Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 marca 2013 r.
19:16
Edytuj ten wpis

Pogotowie do męża umierającej kobiety: Najpierw zgłoście się do przychodni

0 70 A A
Na wykonanie transportu pacjentki z domu do szpitala potrzebne jest zlecenie lekarza rodzinnego – ta
Na wykonanie transportu pacjentki z domu do szpitala potrzebne jest zlecenie lekarza rodzinnego – ta

Pogotowie nie wysłało karetki, żeby przewieźć umierającą kobietę do szpitala. – Na transport medyczny trzeba mieć najpierw zlecenie od lekarza rodzinnego – wyjaśniała dyspozytorka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kobieta cierpiała na chorobę nowotworową i leczyła się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Pod koniec lutego jej stan się pogorszył.

– Żona poczuła się tego ranka bardzo źle. Nie mogła nawet siedzieć, traciła równowagę. Gdybym mógł znieść ją z pierwszego piętra, to sam zawiózłbym ją do szpitala – mówi mąż pacjentki (imię i nazwisko do wiadomości redakcji). – Zadzwoniłem na pogotowie. Powiedziałem, że proszę o przyjazd w celu dowiezienia mojej żony do COZL, bo tam się leczy. Mówiłem, że to pilne.

– Dyspozytorka powiedziała, że najpierw muszę mieć zlecenie od lekarza rodzinnego – relacjonuje mężczyzna. – Czas mijał, a ja po takie zlecenie musiałbym jechać z Dziesiątej na drugi koniec Lublina, na ul. Nałęczowską. Powiedziałem, że jeśli trzeba, to przecież zapłacę za przewiezienie mojej żony.
Mężczyzna dostał więc od dyspozytorki numery telefonów do firm, które wykonują odpłatny transport medyczny. Do jednej z nich się dodzwonił. – Cieszyłem się, że ktoś w ogóle przyjedzie – mówi. – Ale przyszli po nią z wózkiem, choć powinna leżeć. Widzieli, w jakim jest stanie, ale dopiero w szpitalu dostała tlen i kroplówkę.

Jeszcze tego samego dnia kobieta zmarła. Mąż nie obwinia nikogo o jej śmierć. Ma jednak żal, że pogotowie nie przyjechało i nie udzielono jej pomocy jeszcze przed dotarciem do szpitala.

Pogotowie tłumaczy, że mąż pacjentki nie prosił o wysłanie zespołu ratownictwa medycznego, tylko o transport medyczny. "Dyspozytor medyczny wyjaśnił, że na wykonanie transportu pacjentki z domu do szpitala potrzebne jest zlecenie lekarza rodzinnego. Mężczyzna poprosił o transport odpłatny, wobec czego dyspozytor podał numer telefonu do firmy zajmującej się transportem pacjentów” – czytamy w odpowiedzi, jaką przesłało nam wczoraj Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Lublinie.

Komentarze 70

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pypcio / 14 marca 2013 o 20:36
0
Podejrzewam, ze ta Pani byla leczona paliatywnie i ze kazdy spodziewal sie tego co ma nadejsc. A ten Pan i tak ma na glowie duzo, stracil zone. Gdzie mu teraz chodzic i sie sadowac. Chociaz, ja to bym chyba ten szpital podpalil jak bym byl w tej samej sytuacji.
Avatar
anna278 / 9 marca 2013 o 23:55
0
Trzeba odróżnić-całodobową opiekę ambulatoryjną,Pogotowie Ratunkowe,SOR i lekarza rodzinnego.Tylko jak zrozpaczony chorobą żony człowiek ma się w tym połapać.Jurek Owsiak ma rację,trzeba szkolić dyspozytorów.Oni są na "pierwszej linii frontu"...
Avatar
S Y L W E S T E R / 9 marca 2013 o 23:20
0
------------------------DZIĘKUJEMY PROFESOROM "UM" ZA UJMUJĄCY WYKŁAD------------------------------ Cytuje z "wykładu" pomocy medycznej (?) cyt. : " Karetki dzielą się na, te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem "- koniec cytatu . My "szaraczki" nie kończyliśmy Uniersytetów Medycznych ale uzupełniamy swoje brak wiedzy...LOGIKĄ . Jeżeli mąż dzwoni do Pogotowia , że Jego żona bardzo żle się poczuła i prosi Pogotowie o pomoc . W tej dramatycznej sytuacji dzwonił we właś ciwe miejsce a dyspozytorka mogła tylko zapytać jakie żona bierze lekarstwa i skonsultować się z Doktorem . Myślę , że Doktor do czasu przyjazdu Ambulansu wydał zalecenie jakie ma wziąść lekar stwa , ale żaden Doktor nie weżmie na siebie odpowiedzialności zakazu wyjazdu do ciężko chorej kobiety gdyż nie udzielenie natychmiastowej pomocy mogło być w klensekwencji powodem zgonu !. Dziękujemy za "wykład" . Bardziej byłby ten "wykład" interesujący, gdyby Wykładowca wyjaśnił , że bardzo dużo chorych umiera , właśnie z braku taboru samochodowego . Szpitale i Pogotowia już nie długo Pacjentów będą wozić... dorożkamik (sic?) . " Dla zakochanych i dla zawianych którym do domu nie śpieszy się, konna Dorożka księżyc jak złota brożka i Dorożkarza na kożle cień..." (?).
------------------------DZIĘKUJEMY PROFESOROM "UM" ZA UJMUJĄCY WYKŁAD------------------------------ Cytuje z "wykładu" pomocy medycznej (?) cyt. : " Karetki dzielą się na, te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem "- koniec cytatu . My "szaraczki" nie kończyliśmy Uniersytetów Medycznych ale uzupełniamy swoje brak wiedzy...LOGIKĄ . Jeżeli mąż dzwoni do Pogotowia , że Jego żona bardzo żle się poczuła i prosi Pogotowie o pomoc . W tej dramaty... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 9 marca 2013 o 22:37
0
----------------------------------NAJPIERW NALEŻY DZWONIĆ DO PROKURATORA--------------------------Ten pogrążony w żałobie Wdowiec, musi wziąść Adwokata i złożyć Pozew sądowy przeciwko Szpitalowi , kóry poprzez arogancką nieudolność spowodował zgon kobiety leczącej śię na nowotwór . Niech Ten wdowiec, domaga się najwyższego Odszkodowania za spowodowanie śmierci Jego żony . Tłum aczenia Szpitala i Pogotowia są nie na miejscu w obliczu tragedii męża !. Czyżby Szpital myślał,że mąż chce wykorzystać Ambulans na podwiezienie do Restauracji z dancingiem (sic?). Paranoja i to tragiczna paranoja (!) . A Redakcja też powinna zwracać Uwagę na teksty do publikacji , bo przecież tytuł cyt; (...) " Pogotpwie do męża umierającej kobiety (...) "- (?) po prostu "zwala z nóg" (?).
----------------------------------NAJPIERW NALEŻY DZWONIĆ DO PROKURATORA--------------------------Ten pogrążony w żałobie Wdowiec, musi wziąść Adwokata i złożyć Pozew sądowy przeciwko Szpitalowi , kóry poprzez arogancką nieudolność spowodował zgon kobiety leczącej śię na nowotwór . Niech Ten wdowiec, domaga się najwyższego Odszkodowania za spowodowanie śmierci Jego żony . Tłum aczenia Szpitala i Pogotowia są nie na miejscu w obliczu tragedii męża !. Czyżby Szpital myślał,że mąż chce w... rozwiń
Avatar
polak / 8 marca 2013 o 20:35
0
Dlaczego DW uznał temat wart opisania? Sensacja i dezinformacja.To nie był wypadek to nie było nagłe
zdarzenie To choroba która kończy jak dotąd śmiercią.I mąż kobiety miał tego swiadomość.
Chciał pomocy i ją uzyskał od pogotowia w postaci informacji.
Najgorsze w tym jest,że gazeta zamieszcza tekst który nie wyjaśnia,że pogotowie jeżdzi do wypadków,
i zdarzeń nagłych,a mąż kobiety powinien mieć świadomość ,że żona może odejść w każdej chwili.
Avatar
Chiron / 8 marca 2013 o 12:07
0
Jak za 1 komuny. Krytykujcie pogotowie, kelnerów, kogo tam jeszcze- byle nie władzę, która taki układ wytworzyła. I dokąd będziemy na nich głosować, a gruba kreska będzie zamiast rozrachunku z przeszłością- dotąd tak będzie.
Avatar
Rafi / 8 marca 2013 o 11:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1362739190' post='742548']
Karetki dzielą się na te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem. Pozdrawiam.
[/quote]Dawno Pan/Pani nie zaglądał do karetki.....
Avatar
Gość / 8 marca 2013 o 11:41
0
[quote name='Krzysztof Lublin' timestamp='1362653139' post='742163']
Pogotowie tłumaczy, że mąż pacjentki nie prosił o wysłanie zespołu ratownictwa medycznego, tylko o transport medyczny. Co to za wytłumaczenie dyspozytora pogotowia, on od tego siedzi tam na du*** żeby przez telefon zrobić wywiad z pacjentem. Źle bardzo Źle sie dzieje w pogotowiu. Ja sam doświadczyłem przypadku w rodzinie obojętności ze strony pogotowia. To jest po prostu nie prawdopodobne co sie wyprawia w pogotawiach w XXI wieku. My nigdy nie dorównamy zachodowi zawsze bedziemy na końcu.
Dramat że ludzie płacą składki całe życie na ubezpieczenie zdrowotne a potem umierają bez pomocy medycznej. Ja jestem w szoku i tylko modle sie do Boga zeby być zdrowym i nie liczyć na łaskę dyspozytora pogotowia w razie nagłej sytuacji.
[/quote]Zapewniam Pana że w razie "nagłej sytuacji" pogotowie do Pana przyjedzie bo od tego właśnie jest- Nagłe Stany Zagrożenia Życia-a nie przychodnia na kółkach....
[quote name='Krzysztof Lublin' timestamp='1362653139' post='742163']
Pogotowie tłumaczy, że mąż pacjentki nie prosił o wysłanie zespołu ratownictwa medycznego, tylko o transport medyczny. Co to za wytłumaczenie dyspozytora pogotowia, on od tego siedzi tam na du*** żeby przez telefon zrobić wywiad z pacjentem. Źle bardzo Źle sie dzieje w pogotowiu. Ja sam doświadczyłem przypadku w rodzinie obojętności ze strony pogotowia. To jest po prostu nie prawdopodobne co sie wyprawia w pogotawiach w XXI wieku. My nigdy ni... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2013 o 11:39
0
[quote name='Rafi' timestamp='1362738967' post='742546']
BRAWO,niby "szary obywatel" ale dobrze zorientowany i o to chodzi żeby nie tylko wiedzieć ale jeszcze rozumieć. Wiem,że dla większości społeczeństwa karetka to karetka i mało kto potrafi różnicować karetkę systemu od np.karetki transportu medycznego.Pozdrawiam:)
[/quote]Karetki dzielą się na te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem. Pozdrawiam.
Avatar
Rafi / 8 marca 2013 o 11:36
0
[quote name='szary obywatel' timestamp='1362735425' post='742523']
Wasze komentarze oraz tendencyjność artykułów pojawiających się w internecie świadczą o ogromnej niewiedzy społeczeństwa w kwestii kompetencji ratownictwa medycznego, szpitala, ambulatorium oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Transport sanitarny to nie pogotowie. Transport sanitarny zleca lekarz rodzinny czyli jest w gestii podstawowej opieki zdrowotnej. Ambulatorium pełni funkcję podstawowej opieki zdrowotnej w nocy oraz dni świąteczne i weekendy. Zaś zespoły pogotowia ratunkowego jak sama nazwa sugeruje zajmuje się RATOWANIEM życia ludzkiego w STANACH NAGŁYCH, a nie w chorobie przewlekłej. Brak wiedzy powoduje brak zrozumienia i postawę roszczeniową nie tam gdzie trzeba. Powiaty mają ograniczona liczbę zespołów ratunkowych, gdybyśmy chcieli karetki pogotowia wykorzystywać do transportu do ośrodków zdrowia, to poszkodowali, którzy potrzebują szybkiej interwencji medycznej pozostaliby bez szans. Pomyślmy nad tym.
[/quote]BRAWO,niby "szary obywatel" ale dobrze zorientowany i o to chodzi żeby nie tylko wiedzieć ale jeszcze rozumieć. Wiem,że dla większości społeczeństwa karetka to karetka i mało kto potrafi różnicować karetkę systemu od np.karetki transportu medycznego.Pozdrawiam:)
[quote name='szary obywatel' timestamp='1362735425' post='742523']
Wasze komentarze oraz tendencyjność artykułów pojawiających się w internecie świadczą o ogromnej niewiedzy społeczeństwa w kwestii kompetencji ratownictwa medycznego, szpitala, ambulatorium oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Transport sanitarny to nie pogotowie. Transport sanitarny zleca lekarz rodzinny czyli jest w gestii podstawowej opieki zdrowotnej. Ambulatorium pełni funkcję podstawowej opieki zdrowotnej w nocy oraz dni świąteczne i weekend... rozwiń
Avatar
pypcio / 14 marca 2013 o 20:36
0
Podejrzewam, ze ta Pani byla leczona paliatywnie i ze kazdy spodziewal sie tego co ma nadejsc. A ten Pan i tak ma na glowie duzo, stracil zone. Gdzie mu teraz chodzic i sie sadowac. Chociaz, ja to bym chyba ten szpital podpalil jak bym byl w tej samej sytuacji.
Avatar
anna278 / 9 marca 2013 o 23:55
0
Trzeba odróżnić-całodobową opiekę ambulatoryjną,Pogotowie Ratunkowe,SOR i lekarza rodzinnego.Tylko jak zrozpaczony chorobą żony człowiek ma się w tym połapać.Jurek Owsiak ma rację,trzeba szkolić dyspozytorów.Oni są na "pierwszej linii frontu"...
Avatar
S Y L W E S T E R / 9 marca 2013 o 23:20
0
------------------------DZIĘKUJEMY PROFESOROM "UM" ZA UJMUJĄCY WYKŁAD------------------------------ Cytuje z "wykładu" pomocy medycznej (?) cyt. : " Karetki dzielą się na, te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem "- koniec cytatu . My "szaraczki" nie kończyliśmy Uniersytetów Medycznych ale uzupełniamy swoje brak wiedzy...LOGIKĄ . Jeżeli mąż dzwoni do Pogotowia , że Jego żona bardzo żle się poczuła i prosi Pogotowie o pomoc . W tej dramatycznej sytuacji dzwonił we właś ciwe miejsce a dyspozytorka mogła tylko zapytać jakie żona bierze lekarstwa i skonsultować się z Doktorem . Myślę , że Doktor do czasu przyjazdu Ambulansu wydał zalecenie jakie ma wziąść lekar stwa , ale żaden Doktor nie weżmie na siebie odpowiedzialności zakazu wyjazdu do ciężko chorej kobiety gdyż nie udzielenie natychmiastowej pomocy mogło być w klensekwencji powodem zgonu !. Dziękujemy za "wykład" . Bardziej byłby ten "wykład" interesujący, gdyby Wykładowca wyjaśnił , że bardzo dużo chorych umiera , właśnie z braku taboru samochodowego . Szpitale i Pogotowia już nie długo Pacjentów będą wozić... dorożkamik (sic?) . " Dla zakochanych i dla zawianych którym do domu nie śpieszy się, konna Dorożka księżyc jak złota brożka i Dorożkarza na kożle cień..." (?).
------------------------DZIĘKUJEMY PROFESOROM "UM" ZA UJMUJĄCY WYKŁAD------------------------------ Cytuje z "wykładu" pomocy medycznej (?) cyt. : " Karetki dzielą się na, te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem "- koniec cytatu . My "szaraczki" nie kończyliśmy Uniersytetów Medycznych ale uzupełniamy swoje brak wiedzy...LOGIKĄ . Jeżeli mąż dzwoni do Pogotowia , że Jego żona bardzo żle się poczuła i prosi Pogotowie o pomoc . W tej dramaty... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 9 marca 2013 o 22:37
0
----------------------------------NAJPIERW NALEŻY DZWONIĆ DO PROKURATORA--------------------------Ten pogrążony w żałobie Wdowiec, musi wziąść Adwokata i złożyć Pozew sądowy przeciwko Szpitalowi , kóry poprzez arogancką nieudolność spowodował zgon kobiety leczącej śię na nowotwór . Niech Ten wdowiec, domaga się najwyższego Odszkodowania za spowodowanie śmierci Jego żony . Tłum aczenia Szpitala i Pogotowia są nie na miejscu w obliczu tragedii męża !. Czyżby Szpital myślał,że mąż chce wykorzystać Ambulans na podwiezienie do Restauracji z dancingiem (sic?). Paranoja i to tragiczna paranoja (!) . A Redakcja też powinna zwracać Uwagę na teksty do publikacji , bo przecież tytuł cyt; (...) " Pogotpwie do męża umierającej kobiety (...) "- (?) po prostu "zwala z nóg" (?).
----------------------------------NAJPIERW NALEŻY DZWONIĆ DO PROKURATORA--------------------------Ten pogrążony w żałobie Wdowiec, musi wziąść Adwokata i złożyć Pozew sądowy przeciwko Szpitalowi , kóry poprzez arogancką nieudolność spowodował zgon kobiety leczącej śię na nowotwór . Niech Ten wdowiec, domaga się najwyższego Odszkodowania za spowodowanie śmierci Jego żony . Tłum aczenia Szpitala i Pogotowia są nie na miejscu w obliczu tragedii męża !. Czyżby Szpital myślał,że mąż chce w... rozwiń
Avatar
polak / 8 marca 2013 o 20:35
0
Dlaczego DW uznał temat wart opisania? Sensacja i dezinformacja.To nie był wypadek to nie było nagłe
zdarzenie To choroba która kończy jak dotąd śmiercią.I mąż kobiety miał tego swiadomość.
Chciał pomocy i ją uzyskał od pogotowia w postaci informacji.
Najgorsze w tym jest,że gazeta zamieszcza tekst który nie wyjaśnia,że pogotowie jeżdzi do wypadków,
i zdarzeń nagłych,a mąż kobiety powinien mieć świadomość ,że żona może odejść w każdej chwili.
Avatar
Chiron / 8 marca 2013 o 12:07
0
Jak za 1 komuny. Krytykujcie pogotowie, kelnerów, kogo tam jeszcze- byle nie władzę, która taki układ wytworzyła. I dokąd będziemy na nich głosować, a gruba kreska będzie zamiast rozrachunku z przeszłością- dotąd tak będzie.
Avatar
Rafi / 8 marca 2013 o 11:44
0
[quote name='Gość' timestamp='1362739190' post='742548']
Karetki dzielą się na te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem. Pozdrawiam.
[/quote]Dawno Pan/Pani nie zaglądał do karetki.....
Avatar
Gość / 8 marca 2013 o 11:41
0
[quote name='Krzysztof Lublin' timestamp='1362653139' post='742163']
Pogotowie tłumaczy, że mąż pacjentki nie prosił o wysłanie zespołu ratownictwa medycznego, tylko o transport medyczny. Co to za wytłumaczenie dyspozytora pogotowia, on od tego siedzi tam na du*** żeby przez telefon zrobić wywiad z pacjentem. Źle bardzo Źle sie dzieje w pogotowiu. Ja sam doświadczyłem przypadku w rodzinie obojętności ze strony pogotowia. To jest po prostu nie prawdopodobne co sie wyprawia w pogotawiach w XXI wieku. My nigdy nie dorównamy zachodowi zawsze bedziemy na końcu.
Dramat że ludzie płacą składki całe życie na ubezpieczenie zdrowotne a potem umierają bez pomocy medycznej. Ja jestem w szoku i tylko modle sie do Boga zeby być zdrowym i nie liczyć na łaskę dyspozytora pogotowia w razie nagłej sytuacji.
[/quote]Zapewniam Pana że w razie "nagłej sytuacji" pogotowie do Pana przyjedzie bo od tego właśnie jest- Nagłe Stany Zagrożenia Życia-a nie przychodnia na kółkach....
[quote name='Krzysztof Lublin' timestamp='1362653139' post='742163']
Pogotowie tłumaczy, że mąż pacjentki nie prosił o wysłanie zespołu ratownictwa medycznego, tylko o transport medyczny. Co to za wytłumaczenie dyspozytora pogotowia, on od tego siedzi tam na du*** żeby przez telefon zrobić wywiad z pacjentem. Źle bardzo Źle sie dzieje w pogotowiu. Ja sam doświadczyłem przypadku w rodzinie obojętności ze strony pogotowia. To jest po prostu nie prawdopodobne co sie wyprawia w pogotawiach w XXI wieku. My nigdy ni... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2013 o 11:39
0
[quote name='Rafi' timestamp='1362738967' post='742546']
BRAWO,niby "szary obywatel" ale dobrze zorientowany i o to chodzi żeby nie tylko wiedzieć ale jeszcze rozumieć. Wiem,że dla większości społeczeństwa karetka to karetka i mało kto potrafi różnicować karetkę systemu od np.karetki transportu medycznego.Pozdrawiam:)
[/quote]Karetki dzielą się na te co jadą z pomocą i na te co jadą z pawulonem. Pozdrawiam.
Avatar
Rafi / 8 marca 2013 o 11:36
0
[quote name='szary obywatel' timestamp='1362735425' post='742523']
Wasze komentarze oraz tendencyjność artykułów pojawiających się w internecie świadczą o ogromnej niewiedzy społeczeństwa w kwestii kompetencji ratownictwa medycznego, szpitala, ambulatorium oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Transport sanitarny to nie pogotowie. Transport sanitarny zleca lekarz rodzinny czyli jest w gestii podstawowej opieki zdrowotnej. Ambulatorium pełni funkcję podstawowej opieki zdrowotnej w nocy oraz dni świąteczne i weekendy. Zaś zespoły pogotowia ratunkowego jak sama nazwa sugeruje zajmuje się RATOWANIEM życia ludzkiego w STANACH NAGŁYCH, a nie w chorobie przewlekłej. Brak wiedzy powoduje brak zrozumienia i postawę roszczeniową nie tam gdzie trzeba. Powiaty mają ograniczona liczbę zespołów ratunkowych, gdybyśmy chcieli karetki pogotowia wykorzystywać do transportu do ośrodków zdrowia, to poszkodowali, którzy potrzebują szybkiej interwencji medycznej pozostaliby bez szans. Pomyślmy nad tym.
[/quote]BRAWO,niby "szary obywatel" ale dobrze zorientowany i o to chodzi żeby nie tylko wiedzieć ale jeszcze rozumieć. Wiem,że dla większości społeczeństwa karetka to karetka i mało kto potrafi różnicować karetkę systemu od np.karetki transportu medycznego.Pozdrawiam:)
[quote name='szary obywatel' timestamp='1362735425' post='742523']
Wasze komentarze oraz tendencyjność artykułów pojawiających się w internecie świadczą o ogromnej niewiedzy społeczeństwa w kwestii kompetencji ratownictwa medycznego, szpitala, ambulatorium oraz podstawowej opieki zdrowotnej. Transport sanitarny to nie pogotowie. Transport sanitarny zleca lekarz rodzinny czyli jest w gestii podstawowej opieki zdrowotnej. Ambulatorium pełni funkcję podstawowej opieki zdrowotnej w nocy oraz dni świąteczne i weekend... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 70

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 0 0

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 0

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 3 2

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa

Lubartów: Oczyszczalnia już prawie gotowa 1 0

Modernizacja oczyszczalni ścieków zbliża się do końca. W przyszłym tygodniu kolejne instalacje będą uruchamiane. Zaawansowanie robót modernizacyjnych oczyszczalni osiągnęło ok. 90 proc. Wybudowane zostały wszystkie obiekty, trwają ostatnie prace połączeniowe sieci między obiektami.

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają?

Turyści w Polsce. Skąd najczęściej do nas przyjeżdżają? 0 0

Najczęściej odwiedzają nas turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Ukrainy – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia]
galeria

Wypadek w Ciecierzynie. Droga zablokowana, duże korki [zdjęcia] 6 1

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 19 koło Lublina

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy
galeria

Piotr spod Białej Podlaskiej idzie pieszo przez Europę. Do celu dotrze za 5 miesięcy 0 2

22-letni Piotr Żuk wyruszył spod Białej Podlaskiej do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do pokonania ma ponad 3700 kilometrów. Jego samotna piesza pielgrzymka wiedzie przez 9 krajów.

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę

Kontrolerzy biletów mają mieć ochronę 0 4

Władze miasta szukają firmy ochroniarskiej, która w godzinach nocnych zapewni bezpieczeństwo kontrolerom sprawdzającym bilety w miejskiej komunikacji.

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru

Śmigłowiec LPR zmieni bazę. Trwa budowa nowego hangaru 1 2

W pobliże lotniska w Świdniku przeniesiona zostanie baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które stacjonuje teraz w podlubelskim Radawcu.

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska

Wielkie testowanie Podlasiu Biała Podlaska 1 1

Piłkarze z Białej Podlaskiej mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przy okazji obozu w Mielniku Podlasie zremisowało z Turem Bielsk Podlaski 2:2. Pierwsza połowa należała do rywali, którzy prowadzili 2:0. Po zmianie stron drużyna trenera Tomasza Złomańczuka zdołała jednak wyrównać

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka

Avia Świdnik – Hetman Zamość 2:0. Zadecydowała końcówka 1 0

Ciekawy sparing został rozegrany na stadionie w Świdniku. Tamtejsza Avia podejmowała Hetmana Zamość, którego trenerem jest doskonale znany przy ul. Sportowej Jacek Ziarkowski. W lepszych humorach zawody kończyli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody

Lublin: Skarpa i Górki bez ciepłej wody 18 0

Tysiące mieszkańców osiedli Skarpa i Górki będą przez trzy dni pozbawieni ciepłej wody w kranach.

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Gdy wpadł, próbował się tłumaczyć 19 2

Mężczyzna wyrzucił psa z auta i odjechał. Udało się go odnaleźć, bo całe zdarzenie widział inny kierowca.

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował

Łęczna: 18-latka zdenerwowała dziewczyna, nietypowo odreagował 1 2

18-latek po kłótni z dziewczyną uszkodził kilka samochodów. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN
27 lipca 2018, 16:00

20. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta. Uroczystości w lubelskim IPN 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 16 w lubelskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej (ul. Wodopojna 2) odbędą się obchody upamiętniające 20. rocznicę śmierci Zbigniewa Herberta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!