Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 czerwca 2014 r.
6:15
Edytuj ten wpis

Ul. Filaretów: Zabawa w kotka i myszkę na ścieżce rowerowej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
71 8 A A

Nowym asfaltem z rozkładarki naprawiana ma być wadliwa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Filaretów - informuje Ratusz. Ale wczoraj zamiast maszyny byli tu panowie z lepikiem, grysem i szczotką. Urzędnicy o tym nie wiedzieli i sądzili, że były tu tylko oględziny

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Asfalt na ścieżkach biegnących po obu stronach ul. Filaretów miedzy Zana a Jana Pawła II został ułożony w listopadzie zeszłego roku przy zbyt niskiej temperaturze. Ratusz zażądał wymiany nawierzchni w uszkodzonych miejscach i to na całej szerokości: od krawężnika do krawężnika. W miniony weekend na ścieżce przy jezdni prowadzącej w stronę ZUS pojawiło się kilka takich łat, ale w niektórych miejscach nawierzchnię o konsystencji plasteliny można było zdejmować gołą ręką, co pokazywaliśmy we wtorkowym wydaniu.

Wczoraj odbyło się spotkanie miejskich urzędników z drogowcami. - Do wymiany jest w sumie 200 m na ścieżce przy jezdni w kierunku ul. Filaretów (cała ścieżka ma ok. 1,2 km) i mniejsze fragmenty drugiej ścieżki - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Naprawa ma polegać na zdjęciu złej nawierzchni i położeniu nowej warstwy betonu asfaltowego przy użyciu rozkładarki. To jedyny zaakceptowany przez Zarząd Dróg i Mostów sposób naprawy ścieżek. Ustalenia są takie, że ścieżki będą naprawiane w sobotę, 7 czerwca.

Ale robotnicy z Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych krzątali się przy ścieżce już wczoraj. - Według naszych informacji sprawdzali efekty wcześniejszych prac - wyjaśnia Kieliszek. Ale drogowcy wcale nie poprzestali na oględzinach, tylko majstrowali przy nawierzchni, jednak w zupełnie inny sposób, niż opisuje to miasto. Wylewali na ścieżkę czarną maź, rozsmarowywali ją pędzlem, później sypali na to grys i rozgarniali szczotką.

We wtorek w rozmowie z nami prezydent Lublina zapowiedział, że poleci urzędnikom, by uważniej patrzyli drogowcom na ręce. - Zwrócę podwładnym uwagę na obowiązek kontrolowania jakości w trakcie prac, także tych gwarancyjnych i pogwarancyjnych - deklarował Krzysztof Żuk. Przy wczorajszych pracach na ścieżce nie stwierdziliśmy obecności jakiegokolwiek przedstawiciela miasta.

W rankingu firm drogowych pracujących na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (dane za trzy kwartały 2013 r.) lubelskie KPRD widnieje w czołówce firm, które źle wypadły podczas kontroli jakości prac. Za nie spełniające wymogów jakościowych GDDKiA uznała ponad 23 proc. próbek zbadanych na drogach wykonywanych przez KPRD. Liderem tego niechlubnego rankingu jest warszawska firma Bilfinger Infrastructure, której zakwestionowano jakość ponad 35 proc. próbek.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bob / 5 czerwca 2014 r. o 13:10
0

heh i co im z tego kotka i myszki, będą naprawiać za darmo do momentu aż naprawią dobrze

Avatar
bob / 5 czerwca 2014 r. o 13:10
0

heh i co im z tego kotka i myszki, będą naprawiać za darmo do momentu aż naprawią dobrze

Avatar
Gość / 5 czerwca 2014 r. o 08:20
0

A gdzie kawałek ścieżki przy słupie ze światłami przy zus-ie od ul. Zana i co sie stało ze zapadł sie kawałek ściezki przy studzience również na tym samym rogu lecz od strony Filaretów. SYF nie ścieżka.

Avatar
ja jakobyły / 5 czerwca 2014 r. o 08:10
0

urzędnicy zarządzają zza swoich biurek. trzymają ich mocno, bo zbliżają się wybory i różnie może być

Avatar
Irasiad / 5 czerwca 2014 r. o 07:51
0

A kiedy poprawią popękane płyty przy przejściach i rozpadajaća się kostkę która po przełożeniu przez tą ,,firmę'' jest ułożna nawet na odwrót...

Avatar
qwerty / 5 czerwca 2014 r. o 07:41
0

To się nazywa dymanie mieszkańców w dupę! Najpierw firma 'rezerwuje' sobie przetarg dając absurdalny termin, którego wcale nie zamierzała dotrzymać, po czym kończy prace po pół roku i... nawet nie dostaje za to kary umownej!! A w jaki sposób zakończyła prace właśnie widać... Skoro urzędnicy nie umieją pociągnąć do odpowiedzialności firmy, to może sami powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności...?

Avatar
iya / 5 czerwca 2014 r. o 06:55
0

lubelski urzędnik od zawsze był zwolniony z odpowiedzialności, więc wykonawcy również wisi. Będzie jak będzie i będzie dobrze. Grunt że kasa już przelana i każdy dostał swoje.

Avatar
don / 5 czerwca 2014 r. o 06:46
0

A gdzie jest inspektor nadzoru ???!!! W domu ???

Avatar
bob / 5 czerwca 2014 r. o 13:10
0

heh i co im z tego kotka i myszki, będą naprawiać za darmo do momentu aż naprawią dobrze

Avatar
bob / 5 czerwca 2014 r. o 13:10
0

heh i co im z tego kotka i myszki, będą naprawiać za darmo do momentu aż naprawią dobrze

Avatar
Gość / 5 czerwca 2014 r. o 08:20
0

A gdzie kawałek ścieżki przy słupie ze światłami przy zus-ie od ul. Zana i co sie stało ze zapadł sie kawałek ściezki przy studzience również na tym samym rogu lecz od strony Filaretów. SYF nie ścieżka.

Avatar
ja jakobyły / 5 czerwca 2014 r. o 08:10
0

urzędnicy zarządzają zza swoich biurek. trzymają ich mocno, bo zbliżają się wybory i różnie może być

Avatar
Irasiad / 5 czerwca 2014 r. o 07:51
0

A kiedy poprawią popękane płyty przy przejściach i rozpadajaća się kostkę która po przełożeniu przez tą ,,firmę'' jest ułożna nawet na odwrót...

Avatar
qwerty / 5 czerwca 2014 r. o 07:41
0

To się nazywa dymanie mieszkańców w dupę! Najpierw firma 'rezerwuje' sobie przetarg dając absurdalny termin, którego wcale nie zamierzała dotrzymać, po czym kończy prace po pół roku i... nawet nie dostaje za to kary umownej!! A w jaki sposób zakończyła prace właśnie widać... Skoro urzędnicy nie umieją pociągnąć do odpowiedzialności firmy, to może sami powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności...?

Avatar
iya / 5 czerwca 2014 r. o 06:55
0

lubelski urzędnik od zawsze był zwolniony z odpowiedzialności, więc wykonawcy również wisi. Będzie jak będzie i będzie dobrze. Grunt że kasa już przelana i każdy dostał swoje.

Avatar
don / 5 czerwca 2014 r. o 06:46
0

A gdzie jest inspektor nadzoru ???!!! W domu ???

Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2021 r.

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Makieta starego Lublina przesunięta, bo przeszkadzała taksówkarzom jeździć po chodniku

Na polecenie Ratusza przesunięto makietę starego Lublina zamontowaną niedawno na ul. Królewskiej. Urzędnicy wyjaśniają, że przeszkadzała taksówkarzom w jeździe po chodniku.

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie
galeria

Lublin. Miejsce na uboczu, bez kamer. Od dziś można tu zostawić dziecko i dać mu życie

– Ktoś w momencie beznadziejności swojego życia będzie mógł powiedzieć: wiem, co mam robić, bo w hospicjum jest okno życia – mówi o. Filip Buczyński. Od środy w Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie można zostawić nowo narodzone dziecko.

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Jak nowoczesna wieś wykańcza dzikie ptaki

Za spadek liczby ptaków we wsiach i na polach odpowiada w dużej mierze modernizacja gospodarstw.

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego
10 grudnia 2021, 10:00

Świąteczny jarmark wraca do Kazimierza Dolnego

W najbliższy weekend kazimierski rynek zaświeci tysiącami lampek jarmarkowych straganów. Na gości będą czekały świąteczne, ręczne robione ozdoby, wianki, stroiki, a także regionalne wypieki i przekąski. Zakupy będzie umilała muzyka na żywo w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Lubelskie. Wyciągi narciarskie szykują się do otwarcia

Tegoroczny sezon narciarski rozpocznie się wcześniej, niż w ostatnich latach. Na puławskich stokach pracują już śnieżne armatki i ratraki. Start: w ciągu najbliższych dni

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Wycięli stare drzewa, a obrońcom mówili, że projektu nie można zmieniać. A jednak można

Kilka miesięcy temu, pomimo protestów mieszkańców, na Rynku w Radzyniu Podlaskim wycięto kilkanaście drzew. Wszystko w ramach rewitalizacji tego miejsca. Urzędnicy tłumaczyli wówczas, że nie mogą już zmienić projektu. Okazuje się, że mogą to zrobić… teraz

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Dwóch chętnych na stanowisko szefa DDK "Węglin"

Co najmniej dwie osoby przystąpiły do konkursu na stanowisko dyrektora Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. W poniedziałek minął termin zgłaszania kandydatur w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Psiaki będą miały gdzie pobiegać. W Lublinie powstał nowy wybieg

Nowy wybieg dla psów powstał na skraju os. Piastowskiego. Jego budowę zlecił Urząd Miasta za pieniądze przeznaczone przez Radę Dzielnicy Rury, która wyłożyła na ten cel 25 tys. zł

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Uczelnia zaczyna kształcić położne. Szpital już chce przyjąć do pracy cały rocznik

Bialska uczelnia ruszyła z naborem na położnictwo. To nowy kierunek studiów stacjonarnych przygotowany we współpracy ze szpitalem. – Za trzy lata jesteśmy gotowi przyjąć cały rocznik – deklaruje dyrektor Adam Chodziński.

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

Azoty Puławy szykują się do kluczowego spotkania w tej rundzie

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Azoty Puławy zyskały na wygranej Gwardii Opole z Górnikiem Zabrze. Już w sobotę puławianie staną przed szansą powiększenia przewagi nad najgroźniejszym konkurentem do brązowego medalu

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Budżet Lublina 2022. Jest kluczowa opinia

Prezydent miasta może odetchnąć. Regionalna Izba Obrachunkowa uznała, że planowany przez niego wzrost zadłużenia Lublina jest wciąż dozwolony. Orzekła też, że jego projekt budżetu miasta na rok 2022 jest zgodny z prawem.

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Biała Podlaska: Radni dostaną służbowe konta e-mail

Radni miejscy w kontakcie z mieszkańcami posługują się prywatnymi adresami mailowymi. To się jednak zmieni, bo rada uznała właśnie, że petycja mieszkańca w tej sprawie zasługuje na uwzględnienie. Pan Andrzej proponował, by te adresy ujednolicić.

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Miał stanąć nowy blok w Lublinie, ale został przyblokowany

Władze Lublina starają się uniemożliwić budowę bloku mieszkalnego u zbiegu ul. Zemborzyckiej i Wolińskiego. Lubelski deweloper stara się o decyzję, która pozwoli mu na taką inwestycję, ale Ratusz posłał jego wniosek do urzędowej zamrażarki.

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"
11 grudnia 2021, 10:00

Kiermasz świąteczny w "Ładno Pracowni"

Fundacja Piękno Panie zaprasza na kiermasz świąteczny, który będzie odbywał się przez dwa najbliższe weekendy w "Ładno Pracowni" przy ul. Lubartowskiej 30a.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!