Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2007 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Poseł Mańka utrzyma rodzinę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 10 A A

Andrzej Mańka, były poseł, a wciąż lider lubelskiej LPR, znalazł pracę w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czy to sposób PiS na zapewnienie sobie poparcia Ligi w sejmiku wojewódzkim?
We wtorek po raz pierwszy przyszedł do ośrodka. Jego nowe miejsce pracy podlega samorządowi wojewódzkiemu. Wygrał konkurs i został pełnomocnikiem dyrektora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. - M.in. pomoże tym organizacjom w pozyskiwaniu dużych pieniędzy, jakie dostaniemy z Unii w latach 2007-2013 - tłumaczy Krzysztof Bernaś szef ROPS. Wcześniej nie miał pełnomocnika.

- Mam wiedzę i doświadczenie, w Sejmie zajmowałem się tworzeniem przepisów dotyczących np. wolontariatu - mówi Andrzej Mańka.

Bernaś nie chciał powiedzieć ile zarobi były poseł. - Nie wiem jeszcze, jakie będę miał wynagrodzenie. Mam nadzieję na przyzwoite pieniądze za które utrzymam rodzinę - mówi Mańka.

Szef LPR dostał pracę w gorącym dla województwa momencie. PO i PSL próbowały w ubiegłą środę odwołać przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego (PiS). Zabrakło im głosu. Być może ponowią próbę dziś. LPR ma w sejmiku radną Antoninę Łobejko, która może przeważyć szalę zwycięstwa. - Może Mańka dostał pracę żeby nie było niespodzianek z jej strony - sugeruje jeden z radnych wojewódzkich nieprzychylnych PiS.

- Mam bardzo dobre relacje z panią Łobejko, ale nigdy na nią nie naciskałem. Do tej pory lojalnie głosowała w sejmiku razem z PiS. Jeśli w związku z moim zatrudnieniem będą naciski to jestem pierwszy, który o tym publicznie powie - zapewnia Mańka.

- PiS nie buduje żadnych koalicji poza istniejącą z PO. A wpływ na głosowanie radnych powinno mieć jedynie ich przekonanie co do sposobu rządzenia marszałka i przewodniczącego - mówi Artur Soboń, rzecznik lubelskiego PiS. I dodaje - Mańka wygrał konkurs, w którym każdy mógł wystartować. Jego kompetencji w sprawach opieki społecznej nikt nie kwestionuje.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwerty / 14 stycznia 2008 r. o 20:24
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.

ciekawe czym zajmuje się krytyk? Pan Andrzej Mańka robił w sejmie dobre rzeczy.
Avatar
Z / 2 stycznia 2008 r. o 13:40
co za paskudna cecha tego narodu zazdrość....trzymamy kciuki andrzej
Avatar
concepcja / 20 grudnia 2007 r. o 15:48
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
ja z Lublina / 20 grudnia 2007 r. o 14:32
Ciepła posadka, za nic nie odpowiada
Konkurs na stanowisko pisany pod wskazaną osobę
To wszystko fałsz i obłuda - niestety
Kto zniszczył poprzedniego dyr. PFRON
Avatar
jsnowidz / 20 grudnia 2007 r. o 13:36
Te, inteligent bo ci się komputer zagrzeje. 3 posty to chyba wystarczy jak na jednego. No chyba,że w trzech osobach.
Znam osobiście Andrzeja i wiem, że robił w sejmie dobrą robotę. I cenię go za to, że potrafił zrezygnować ze startu w ostatnich wyborach. Nie robił twarzy Romanowi. Dzięki temu Masłowska weszła z trzecim wynikiem. Powinni razem wspólpracować. Andrzej wróci do sejmu, czego mu życzę. A Ty koleś spojrzyj w lustro.
Avatar
Lubelak / 20 grudnia 2007 r. o 13:36
Piękne, rodzinne, chrześciajańskie i na czasie życzenia. Takie polskie!!!. Takie nasze!!!.
Czyżby to był ten wykształcony, europejski, obiektywny i profesjonalny elektorat PO?
Avatar
gac / 20 grudnia 2007 r. o 12:31
Ciekawe, ile ten matoł będzie zarabiał ?
Avatar
lubelak / 20 grudnia 2007 r. o 12:27
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
papistańczyk / 20 grudnia 2007 r. o 12:18
Do marketu na kase niech siądzie to bedzie wiedział jak utrzymac rodzine Skandal !!!!!!
Avatar
e / 20 grudnia 2007 r. o 11:41
Poprostu S K A N D A L !
Avatar
qwerty / 14 stycznia 2008 r. o 20:24
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.

ciekawe czym zajmuje się krytyk? Pan Andrzej Mańka robił w sejmie dobre rzeczy.
Avatar
Z / 2 stycznia 2008 r. o 13:40
co za paskudna cecha tego narodu zazdrość....trzymamy kciuki andrzej
Avatar
concepcja / 20 grudnia 2007 r. o 15:48
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
ja z Lublina / 20 grudnia 2007 r. o 14:32
Ciepła posadka, za nic nie odpowiada
Konkurs na stanowisko pisany pod wskazaną osobę
To wszystko fałsz i obłuda - niestety
Kto zniszczył poprzedniego dyr. PFRON
Avatar
jsnowidz / 20 grudnia 2007 r. o 13:36
Te, inteligent bo ci się komputer zagrzeje. 3 posty to chyba wystarczy jak na jednego. No chyba,że w trzech osobach.
Znam osobiście Andrzeja i wiem, że robił w sejmie dobrą robotę. I cenię go za to, że potrafił zrezygnować ze startu w ostatnich wyborach. Nie robił twarzy Romanowi. Dzięki temu Masłowska weszła z trzecim wynikiem. Powinni razem wspólpracować. Andrzej wróci do sejmu, czego mu życzę. A Ty koleś spojrzyj w lustro.
Avatar
Lubelak / 20 grudnia 2007 r. o 13:36
Piękne, rodzinne, chrześciajańskie i na czasie życzenia. Takie polskie!!!. Takie nasze!!!.
Czyżby to był ten wykształcony, europejski, obiektywny i profesjonalny elektorat PO?
Avatar
gac / 20 grudnia 2007 r. o 12:31
Ciekawe, ile ten matoł będzie zarabiał ?
Avatar
lubelak / 20 grudnia 2007 r. o 12:27
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
papistańczyk / 20 grudnia 2007 r. o 12:18
Do marketu na kase niech siądzie to bedzie wiedział jak utrzymac rodzine Skandal !!!!!!
Avatar
e / 20 grudnia 2007 r. o 11:41
Poprostu S K A N D A L !
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Mundial 2022: Piątek z rzutami karnymi, Argentyna strzelała lepiej od Holandii

Wielkie emocje w końcówce meczu Argentyna – Holandia. Wydawało się, że „Abicelestes” bez problemu awansują do półfinału mundialu w Katarze. Jeszcze w 82 minucie Leo Messi i spółka prowadzili 2:0. „Pomarańczowi” zdążyli doprowadzić jednak do wyrównania. Gola na 2:2 strzelili w… 11 minucie doliczonego czasu gry po świetnie rozegranym rzucie wolnym. W efekcie, znowu trzeba było szukać rozstrzygnięcia w rzutach karnych. A te lepiej wykonywała Argentyna i wygrała ostatecznie 4:3.

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Zamość. Poezja malowana. Nagrody dla uczennic Plastyka

Matylda Kowalczuk po mistrzowsku zinterpretowała „Taniec”, a Emilia Drzygało „Zimę”. Uczennice zamojskiego liceum plastycznego za swoje ilustracje wierszy Marii Konopnickiej zdobyły dwie główne nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Słowem Malowane 2022”.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Drogi, place zabaw i nowa fontanna, czyli Lubartów planuje wydatki w 2023 r.

Przyszłoroczne dochody miasta mają wynieść 104 mln zł, a wydatki przekroczą 110 mln zł. Zgodnie z projektem nowego budżetu na inwestycje trafi ponad 25 mln zł. Najwięcej na drogi, zbrojenie terenów przemysłowych, latarnie oraz ocieplenie II LO im. Piotra Firleja.

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał ze Skarbem Państwa. Chodziło o duże pieniądze

Parczew wygrał w sądzie ze Skarbem Państwa. Na konto miasta wpłynęło 1,2 mln zł.

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów
10 grudnia 2022, 19:00

Zamość. Organowy recital Tadeusza Barylskiego u Franciszkanów

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie zapowiada ten koncert, jako wyjątkowe wydarzenie. W sobotę (10 grudnia, godz. 19) w zamojskim kościele Franciszkanów odbędzie się recital organowy Tadeusza Barylskiego. Jest organizowany dokładnie w 200. rocznicę urodzin Cesara Francka.

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Lublin. Park Rury będzie mieć patrona

Park Rury położony w wąwozie między Czubami, a osiedlami LSM ma otrzymać imię Romualda Dylewskiego, wybitnego architekta i urbanisty zmarłego w 2019 r.

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody
Alarm 24

W szpitalu w Lublinie przez dwa dni nie było ciepłej wody

Od środy wieczorem do piątku rano w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Wyszyńskiego) pacjenci byli pozbawieni dostępu do ciepłej wody. Powód? Awaria podczas przełączania instalacji w trakcie budowania nowej części szpitala.

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Mundial 2022: Chorwacja – Brazylia 4:2 w rzutach karnych. Faworyt za burtą!

Znamy pierwszego półfinalistę turnieju w Katarze. Chorwacja walczyła do końca i wyrzuciła za burtę mundialu głównego faworyta – Brazylię. Luka Modrić i spółka przegrywali od 105 minuty, ale w końcówce doprowadzili do wyrównania i rzutów karnych. A w serii jedenastek pokonali „Canarinhos” 4:2.

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów
galeria

W tej szkole mówią, że jedna iskierka rozpala ognisko dobroci. To będzie Weekend Cudów

– Wystarczyło puścić iskierkę i za chwilę ogień gorących serc rozpalił ognisko dobroci – uśmiecha się Aleksandra Krzyżanowska, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Biała Podlaska. Prezydent znowu chciał sprzedać, radni znowu mówią nie

Bialscy radni idą na rekord i po raz kolejny odmawiają sprzedaży miejskich działek przy ulicach Elektrycznej i Brzegowej.

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza
10 grudnia 2022, 17:00

Bartosz Sadulski, autor powieści "Rzeszot" w Muzeum Czechowicza

Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) zaprasza na spotkanie autorskie z Bartoszem Sadulskim, które odbędzie się 10 grudnia o godz. 17.

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Lubelscy politycy PiS tłumaczą dlaczego cały czas mówią o Donaldzie Tusku i Platformie Obywatelskiej

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przestrzegają przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. W piątek w całej Polsce, w tym także w Lublinie, zorganizowali w tej sprawie konferencje prasowe pod biurami poselskimi największej partii opozycyjnej.

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Lublinianka straci ważnych zawodników?

Sytuacja organizacyjna Lublinianki się poprawia, ale i tak w zimie kilku piłkarzy może zdecydować się na opuszczenie drużyny. Oferty z wyższych lig ma Tomasz Tymosiak, a na testach w GKS Tychy przebywa Fryderyk Janaszek.

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Nie widać końca konfliktu w Zarządzie Dróg Powiatowych w Lublinie. Starosta: we wtorek podejmę decyzję

Pracownicy chcą, żeby starosta odwołał dyrektorkę Zarządu Dróg Powiatowych w Lublinie. Napisali kolejne, anonimowe pismo w tej sprawie. – Mam wrażenie, że wszyscy tam są zastraszeni i dzieje się z nimi coś złego – ocenia radny powiatowy, który zainteresował się sprawą i ma kontakt ze skonfliktowanymi. Starosta na wtorek zapowiada decyzję.

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022
9 grudnia 2022, 20:00

"Grawitacja" reż. Alfonso Cuaróna. Program TV 9-11 grudnia 2022

W ten weekend w telewizji będzie można zobaczyć premierowo widowisko "Monster Hunter". Poniżej prezentujemy kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!