Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2016 r.
6:51

Po parku Ludowym będzie można jeździć konno. Co jeszcze się zmieni?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
80 14 A A

Wiadomo już, które uwagi od mieszkańców mają być uwzględnione przy przebudowie parku Ludowego. Ogłosił to wczoraj Urząd Miasta. Zgodził się, by po parku można było jeździć konno, obiecał urządzenie miejsc do grillowania, nie daje za to nadziei na budowę skateparku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwotna, wstępna koncepcja nowego urządzenia parku została ogłoszona przez miasto we wrześniu. Przewidywała ona – w dużym skrócie – 13 wejść, asfaltowe alejki w kolorze piasku, wybiegi dla psów, place zabaw dla dzieci w różnym wieku, brodzik z fontanną zamiast amfiteatru, toalety i natryski. A także ścieżkę biegową, plenerowe instrumenty muzyczne i pionowy ogród mający zasłonić hale targów.

Zaraz po ogłoszeniu tych wizji miasto zaczęło zbierać uwagi od mieszkańców. Teraz, jak to obiecywano, miasto ogłosiło, które sugestie uwzględnia, a których nie.

Wśród uwzględnionych uwag jest prośba o to, by zrezygnować z tworzenia odrębnych placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. Taki podział skrytykowała jedna z mam, która opowiadała, że była w takim miejscu i jej syn ciągnął ją na jeden plac, córka na drugi, a „ona nie potrafiła się rozdwoić”.
W parku mają się też znaleźć nieplanowane wcześniej miejsca do grillowania, poidła dla spacerowiczów. Ratusz zapewnia, że uwzględni też prośbę o konstrukcje do zabawy, które mogłyby się stać równie znanymi atrakcjami, co słynna rakieta na placu zabaw na os. Mickiewicza.

Ratusz obiecał też przeprojektować zapowiadaną przystań kajakową. Jeden z mieszkańców zauważył, że zamocowany na stałe podest nie uwzględnia zmiany poziomów wody w Bystrzycy, przez co czasem może być zalany wodą, a czasem może być za wysoki, by dało się wysiąść z kajaka. Miasto przychyla się też do próśb o lepsze zaakcentowanie wejść do parku, czy o więcej atrakcji dla seniorów.

Wśród nieuwzględnionych uwag znalazła się prośba o to, by na terenie parku Ludowego wytyczyć odrębną ścieżkę dla rolkarzy. – Do jazdy na rolkach będą przystosowane alejki w całym parku – deklaruje miasto. To oznacza, że na tych samych trasach będą musieli się pomieścić i spacerowicze, i rowerzyści, i rolkarze, a nawet... jeźdźcy na koniach. Tak, miasto złożyło już deklarację, że do parku Ludowego będzie można wjeżdżać konno, choć żadnych specjalnych urządzeń do jazdy konnej nie przewiduje. Nie będzie tu również skateparku.

Teraz prace projektowe mają się zacząć na dobre. – Na początku kwietnia powinniśmy mieć już projekt budowlany. Wtedy chcemy wystąpić o pozwolenie na budowę. A do lipca chcemy mieć projekt wykonawczy – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – W przyszłoroczne wakacje, a najpóźniej na jesieni ogłaszalibyśmy przetarg na prace w parku, a na koniec roku 2018 park powinien być odnowiony.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:01
a dajcie spokoj! kto tam bedzie gonil z koniem zeby jeździc!! lepiej za miasto pojechac!
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 15:35
Skandal ,żenada kto wymyślił konie w parku?
Avatar
nudysta / 22 listopada 2016 r. o 14:07
A opalać się na golasa będzie można?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 13:44
To jeszcze wozy drabiniaste i fury z sianem trzeba do Parku Ludowego zaprosić.
Avatar
Leon z działek / 22 listopada 2016 r. o 13:21
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Będzie darmowy bilet ZTM dla koni...   :)
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:44
Jeszcze kudźwa wprowadźcie wolny wybieg lwów, wyrzutnię rakiet, tor dla kuadów, otwartą stację przepompowni gazu i lądowisko dla UFO. Gorzej poje...bani ci radni to już być nie mogą. Niech wpuszczą kunie na swoje korytarzyki do urzędu. I TO MA BYĆ PARK??????
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:43
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:30
Czy piękne dżokejki będą zbierać kupska swoich wierzchowców? Po każdej końskiej przejażdżce ścieżka rowerowa jest dosłownie usłana końskimi odchodami. W parku będzie to samo?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 10:22
Żuk przekazał pół parku prywatnej firmie pod parking a teraz władze próbują udawać, że chcą zrobić jakąś rewitalizacje.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 09:46
Wow ! A gdzie moge kupić kuńa, jest w Lublynie jakiś sklep z kuńmi ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:01
a dajcie spokoj! kto tam bedzie gonil z koniem zeby jeździc!! lepiej za miasto pojechac!
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 15:35
Skandal ,żenada kto wymyślił konie w parku?
Avatar
nudysta / 22 listopada 2016 r. o 14:07
A opalać się na golasa będzie można?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 13:44
To jeszcze wozy drabiniaste i fury z sianem trzeba do Parku Ludowego zaprosić.
Avatar
Leon z działek / 22 listopada 2016 r. o 13:21
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Będzie darmowy bilet ZTM dla koni...   :)
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:44
Jeszcze kudźwa wprowadźcie wolny wybieg lwów, wyrzutnię rakiet, tor dla kuadów, otwartą stację przepompowni gazu i lądowisko dla UFO. Gorzej poje...bani ci radni to już być nie mogą. Niech wpuszczą kunie na swoje korytarzyki do urzędu. I TO MA BYĆ PARK??????
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:43
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:30
Czy piękne dżokejki będą zbierać kupska swoich wierzchowców? Po każdej końskiej przejażdżce ścieżka rowerowa jest dosłownie usłana końskimi odchodami. W parku będzie to samo?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 10:22
Żuk przekazał pół parku prywatnej firmie pod parking a teraz władze próbują udawać, że chcą zrobić jakąś rewitalizacje.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 09:46
Wow ! A gdzie moge kupić kuńa, jest w Lublynie jakiś sklep z kuńmi ?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Przodkowie zdobyli nieśmiertelność

Zespół archiwalny numer 2538 Archiwum Państwowego w Lublinie to akta rodzin Barszczewskich, Danielskich herbu Daniel i de Mezerów herbu Moździerz oraz rodzin z nimi skoligaconymi, między innymi Bajkowskich, Tarnowskich herbu Sas, Żurakowskich i Teleżyńskich. Tą wyjątkową spuściznę rodzinną przekazał Zygmunt Barszczewski

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych
galeria

Masaże, jacuzzi, sztuczna rzeka. Tak się zmieni stary basen w Biłgoraju. Za 62 mln złotych

Nie 50, ale ponad 62 mln zł trzeba będzie wydać, by zrealizować oba planowane etapy rozbudowy i modernizacji powiatowej krytej pływalni w Biłgoraju. Ale do pierwszej części prac samorząd nie dołoży z własnego budżetu ani złotówki, na drugą część pieniędzy ma, a reszty będzie szukać.

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Dla tancerzy i nie tylko. Warsztaty i wydarzenia edukacyjne w CK

Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na czterodniowe warsztaty tworzenia muzyki do spektakli. Ale to nie jedyna oferta aktywnego spędzenia czasu i nauki w Centrum Kultury w Lublinie. Skorzystają tancerze ale także osoby, które po prostu chcą poćwiczyć

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

Dzień dla zwykłych-niezwykłych osób

DARCZYŃCY ARCHIWUM PAŃSTWOWEGO W LUBLINIE są ludźmi wyjątkowymi, bo decydują się przekazać nam wszystkim pamiątki po swoich przodkach. Dzieląc się historią własnych rodzin pozwalają nam lepiej poznać historię regionu i Polski

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Biała Podlaska: W niedzielę do muzeum za 1 zł

Do „Ogrodów” Bazylego Albiczuka za złotówkę. Muzeum Południowego Podlasia chce w ten sposób przyciągnąć zwiedzających.

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert
4 grudnia 2022, 15:00

Krasnobród. Grają już dziesiątki lat. W niedzielę jubileuszowy koncert

Już ponad 35 lat działa Krasnobrodzka Orkiestra Dęta. Jubileusz muzycy uczczą koncertem.

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz
galeria

Psy i koty z Puław i Łukowa czekają na Mikołaja. Możesz być jak Krzysztof Ibisz

Możesz wybrać prezent, który dostaną bezpańskie zwierzęta w Łukowie i Puławach. Ambasadorami akcji są m.in. Krzysztof Ibisz i Agnieszka Woźniak-Starak.

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Lublin będzie dopłacał do zabiegów in vitro

Miasto uruchomi w przyszłym roku program dopłat do zabiegów in vitro. To jeden z niewielu wydatków, które prezydent Lublina – na prośbę radnych – zgodził się dopisać do projektu budżetu miasta na rok 2023

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

6 XII Dzień Darczyńcy Archiwów Państwowych

Z tej okazji w lubelskim Archiwum planowane jest spotkanie z Darczyńcami.

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?
2 grudnia 2022, 20:00

"Pokemon Detektyw Pikachu". Program TV: Filmowy weekend 2-4 grudnia 2022. Co warto zobaczyć?

"Pokemon Detektyw Pikachu", "Tully" czy "Cena strachu", to tylko niektóre z filmowych propozycji stacji telewizyjnych na weekend. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w TV w najbliższych dniach.

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Zamość. Po tani węgiel trzeba jechać kilka kilometrów za miasto

Wnioski wciąż spływają, są rozpatrywane, najpewniej w połowie grudnia w Zamościu ruszy sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach. Jak dotąd zainteresowanie tą ofertą wyraziła mniej niż połowa osób, które już otrzymały dodatek węglowy.

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Zaskakująca zmiana pracy Andrzeja Pruszkowskiego. W nowym biurze i tak się nie pojawił

Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie Andrzej Pruszkowski od wczoraj jest… kierownikiem Oddziału realizacji projektów w Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Równocześnie rzecznik urzędu pracy przekonuje, że Pruszkowski nadal jest tam dyrektorem.

Modne hasło: Zero Waste

Modne hasło: Zero Waste

NIE MARNUJ! Jeszcze kilka lat temu robienie zakupów w sklepach z tzw. tanią odzieżą było rzeczą krępującą, której wielu klientów zwyczajnie się wstydziło. Dziś to zakupy modne, którymi chwali się wielu influenserów. Modne jest też kupowanie dań „z odzysku” oraz unikania plastikowych jednorazówek. Wszystko w myśl zasad Zero Waste

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie
4 grudnia 2022, 20:00

Michał Sołtan zagra w Fabryce Kultury Zgrzyt. W czasie pandemii grał sąsiadom na balkonie

W ramach trasy koncertowej po 14 miastach Polski do Lublina zawita Michał Sołtan. Artysta będzie promował swój najnowszy singiel w Fabryce Kultury Zgrzyt (al. Piłsudskiego 13) 4 grudnia o godz. 20.

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Tak powstają premiery. Pokazy teatralnych inicjatyw w CK

Będzie okazja by zobaczyć pracę osób kochających teatr, które zostały wyłonione w ramach projektu Przestrzenie Sztuki realizowanego w Centrum Kultury w Lublinie. Twórcy gratisowo pokazują powstające spektakle zapraszając na otwarte próby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!