Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 kwietnia 2015 r.
11:17

Po naszej publikacji piesi zaczynają odzyskiwać chodnik

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 21 A A
W środę ponownie sprawdziliśmy, co dzieje się na Hipotecznej i traf chciał, że natknęliśmy się na ra
W środę ponownie sprawdziliśmy, co dzieje się na Hipotecznej i traf chciał, że natknęliśmy się na ra

Straż Miejska wzięła się za problem niewłaściwego parkowania samochodów na chodniku wzdłuż ul. Hipotecznej. To efekt naszej poniedziałkowej publikacji. Rzecznik strażników zapowiedział w niej, że funkcjonariusze zaczną karać mandatami kierowców blokujących przejście chodnikiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wcześniej jedynie pouczali tych, którzy parkowali niezgodnie z oznakowaniem, które nakazuje stawiać auto równolegle do krawężnika. Większość parkowała skośnie. W zeszłym tygodniu poszliśmy na Hipoteczną, by podejrzeć, co z problemem robi Straż Miejska. Okazało się, że funkcjonariusze nawet nie reagowali na widok chodnika zastawionego tak, że w niektórych miejscach problem z przeciśnięciem się między zderzakiem a kamienicą miały nawet pojedyncze osoby.

Pytany o to, dlaczego tak się dzieje, rzecznik Straży Miejskiej odpowiedział, że funkcjonariusze do tej pory jedynie pouczali kierowców i zapewnił, że to się zmieni, a strażnicy sięgną po mandaty. Za parkowanie niezgodnie ze wskazaniem tabliczki umieszczonej pod znakiem można dostać 100-złotowy mandat i jeden punkt karny.

W środę ponownie sprawdziliśmy, co dzieje się na Hipotecznej i traf chciał, że natknęliśmy się na radiowóz miejskich strażników. Jeden z funkcjonariuszy zwracał uwagę kierowcy, który zaparkował skośnie, ale właśnie odjeżdżał. Obok stały dwa inne samochody - za szybami nie miały żadnego wezwania, a radiowóz odjechał.

Mimo to, było lepiej niż wcześniej, bo mniej więcej połowa aut była zaparkowana prawidłowo i piesi mieli wreszcie miejsce na chodniku. – Nasi funkcjonariusze byli tu niemal bez przerwy i wskazywali kierowcom właściwy sposób parkowania – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej i tłumaczy, że właściciele kilku pojazdów (mieszkańcy ul. Hipotecznej) zostali poproszeni o przestawienie aut, gdy tylko będzie to możliwe. – Od poniedziałku właścicielom siedmiu aut zostawiliśmy wezwania, a sprawy prawdopodobnie skończą się nałożeniem mandatów karnych.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stefi / 30 kwietnia 2015 o 14:04
0

I znów wszystkiemu są winni kierowcy. Piesi i rowerzyści są krystalicznie czyści.

Każdy z nas będzie kiedyś pieszym lub kierowcą.

Racja ,że chorzy nie mogą przejść przez chodnik do przychodni.

Niestety to jednak inni chorzy którzy mieszkają dalej będą mieć teraz poważny problem.

Samochodem dojazd zajmuje mi 8 minut. Mpk natomiast 40 minut. nie wszystkich jest stać na taxi.

Od plazy czy Hempla trzeba jednak trochę przejść po za tym Na Hempla jak przychodzi do płacenia to wychodzi jednak dużo.

tak naprawdę problem pojawił się kiedy pod cmentarzem na Lipowej pojawił się płatny parking!!!

I znów wszystkiemu są winni kierowcy. Piesi i rowerzyści są krystalicznie czyści.

Każdy z nas będzie kiedyś pieszym lub kierowcą.

Racja ,że chorzy nie mogą przejść przez chodnik do przychodni.

Niestety to jednak inni chorzy którzy mieszkają dalej będą mieć teraz poważny problem.

Samochodem dojazd zajmuje mi 8 minut. Mpk natomiast 40 minut. nie wszystkich jest stać na taxi.

Od plazy czy Hempla trzeba jednak trochę przejść po za tym Na Hempla jak przychodzi do płacenia to wychodzi jednak dużo.

tak n... rozwiń

Avatar
Bol / 30 kwietnia 2015 o 11:39
0

jak nakładają blokady i wlepiają mandaty to ujadacie, że się czepiają i ogólnie źle; jak tylko upominają - też nie pasuje. Idzie w pizdu

Avatar
dymin / 30 kwietnia 2015 o 10:26
0

Niech się Straż Miejska zajmie ul. Konstantynów. Codziennie mogliby tam wystawić kilkadziesiąt mandatów i to w ciemno nieważne, o której godzinie przyjadą. Jak ich nie interesuje bezpieczeństwo nawet, to przynajmniej natrzepią kasy.

Ulica jest cała zastawiona, bo ludziom żal 3 zł na parking pod szpitalem na Kraśnickiej. Nie stękałbym, ale w końcu coś tam się wydarzy. Samochody nie mogą przejechać mając pierwszeństwo, ludzie parkujący właściwie też nie mogą wyjechać, przechodnie między tym wszystkim się kręcą jak mrówki, dodatkowo wyjazdy z KULu i szpitala. To wszystko składa się na jeden wielki chaos.

Niech się Straż Miejska zajmie ul. Konstantynów. Codziennie mogliby tam wystawić kilkadziesiąt mandatów i to w ciemno nieważne, o której godzinie przyjadą. Jak ich nie interesuje bezpieczeństwo nawet, to przynajmniej natrzepią kasy.

Ulica jest cała zastawiona, bo ludziom żal 3 zł na parking pod szpitalem na Kraśnickiej. Nie stękałbym, ale w końcu coś tam się wydarzy. Samochody nie mogą przejechać mając pierwszeństwo, ludzie parkujący właściwie też nie mogą wyjechać, przechodnie między tym wszystkim się kręcą jak mrówki, dodatkowo ... rozwiń

Avatar
Baśka / 30 kwietnia 2015 o 09:44
0

Przy szpitalu w Abramowicach nie przejdziesz chodnikiem z wózkiem,zastawiony samochodami.

Avatar
s\eetyp / 30 kwietnia 2015 o 08:45
0

Strażnicy miejscy oraz Policja zajmują się niewłaściwie zaparkowanymi pojazdami ale tylko wtedy, gdy jest ich kilka. Bo gdy tych pojazdów jest kilkanaście to sobie odpuszczają. Chyba dlatego, że wśród wielu włascicieli może trafić się znajomy.

Avatar
bloczka / 30 kwietnia 2015 o 08:18
0

Ciekawe, że za KUL-em i za Plazą są codziennie bez zaproszenia, nie upominają, zakładają blokady... To działa!

Avatar
J.P. / 30 kwietnia 2015 o 08:17
0

Waldi, a ile razy w roku jedziesz do urzedu skarbowego ?

Avatar
Daniel / 30 kwietnia 2015 o 08:08
0

Podobnie jest na całej długości ul. Junoszy. Nie dość, że uliczka ta jest wąska, to jeszcze każdy "wolny" centymetr chodnika zajmują parkujące auta. Kierowcy zachowują się, jakby to była ich własność. Rozumiem, że w pobliżu nie ma dużego parkingu, ale bez przesady....

O wyminięciu na chodniku osoby, która idzie z naprzeciwka można zapomnieć. Zastawione chodniki i ulica, to także duże niebezpieczeństwo. Nie dość, że auta ograniczają widoczność, to jeszcze stwarzają problem dla innych użytkowników ruchu. Gdy się przeprowadzałem na to osiedle gość z firmy bagażowej ledwo przejechał przez Junoszy. Bałem się, że będę musiał nosić swoje graty przez pół osiedla bo nie uda mu się zaparkować pod moim blokiem....koszmar

Podobnie jest na całej długości ul. Junoszy. Nie dość, że uliczka ta jest wąska, to jeszcze każdy "wolny" centymetr chodnika zajmują parkujące auta. Kierowcy zachowują się, jakby to była ich własność. Rozumiem, że w pobliżu nie ma dużego parkingu, ale bez przesady....

O wyminięciu na chodniku osoby, która idzie z naprzeciwka można zapomnieć. Zastawione chodniki i ulica, to także duże niebezpieczeństwo. Nie dość, że auta ograniczają widoczność, to jeszcze stwarzają problem dla innych użytkowników ruchu. Gdy się prze... rozwiń

Avatar
aaa / 30 kwietnia 2015 o 07:50
0

Do centrum można dojechać autobusem!

Avatar
matrix / 30 kwietnia 2015 o 07:48
0

Pytanie tylko gdzie mam zaparkować gdy jadę do urzędu skarbowego?

Najciekawsze jest jednak to iż do urzędu skarbowgo na Czechowie mam 300 metrów a muszę jechać do tego w centrum!! ( jak jest ładna pogoda to się moge przejść ale zawszer wtedy leje)

W Plazie albo na Hempla...

Jak cię dziadzie nie stać na 2 zł to sprzedaj samochód!

Avatar
stefi / 30 kwietnia 2015 o 14:04
0

I znów wszystkiemu są winni kierowcy. Piesi i rowerzyści są krystalicznie czyści.

Każdy z nas będzie kiedyś pieszym lub kierowcą.

Racja ,że chorzy nie mogą przejść przez chodnik do przychodni.

Niestety to jednak inni chorzy którzy mieszkają dalej będą mieć teraz poważny problem.

Samochodem dojazd zajmuje mi 8 minut. Mpk natomiast 40 minut. nie wszystkich jest stać na taxi.

Od plazy czy Hempla trzeba jednak trochę przejść po za tym Na Hempla jak przychodzi do płacenia to wychodzi jednak dużo.

tak naprawdę problem pojawił się kiedy pod cmentarzem na Lipowej pojawił się płatny parking!!!

I znów wszystkiemu są winni kierowcy. Piesi i rowerzyści są krystalicznie czyści.

Każdy z nas będzie kiedyś pieszym lub kierowcą.

Racja ,że chorzy nie mogą przejść przez chodnik do przychodni.

Niestety to jednak inni chorzy którzy mieszkają dalej będą mieć teraz poważny problem.

Samochodem dojazd zajmuje mi 8 minut. Mpk natomiast 40 minut. nie wszystkich jest stać na taxi.

Od plazy czy Hempla trzeba jednak trochę przejść po za tym Na Hempla jak przychodzi do płacenia to wychodzi jednak dużo.

tak n... rozwiń

Avatar
Bol / 30 kwietnia 2015 o 11:39
0

jak nakładają blokady i wlepiają mandaty to ujadacie, że się czepiają i ogólnie źle; jak tylko upominają - też nie pasuje. Idzie w pizdu

Avatar
dymin / 30 kwietnia 2015 o 10:26
0

Niech się Straż Miejska zajmie ul. Konstantynów. Codziennie mogliby tam wystawić kilkadziesiąt mandatów i to w ciemno nieważne, o której godzinie przyjadą. Jak ich nie interesuje bezpieczeństwo nawet, to przynajmniej natrzepią kasy.

Ulica jest cała zastawiona, bo ludziom żal 3 zł na parking pod szpitalem na Kraśnickiej. Nie stękałbym, ale w końcu coś tam się wydarzy. Samochody nie mogą przejechać mając pierwszeństwo, ludzie parkujący właściwie też nie mogą wyjechać, przechodnie między tym wszystkim się kręcą jak mrówki, dodatkowo wyjazdy z KULu i szpitala. To wszystko składa się na jeden wielki chaos.

Niech się Straż Miejska zajmie ul. Konstantynów. Codziennie mogliby tam wystawić kilkadziesiąt mandatów i to w ciemno nieważne, o której godzinie przyjadą. Jak ich nie interesuje bezpieczeństwo nawet, to przynajmniej natrzepią kasy.

Ulica jest cała zastawiona, bo ludziom żal 3 zł na parking pod szpitalem na Kraśnickiej. Nie stękałbym, ale w końcu coś tam się wydarzy. Samochody nie mogą przejechać mając pierwszeństwo, ludzie parkujący właściwie też nie mogą wyjechać, przechodnie między tym wszystkim się kręcą jak mrówki, dodatkowo ... rozwiń

Avatar
Baśka / 30 kwietnia 2015 o 09:44
0

Przy szpitalu w Abramowicach nie przejdziesz chodnikiem z wózkiem,zastawiony samochodami.

Avatar
s\eetyp / 30 kwietnia 2015 o 08:45
0

Strażnicy miejscy oraz Policja zajmują się niewłaściwie zaparkowanymi pojazdami ale tylko wtedy, gdy jest ich kilka. Bo gdy tych pojazdów jest kilkanaście to sobie odpuszczają. Chyba dlatego, że wśród wielu włascicieli może trafić się znajomy.

Avatar
bloczka / 30 kwietnia 2015 o 08:18
0

Ciekawe, że za KUL-em i za Plazą są codziennie bez zaproszenia, nie upominają, zakładają blokady... To działa!

Avatar
J.P. / 30 kwietnia 2015 o 08:17
0

Waldi, a ile razy w roku jedziesz do urzedu skarbowego ?

Avatar
Daniel / 30 kwietnia 2015 o 08:08
0

Podobnie jest na całej długości ul. Junoszy. Nie dość, że uliczka ta jest wąska, to jeszcze każdy "wolny" centymetr chodnika zajmują parkujące auta. Kierowcy zachowują się, jakby to była ich własność. Rozumiem, że w pobliżu nie ma dużego parkingu, ale bez przesady....

O wyminięciu na chodniku osoby, która idzie z naprzeciwka można zapomnieć. Zastawione chodniki i ulica, to także duże niebezpieczeństwo. Nie dość, że auta ograniczają widoczność, to jeszcze stwarzają problem dla innych użytkowników ruchu. Gdy się przeprowadzałem na to osiedle gość z firmy bagażowej ledwo przejechał przez Junoszy. Bałem się, że będę musiał nosić swoje graty przez pół osiedla bo nie uda mu się zaparkować pod moim blokiem....koszmar

Podobnie jest na całej długości ul. Junoszy. Nie dość, że uliczka ta jest wąska, to jeszcze każdy "wolny" centymetr chodnika zajmują parkujące auta. Kierowcy zachowują się, jakby to była ich własność. Rozumiem, że w pobliżu nie ma dużego parkingu, ale bez przesady....

O wyminięciu na chodniku osoby, która idzie z naprzeciwka można zapomnieć. Zastawione chodniki i ulica, to także duże niebezpieczeństwo. Nie dość, że auta ograniczają widoczność, to jeszcze stwarzają problem dla innych użytkowników ruchu. Gdy się prze... rozwiń

Avatar
aaa / 30 kwietnia 2015 o 07:50
0

Do centrum można dojechać autobusem!

Avatar
matrix / 30 kwietnia 2015 o 07:48
0

Pytanie tylko gdzie mam zaparkować gdy jadę do urzędu skarbowego?

Najciekawsze jest jednak to iż do urzędu skarbowgo na Czechowie mam 300 metrów a muszę jechać do tego w centrum!! ( jak jest ładna pogoda to się moge przejść ale zawszer wtedy leje)

W Plazie albo na Hempla...

Jak cię dziadzie nie stać na 2 zł to sprzedaj samochód!

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 0 1

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 2

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 9 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 31 3

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 1

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 6 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 3

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 3 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 50 8

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!