Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 stycznia 2016 r.
8:13

PolskiBus wciąż w zawieszeniu. Nadal nie ma zgody na większą liczbę kursów

Autor: Zdjęcie autora toma
0 27 A A
Przewoźnik do stolicy jeździ wciąż pięć razy dziennie (fot. Maciej Kaczanowski)
Przewoźnik do stolicy jeździ wciąż pięć razy dziennie (fot. Maciej Kaczanowski)

Wciąż nie ma zgody na większą liczbę kursów firmy PolskiBus z Lublina do Warszawy. Przewoźnik do stolicy wciąż jeździ pięć razy dziennie, z kolei od następnego poniedziałku przestanie kursować na trasie Lublin–Kraków.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Postępowanie w sprawie zwiększenia częstotliwości kursów rozpoczęło się we wrześniu. Prowadzi je mazowiecki marszałek, bo to na Mazowszu PolskiBus ma swoją siedzibę. Firma początkowo chciała jeździć z Lublina do Warszawy 11 razy dziennie, ale na to nie zgodził się nasz urząd marszałkowski, który musiał wydać opinię w tej sprawie. Ostatecznie stanęło na ośmiu rejsach w ciągu dnia. Decyzja zapadła 22 grudnia.

– Poinformowaliśmy mazowiecki urząd marszałkowski, że uzgodniliśmy trasę na osiem kursów. Informację otrzymali też prawnicy firmy PolskiBus oraz stowarzyszenia Lexmid, które jest stroną w tej sprawie – mówiła tuż przed Bożym Narodzeniem Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa lubelskiego.

Urzędnicy z Mazowsza pismo otrzymali w ubiegły poniedziałek. Do 31 grudnia nie wpłynęło potwierdzenie, czy odebrali je przedstawiciele Lexmidu. A właśnie to będzie w tej kwestii kluczowe, bo stowarzyszenie do tej pory blokowało działania firmy PolskiBus. W sierpniu doprowadziło do likwidacji kursów z Lublina do Rzeszowa, a teraz na jego wniosek Samorządowe Kolegium Odwoławcze zajmuje się linią Lublin–Kraków. Przewoźnik nie czekając na ostateczne rozstrzygnięcie postanowił, że od 11 stycznia nie będzie obsługiwać tej trasy, by nie stawiać w niekomfortowej sytuacji pasażerów, którzy kupili bilety z wyprzedzeniem. Wiele wskazuje na to, że Lexmid odwoła się także w przypadku postępowania dotyczącego większej liczby kursów do stolicy.

– Od momentu odebranie pisma stowarzyszenie będzie miało siedem dni na skierowanie sprawy do SKO. My musimy poczekać na to, czy ewentualna skarga się pojawi – usłyszeliśmy w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. – Jeśli taka skarga nie wpłynie, to będziemy mogli rozpocząć naszą procedurę i po zebraniu dowodów w tej sprawie podjąć decyzję administracyjną. Trudno jednak powiedzieć, ile może to potrwać.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 00:51
0
"w kolejce muszą już stać kolejarze od brudnych/smrodnych wagonów" A kiedy Ty ostatni raz jechałeś pociągiem co? Kiedy Ty widziałeś brudny albo śmierdzący wagon? Jeżdżę PKP Intercity co najmniej 2x w tygodniu, zwykle jest punktualnie co do minuty, wagony ZAWSZE są czyste i zadbane, sprawne ogrzewanie, nie mam absolutnie żadnych uwag. Ale niestety tak to jest, jak osoby które pewnie od czasu upadku komuny nie siedziały w pociągu udają ekspertów od kolei.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 21:21
0
w pizdu z dostawczakami przerobionymi na busy zasrany marcelu!!!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 19:47
0
a panie podzamcza z gaciami na straganie już dawno powinny zablokować budowę tej czy tamtej galerii. w kolejce muszą już stać kolejarze od brudnych/smrodnych wagonów z blokadą lotniska, oraz leśne grzybki które odnotowały spadek obrotów po otwarciu obwodnicy ..... nie mówiąc o ... tej, czy tamtej telekomunikacji która zechce wymazać z pamięci świata telefon komórkowy. Panie małłłłłłszałku pomóż - giniemy, przez ten postęp kury jajek nie dajooo!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 16:30
0
Kim jest Lexmid, żeby być stroną? Przecież są tu tylko dwie strony: Polski Bus (przedsiębiorca) oraz Klienci (Mieszkańcy Lubelszczyzny). Uważam, że regulatorzy rynku komunikacji powinni kierować się dobrem mieszkańców Lubelszczyzny oraz upowszechnianiem nowoczesnych usług Polskiego Busa. Obecnie wydaje się, że ekipa Sosnowskiego idzie w choinki...ignoranci
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 15:36
0

Akurat firma Marcel z Podkarpacia jest firmą z nowoczesnym taborem, nawet luksusowymi autobusami.Nie zmienia to jednak faktu ze na tej trasie i na trasie do Krakowa powinien kursować Polski Bus. Pasażerów wystarczy dla wszystkich.Tym bardziej ze niskie ceny powodują znaczne zwiększenie ilości przewozów pasażerskich na danej trasie.

owszem, ale to są ciągle busy zapewniające tak naprawdę 0 słonie ZERO bezpieczeństwa. Te od marcela to dają chociaż trochę komfortu (co i tak nie równa się do prawdziwego autokaru), ale i tak to ciągle busy bez WC. a później władze się mogą chwalić że bezrobocie spadło, bo każdy kto stąd wyjechał nie prędko wróci...

owszem, ale to są ciągle busy zapewniające tak naprawdę 0 słonie ZERO bezpieczeństwa. Te od marcela to dają chociaż trochę komfortu (co i tak nie równa się do prawdziwego autokaru), ale i tak to ciągle busy bez WC. a później władze się mogą chwalić że bezrobocie spadło, bo każdy kto stąd wyjechał nie prędko wróci...

rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 14:26
0
Akurat firma Marcel z Podkarpacia jest firmą z nowoczesnym taborem, nawet luksusowymi autobusami.Nie zmienia to jednak faktu ze na tej trasie i na trasie do Krakowa powinien kursować Polski Bus. Pasażerów wystarczy dla wszystkich.Tym bardziej ze niskie ceny powodują znaczne zwiększenie ilości przewozów pasażerskich na danej trasie.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 14:11
0
Nie lubię owadów
Avatar
trabi / 4 stycznia 2016 o 13:10
0

I znów o szkockim busie, to już nudne. Reklama przez kwękanie.

odezwał się busiarz

Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 13:08
0
pora przepędzić chłopka sosnowskiego z pałacu
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 12:40
0

Widzę, że nadal blokują przewoźnika, który oferował lepszy komfort jazdy za niższą cenę. Zablokowali POLSKIBUS na trasie LBN-RZE, a pozwolili utworzyć połączenie na tej trasie firmie MARCEL oferującej przejazdy może i nowymi, ale nadal małymi busami i na pewno w droższej cenie.

Akurat miałam przyjemność jechać "Marcelem" w Sylwestra. Naśladując PolskiegoBusa wprowadzili możliwość zakupu biletu przez internet, ceny od 1 zł (za 1 zł kupiłam bilet tydzień przed podróżą na poranną godzinę), bilet w regularnej cenie to 30 zł. Busy są nieduże ale całkiem wygodne, kierowca był uprzejmy i jechał bez zbędnej brawury.

Najbardziej mnie dziwi, że o PB mieli taki przysłowiowy ból d..y, a taki Marcel ma pozwolenie na kilka kursów dziennie.

Ktoś się powinien dobrać w końcu do tej kliki z szemranym Lexmidem na czele.

Akurat miałam przyjemność jechać "Marcelem" w Sylwestra. Naśladując PolskiegoBusa wprowadzili możliwość zakupu biletu przez internet, ceny od 1 zł (za 1 zł kupiłam bilet tydzień przed podróżą na poranną godzinę), bilet w regularnej cenie to 30 zł. Busy są nieduże ale całkiem wygodne, kierowca był uprzejmy i jechał bez zbędnej brawury.

Najbardziej mnie dziwi, że o PB mieli taki przysłowiowy ból d..y, a taki Marcel ma pozwolenie na kilka kursów dziennie.

Ktoś się powinien dobrać w końcu do tej kliki z szemranym... rozwiń

Avatar
Gość / 26 stycznia 2016 o 00:51
0
"w kolejce muszą już stać kolejarze od brudnych/smrodnych wagonów" A kiedy Ty ostatni raz jechałeś pociągiem co? Kiedy Ty widziałeś brudny albo śmierdzący wagon? Jeżdżę PKP Intercity co najmniej 2x w tygodniu, zwykle jest punktualnie co do minuty, wagony ZAWSZE są czyste i zadbane, sprawne ogrzewanie, nie mam absolutnie żadnych uwag. Ale niestety tak to jest, jak osoby które pewnie od czasu upadku komuny nie siedziały w pociągu udają ekspertów od kolei.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 21:21
0
w pizdu z dostawczakami przerobionymi na busy zasrany marcelu!!!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 19:47
0
a panie podzamcza z gaciami na straganie już dawno powinny zablokować budowę tej czy tamtej galerii. w kolejce muszą już stać kolejarze od brudnych/smrodnych wagonów z blokadą lotniska, oraz leśne grzybki które odnotowały spadek obrotów po otwarciu obwodnicy ..... nie mówiąc o ... tej, czy tamtej telekomunikacji która zechce wymazać z pamięci świata telefon komórkowy. Panie małłłłłłszałku pomóż - giniemy, przez ten postęp kury jajek nie dajooo!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 16:30
0
Kim jest Lexmid, żeby być stroną? Przecież są tu tylko dwie strony: Polski Bus (przedsiębiorca) oraz Klienci (Mieszkańcy Lubelszczyzny). Uważam, że regulatorzy rynku komunikacji powinni kierować się dobrem mieszkańców Lubelszczyzny oraz upowszechnianiem nowoczesnych usług Polskiego Busa. Obecnie wydaje się, że ekipa Sosnowskiego idzie w choinki...ignoranci
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 15:36
0

Akurat firma Marcel z Podkarpacia jest firmą z nowoczesnym taborem, nawet luksusowymi autobusami.Nie zmienia to jednak faktu ze na tej trasie i na trasie do Krakowa powinien kursować Polski Bus. Pasażerów wystarczy dla wszystkich.Tym bardziej ze niskie ceny powodują znaczne zwiększenie ilości przewozów pasażerskich na danej trasie.

owszem, ale to są ciągle busy zapewniające tak naprawdę 0 słonie ZERO bezpieczeństwa. Te od marcela to dają chociaż trochę komfortu (co i tak nie równa się do prawdziwego autokaru), ale i tak to ciągle busy bez WC. a później władze się mogą chwalić że bezrobocie spadło, bo każdy kto stąd wyjechał nie prędko wróci...

owszem, ale to są ciągle busy zapewniające tak naprawdę 0 słonie ZERO bezpieczeństwa. Te od marcela to dają chociaż trochę komfortu (co i tak nie równa się do prawdziwego autokaru), ale i tak to ciągle busy bez WC. a później władze się mogą chwalić że bezrobocie spadło, bo każdy kto stąd wyjechał nie prędko wróci...

rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 14:26
0
Akurat firma Marcel z Podkarpacia jest firmą z nowoczesnym taborem, nawet luksusowymi autobusami.Nie zmienia to jednak faktu ze na tej trasie i na trasie do Krakowa powinien kursować Polski Bus. Pasażerów wystarczy dla wszystkich.Tym bardziej ze niskie ceny powodują znaczne zwiększenie ilości przewozów pasażerskich na danej trasie.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 14:11
0
Nie lubię owadów
Avatar
trabi / 4 stycznia 2016 o 13:10
0

I znów o szkockim busie, to już nudne. Reklama przez kwękanie.

odezwał się busiarz

Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 13:08
0
pora przepędzić chłopka sosnowskiego z pałacu
Avatar
Gość / 4 stycznia 2016 o 12:40
0

Widzę, że nadal blokują przewoźnika, który oferował lepszy komfort jazdy za niższą cenę. Zablokowali POLSKIBUS na trasie LBN-RZE, a pozwolili utworzyć połączenie na tej trasie firmie MARCEL oferującej przejazdy może i nowymi, ale nadal małymi busami i na pewno w droższej cenie.

Akurat miałam przyjemność jechać "Marcelem" w Sylwestra. Naśladując PolskiegoBusa wprowadzili możliwość zakupu biletu przez internet, ceny od 1 zł (za 1 zł kupiłam bilet tydzień przed podróżą na poranną godzinę), bilet w regularnej cenie to 30 zł. Busy są nieduże ale całkiem wygodne, kierowca był uprzejmy i jechał bez zbędnej brawury.

Najbardziej mnie dziwi, że o PB mieli taki przysłowiowy ból d..y, a taki Marcel ma pozwolenie na kilka kursów dziennie.

Ktoś się powinien dobrać w końcu do tej kliki z szemranym Lexmidem na czele.

Akurat miałam przyjemność jechać "Marcelem" w Sylwestra. Naśladując PolskiegoBusa wprowadzili możliwość zakupu biletu przez internet, ceny od 1 zł (za 1 zł kupiłam bilet tydzień przed podróżą na poranną godzinę), bilet w regularnej cenie to 30 zł. Busy są nieduże ale całkiem wygodne, kierowca był uprzejmy i jechał bez zbędnej brawury.

Najbardziej mnie dziwi, że o PB mieli taki przysłowiowy ból d..y, a taki Marcel ma pozwolenie na kilka kursów dziennie.

Ktoś się powinien dobrać w końcu do tej kliki z szemranym... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 1 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 3

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 2 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 3

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 6 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 9

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 12 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.