Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2008 r.
12:49
Edytuj ten wpis

Policjanci przeciw szefom

0 20 A A

O czystki kadrowe i wprowadzanie złej atmosfery pracy oskarżają swojego nowego komendanta, Ryszarda Szklarza policjanci z komisariatu przy ul. Zana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do naszej redakcji trafiło anonimowe pismo w tej sprawie. Jego autorzy twierdzą, że nowy szef "czwórki” usuwa podwładnych, którzy mu nie pasują. Policjanci informują, że miało dojść do odwołania szefa ogniwa patrolowo-interwencyjnego, Grzegorza Zarajczyka. Tylko protest załogi uratował go przed przenosinami na stanowisko dyżurnego w VII Komisariacie Policji.

Autorzy pisma biorą też w obronę odwołanego niedawno zastępcę komendanta IV Komisariatu, Dariusza Grudę.

- "Gołym okiem widać, że nie odpowiadał on Ryszardowi Szklarzowi (...) Zwalniani są ludzie, którzy są kompetentni i z którymi świetnie się pracuje” - czytamy w piśmie. - "Z dobrych źródeł wiemy, że to nie koniec i w dalszej kolejności ma zostać odwołany ze stanowiska naczelnik sekcji kryminalnej i kierownicy referatów dochodzeniowo-śledczych” - dodają policjanci i twierdzą, że czystki zaczęły się po tym, jak komisariat przeniósł się z ciasnych i odrapanych pomieszczeń przy ul. Lipowej do nowej siedziby w dzielnicy LSM.

- "Nowy budynek to łakomy kąsek dla oficerów. Na Lipową przez lata nikt nawet nie chciał spojrzeć, omijając go z daleka. Ale teraz do nowych, pięknie umeblowanych, pokoi każdy by chciał przyjść”.

- Musimy najpierw wyjaśnić sprawę - mówi Anna Smarzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

(drs)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciekawy / 12 listopada 2008 o 21:49
0
Odpowiedzialna to idź do policji lub innych służb mundurowych i powiedz prosto w oczy przełożonemu że źle robi
Ciekawe ile popracujesz po tym To nie są zwykli prywaciarze ani biznesmeni dbający o firmę
Avatar
odpowiedzialna / 11 listopada 2008 o 20:43
0
Treba zwrócic uwage na odpowiedzialność redaktorów w przypadkach anonimów. Anonimowo mozna wszystko powiedziec i napisac. MOzna krzywdzic ludzi i dzialac na szkode bezpieczenstwa. Anonim doszedl jeden? czy kilka? Wartykule pisze ze policjanci sie skarżą czyli kilku cojamniej. NIe wiem dlaczego ale anonimowe pisanie zarzutów wobec jakis osob jest dzialniem nie fair.
Avatar
pandora / 11 listopada 2008 o 18:31
0
prawda jest taka że komendant Szklarz to typowy karierowicz. Był w Poniatowej i wszyscy życzyli mu awansu bo nie mogli wytrzymać z mendą. To też o czymś świadczy jeśli 90 proc. załogi nie trawi szefa. A dobrego szefa poznaje się tez po tym jak dba o ludzi.... On dba tylko o siebie...Czepia się nie istotnych rzeczy bo chyba lubi jak się o nim myśli. Tak wogóle to b.prosty człowieczek
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 17:27
0
Panowie Policjanci moze da diabla wiecej odwagi.Napisano anonim w obronie kolegow. Zabraklo odwagi by sie podpisac?
Szczegolnie w policji nie mozna dopuscic do rutyny. Wiec coz zlego wtym ze nowy komendant kompletuje soj zespol?
Napewno nie protestuja policjanci sluzb patrolowych.Protestuja ci ktorym d.. przyrosly do stanowisk.
A ocena skutecznosci jest nieublagana.
To samo Komendant wojewodzki powinien zrobic,a moze juz robi?
Avatar
STYX / 11 listopada 2008 o 13:49
0
Ale mi nowość !!! Ta choroba zżera Policję od lat !!!!!!
Avatar
tur / 11 listopada 2008 o 12:58
0
to wypowiedź o G Z to chyba napisał sam G Z
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 09:57
0
Nie wiez skad zna? Z katowni dedektywie z katowni.
Avatar
nik / 11 listopada 2008 o 08:39
0
Avatar
Gość / 11 listopada 2008 o 08:08
0
polak napisał:
Czy to jest taka wazna sprawa czy to jest po prostu zwykla ocena ludzi.?Przecieez ten komendant nie przyszedl z ulicu i przedtem znal osiagniecia swoich podwladnycdh. wiedz dlaczego ten szum?

jak nie z ulicy z zadupia przyszdl i ciekawe skąd miał znać podwładnych jak nigdy w lublinie nie pracował a nawet w tym powiecie nie
Avatar
1234 / 10 listopada 2008 o 23:58
0
Gość napisał:
Zawsze cenilem i cenie podejscie do obowiazkow sluzbowych G.Z , goraco go pozdrawiam i marzy i sie taki dowodca !
ps. nie jestem z KP IV


ta wypowiedz mnie mnie z szokowała w całym lbn mówi się o kpIV oczywiście wśród policjantów i tylko o jednym ogniwie ciekawe jakim ....
Avatar
Ciekawy / 12 listopada 2008 o 21:49
0
Odpowiedzialna to idź do policji lub innych służb mundurowych i powiedz prosto w oczy przełożonemu że źle robi
Ciekawe ile popracujesz po tym To nie są zwykli prywaciarze ani biznesmeni dbający o firmę
Avatar
odpowiedzialna / 11 listopada 2008 o 20:43
0
Treba zwrócic uwage na odpowiedzialność redaktorów w przypadkach anonimów. Anonimowo mozna wszystko powiedziec i napisac. MOzna krzywdzic ludzi i dzialac na szkode bezpieczenstwa. Anonim doszedl jeden? czy kilka? Wartykule pisze ze policjanci sie skarżą czyli kilku cojamniej. NIe wiem dlaczego ale anonimowe pisanie zarzutów wobec jakis osob jest dzialniem nie fair.
Avatar
pandora / 11 listopada 2008 o 18:31
0
prawda jest taka że komendant Szklarz to typowy karierowicz. Był w Poniatowej i wszyscy życzyli mu awansu bo nie mogli wytrzymać z mendą. To też o czymś świadczy jeśli 90 proc. załogi nie trawi szefa. A dobrego szefa poznaje się tez po tym jak dba o ludzi.... On dba tylko o siebie...Czepia się nie istotnych rzeczy bo chyba lubi jak się o nim myśli. Tak wogóle to b.prosty człowieczek
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 17:27
0
Panowie Policjanci moze da diabla wiecej odwagi.Napisano anonim w obronie kolegow. Zabraklo odwagi by sie podpisac?
Szczegolnie w policji nie mozna dopuscic do rutyny. Wiec coz zlego wtym ze nowy komendant kompletuje soj zespol?
Napewno nie protestuja policjanci sluzb patrolowych.Protestuja ci ktorym d.. przyrosly do stanowisk.
A ocena skutecznosci jest nieublagana.
To samo Komendant wojewodzki powinien zrobic,a moze juz robi?
Avatar
STYX / 11 listopada 2008 o 13:49
0
Ale mi nowość !!! Ta choroba zżera Policję od lat !!!!!!
Avatar
tur / 11 listopada 2008 o 12:58
0
to wypowiedź o G Z to chyba napisał sam G Z
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 09:57
0
Nie wiez skad zna? Z katowni dedektywie z katowni.
Avatar
nik / 11 listopada 2008 o 08:39
0
Avatar
Gość / 11 listopada 2008 o 08:08
0
polak napisał:
Czy to jest taka wazna sprawa czy to jest po prostu zwykla ocena ludzi.?Przecieez ten komendant nie przyszedl z ulicu i przedtem znal osiagniecia swoich podwladnycdh. wiedz dlaczego ten szum?

jak nie z ulicy z zadupia przyszdl i ciekawe skąd miał znać podwładnych jak nigdy w lublinie nie pracował a nawet w tym powiecie nie
Avatar
1234 / 10 listopada 2008 o 23:58
0
Gość napisał:
Zawsze cenilem i cenie podejscie do obowiazkow sluzbowych G.Z , goraco go pozdrawiam i marzy i sie taki dowodca !
ps. nie jestem z KP IV


ta wypowiedz mnie mnie z szokowała w całym lbn mówi się o kpIV oczywiście wśród policjantów i tylko o jednym ogniwie ciekawe jakim ....
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty II Puławy grają dalej w Pucharze Polski

Azoty II Puławy grają dalej w Pucharze Polski 0 0

Rezerwy Azotów Puławy pokonały I-ligowe SRR Końskie 39:26 i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski

Biała Podlaska: Kolejny miejski Sylwester bez fajerwerków

Biała Podlaska: Kolejny miejski Sylwester bez fajerwerków 0 0

Już kolejny rok w Białej Podlaskiej nie będzie fajerwerków na miejskim Sylwestrze.

Romuald Lipko ma swoje piwo "Za ostatni grosz". Powstało w browarze Palikota

Romuald Lipko ma swoje piwo "Za ostatni grosz". Powstało w browarze Palikota 0 1

"Za ostatni grosz" to nowa seria piw, która będzie dostępna w Biedronce. Są efektem współpracy browaru Tenczynek, którego właścicielem jest Janusz Palikot oraz Romualda Lipko, twórcy Budki Suflera.

III liga: Która z naszych drużyn najlepiej grała w derbach?

III liga: Która z naszych drużyn najlepiej grała w derbach? 1 0

W tym sezonie w grupie czwartej występuje aż siedem drużyn z województwa lubelskiego. A to spowodowało, że obrodziło w mecze derbowe. Sprawdziliśmy, który zespół radzi sobie w spotkaniach z sąsiadami zza miedzy najlepiej

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności"
Sonda

Radni chcą zniesienia nocnej prohibicji na alkohol. "Wiele osób prosiło nas o powrót do normalności" 3 13

Radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej chcą znieść wprowadzoną w Białej Podlaskiej prohibicję na sprzedaż alkoholu po godz. 22.

Stan wojenny w Polsce. Sprawdź swoją wiedzę [quiz historyczny]

Stan wojenny w Polsce. Sprawdź swoją wiedzę [quiz historyczny] 2 1

Załatają most na Wieprzu. W czasie remontu będzie nieprzejezdny

Załatają most na Wieprzu. W czasie remontu będzie nieprzejezdny 0 1

Mieszkańcy Leszkowic (powiat lubartowski) co najmniej do świąt nie przejada mostem na Wieprzu. Trwa remont tej przeprawy.

Po Lublinie będą jeździć autobusy elektryczne. Kto je dostarczy? Wiele pytań od firm

Po Lublinie będą jeździć autobusy elektryczne. Kto je dostarczy? Wiele pytań od firm 7 13

Dopiero po Nowym Roku poznamy oferty dostawy autobusów elektrycznych z kompletem ładowarek dla lubelskiej komunikacji miejskiej. Zainteresowane firmy wręcz zasypały urzędników pytaniami i propozycjami zmiany niektórych parametrów. Na ich prośbę Zarząd Transportu Miejskiego zmienił część swoich wymagań

Udaremnili największy przemyt papierosów w tym roku

Udaremnili największy przemyt papierosów w tym roku 0 1

Ponad 1,5 miliona złotych warta była kontrabanda, którą skonfiskowała straż graniczna i celnicy na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu. To największy w tym roku przemyt papierosów w województwie lubelskim.

Świdnik: Usuwają stare i niesprawne auta z parkingów

Świdnik: Usuwają stare i niesprawne auta z parkingów 0 6

Miesiącami zalegają na parkingach i blokują miejsca innym. W Świdniku trwa akcja usuwania starych, często niesprawnych samochodów.

Piosenki z Pierwszej Ręki na Trzecim Księżycu
15 grudnia 2018, 20:00

Piosenki z Pierwszej Ręki na Trzecim Księżycu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert Pawła Szymańskiego Piosenki z Pierwszej Ręki, który odbędzie się 15 grudnia o godz. 20.

Spektakl na 100-lecie praw wyborczych Polek w Centrum Kultury
16 grudnia 2018, 19:00

Spektakl na 100-lecie praw wyborczych Polek w Centrum Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja INNA zaprasza na premierę spektaklu przygotowanego z okazji 100-lecia praw wyborczych Polek. Przepisy* nie tylko dla dziewczynek w reżyserii Izabeli Śliwy zobaczymy w niedzielę, 16 grudnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12).

Komfortowy hotel na mapie Lublina

Komfortowy hotel na mapie Lublina 0 1

Na mapie Lublina nie brakuje komfortowych hoteli, ale hotel jednej z najsłynniejszych na świecie sieci, który dodatkowo łączy w swej kuchni tradycyjne smaki Lubelszczyzny z nowoczesnymi trendami i kuchniami świata jest tylko jeden – to Hampton by Hilton.

Lublin: To już czwarty przetarg na odnowę Parku Ludowego. "Liczymy na niższe ceny"

Lublin: To już czwarty przetarg na odnowę Parku Ludowego. "Liczymy na niższe ceny" 0 11

Ratusz szykuje się do kolejnego przetargu na odnowę parku Ludowego. Tym razem podzieli prace na dwa zamówienia: jedno będzie dotyczyć robót budowlanych, a drugie ogrodniczych. – Liczymy na niższe ceny – przyznają urzędnicy. Właśnie ze względu na zbyt drogie oferty unieważniono poprzednie trzy przetargi.

Chełm: Wytworzą prąd i przy okazji ciepło. Projekt za 25 mln zł

Chełm: Wytworzą prąd i przy okazji ciepło. Projekt za 25 mln zł 0 4

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie postawiło na wspólne wytwarzanie energii elektrycznej wraz ciepłem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!