Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2016 r.
6:51

Po parku Ludowym będzie można jeździć konno. Co jeszcze się zmieni?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
80 14 A A

Wiadomo już, które uwagi od mieszkańców mają być uwzględnione przy przebudowie parku Ludowego. Ogłosił to wczoraj Urząd Miasta. Zgodził się, by po parku można było jeździć konno, obiecał urządzenie miejsc do grillowania, nie daje za to nadziei na budowę skateparku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwotna, wstępna koncepcja nowego urządzenia parku została ogłoszona przez miasto we wrześniu. Przewidywała ona – w dużym skrócie – 13 wejść, asfaltowe alejki w kolorze piasku, wybiegi dla psów, place zabaw dla dzieci w różnym wieku, brodzik z fontanną zamiast amfiteatru, toalety i natryski. A także ścieżkę biegową, plenerowe instrumenty muzyczne i pionowy ogród mający zasłonić hale targów.

Zaraz po ogłoszeniu tych wizji miasto zaczęło zbierać uwagi od mieszkańców. Teraz, jak to obiecywano, miasto ogłosiło, które sugestie uwzględnia, a których nie.

Wśród uwzględnionych uwag jest prośba o to, by zrezygnować z tworzenia odrębnych placów zabaw dla dzieci w różnym wieku. Taki podział skrytykowała jedna z mam, która opowiadała, że była w takim miejscu i jej syn ciągnął ją na jeden plac, córka na drugi, a „ona nie potrafiła się rozdwoić”.
W parku mają się też znaleźć nieplanowane wcześniej miejsca do grillowania, poidła dla spacerowiczów. Ratusz zapewnia, że uwzględni też prośbę o konstrukcje do zabawy, które mogłyby się stać równie znanymi atrakcjami, co słynna rakieta na placu zabaw na os. Mickiewicza.

Ratusz obiecał też przeprojektować zapowiadaną przystań kajakową. Jeden z mieszkańców zauważył, że zamocowany na stałe podest nie uwzględnia zmiany poziomów wody w Bystrzycy, przez co czasem może być zalany wodą, a czasem może być za wysoki, by dało się wysiąść z kajaka. Miasto przychyla się też do próśb o lepsze zaakcentowanie wejść do parku, czy o więcej atrakcji dla seniorów.

Wśród nieuwzględnionych uwag znalazła się prośba o to, by na terenie parku Ludowego wytyczyć odrębną ścieżkę dla rolkarzy. – Do jazdy na rolkach będą przystosowane alejki w całym parku – deklaruje miasto. To oznacza, że na tych samych trasach będą musieli się pomieścić i spacerowicze, i rowerzyści, i rolkarze, a nawet... jeźdźcy na koniach. Tak, miasto złożyło już deklarację, że do parku Ludowego będzie można wjeżdżać konno, choć żadnych specjalnych urządzeń do jazdy konnej nie przewiduje. Nie będzie tu również skateparku.

Teraz prace projektowe mają się zacząć na dobre. – Na początku kwietnia powinniśmy mieć już projekt budowlany. Wtedy chcemy wystąpić o pozwolenie na budowę. A do lipca chcemy mieć projekt wykonawczy – zapowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – W przyszłoroczne wakacje, a najpóźniej na jesieni ogłaszalibyśmy przetarg na prace w parku, a na koniec roku 2018 park powinien być odnowiony.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:01
0
a dajcie spokoj! kto tam bedzie gonil z koniem zeby jeździc!! lepiej za miasto pojechac!
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 15:35
0
Skandal ,żenada kto wymyślił konie w parku?
Avatar
nudysta / 22 listopada 2016 r. o 14:07
0
A opalać się na golasa będzie można?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 13:44
0
To jeszcze wozy drabiniaste i fury z sianem trzeba do Parku Ludowego zaprosić.
Avatar
Leon z działek / 22 listopada 2016 r. o 13:21
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Będzie darmowy bilet ZTM dla koni...   :)
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:44
0
Jeszcze kudźwa wprowadźcie wolny wybieg lwów, wyrzutnię rakiet, tor dla kuadów, otwartą stację przepompowni gazu i lądowisko dla UFO. Gorzej poje...bani ci radni to już być nie mogą. Niech wpuszczą kunie na swoje korytarzyki do urzędu. I TO MA BYĆ PARK??????
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:43
0
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:30
0
Czy piękne dżokejki będą zbierać kupska swoich wierzchowców? Po każdej końskiej przejażdżce ścieżka rowerowa jest dosłownie usłana końskimi odchodami. W parku będzie to samo?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 10:22
0
Żuk przekazał pół parku prywatnej firmie pod parking a teraz władze próbują udawać, że chcą zrobić jakąś rewitalizacje.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 09:46
0
Wow ! A gdzie moge kupić kuńa, jest w Lublynie jakiś sklep z kuńmi ?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 22:01
0
a dajcie spokoj! kto tam bedzie gonil z koniem zeby jeździc!! lepiej za miasto pojechac!
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 15:35
0
Skandal ,żenada kto wymyślił konie w parku?
Avatar
nudysta / 22 listopada 2016 r. o 14:07
0
A opalać się na golasa będzie można?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 13:44
0
To jeszcze wozy drabiniaste i fury z sianem trzeba do Parku Ludowego zaprosić.
Avatar
Leon z działek / 22 listopada 2016 r. o 13:21
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Będzie darmowy bilet ZTM dla koni...   :)
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:44
0
Jeszcze kudźwa wprowadźcie wolny wybieg lwów, wyrzutnię rakiet, tor dla kuadów, otwartą stację przepompowni gazu i lądowisko dla UFO. Gorzej poje...bani ci radni to już być nie mogą. Niech wpuszczą kunie na swoje korytarzyki do urzędu. I TO MA BYĆ PARK??????
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:43
0
Największą głupotą jaką wymyślono to pozwolić na jazdy konne po parku? Skąd one mają tam się znaleźć? Z LSM? Z centrum? Tam koni nie trzymają! A może z klubu jeździeckiego, więc po ścieżce rowerowej nad Bystrzycą między rowerami i spacerowiczami. Czas jeszcze na opamiętanie
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 11:30
0
Czy piękne dżokejki będą zbierać kupska swoich wierzchowców? Po każdej końskiej przejażdżce ścieżka rowerowa jest dosłownie usłana końskimi odchodami. W parku będzie to samo?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 10:22
0
Żuk przekazał pół parku prywatnej firmie pod parking a teraz władze próbują udawać, że chcą zrobić jakąś rewitalizacje.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 r. o 09:46
0
Wow ! A gdzie moge kupić kuńa, jest w Lublynie jakiś sklep z kuńmi ?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 września 2020 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 września 2020 roku

Jarmark Przetworów na Lubartowskiej 77
26 września 2020, 7:30

Jarmark Przetworów na Lubartowskiej 77

Pokazy, degustacje i możliwość zakupu lokalnych produktów - to wszystko w ramach kolejnego jarmarku na Lubartowskiej 77, który odbędzie się w najbliższą sobotę w godz. 7.30-12.

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25. Nieudana druga połowa [zdjęcia]
galeria

Azoty Puławy – IFK Kristianstad 24:25. Nieudana druga połowa [zdjęcia]

Trudna sytuacja Azotów Puławy. Drużyna Larsa Walthera przegrała w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europejskiej z IFK Kristianstad 24:25. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane za tydzień w Szwecji.

Coraz więcej osób w Kinie Bajka. "Oczywiście, że to nas uskrzydla"

Coraz więcej osób w Kinie Bajka. "Oczywiście, że to nas uskrzydla"

- Oczywiście, że to nas uskrzydla i daje chęci do dalszego szukania sposobu na przetrwanie – mówi szef Bajki. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o trudnej sytuacji studyjnego kina, które boryka się z finansowymi kłopotami. Widzowie zareagowali wspaniale. Obecnością i wsparciem

Piąte miejsce Szymona Ładniaka w Niemczech

Piąte miejsce Szymona Ładniaka w Niemczech

Historyczny start Szymona Ładniaka na torze Hockenheimring. Młody lublinianin ukończył pierwszy wyścig na 5 miejscu.

Rozbudowa parkingu w Nałęczowie tańsza niż planowano

Rozbudowa parkingu w Nałęczowie tańsza niż planowano

Nie milion złotych, jak planowano, a 452 tys. zł będzie kosztowała rozbudowa parkingu, nowy chodnik dla pieszych oraz zatoka postojowa w pobliżu kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie. Przetarg wygrała lokalna firma Art-Bruk.

Od października nie będzie już Muzeum Lubelskiego, bo stanie się narodowe
galeria

Od października nie będzie już Muzeum Lubelskiego, bo stanie się narodowe

Za kilka dni sejmik województwa zdecyduje o przekształceniu Muzeum Lubelskiego w Muzeum Narodowe. Tymczasem placówka rozpoczęła zbiórkę pamiątek z Kresów.

Biała Podlaska: Była naczelniczka znalazła pracę w jednostce podległej marszałkowi

Biała Podlaska: Była naczelniczka znalazła pracę w jednostce podległej marszałkowi

Bogumiła Zieńczuk, była urzędniczka z gabinetu poprzedniego prezydenta Białej Podlaskiej Dariusza Stefaniuka (PiS), znalazła zatrudnienie w jednostce podległej Urzędowi Marszałkowskiemu. Od poniedziałku pracuje w bialskim ośrodku adopcyjnym

Pomimo epidemii, budują tyle co przed rokiem

Pomimo epidemii, budują tyle co przed rokiem

Spory popyt na mieszkania powoduje, że deweloperzy rozpoczynają dużo nowych inwestycji. W sierpniu wystartowało tyle projektów co przed rokiem. W mieszkaniach Polacy upatrują bezpiecznej przystani dla kapitału, a trend ten wzmacniają rekordowo tanie kredyty i niemal nieoprocentowane lokaty.

Koncert symfoniczny na finał cyklu "Czas to miłość" w Filharmonii
25 września 2020, 19:00

Koncert symfoniczny na finał cyklu "Czas to miłość" w Filharmonii

Przed nami ostatnie wydarzenie z cyklu "Czas to miłość" w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). W piątek, 25 września o godz. 19 odbędzie się koncert symfoniczny z udziałem wybitnego organisty Thomasa Emanuela Corneliusa.

Lubelskie: Więcej zakażonych i ozdrowieńców, nowe ognisko COVID-19. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Lubelskie: Więcej zakażonych i ozdrowieńców, nowe ognisko COVID-19. Aktualna sytuacja epidemiologiczna

Zgodnie z informacjami z dzisiejszego raportu Ministerstwa Zdrowia, liczba osób, u których od początku pandemii wykryto infekcję koronawirusem, przekroczyła 80 tys. W woj. lubelskim jest to niecałe 2 200 przypadków. Jak przedstawia się aktualna sytuacja epidemiologiczna w naszym regionie? Stan na 22 września.

Łuków: Czy burmistrz dotrzyma obietnicy wyborczej i przywróci komunikację miejską?

Łuków: Czy burmistrz dotrzyma obietnicy wyborczej i przywróci komunikację miejską?

Przywrócenie komunikacji miejskiej było jedną z obietnic wyborczych obecnego burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego. Mieszkaniec dopytuje, kiedy w końcu autobusy pojadą ulicami miasta.

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry. "Czas powiedzieć: sprawdzam"
film

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry. "Czas powiedzieć: sprawdzam"

Warszawa. "Żenującym spektaklem" nazwał Borys Budka trwający od kilku dni konflikt w obozie rządzącym między PiS i koalicjantami, a w szczególności Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Wobec pogłosek o możliwym zerwaniu koalicji i wyrzuceniu z niej ugrupowania Ziobry, a jego samego z rządu, Koalicja Obywatelska złoży w sejmie wniosek o odwołanie go z funkcji ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego.

Bieg Zielonych Sznurowadeł wystartuje po raz pierwszy jesienią

Bieg Zielonych Sznurowadeł wystartuje po raz pierwszy jesienią

Dobra wiadomość dla miłośników Biegu Zielonych Sznurowadeł. Tegoroczna impreza, mimo trudności związanych z epidemią, dojdzie do skutku. Organizatorzy podali jej nowy termin. Zawodnicy na starcie pojawią się już 17 października.

Lublin: Autobusy i trolejbusy pojadą nieco częściej. Zmiany od 1 października

Lublin: Autobusy i trolejbusy pojadą nieco częściej. Zmiany od 1 października

Od 1 października wzmocnione mają być rozkłady niektórych linii komunikacji miejskiej. Nie należy się spodziewać powrotu takiej częstotliwości kursów, jaką znamy z poprzedniego roku akademickiego. Zmiany zapowiedziane przez Zarząd Transportu Miejskiego dotyczą niemal wyłącznie dni powszednich