Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 listopada 2013 r.
16:42
Edytuj ten wpis

Pierwsza nitka Filaretów już przejezdna

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 7 A A
 (Dominik Smaga)
(Dominik Smaga)

Otwarta dla ruchu jest już jedna jezdnia ul. Filaretów, ta biegnąca po stronie os. Skarpa i os. Prusa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ta nitka dwupasmówki jest gotowa, podobnie wiadukt po tej stronie. Tyle, że jedno z drugim nie bardzo się zgrało.

Pośmiewiskiem dla pieszych i kierowców stało się przejście przez wspomnianą jezdnię wyznaczone przed wjazdem na wiadukt (na zdjęciu).

Po obu stronach zebry znajdują się... barierki energochłonne wiaduktu. I to pomimo zapewnień miasta, że przebudowa ul. Filaretów prowadzona jest pod jego stałym nadzorem.

Otwarcie drugiej jezdni uzależnione jest od ukończenia przebudowy drugiego wiaduktu. Miasto nadal podtrzymuje stwierdzenia, że chce, aby wykonawca uporał się z tym do 15 listopada.

W takim terminie, zgodnie z umową, gotowe miały być obie jezdnie. Jednocześnie na prośbę firmy remontującej wiadukt urzędnicy zgodzili się jednak na przesunięcie terminu o tydzień, czyli do 22 listopada.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 listopada 2013 r. o 09:19
0

jak wiać jaki Urząd MIasta taki nadzór!!! Typowe dla lubelskich urzędników...

Avatar
Snow / 11 listopada 2013 r. o 21:51
0

MPK dalej będzie jeździła objazdami ?? Ktoś może wytłumaczyć to bo na stronie mpk lublin dalej jest informacja o objazdach...

Tak, MPK będzie dalej jeździło objazdami. Pamiętam, ze we wcześniejszych artykułach wypowiadał się rzecznik :) Dopiero przy całkowitym otwarciu Filaretów MPK wróci na swoje strasy.

Avatar
John / 11 listopada 2013 r. o 21:10
0

MPK dalej będzie jeździła objazdami ?? Ktoś może wytłumaczyć to bo na stronie mpk lublin dalej jest informacja o objazdach...

Avatar
Snow / 11 listopada 2013 r. o 20:38
0

Znając życie taki był projekt budowy. A przecież nie zrobią inaczej niż w projekcie. Oby ta jedna nitka trochę rozładowała przejazd.

Avatar
abc / 11 listopada 2013 r. o 20:28
0

Jeśli taki stan rzeczy z tym przejściem nie będzie się ciągnął przez rok to w porządku, ot remont, trwające prace i przebudowa. Nie ma jeszcze co się nadmiernie zachwycać.

Bardziej zasadne pytania w związku z tym artykułem i jutrzejszym dniem to co z komunikacją miejską, domyślamy się, iż dalej na objazdach, co z kierowcami rano oraz popołudniu, bo chyba każdy chciałby w miarę szybko dojechać do roboty czy szkoły i tak samo z niej wrócić.

Pojawia się też kolejne pytanie - co ze skrzyżowaniem przy Poczekajce i czy przynajmniej w jedną stronę (LSM i Czubów), na ten moment, nie mogla by już wrócić komunikacja miejska. Na Leszczyńskiego może w jedną stronę jeździć normalnie, a w drugą objazdem. Ile można.

Jeśli taki stan rzeczy z tym przejściem nie będzie się ciągnął przez rok to w porządku, ot remont, trwające prace i przebudowa. Nie ma jeszcze co się nadmiernie zachwycać.

Bardziej zasadne pytania w związku z tym artykułem i jutrzejszym dniem to co z komunikacją miejską, domyślamy się, iż dalej na objazdach, co z kierowcami rano oraz popołudniu, bo chyba każdy chciałby w miarę szybko dojechać do roboty czy szkoły i tak samo z niej wrócić.

Pojawia się też kolejne pytanie - co ze skrzyżowaniem przy Poczekajce i czy przynajmn... rozwiń

Avatar
iya / 11 listopada 2013 r. o 19:21
0

przejście będzie służyć do nauki biegu przez płotki - genialne, bo lubelskie !

Avatar
Gość / 11 listopada 2013 r. o 19:20
0

"Po obu stronach zebry znajdują się... barierki energochłonne wiaduktu. I to pomimo zapewnień miasta, że przebudowa ul. Filaretów prowadzona jest pod jego stałym nadzorem."

:)

Avatar
Gość / 12 listopada 2013 r. o 09:19
0

jak wiać jaki Urząd MIasta taki nadzór!!! Typowe dla lubelskich urzędników...

Avatar
Snow / 11 listopada 2013 r. o 21:51
0

MPK dalej będzie jeździła objazdami ?? Ktoś może wytłumaczyć to bo na stronie mpk lublin dalej jest informacja o objazdach...

Tak, MPK będzie dalej jeździło objazdami. Pamiętam, ze we wcześniejszych artykułach wypowiadał się rzecznik :) Dopiero przy całkowitym otwarciu Filaretów MPK wróci na swoje strasy.

Avatar
John / 11 listopada 2013 r. o 21:10
0

MPK dalej będzie jeździła objazdami ?? Ktoś może wytłumaczyć to bo na stronie mpk lublin dalej jest informacja o objazdach...

Avatar
Snow / 11 listopada 2013 r. o 20:38
0

Znając życie taki był projekt budowy. A przecież nie zrobią inaczej niż w projekcie. Oby ta jedna nitka trochę rozładowała przejazd.

Avatar
abc / 11 listopada 2013 r. o 20:28
0

Jeśli taki stan rzeczy z tym przejściem nie będzie się ciągnął przez rok to w porządku, ot remont, trwające prace i przebudowa. Nie ma jeszcze co się nadmiernie zachwycać.

Bardziej zasadne pytania w związku z tym artykułem i jutrzejszym dniem to co z komunikacją miejską, domyślamy się, iż dalej na objazdach, co z kierowcami rano oraz popołudniu, bo chyba każdy chciałby w miarę szybko dojechać do roboty czy szkoły i tak samo z niej wrócić.

Pojawia się też kolejne pytanie - co ze skrzyżowaniem przy Poczekajce i czy przynajmniej w jedną stronę (LSM i Czubów), na ten moment, nie mogla by już wrócić komunikacja miejska. Na Leszczyńskiego może w jedną stronę jeździć normalnie, a w drugą objazdem. Ile można.

Jeśli taki stan rzeczy z tym przejściem nie będzie się ciągnął przez rok to w porządku, ot remont, trwające prace i przebudowa. Nie ma jeszcze co się nadmiernie zachwycać.

Bardziej zasadne pytania w związku z tym artykułem i jutrzejszym dniem to co z komunikacją miejską, domyślamy się, iż dalej na objazdach, co z kierowcami rano oraz popołudniu, bo chyba każdy chciałby w miarę szybko dojechać do roboty czy szkoły i tak samo z niej wrócić.

Pojawia się też kolejne pytanie - co ze skrzyżowaniem przy Poczekajce i czy przynajmn... rozwiń

Avatar
iya / 11 listopada 2013 r. o 19:21
0

przejście będzie służyć do nauki biegu przez płotki - genialne, bo lubelskie !

Avatar
Gość / 11 listopada 2013 r. o 19:20
0

"Po obu stronach zebry znajdują się... barierki energochłonne wiaduktu. I to pomimo zapewnień miasta, że przebudowa ul. Filaretów prowadzona jest pod jego stałym nadzorem."

:)