Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2010 r.
20:01
Edytuj ten wpis

PiS i PO dogadały się w Lublinie. Są nowi zastępcy prezydenta

0 8 A A

Koalicja PO–PiS w lubelskim Ratuszu jest już przypieczętowana. Prezydent Krzysztof Żuk (PO) i przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk (PiS) podpisali w czwartek uroczyście "deklarację samorządową”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokument ma ledwie pół strony i mowa w nim tylko o "odpowiedzialnej współpracy” "podnoszeniu standardów” i "poszanowaniu reguł”. I ani słowa o personaliach.

PiS dostał wpływ na część zadań Ratusza: we wtorek ze wskazania tego klubu fotel zastępcy prezydenta obejmie Grzegorz Siemiński (na zdjęciu), obecny wiceprezes MPK. Wcześniej musi go odwołać rada nadzorcza spółki, która zbierze się w poniedziałek. To już oficjalna informacja.

– Pan Siemiński będzie nadzorował ZTM i komunikację miejską nie tylko w zakresie bieżącego funkcjonowania – mówi Krzysztof Żuk. Nowy zastępca ma też pilotować duży unijny projekt przebudowy komunikacji.

Zastępcą prezydenta formalnie jest też już Zbigniew Wojciechowski. Ma odpowiadać m.in. za sprawy społeczne. – Przejął teraz zadania pani Elżbiety Kołodziej-Wnuk – mówi prezydent.

Trzeci z nowych zastępców, Stanisław Kalinowski, obecnie prezes LPEC, zostanie powołany z początkiem stycznia. – Ma uruchomić najważniejsze inwestycje i zarządzać projektami – wyjaśnia Żuk. Chodzi m.in. o przedłużenie Mełgiewskiej i budowę stadionu. Na razie tą działką zajmować ma się prezydent.

Które dokładnie wydziały będą podlegać poszczególnym zastępcom – ostatecznych decyzji nie ma. Możliwe, że sportem nie zajmie się ani Wysocki, ani Wojciechowski, ale osobiście Żuk. Brak też rozstrzygnięć co do tego, jaką rolę ma pełnić Krzysztof Łątka, obecnie dyrektor Departamentu Rozwoju i czy powołani zostaną inni szefowie departamentów.

Po niedzieli prezydent powoła też czterech doradców, w tym Krzysztofa Szydłowskiego (SdPl). Stanowisko dla niego to wynik porozumienia Żuka z Sierakowską przed drugą turą wyborów. Szydłowski ma pomagać przy programach finansowanych z zewnętrznych źródeł. Będą też zastępcy ds. pozyskiwania inwestorów i partnerstwa wschodniego. Nie wszyscy trafią na etaty, ale Szydłowski trafi.

Byli zastępcy prezydenta dostali wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy. Elżbieta Kołodziej-Wnuk miesięczne, Stanisław Fic kwartalne. Nie zgodzili się na rozwiązanie umów za porozumieniem stron. (drs)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
icek / 17 grudnia 2010 r. o 11:39
rozumiem ze znasz 5 jezyków i masz 3 faktultety. nie chca cie wziac do pracy.w prywatnej firmie(korporacji) z takimi kwalifikacjami zarobisz 5 razy tyle co Ratuszu




[quote name='Gość' timestamp='1292574515' post='407151']
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i znał 5 języków to i tak się nie dostanie, bo za wszelką cenę trzeba upchnąć matoła z poparciem wujka, stryjka, matki, ojca itd pracujących już w spółce lub urzędzie.
Nie dziwię się, że to miasto wymiera, a liczba jego mieszkańców z roku na rok maleje. Lublin to taka opleciona układami zapyziała, zakompleksiona osada na wschodzie Polski bez perspektyw, bez miejsc pracy, bez wizji rozwoju.
Lublin na każdym kroku to kolesiostwo, syf, szambo, dziadostwo, zakompleksieni ludzie i najniższe w Polsce pensje (jałumużny).
[/quote]
rozumiem ze znasz 5 jezyków i masz 3 faktultety. nie chca cie wziac do pracy.w prywatnej firmie(korporacji) z takimi kwalifikacjami zarobisz 5 razy tyle co Ratuszu




[quote name='Gość' timestamp='1292574515' post='407151']
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i... rozwiń
Avatar
politycy to zlodzieje / 17 grudnia 2010 r. o 10:27
>>Byli zastępcy prezydenta dostali wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy. Elżbieta Kołodziej-Wnuk >>miesięczne, Stanisław Fic kwartalne. Nie zgodzili się na rozwiązanie umów za porozumieniem stron
Zawsze wydawalo mi sie ze pOLITYCY pracuja na czas okreslony (od wyborow do wyborow), a przy tym sposobie zatrudnienia nei ma wypowiedzen. Ich oczywiscie prawo nie obowiazuje i ZLODZIEJE dostaja wypowiedzenia. Wstyd i hanba. Nieudolni politycy rozgrabiaja ten kraj od ponad 20 lat a spoleczenstwo nic z tym nie robi.

Polsce pomoze tylko relowucja
Avatar
LU-B / 17 grudnia 2010 r. o 10:17
czy ktoś zna dokonania nowych zastępców p. Żuka bo według mojej wiedzy przesiedzieli ostatnie ok. dwa lata w LPCU/ MPK i nic nie wynikało z ich pracy ? jesli tak będą rządzić miastem to gratuluje
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 09:28
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i znał 5 języków to i tak się nie dostanie, bo za wszelką cenę trzeba upchnąć matoła z poparciem wujka, stryjka, matki, ojca itd pracujących już w spółce lub urzędzie.
Nie dziwię się, że to miasto wymiera, a liczba jego mieszkańców z roku na rok maleje. Lublin to taka opleciona układami zapyziała, zakompleksiona osada na wschodzie Polski bez perspektyw, bez miejsc pracy, bez wizji rozwoju.
Lublin na każdym kroku to kolesiostwo, syf, szambo, dziadostwo, zakompleksieni ludzie i najniższe w Polsce pensje (jałumużny).
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i znał 5 języków to i tak się nie dostanie, bo za wszelką cenę trzeba upchnąć matoła z poparciem wujka, stryjka, matki, ojca itd pracujących już w spółce lub urzędzie.
Nie dziwię się, że to miasto wymiera, a liczba jego mieszkańców z roku na rok maleje. Lublin to taka opleciona ... rozwiń
Avatar
kiks / 17 grudnia 2010 r. o 09:15
Zatrudnienie prezydenta i wiceprezydentów powinno formalnie wygasać z końcem kadencji. Od początku wiadomo bowiem, że okres ich zatrudnienia jest czteroletni, a termin kolejnych wyborów na kilka miesięcy naprzód znany. Inny wariant, to wypowiadanie przez odpowiedni organ tych umów z wyprzedzeniem. A tak mamy sytuację, ze każdy z tych, często zwykłych nierobów, pobierał będzie sowite wynagrodzenie jeszcze przez kwartał ... To tak w temacie poszukiwanych obecnie oszczędnosci budżetowych.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 09:07
[quote name='k' timestamp='1292533440' post='406988']
FELIN PROSI O PRZEDSZKOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie czekajcie na łaskę,załóżcie sami!
Avatar
k / 16 grudnia 2010 r. o 22:04
FELIN PROSI O PRZEDSZKOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
pfff... / 16 grudnia 2010 r. o 20:45
Pani autor, albo panie autorze, a jacy są jeszcze inni dyrektorzy departamentów oprócz Łątki, których Żuk mógłby odwołać?
Avatar
icek / 17 grudnia 2010 r. o 11:39
rozumiem ze znasz 5 jezyków i masz 3 faktultety. nie chca cie wziac do pracy.w prywatnej firmie(korporacji) z takimi kwalifikacjami zarobisz 5 razy tyle co Ratuszu




[quote name='Gość' timestamp='1292574515' post='407151']
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i znał 5 języków to i tak się nie dostanie, bo za wszelką cenę trzeba upchnąć matoła z poparciem wujka, stryjka, matki, ojca itd pracujących już w spółce lub urzędzie.
Nie dziwię się, że to miasto wymiera, a liczba jego mieszkańców z roku na rok maleje. Lublin to taka opleciona układami zapyziała, zakompleksiona osada na wschodzie Polski bez perspektyw, bez miejsc pracy, bez wizji rozwoju.
Lublin na każdym kroku to kolesiostwo, syf, szambo, dziadostwo, zakompleksieni ludzie i najniższe w Polsce pensje (jałumużny).
[/quote]
rozumiem ze znasz 5 jezyków i masz 3 faktultety. nie chca cie wziac do pracy.w prywatnej firmie(korporacji) z takimi kwalifikacjami zarobisz 5 razy tyle co Ratuszu




[quote name='Gość' timestamp='1292574515' post='407151']
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i... rozwiń
Avatar
politycy to zlodzieje / 17 grudnia 2010 r. o 10:27
>>Byli zastępcy prezydenta dostali wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy. Elżbieta Kołodziej-Wnuk >>miesięczne, Stanisław Fic kwartalne. Nie zgodzili się na rozwiązanie umów za porozumieniem stron
Zawsze wydawalo mi sie ze pOLITYCY pracuja na czas okreslony (od wyborow do wyborow), a przy tym sposobie zatrudnienia nei ma wypowiedzen. Ich oczywiscie prawo nie obowiazuje i ZLODZIEJE dostaja wypowiedzenia. Wstyd i hanba. Nieudolni politycy rozgrabiaja ten kraj od ponad 20 lat a spoleczenstwo nic z tym nie robi.

Polsce pomoze tylko relowucja
Avatar
LU-B / 17 grudnia 2010 r. o 10:17
czy ktoś zna dokonania nowych zastępców p. Żuka bo według mojej wiedzy przesiedzieli ostatnie ok. dwa lata w LPCU/ MPK i nic nie wynikało z ich pracy ? jesli tak będą rządzić miastem to gratuluje
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 09:28
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i znał 5 języków to i tak się nie dostanie, bo za wszelką cenę trzeba upchnąć matoła z poparciem wujka, stryjka, matki, ojca itd pracujących już w spółce lub urzędzie.
Nie dziwię się, że to miasto wymiera, a liczba jego mieszkańców z roku na rok maleje. Lublin to taka opleciona układami zapyziała, zakompleksiona osada na wschodzie Polski bez perspektyw, bez miejsc pracy, bez wizji rozwoju.
Lublin na każdym kroku to kolesiostwo, syf, szambo, dziadostwo, zakompleksieni ludzie i najniższe w Polsce pensje (jałumużny).
SZAMBO, NEPOTYZM, UKŁADY I UKŁADZIKI, KOLESIOSTWO, ZAŁATWIACTWO, CWANIACTWO to prawdziwy obraz ratusza, miejskich spółek i lubelskich urzędów w ogóle. Liczy się tylko i wyłącznie legitymacja partyjna i układy. Ktoś kto nie ma znajomości choćby miał 3 fakultety i znał 5 języków to i tak się nie dostanie, bo za wszelką cenę trzeba upchnąć matoła z poparciem wujka, stryjka, matki, ojca itd pracujących już w spółce lub urzędzie.
Nie dziwię się, że to miasto wymiera, a liczba jego mieszkańców z roku na rok maleje. Lublin to taka opleciona ... rozwiń
Avatar
kiks / 17 grudnia 2010 r. o 09:15
Zatrudnienie prezydenta i wiceprezydentów powinno formalnie wygasać z końcem kadencji. Od początku wiadomo bowiem, że okres ich zatrudnienia jest czteroletni, a termin kolejnych wyborów na kilka miesięcy naprzód znany. Inny wariant, to wypowiadanie przez odpowiedni organ tych umów z wyprzedzeniem. A tak mamy sytuację, ze każdy z tych, często zwykłych nierobów, pobierał będzie sowite wynagrodzenie jeszcze przez kwartał ... To tak w temacie poszukiwanych obecnie oszczędnosci budżetowych.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2010 r. o 09:07
[quote name='k' timestamp='1292533440' post='406988']
FELIN PROSI O PRZEDSZKOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie czekajcie na łaskę,załóżcie sami!
Avatar
k / 16 grudnia 2010 r. o 22:04
FELIN PROSI O PRZEDSZKOLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
pfff... / 16 grudnia 2010 r. o 20:45
Pani autor, albo panie autorze, a jacy są jeszcze inni dyrektorzy departamentów oprócz Łątki, których Żuk mógłby odwołać?