Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2007 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Policjant może pogadać z posłanką

0 5 A A

Policjanci nie naruszyli immunitetu poselskiego Zofii Grabczan, parlamentarzystki z Samoobrony w Sejmie poprzedniej kadencji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- uznała lubelska prokuratura. Za bezzasadnie uznała też inne doniesienia byłej posłanki związane z tzw. sprawą matiza.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od ustnej umowy zawartej pomiędzy Grabczan a jej przyjaciółką. Anna Ł. wzięła samochód na raty. Ale autem jeździła posłanka, która miała też pilnować spłaty rat. Z czasem przestała się z tego wywiązywać. Bank zażądał zwrotu samochodu od Anny Ł. Kobieta postanowiła odzyskać matiza od Grabczan. Mieli jej w tym pomóc policjanci z Radzynia Podlaskiego, którzy weszli na posesję posłanki. Wycofali się, gdy zorientowali się, że mają do czynienia z osobą chronioną immunitetem. W końcu Anna Ł. wykorzystała, że Grabczan przyjechała do córki w Lublinie. Na zlecenie Anny Ł. laweta zabrała auto na strzeżony parking.

Grabczan, jeszcze jako posłanka, oskarżyła w prokuraturze kobietę o wyłudzenie samochodu, a policjantów o przekroczenie uprawnień i naruszenie jej immunitetu.

- Policjanci wykonywali swoje obowiązki - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Tylko rozmawiali z ówczesną posłanką, chcieli ustalić jej tożsamość i sprawdzić, kto widnieje w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Prokuratura nie doszukała się też oszustwa w postępowaniu Anny Ł. Jeszcze nie wiadomo, czy była posłanka Samoobrony odwoła się od decyzji o umorzeniu śledztwa.
(er)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
J / 30 grudnia 2007 r. o 10:31
OSZUSTKA
Avatar
samwoj / 30 grudnia 2007 r. o 09:32
Zastanawiające kto chronił zawsze tę osobę a historia jej jest dość ciekawa i zawsze była wyciszana obecnie i za dwu poprzednich rządów
Avatar
henryk szczepanski / 30 grudnia 2007 r. o 09:21
demokracja napisał:
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski.

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski. rozwiń
Avatar
demokracja / 30 grudnia 2007 r. o 08:57
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!
Avatar
j / 30 grudnia 2007 r. o 06:50
oszustka
Avatar
J / 30 grudnia 2007 r. o 10:31
OSZUSTKA
Avatar
samwoj / 30 grudnia 2007 r. o 09:32
Zastanawiające kto chronił zawsze tę osobę a historia jej jest dość ciekawa i zawsze była wyciszana obecnie i za dwu poprzednich rządów
Avatar
henryk szczepanski / 30 grudnia 2007 r. o 09:21
demokracja napisał:
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski.

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski. rozwiń
Avatar
demokracja / 30 grudnia 2007 r. o 08:57
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!
Avatar
j / 30 grudnia 2007 r. o 06:50
oszustka
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Rządowy węgiel dla Lublina okazał się kiepski jakościowo. Za dużo miału

Jest spory problem z jakością indonezyjskiego węgla rozprowadzanego przez miasto po niższej cenie w ramach rządowego programu. Paliwo nie jest sortowane po przywiezieniu i zawiera zbyt dużo miału.

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2022, 19:30

Trzy darmowe spektakle w ramach Przestrzeni Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie

W najbliższych dniach w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można uczestniczyć w próbach otwartych spektakli w ramach konkursu Przestrzeni Sztuki Teatr. Pierwszy pokaz dziś o godz. 19.30.

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Straż miejska „nieefektywna” i już nie obsługuje fotoradaru. Zostanie rozwiązana

Nałęczowska straż miejska w przyszłym roku zostanie rozwiązana. Formację tworzą obecnie trzy osoby. Samorząd liczy na oszczędności, bo utrzymanie straży kosztuje nałęczowskich podatników ok. 300 tys. zł rocznie.

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

LNBA: Rozgrywki w Konferencji A wchodzą w decydującą fazę

Tabeli przewodzą Symbit oraz Matematyka

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Ślisko na drogach. Nie wszyscy kierowcy sobie poradzili

Z powodu oblodzonej nawierzchni dróg dzisiaj w wielu miejscach regionu było bardzo ślisko.

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej
10 grudnia 2022, 18:00

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu". Ukraińskie i polskie kompozycje w Filharmonii Lubelskiej

"Pogranicze sztuki. Dwa narody w jednym brzmieniu" to tytuł koncertu, który zostanie zorganizowany już w najbliższą sobotę o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5). Tego wieczora będzie można usłyszeć muzykę kompozytorów z Polski i Ukrainy.

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować
Alarm 24

Lublin. Okazałej lipy nie udało się uratować

Nie ma ratunku dla kilkudziesięcioletniej lipy rosnącej przy ul. Chopina. Drzewo praktycznie pozbawiono korony, bo stwarzało zagrożenie dla ludzi. Miasto obiecuje nowe.

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin
10 grudnia 2022, 18:00

Festiwal filmów snowboardowych w DDK Węglin

Przed nami 15. edycja popularnego festiwalu filmów snowboardowych "Winter Is My Love". W Lublinie wydarzenie odbędzie się 10 grudnia o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a).

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Nowoczesne meble ogrodowe – wygodne i stylowe dodatki do każdego ogrodu

Meble ogrodowe to niezbędny element wyposażenia każdego ogrodu. Służą do wypoczynku i relaksu oraz stanowią doskonałe miejsce do spotkań z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym nowoczesne modele, które łączą w sobie wygodę i funkcjonalność z eleganckim designem.

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Polski Cukier Start Lublin dziś podejmie u siebie King Szczecin

Czy podopiecznym Artura Gronka uda się wreszcie przełamać serię porażek?

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo
Zdjęcia
galeria

Ruszyła rozbiórka pomnika pierwszego rektora KUL. Uczelnia zapewnia, że to nie przez przyszłe sąsiedztwo

W czwartek rano rozpoczęły się prace przy rozbiórce pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. O zgodę na jego demontaż wystąpiły władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Docelowo monument ma stanąć na terenie uczelnianego kampusu.

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

Powstanie nowa parafia w Białej Podlaskiej. A zamiast parku będą bloki

W Białej Podlaskiej ma powstać nowa parafia przy dużym osiedlu blokowisk. W tym celu, trzeba było opracować nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Mobilne zasilanie - powerbanki, stacje, panele - przygotuj się na problemy z prądem

Stacja ładująca, power bank czy panel solarny to proste rozwiązanie wszystkich możliwych problemów w dostępie do energii elektrycznej - czy to w domu, na biwaku czy w podróży. Poznaj różne możliwości ładowania urządzeń i zapewnienia sobie awaryjnego zasilania w każdej sytuacji.

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek
galeria

Zagłosowała na mural w budżecie obywatelskim. Nawet nie wiedziała, że będzie na nim jej dziadek

Zagłosowałam w budżecie obywatelskim na mural, nie mając świadomości, że będzie na nim mój dziadek. Był bardzo ciepłym, serdecznym człowiekiem. Tworzyli z babcią cudowną parę – mówi pani Anna, wnuczka Andrzeja Żubra ps. Jędruś. Wczoraj oficjalnie odsłonięto ścienne malowidło upamiętniające trójkę bohaterów z czasów II wojny światowej, związanych z polskim podziemiem niepodległościowym. Projekt BO „Świdnicki mural wizytówką miasta” zdobył poparcie 363 mieszkańców.