Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2019 r.
19:24

Lublin: W tym miejscu dochodzi do wypadków. Mieszkańcy chcą świateł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
88 46 A A

O niezwłoczne zamontowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Nadbystrzyckiej apelują do władz Lublina mieszkańcy pobliskich osiedli. Ratusz ma dla nich tę samą odpowiedź, co zwykle: w budżecie miasta nie ma pieniędzy na ten cel. – Ile jeszcze osób musi zginąć? – pytają rozgoryczeni mieszkańcy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kierowca rozpędzonego samochodu na zakręcie traci panowanie nad kierownicą i pojazd rozbija się o słup. To częsty przebieg wypadków na najbardziej niebezpiecznym odcinku Nadbystrzyckiej między ul. Zana a ul. Jana Pawła II. Główną przyczyną tragedii jest tutaj nadmierna prędkość. Wolniejszej jazdy nie wymusza na kierowcach ani stan nawierzchni, bo obie jezdnie są względnie nowe, ani fotoradar, który zdemontowano już kilka lat temu wskutek zmian w polskim prawie.

Strach na pasach

– Samochody w tym rejonie niemal zawsze przekraczają dozwoloną przepisami prędkość. Konieczne jest spowolnienie ruchu – piszą mieszkańcy w liście dostarczonym do naszej redakcji. Spowolnienie miałoby polegać na ustawieniu sygnalizacji świetlnych na dwóch skrzyżowaniach: z Romantyczną (koło Lidla) oraz z ul. Magdaleny Brzeskiej (koło Stokrotki). Najbardziej zagrożeni czują się tutaj piesi. – Przechodzeniu przez te przejścia za każdym razem towarzyszy obawa, że zostanie się potrąconym – podkreślają autorzy listu popartego przez prawie 200 osób.

Nie ma pieniędzy

Jednak w sprawie montażu świateł nie zanosi się na przełom. – Najpierw trzeba by było opracować dokumentację projektową, ale w budżecie miasta nie ma pieniędzy na jej wykonanie – stwierdza odpowiada Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Nie jest to zaskoczeniem, miasto odpowiada w ten sposób już od kilku lat, mimo kolejnych próśb od mieszkańców upominających się o sygnalizację.

Tymczasem policja wcale nie upomina się w Urzędzie Miasta o zainstalowanie świateł. – Nie wnioskowaliśmy o sygnalizację przy skrzyżowaniu z ul. Brzeskiej, ani koło Romantycznej – przyznaje Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji. Dlaczego? – Światła, owszem, mogą zwiększać poczucie bezpieczeństwa, ale nie zawsze ma to odzwierciedlenie w statystykach.

Trzy życia w jeden rok

Według policji sygnalizacja nie musi poprawić sytuacji na ul. Nadbystrzyckiej. – Kierowcy, którzy zatrzymają się na czerwonym świetle, rzeczywiście pojadą dalej ze zdecydowanie mniejszą prędkością – przyznaje Fijołek. – Jednak część z tych, którzy z daleka zobaczą zielone światło, może wręcz przyspieszyć, żeby zdążyć przejechać. W efekcie wejdą w zakręt z jeszcze większą prędkością.
Właśnie na zakręcie poniżej skrzyżowania z Romantyczną zginęły w zeszłym roku trzy osoby. W jednym wypadku śmierć poniósł taksówkarz, który skończył zmianę i rozbił się na słupie. W drugim zdarzeniu zginęli dwaj młodzi mężczyźni: kierowca bez prawa jazdy i jego pasażer.

Zdaniem policjantów nie ma reguły mówiącej, że na skrzyżowaniach ze światłami jest bezpieczniej. – Na skrzyżowaniu Nadbystrzyckiej i Brzeskiej była w zeszłym roku jedna kolizja, a przy Romantycznej osiem. Tymczasem na skrzyżowaniu z ul. Zana, gdzie sygnalizacja działa od dawna, było siedem kolizji, a na skrzyżowaniu z ul. Jana Pawła doszło do ośmiu – wylicza Fijołek. – Najwięcej zależy tak naprawdę od kierujących.

Strach na chodniku

Mieszkańcy proszą nie tylko o światła, ale także o bariery, które oddzielałyby chodnik od jezdni biegnącej do centrum między stacją tankowania gazem a skrzyżowaniem z ul. Wigilijną. Kierowcy pędzą tu na złamanie karku, a piesi boją się, że prędzej czy później jakiś samochód wypadnie z jezdni i skosi idących chodnikiem pieszych.

– Brak jakiegokolwiek zabezpieczenia, przy prędkości rozwijanej na tym odcinku przez samochody w końcu doprowadzi do śmiertelnego wypadku – czytamy w liście od mieszkańców.

Ratusz nie wyklucza zainstalowania barier oddzielających chodnik od jezdni, choć nie obiecuje jeszcze, że zleci ich montaż. – Rozważymy to – deklaruje Kieliszek.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bzyk / 11 marca 2019 o 21:52
+18
Problemem są właśnie ci mieszkańcy , sami wyjeżdżają z Romantycznej wymuszając pierwszeństwo .
Avatar
michalek / 11 marca 2019 o 23:52
+15
Policja zamiast pilnować bezpieczeństwa w mieście to poluje na obwodnicy na tych ci na bezpiecznym odcinku jadą 130 a nie 120 km/h. Dostali nowe BMW i zapomnieli o mieście 
Avatar
Michal / 11 marca 2019 o 23:48
+13
Tam wystarczy patrol policji a nie światła. Wystarczy jak drogówka weźmie się do roboty
Avatar
Gość / 11 marca 2019 o 19:50
+13
Ludzie są durni - myślą, że jak będzie sygnalizacja to po problemie... Jak będą mieć zielone to będą lecieć lub jeszcze przyśpieszać na "późnym pomarańczowym". To nie piesi giną, a PASAŻEROWIE AUT. Jak ktoś lubi zapier**** to go sygnalizacja nie zatrzyma, a tylko koszty, koszty + zmniejszenie płynności ruchu.
Avatar
Loco / 12 marca 2019 o 09:06
+12
Tych dwóch co się zawinęło na latarniach to proszę nie liczyć . Wcześniej czy później , na Nadbystrzyckiej czy na Andersa czy poza Lublinem czekało by to samo. Jedni nazywają to przeznaczenie , drudzy głupotą , trzeci napiszą dobrze , że nikogo nie zabili
Avatar
pieszy / 11 marca 2019 o 22:33
+11
W pobliżu tych niebzpiecznych przejść nie mieszka żaden radny miasta lublin lub dyrektor Zarządu Dróg i Mostów. I nic nie zrobią aby zapewnić bezpieczeństwo pieszym. Ponadto, nikt nie wie kto teraz rządzi i odpowiada w Lublinie za oznakowanie ulic. Powołano z początkiem roku nowy wydział w Ratuszu A do dnia dzisiejszego nie ma ani dyrektora ani pracowników.
Avatar
FILUTEK z Lublina. / 12 marca 2019 o 03:27
+10
bardziej przydałaby się sygnalizacja na skrzyżowaniu z ul. Pozytywistów. tam naprawdę nie widać nadjeżdżających z dołu. z przejścia przy Lidlu w obie strony widać ulicę na odległość kilkuset metrów. jest wysepka. myślcie i patrzcie w obie strony.
Avatar
Gość / 11 marca 2019 o 20:55
+10
Zlikwidować przejście i po bólu.
 Wystarczy egzekwować przepisy.
Avatar
Gość / 11 marca 2019 o 19:54
+9
Zamiast świateł proponował bym kładkę z windą dla osób niepełnosprawnych w grę wchodziło jeszcze przejście podziemne ale jak widać w jakim są stanie te co są jak to się mówi syf kiła i mogiła To już lepiej kładka bo przy yntelygencyji naszych pożal się Boże kierowców sygnalizacja do najbezpieczniejszych nie będzie należała bo zawsze znajdzie się idioty który nie zauważy że ma czerwone światło ale jemu się spieszy i nie będzie sobie dupy za przeproszeniem zawracał jakimś czerwonym światłem albo jeden się zatrzyma to drugi nie odpuści i potrąci pieszego na zielonym a tak kładka z windą będzie solidna bezpieczna i wygodna dla niepełnosprawnych
Zamiast świateł proponował bym kładkę z windą dla osób niepełnosprawnych w grę wchodziło jeszcze przejście podziemne ale jak widać w jakim są stanie te co są jak to się mówi syf kiła i mogiła To już lepiej kładka bo przy yntelygencyji naszych pożal się Boże kierowców sygnalizacja do najbezpieczniejszych nie będzie należała bo zawsze znajdzie się idioty który nie zauważy że ma czerwone światło ale jemu się spieszy i nie będzie sobie dupy za przeproszeniem zawracał jakimś czerwonym światłem albo jeden się zatrzyma to drugi nie odpuści i potr... rozwiń
Avatar
Gość / 11 marca 2019 o 19:44
+9
W lecie z przejazdu rowerowego przed ul. Nadbystrzycką korzystają codziennie tysiące osób. Przydałoby się poprawienie ich bezpieczeństwa. Przejeżdżania przez jednię po której samochody poruszają się o wiele za szybko, nie ustępują pierwszeństwa rowerzystom, a także wyprzedzają i omijają na przejściu/przejeździe jest bardzo niebezpieczne. Potwierdzeniem moich słów są wypadnięcia samochodów z drogi do których dochodzi dość często.
Avatar
lolopj / 15 marca 2019 o 06:48
+1
Po co światła? Progi zwalniające w regularnych odstępach też załatwią sprawę. Mechanicy zarobią, a więc i ci, u których zostawią pieniąże, że o fiskusie nie wspomnę..
Avatar
Gość / 14 marca 2019 o 19:32
+1
Przyczyną jest brak mózgu u kierowców a nie brak świateł barier czy innych "systemów bezpieczeństwa". Najlepszym takim "systemem" jest rozum ale jak widać na lubelskich drogach od lat panuje awaria tego systemu i nie zanosi się na poprawę... być może zaostrzenie kar i przede wszystkim egzekwowanie ich było by jakimś rozwiązaniem... a pókico będziemy się bać chodzić i jeździć... przykry stan rzeczy... pozdrawiam.
Avatar
jestem robotem / 13 marca 2019 o 16:52
-1
ludzie czy naprawdę nie rozumiecie niema pieniędzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Kośminek / 13 marca 2019 o 06:31
+2
powinni zdemontować nieczynną od roku sygnalizację Krańcowa-Elektryczna i tam przenieść bo tu bezużyteczna!
Avatar
Mysza / 12 marca 2019 o 22:01
+1
Skrzyżowanie Zelwerowicza i Bohaterów Września też potrzebuje świateł, był już wypadek śmiertelny!
Avatar
Gość / 12 marca 2019 o 19:43
+1
"Zamiast świateł proponował bym kładkę z windą" - windy na osobówki jeszcze są. Ale co z autobusami i ciężarówkami?
Avatar
Egz / 12 marca 2019 o 16:35
-2
Nie chodzić i nie jeździć tą drogą. Nie będzie wypadków.
Avatar
Bert / 12 marca 2019 o 13:23
+1
nie ma pieniędzy bo poszły na referendum ws. górek
Avatar
witoldzik / 12 marca 2019 o 12:02
+6
Niech ratusz kupi jeszcze kilka "ławek" tzn PARKLETÓW za 100 tys zł to pieniążki będą. Biurwy
Avatar
Adam / 12 marca 2019 o 11:37
+1
potrzebne światła na wysokości Pozytywistów ! nie czekajmy na ofiary śmiertelne !
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Do wymarzonych szkół dostaną się tylko najlepsi". Będą nowe zasady naboru do szkół średnich w Lublinie

"Do wymarzonych szkół dostaną się tylko najlepsi". Będą nowe zasady naboru do szkół średnich w Lublinie 0 1

Na prośbę rodziców władze Lublina zmienią zasady tegorocznego naboru do szkół średnich. Rodzice prosili, by każdy uczeń mógł składać dokumenty w dowolnej liczbie szkół, a nie tylko w trzech. Ratusz zgadza się na pięć.

Konkurs plastyczny z nagrodami!

Konkurs plastyczny z nagrodami! 0

Już po raz siódmy organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży promujący efekty realizacji unijnych projektów. Prace można składać do 19 kwietnia.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 marca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 marca 2019 r. 0 0

Polska – Łotwa 2:0. Jesteśmy liderami grupy G
film

Polska – Łotwa 2:0. Jesteśmy liderami grupy G 0 1

W drugim meczu eliminacji do Euro 2020 Polska pokonała na PGE Stadionie Narodowym Łotwę 2:0. Oba gole „Biało-Czerwoni” zdobyli po przerwie, a ich autorami byli Robert Lewandowski i Kamil Glik

Zamość: Szkoły kuszą kandydatów podczas dni otwartych [zdjęcia]
galeria

Zamość: Szkoły kuszą kandydatów podczas dni otwartych [zdjęcia] 0 0

W minionym tygodniu na dzień otwarty zaprosiły I LO w Zamościu oraz w Zespole Szkół Mundurowych w Zamościu.

Puławy: Licealiści sadzą drzewka przy szkołach i przedszkolach
galeria

Puławy: Licealiści sadzą drzewka przy szkołach i przedszkolach 0 0

Grupa uczniów II LO im. Komisji Edukacji Narodowej zasadziła drzewka przy miejskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Dzięki nim, dzieci dowiedziały się także o tym, jak ważna jest segregacja śmieci, recykling oraz znaczenia zieleni dla środowiska.

To jedna z największych inwestycji w mieście. Tak będzie wyglądać kompleks basenów [zdjęcia z budowy, wizualizacje]
galeria

To jedna z największych inwestycji w mieście. Tak będzie wyglądać kompleks basenów [zdjęcia z budowy, wizualizacje] 37 3

Budowa kompleksu basenów idzie zgodnie z planem. Ściany krytej pływalni widać już zza ogrodzenia placu budowy. Za nieco ponad miesiąc budowa zasadniczej konstrukcji budynku basenów krytych zostanie zakończona i rozpoczną się kolejne roboty budowlano-instalacyjne.

Nie czekają, aż ktoś posprząta Lublin, tylko robią to sami. Już po raz trzeci, a będą kolejne akcje [zdjęcia]
galeria

Nie czekają, aż ktoś posprząta Lublin, tylko robią to sami. Już po raz trzeci, a będą kolejne akcje [zdjęcia] 230 8

Już po raz trzeci grupa ochotników sprzątała w sobotę zaśmiecone zakątki Lublina. Skrzyknęli się przez internet i zapowiadają kolejne porządki w najbliższą sobotę. Dołączyć może każdy, kto ma czas i chęci.

Nocne ABeCadło. Te litery powstają z myślą o Nocy Kultury
galeria

Nocne ABeCadło. Te litery powstają z myślą o Nocy Kultury 0 0

Noc Kultury będzie w tym roku z 1 na 2 czerwca. Są miejsca w mieście gdzie już trwają przygotowania.

Wisła II – Granit 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Wisła II – Granit 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 1 5

Udany mecz młodych puławian. Podopieczni Roberta Złotnika pokonali 2:0 Granit Bychawa

Spontaniczna akcja ekologiczna w Poniatowej. "Trochę pracy włożone i aż miło na duchu"
Alarm 24
galeria

Spontaniczna akcja ekologiczna w Poniatowej. "Trochę pracy włożone i aż miło na duchu" 79 3

– Wspólnie z kolegą charytatywnie zrobiliśmy małą akcję „zielona Poniatowa”. Efekty na zdjęciu. Trochę pracy włożone i aż miło na duchu. Apel do wszystkich brudasów sprzątajcie po sobie w lesie śmiecie. Zachęcamy do podobnych akcji – napisał do nas Czytelnik i wysłał zdjęcia robione przed akcją i po.

Tomasovia - Polesie 0:0. Obie drużyny mogły wygrać

Tomasovia - Polesie 0:0. Obie drużyny mogły wygrać 0 0

Długo Tomasovia toczyła wyrównany bój z Polesiem. Spotkanie nabrało rumieńców w ostatnim kwadransie. Mogli wygrać jedni, mogli drudzy, ale nikomu nie udało się ostatecznie strzelić zwycięskiego gola

Galeria Chełm z kamieniem węgielnym. Zakupy za rok

Galeria Chełm z kamieniem węgielnym. Zakupy za rok 5 1

Prace na budowie trwają od miesiąca ale kamień węgielny pod budowę Galerii Chełm wmurowano w piątek.

Omega  – Tanew  5:5. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Omega – Tanew 5:5. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

Takich emocji w Starym Zamościu przewidzieć nie mógł nikt. Tamtejsza Omega i Tanew Majdan Stary rozegrały iście szalone zawody zakończone hokejowym remisem 5:5, a po końcowym gwizdku obie strony odczuwały duży niedosyt

Będzie nowy starosta kraśnicki? "Temat zmiany rzeczywiście jest dyskutowany"

Będzie nowy starosta kraśnicki? "Temat zmiany rzeczywiście jest dyskutowany" 28 12

Może się to stać już w środę, na najbliższej sesji Rady Powiatu. Zarówno obecny starosta jak też wymieniany na jego następcę nie chcą komentować tej sprawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.