Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 listopada 2009 r.
13:11
Edytuj ten wpis

Poligonowa: Dzikie wysypisko, ale z podpisem

Autor: Zdjęcie autora (JSZ)
0 10 A A

Stare części samochodowe, opony i plastikowe butelki. Takie obrazki znajdziemy przy ul. Poligonowej. Pobliski wąwóz powoli zamienia się w dzikie wysypisko. Rzadko udaje się ustalić, kto zaśmieca. W przypadku jednego z wysypisk okazało się to dziecinnie proste. Natrafił na nie nasz Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Śmieci zauważyłem w okolicy przystanku MPK – mówi Andrzej Koźmian z Lublina. – Jest wśród nich szyba samochodowa, na której jest naklejka z rejestracją.

Nasz czytelnik zgłosił sprawę Straży Miejskiej. – Miałem nadzieję, że strażnicy zajmą się ustaleniem kto śmieci, ale nie reagują na moje apele – dodaje Koźmian.

Mundurowi zaprzeczają i obiecują, że szybko znajdą "brudasa”. – Sygnał w tej sprawie dotarł do nas w poniedziałek – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Mamy numer rejestracyjny, więc wystąpiliśmy o przekazanie danych właściciela pojazdu, z którego pochodzi szyba. Sprawdzimy czy śmieci wyrzucił kierowca, czy np. warsztat w którym naprawiał samochód.


Za dzikimi wysypiskami stoją w równym stopniu właściciele prywatnych posesji i drobni przedsiębiorcy.
– Jedni i drudzy próbują w ten sposób oszczędzać na wywozie odpadów – mówi Ryszarda Bańka, z lubelskiej Straży Miejskiej. – Mamy sporo zgłoszeń z rejonu ul. Poligonowej. Dotyczą nie tylko nielegalnego wyrzucania, ale również spalania śmieci.

Sprawcom tego typu wykroczeń grozi 500 zł mandatu. Muszą też uporządkować zaśmiecony teren.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marian S. - sztukmistrz / 27 listopada 2009 o 21:40
0
Lublin nie tylko ma najlepiej zorganizowaną w Polsce gospodarkę odpadami -[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56058&data=&_CheckSum=1998409064"] ale nawet przegonił już Zachód - klik[/url] - Marian S. - sztukmistrz z Lublina
Avatar
ja / 27 listopada 2009 o 07:45
0
Gość napisał:
Jasne że nauczy...następnym razem zerwie naklejkę z szyby przed jej wyrzuceniem :/


Szyba z naklejką to pikuś w porównaniu z tonami smieci, które leżały obok cmentarza parafialnego w Chodlu w dniu zmarłych. "ktoś" je później "gdzieś" wywiózł, tylko gdzie? Tu jest temat dla DZ.W. Ale czy się tym zajmie? Wątpię. Ale to, że ktoś kurze dmuchał w gardło stało się sensacją na miarę takiego dziennika jak DZ.W. Cóż, jaka gazeta , takie tematy. Powodzenia, bo na nic więcej nie mogę się zdobyć.


Szyba z naklejką to pikuś w porównaniu z tonami smieci, które leżały obok cmentarza parafialnego w Chodlu w dniu zmarłych. "ktoś" je później "gdzieś" wywiózł, tylko gdzie? Tu jest temat dla DZ.W. Ale czy się tym zajmie? Wątpię. Ale to, że ktoś kurze dmuchał w gardło stało się sensacją na miarę takiego dziennika jak DZ.W. Cóż, jaka gazeta , takie tematy. Powodzenia, bo na nic więcej nie mogę się zdobyć. rozwiń
Avatar
STRUŚ / 26 listopada 2009 o 23:05
0
Gość napisał:
Jasne że nauczy...następnym razem zerwie naklejkę z szyby przed jej wyrzuceniem :/

GDYBY KOMUŚ FAKTYCZNIE ZALEŻAŁO NA EFEKTYWNYM A NIE EFEKTOWNYM PRZECIWDZIAŁANIU TEJ PATOLOGII TO DO 500 ZŁ WYSTARCZY DOPISAĆ JEDNO (0) SŁOWNIE :(ZERO).PERSPEKTYWA ZAŁAPANIA SIĘ NA TAKI MANDAT MYŚLĘ ŻE SKŁONIŁABY DO MYŚLENIA NAWET BRZUSZKIEWICZA Z GAZETY WYBORCZEJ.
Avatar
~kolka~ / 26 listopada 2009 o 22:56
0
Trudno się dziwić jakiemuś Wacusiowi po podstawówce skoro takiego czynu dopuścił się dziennikarz, Vice lubelskiej Gazety Wyborczej,człowiek mianyjący się wielkim miłośnikiem przyrody.
Avatar
zzzzzzzzzz / 26 listopada 2009 o 19:22
0
michał 23 napisał:
Ten facet ze straży miejskiej,już powinien stracić pracę i to w natychmiastowym wypowiedzeniem.Ukarany powinien być ten gość, którego przedmioty zostały znalezione w nieodpowiednim dla nich miejscu.

CZŁOWIEKU POMYŚL TROSZKE TO NIE BOLI PRZECIEZ NAPISALI ZE USTALAJA BO WCALE NIE KONIECZNIE WŁAŚCICIEL SZYBY TO WYWALIŁ TYLKO ZAKŁAD W KTÓRYM NAPRAWIAŁ WIEC MOZE BYC NIEWINNY A CZEGO CZEPIASZ SIE STRAZY MIEJSKIEJ TEGO TEZ NIE ROZUMIEM JAKI FACET I CZEGO MA STRACIC PRACE JEDYNE NIEDOCIAGNIECIE TO ZE OD PONIEDZIAŁKU DZIAŁAJA A DO ŚRODY NIC NIE WIADOMO TYLE PIENIEDZY WYDANE NA CEPIK GPSY A TU CIENIUTKO MOZE PRACOWNIKOM ZAKUPIC OKULARY I ZEGARKI BO NIEDOWIDZA I POCZUCIA CZASU NIE MAJA... TANIEJ BY WYSZŁO NIZ TE DROZSZE ZABAWKI ZAKUPIONE.

CZŁOWIEKU POMYŚL TROSZKE TO NIE BOLI PRZECIEZ NAPISALI ZE USTALAJA BO WCALE NIE KONIECZNIE WŁAŚCICIEL SZYBY TO WYWALIŁ TYLKO ZAKŁAD W KTÓRYM NAPRAWIAŁ WIEC MOZE BYC NIEWINNY A CZEGO CZEPIASZ SIE STRAZY MIEJSKIEJ TEGO TEZ NIE ROZUMIEM JAKI FACET I CZEGO MA STRACIC PRACE JEDYNE NIEDOCIAGNIECIE TO ZE OD PONIEDZIAŁKU DZIAŁAJA A DO ŚRODY NIC NIE WIADOMO TYLE PIENIEDZY WYDANE NA CEPIK GPSY A TU CIENIUTKO MOZE PRACOWNIKOM ZAKUPIC OKULARY I ZEGARKI BO NIEDOWIDZA I POCZUCIA CZASU NIE MAJA... TANIEJ BY WYSZŁO NIZ TE DROZSZE ZABAWK... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 15:07
0
Jasne że nauczy...następnym razem zerwie naklejkę z szyby przed jej wyrzuceniem :/
Avatar
marlena / 26 listopada 2009 o 15:05
0
Na miejscu osoby powiązanej z autem o numerze rejestracyjnym LU8..... biegłabym w podskokach na miejsce i wszystko ładnie wyzbierała. Jeśli ten ktoś dostanie 500 zł mandatu to będą to chyba najdroższe śmieci jakie kiedykolwiek wyprodukował, ale mam nadzieję że to go czegokolwiek nauczy.
Avatar
VIP / 26 listopada 2009 o 15:04
0
Należy natychmiat to uprzątnać i postawić Krzyż. Wkoncu polska to kraj ktaolicki i mamy prawo...
Avatar
michał 23 / 26 listopada 2009 o 15:01
0
Ten facet ze straży miejskiej,już powinien stracić pracę i to w natychmiastowym wypowiedzeniem.Ukarany powinien być ten gość, którego przedmioty zostały znalezione w nieodpowiednim dla nich miejscu.
Avatar
mosquito / 26 listopada 2009 o 14:23
0
I to są ekokatolicy ? Nie wierzę !
Avatar
Marian S. - sztukmistrz / 27 listopada 2009 o 21:40
0
Lublin nie tylko ma najlepiej zorganizowaną w Polsce gospodarkę odpadami -[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56058&data=&_CheckSum=1998409064"] ale nawet przegonił już Zachód - klik[/url] - Marian S. - sztukmistrz z Lublina
Avatar
ja / 27 listopada 2009 o 07:45
0
Gość napisał:
Jasne że nauczy...następnym razem zerwie naklejkę z szyby przed jej wyrzuceniem :/


Szyba z naklejką to pikuś w porównaniu z tonami smieci, które leżały obok cmentarza parafialnego w Chodlu w dniu zmarłych. "ktoś" je później "gdzieś" wywiózł, tylko gdzie? Tu jest temat dla DZ.W. Ale czy się tym zajmie? Wątpię. Ale to, że ktoś kurze dmuchał w gardło stało się sensacją na miarę takiego dziennika jak DZ.W. Cóż, jaka gazeta , takie tematy. Powodzenia, bo na nic więcej nie mogę się zdobyć.


Szyba z naklejką to pikuś w porównaniu z tonami smieci, które leżały obok cmentarza parafialnego w Chodlu w dniu zmarłych. "ktoś" je później "gdzieś" wywiózł, tylko gdzie? Tu jest temat dla DZ.W. Ale czy się tym zajmie? Wątpię. Ale to, że ktoś kurze dmuchał w gardło stało się sensacją na miarę takiego dziennika jak DZ.W. Cóż, jaka gazeta , takie tematy. Powodzenia, bo na nic więcej nie mogę się zdobyć. rozwiń
Avatar
STRUŚ / 26 listopada 2009 o 23:05
0
Gość napisał:
Jasne że nauczy...następnym razem zerwie naklejkę z szyby przed jej wyrzuceniem :/

GDYBY KOMUŚ FAKTYCZNIE ZALEŻAŁO NA EFEKTYWNYM A NIE EFEKTOWNYM PRZECIWDZIAŁANIU TEJ PATOLOGII TO DO 500 ZŁ WYSTARCZY DOPISAĆ JEDNO (0) SŁOWNIE :(ZERO).PERSPEKTYWA ZAŁAPANIA SIĘ NA TAKI MANDAT MYŚLĘ ŻE SKŁONIŁABY DO MYŚLENIA NAWET BRZUSZKIEWICZA Z GAZETY WYBORCZEJ.
Avatar
~kolka~ / 26 listopada 2009 o 22:56
0
Trudno się dziwić jakiemuś Wacusiowi po podstawówce skoro takiego czynu dopuścił się dziennikarz, Vice lubelskiej Gazety Wyborczej,człowiek mianyjący się wielkim miłośnikiem przyrody.
Avatar
zzzzzzzzzz / 26 listopada 2009 o 19:22
0
michał 23 napisał:
Ten facet ze straży miejskiej,już powinien stracić pracę i to w natychmiastowym wypowiedzeniem.Ukarany powinien być ten gość, którego przedmioty zostały znalezione w nieodpowiednim dla nich miejscu.

CZŁOWIEKU POMYŚL TROSZKE TO NIE BOLI PRZECIEZ NAPISALI ZE USTALAJA BO WCALE NIE KONIECZNIE WŁAŚCICIEL SZYBY TO WYWALIŁ TYLKO ZAKŁAD W KTÓRYM NAPRAWIAŁ WIEC MOZE BYC NIEWINNY A CZEGO CZEPIASZ SIE STRAZY MIEJSKIEJ TEGO TEZ NIE ROZUMIEM JAKI FACET I CZEGO MA STRACIC PRACE JEDYNE NIEDOCIAGNIECIE TO ZE OD PONIEDZIAŁKU DZIAŁAJA A DO ŚRODY NIC NIE WIADOMO TYLE PIENIEDZY WYDANE NA CEPIK GPSY A TU CIENIUTKO MOZE PRACOWNIKOM ZAKUPIC OKULARY I ZEGARKI BO NIEDOWIDZA I POCZUCIA CZASU NIE MAJA... TANIEJ BY WYSZŁO NIZ TE DROZSZE ZABAWKI ZAKUPIONE.

CZŁOWIEKU POMYŚL TROSZKE TO NIE BOLI PRZECIEZ NAPISALI ZE USTALAJA BO WCALE NIE KONIECZNIE WŁAŚCICIEL SZYBY TO WYWALIŁ TYLKO ZAKŁAD W KTÓRYM NAPRAWIAŁ WIEC MOZE BYC NIEWINNY A CZEGO CZEPIASZ SIE STRAZY MIEJSKIEJ TEGO TEZ NIE ROZUMIEM JAKI FACET I CZEGO MA STRACIC PRACE JEDYNE NIEDOCIAGNIECIE TO ZE OD PONIEDZIAŁKU DZIAŁAJA A DO ŚRODY NIC NIE WIADOMO TYLE PIENIEDZY WYDANE NA CEPIK GPSY A TU CIENIUTKO MOZE PRACOWNIKOM ZAKUPIC OKULARY I ZEGARKI BO NIEDOWIDZA I POCZUCIA CZASU NIE MAJA... TANIEJ BY WYSZŁO NIZ TE DROZSZE ZABAWK... rozwiń
Avatar
Gość / 26 listopada 2009 o 15:07
0
Jasne że nauczy...następnym razem zerwie naklejkę z szyby przed jej wyrzuceniem :/
Avatar
marlena / 26 listopada 2009 o 15:05
0
Na miejscu osoby powiązanej z autem o numerze rejestracyjnym LU8..... biegłabym w podskokach na miejsce i wszystko ładnie wyzbierała. Jeśli ten ktoś dostanie 500 zł mandatu to będą to chyba najdroższe śmieci jakie kiedykolwiek wyprodukował, ale mam nadzieję że to go czegokolwiek nauczy.
Avatar
VIP / 26 listopada 2009 o 15:04
0
Należy natychmiat to uprzątnać i postawić Krzyż. Wkoncu polska to kraj ktaolicki i mamy prawo...
Avatar
michał 23 / 26 listopada 2009 o 15:01
0
Ten facet ze straży miejskiej,już powinien stracić pracę i to w natychmiastowym wypowiedzeniem.Ukarany powinien być ten gość, którego przedmioty zostały znalezione w nieodpowiednim dla nich miejscu.
Avatar
mosquito / 26 listopada 2009 o 14:23
0
I to są ekokatolicy ? Nie wierzę !
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć?

Budżet Lublina na 2019 rok. Na jakie inwestycje możemy liczyć? 0 0

W czwartek poznaliśmy projekt miejskiego budżetu na przyszły rok. – Rewolucji nie będzie, bo musimy kontynuować to, co już zaczęliśmy – przyznaje prezydent Lublina. Zamierza wydać nieco mniej, niż w tym roku, bo nieco mniejsze mają być również dochody miasta. Na jakie inwestycje możemy liczyć?

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 listopada 2018 roku 0 2

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda"

Kolejne wycinki drzew w Lublinie. Ks.: "W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda" 1 24

Przed kościołem przy ul. Staszica jeszcze w zeszłym tygodniu rosło pięć drzew. Zostało jedno. – W hierarchii stworzenia najpierw jest człowiek, potem przyroda – tłumaczy ksiądz rektor

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka

Nowa technologia zamiast lamp w kopalni Bogdanka 0 3

Bogdanka testuje pod ziemią nowy, bezprzewodowy system komunikacji. Ma to poprawić wydajność pracy maszyn i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników.

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów
film

Polska - Czechy 0:1. Porażka w akompaniamencie gwizdów 1 3

Reprezentacja Polski uległa w Gdańsku Czechom 0:1. Tym samym przed ostatnim meczem w Lidze Narodów z Portugalią Biało-Czerwoni wciąż pozostają bez zwycięstwa pod wodzą selekcjonera Jerzego Brzęczka

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie

To już pewne. Będzie podwyżka opłat za wywóz śmieci w Lublinie 52 29

To już pewne: mieszkańców Lublina czeka podwyżka opłat za wywóz śmieci. Ratusz zgodził się na ceny zaproponowane przez firmy startujące w przetargu na obsługę dzielnic, w których dotychczas nie udało się wprowadzić nowych zasad segregacji odpadów. Od stycznia nowe zasady mają dotyczyć całego miasta

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia]
galeria

Szpital Dziecięcy: Nowy kącik zabaw czeka na małych pacjentów [zdjęcia] 0 2

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym działa już słONICOwy kącik zabaw ufundowany przez Fundację ONICO.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 16-18 listopada 1 1

Piłkarze kończą w weekend rundę jesienną. W III lidze odbędą się dwa mecze derbowe: Podlasie Biała Podlaska gra z Wisłą Puławy, a Orlęta Spomlek podejmują Stal Kraśnik. Czwartoligowcy awansem zagrają już za to kolejkę rundy wiosennej

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu
galeria

Nowy marszałek województwa lubelskiego. Znamy też wicemarszałków i członków zarządu 191 69

Jarosław Stawiarski będzie nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydatura została wskazana podczas czwartkowego posiedzenia Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Polityk jest obecnie wiceministrem sportu i turystyki w rządzie PiS.

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów
Aktualizacja
film

Lubelskie: Dwie osoby zginęły w wypadku. Czołowe zderzenie samochodów 20 7

Tragiczny wypadek w miejscowości Niewęgłosz (pow. radzyński). Zginął 37-latek i 53-latka.

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić?

Jest praca w Straży Miejskiej w Lublinie. Ile można zarobić? 74 18

Siedemnaście etatów zwolniło się w lubelskiej Straży Miejskiej, bo funkcjonariusze znaleźli sobie inne miejsce pracy. Zainteresowani mundurem mogą się zgłaszać do wtorku włącznie. Zarobki nie są imponujące: na początek 2400 zł brutto. Dyskont płaci lepiej

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą
19 listopada 2018, 19:00

Spotkanie z alpinistami Rafałem Fronią i Piotrem Tomalą 2 0

Co Gdzie Kiedy. Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na spotkanie Piotrem Tomalą oraz Rafałem Fronią - alpinistami i himalaistami, uczestnikami wielu wypraw. Wydarzenie odbędzie się 19 listopada o godz. 19 w sali 113 Centrum Transferu Wiedzy KUL.

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian

Nowy burmistrz Bełżyc: Mieszkańcy chcą i oczekują zmian 27 6

Rozmowa z Ireneuszem Łucką, nowym burmistrzem Bełżyc

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..."

Lublin: Kolejka przed Getin Bankiem, klienci chcą wycofać pieniądze. "Jestem przerażona..." 97 40

Klienci Getin Banku coraz liczniej odwiedzają lubelską placówkę, by wycofać swoje pieniądze. Obawiają się, że „afera podsłuchowa” sprawi, że zostaną odcięci od swoich oszczędności. Bank uspokaja i zapewnia, że ich lokaty są w pełni bezpieczne

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 125 1

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!