Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2009 r.
20:36
Edytuj ten wpis

Poczta upomni się o abonament. Nawet za 5 lat

0 41 A A

Poczta ściga tych, którzy nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wyłapywanie spóźnialskich ułatwił elektroniczny system przyjmowania opłat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tradycyjne książeczki, z których korzystaliśmy płacąc abonament zniknęły w połowie grudnia ubiegłego roku. Od tamtej pory abonenci mogą się rejestrować przez Internet lub na poczcie. Każdy otrzymuje własny numer konta. Informacje o płatnościach trafiają do jednej bazy danych. Dzięki temu można łatwo sprawdzić, kto i ile płaci.

– Są osoby, które kiedyś zarejestrowały odbiornik, a przestały regulować abonament – mówi Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty Polskiej. – Takim osobom wysyłamy upomnienia i wezwania do zapłaty. Muszą uregulować zaległy abonament wraz z odsetkami.

Takie długi mogą być ściągane nawet pięć lat po terminie. Kontrolerzy wyłapują nie tylko zarejestrowanych widzów. Szukają osób, które korzystają z radia i telewizora bez rejestracji. Jeśli udowodnią taki proceder, przyłapanemu grozi kara w wysokości 510 zł. Tłumaczenia, że np. korzystamy z telewizji satelitarnej nic nie dadzą.

– Zgodnie z prawem płacimy za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie telewizji – wyjaśnia Dziewulski.

Przedsiębiorcy i urzędy muszą płacić za każdy odbiornik. Osoby prywatne – tylko za jeden telewizor, nawet jeśli w domu jest ich kilka.

W województwie lubelskim mamy blisko 700 tys. zarejestrowanych abonentów, z czego 200 tys. jest zwolnionych z opłat. Reszta z 2 mln mieszkańców teoretycznie nie ma ani radia, ani telewizora.

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jan / 1 marca 2010 o 17:51
0
[size=5]"– Zgodnie z prawem płacimy za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie"
W takim razie jest to nic innego jak [color="#FF0000"]złodziejski podatek[/color]. Sami sobie płaćcie abonament za te gnioty nadawane w telewizji + wielotysięczne miesięczne honoraria tzw. celebrytów (pusty śmiech ogarnia). Ja oglądam tylko (legalne) filmy DVD i telewizję mam tam, gdzie jeszcze podatek nie dociera. A oglądam na monitorze LCD komputera.[/size]
Avatar
ewelka / 12 stycznia 2010 o 12:22
0
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od INNEJ firmy windykacyjnej.... ostatnio juz nawet nie otwieram tych listow tylko odsylam z informacja na kopercie ze adresat nie zyje od dnia.....
Czy to naprawde tak trudno zrozumiec, ze osoba nie zyjaca nie ma mozliwosci oplacenia abonamentu??? jakos inne instytucje potrafia to zrozumiec (telefonia komorkowa, TP, NETIA, kablowka - nikt nie robil problemow, umowy byly anulowane z dniem zgonu), a za abonament na sile chca sciagac :/
w d.... mam takia instytucje, nie odladam TV, moze kiedys jak zaczna pokazywac w niej sensowne programy.....
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od ... rozwiń
Avatar
ola / 11 stycznia 2010 o 16:32
0
telewizor kupiłam za swoje pieniądze i jeszcze mam płacić haracz????
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 19:41
0
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społeczeństwo doskonale może bez nich funkcjonować i tak minie półmetek i tzeba zaczynać nową kampanię wyborczą.W międzyczasie dojdzie jakaś aferka.Więc cały czas mają ciężką pracę.Tak jest już od lat 20-tu.Więc nie dawaj mi jeden z drugim wskazówek na jaką partię mam głosować.Nie biorę udziału w wyborach już od lat 6-ciu.Wszyskie partie jakie były przy władzy prowadziły działania antypolskie (zawsze prywata na pierwszym miejscu).
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społec... rozwiń
Avatar
CZESIUNIO / 8 listopada 2009 o 13:35
0
wyrejestrujcie telewizory! 2 lata już nie płacę po wyrejestrowaniu i jestem bardzo szczęśliwa że nie dokładam do tego chłamu i prezesowskich pensji!
Avatar
mareks / 8 listopada 2009 o 07:54
0
A co z tymi,którzy w ogóle nie zarejestrowali odbiorników RTV - a mają po trzy telewizory i radia w domu????
Avatar
D.K. / 8 listopada 2009 o 07:02
0
To, że obecnie płacimy podatek rtv to wina PiSu i wina ludzi którzy głosowali na tą partię. Żeby nie mieć żalu, to należy w przyszłości uważnie głosować w wyborach do żłobu.
Avatar
cd / 8 listopada 2009 o 00:40
0
gh napisał:
On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara


Kandyduj gh - zagłosuję na Ciebie. Nara.
Avatar
gh / 8 listopada 2009 o 00:26
0
niepłacący napisał:
Tusk chciał zlikwidować abonament, ale przeciwstawiło się SLD, PiS i przede wszystkim prezydent Kaczyński. Czy teraz już wiecie na kogo głosować?

On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 21:19
0
ciekawi mnie, czy Media Markt płaci za kazdy "odbiornik" ....
Avatar
jan / 1 marca 2010 o 17:51
0
[size=5]"– Zgodnie z prawem płacimy za posiadanie odbiornika, a nie za oglądanie"
W takim razie jest to nic innego jak [color="#FF0000"]złodziejski podatek[/color]. Sami sobie płaćcie abonament za te gnioty nadawane w telewizji + wielotysięczne miesięczne honoraria tzw. celebrytów (pusty śmiech ogarnia). Ja oglądam tylko (legalne) filmy DVD i telewizję mam tam, gdzie jeszcze podatek nie dociera. A oglądam na monitorze LCD komputera.[/size]
Avatar
ewelka / 12 stycznia 2010 o 12:22
0
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od INNEJ firmy windykacyjnej.... ostatnio juz nawet nie otwieram tych listow tylko odsylam z informacja na kopercie ze adresat nie zyje od dnia.....
Czy to naprawde tak trudno zrozumiec, ze osoba nie zyjaca nie ma mozliwosci oplacenia abonamentu??? jakos inne instytucje potrafia to zrozumiec (telefonia komorkowa, TP, NETIA, kablowka - nikt nie robil problemow, umowy byly anulowane z dniem zgonu), a za abonament na sile chca sciagac :/
w d.... mam takia instytucje, nie odladam TV, moze kiedys jak zaczna pokazywac w niej sensowne programy.....
Mnie zastanawia dlaczego TVP, czy moze poczta (bo ja juz tego nie ogarniam) na sile chce sciagnac zaleglosci z tytulu oplat abonamentowych od osoby zmarlej 2 lata temu :| sprawa wyglada tak.... moja ciocia oplacala abonament RTV regularnie. zmarla, wiec powiadomilismy o jej smierci wszystkie instytucje, od roku dostajemy listy - adresowane na nia - ostatnio od firm windykacyjnych, ze nie oplaca abonamentu (od momentu smierci)! Do kazdej z tych firm wysylalismy informacje ze ciocia nie zyje (ksero aktu zgonu), kolejny list przychodzil od ... rozwiń
Avatar
ola / 11 stycznia 2010 o 16:32
0
telewizor kupiłam za swoje pieniądze i jeszcze mam płacić haracz????
Avatar
LL49 / 8 listopada 2009 o 19:41
0
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społeczeństwo doskonale może bez nich funkcjonować i tak minie półmetek i tzeba zaczynać nową kampanię wyborczą.W międzyczasie dojdzie jakaś aferka.Więc cały czas mają ciężką pracę.Tak jest już od lat 20-tu.Więc nie dawaj mi jeden z drugim wskazówek na jaką partię mam głosować.Nie biorę udziału w wyborach już od lat 6-ciu.Wszyskie partie jakie były przy władzy prowadziły działania antypolskie (zawsze prywata na pierwszym miejscu).
Wszyscy którzy udzielają obecnie rad jak głosować w przyszłych wyborach zaczynają mnie wkurzać.Chyba macie zbyt mało lat,bo nie pamiętacie historii /najnowszej/.Wszystkie partie były już przy władzy-Czy zrobiła któraś coś dobrego dla kraju,dla społeczństwa?Po każdych wyborach zaczyna się dzielenie "schedy"(podział stanowisk-Przy udziale kłotni i awantur).Póżniej już pozałatwieniu tego "patriotycznego zadania"-zaczyna się ustalanie wynagrodzeń.Następnie biorą się za tematy tzw.dyżurne zktórych nigdy nic nie wynika,a społec... rozwiń
Avatar
CZESIUNIO / 8 listopada 2009 o 13:35
0
wyrejestrujcie telewizory! 2 lata już nie płacę po wyrejestrowaniu i jestem bardzo szczęśliwa że nie dokładam do tego chłamu i prezesowskich pensji!
Avatar
mareks / 8 listopada 2009 o 07:54
0
A co z tymi,którzy w ogóle nie zarejestrowali odbiorników RTV - a mają po trzy telewizory i radia w domu????
Avatar
D.K. / 8 listopada 2009 o 07:02
0
To, że obecnie płacimy podatek rtv to wina PiSu i wina ludzi którzy głosowali na tą partię. Żeby nie mieć żalu, to należy w przyszłości uważnie głosować w wyborach do żłobu.
Avatar
cd / 8 listopada 2009 o 00:40
0
gh napisał:
On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara


Kandyduj gh - zagłosuję na Ciebie. Nara.
Avatar
gh / 8 listopada 2009 o 00:26
0
niepłacący napisał:
Tusk chciał zlikwidować abonament, ale przeciwstawiło się SLD, PiS i przede wszystkim prezydent Kaczyński. Czy teraz już wiecie na kogo głosować?

On chciał płacic prosto z kasy panstwowej np.tak jak nauczycielom i strazakom. I wtedy by kupił sobie telewizje publiczno tak jak teraz ma Tusk Vision Network. Tak wiemy na kogo głosować . Nara
Avatar
Gość / 7 listopada 2009 o 21:19
0
ciekawi mnie, czy Media Markt płaci za kazdy "odbiornik" ....
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 0 0

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 4

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 0 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 0 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem

Azoty Puławy – Selfoss 33:26. Obiecująca zaliczka przed rewanżem 23 0

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacyjnej Pucharu EHF zespół trenera Bartosza Jureckiego pokonał we własnej hali Islandczyków różnicą siedmiu bramek i jest bliski awansu do fazy grupowej tych rozgrywek

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 10 4

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 30 3

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 106 4

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 1

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską