Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 czerwca 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

"Poprawili" ścieżkę rowerową przy ul. Filaretów. Asfalt da się zdjąć ręką

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
198 11 A A

Gołą ręką można zdjąć asfalt położony w sobotę na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Filaretów. Drogowcy kładli go tu, gdzie miasto kazało usunąć nawierzchnię źle wykonaną w zeszłym roku. Ale nowa jest jeszcze gorsza i znów trzeba będzie ją zdzierać

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowa ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Filaretów (od Zana do Jana Pawła II) zakończyła się pod koniec listopada. Nawierzchnia była układana w pośpiechu i nie została wykonana należycie, bo asfalt był zbyt zimny. O kiepskich efektach pisaliśmy już na początku grudnia, kiedy to chropowata nawierzchnia w niektórych miejscach wręcz kruszyła się pod palcami. Jeszcze więcej usterek wyszło na jaw po zimie, gdy ścieżki zaczęły pękać w pobliżu krawężników. Od Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, które prowadziło tu prace miasto zażądało poprawek. Urzędnicy wyznaczyli drogowcom czas do końca maja.

- Do wymiany jest kilkanaście procent nawierzchni - przyznał ponad tydzień temu Stanisław Wydrych, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. - Prace mają polegać na zdjęciu nawierzchni na całej szerokości ścieżki i położeniu nowej.

Naprawa ścieżki zaczęła się w weekend. Spękany asfalt został zastąpiony inną nawierzchnią. Na części takich "łat” wystarczy mocniej szurnąć obcasem, by nawierzchnia zaczęła schodzić. W innych gołą ręką można zdejmować masę, która nijak nie przypomina twardego asfaltu, a raczej gorszej jakości plastelinę.
W taki sposób "poprawiono” tylko część miejsc wskazanych przez Ratusz. Do pozostałych drogowcy ze swoją czarną masą jeszcze nie dotarli. - Prace zostały przerwane - informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Byliśmy na miejscu i rzeczywiście nie wygląda to tak, jak powinno. Na razie warunki pogodowe nie sprzyjają prowadzeniu takich prac. Wtedy gdy pogoda będzie odpowiednia roboty mają być wznowione, a ścieżka ma być naprawiona tak, by wyglądała dobrze. Oczekujemy porządnej i równej ścieżki dla rowerów.

Tymczasem na Czechowie

Zastrzeżenia do nawierzchni mają też rowerzyści jadący ścieżką na zbudowanym od nowa wiadukcie w ciągu al. Smorawińskiego tuż za Orfeuszem. - Jedzie się po grubej warstwie grysu, w której dosłownie grzęzną koła - skarży się nam pan Paweł. Co na to miasto? - Termin zakończenia prac jeszcze nie upłynął. Gdy przebudowa wiaduktów się skończy, wtedy będziemy sprawdzać, czy została wykonana poprawnie - mówi Kieliszek.
Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rumek / 4 czerwca 2014 o 10:49
0
Sam jeżdżę dużo rowerem, i chociaż jazda asfaltem jest dużo przyjemniejsza, to uważam, że ścieżki powinny być robione z kostki.Łatwo naprawić, a i trwałość takiej drogi jest o wiele większa. 

Jakoś ta z asfaltu nad Bystrzycą ma kilkadziesiąt lat i dobrze się po niej jeździ.To chyba kwestia taniości.

Avatar
Bartek / 3 czerwca 2014 o 14:53
0

T4SD,

może jakieś szczegóły? Skoro tak piszesz masz na pewno większe pojęcie o meritum sprawy niż pospólstwo, nadarzyła się okazja obyś się wykazał i nas oświecił.

Na moją logikę przyczyną jest potworna wręcz niekompetencja zarówno po stronie miasta jak i wykonawcy. Może miasto wyznaczyło zbyt krótki termin, a może termin był dobry, ale wykonawca do d..., a może jeszcze coś innego. Dlaczego w innych krajach drogi mogą być równe i trwałe, a nas nie? To jakieś fatum? Genetyczna niemoc?

Avatar
T4SD / 3 czerwca 2014 o 13:41
0

Nie rozmawiajcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.

Avatar
Gość / 3 czerwca 2014 o 12:44
0

prawo jest jakie jest, wygrywają najtańsi i takie potem są efekty

Avatar
adam / 3 czerwca 2014 o 11:42
0

polecam panom reporterom zobaczyć jak sa zamontowane barierki na moscie nad wąwozem na filaretów. między barierkami są ok. półmetrowe przerwy na latarnie a całość obwiązana jest ...taśmą foliową, która w wilu miejscach jest pozywana. także jakby jakieś małe dziecko tam stanęło to spadłoby do wąwozu. to skandal. prosze albyście zrobili zdjęcia i napisali o tym artykuł!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Przemek / 3 czerwca 2014 o 10:55
0

Ścieżka rowerowa fatalnie wykonana, na domiar widukt wyremontowany przez tą samą firmę ma źle zrobiony odpływ.

Woda po ostatnich deszczach stała wzdłuż krawędzi jezdni i robiły  się ogromne kałuże.

Autobus jak wjechał w jedną z takich niecek, to woda przeleała się aż za chodniki i wiadukt, dobrze że nikt w tym czasie tamtędny nie szedł.

Jestem ciekaw w jaki sposób nastąpiłl odbiór techniczny tych prac i kto za to wziłą odpowiedzilność.

Kiedy cena przestanie być wyznacznikiem wygranego przetargu, a skupić będzie się można na jakości i gwarancji takich prac.

Za niską ceną idzie niska jakosć, słaba jakości produktu. Ktoś chce zarobić duże pieniądze bez zaangażowania.

Ścieżka rowerowa fatalnie wykonana, na domiar widukt wyremontowany przez tą samą firmę ma źle zrobiony odpływ.

Woda po ostatnich deszczach stała wzdłuż krawędzi jezdni i robiły  się ogromne kałuże.

Autobus jak wjechał w jedną z takich niecek, to woda przeleała się aż za chodniki i wiadukt, dobrze że nikt w tym czasie tamtędny nie szedł.

Jestem ciekaw w jaki sposób nastąpiłl odbiór techniczny tych prac i kto za to wziłą odpowiedzilność.

Kiedy cena przestanie być wyznacznikiem wygranego przetargu, a skupić... rozwiń

Avatar
iya / 3 czerwca 2014 o 10:09
0

Mieszkam obok, widziałem tą "pracę". Układali zimny asfalt w temperaturze ok 5C przy padającym deszczu. Jego grubość to pewnie mniej niż 5 cm. Ale kto by się przejmował, wszak to wykonawca miejski a nie prywatny, więc wszystko da się obgadać. Tak samo zresztą było przy budowie Filaretów od Głębokiej. W nagrodę za zasługi dostali drugi fragment.

Avatar
greg / 3 czerwca 2014 o 10:00
0
Nie wspomnę o zatoczkach autobusowych na Romera jesienią zrobione i co! teraz zrywa się kostkę na nowo kładzie podłoże i znowu kostka. Pytam się kto za to zapłaci no kto, ile jeszcze razy będzie poprawiane? Trzeba będzie rozliczyć śmiesznych urzedasów za co się nie wezmą wszystko sp....ne. Pole do golfa nad zalewem już wszyscy zapomnieli, ścieżka przy Osmolickiej kiedy dokonczycie, centrum, żeglarstwa!!! Szkoda pisać można wyliczać całą partanine i wyliczać za co się nie wezmą to ...
Avatar
Leszek M. / 3 czerwca 2014 o 09:59
0

Sam jeżdżę dużo rowerem, i chociaż jazda asfaltem jest dużo przyjemniejsza, to uważam, że ścieżki powinny być robione z kostki.Łatwo naprawić, a i trwałość takiej drogi jest o wiele większa. Nasi rowerzyści nie powinni się upierać przy asfalcie, bo to pieniądze wyrzucone w błoto. Na razie jest dobrze, ale za 2 lata będziemy jeździć po dziurach, bo finanse na ścieżki się skończą.Wiem jak powinno być, ale też wiem jak jest w praktyce.

Avatar
Złoty / 3 czerwca 2014 o 09:50
0

Kto wziął za cała tą fuszserkę w łapę ? bo to niest niemożliwe aby takie g. nie robota została w jakim kolwiek stopniu odebrana. Asfalt schodzi, przełożona kosta się sypie (gdzie niegdzie układana dogóry nogami), płyty dla niwidomych p[ękają i się ruszają, krawężniki się zapadają, podstawy słupów trolejbusowych juz się kruszą... Panie Żuk jak to możliwe ?? Kto za to odpowiada ?

Na kolei wykonawca od wiaduktu z kunickiego jest wykluczany z kolejnych przetargów, a u nas ta ,,firma'' kprd dalej robi takie fuszerki w innych miejscach !!!

Avatar
Rumek / 4 czerwca 2014 o 10:49
0
Sam jeżdżę dużo rowerem, i chociaż jazda asfaltem jest dużo przyjemniejsza, to uważam, że ścieżki powinny być robione z kostki.Łatwo naprawić, a i trwałość takiej drogi jest o wiele większa. 

Jakoś ta z asfaltu nad Bystrzycą ma kilkadziesiąt lat i dobrze się po niej jeździ.To chyba kwestia taniości.

Avatar
Bartek / 3 czerwca 2014 o 14:53
0

T4SD,

może jakieś szczegóły? Skoro tak piszesz masz na pewno większe pojęcie o meritum sprawy niż pospólstwo, nadarzyła się okazja obyś się wykazał i nas oświecił.

Na moją logikę przyczyną jest potworna wręcz niekompetencja zarówno po stronie miasta jak i wykonawcy. Może miasto wyznaczyło zbyt krótki termin, a może termin był dobry, ale wykonawca do d..., a może jeszcze coś innego. Dlaczego w innych krajach drogi mogą być równe i trwałe, a nas nie? To jakieś fatum? Genetyczna niemoc?

Avatar
T4SD / 3 czerwca 2014 o 13:41
0

Nie rozmawiajcie o rzeczach o których nie macie pojęcia.

Avatar
Gość / 3 czerwca 2014 o 12:44
0

prawo jest jakie jest, wygrywają najtańsi i takie potem są efekty

Avatar
adam / 3 czerwca 2014 o 11:42
0

polecam panom reporterom zobaczyć jak sa zamontowane barierki na moscie nad wąwozem na filaretów. między barierkami są ok. półmetrowe przerwy na latarnie a całość obwiązana jest ...taśmą foliową, która w wilu miejscach jest pozywana. także jakby jakieś małe dziecko tam stanęło to spadłoby do wąwozu. to skandal. prosze albyście zrobili zdjęcia i napisali o tym artykuł!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
Przemek / 3 czerwca 2014 o 10:55
0

Ścieżka rowerowa fatalnie wykonana, na domiar widukt wyremontowany przez tą samą firmę ma źle zrobiony odpływ.

Woda po ostatnich deszczach stała wzdłuż krawędzi jezdni i robiły  się ogromne kałuże.

Autobus jak wjechał w jedną z takich niecek, to woda przeleała się aż za chodniki i wiadukt, dobrze że nikt w tym czasie tamtędny nie szedł.

Jestem ciekaw w jaki sposób nastąpiłl odbiór techniczny tych prac i kto za to wziłą odpowiedzilność.

Kiedy cena przestanie być wyznacznikiem wygranego przetargu, a skupić będzie się można na jakości i gwarancji takich prac.

Za niską ceną idzie niska jakosć, słaba jakości produktu. Ktoś chce zarobić duże pieniądze bez zaangażowania.

Ścieżka rowerowa fatalnie wykonana, na domiar widukt wyremontowany przez tą samą firmę ma źle zrobiony odpływ.

Woda po ostatnich deszczach stała wzdłuż krawędzi jezdni i robiły  się ogromne kałuże.

Autobus jak wjechał w jedną z takich niecek, to woda przeleała się aż za chodniki i wiadukt, dobrze że nikt w tym czasie tamtędny nie szedł.

Jestem ciekaw w jaki sposób nastąpiłl odbiór techniczny tych prac i kto za to wziłą odpowiedzilność.

Kiedy cena przestanie być wyznacznikiem wygranego przetargu, a skupić... rozwiń

Avatar
iya / 3 czerwca 2014 o 10:09
0

Mieszkam obok, widziałem tą "pracę". Układali zimny asfalt w temperaturze ok 5C przy padającym deszczu. Jego grubość to pewnie mniej niż 5 cm. Ale kto by się przejmował, wszak to wykonawca miejski a nie prywatny, więc wszystko da się obgadać. Tak samo zresztą było przy budowie Filaretów od Głębokiej. W nagrodę za zasługi dostali drugi fragment.

Avatar
greg / 3 czerwca 2014 o 10:00
0
Nie wspomnę o zatoczkach autobusowych na Romera jesienią zrobione i co! teraz zrywa się kostkę na nowo kładzie podłoże i znowu kostka. Pytam się kto za to zapłaci no kto, ile jeszcze razy będzie poprawiane? Trzeba będzie rozliczyć śmiesznych urzedasów za co się nie wezmą wszystko sp....ne. Pole do golfa nad zalewem już wszyscy zapomnieli, ścieżka przy Osmolickiej kiedy dokonczycie, centrum, żeglarstwa!!! Szkoda pisać można wyliczać całą partanine i wyliczać za co się nie wezmą to ...
Avatar
Leszek M. / 3 czerwca 2014 o 09:59
0

Sam jeżdżę dużo rowerem, i chociaż jazda asfaltem jest dużo przyjemniejsza, to uważam, że ścieżki powinny być robione z kostki.Łatwo naprawić, a i trwałość takiej drogi jest o wiele większa. Nasi rowerzyści nie powinni się upierać przy asfalcie, bo to pieniądze wyrzucone w błoto. Na razie jest dobrze, ale za 2 lata będziemy jeździć po dziurach, bo finanse na ścieżki się skończą.Wiem jak powinno być, ale też wiem jak jest w praktyce.

Avatar
Złoty / 3 czerwca 2014 o 09:50
0

Kto wziął za cała tą fuszserkę w łapę ? bo to niest niemożliwe aby takie g. nie robota została w jakim kolwiek stopniu odebrana. Asfalt schodzi, przełożona kosta się sypie (gdzie niegdzie układana dogóry nogami), płyty dla niwidomych p[ękają i się ruszają, krawężniki się zapadają, podstawy słupów trolejbusowych juz się kruszą... Panie Żuk jak to możliwe ?? Kto za to odpowiada ?

Na kolei wykonawca od wiaduktu z kunickiego jest wykluczany z kolejnych przetargów, a u nas ta ,,firma'' kprd dalej robi takie fuszerki w innych miejscach !!!

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 132 52

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 10

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!