Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 listopada 2008 r.
12:49
Edytuj ten wpis

Policjanci przeciw szefom

0 20 A A

O czystki kadrowe i wprowadzanie złej atmosfery pracy oskarżają swojego nowego komendanta, Ryszarda Szklarza policjanci z komisariatu przy ul. Zana.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do naszej redakcji trafiło anonimowe pismo w tej sprawie. Jego autorzy twierdzą, że nowy szef "czwórki” usuwa podwładnych, którzy mu nie pasują. Policjanci informują, że miało dojść do odwołania szefa ogniwa patrolowo-interwencyjnego, Grzegorza Zarajczyka. Tylko protest załogi uratował go przed przenosinami na stanowisko dyżurnego w VII Komisariacie Policji.

Autorzy pisma biorą też w obronę odwołanego niedawno zastępcę komendanta IV Komisariatu, Dariusza Grudę.

- "Gołym okiem widać, że nie odpowiadał on Ryszardowi Szklarzowi (...) Zwalniani są ludzie, którzy są kompetentni i z którymi świetnie się pracuje” - czytamy w piśmie. - "Z dobrych źródeł wiemy, że to nie koniec i w dalszej kolejności ma zostać odwołany ze stanowiska naczelnik sekcji kryminalnej i kierownicy referatów dochodzeniowo-śledczych” - dodają policjanci i twierdzą, że czystki zaczęły się po tym, jak komisariat przeniósł się z ciasnych i odrapanych pomieszczeń przy ul. Lipowej do nowej siedziby w dzielnicy LSM.

- "Nowy budynek to łakomy kąsek dla oficerów. Na Lipową przez lata nikt nawet nie chciał spojrzeć, omijając go z daleka. Ale teraz do nowych, pięknie umeblowanych, pokoi każdy by chciał przyjść”.

- Musimy najpierw wyjaśnić sprawę - mówi Anna Smarzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

(drs)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ciekawy / 12 listopada 2008 o 21:49
0
Odpowiedzialna to idź do policji lub innych służb mundurowych i powiedz prosto w oczy przełożonemu że źle robi
Ciekawe ile popracujesz po tym To nie są zwykli prywaciarze ani biznesmeni dbający o firmę
Avatar
odpowiedzialna / 11 listopada 2008 o 20:43
0
Treba zwrócic uwage na odpowiedzialność redaktorów w przypadkach anonimów. Anonimowo mozna wszystko powiedziec i napisac. MOzna krzywdzic ludzi i dzialac na szkode bezpieczenstwa. Anonim doszedl jeden? czy kilka? Wartykule pisze ze policjanci sie skarżą czyli kilku cojamniej. NIe wiem dlaczego ale anonimowe pisanie zarzutów wobec jakis osob jest dzialniem nie fair.
Avatar
pandora / 11 listopada 2008 o 18:31
0
prawda jest taka że komendant Szklarz to typowy karierowicz. Był w Poniatowej i wszyscy życzyli mu awansu bo nie mogli wytrzymać z mendą. To też o czymś świadczy jeśli 90 proc. załogi nie trawi szefa. A dobrego szefa poznaje się tez po tym jak dba o ludzi.... On dba tylko o siebie...Czepia się nie istotnych rzeczy bo chyba lubi jak się o nim myśli. Tak wogóle to b.prosty człowieczek
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 17:27
0
Panowie Policjanci moze da diabla wiecej odwagi.Napisano anonim w obronie kolegow. Zabraklo odwagi by sie podpisac?
Szczegolnie w policji nie mozna dopuscic do rutyny. Wiec coz zlego wtym ze nowy komendant kompletuje soj zespol?
Napewno nie protestuja policjanci sluzb patrolowych.Protestuja ci ktorym d.. przyrosly do stanowisk.
A ocena skutecznosci jest nieublagana.
To samo Komendant wojewodzki powinien zrobic,a moze juz robi?
Avatar
STYX / 11 listopada 2008 o 13:49
0
Ale mi nowość !!! Ta choroba zżera Policję od lat !!!!!!
Avatar
tur / 11 listopada 2008 o 12:58
0
to wypowiedź o G Z to chyba napisał sam G Z
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 09:57
0
Nie wiez skad zna? Z katowni dedektywie z katowni.
Avatar
nik / 11 listopada 2008 o 08:39
0
Avatar
Gość / 11 listopada 2008 o 08:08
0
polak napisał:
Czy to jest taka wazna sprawa czy to jest po prostu zwykla ocena ludzi.?Przecieez ten komendant nie przyszedl z ulicu i przedtem znal osiagniecia swoich podwladnycdh. wiedz dlaczego ten szum?

jak nie z ulicy z zadupia przyszdl i ciekawe skąd miał znać podwładnych jak nigdy w lublinie nie pracował a nawet w tym powiecie nie
Avatar
1234 / 10 listopada 2008 o 23:58
0
Gość napisał:
Zawsze cenilem i cenie podejscie do obowiazkow sluzbowych G.Z , goraco go pozdrawiam i marzy i sie taki dowodca !
ps. nie jestem z KP IV


ta wypowiedz mnie mnie z szokowała w całym lbn mówi się o kpIV oczywiście wśród policjantów i tylko o jednym ogniwie ciekawe jakim ....
Avatar
Ciekawy / 12 listopada 2008 o 21:49
0
Odpowiedzialna to idź do policji lub innych służb mundurowych i powiedz prosto w oczy przełożonemu że źle robi
Ciekawe ile popracujesz po tym To nie są zwykli prywaciarze ani biznesmeni dbający o firmę
Avatar
odpowiedzialna / 11 listopada 2008 o 20:43
0
Treba zwrócic uwage na odpowiedzialność redaktorów w przypadkach anonimów. Anonimowo mozna wszystko powiedziec i napisac. MOzna krzywdzic ludzi i dzialac na szkode bezpieczenstwa. Anonim doszedl jeden? czy kilka? Wartykule pisze ze policjanci sie skarżą czyli kilku cojamniej. NIe wiem dlaczego ale anonimowe pisanie zarzutów wobec jakis osob jest dzialniem nie fair.
Avatar
pandora / 11 listopada 2008 o 18:31
0
prawda jest taka że komendant Szklarz to typowy karierowicz. Był w Poniatowej i wszyscy życzyli mu awansu bo nie mogli wytrzymać z mendą. To też o czymś świadczy jeśli 90 proc. załogi nie trawi szefa. A dobrego szefa poznaje się tez po tym jak dba o ludzi.... On dba tylko o siebie...Czepia się nie istotnych rzeczy bo chyba lubi jak się o nim myśli. Tak wogóle to b.prosty człowieczek
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 17:27
0
Panowie Policjanci moze da diabla wiecej odwagi.Napisano anonim w obronie kolegow. Zabraklo odwagi by sie podpisac?
Szczegolnie w policji nie mozna dopuscic do rutyny. Wiec coz zlego wtym ze nowy komendant kompletuje soj zespol?
Napewno nie protestuja policjanci sluzb patrolowych.Protestuja ci ktorym d.. przyrosly do stanowisk.
A ocena skutecznosci jest nieublagana.
To samo Komendant wojewodzki powinien zrobic,a moze juz robi?
Avatar
STYX / 11 listopada 2008 o 13:49
0
Ale mi nowość !!! Ta choroba zżera Policję od lat !!!!!!
Avatar
tur / 11 listopada 2008 o 12:58
0
to wypowiedź o G Z to chyba napisał sam G Z
Avatar
polak / 11 listopada 2008 o 09:57
0
Nie wiez skad zna? Z katowni dedektywie z katowni.
Avatar
nik / 11 listopada 2008 o 08:39
0
Avatar
Gość / 11 listopada 2008 o 08:08
0
polak napisał:
Czy to jest taka wazna sprawa czy to jest po prostu zwykla ocena ludzi.?Przecieez ten komendant nie przyszedl z ulicu i przedtem znal osiagniecia swoich podwladnycdh. wiedz dlaczego ten szum?

jak nie z ulicy z zadupia przyszdl i ciekawe skąd miał znać podwładnych jak nigdy w lublinie nie pracował a nawet w tym powiecie nie
Avatar
1234 / 10 listopada 2008 o 23:58
0
Gość napisał:
Zawsze cenilem i cenie podejscie do obowiazkow sluzbowych G.Z , goraco go pozdrawiam i marzy i sie taki dowodca !
ps. nie jestem z KP IV


ta wypowiedz mnie mnie z szokowała w całym lbn mówi się o kpIV oczywiście wśród policjantów i tylko o jednym ogniwie ciekawe jakim ....
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 0 0

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 0 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 6

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 245 34

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 2

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu

Wybory samorządowe 2018 - powiat lubelski. Kandydaci do Rady Powiatu 2 0

Wybory samorządowe 2018. Sprawdź zarejestrowane listy kandydatów do Rady Powiatu Lubelskiego.

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym
28 września 2018, 10:00

Festiwal Czekolady i Słodyczy w Kazimierzu Dolnym 1 0

To będzie prawdziwe święto miłośników słodyczy, a w szczególności czekolady. W dniach 28-30 września Kazimierz Dolny zamieni się w polską stolicę słodkości.

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny

Biała Podlaska: Powstaje nowa galeria handlowa, wmurowano kamień węgielny 0 2

Biała Podlaska. Wmurowany został kamień węgielny pod budowę galerii handlowej Karuzela, która w ciągu roku ma powstać przy ul. Łomaskiej w miejscu dawnych zakładów meblarskich. Zatrudnienie może tu znaleźć nawet 500 osób. Znacząco zmieni się również otoczenie galerii.

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki

Gmina Wąwolnica: Pieniądze i na drogi i na ostatki 1 1

Ponad 317 tys. złotych trafi w przyszłym roku do 18 wsi w gminie w ramach funduszu sołeckiego.

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu?
Magazyn

Głód, kradzieże i wielkie nadzieje. Czym żyła lubelska prasa 100 lat temu? 4 0

Na przekór głodowi i problemów z pracą, Lublinianie w październiku 1918 roku rozczytywali się w tekstach o coraz bardziej możliwym powstaniu niepodległej Polski. Pełni nadziei nie rezygnowali z życia kulturalnego.

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych

Biskupice: Śmierć 17-latki i jej chłopaka. Są wyniki badań toksykologicznych 11 2

Badania toksykologiczne nie wyjaśniły, co było przyczyną śmierci dwojga młodych ludzi, których ciała znaleziono w domu w Biskupicach. Śledczy podejrzewają, że Nikoletta B. i jej chłopak przedawkowali narkotyki lub dopalacze.

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta?
galeria

Żużlowa Ekstraliga wraca do Lublina po 23 latach. Co to oznacza dla Motoru i miasta? 26 4

Bardzo dobry sezon zwieńczony ogromnym sukcesem – tak w dużym skrócie można podsumować wysiłki Speed Car Motoru Lublin w dotarciu na szczyt. „Koziołki” musiały jednak czasem zrobić krok w tył, żeby później ruszyć znowu do przodu

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe
29 września 2018, 19:00

Marek Andrzejewski w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 29 września o godz. 19 w Akwareli Cafe (Rynek 6) wystąpi popularny Marek Andrzejewski z koncertem Kraina Łagodności.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!