Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 sierpnia 2016 r.
18:44

Plac zabaw w Ogrodzie Saskmi ma być lepszy. Pojawią się nowe urządzenia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 13 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

W tym tygodniu ma się zacząć rozbudowa placu zabaw w Ogrodzie Saskim, gdzie pojawią się nowe urządzenia dla dzieci. Ratusz wprost przyznaje, że nie ma za to w planach wymiany nawierzchni alejek, które po deszczu stają się miękkie.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Koszt wyposażenia placu zabaw w nowe urządzenia i zestawy zabawowe to ponad 496 tys. zł – informuje Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta. Zlecenie dostało konsorcjum dwóch warszawskich spółek C.G.A FRU-MAL Development oraz EFECT. – Wykonawca ma czas do połowy września.

O lepsze wyposażenie upominali się sami rodzice. Nie mogli się nadziwić, że urządzenia stoją tylko w jednej części, podczas gdy w drugiej nie ma nic, jedynie duży, otoczony ławkami plac z kilkoma drzewkami.

Na prośby o nowe urządzenia urzędnicy tłumaczyli, że przez pięć lat nie mogą postawić niczego ponad to, co pojawiło się podczas przebudowy parku, bo taka zmiana groziłaby utratą części unijnej dotacji przyznanej na tę przebudowę. W języku urzędowym nazywałoby się to „naruszeniem trwałości projektu”.

Potem okazało się, że przyznający dotację Urząd Marszałkowski nie ma nic przeciwko temu, by obdarowany dotacją Urząd Miasta dokupił dzieciom nowe zabawki za miejskie pieniądze. Dzięki temu w zabytkowym parku zainstalowana zostanie ścianka z cymbałkami, wieże, zjeżdżalnie, liny do wspinaczki, tor przeszkód, czy też trzy karuzele. Mało tego, jeden z zestawów ma być przystosowany do potrzeb dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Tłumaczeniem o „okresie trwałości” Urząd Miasta odpowiadał też początkowo na pytania o to, czy możliwa jest wymiana nawierzchni alejek z mineralnego kruszywa, które nie przypadły do gustu spacerowiczom. Po deszczu robi się tu dość ślisko i można się pobrudzić. Ostatecznie i w tej sprawie miasto dostało zapewnienie, że zmiana nawierzchni alejek nie będzie grozić utratą dotacji. Mimo to nadal będziemy spacerować po mineralnym kruszywie.

– Na tę chwilę nie ma planów wymiany nawierzchni. W maju została przeprowadzona pielęgnacja alejek – tłumaczy Mazurek-Podleśna. Miasto zapowiada, że w dalszym ciągu będzie uzupełniać i wyrównywać kruszywo na alejkach i w razie potrzeby je zagęszczać. – Po sprawdzeniu i analizie rozwiązań, jakie stosują inne miasta w zakresie utrzymania nawierzchni, nie stwierdzono znaczących różnic.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 16:11
0
Niech Żuk pojedzie do Niemiec/k Lublina, to zobaczy, jak urządza plac zabaw dla dzieci.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 12:00
0
Fajnie, że coś robią. My też się niedawno zebraliśmy na osiedlu i dopilnowaliśmy otwarcia placu zabaw. Projektem zajęła się ekipa z Freekids, wyszło naprawdę fajnie.
Avatar
gosc / 3 sierpnia 2016 o 13:03
0
Wymienic nawierzchnę trzeba !  na placu zabaw- sa tam kamienie!! a powinno byc przecież takie miękkie podłoże jak na placu zabaw koło Domu Kultury w centrum miasta.
Avatar
Dziadek / 2 sierpnia 2016 o 10:49
0
A może najpierw zapewnić bezpieczeństwo dzieciom - przed mknącymi po parku kolażami- niby zakaz jest, monitoring jest, chęci ponoć też i.... nadal bezprawie na alejkach parku i chodnikach w mieście!!!!!!!!!!
Avatar
Bogdan / 2 sierpnia 2016 o 10:00
0
ja codziennie przechodzer przez saski i nie narzekam, a ja są ulewy to niestety sa kałuże-niby takie oczywiste a jednak niejtórzy jakby nie rozumieli
Avatar
gość / 2 sierpnia 2016 o 09:40
0
Bogdan napisał:
ja codziennie przechodzer przez sasski i nie narzekam, a ja są ulewy to niestety sa kałuże-niby takie oczywiste a jednak niejtórzy jakby nie rozumieli
Tu nie chodzi o brak zrozumienia to chodzi o ludzką mentalność i narzekanie na wszystko dookoła, pewnie nier mają większych problemów aniżeli kałuża w saskim
Avatar
Bogdan / 2 sierpnia 2016 o 09:39
0
ja codziennie przechodzer przez sasski i nie narzekam, a ja są ulewy to niestety sa kałuże-niby takie oczywiste a jednak niejtórzy jakby nie rozumieli
Avatar
mam / 2 sierpnia 2016 o 09:37
0
Popieram pomysł z Placem zabaw dla dzieciaków.
Avatar
fix / 2 sierpnia 2016 o 09:37
0
saski był wykonany zgodnie z zamóieniem, jakie kruszywo obecnie daje się na alejki 
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 08:27
0
Wysypać plac zabaw dla dzieci ostrym kruszywem po remoncie za 12 mln.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 16:11
0
Niech Żuk pojedzie do Niemiec/k Lublina, to zobaczy, jak urządza plac zabaw dla dzieci.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2016 o 12:00
0
Fajnie, że coś robią. My też się niedawno zebraliśmy na osiedlu i dopilnowaliśmy otwarcia placu zabaw. Projektem zajęła się ekipa z Freekids, wyszło naprawdę fajnie.
Avatar
gosc / 3 sierpnia 2016 o 13:03
0
Wymienic nawierzchnę trzeba !  na placu zabaw- sa tam kamienie!! a powinno byc przecież takie miękkie podłoże jak na placu zabaw koło Domu Kultury w centrum miasta.
Avatar
Dziadek / 2 sierpnia 2016 o 10:49
0
A może najpierw zapewnić bezpieczeństwo dzieciom - przed mknącymi po parku kolażami- niby zakaz jest, monitoring jest, chęci ponoć też i.... nadal bezprawie na alejkach parku i chodnikach w mieście!!!!!!!!!!
Avatar
Bogdan / 2 sierpnia 2016 o 10:00
0
ja codziennie przechodzer przez saski i nie narzekam, a ja są ulewy to niestety sa kałuże-niby takie oczywiste a jednak niejtórzy jakby nie rozumieli
Avatar
gość / 2 sierpnia 2016 o 09:40
0
Bogdan napisał:
ja codziennie przechodzer przez sasski i nie narzekam, a ja są ulewy to niestety sa kałuże-niby takie oczywiste a jednak niejtórzy jakby nie rozumieli
Tu nie chodzi o brak zrozumienia to chodzi o ludzką mentalność i narzekanie na wszystko dookoła, pewnie nier mają większych problemów aniżeli kałuża w saskim
Avatar
Bogdan / 2 sierpnia 2016 o 09:39
0
ja codziennie przechodzer przez sasski i nie narzekam, a ja są ulewy to niestety sa kałuże-niby takie oczywiste a jednak niejtórzy jakby nie rozumieli
Avatar
mam / 2 sierpnia 2016 o 09:37
0
Popieram pomysł z Placem zabaw dla dzieciaków.
Avatar
fix / 2 sierpnia 2016 o 09:37
0
saski był wykonany zgodnie z zamóieniem, jakie kruszywo obecnie daje się na alejki 
Avatar
Gość / 2 sierpnia 2016 o 08:27
0
Wysypać plac zabaw dla dzieci ostrym kruszywem po remoncie za 12 mln.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!