Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2014 r.
10:15
Edytuj ten wpis

Pielęgniarki szykują strajk generalny. "Podwyżek żadnych, obowiązków więcej"

824 59 A A

Żadnych podwyżek mimo coraz większych obowiązków i zbyt małe, często jednoosobowe, obsady szpitalnych dyżurów. - Mówimy dość i przygotowujemy się do strajku - zapowiada Maria Olszak-Winiarska, szefowa regionalnych struktur związkowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Średnia wieku w naszym zawodzie to 52 lata, bo ze względu na niskie zarobki niewiele młodych osób chce w nim pracować - mówi Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionu lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. - W wielu szpitalach funkcjonują pojedyncze dyżury, czyli na 30-40 pacjentów jest tylko jedna pielęgniarka. Olszak-Winiarska podkreśla, że mimo wzrostu kontraktów szpitali z NFZ, pielęgniarki i położne zarabiają tyle samo. - Nic z tego nie mamy, tylko to, że musimy więcej pracować - tłumaczy. I dodaje: - Dlatego wchodzimy w spory zbiorowe. Podpisałyśmy porozumienie z okręgowymi radami pielęgniarek w Białej Podlaskiej, Zamościu i Chełmie. W spór zbiorowy weszły m.in. pielęgniarki ze szpitala wojskowego w Lublinie. Negocjacje prowadzone są też w Świdniku, Janowie Lubelski i Kraśniku. W Łukowie spór zakończył się podwyżką w wysokości 70 zł. - Zbieramy te wszystkie fakty i przygotowujemy się do strajku - zapowiada przewodnicząca.
Pielęgniarki ze szpitala wojskowego walczą o wypłatę podwyżki wynagrodzeń za 2012 r. - Domagamy się 250 zł, ale to kwota do negocjacji. Spór jest na etapie mediacji, kolejne spotkanie będzie w styczniu - mówi Teresa Żak, przewodnicząca pielęgniarskiego związku w szpitalu wojskowym. To nie pierwszy spór zbiorowy w tym szpitalu. - Komendant nigdy nie wypłacił nam żadnych dodatkowych pieniędzy z własnej woli. O wszystko musiałyśmy walczyć, mimo że w przypadku wzrostu kontraktu prawo zapewniało nam wypłaty. Takie przepisy obowiązywały do końca 2012 r. - dodaje Żak. - W 2012 r. domagałyśmy się pieniędzy za 2009, 2010 i 2011 r. W końcu podpisałyśmy porozumienie i dostałyśmy 140 zł do zasadniczego uposażenia. Sporem zbiorowym mogą zakończyć się negocjacje w szpitalu w Świdniku. - Dyrekcja zaproponowała nam podwyżkę na poziomie 2 proc. Na pewno się na to nie zgodzimy - mówi Beata Kafarska, przewodnicząca związku pielęgniarek w świdnickim szpitalu. - Problemem w naszej placówce jest brak personelu pomocniczego. Wszystkie obowiązki zrzuca się na pielęgniarki. - Na 120 absolwentów w zawodzie chce pracować zaledwie 20. Trudno się dziwić. W niektórych powiatowych szpitalach pensja pielęgniarki to ok. 1,6 tys. zł. Tymczasem na zachodzie zarabiają 8-12 tys. zł - dodaje Olszak-Winiarska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
min.skarbu / 19 kwietnia 2015 r. o 09:35

8,5 eur tak jak Niemiec chce i ani centa mniej !!!

Avatar
ostrzegam / 19 kwietnia 2015 r. o 00:08

Jeszcze jeden postulat - trzeba zablokować zmiany w projekcie ustawy o PRM (Państwowym Ratownictwie Medycznym) gdzie są zapisy pozwalające pracować ratownikom medycznym we wszystkich podmiotach leczniczych, czyli np. na wszystkich oddziałach szpitalnych, a nie tylko w karetce i na SORZ'e. Spowoduje to zatrudnianie rat.med na miejsca pielęgniarek i położnych.

Avatar
elka / 9 kwietnia 2015 r. o 17:43

Nie ulega wątpliwości, że praca jest trudna, mało płatna. Natomiast inną kwestią jest mentalność naszych polskich pielęgniarek. Zaozumiałość, roszczeniowość, wiecznie niezadowolone, strasznie wysokie mniemanie o sobie.

Są niby rozchwytywane na Zachodzie. Bzdura. Pracodawcy już się na polskich pielęgniarkach poznali. Fama początkowa jest , po czasie mają dosyć Polek i wolą inne nacje, mniej marudne i mniej roszczeniowe. 2 polskie pielęgniarki i od razu  trzy partie i związki zawodowe.

Co za bzdury. Oczywiście, że polskie pielęgniarki są na Zachodzie rozchwytywane - jeśli tylko znają język (a w Niemczech nawet i to na początku niepotrzebne - pracodawca często funduje kurs). W Anglii polskie pielęgniarki uchodzą za kompetentne i pracowite, pracę wbrew pozorom zdobyć jest dość łatwo. A ostatnie zdanie już kompletnie świadczy o Twoim braku pojęcia o pracy pielęgniarek za granicą.

Internetowi krzykacze - uwielbiam!

Co za bzdury. Oczywiście, że polskie pielęgniarki są na Zachodzie rozchwytywane - jeśli tylko znają język (a w Niemczech nawet i to na początku niepotrzebne - pracodawca często funduje kurs). W Anglii polskie pielęgniarki uchodzą za kompetentne i pracowite, pracę wbrew pozorom zdobyć jest dość łatwo. A ostatnie zdanie już kompletnie świadczy o Twoim braku pojęcia o pracy pielęgniarek za granicą.

Internetowi krzykacze - uwielbiam!

rozwiń
Avatar
piguła / 9 kwietnia 2015 r. o 16:41

Nie ulega wątpliwości, że praca jest trudna, mało płatna. Natomiast inną kwestią jest mentalność naszych polskich pielęgniarek. Zaozumiałość, roszczeniowość, wiecznie niezadowolone, strasznie wysokie mniemanie o sobie.

Są niby rozchwytywane na Zachodzie. Bzdura. Pracodawcy już się na polskich pielęgniarkach poznali. Fama początkowa jest , po czasie mają dosyć Polek i wolą inne nacje, mniej marudne i mniej roszczeniowe. 2 polskie pielęgniarki i od razu  trzy partie i związki zawodowe.

Panie Leszku!!! Nie ma pan zielonego pojęcia o pracy pielęgniarek. Mało tego, pisze pan bzdury na temat rozchwytywania polskich pielęgniarek w krajach Europy Zachodniej. Pisze pan że jesteśmy aroganckie, zarozumiałe, roszczeniowe ? Widzę że nie miał pan styczności ze szpitalem, opieką nad osobami chorymi i umierającymi. Życzę panu aby pan zgnił we własnych odchodach leżąc w łóżku bo nie będzie pielęgniarki aby paną  zasraną d**ę umyć.  

Panie Leszku!!! Nie ma pan zielonego pojęcia o pracy pielęgniarek. Mało tego, pisze pan bzdury na temat rozchwytywania polskich pielęgniarek w krajach Europy Zachodniej. Pisze pan że jesteśmy aroganckie, zarozumiałe, roszczeniowe ? Widzę że nie miał pan styczności ze szpitalem, opieką nad osobami chorymi i umierającymi. Życzę panu aby pan zgnił we własnych odchodach leżąc w łóżku bo nie będzie pielęgniarki aby paną  zasraną d**ę umyć.  

rozwiń
Avatar
Krwinka / 9 kwietnia 2015 r. o 16:18

Jestem pielegniarka od 2 lat i pomimo małego stażu pracy uważam że wypowiedzi powyzszych osób które krytykują i obrażają nasz cieżki, niedoceniany zawód są mało inteligentni skoro tak twierdzą. Ludzie ogarnijcie się !!!!!!!! Nie macie zielonego pojecia o naszej pracy każdy oddział jest inny ma inna speceyfikę. Popieram pomysł o strajku w 100 %, i oby tym razem przyniusł pożądany efekt w każdym mieście Polski. Panie do boju !!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ewa / 17 marca 2015 r. o 22:27

pani bez , a co pani robiła jak pani odwiedzała swoich bliskich w szpitalu ?, z pewnościa tylko pytała pani chorych  na sali co też dziaiaj   panie pielęgniarki zrobiły przy chorym. 

Niech pani wpadnie na kilka dyżurów i popracuje  a na pewno pani zmieni zdanie 

a nie wie czy pani wie że pani obowiązkiem jest  brać czynny udział w pielęgnacji chorych  

niech pani nie smaruje , nikt tego od pani nie oczekuje

No tego to droga pani pielegniarko nie wiedziałam że moim obowiązkiem jest jako rodziny pacjenta jest brać czynny udział w pielęgnacji chorych. Więc od czego są pelęgniarki? Opiekę nad chorym to mogę w domu sprawować a w szpitalu to jest obowiązek pracownika szpitala. Więc pielęgniarko nie siedz na forum Dziennika tylko do roboty

To juz wiesz wredna babo wiec bierz sie do roboty i jak przyjdziesz paniusiu w odwiedziny to zmien brudnego pampersa!!!

To juz wiesz wredna babo wiec bierz sie do roboty i jak przyjdziesz paniusiu w odwiedziny to zmien brudnego pampersa!!!

rozwiń
Avatar
Leszek / 27 lutego 2015 r. o 09:58

Nie ulega wątpliwości, że praca jest trudna, mało płatna. Natomiast inną kwestią jest mentalność naszych polskich pielęgniarek. Zaozumiałość, roszczeniowość, wiecznie niezadowolone, strasznie wysokie mniemanie o sobie.

Są niby rozchwytywane na Zachodzie. Bzdura. Pracodawcy już się na polskich pielęgniarkach poznali. Fama początkowa jest , po czasie mają dosyć Polek i wolą inne nacje, mniej marudne i mniej roszczeniowe. 2 polskie pielęgniarki i od razu  trzy partie i związki zawodowe.

Avatar
mordotymoja / 24 lutego 2015 r. o 08:29

Oprócz niskich poborów to wszechpanujący mobbing.Pacjenci dopiero widzą problem jak zaczynają ciężko chorować,bo tak normalnie to pielęgniarka kojarzy mu się z długonogą ,w mini mundurku laską z filmów erotycznych.A tak normalnie to my mamy oprócz pracy i brak warunków do tej pracy jakieś dziwne układy i powiązania wyżej.Do nikogo nie zwrócisz się.Chichrające panie tu i tam za składkowe pieniądze,bo te panie lubią być w ;przódzi;ha,ha ,ha.

Avatar
jula / 12 lutego 2015 r. o 15:41

Siostro we łbie się siostrze przewróciło? Jeśli ja jako odwiedzająca chorego będe się nim zajmować co wtedy siostra będzie robiła? Nie chcę siostrze pracy odbierac. Przęcież dla was drogie panie najważniejsze jest dobro pacjenta.Prawda? Nie podoba sie sistrom praca to proszę zmienić zawód ,anie wołać wiecznie o wiecej kasy. A jeśli chodzi o smarowanie to oczekujecie tego i to bardzo ,miałam okazję sie o tym przekonać ...Nie pozdrawiam

bardzo oczekujemy tak...? nie masz najmniejszego pojęcia o naszym zawodzie i stawiasz wszystkich pod jedną kreską ale jak widać mierzysz wszystkich swoją miarą bo pewnie sama uważasz się za kolejny cud świata i że wszystko ci się należy... Żal...
bardzo oczekujemy tak...? nie masz najmniejszego pojęcia o naszym zawodzie i stawiasz wszystkich pod jedną kreską ale jak widać mierzysz wszystkich swoją miarą bo pewnie sama uważasz się za kolejny cud świata i że wszystko ci się należy... Żal... rozwiń
Avatar
oli / 12 lutego 2015 r. o 15:24

Jak tak źle to zawsze można pójść do pracy na kasie w Biedronce

no żaden problem pójdę i na kasę tylko ciekawe kto się tobą zajmie jak trafisz do szpitala bo chyba nie sadzisz ze lekarz...
Avatar
min.skarbu / 19 kwietnia 2015 r. o 09:35

8,5 eur tak jak Niemiec chce i ani centa mniej !!!

Avatar
ostrzegam / 19 kwietnia 2015 r. o 00:08

Jeszcze jeden postulat - trzeba zablokować zmiany w projekcie ustawy o PRM (Państwowym Ratownictwie Medycznym) gdzie są zapisy pozwalające pracować ratownikom medycznym we wszystkich podmiotach leczniczych, czyli np. na wszystkich oddziałach szpitalnych, a nie tylko w karetce i na SORZ'e. Spowoduje to zatrudnianie rat.med na miejsca pielęgniarek i położnych.

Avatar
elka / 9 kwietnia 2015 r. o 17:43

Nie ulega wątpliwości, że praca jest trudna, mało płatna. Natomiast inną kwestią jest mentalność naszych polskich pielęgniarek. Zaozumiałość, roszczeniowość, wiecznie niezadowolone, strasznie wysokie mniemanie o sobie.

Są niby rozchwytywane na Zachodzie. Bzdura. Pracodawcy już się na polskich pielęgniarkach poznali. Fama początkowa jest , po czasie mają dosyć Polek i wolą inne nacje, mniej marudne i mniej roszczeniowe. 2 polskie pielęgniarki i od razu  trzy partie i związki zawodowe.

Co za bzdury. Oczywiście, że polskie pielęgniarki są na Zachodzie rozchwytywane - jeśli tylko znają język (a w Niemczech nawet i to na początku niepotrzebne - pracodawca często funduje kurs). W Anglii polskie pielęgniarki uchodzą za kompetentne i pracowite, pracę wbrew pozorom zdobyć jest dość łatwo. A ostatnie zdanie już kompletnie świadczy o Twoim braku pojęcia o pracy pielęgniarek za granicą.

Internetowi krzykacze - uwielbiam!

Co za bzdury. Oczywiście, że polskie pielęgniarki są na Zachodzie rozchwytywane - jeśli tylko znają język (a w Niemczech nawet i to na początku niepotrzebne - pracodawca często funduje kurs). W Anglii polskie pielęgniarki uchodzą za kompetentne i pracowite, pracę wbrew pozorom zdobyć jest dość łatwo. A ostatnie zdanie już kompletnie świadczy o Twoim braku pojęcia o pracy pielęgniarek za granicą.

Internetowi krzykacze - uwielbiam!

rozwiń
Avatar
piguła / 9 kwietnia 2015 r. o 16:41

Nie ulega wątpliwości, że praca jest trudna, mało płatna. Natomiast inną kwestią jest mentalność naszych polskich pielęgniarek. Zaozumiałość, roszczeniowość, wiecznie niezadowolone, strasznie wysokie mniemanie o sobie.

Są niby rozchwytywane na Zachodzie. Bzdura. Pracodawcy już się na polskich pielęgniarkach poznali. Fama początkowa jest , po czasie mają dosyć Polek i wolą inne nacje, mniej marudne i mniej roszczeniowe. 2 polskie pielęgniarki i od razu  trzy partie i związki zawodowe.

Panie Leszku!!! Nie ma pan zielonego pojęcia o pracy pielęgniarek. Mało tego, pisze pan bzdury na temat rozchwytywania polskich pielęgniarek w krajach Europy Zachodniej. Pisze pan że jesteśmy aroganckie, zarozumiałe, roszczeniowe ? Widzę że nie miał pan styczności ze szpitalem, opieką nad osobami chorymi i umierającymi. Życzę panu aby pan zgnił we własnych odchodach leżąc w łóżku bo nie będzie pielęgniarki aby paną  zasraną d**ę umyć.  

Panie Leszku!!! Nie ma pan zielonego pojęcia o pracy pielęgniarek. Mało tego, pisze pan bzdury na temat rozchwytywania polskich pielęgniarek w krajach Europy Zachodniej. Pisze pan że jesteśmy aroganckie, zarozumiałe, roszczeniowe ? Widzę że nie miał pan styczności ze szpitalem, opieką nad osobami chorymi i umierającymi. Życzę panu aby pan zgnił we własnych odchodach leżąc w łóżku bo nie będzie pielęgniarki aby paną  zasraną d**ę umyć.  

rozwiń
Avatar
Krwinka / 9 kwietnia 2015 r. o 16:18

Jestem pielegniarka od 2 lat i pomimo małego stażu pracy uważam że wypowiedzi powyzszych osób które krytykują i obrażają nasz cieżki, niedoceniany zawód są mało inteligentni skoro tak twierdzą. Ludzie ogarnijcie się !!!!!!!! Nie macie zielonego pojecia o naszej pracy każdy oddział jest inny ma inna speceyfikę. Popieram pomysł o strajku w 100 %, i oby tym razem przyniusł pożądany efekt w każdym mieście Polski. Panie do boju !!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
ewa / 17 marca 2015 r. o 22:27

pani bez , a co pani robiła jak pani odwiedzała swoich bliskich w szpitalu ?, z pewnościa tylko pytała pani chorych  na sali co też dziaiaj   panie pielęgniarki zrobiły przy chorym. 

Niech pani wpadnie na kilka dyżurów i popracuje  a na pewno pani zmieni zdanie 

a nie wie czy pani wie że pani obowiązkiem jest  brać czynny udział w pielęgnacji chorych  

niech pani nie smaruje , nikt tego od pani nie oczekuje

No tego to droga pani pielegniarko nie wiedziałam że moim obowiązkiem jest jako rodziny pacjenta jest brać czynny udział w pielęgnacji chorych. Więc od czego są pelęgniarki? Opiekę nad chorym to mogę w domu sprawować a w szpitalu to jest obowiązek pracownika szpitala. Więc pielęgniarko nie siedz na forum Dziennika tylko do roboty

To juz wiesz wredna babo wiec bierz sie do roboty i jak przyjdziesz paniusiu w odwiedziny to zmien brudnego pampersa!!!

To juz wiesz wredna babo wiec bierz sie do roboty i jak przyjdziesz paniusiu w odwiedziny to zmien brudnego pampersa!!!

rozwiń
Avatar
Leszek / 27 lutego 2015 r. o 09:58

Nie ulega wątpliwości, że praca jest trudna, mało płatna. Natomiast inną kwestią jest mentalność naszych polskich pielęgniarek. Zaozumiałość, roszczeniowość, wiecznie niezadowolone, strasznie wysokie mniemanie o sobie.

Są niby rozchwytywane na Zachodzie. Bzdura. Pracodawcy już się na polskich pielęgniarkach poznali. Fama początkowa jest , po czasie mają dosyć Polek i wolą inne nacje, mniej marudne i mniej roszczeniowe. 2 polskie pielęgniarki i od razu  trzy partie i związki zawodowe.

Avatar
mordotymoja / 24 lutego 2015 r. o 08:29

Oprócz niskich poborów to wszechpanujący mobbing.Pacjenci dopiero widzą problem jak zaczynają ciężko chorować,bo tak normalnie to pielęgniarka kojarzy mu się z długonogą ,w mini mundurku laską z filmów erotycznych.A tak normalnie to my mamy oprócz pracy i brak warunków do tej pracy jakieś dziwne układy i powiązania wyżej.Do nikogo nie zwrócisz się.Chichrające panie tu i tam za składkowe pieniądze,bo te panie lubią być w ;przódzi;ha,ha ,ha.

Avatar
jula / 12 lutego 2015 r. o 15:41

Siostro we łbie się siostrze przewróciło? Jeśli ja jako odwiedzająca chorego będe się nim zajmować co wtedy siostra będzie robiła? Nie chcę siostrze pracy odbierac. Przęcież dla was drogie panie najważniejsze jest dobro pacjenta.Prawda? Nie podoba sie sistrom praca to proszę zmienić zawód ,anie wołać wiecznie o wiecej kasy. A jeśli chodzi o smarowanie to oczekujecie tego i to bardzo ,miałam okazję sie o tym przekonać ...Nie pozdrawiam

bardzo oczekujemy tak...? nie masz najmniejszego pojęcia o naszym zawodzie i stawiasz wszystkich pod jedną kreską ale jak widać mierzysz wszystkich swoją miarą bo pewnie sama uważasz się za kolejny cud świata i że wszystko ci się należy... Żal...
bardzo oczekujemy tak...? nie masz najmniejszego pojęcia o naszym zawodzie i stawiasz wszystkich pod jedną kreską ale jak widać mierzysz wszystkich swoją miarą bo pewnie sama uważasz się za kolejny cud świata i że wszystko ci się należy... Żal... rozwiń
Avatar