Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 grudnia 2015 r.
14:12

Policjant oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy wciąż bez wyroku

Autor: Zdjęcie autora ask
0 9 A A
Artur O. był dyżurnym V komisariatu policji (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
Artur O. był dyżurnym V komisariatu policji (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)

Wczoraj miał zapaść wyrok w sprawie 44-letniego Artura O., byłego już dyżurnego V komisariatu policji. Mężczyzna jest oskarżony o przywłaszczenie sobie 4 tys. zł, które uczciwy znalazca przyniósł na policję oraz o wypłacenie gotówki z konta kobiety, która padła ofiarą rozboju.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa nie dobiegła jednak z końca, bo jednej z pokrzywdzonych nie udało się zawiadomić o jej terminie.

Do przestępstw miało dojść 17 sierpnia. Uczciwy znalazca przyniósł wtedy na V komisariat torebkę, którą pasażerka MPK zostawiła na jednym z przystanków. W torbie były dokumenty i gotówka, 4 tys. zł. Starszy aspirant Artur O. torebkę przyjął, ale nie opisał tego zdarzenia w dokumentacji policyjnej. Jak ustalili śledczy, kolejnego przestępstwa dopuścił się, gdy inny znalazca przyniósł na komisariat etui z dokumentami i kartami bankomatowymi należącymi do kobiety pokrzywdzonej w rozboju.

– Artur O. ponownie nie udokumentował przyjęcia dokumentów. Co więcej, udał się do pobliskiego centrum handlowego i wypłacił kwotę 470 zł posługując się kodem PIN, który właścicielka karty zanotowała sobie na karcie – relacjonuje prokurator Beata Syk-Jankowska.
Sprawę wykryli koledzy Artura O., policjanci z tego samego komisariatu. Dyżurny od razu przyznał się do winy i poprosił o samoukaranie.

– Wyrok nie może być jednak wydany, bo jedna z pokrzywdzonych osób, Ukrainka mieszkająca i studiująca w Warszawie nie odebrała zawiadomienia o terminie posiedzenia – tłumaczy Tomasz Posłuszny, sędzia Sądu Rejonowego w Lublinie. – Zostanie więc ono odroczone do 2 lutego.
Wtedy sąd ponownie zajmie się sprawą nieuczciwego policjanta. Jeśli zaakceptuje wyrok, jaki ustalił on z prokuratorem Artur O. zostanie skazany na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 5600 zł grzywny. Będzie też musiał zwrócić przywłaszczone pieniądze i przez pięć lat nie będzie mógł pracować jako policjant.

Artur O. został już wydalony ze służby.

Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
el Cento / 1 stycznia 2016 o 09:17
0

Poszkodowana nie odebrała zawiadomienia. Nikt jej do tego nie zmusi.. Powiadomiona w terminie, to powiadomienie skuteczne, nie musi stawać przed sądem, a sąd nie musi czekać z wydaniem wyroku. To tylko niepotrzebne przeciąganie sprawy. Min. Ziobro zapowiedział, że sprawy mają być rozpatrywane szybko i merytorycznie. A tu, wygląda, że sprawa będzie się ciągnęła.

Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 15:04
0
Powinien siedzieć w Zk
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 12:05
0
NIe rozumiem polskiego prawa. Policjant , powinien byc wzorem do nasladowania. Powinien byc mezem zaufania spolecznego. I jakas tam ewentualnie smieszna kare dostanie. A po pieciu latach znowu bedzie mogl okradac. Nie robcie jaj rzadzacy Rzeczypospolita.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 05:31
0
Sąd nie powinien się zgodzić na samoukaranie i dla przykładu powinien dać mu do odsiadki aby odstraszyć innych złodziei.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:00
0
co się dzieje z ta policją w Lublinie? gdzie jest komendant???? dobrze że go już nie ma!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 18:18
0
no cóż na opinię trzeba sobie zapracować ! A teraz zwalniają FAXem
Avatar
Rob / 30 grudnia 2015 o 16:53
0

O większej gnidzie ciężko myśleć-oficer policji wykorzystujący stanowisko, wiedzę operacyjną

i ludzką krzywdę ,złodziej pospolity przy nim to pikuś!!!

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 15:01
0
redaktorku od kiedy to kradziez to przywlaszczenie
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 14:41
0
To się dorobił . Będzie miał zaj..ste CV . Teraz tylko do Londynu na zmywak .
Avatar
el Cento / 1 stycznia 2016 o 09:17
0

Poszkodowana nie odebrała zawiadomienia. Nikt jej do tego nie zmusi.. Powiadomiona w terminie, to powiadomienie skuteczne, nie musi stawać przed sądem, a sąd nie musi czekać z wydaniem wyroku. To tylko niepotrzebne przeciąganie sprawy. Min. Ziobro zapowiedział, że sprawy mają być rozpatrywane szybko i merytorycznie. A tu, wygląda, że sprawa będzie się ciągnęła.

Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 15:04
0
Powinien siedzieć w Zk
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 12:05
0
NIe rozumiem polskiego prawa. Policjant , powinien byc wzorem do nasladowania. Powinien byc mezem zaufania spolecznego. I jakas tam ewentualnie smieszna kare dostanie. A po pieciu latach znowu bedzie mogl okradac. Nie robcie jaj rzadzacy Rzeczypospolita.
Avatar
Gość / 31 grudnia 2015 o 05:31
0
Sąd nie powinien się zgodzić na samoukaranie i dla przykładu powinien dać mu do odsiadki aby odstraszyć innych złodziei.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 20:00
0
co się dzieje z ta policją w Lublinie? gdzie jest komendant???? dobrze że go już nie ma!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 18:18
0
no cóż na opinię trzeba sobie zapracować ! A teraz zwalniają FAXem
Avatar
Rob / 30 grudnia 2015 o 16:53
0

O większej gnidzie ciężko myśleć-oficer policji wykorzystujący stanowisko, wiedzę operacyjną

i ludzką krzywdę ,złodziej pospolity przy nim to pikuś!!!

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 15:01
0
redaktorku od kiedy to kradziez to przywlaszczenie
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 14:41
0
To się dorobił . Będzie miał zaj..ste CV . Teraz tylko do Londynu na zmywak .
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: W szopce przy deptaku już kolędują [zdjęcia]
galeria

Lublin: W szopce przy deptaku już kolędują [zdjęcia] 0 0

Zaczęły się już występy w bożonarodzeniowej szopce, która w tym roku została ustawiona na placu przed pedetem.

"Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu" w DDK Czechów
27 grudnia 2018, 17:30

"Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu" w DDK Czechów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 27 grudnia o godz. 17.30 w Dzielnicowym Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) odbędzie się spotkanie Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu połączone z projekcją filmu Ostatnia rodzina.

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać

Długa kolejka po rehabilitację. Niektórzy czekali od 5 rano żeby się zapisać 2 0

Jesteśmy stłoczeni w małym korytarzu, przyszło mnóstwo ludzi, a w rejestracji tylko jedna osoba. Niektórzy czekają od godziny 5 rano. Pacjenci nie powinni być tak traktowani – zaalarmowała nas w poniedziałek po godz. 10 jedna z pacjentek ośrodka rehabilitacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, która chciała się zapisać na zabiegi na przyszły rok

Powstanie młodzieżowy budżet obywatelski w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Powstanie młodzieżowy budżet obywatelski w Lublinie [zdjęcia] 0 1

Ratusz zapowiada utworzenie młodzieżowego budżetu obywatelskiego, w którym znalazłyby się m.in. pieniądze na imprezy kulturalne. Wczoraj Młodzieżowa Rada Miasta upomniała się również u władz Lublina o wprowadzenie karty zniżkowej dla młodych mieszkańców

Marihuana medyczna już w aptekach? "Dementujemy te doniesienia"

Marihuana medyczna już w aptekach? "Dementujemy te doniesienia" 2 3

Marihuana medyczna trafiła w poniedziałek do polskich aptek – taka informacja obiegła w poniedziałek internet. Jak się okazało, była przedwczesna.

Kolejny etap budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Pojedziemy inaczej [zdjęcia]
galeria

Kolejny etap budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Pojedziemy inaczej [zdjęcia] 20 4

Od środy inaczej będziemy jeździli ul. Wrotkowską, gdzie zaczyna się kolejny etap budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303. Inwestycja jest już na półmetku

Lublin: Kiedyś działał tu komisariat policji. Co może powstać na tej działce?

Lublin: Kiedyś działał tu komisariat policji. Co może powstać na tej działce? 7 21

Prezydent chce sprzedać miejską działkę u zbiegu al. Piłsudskiego i Lubelskiego Lipca ’80. Mowa o terenie, na którym niegdyś działał komisariat policji. W jego miejscu mógłby powstać hotel. W czwartek pomysłem na sprzedaż tej nieruchomości zajmie się Rada Miasta

Wasza zimowa twórczość. Galeria bałwanów [zdjęcia]
galeria

Wasza zimowa twórczość. Galeria bałwanów [zdjęcia] 1 0

Na naszym fanpage'u poprosiliśmy Was o przysłanie zdjęć bałwanów.

Pokłócili się o szczytną akcję. Organizatorzy walczą na oświadczenia

Pokłócili się o szczytną akcję. Organizatorzy walczą na oświadczenia 6 11

Organizatorzy sobotniej akcji charytatywnej na rzecz chorej Natalki obrzucają się w internecie oświadczeniami. Grupa Bialskie Aniołki zarzuca Fundacji Kreacja i Magia Rąk pobieranie opłaty za uczestnictwo w warsztatach ozdabiania choinek

We wtorek startują Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu

We wtorek startują Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu 0 0

We wtorek w Aqua Lublin rozpoczną się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17 i 18-letnich. To będzie wyjątkowa impreza, bo potrwa aż pięć dni. O medale powalczy cała, krajowa czołówka. A w głównych rolach powinno wystąpić przynajmniej kilku zawodników AZS UMCS

Teatralna Gwiazdka w Osterwie: "Prawda"
22 grudnia 2018, 19:00

Teatralna Gwiazdka w Osterwie: "Prawda" 4 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr Osterwy w Lublinie zaprasza na podwójny pokaz spektaklu Prawda. W sobotę, 22 grudnia przedstawienie zobaczymy o godz. 19, natomiast w niedzielę o godz. 18.

Puławy: Będzie remont elewacji szpitala specjalistycznego

Puławy: Będzie remont elewacji szpitala specjalistycznego 0 4

W 2019 roku może rozpocząć się długo oczekiwany remont elewacji szpitala specjalistycznego w Puławach. Oprócz ocieplenia ścian, wymieniona ma zostać cała stolarka okienna oraz instalacje grzewcze. Przewidziano również montaż solarów i fotowoltaiki

Spektakl "Kariera po polsku" na Dzień Kobiet!
8 marca 2019, 19:00

Spektakl "Kariera po polsku" na Dzień Kobiet! 0 1

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) zaprasza na spektakl Kariera po polsku, który zaprezentowany zostanie specjalnie na Dzień Kobiet, 8 marca o godz. 19.

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin już się kończy [zdjęcia]
galeria

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin już się kończy [zdjęcia] 17 23

Rozbudowa terminala Portu Lotniczego Lublin dobiega końca. Trwają prace wykończeniowe i instalacje ostatnich elementów, w tym aranżacja nowych stanowisk kontroli paszportowej.

Pokaz filmów świątecznych w Teatrze Starym
27 grudnia 2018, 11:00

Pokaz filmów świątecznych w Teatrze Starym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teatr Stary zaprasza młodych widzów na pokazy filmów świątecznych, które odbędą się 27 grudnia o godz. 11 i 17 oraz 28 grudnia w tych samych porach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!