Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2015 r.
17:17

Rozkład w tyle za przystankami. Pociągiem z Lublina do Zamościa w ponad... 5 godzin

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
O ile przystanki faktycznie stworzą lepsze warunki do podróży, o tyle rozkład jazdy nie daje pasażerom zbyt wielu okazji do skorzystania z Zamościa Starówki
O ile przystanki faktycznie stworzą lepsze warunki do podróży, o tyle rozkład jazdy nie daje pasażerom zbyt wielu okazji do skorzystania z Zamościa Starówki

W niedzielę uruchomione zostaną dwa nowe przystanki kolejowe. Inwestycja za 2 miliony złotych miała umożliwić dowiezienie turystów niemal pod sam Rynek. Dowiozą. Z Lublina jedynie na godz. 23.04

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jeszcze dziś pociągi pasażerskie stają tylko w jednym punkcie Zamościa. Od niedzieli czynne będą dwa nowe przystanki: Zamość Starówka i Zamość Wschód.

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającego dojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

W obu miejscach, gdzie powstały przystanki były trzeba było zbudować wszystko od podstaw: perony, oświetlenie, tablice informacyjne i urządzenia do sterowania ruchem kolejowym. – Nowe przystanki pozwolą na wygodniejszą podróż do Lublina – zapowiadał kilka miesięcy temu Maciej Dutkiewicz, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Inwestycja kosztowała 2 miliony złotych.

Rozkład w tyle za przystankami

O ile przystanki faktycznie stworzą lepsze warunki do podróży, o tyle rozkład jazdy nie daje pasażerom zbyt wielu okazji do skorzystania z Zamościa Starówki. A w zasadzie nie stwarza im ich prawie wcale. Z Lublina wyjedzie tu jeden bezpośredni pociąg dziennie, który dotrze na miejsce na godz. 23.04.

Druga możliwość to jazda z przesiadką: trzeba o 5.18 wsiąść w pociąg w Lublinie, potem poczekać w Rejowcu 39 minut na przesiadkę, by na godz. 7.58 dotrzeć na nowy przystanek. Ci, którzy chcą skorzystać z połączenia przesiadkowego muszą się spieszyć. – Taka przesiadka będzie możliwa tylko przed wakacjami – mówi Zofia Dziewulska z Przewozów Regionalnych.

W wakacje pozostanie tylko pociąg, którym można przyjechać do Zamościa na noc. Ale i to nie we wszystkie dni tygodnia. Bo np. w sobotę, 4 lipca, kolejowa wyszukiwarka podpowiada tylko jedno połączenie i to z dwiema przesiadkami.

Prześledźmy je krok po kroku: Wyjazd z Lublina o 5.15, później 39 minut czekania w Rejowcu na pociąg do Zawady. Podróżni, którzy bardzo uprą się, że koniecznie chcą pojechać pociągiem do przystanku Zamość Starówka muszą trzy godziny poczekać w Zawadzie na pociąg, który dowiezie ich do celu w 17 minut. Cała podróż trwa... 5 godzin i 42 minuty.

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 09:51
0
Opisany w artykule rozkład jazdy to były tylko przymiarki. Od tego czasu rozkład zmienił się diametralnie NA PLUS. Najlepiej zapoznać się ze stanem aktualnym na PortaluPasażera (strona prowadzona przez PKP).
Avatar
50-letni emeryt / 24 czerwca 2015 o 17:35
0

Tyle czasu to ja śmigam na rowerze z Lublina do mojego rodzinnego Krasnobrodu trasą przez Żółkiewkę...

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 14:45
0
przystanki zrobione więc już po ptakach. teraz niech miasto dogada się z pkp by jeżdziły tędy szynobusy do lublina z częstotliwością chociaż co godzinę. dodatkowo niech będzie drugi szynobus,który jeżdzi tylko po samym mieście z dworca pkp do zamość wschód i będzie po sprawie. A że koszty to trudno,trzeba było myśleć wcześniej czy będą pasażerowie. jedyna szansa na nowoczesny ruch kolejowy to ominięcie zawady i położenie torów wzdłuż drogi krajowej na odcinku krasnystaw-zamość,dodatkowo zbudowanie trakcji elektrycznej,która kończy się w rejowcu,a także pociągnięcie torów do samego lwowa. wtedy może nawet intercity jeździć.
przystanki zrobione więc już po ptakach. teraz niech miasto dogada się z pkp by jeżdziły tędy szynobusy do lublina z częstotliwością chociaż co godzinę. dodatkowo niech będzie drugi szynobus,który jeżdzi tylko po samym mieście z dworca pkp do zamość wschód i będzie po sprawie. A że koszty to trudno,trzeba było myśleć wcześniej czy będą pasażerowie. jedyna szansa na nowoczesny ruch kolejowy to ominięcie zawady i położenie torów wzdłuż drogi krajowej na odcinku krasnystaw-zamość,dodatkowo zbudowanie trakcji elektrycznej,która kończy się w rejo... rozwiń
Avatar
Henio / 17 czerwca 2015 o 09:12
0

Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.

coolEjaż, jeśli tego nie rozumiesz, to mam wątpliwości, czy w ogóle potrafisz myśleć.

Avatar
coolEjaż / 16 czerwca 2015 o 18:54
0

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.


No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.

Tak, było się o co bić! - czemu Zamość ma być gorszy??? Czyżbyś nie potrafił myśleć perspektywicznie ?

rozwiń
Avatar
coolEjaż / 16 czerwca 2015 o 18:51
0

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.


No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.

...o czym ta dyskusja ???

rozwiń
Avatar
Henio / 16 czerwca 2015 o 13:11
0

Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pies... rozwiń

Avatar
coolEjaż / 16 czerwca 2015 o 12:24
0

Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.


Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.

Może to i niedużo -ale zauważ, że może aż(!) o 580 metrów za dużo dla niektórych... Mam osobę na wózku inwalidzkim, która waży ponad 100 kilo -dla mnie 580 metrów to akurat dużo. Dla porównania: w Lublinie przystanek Lublin -Zadębie od Ponikwoda  jest chyba bliżej niż 580 metrów, ludzi też tam wsiadających/wysiadających "ze świecą szukać" -a jednak przystanek jest. Jak się ma przystanek Ponikwoda do przystanku Zamość Starówka? Który peron wg.Ciebie ważniejszy ? Więc o czym ta dyskusja ???

Może to i niedużo -ale zauważ, że może aż(!) o 580 metrów za dużo dla niektórych... Mam osobę na wózku inwalidzkim, która waży ponad 100 kilo -dla mnie 580 metrów to akurat dużo. Dla porównania: w Lublinie przystanek Lublin -Zadębie od Ponikwoda  jest chyba bliżej niż 580 metrów, ludzi też tam wsiadających/wysiadających "ze świecą szukać" -a jednak przystanek jest. Jak się ma przystanek Ponikwoda do przystanku Zamość Starówka? Który peron wg.Ciebie ważniejszy ? Więc o czym ta dyskusja ???

rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 09:45
0
Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 14:16
0
czyżby ściema? są połaczenia bezpośrednio z Lublina do Zamościa o godzinie 9, 13, 17 i 21. Obstawiam że również wjeżdzające na nowe przystanki
Avatar
Gość / 6 marca 2016 o 09:51
0
Opisany w artykule rozkład jazdy to były tylko przymiarki. Od tego czasu rozkład zmienił się diametralnie NA PLUS. Najlepiej zapoznać się ze stanem aktualnym na PortaluPasażera (strona prowadzona przez PKP).
Avatar
50-letni emeryt / 24 czerwca 2015 o 17:35
0

Tyle czasu to ja śmigam na rowerze z Lublina do mojego rodzinnego Krasnobrodu trasą przez Żółkiewkę...

Avatar
Gość / 24 czerwca 2015 o 14:45
0
przystanki zrobione więc już po ptakach. teraz niech miasto dogada się z pkp by jeżdziły tędy szynobusy do lublina z częstotliwością chociaż co godzinę. dodatkowo niech będzie drugi szynobus,który jeżdzi tylko po samym mieście z dworca pkp do zamość wschód i będzie po sprawie. A że koszty to trudno,trzeba było myśleć wcześniej czy będą pasażerowie. jedyna szansa na nowoczesny ruch kolejowy to ominięcie zawady i położenie torów wzdłuż drogi krajowej na odcinku krasnystaw-zamość,dodatkowo zbudowanie trakcji elektrycznej,która kończy się w rejowcu,a także pociągnięcie torów do samego lwowa. wtedy może nawet intercity jeździć.
przystanki zrobione więc już po ptakach. teraz niech miasto dogada się z pkp by jeżdziły tędy szynobusy do lublina z częstotliwością chociaż co godzinę. dodatkowo niech będzie drugi szynobus,który jeżdzi tylko po samym mieście z dworca pkp do zamość wschód i będzie po sprawie. A że koszty to trudno,trzeba było myśleć wcześniej czy będą pasażerowie. jedyna szansa na nowoczesny ruch kolejowy to ominięcie zawady i położenie torów wzdłuż drogi krajowej na odcinku krasnystaw-zamość,dodatkowo zbudowanie trakcji elektrycznej,która kończy się w rejo... rozwiń
Avatar
Henio / 17 czerwca 2015 o 09:12
0

Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.

coolEjaż, jeśli tego nie rozumiesz, to mam wątpliwości, czy w ogóle potrafisz myśleć.

Avatar
coolEjaż / 16 czerwca 2015 o 18:54
0

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.


No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.

Tak, było się o co bić! - czemu Zamość ma być gorszy??? Czyżbyś nie potrafił myśleć perspektywicznie ?

rozwiń
Avatar
coolEjaż / 16 czerwca 2015 o 18:51
0

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.


No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.

...o czym ta dyskusja ???

rozwiń
Avatar
Henio / 16 czerwca 2015 o 13:11
0

Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pieszo w kilka minut.

Czyli było się o co bić, bo ze starego dworca można dojść tam pieszo aż w kilka + 1 minut.

No i jeszcze to:

Ten drugi przystanek ma ułatwić dojazd do osiedla bloków mieszkalnych. O budowę pierwszego, pozwalającegodojechać bliżej Rynku od lat prosili i mieszkańcy, i turyści, i władze miasta. Miejsce to jest odległe o zaledwie kilkaset metrów od zabytkowego centrum i bez problemu można z niego dojść tam pies... rozwiń

Avatar
coolEjaż / 16 czerwca 2015 o 12:24
0

Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.


Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.

Może to i niedużo -ale zauważ, że może aż(!) o 580 metrów za dużo dla niektórych... Mam osobę na wózku inwalidzkim, która waży ponad 100 kilo -dla mnie 580 metrów to akurat dużo. Dla porównania: w Lublinie przystanek Lublin -Zadębie od Ponikwoda  jest chyba bliżej niż 580 metrów, ludzi też tam wsiadających/wysiadających "ze świecą szukać" -a jednak przystanek jest. Jak się ma przystanek Ponikwoda do przystanku Zamość Starówka? Który peron wg.Ciebie ważniejszy ? Więc o czym ta dyskusja ???

Może to i niedużo -ale zauważ, że może aż(!) o 580 metrów za dużo dla niektórych... Mam osobę na wózku inwalidzkim, która waży ponad 100 kilo -dla mnie 580 metrów to akurat dużo. Dla porównania: w Lublinie przystanek Lublin -Zadębie od Ponikwoda  jest chyba bliżej niż 580 metrów, ludzi też tam wsiadających/wysiadających "ze świecą szukać" -a jednak przystanek jest. Jak się ma przystanek Ponikwoda do przystanku Zamość Starówka? Który peron wg.Ciebie ważniejszy ? Więc o czym ta dyskusja ???

rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 09:45
0
Spoko ze starego dworca do nowej bramy Szczebrzeskiej jest 580 metrów a z nowego przystanku do ronda przy bramie Lwowskiej 540 metrów. Brawo co za wynik!!! dane o odległościach wg google maps. za te 2 bańki mógłbym tych co zdecydują się przyjechać mimo wszystko pociągiem na plecach bym nosił.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2015 o 14:16
0
czyżby ściema? są połaczenia bezpośrednio z Lublina do Zamościa o godzinie 9, 13, 17 i 21. Obstawiam że również wjeżdzające na nowe przystanki
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób

W Lublinie powstanie hala sportowo-widowiskowa na 800 osób 0 4

Sala sportowo-widowiskowa na 800 osób, ścianka wspinaczkowa, dwie sale do squasha, zewnętrzne boiska do koszykówki, piłki plażowej i tenisa, sala sportów walki. To tylko niektóre funkcje hali sportowo-widowiskowej, którą buduje Uniwersytet Medyczny. Wczoraj uczelnia podpisała umowę z wykonawcą – spółką Mirbud

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się!

Lekcje o mowie nienawiści w szkołach m.in. w Lublinie. Ordo Iuris: Rodzice, nie zgadzajcie się! 62 22

W wielu miastach Polski, w tym w Lublinie, mają być prowadzone lekcje o mowie nienawiści. Ale Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris namawia rodziców, by się na to nie zgadzali

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna

Spór o testament trwał 10 lat. Szczęśliwe zakończenie dla matki i syna 0 8

Po dziesięciu latach sądowej batalii Krystyna Zaręba i jej syn odzyskali działkę w Maszkach w okolicach Nałęczowa. Ziemia została przejęta na podstawie testamentu, który najprawdopodobniej został sfałszowany. Sprawa zakończyła się ugodą

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta"

Minister zdrowia w Lublinie. "Brakuje życzliwości, zrozumienia dla pacjenta" 0 6

O brakach kadrowych w służbie zdrowia oraz potrzebie większej życzliwości dla pacjenta i współpracy wszystkich zwodów medycznych mówił w czwartek w Lublinie minister zdrowia Łukasz Szumowski

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd

Azoty nadal będą sponsorować Wisłę Puławy. Klub ma nowy zarząd 68 10

W czwartek odbyło się walne zebranie Klubu Sportowego Wisła Puławy. Podczas spotkania podjęto decyzje o zmianach w zarządzie klubu.

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach
26 stycznia 2019, 16:00

Kolędowanie z XX. Czartoryskimi w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 stycznia o godz. 16 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach zorganizowana zostanie druga odsłona Kolędowania z XX. Czartoryskimi.

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami?
galeria

Żałoba narodowa. Część lubelskich instytucji odwołuje i przenosi imprezy. Co ze studniówkami? 48 30

Część lubelskich instytucji kulturalnych odwołuje lub przenosi zaplanowane na piątek i sobotę wydarzenia. Ma to związek z ogłoszoną przez prezydenta RP Andrzeja Dudę żałobą narodową po zamordowaniu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek

Monika Skinder powalczy o mistrzostwo świata juniorek 0 0

To będzie bardzo emocjonujący weekend dla kibiców. W naszym województwie odbędą się w weekend dwie duże imprezy. Dodatkowo, Monika Skinder z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, w niedzielę będzie walczyć o medal mistrzostw świata juniorek

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP

Marceli Niezgoda nie jest już szefem LAWP 0 14

Marceli Niezgoda, polityk PSL, stracił fotel dyrektora Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. Instytucja podlega marszałkowi (PiS), który rozpisał już konkurs na nowego szefa.

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury

Czarne chmury nad posłem Olszówką. Sejm zajmie się wnioskiem prokuratury 0 4

Nie ma już przeszkód, by Sejm zajął się wnioskiem prokuratury o wydanie zgody na pociągniecie do odpowiedzialności karnej posła Piotra Olszówki.

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało
film

Wyszedł z domu po papierosy, dwie godziny później znaleźli jego ciało 58 8

35-letni Marcin wyszedł do sklepu po papierosy. Dwie godziny później jego ciało zostało znalezione w bramie, zaledwie sto metrów od jego mieszkania.

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz

Tu była pizzeria Piccolo, potem Domek Saski. Już wiadomo co będzie teraz 170 14

W sobotę otwarcie lokalu, który zajął miejsce po „Domku Saskim” LSS Społem. Przy głównym wejściu do parku będzie połączenie małej gastronomii ze sklepem

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Już wiadomo, kto pokieruje Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej 34 30

Zarząd Województwa Lubelskiego powierzył Piotrowi Krawcowi pełnienie obowiązków dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Ślisko na drogach. Dachowanie i lądowanie w rowie