 marca 2017 o 16:32
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
krzyżyk na zdjęciu na centralnym miejscu ,a ptak z boku ,to niby nasze godło ,to jak do cholery szkoła uczy ? że nami rządzi watykan? i czarny zdeprawowany lud? Szkoły podporządkowane są wygodzie rodziców. Przykład aktualny- rekolekcje. Gdy wraz z konkordatem, religią w szkołach oraz krzyżami w każdym szkolnym pomieszczeniu ówczesna władza zadbała, żeby dziecięta w okresie wielkopostnym uczestniczyły w rekolekcjach i by nic ich w tych dniach nie rozpraszało. Gdzieś więc jest zapisane, że uczniowie mają trzy dni wolne od zajęć, aby sie modlić w skupieniu. Jednakowoż okazało się, że za to modlenie się nie odpowiada kościół ani ksiądz proboszcz czy katecheci, że wychowanie w wierze przestało być obowiązkiem rodzicow, i radośnie zrzucono ten balast na nauczycieli. Wzorem danych obchodów 1 maja dzisiaj nauczyciele karnie prowadzą do kościoła gromady uczniów, którzy z rodziną bywają w tym przybytku od wielkiego święta. Robią to w swoim czasie pozalekcyjnym najczęściej, bo proboszczowie godziny mszy wyznaczają wg własnego widzimisię. I nie, nie moga odmówić wykonania zadania, mają pilnować dzieciarni, która co chwila pyta, czy długo jeszcze, kiedy się skończy.... Dlaczegóż tak beztrosko zdjęto z rodziców obowiązek wychowania w wierze?
rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 14:58
0
Na ostatnim zdjęciu dobrze, że nauczyciele wyrzucali tylko kredę, bo palenie książek już w historii było. A propos myślałem, że po to wprowadzono Gimnazjum, by stworzyć nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi?! A tutaj tyle kredy się zebrało? W tym miejscu powinny leżeć gimnazjalne tablety... gdyby ich wprowadzenie nie było tylko dobrze opowiedzianą bajką. Rzeczywiście 16 lat poszło w pi..du!!! Czyli sala gimnazjalna jest tak samo wyposażona co z podstawowki. Nic się nie zmieniło, tylko przybyło dyrektorów, ich zastępców i administracji szkolnej. No, to dzieciom w nauce ulżono. Teraz pytanie, w którym gimnazjum organizowano bezpłatne zajęcia pozalekcyjne?
Na ostatnim zdjęciu dobrze, że nauczyciele wyrzucali tylko kredę, bo palenie książek już w historii było. A propos myślałem, że po to wprowadzono Gimnazjum, by stworzyć nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi?! A tutaj tyle kredy się zebrało? W tym miejscu powinny leżeć gimnazjalne tablety... gdyby ich wprowadzenie nie było tylko dobrze opowiedzianą bajką. Rzeczywiście 16 lat poszło w pi..du!!! Czyli sala gimnazjalna jest tak samo wyposażona co z podstawowki. Nic się nie zmieniło, tylko przybyło dyrektorów, ich zastępców i admini... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 14:50
0
Niech tylko niezapomną wezwać Błękitnego tvn24... szkoda, by takie masy ludu nie uwiecznić dla potomnych. Inaczej trzeba będzie dzielić podaną liczbę przez 6, tj. to ładnie na wiecu KODu policzono... W artykule 300 osób,,a na zdjęciach ledwie 50ciu można było się doliczyć.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 13:27
0
Czasy się zmieniły. Kiedyś uczniowie wagarowali, a dzisiaj nauczyciele. Hasło-"szkoła dla nauczycieli". Nauka rozwiązywania testów dla uczniów+ płatne korepetycje po nauce. To są osiągnięcia- należy ich bronić.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 11:33
0
Działacze ZNP w szkołach manipulują nauczycielami. Prezesi kół w szkołach straszą nauczycieli zwolnieniami a dyrektorzy ich się zwyczajnie boją. Wójtowie, oczywiście z nadania po-psl, uśmiechając się milczą!
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2017 o 10:37
0
W mojej szkole też był strajk pod koniec marca. Decyzja została podjęta kilka dni wcześniej. Ok. 80% nauczycieli chciało strajkować, tylko, że zrobili z tego po prostu dzień wolny i aby nie potrącić im pensji trzeba było iść do szkoły w piątek po Bożym Ciele :-(
Avatar
Podpis / 9 kwietnia 2017 o 19:14
0
Konstytucja Art. 53. p. 6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 20:13
0
Moze niech strajkuja cały rok,skandal komuna
Avatar
TAK / 30 marca 2017 o 02:58
-1
pracownik napisał:
Jako uczciwie pracujący w zakładzie produkcyjnym żądam, by nauczyciele podlegali pod kodeks pracy a nie pod jakąś kartę nauczyciela. Koniec świętych krów w tym kraju!!!
Dokładnie TAK!!!
Avatar
nn / 29 marca 2017 o 16:32
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
krzyżyk na zdjęciu na centralnym miejscu ,a ptak z boku ,to niby nasze godło ,to jak do cholery szkoła uczy ? że nami rządzi watykan? i czarny zdeprawowany lud? Szkoły podporządkowane są wygodzie rodziców. Przykład aktualny- rekolekcje. Gdy wraz z konkordatem, religią w szkołach oraz krzyżami w każdym szkolnym pomieszczeniu ówczesna władza zadbała, żeby dziecięta w okresie wielkopostnym uczestniczyły w rekolekcjach i by nic ich w tych dniach nie rozpraszało. Gdzieś więc jest zapisane, że uczniowie mają trzy dni wolne od zajęć, aby sie modlić w skupieniu. Jednakowoż okazało się, że za to modlenie się nie odpowiada kościół ani ksiądz proboszcz czy katecheci, że wychowanie w wierze przestało być obowiązkiem rodzicow, i radośnie zrzucono ten balast na nauczycieli. Wzorem danych obchodów 1 maja dzisiaj nauczyciele karnie prowadzą do kościoła gromady uczniów, którzy z rodziną bywają w tym przybytku od wielkiego święta. Robią to w swoim czasie pozalekcyjnym najczęściej, bo proboszczowie godziny mszy wyznaczają wg własnego widzimisię. I nie, nie moga odmówić wykonania zadania, mają pilnować dzieciarni, która co chwila pyta, czy długo jeszcze, kiedy się skończy.... Dlaczegóż tak beztrosko zdjęto z rodziców obowiązek wychowania w wierze?
rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 14:58
0
Na ostatnim zdjęciu dobrze, że nauczyciele wyrzucali tylko kredę, bo palenie książek już w historii było. A propos myślałem, że po to wprowadzono Gimnazjum, by stworzyć nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi?! A tutaj tyle kredy się zebrało? W tym miejscu powinny leżeć gimnazjalne tablety... gdyby ich wprowadzenie nie było tylko dobrze opowiedzianą bajką. Rzeczywiście 16 lat poszło w pi..du!!! Czyli sala gimnazjalna jest tak samo wyposażona co z podstawowki. Nic się nie zmieniło, tylko przybyło dyrektorów, ich zastępców i administracji szkolnej. No, to dzieciom w nauce ulżono. Teraz pytanie, w którym gimnazjum organizowano bezpłatne zajęcia pozalekcyjne?
Na ostatnim zdjęciu dobrze, że nauczyciele wyrzucali tylko kredę, bo palenie książek już w historii było. A propos myślałem, że po to wprowadzono Gimnazjum, by stworzyć nowoczesne sale lekcyjne z tablicami interaktywnymi?! A tutaj tyle kredy się zebrało? W tym miejscu powinny leżeć gimnazjalne tablety... gdyby ich wprowadzenie nie było tylko dobrze opowiedzianą bajką. Rzeczywiście 16 lat poszło w pi..du!!! Czyli sala gimnazjalna jest tak samo wyposażona co z podstawowki. Nic się nie zmieniło, tylko przybyło dyrektorów, ich zastępców i admini... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 14:50
0
Niech tylko niezapomną wezwać Błękitnego tvn24... szkoda, by takie masy ludu nie uwiecznić dla potomnych. Inaczej trzeba będzie dzielić podaną liczbę przez 6, tj. to ładnie na wiecu KODu policzono... W artykule 300 osób,,a na zdjęciach ledwie 50ciu można było się doliczyć.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 13:27
0
Czasy się zmieniły. Kiedyś uczniowie wagarowali, a dzisiaj nauczyciele. Hasło-"szkoła dla nauczycieli". Nauka rozwiązywania testów dla uczniów+ płatne korepetycje po nauce. To są osiągnięcia- należy ich bronić.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 11:33
0
Działacze ZNP w szkołach manipulują nauczycielami. Prezesi kół w szkołach straszą nauczycieli zwolnieniami a dyrektorzy ich się zwyczajnie boją. Wójtowie, oczywiście z nadania po-psl, uśmiechając się milczą!
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 11:31
0
To jest piękne. Schmidt (ta od Madery) demaskuje ZNP i mówi w eremefie, że postulaty podwyżek to tylko pretekst, bo nie mogą tak wprost strajkować przeciw rządowi
Zobacz wszystkie komentarze 74

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 2 0

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 0 0

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 15 6

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 3 1

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 5

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 11

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 2

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 2 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 4

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.