Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 maja 2021 r.
13:13

Pisklę sokoła zostało otrute. Tą samą substancją, która zabiła ptaki dwa lata temu

Autor: Zdjęcie autora agdy
214 13 A A
Jedno z trójki piskląt śmiertelnie się zatruło
Jedno z trójki piskląt śmiertelnie się zatruło

Młoda samica sokoła z lubelskiego gniazda została zatruta tą samą substancją, która zabiła pisklęta w 2019 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Potwierdziły się przypuszczenia, że młody sokół który padł w gnieździe na kominie elektrociepłowni tydzień temu został otruty.

– 14 maja przekazano młodego sokoła, który nie przeżył, do Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach w celu przeprowadzenia badań toksykologicznych. Nasz pracownik złożył na policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa – mówił Paweł Okapa, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Lublinie Wrotków na kominie którego znajduje się gniazdo.

W 2019 roku stwierdzono, że u sokołów doszło do zatrucia karbofuranem – pestycydem, środkiem owadobójczym, stosowanym w ubiegłych latach głównie w uprawie tytoniu i kukurydzy, zakazanym decyzją Komisji Europejskiej w 2008 r.

Teraz jest identycznie, z tym, że toksycznej substancji znaleziono znacznie mniej. Ale tyle, by pisklę nie przeżyło. Analiza wykazała też obecność związków stosowanych w trutce na szczury.

Nadal nie wiadomo jakie są losy dorosłego samca Łupka. Obserwatorzy ptaków, które od kilku lat żyją na kominie elektrociepłowni na Wrotkowie są przekonani, że także został otruty.

Choć wielu komentujących wskazuje na osoby, które trzymają gołębie, jako na sprawców kolejnej fatalnej sytuacji w sokolim gnieździe, to sytuacja nie jest jednoznaczna.

Jak nieoficjalnie komentują specjaliści, upolowane przez sokoły gołębie nie musiały przynieść trucizny na piórach. Mogły zjeść coś zatrutego. Okazuje się, że substancja śmiertelna dla sokołów nie szkodzi gołębiom. Dlatego pojawia się pytanie, czy gołębie miały dostęp do toksycznych substancji przypadkiem czy ktoś karmił je specjalnie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 15:51
+28
Napisałem to dla ciebie BESTIO w 2019 roku, teraz to powtórzę. Jakim trzeba być skończonym s….m, jaka ‘cię bestio” ……… urodziła, żeby z ukrycia jak ostatni tchórz podesłać malutkim, jeszcze nieporadnym i bezbronnym pisklętom sokoła zatrutego gołębia. Jestem przekonany, że oglądałeś swój bestialski czyn, jak cała Polska. Widziałeś jak malutkie, bezbronne pisklęta piszczą z bólu, głośniej i coraz głośniej, trzęsą się w konwulsjach a podtruta matka czołga się do swoich piskląt, przytula się do nich własnym ciałem i osłania czule szeroko rozpostartym skrzydłem, żeby utulić ból i cierpienie swoich dzieci, żeby je ratować. Ale to nic nie dało. Niedługo później sama dostaje silnych konwulsji i przeraźliwie piszczy, bo nie wie, co się dzieje. Przecież tylko nakarmiła troskliwie swoje dzieci. I tak przez 20 minut maluteńkie pisklęta konają wstrząsane konwulsjami, w potwornym bólu i cierpieniu, piszcząc w sposób przejmujący, przeszywający do bólu mózg normalnego człowieka. Czy jesteś BESTIO z siebie zadowolony?. A teraz przesłanie dla BESTI – zapamiętaj karma zawsze wraca, czasami ze zdwojoną siłą. Jeżeli jesteś sam, to pół biedy, będziesz zdychał w samotności. Jeżeli jednak masz rodzinę, żonę i dzieci, to biada im, bo ściągnąłeś na nich właśnie nieszczęście, może na wiele pokoleń. A jak może wyglądać twoja karma?. Hipotetycznie może wyglądać tak: jedziesz samochodem z rodziną, żoną i dziećmi. Wpadasz samochodem na słup /nie na drzewo, tylko na słup, który wybudowali ludzie/, wypadasz z samochodu, jesteś cały połamany nie możesz się poruszyć, ale wszystko widzisz i słyszysz. Patrzysz na wrak swojego samochodu, w którym została twoja BESTIO rodzina, widzisz jak spod maski zaczyna się wydobywać czarny dym, po chwili widzisz pierwsze jęzory ognia. Słyszysz krzyki wołania o pomoc i przeraźliwe piski żony i swoich dzieci, głośniejsze i coraz głośniejsze, jak u sokołów. Ale nie możesz nic zrobić, możesz tylko patrzeć na kule ognia trawiącą twoją rodzinę i słyszeć przeszywając e do bólu twój pusty czerep przeraźliwe piski. Po 20 minutach nastaje nagła cisza, nie do wytrzymania, ogień przygasa. W dali słyszysz odgłos syren karetki, bo nawet taką BESTIĘ, jak ty normalni ludzie ratują. Przeżyłeś. Dlaczego przeżyłeś, dlatego, że teraz za każdym razem, jak będziesz chciał zamknąć oczy, żeby się, chociaż zdrzemnąć będziesz widział te obrazy. I tak cały czas, aż oszalejesz, a potem cię BESTIO zamkną, wiadomo gdzie – do końca twoich zasranych dni. Podoba ci się BESTIO moja historia?, ona może być twoim życiem. Do zobaczenia we wrzącej smole, w piekle ty BESTIO.
Napisałem to dla ciebie BESTIO w 2019 roku, teraz to powtórzę. Jakim trzeba być skończonym s….m, jaka ‘cię bestio” ……… urodziła, żeby z ukrycia jak ostatni tchórz podesłać malutkim, jeszcze nieporadnym i bezbronnym pisklętom sokoła zatrutego gołębia. Jestem przekonany, że oglądałeś swój bestialski czyn, jak cała Polska. Widziałeś jak malutkie, bezbronne pisklęta piszczą z bólu, głośniej i coraz głośniej, trzęsą się w konwulsjach a podtruta matka czołga się do swoich piskląt, przytula się do nich własnym ciałem i osłania czule szeroko rozpost... rozwiń
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 17:28
+23
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie od 2019 roku, wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na szczury jest pod dostatkiem i będzie można już całkiem spokojnie położyć się spać. Na zlocie będzie pewnie świętowane i opijane zwycięstwo nad śmiertelnym wrogiem w postaci 2 dorosłych sokołów ( słownie dwóch). Możecie być z siebie dumni - bohaterowie regionu, obrońcy małej ojczyzny. I tym sposobem temat istnienia lubelskich sokołów można już uznać za niebyły. END.
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie od 2019 roku, wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na sz... rozwiń
Avatar
Kaska.Ce / 21 maja 2021 r. o 17:30
+19
przeczytałam to i wrócił z okropną ostroscią maj 2019. Tydzień temu patrzyliśmy na to samo. Jak ta biedna samica desperacko próbowała postawic przewrócone piskle, jak go otulała choc byl tak duży, że nie było to łatwe. I jak przestala zrezygnowana, kiedy krzyk nagle zamilkł a ona pod sobą poczuła że małe nie oddycha. Co zrobiła najpierw ? Wyniosła z gniazda resztki. To pewnie przypadek, ale wygladało tak - jakby już wiedziała.
Avatar
olol / 21 maja 2021 r. o 16:15
+17
jak niby "sprawa jest niejednoznaczna", nieudolni obrońcy gołębiowych zwyrodnialców?
Avatar
PISFAN / 21 maja 2021 r. o 15:44
+17
Jak tak dalej człowiek będzie się zachowywał to następne pokolenia będą żyły w świecie z betonu z robalami bo my wytępimy ptaki ich naturalnych wrogów a śpiew małych ptaszków usłyszą jedynie z nośników audio
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 17:18
+15
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na szczury jest pod dostatkiem i będzie można już całkiem spokojnie położyć się spać. Na zlocie będzie pewnie świętowane i opijane zwycięstwo nad śmiertelnym wrogiem w postaci 2 dorosłych sokołów ( słownie dwóch). Możecie być z siebie dumni - bohaterowie regionu, obrońcy małej ojczyzny. I tym sposobem temat istnienia lubelskich sokołów można już uznać za niebyły. END.
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na szczury jest pod... rozwiń
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 16:30
+9
Lubelszczyzna niestety jest czarną dziurą Europy. Tutaj tubylcy od czasów carskich wszystkie problemy rozwiązują przy pomocy ognia i trucizny, wystarczy pogooglować. Bardzo szkoda mi was i waszego życia, ale nie widać perspektyw na to, żeby was ucywilizować.
Avatar
Palikut / 21 maja 2021 r. o 19:49
+2
No cóż,wschód... Narodowo-katolicka dzicz mentalnie Azja. Kto wie czy nie zeżarli tego biednego ptaka,w końcu ich bóg dał im zwierzęta do pożerania.
Avatar
faust73 / 23 maja 2021 r. o 01:06
0
MgrM- ja cie prosze, ogarnij ortografie języka ojczystego, dopiero potem błyszcz. 
Avatar
czy1telnik / 21 maja 2021 r. o 19:08
-1
Napisałem to dla ciebie BESTIO w 2019 roku, teraz to powtórzę. Jakim trzeba być skończonym s….m, jaka ‘cię bestio” ……… urodziła, żeby z ukrycia jak ostatni tchórz podesłać malutkim, jeszcze nieporadnym i bezbronnym pisklętom sokoła zatrutego gołębia. Jestem przekonany, że oglądałeś swój bestialski czyn, jak cała Polska. Widziałeś jak malutkie, bezbronne pisklęta piszczą z bólu, głośniej i coraz głośniej, trzęsą się w konwulsjach a podtruta matka czołga się do swoich piskląt, przytula się do nich własnym ciałem i osłania czule szeroko rozpostartym skrzydłem, żeby utulić ból i cierpienie swoich dzieci, żeby je ratować. Ale to nic nie dało. Niedługo później sama dostaje silnych konwulsji i przeraźliwie piszczy, bo nie wie, co się dzieje. Przecież tylko nakarmiła troskliwie swoje dzieci. I tak przez 20 minut maluteńkie pisklęta konają wstrząsane konwulsjami, w potwornym bólu i cierpieniu, piszcząc w sposób przejmujący, przeszywający do bólu mózg normalnego człowieka. Czy jesteś BESTIO z siebie zadowolony?. A teraz przesłanie dla BESTI – zapamiętaj karma zawsze wraca, czasami ze zdwojoną siłą. Jeżeli jesteś sam, to pół biedy, będziesz zdychał w samotności. Jeżeli jednak masz rodzinę, żonę i dzieci, to biada im, bo ściągnąłeś na nich właśnie nieszczęście, może na wiele pokoleń. A jak może wyglądać twoja karma?. Hipotetycznie może wyglądać tak: jedziesz samochodem z rodziną, żoną i dziećmi. Wpadasz samochodem na słup /nie na drzewo, tylko na słup, który wybudowali ludzie/, wypadasz z samochodu, jesteś cały połamany nie możesz się poruszyć, ale wszystko widzisz i słyszysz. Patrzysz na wrak swojego samochodu, w którym została twoja BESTIO rodzina, widzisz jak spod maski zaczyna się wydobywać czarny dym, po chwili widzisz pierwsze jęzory ognia. Słyszysz krzyki wołania o pomoc i przeraźliwe piski żony i swoich dzieci, głośniejsze i coraz głośniejsze, jak u sokołów. Ale nie możesz nic zrobić, możesz tylko patrzeć na kule ognia trawiącą twoją rodzinę i słyszeć przeszywając e do bólu twój pusty czerep przeraźliwe piski. Po 20 minutach nastaje nagła cisza, nie do wytrzymania, ogień przygasa. W dali słyszysz odgłos syren karetki, bo nawet taką BESTIĘ, jak ty normalni ludzie ratują. Przeżyłeś. Dlaczego przeżyłeś, dlatego, że teraz za każdym razem, jak będziesz chciał zamknąć oczy, żeby się, chociaż zdrzemnąć będziesz widział te obrazy. I tak cały czas, aż oszalejesz, a potem cię BESTIO zamkną, wiadomo gdzie – do końca twoich zasranych dni. Podoba ci się BESTIO moja historia?, ona może być twoim życiem. Do zobaczenia we wrzącej smole, w piekle ty BESTIO. Jaką trzeba być BESTIĄ, by planować śmierć czyichś gołębi itp. Ktoś płaci za pokarm sokołów w mieście Lublin? Na moich uprawach z kolei BESTIE zaplanowły sobie hodowlę JELENI. NIe rzrą  nic innego, bo naokoło wyrandapowane (dla konsumentów, niejadalne znaczy) . Ale co to za problem...Co robić z jeleniami I sarnami w uprawach? Jak to substanzja?? czyt : D
 
  rozwiń
Avatar
faust73 / 23 maja 2021 r. o 01:06
0
MgrM- ja cie prosze, ogarnij ortografie języka ojczystego, dopiero potem błyszcz. 
Avatar
czy1telnik / 22 maja 2021 r. o 09:20
-10
"Lubelszczyzna niestety jest czarną dziurą Europy. Tutaj tubylcy od czasów carskich wszystkie problemy rozwiązują przy pomocy ognia i trucizny, wystarczy pogooglować. Bardzo szkoda mi was i waszego życia, ale nie widać perspektyw na to, żeby was ucywilizować." END  -- (panie) OSOBO cywilizowany, osobo: sokół potrzebuje jednego, dwóch ptaków na dzień. W sezonie więcej. Ile rekompensat zapłacono, gołębiarzom. MOże poświęcili czas i pieniądze, a DYSPONENT SOKOŁÓW, sobie to WZIĄŁ i zapomniał, że to musi JEŚĆ. To bardzo fajna inicjatywa, jednak GODZI w WOLNOŚĆ innych, którym się morduje ICH pracę/zamiłowanie. Sokół zjada CODZIENNIE, nie robi przerw, ni postu w piątek. MOże warto się zastanowić i jednak, załatwić sprawę CAŁOŚCIOWO: od miejsca, po rekompensaty, za DARMOWE OBIADKI. czyt
"Lubelszczyzna niestety jest czarną dziurą Europy. Tutaj tubylcy od czasów carskich wszystkie problemy rozwiązują przy pomocy ognia i trucizny, wystarczy pogooglować. Bardzo szkoda mi was i waszego życia, ale nie widać perspektyw na to, żeby was ucywilizować." END  -- (panie) OSOBO cywilizowany, osobo: sokół potrzebuje jednego, dwóch ptaków na dzień. W sezonie więcej. Ile rekompensat zapłacono, gołębiarzom. MOże poświęcili czas i pieniądze, a DYSPONENT SOKOŁÓW, sobie to WZIĄŁ i zapomniał, że to musi JEŚĆ. To bardzo fajna inicjat... rozwiń
Avatar
Palikut / 21 maja 2021 r. o 19:49
+2
No cóż,wschód... Narodowo-katolicka dzicz mentalnie Azja. Kto wie czy nie zeżarli tego biednego ptaka,w końcu ich bóg dał im zwierzęta do pożerania.
Avatar
czy1telnik / 21 maja 2021 r. o 19:09
-12
COŚ SKLEIŁO Z CYTATĄ Jaką trzeba być BESTIĄ, by planować śmierć czyichś gołębi itp. Ktoś płaci za pokarm sokołów w mieście Lublin? Na moich uprawach z kolei BESTIE zaplanowły sobie hodowlę JELENI. NIe rzrą  nic innego, bo naokoło wyrandapowane (dla konsumentów, niejadalne znaczy) . Ale co to za problem...Co robić z jeleniami I sarnami w uprawach? Jak to substanzja?? czyt : D
Avatar
czy1telnik / 21 maja 2021 r. o 19:08
-1
Napisałem to dla ciebie BESTIO w 2019 roku, teraz to powtórzę. Jakim trzeba być skończonym s….m, jaka ‘cię bestio” ……… urodziła, żeby z ukrycia jak ostatni tchórz podesłać malutkim, jeszcze nieporadnym i bezbronnym pisklętom sokoła zatrutego gołębia. Jestem przekonany, że oglądałeś swój bestialski czyn, jak cała Polska. Widziałeś jak malutkie, bezbronne pisklęta piszczą z bólu, głośniej i coraz głośniej, trzęsą się w konwulsjach a podtruta matka czołga się do swoich piskląt, przytula się do nich własnym ciałem i osłania czule szeroko rozpostartym skrzydłem, żeby utulić ból i cierpienie swoich dzieci, żeby je ratować. Ale to nic nie dało. Niedługo później sama dostaje silnych konwulsji i przeraźliwie piszczy, bo nie wie, co się dzieje. Przecież tylko nakarmiła troskliwie swoje dzieci. I tak przez 20 minut maluteńkie pisklęta konają wstrząsane konwulsjami, w potwornym bólu i cierpieniu, piszcząc w sposób przejmujący, przeszywający do bólu mózg normalnego człowieka. Czy jesteś BESTIO z siebie zadowolony?. A teraz przesłanie dla BESTI – zapamiętaj karma zawsze wraca, czasami ze zdwojoną siłą. Jeżeli jesteś sam, to pół biedy, będziesz zdychał w samotności. Jeżeli jednak masz rodzinę, żonę i dzieci, to biada im, bo ściągnąłeś na nich właśnie nieszczęście, może na wiele pokoleń. A jak może wyglądać twoja karma?. Hipotetycznie może wyglądać tak: jedziesz samochodem z rodziną, żoną i dziećmi. Wpadasz samochodem na słup /nie na drzewo, tylko na słup, który wybudowali ludzie/, wypadasz z samochodu, jesteś cały połamany nie możesz się poruszyć, ale wszystko widzisz i słyszysz. Patrzysz na wrak swojego samochodu, w którym została twoja BESTIO rodzina, widzisz jak spod maski zaczyna się wydobywać czarny dym, po chwili widzisz pierwsze jęzory ognia. Słyszysz krzyki wołania o pomoc i przeraźliwe piski żony i swoich dzieci, głośniejsze i coraz głośniejsze, jak u sokołów. Ale nie możesz nic zrobić, możesz tylko patrzeć na kule ognia trawiącą twoją rodzinę i słyszeć przeszywając e do bólu twój pusty czerep przeraźliwe piski. Po 20 minutach nastaje nagła cisza, nie do wytrzymania, ogień przygasa. W dali słyszysz odgłos syren karetki, bo nawet taką BESTIĘ, jak ty normalni ludzie ratują. Przeżyłeś. Dlaczego przeżyłeś, dlatego, że teraz za każdym razem, jak będziesz chciał zamknąć oczy, żeby się, chociaż zdrzemnąć będziesz widział te obrazy. I tak cały czas, aż oszalejesz, a potem cię BESTIO zamkną, wiadomo gdzie – do końca twoich zasranych dni. Podoba ci się BESTIO moja historia?, ona może być twoim życiem. Do zobaczenia we wrzącej smole, w piekle ty BESTIO. Jaką trzeba być BESTIĄ, by planować śmierć czyichś gołębi itp. Ktoś płaci za pokarm sokołów w mieście Lublin? Na moich uprawach z kolei BESTIE zaplanowły sobie hodowlę JELENI. NIe rzrą  nic innego, bo naokoło wyrandapowane (dla konsumentów, niejadalne znaczy) . Ale co to za problem...Co robić z jeleniami I sarnami w uprawach? Jak to substanzja?? czyt : D
 
  rozwiń
Avatar
mgrM / 21 maja 2021 r. o 17:33
-40
Sory ale cętrum dużego miasta to nie zróżnych wzglendów jest m-ce dla jakich kolwiek dzikich drapierzników. Taka prawda.
Avatar
Kaska.Ce / 21 maja 2021 r. o 17:30
+19
przeczytałam to i wrócił z okropną ostroscią maj 2019. Tydzień temu patrzyliśmy na to samo. Jak ta biedna samica desperacko próbowała postawic przewrócone piskle, jak go otulała choc byl tak duży, że nie było to łatwe. I jak przestala zrezygnowana, kiedy krzyk nagle zamilkł a ona pod sobą poczuła że małe nie oddycha. Co zrobiła najpierw ? Wyniosła z gniazda resztki. To pewnie przypadek, ale wygladało tak - jakby już wiedziała.
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 17:28
+23
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie od 2019 roku, wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na szczury jest pod dostatkiem i będzie można już całkiem spokojnie położyć się spać. Na zlocie będzie pewnie świętowane i opijane zwycięstwo nad śmiertelnym wrogiem w postaci 2 dorosłych sokołów ( słownie dwóch). Możecie być z siebie dumni - bohaterowie regionu, obrońcy małej ojczyzny. I tym sposobem temat istnienia lubelskich sokołów można już uznać za niebyły. END.
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie od 2019 roku, wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na sz... rozwiń
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 17:18
+15
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na szczury jest pod dostatkiem i będzie można już całkiem spokojnie położyć się spać. Na zlocie będzie pewnie świętowane i opijane zwycięstwo nad śmiertelnym wrogiem w postaci 2 dorosłych sokołów ( słownie dwóch). Możecie być z siebie dumni - bohaterowie regionu, obrońcy małej ojczyzny. I tym sposobem temat istnienia lubelskich sokołów można już uznać za niebyły. END.
Dodam jeszcze, że przy milczącej aprobacie wszystkich wielkich miasta inspiracji w tym PGE EC (nikt się nawet nie zająknął o nagrodzie) w dniu 14.05.2021 około godziny 18 wg informacji internautów nastąpiła skuteczna eksterminacja tej cudownej sokolej rodziny. Wszyscy otępienni umysłowo, którzy czuli śmiertelne zagrożenie z powodu obecności dwóch dorosłych sokołów, mogą teraz nieco z ulgą odetchnąć. Do dokończenia dzieła został już tylko mały krok - samica i jej dwa pisklęta. A wieść gminna niesie, że karbofuronu i trutki na szczury jest pod... rozwiń
Avatar
End / 21 maja 2021 r. o 16:30
+9
Lubelszczyzna niestety jest czarną dziurą Europy. Tutaj tubylcy od czasów carskich wszystkie problemy rozwiązują przy pomocy ognia i trucizny, wystarczy pogooglować. Bardzo szkoda mi was i waszego życia, ale nie widać perspektyw na to, żeby was ucywilizować.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragedia na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Wyłowiono ciało mężczyzny

Tragedia na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Wyłowiono ciało mężczyzny

Ciało mężczyzny wyłowiono w niedzielę z jeziora Bialskiego w Białce (pow. parczewski).

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Drugie podejście [relacja na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Drugie podejście [relacja na żywo]

Za pierwszym razem nie udało się rozegrać tego spotkania, ale teraz pogoda nie spłata już takiego figla. Kibice gromadzą się już na stadionie przy Al. Zygmuntowskich, aby na żywo obserwować dzisiejszą konfrontację Motoru Lublin z Moje Bermudy Stalą Gorzów (godz. 19.15) w PGE Ekstralidze. Transmisję można oglądać na antenie nSport+. Zachęcamy także do śledzenia naszej relacji na żywo

Uchodźcy to nasi sąsiedzi. Tak mieszkańcy Lublina i Wilna wspierają Białorusinów
Wideo
galeria
film

Uchodźcy to nasi sąsiedzi. Tak mieszkańcy Lublina i Wilna wspierają Białorusinów

Żywie Biełaruś! – wykrzykuje kobieta na zakończenie słynnych „Murów”, tym razem śpiewanych po białorusku równocześnie przez mieszkańców Lublina i Wilna. Niedzielną akcję solidarnościowa z walczącymi o niepodległość Białorusinami, zorganizowało lubelskie stowarzyszenie Homo Faber z okazji Światowego Dnia Uchodźcy.

Igros Krasnobród – Błękitni Obsza 5:2. Potrzebują już tylko punktu

Igros Krasnobród – Błękitni Obsza 5:2. Potrzebują już tylko punktu

KEEZA ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Igros Krasnobród pokonał u siebie Błękitnych Obsza i na kolejkę przed końcem sezonu jest liderem tabeli. Tym samym zespół trenera Marcina Nowosada w ostatniej serii gier potrzebuje jednego „oczka” by móc cieszyć się z awansu

"Przesympatyczny człowiek, bardzo zdolny aktor, niesamowita historia". Trwa zbiórka na film „Drgania świetlików”
Magazyn

"Przesympatyczny człowiek, bardzo zdolny aktor, niesamowita historia". Trwa zbiórka na film „Drgania świetlików”

Trwa zbiórka pieniędzy na ukończenie filmu „Drgania świetlików” o wybitnym aktorze Andrzeju Golejewskim. – Jestem szczęśliwa, że mój film uruchomił innych aktorów, którzy mnie wspierają, mówią o projekcie, zrzutce na jego dokończenie. Bardzo ważne jest to, że mówią o aktorstwie Andrzeja Golejewskiego – Rozmowa z Hanką Brulińską, reżyserem dokumentalnego filmu o aktorze Andrzeju Golejewskim.

Lubelskie: Chronione ptaki polubiły cementownię

Lubelskie: Chronione ptaki polubiły cementownię

W chełmskiej cementowni od lat bytują pustułki. Firma wspomaga chronione sokoły, montując budki lęgowe. Szacuje się, że przez 10 lat tego programu budki lęgowe opuściło aż 200 młodych ptaków.

Gdy BMW zderza się z ciągnikiem...

Gdy BMW zderza się z ciągnikiem...

Do groźnej kolizji doszło wczoraj w Siemieniu. BMW zderzyło się z ciągnikiem. Samochód dachował i wylądował w polu.

Wyprzedaż garażowa: Wystawców pełno, gorzej z kupującymi
foto
galeria

Wyprzedaż garażowa: Wystawców pełno, gorzej z kupującymi

Wystawcy dopisali podczas niedzielnej wyprzedaży garażowej na Targu pod Zamkiem.

Hiszpania - Polska. Strefa kibica nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

Hiszpania - Polska. Strefa kibica nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]

W Lublinie w klubie Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim tłumy kibiców śledziły wczorajszy mecz.

Gmina Puławy wybiera nowego wójta. Kandydatów jest czworo
foto
galeria

Gmina Puławy wybiera nowego wójta. Kandydatów jest czworo

W gminie Puławy trwają przedterminowe wybory wójta. Kandydatów na następcę Krzysztofa Brzezińskiego jest czworo: Marzanna Kamola, Kamil Lewandowski, Renata Molenda i Małgorzata Piwowarek.

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej: Mamy „stempel” do działania w każdych warunkach
galeria

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej: Mamy „stempel” do działania w każdych warunkach

Rozmowa z gen. Jarosławem Gromadzińskim, dowódcą 18. Dywizji Zmechanizowanej

Włodawa: Więcej zielonej energii. Miasto zaoszczędziło

Włodawa: Więcej zielonej energii. Miasto zaoszczędziło

Władze miasta zredukowały koszty zakupu energii o ponad 50 proc. Wystarczyło wymienić uliczne oświetlenie i drogą przetargu wyłonić nowego dostawcę.

Zamość: Coraz więcej znaków "Smart Stop". Co oznaczają?

Zamość: Coraz więcej znaków "Smart Stop". Co oznaczają?

W Zamościu specjalne piktogramy przypominają o nowych przepisów. Kilka dni znaki namalowali je uczniowie zamojskiej szkoły.

"Na pracownika banku". Oszuści taką metodą wyczyścili konto mieszkance Lublina

"Na pracownika banku". Oszuści taką metodą wyczyścili konto mieszkance Lublina

Ktoś podał się za pracownicę banku i wyczyścił mieszkance Lublina ponad 20 tys. zł z konta.

Ogromny pożar na Podhalu. Premier obiecuje pomoc pogorzelcom

Ogromny pożar na Podhalu. Premier obiecuje pomoc pogorzelcom

W sobotę we wsi Nowa Biała w Małopolsce wybuchł pożar, który objął 21 budynków mieszkalnych i 23 budynki gospodarcze. Kilka osób trafiło do szpitala. W niedzielę poszkodowanych odwiedził premier Mateusz Morawiecki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.