Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2020 r.
18:32

Policja próbowała zablokować protest kobiet w Lublinie. A na końcu znów spisywała uczestników

200 42 A A

Symbolicznie – ze skweru 100-lecia praw wyborczych Polek – wyruszył sobotni spacer osób protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W symbolicznym miejscu także się zakończył – na placu Wolności. Tam co najmniej kilkanaście osób zostało wylegitymowanych przez policję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Minęło 100 lat i niewiele się zmieniło. My ciągle walczymy o naszą godność, nasze bezpieczeństwo, o nasze podstawowe prawa – mówiła jedna z uczestniczek sobotniego spaceru zatytułowanego „Wara od naszych praw”.

– Moja córka poroniła trzy ciąże, miała trzy ciąże pozamaciczne. Żaden lekarz nie dał jej skierowania na aborcję, tylko czekała aż nastąpi naturalna terminacja ciąży – swoje powody obecności na marszu wyjaśnia inna uczestniczka. – Jestem tu po to, żeby kobiety miały prawa. Dosyć dominacji kościoła, partii i facetów. Chociaż jestem szczęśliwie mężatką, prawie od 45 lat – dodała.

Marsz wyruszył ze skweru i przeszedł zaledwie 100 metrów, kiedy na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Ewangelicką natknął się na blokadę zorganizowaną przez policję. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy blokowało wejście na przejście dla pieszych. „Przecz z policyjnym terroryzmem” – wykrzykiwali zatrzymani uczestnicy spaceru. Po kilku minutach grupa uczestników marszu przedostała się jednak na drugą stronę Krakowskiego Przedmieścia. Tam dołączyli do nich pozostali i marsz już nie zatrzymywany doszedł na plac Litewski, a następnie deptakiem na plac Wolności. Tutaj spacer się zakończył.

Jedna z przemawiających kobiet przekonywała, że kompromis aborcyjny wcale nie jest kompromisem. – W 2019 roku wykonano 1110 legalnych aborcji. A liczbę faktyczną wykonanych aborcji szacuje się na 100 tysięcy. W 2019 roku wykonano trzy legalne aborcje ze względu na gwałty. Statystyki pokazują, że co piąta kobieta jest gwałcona. 70 procent gwałtów odbywa się w najbliższym otoczeniu. Ofiary nie są słyszane – grzmiała jedna z protestujących. I dodała: – Wierzmy ofiarom!

Po zakończeniu protestu policjanci zaczęli legitymować wybrane osoby. Wcześniej uczestniczki instruowały się nawzajem, żeby nie przejmować się legitymowaniem, a jedynie nie przyjmować ewentualnych mandatów.

– Nie mam pojęcia dlaczego była legitymowana. Panowie policjanci nie chcieli mi powiedzieć dlaczego. Na marszach jestem od początku. Policja spisywała mnie już tyle razy, że traktuję to jak powiedzenie komuś dzień dobry. Do tej pory nie było żadnych konsekwencji prawnych – mówiła młoda kobieta spisana przez policjantów.

Wara od naszych praw! Protest kobiet w Lublinie - WIDEO:

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hist / 28 listopada 2020 r. o 18:55
+30
Znowu te Julki dezinformują. Przecież ciążę z gwałtu zawsze wolno usuwać. Tak samo ciążę zagrażającą zdrowiu i życiu. Te działaczki celowo dezinformują, aby siać zamęt na protestach. Gdyby co piąta kobieta była gwałcona strach byłoby wyjść z domu a nawet siedzieć w domu. Tak przecież nie jest. To nie dziki Meksyk. Te statystyki są wzięte z sufitu. Szkoda, że nikt nie przykleił się do ściany lub wystawy. Byłoby przynajmniej wesoło. Szkoda, że po raz kolejny lekceważy się roznoszenie zarazy. Dziś w Polsce podano, że nie żyje kolejne 599 osób.
Avatar
-felipe_96. / 28 listopada 2020 r. o 21:56
+17
Zdjęcie 2: "Policjo - zapewniamy My rac nie posiadamy" - No i w porządku, pokojowo manifestujące przedstawicielki geriatrii chciały uświadomić społeczeństwu i policji fakt, iż nie posiadają rac. Zdjęcie 3: "Niech zginie zbrodniczy reżim" - w pełni się z tym transparentem zgadzam - zbrodniczy reżim komunistyczny czy marksistowski jak najbardziej powinien zginąć, dla podkreślenia tego faktu, ta osoba manifestująca celowo użyła w transparencie kolor czerwony by dobitniej podkreślić słowo "ZBRODNICZY", a kolor czerwony wiadomo z czym się kojarzy. Zdjęcie 4: "Jesteśmy bardzo bardzo zaniepokojone" - No my też, jak musimy te happeningi, protesty i manifestacje widzieć. Zdjęcie 6: "My jesteśmy rewolucją" - Nie! Naprawdę? A my jesteśmy krasnoludki hopsasa, a ja troll. Rewolucja wagin, ale traktować swój instrument rozrodczy jak karmnik dla ptaka to z pewnością byłyby pierwsze. I one mówią o szacunku dla swojego ciała? Żarty. Zdjęcie 13: "Aktualna patowładza Polskę z Unii wyprowadza" - Co w tym złego? Można być tylko szczęśliwym, bo jeśli praworządność jest wtedy kiedy jest leworządność i tylko lewicowe i liberalne przekazy mogą zabierać głos i rządzić, a polityki i prawodawstwa( tu w zasadzie byłyby to lewodawstwa) mają być podporządkowane Unii to nasz kraj byłby wypestkowany i niesuwerenny pod żadnym względem. Zdjęcie 19: "Policjo! Proszę nie naruszać mojej cielesności! Nie zbliżać się!" - A ktoś tą Panią przytula, że uważa ona, że jej cielesność jest naruszana? Nie sądzę. Życzy sobie ta Pani aby się do niej nie zbliżać - i pewnie nikt się nie zbliża i nie zbliżał ani nawet śmie, pewnie samo pomyślenie o tym powinno być zbrodnią. Zdjęcie 26: "Szef kuchni poleca: Duszoną kaczkę w sosie własnym" - E tam, w menu są raczej filety z cipek w sosie pomidorowym. Zdjęcie 40: "Chcę dobrowolności" - a nie ma jej? przecież dobrowolnie przyszła na manifestację, nikt jej nie zmuszał. Zdjęcie 42: "Kobieta myśląca zagrożeniem dla władzy" - jeśli faktycznie myśląca, mająca wizje polityczne, strategie, taktyki, pomysły na Polskę to w jakiejś mierze może i być zagrożeniem, natomiast bezmyślna, skandująca mało inteligentne hasełka, tupiąca nóżką, przeklinająca i pałająca agresją zazwyczaj słowną to śmiem wątpić aby była jakimkolwiek zagrożeniem.
Zdjęcie 2: "Policjo - zapewniamy My rac nie posiadamy" - No i w porządku, pokojowo manifestujące przedstawicielki geriatrii chciały uświadomić społeczeństwu i policji fakt, iż nie posiadają rac. Zdjęcie 3: "Niech zginie zbrodniczy reżim" - w pełni się z tym transparentem zgadzam - zbrodniczy reżim komunistyczny czy marksistowski jak najbardziej powinien zginąć, dla podkreślenia tego faktu, ta osoba manifestująca celowo użyła w transparencie kolor czerwony by dobitniej podkreślić słowo "ZBRODNICZY", a kolor czerw... rozwiń
Avatar
Liz / 28 listopada 2020 r. o 21:01
+6
Sobotni spacer "na skrzyżowaniu Krakowskiego Przedmieścia z ulicą Ewangelicką natknął się na blokadę zorganizowaną przez policję" - Policja nie działa adekwatnie i nie myśli przyszłościowo, zupełnie jak 100 lat temu.
Avatar
Zgredek Edek / 29 listopada 2020 r. o 08:41
+5
stosuje do mnie, a oznacza on nazistowską szowinistyczną świnię( NSŚ) - więc ja tu odpowiem tak, skoro dalej mnie obraża, że jest on komunistycznym pantoflarskim prosiakiem
1. Nie, oznacza to: Niesłychane Smutki Świrgolisz. Na każdy temat. Plosem Panią, a on to siem przezywa!!! I mniej niż zero argumentów, tylko "a bo on" i ping pong na okrągło...A może tak coś od siebie? Żenada, zgroza, dziecinada, obciach, dno i 5 metrów mułu.... 2. Nick adekwatny do powiedzenia - wyskoczył jak filip z konopi. Bo i wyskakujesz co chwila z jakimiś bredniami, od których resztki włosów u zdrowo, normalnie myślących dęba na głowie stają. A z takimi odmieńcami się nie dyskutuje. Takich pajaców się totalnie ignoruje. Zero, null, powietrze...Dzieci mają wolne od szkoły - to głupoty po forach wypisują....
1. Nie, oznacza to: Niesłychane Smutki Świrgolisz. Na każdy temat. Plosem Panią, a on to siem przezywa!!! I mniej niż zero argumentów, tylko "a bo on" i ping pong na okrągło...A może tak coś od siebie? Żenada, zgroza, dziecinada, obciach, dno i 5 metrów mułu.... 2. Nick adekwatny do powiedzenia - wyskoczył jak filip z konopi. Bo i wyskakujesz co chwila z jakimiś bredniami, od których resztki włosów u zdrowo, normalnie myślących dęba na głowie stają. A z takimi odmieńcami się nie dyskutuje. Takich pajaców się totalnie ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 29 listopada 2020 r. o 22:52
+3
To sobie teraz te "księgi" w kiblu powieś, przy sedesie. Do tego akurat się nadają
Avatar
Zgredek Edek / 29 listopada 2020 r. o 22:46
+3
A miało nie być ping ponga, referatów, wyzwisk, epitetów, przepychanek słowno muzycznych. Miało być miłosierdzie, przebaczenie, amnestia... Jednak na chorobliwą grafomanię nie ma lekarstwa....Może lekarza zmień, albo silniejsze leki bierz?
Avatar
Zgredek Edek / 29 listopada 2020 r. o 22:19
+3
Powinieneś grać na giełdzie
Eeee tam. Nie mam czasu. Ale lubię poezję. Więc odpłacę mu pięknym za nadobne i odpowiem fraszką A. Marianowicza. Do filipka pasuje jak ulał, a brzmi tak: "zeszło słów się pięć czy sześć, i udają głębszą treść" Chciał błyszczeć? To niech sobie okularki kupi, albo glacę zgoli na łyso i brylantyną wysmaruje....
Avatar
Zgredek Edek / 29 listopada 2020 r. o 21:45
+3
małego, zakompleksionego, smutnego, gnojka bez charakteru i polotu, za to z głową pełną szowinistycznych bredni i z chorobliwą tendencją do grafomaństwa
2000% racji. I niech się matołek nauczy cytaty wstawiać, zanim zacznie się pchać na fora z tymi durnymi wypocinami. Uwaga - trudne słowo: obłąkany, paranoiczny słowotok (a raczej - ślinotok) = cała jego "tfurczość" P.S. I stawiam guziki przeciw dolarom, że za chwilę będzie ping pong i referat na cała stronę o tym, że ten powiedział, że tamten powiedział, bo tamten wiedział, ale powiedział co nie wiedział....
2000% racji. I niech się matołek nauczy cytaty wstawiać, zanim zacznie się pchać na fora z tymi durnymi wypocinami. Uwaga - trudne słowo: obłąkany, paranoiczny słowotok (a raczej - ślinotok) = cała jego "tfurczość" P.S. I stawiam guziki przeciw dolarom, że za chwilę będzie ping pong i referat na cała stronę o tym, że ten powiedział, że tamten powiedział, bo tamten wiedział, ale powiedział co nie wiedział.... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 listopada 2020 r. o 18:29
+3
"Ludzie na ulicy to porażka władzy." Beata Kempa (12.09.2013)
Avatar
_XD_ / 29 listopada 2020 r. o 23:04
+2
To sobie teraz te "księgi" w kiblu powieś, przy sedesie. Do tego akurat się nadają
 I co narobiłeś? Teraz jeszcze udaje że rymuje. XD
Avatar
_XD_ / 2 grudnia 2020 r. o 08:55
0
   Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Dlaczego jednak ponad dwa miliony Polaków nie mogły bogacić się w Polsce? Z punktu widzenia państwa jest to "drenaż mózgów". Te "mózgi" wykształciły się na koszt polskich podatników (z ogólnospołeczną ekspektatywą zwrotu z tej inwestycji) a teraz pracują oni na korzyść ludzi i PKB innych państw i płacą tam podatki, składki emerytalne, robią tam zakupy. Czyli że NIE CAŁE SPOŁECZEŃSTYWO BOGACI SIĘ W POLSCE A NAWET POZOSTAŁA W POLSCE CZĘŚĆ SPOŁECZEŃSTWA PONOSI PRZEZ TO STRATY. Inne państwa Unii drenują z Polski nie tylko nieopodatkowane zyski z rynku zbytu (w dodatku bezcłowego) ale także "drenują mózgi". Gdyby PO podwyższała płace minimalne w takim tempie jak bogacili się przedsiębiorcy to ekonomiczna emigracja Polaków zostałaby przynajmniej zastopowana. Donald Tysk dostał posadę w Brukseli chyba w nagrodę za doskonałe olewanie interesów własnego państwa co było bardzo na rękę innym. Cała PO to według mnie pusta piramida polityczna dla pustych karierowiczów którzy powinni zostać rozegnani kopami w zady.
  No tak, wina Tuska. Chyba nie zauważyłeś, że od sześciu lat rządzi kto inny i jakoś nie widać masowych powrotów. Co więcej, od pięciu lat emigracja utrzymuje się na stałym poziomie i to wyższym, niż kiedykolwiek za rządów PO. Skoro jest tak za*****cie, to trend powinien być odwrotny. Nie? Posadę w Brukseli miał też Twój idol, ale najwyraźniej jest tak ch***wy, że nawet tam się nie nadaje. Z resztą, podobni tobie też wyjechali. Kilka dni temu brytyjska prasa żyła fanem Korwina, który zasłynął konstruowaniem bomb w mieszkaniu. Może wszyscy powinniście być izolowani dla dobra społeczeństwa?
  No tak, wina Tuska. Chyba nie zauważyłeś, że od sześciu lat rządzi kto inny i jakoś nie widać masowych powrotów. Co więcej, od pięciu lat emigracja utrzymuje się na stałym poziomie i to wyższym, niż kiedykolwiek za rządów PO. Skoro jest tak za*****cie, to trend powinien być odwrotny. Nie? Posadę w Brukseli miał też Twój idol, ale najwyraźniej jest tak ch***wy, że nawet tam się nie nadaje. Z resztą, podobni tobie też wyjechali. Kilka dni temu brytyjska prasa żyła fanem Korwina, który zasłynął konstruowaniem bomb w mieszkaniu.... rozwiń
Avatar
Robert84 / 2 grudnia 2020 r. o 03:51
+1
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
  Dlaczego jednak ponad dwa miliony Polaków nie mogły bogacić się w Polsce? Z punktu widzenia państwa jest to "drenaż mózgów". Te "mózgi" wykształciły się na koszt polskich podatników (z ogólnospołeczną ekspektatywą zwrotu z tej inwestycji) a teraz pracują oni na korzyść ludzi i PKB innych państw i płacą tam podatki, składki emerytalne, robią tam zakupy. Czyli że NIE CAŁE SPOŁECZEŃSTYWO BOGACI SIĘ W POLSCE A NAWET POZOSTAŁA W POLSCE CZĘŚĆ SPOŁECZEŃSTWA PONOSI PRZEZ TO STRATY. Inne państwa Unii drenują z Polski nie tylko nieopodatkowane zyski z rynku zbytu (w dodatku bezcłowego) ale także "drenują mózgi". Gdyby PO podwyższała płace minimalne w takim tempie jak bogacili się przedsiębiorcy to ekonomiczna emigracja Polaków zostałaby przynajmniej zastopowana. Donald Tysk dostał posadę w Brukseli chyba w nagrodę za doskonałe olewanie interesów własnego państwa co było bardzo na rękę innym. Cała PO to według mnie pusta piramida polityczna dla pustych karierowiczów którzy powinni zostać rozegnani kopami w zady.
  Dlaczego jednak ponad dwa miliony Polaków nie mogły bogacić się w Polsce? Z punktu widzenia państwa jest to "drenaż mózgów". Te "mózgi" wykształciły się na koszt polskich podatników (z ogólnospołeczną ekspektatywą zwrotu z tej inwestycji) a teraz pracują oni na korzyść ludzi i PKB innych państw i płacą tam podatki, składki emerytalne, robią tam zakupy. Czyli że NIE CAŁE SPOŁECZEŃSTYWO BOGACI SIĘ W POLSCE A NAWET POZOSTAŁA W POLSCE CZĘŚĆ SPOŁECZEŃSTWA PONOSI PRZEZ TO STRATY. Inne państwa Unii drenują z... rozwiń
Avatar
_XD_ / 1 grudnia 2020 r. o 23:15
-1
No patrz, a mimo to, przez ostatnie 14 lat w Polsce nastąpił rozkwit przedsiębiorczości, a społeczeństwo mimo wszystko się bogaci.
Społeczeństwo bogaci się? Ciekawe dlaczego tylko z Polski, z tej naszej "zielonej wyspy" jak to seplenił Donald Tusek, wyemigrowało ponad dwa miliony ludzi do innych krajów Europy od chwili wejścia do Unii.
   Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Wielu wyjechało, bo nie widzieli swojej przyszłości w Polsce, wielu wróciło, kiedy się dorobili, a najwięcej zostało i dorabiają się tutaj. Granice są otwarte, więc nikt nikogo nie zmusza na siłę żeby został, ani nikogo nie wygania (no może z wyjątkiem lekarzy przez PiS - słynne "niech jadą"). Twój idol też swojego czasu uciekł na zachód, ale mądrzy ludzie się go stamtąd pozbyli. XD
   Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Wielu wyjechało, bo nie widzieli swojej przyszłości w Polsce, wielu wróciło, kiedy się dorobili, a najwięcej zostało i dorabiają się tutaj. Granice są otwarte, więc nikt nikogo nie zmusza na siłę żeby został, ani nikogo nie wygania (no może z wyjątkiem lekarzy przez PiS - słynne "niech jadą"). Twój idol też swojego czasu uciekł na zachód, ale mądrzy ludzie się go stamtąd pozbyli. XD rozwiń
Avatar
Robert84 / 1 grudnia 2020 r. o 10:59
0
No patrz, a mimo to, przez ostatnie 14 lat w Polsce nastąpił rozkwit przedsiębiorczości, a społeczeństwo mimo wszystko się bogaci.
  Społeczeństwo bogaci się? Ciekawe dlaczego tylko z Polski, z tej naszej "zielonej wyspy" jak to seplenił Donald Tusek, wyemigrowało ponad dwa miliony ludzi do innych krajów Europy od chwili wejścia do Unii.
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 19:37
0
Przypomnę że I rozbiór Polski nastapił pod pozorem zapewnienia praworządności oraz przestrzegania Konstytucji na terenie Polski. Poczytajcie sobie. Historia znów się powtarza. Chodzi przecież o dojenie pieniędzy bez prowadzenia wojny. Chodzi o maksymalną eksploatację rynku zbytu i maksymalne zmniejszenie opłacalności rynku produkcji w Polsce. Polski rynek i tak jest już otwarty i spacyfikowany więc można go drenować w takim stanie jak jest. Już teraz z Polski wychodzi corocznie ponad dwa i pół raza więcej zysków za granicę niż otrzymyjemy dotacji z UE.
 Fascynująca opowieść. Ale historii to chyba uczyłeś się od morawieckiego na wiecach wyborczych. Brednie na równie niskim poziomie.
 Fascynująca opowieść. Ale historii to chyba uczyłeś się od morawieckiego na wiecach wyborczych. Brednie na równie niskim poziomie. rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 30 listopada 2020 r. o 14:28
0
Przypomnę że I rozbiór Polski nastapił pod pozorem zapewnienia praworządności oraz przestrzegania Konstytucji na terenie Polski
Eh, historyku od siedmiu boleści... Praworządności i Konstytucji podyktowanej przez niejaką Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst . Ladacznicę, kochanicę między innymi naszego Stasia Poniatowskiego, bardziej znaną dla niepoznaki jako caryca Katarzyna II. Która za pomocą swoich sługusów i sprzedawczyków (jak Repnin, ale i wśród magnaterii II Rzeczpospolitej ich nie brakowało) prowadziła Polskę na smyczy. Właśnie wypadałoby coś mądrego poczytać, a nie słuchać bredni z pisiej tivi.
Eh, historyku od siedmiu boleści... Praworządności i Konstytucji podyktowanej przez niejaką Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst . Ladacznicę, kochanicę między innymi naszego Stasia Poniatowskiego, bardziej znaną dla niepoznaki jako caryca Katarzyna II. Która za pomocą swoich sługusów i sprzedawczyków (jak Repnin, ale i wśród magnaterii II Rzeczpospolitej ich nie brakowało) prowadziła Polskę na smyczy. Właśnie wypadałoby coś mądrego poczytać, a nie słuchać bredni z pisiej tivi. rozwiń
Avatar
_XD_ / 30 listopada 2020 r. o 13:25
-2
Przypomnę że I rozbiór Polski nastapił pod pozorem zapewnienia praworządności oraz przestrzegania Konstytucji na terenie Polski. Poczytajcie sobie. Historia znów się powtarza. Chodzi przecież o dojenie pieniędzy bez prowadzenia wojny. Chodzi o maksymalną eksploatację rynku zbytu i maksymalne zmniejszenie opłacalności rynku produkcji w Polsce. Polski rynek i tak jest już otwarty i spacyfikowany więc można go drenować w takim stanie jak jest. Już teraz z Polski wychodzi corocznie ponad dwa i pół raza więcej zysków za granicę niż otrzymyjemy dotacji z UE.
 No patrz, a mimo to, przez ostatnie 14 lat w Polsce nastąpił rozkwit przedsiębiorczości, a społeczeństwo mimo wszystko się bogaci. Szok, że to jeszcze wszytko nie pier****ło. XD
 No patrz, a mimo to, przez ostatnie 14 lat w Polsce nastąpił rozkwit przedsiębiorczości, a społeczeństwo mimo wszystko się bogaci. Szok, że to jeszcze wszytko nie pier****ło. XD rozwiń
Avatar
Robert84 / 30 listopada 2020 r. o 10:01
+1
Przypomnę że I rozbiór Polski nastapił pod pozorem zapewnienia praworządności oraz przestrzegania Konstytucji na terenie Polski. Poczytajcie sobie. Historia znów się powtarza. Chodzi przecież o dojenie pieniędzy bez prowadzenia wojny. Chodzi o maksymalną eksploatację rynku zbytu i maksymalne zmniejszenie opłacalności rynku produkcji w Polsce. Polski rynek i tak jest już otwarty i spacyfikowany więc można go drenować w takim stanie jak jest. Już teraz z Polski wychodzi corocznie ponad dwa i pół raza więcej zysków za granicę niż otrzymyjemy dotacji z UE.
Avatar
-felipe_96. / 29 listopada 2020 r. o 23:21
-3
@ _XD_ : "I co narobiłeś? Teraz jeszcze udaje że rymuje." - Narobił wiele dobrego, Gandalf ma wyborny dystans do siebie i poczucie humoru, to inteligentny, normalny człowiek, przecie i wy sami o tym wiecie, a ja już nie czuję, że z tego zamieszania tak rymuję. @ Zgredek Edek: "A teraz, na zakończenie, powiem wprost." - Bez znaczenia są zakończenia kiedy nikt z nas nie ma nic konkretnego do powiedzenia. "To był test." - test był the best. "I widać z niego jak na dłoni, że z rozumem już dawno powiedzieliście sobie: do widzenia." - kto powiedział sobie z rozumem do widzenia ten powiedział a i tak nic nie wiedział, i zgrabnie do widzenia powiedział. Widać jak na dłoni, jak niedaleko jabłko pada od jabłoni. "I to by było na tyle." -Na ile było na tyle było ale się zmyło. "Dziwne tylko, że pacjenci w Abramowicach dostęp do komputerów mają..." - _XD_ do komputera ma dostęp i pojawił się jak n zawołanie ale myślę, że pacjentem Abramowic nie jest( z całym szacunkiem dla tej instytucji jaką jest szpital neuropsychiatryczny)
@ _XD_ : "I co narobiłeś? Teraz jeszcze udaje że rymuje." - Narobił wiele dobrego, Gandalf ma wyborny dystans do siebie i poczucie humoru, to inteligentny, normalny człowiek, przecie i wy sami o tym wiecie, a ja już nie czuję, że z tego zamieszania tak rymuję. @ Zgredek Edek: "A teraz, na zakończenie, powiem wprost." - Bez znaczenia są zakończenia kiedy nikt z nas nie ma nic konkretnego do powiedzenia. "To był test." - test był the best. "I widać z niego jak na dłoni, że z rozumem już dawno powiedzieliście ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 29 listopada 2020 r. o 23:04
+1
A teraz, na zakończenie, powiem wprost. To był test. I widać z niego jak na dłoni, że z rozumem już dawno powiedzieliście sobie: do widzenia. I to by było na tyle. Dziwne tylko, że pacjenci w Abramowicach dostęp do komputerów mają...