Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lutego 2021 r.
17:52

Poseł w sprawie górek czechowskich: "To początek dalszych działań"

Autor: Zdjęcie autora drs
175 41 A A

Formalny wniosek o przyłączenie się Prokuratury Krajowej do sądowego sporu o górki czechowskie zapowiada poseł Jan Kanthak (Solidarna Polska). Informuje też o innych działaniach prokuratury w sprawie dawnego poligonu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zapowiedź wniosku do prokuratury padła na dzisiejszej konferencji prasowej zwołanej po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie górek czechowskich.

Przypomnijmy: NSA uwzględnił skargę prezydenta Lublina i uchylił wcześniejszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego mówiący m.in., że górki czechowskie nie powinny być zabudowywane, bo zaszkodzi to ich przyrodzie. Sprawa trafia do ponownego rozpatrzenia przez WSA w Lublinie.

 

– Należą się wielkie podziękowania stronie społecznej i tym osobom, które zagłosowały w referendum przeciw zabudowie tego terenu – ocenia miejski radny Piotr Breś (PiS). – Będziemy walczyć o to, żeby górki były w całości wolne od jakiejkolwiek zabudowy – podkreśla Sebastian Trojak z zarządu województwa lubelskiego.

Prokuratura Krajowa

– To na pewno nie jest koniec, a można powiedzieć początek dalszych aktywności w walce o zachowanie tego zielonego obszaru – komentuje poseł Jan Kanthak (Solidarna Polska), który chce, by do sprawy przed WSA przystąpiła Prokuratura Krajowa. Taki wniosek ma złożyć już jutro. – Mamy też jeszcze asy w rękawie, których nie zawahamy się użyć, ale będziemy o nich informować przy następnych okazjach.

Prawo pierwokupu

 – Prokuratura Krajowa jest bardzo mocno zaangażowana w tę sprawę. Jest prowadzone postępowanie wyjaśniające mające na celu wyjaśnienie rezygnacji przez miasto z prawa pierwokupu górek czechowskich – mówi Kanthak.

Przypomnijmy, że w 2001 r. górki zostały sprzedane przez wojsko spółce Echo Investment, potem stały się własnością TBV Investment.

Ścieżki i wojewoda

Poseł informuje także o kilku innych działaniach prokuratury w sprawie górek. – Prokuratura Regionalna w Lublinie zdecydowała się wnieść sprzeciw wobec decyzji prezydenta związanej z pozwoleniem na budowę ścieżek trekkingowych i małej architektury na terenie górek czechowskich – oznajmia Kanthak i przekonuje, że wojewoda może na tej podstawie nie zgodzić się na prowadzenie tu prac.

Poseł informuje też, że prokuratura przystąpiła do postępowania administracyjnego w sprawie zezwolenia na wycinkę drzew na górkach.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ploter / 17 lutego 2021 r. o 18:45
+36
Niezły kabaret, ostał się w ogóle jakiś działacz PiS który nie próbował się jeszcze ogrzać w blasku Górek Czechowskich? W Starym Gaju tną aż wióry lecą i tam jakoś próżno szukać lamentu Kanthaków i innych Bresiów a tutaj cyrk taki robią jakby chodziło co najmniej o dziewicze tereny Amazonii. Ten cały cyrk przestaje być śmieszny a zaczyna wyglądać żałośnie.
Avatar
Piter79 / 17 lutego 2021 r. o 18:29
+35
Telenowela Górki Czechowskie. Odcinek 3478.
Avatar
szymon.popec / 17 lutego 2021 r. o 18:41
+29
Polskie prawo dopuszcza ingerencję rządzących w rozporządzaniu własnością prywatną. Bez względu na to czy posiadasz tytuł własności, jest plan zagospodarowania to i tak sąsiad ma więcej do powiedzenia w sprawie Twojej inwestycji niż sam właściciel. Sytuacja kuriozalna nie tylko z perspektywy tego sporu, ale również pod względem szerszego problemu jaki obserwujemy w Polsce. Gdyby w Nowy Jork budował się w tempie, jak polskie inwestycje to byłyby tam dalej prerie.
Avatar
Marek84 / 17 lutego 2021 r. o 19:01
+27
Obrońcy Górek z PiS, tego jeszcze nie grali. Najpierw pozwolili opylić za śmieszne pieniądze Górki Czechowskie kieleckiemu deweloperowi a teraz bronią ich przed innym deweloperem(to działanie można porównać do strażaka który najpierw podpala las a następnie przyjeżdża go gasić). Faktycznie, to przypomina kabaret.
Avatar
mundrolek / 17 lutego 2021 r. o 18:37
+26
Przypominam, że TVB nabyło Górki Czechowskie jako teren przeznaczony w planach miasta pod Naturalistyczny Park Górki Czechowskie. Z czego brała się pewność TVB, że niezgodnie z planem miasta wybuduje na Górkach blokowisko? Przypominam, że w pierwszej koncepcji zabudowy Górek, opracowanej przez arch. Stelmachacha, Górki miały być zabudowane 15 piętrowym, wysokości 50 m wieżowcami zlokalizowanym na centralnych obszarach Górek. Dzisiaj, o tym oszukańczym fundamencie projektu zabudowy z Górek blokowiskami TVB, instytucje stojące na straży praworządności, nie zająkną się, nie słychać nic o rencie planistycznej. Skok na skarb miasta, jakim niewątpliwie są Górki ma trafić do developera, nie będzie wielkiego przyrodniczego i krajobrazowego parku. Czy tylko ja widzę ten aspekt działań TVB i wspierających go włodarzy miasta.
  A ten dalej swoje. Piszą mu ludzie, że plan z 2005r. pozwala na 30 hektarach stawiać galerię handlową, lokale usługowe, boiska, szatnie, prysznice a nawet mieszkania a on jak zaprogramowany robot w kółko robi wklejki o parku naturalistycznym. Zdrowy jesteś?
  A ten dalej swoje. Piszą mu ludzie, że plan z 2005r. pozwala na 30 hektarach stawiać galerię handlową, lokale usługowe, boiska, szatnie, prysznice a nawet mieszkania a on jak zaprogramowany robot w kółko robi wklejki o parku naturalistycznym. Zdrowy jesteś? rozwiń
Avatar
Klu / 17 lutego 2021 r. o 19:08
+25
Ciekawe jaki będzie finał tych działań? Wywłaszczenie TBV i przejęcie Górek przez Rydzyka, Srebrną, Orlen lub narodowego dewelopera czyli Polski Holding Nieruchomości?
Avatar
Nie_jestem_robotem / 17 lutego 2021 r. o 18:53
+24
Monisia trollu, jeszcze nie wyklikałeś dniówki czy musisz więcej ujadać bo w związku z cięciami na farmie trolli obniżyli stawkę za komentarz?
Avatar
Adam_z_Lublina / 17 lutego 2021 r. o 19:29
+22
Może prokuratura zbada dlaczego prezydent z PiSu, Andrzej Pruszkowski nie skorzystał z prawa pierwokupu tych terenów i przez to naraził je na próbę zdewastowania ich przez dewelopera!
Avatar
Jarus1877 / 17 lutego 2021 r. o 19:05
+20
Piszą, że mają asa w rękawie. Co tym razem, znowu ktoś na policję zgłosi, że teren Górek Czechowskich jest przeklęty?
Avatar
randalk / 17 lutego 2021 r. o 18:26
+19
przecież to pierwszej wody skończony głupek !!! bardzo trudno znaleźć większego głupoooolka chociaż konkurencja na dnie umysłu jest ostra !!!!!
Avatar
Efflate / dzisiaj o 09:22
-15
Niestety obawiam się, że upór aktywistów i ich niechęć do jakiegokolwiek dialogu z pozostałymi stronami tj. miastem i przede wszystkim właścicielem terenu, doprowadzi w pewnej perspektywie czasowej do całkowitej degradacji Górek. Wszystko co cenne wymrze, pozostanie tylko nawłoć i oczywiście śmieci które już na stałe wpisały się w krajobraz tego terenu. Co roku można stamtąd wywieźć parę koparek odpadów, chwila moment i ktoś podrzuca nowe, także to nic innego jak syzyfowa praca.
 Na obecną chwilę to jest najbardziej realny scenariusz.
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:48
+12
Miejmy nadzieję, że prokuratura wyjaśni parę spraw: 1. Dlaczego referendum zostało zmanipulowane przez dewelopera i władze miasta? 2. Dlaczego głosowanie odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek mimo sprzeciwu mieszkańców? 3. Kto opłaca farmy trolli, które cały czas są aktywne w internecie (zwłaszcza na tym forum). Czy to deweloper płaci trollom czy może trolle są finansowani z pieniędzy miasta? A może i tak i tak? Mieszkańcy oczekują odpowiedzi na wyżej postawione pytania.
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:46
+11
Miejmy nadzieję, że prokuratura wyjaśni parę spraw: 1. Dlaczego referendum zostało zmanipulowane przez dewelopera i władze miasta? 2. Dlaczego głosowanie odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek mimo sprzeciwu mieszkańców? 3. Kto opłaca farmy trolli, które cały czas są aktywne w internecie (zwłaszcza na tym forum). Czy to deweloper płaci trollom czy może trolle są finansowani z pieniędzy miasta? A może i tak i tak? Mieszkańcy oczekują odpowiedzi na wyżej postawione pytania.
Którzy mieszkańcy? Ty i twoich 100 trollerskich wcieleń typu Monisia czy kronikidewelorozwoju? Nie kompromituj się pisowski trollu wymyślając takie durnoty.
 To ty się nie kompromituj nazywając czytelników DW i zwykłych mieszkańców Lublina pisowskimi trollami (albo zamiennie ekoterrorystami lub lewakami). Kto ci każe wklejać te komentarze? Sam Żuk?
 To ty się nie kompromituj nazywając czytelników DW i zwykłych mieszkańców Lublina pisowskimi trollami (albo zamiennie ekoterrorystami lub lewakami). Kto ci każe wklejać te komentarze? Sam Żuk? rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:45
+12
W komentarzach standardowy festiwal trollingu. PiS chce upolitycznić sprawę i formalne dołączenie się prokuratury to jest spory krok w tym kierunku
  To Żuk upolitycznił samorząd i zrobił prywatny folwark z Lublina.
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:44
+11
Nie widzicie, że pisowski troll siwy5u2 aka Monisia aka kronikidewelorozwoju od wczesnym godzin porannych próbuje wyrobić dniówkę? Nie widzicie jak dzielnie od 2h usuwa i dodaje od nowa te same komentarze? Proszę mu nie przeszkadzać, niech zarobi spokojnie na chleb i dzisiaj.
  Co dewelotrollu cała twoja pseudo praca idzie się walić? Minusuj dalej jedno kliknięcie i minusów nie będzie. Miłego klikania przygłupie.
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:43
+11
Ty nie jesteś żadnym czytelnikiem tylko najzwyklejszym w świecie opłaconym przez Nowogrodzką trollem który co chwilę dodaje komentarze z innego konta a potem całymi dniami je usuwa i dodaje ponownie.
  Pudło dewelotrollu. Albo jesteś skrajnym debilem albo masz wyprany mózg albo jedno i drugie jak nie jesteś w stanie dostrzec pewnych rzeczy. Gadaj przez kogo jesteś opłacany. Przez miasto czy dewelopera?
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:42
+9
Miejmy nadzieję, że prokuratura wyjaśni parę spraw: 1. Dlaczego referendum zostało zmanipulowane przez dewelopera i władze miasta? 2. Dlaczego głosowanie odbyło się w nocy z niedzieli na poniedziałek mimo sprzeciwu mieszkańców? 3. Kto opłaca farmy trolli, które cały czas są aktywne w internecie (zwłaszcza na tym forum). Czy to deweloper płaci trollom czy może trolle są finansowani z pieniędzy miasta? A może i tak i tak? Mieszkańcy oczekują odpowiedzi na wyżej postawione pytania.
 Nie wyjaśni, ale sprawa     Górek Czechowskich i lubelskiej patologii na Polsce się nie kończy. Trzeba robić swoje, mając świadomość, że w Lublinie na szczęście nie posunięto się do mechanizmów, które zastosowano wobec Jolanty Brzeskiej, Krystiana     Brolla    , czy prokuratora Andrzeja Czyżewskiego.
 Może trzeba się spotkać z Kanthakiem i uświadomic mu co na prawdę dzieje z Górkami? On ma biuro poselskie w Lublinie.
 Może trzeba się spotkać z Kanthakiem i uświadomic mu co na prawdę dzieje z Górkami? On ma biuro poselskie w Lublinie. rozwiń
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:42
+9
Działania pod publiczkę obliczone na poklask ciemnego ludu. Gdyby w roku 2000 Andrzej Pruszkowski z PiS odkupił po okazyjnej cenie Górki od AMW, to nie byłoby w ogóle tematu zabudowy Górek Czechowskich. Byłby to od dawna teren miejski.
 Nie kłam trollu. Gdyby nie pewien obecny deweloper to mielibyśmy tam skrzyżowanie sfinansowane przez Echo i obiekty sportowe a nie kolejne getto deweloperskie.
Avatar
siwy5u2 / 2 dni temu o 07:41
+10
Górki Czechowskie: W tym sporze nie wygra nikt ***s://***gazetaprawna.pl/magazyn-na-weekend/artykuly/8094094,sprawa-gorek-czechowskich-w-lublinie.html
  Oto co napisano w tym artykule: "Profesor Mariusz Bidziński mówi nam, że cała sytuacja powinna być dobrą lekcją dla lokalnych włodarzy, by pamiętali, że są dla ludzi, a nie dla robienia polityki."
Avatar
zmoranocna / 5 dni temu o 10:00
-8
Nie widzicie, że pisowski troll siwy5u2 aka Monisia aka kronikidewelorozwoju od wczesnym godzin porannych próbuje wyrobić dniówkę? Nie widzicie jak dzielnie od 2h usuwa i dodaje od nowa te same komentarze? Proszę mu nie przeszkadzać, niech zarobi spokojnie na chleb i dzisiaj.
 on tak każdy dzień musi zaczynać od usunięcia i dodania z powrotem swoich komentarzy i to już o 7-8 mu to każą robić, smutna praca ale niewykluczone że dla człowieka o iq ameby bardzo rozwijająca
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ul. Lipowa. Drogowcy rozbierają to, co zbudowali
Zdjęcia
galeria

Ul. Lipowa. Drogowcy rozbierają to, co zbudowali

Zaczęła się wymiana uszkodzonych przez pożar elementów podziemnego zbiornika na deszczówkę zainstalowanego w ramach przebudowy ul. Lipowej. Prace wymagają częściowego rozebrania już zbudowanej jezdni w rejonie V Liceum Ogólnokształcącego.

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Przyłbice, szaliki i chusty do kosza. Podsumowanie dnia

Ministerstwo Zdrowia zaostrza przepisy dotyczące obowiązku zakrywania ust i nosa. Od soboty nie będzie już można zastępować maseczek przyłbicami, chustami czy szalikami.

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Bolesna porażka Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin z Enea AZS Poznań

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie zaliczy środowego spotkania do udanych. Lublinianki przegrały na wyjeździe z Enea AZS Poznań 72:87. W drugiej odsłonie gospodynie zdominowały rywalizację

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Na nocleg do lasu. Gdzie legalnie można rozbić namiot w Lubelskiem?

Leśnicy wyznaczą kolejne obszary, gdzie będzie można legalnie biwakować. – To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok. Jego rezultaty okazały się przełomowe – informują Lasy Państwowe.

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy
Zobacz zdjęcia
galeria

Kto dostał złotą szuflę do śniegu? W Zamościu gorąco z powodu zimy

Władze miasta dostały złotą szuflę i setki komentarzy na portalach społecznościowych. Mieszkańcy nagrywali filmiki pokazując jak brną z wózkami przez zaspy. Miasto zapowiada, że w przyszłym sezonie inaczej zorganizuje odśnieżanie, a za ten zapłaci wykonawcy mniej.

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Zobaczyła, że dom sąsiadów płonie. Uratowała im życie

Płomienie wydobywające się z poddasza domu zauważyła sąsiadka, która skoczyła na ratunek czteroosobowej rodzinie, zupełnie nie świadomej zagrożenia. Dlatego nikomu się nie stało, a mieszkańcy bezpiecznie opuścili płonący dom.

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Kraśnik: Rada powiatu nie uchyliła uchwały antyLGBT. "Na litość Boga, nie flekujmy innych ludzi"

Część ludowców zmieniła zdanie, w przeciwieństwie do radnych z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Rada Powiatu Kraśnickiego nie uchyliła w środę podjętego w 2019 roku stanowiska w sprawie "ideologii" LGBT.

Smutny finał historii sarny wyłowionej z Krzny

Smutny finał historii sarny wyłowionej z Krzny

We wtorek informowaliśmy o uratowanej młodej sarnie, która wpadła do Krzny. Niestety, finał tej historii jest smutny.

Pożyczył 7,5 tys. a musiał oddać ponad 30 tys. zł. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą z Lublina

Pożyczył 7,5 tys. a musiał oddać ponad 30 tys. zł. Sąd Najwyższy zajmie się sprawą z Lublina

Prokurator Generalny skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od decyzji Sądu Rejonowego Lublin - Zachód. Chodzi o pożyczkę, w której bank "usankcjonował niedozwolone, lichwiarskie odsetki".

Lublin. W tym miejscu za nocleg płaci tylko co trzecia osoba

Lublin. W tym miejscu za nocleg płaci tylko co trzecia osoba

Za pobyt w miejskiej „wytrzeźwiałce” nie płaci większość jej klientów – przyznaje Ratusz.

Jakie maseczki trzeba nosić zamiast przyłbic? Wyjaśniamy

Jakie maseczki trzeba nosić zamiast przyłbic? Wyjaśniamy

– Dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Wypadek w Puławach. Jedna osoba ranna

Wypadek w Puławach. Jedna osoba ranna

W środę około godz. 14 doszło do wypadku na ul. Czartoryskich w Puławach. W tył suzuki wjechał bus. Pasażerka pierwszego samochodu została przewieziona do szpitala. Do czasu uprzątnięcia miejsca zdarzenia, droga była zablokowana.

Lubelskie. Chciał skoczyć pod pociąg. Musieli skuć go kajdankami

Lubelskie. Chciał skoczyć pod pociąg. Musieli skuć go kajdankami

Tylko szybka i zdecydowana interwencja Straży Ochrony Kolei w Chełmie zapobiegła tragedii. Musieli użyć kajdanek i obezwładnić szarpiącego się desperata, którego sprowadzili bezpiecznie z nasypu, tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. 19-latek trafił na szpitalną obserwację.

Pożar w Parczewie. Straż, OSP, policja i pogotowie energetyczne
zdjęcia
galeria

Pożar w Parczewie. Straż, OSP, policja i pogotowie energetyczne

Około dwóch godzin trwała akcja strażaków przy ul. Kościelnej w Parczewie.

Obostrzenia i Wielkanoc. Na razie nie ma żadnych obietnic

Obostrzenia i Wielkanoc. Na razie nie ma żadnych obietnic

– Na razie rząd nie rozważa konkretnego rozwiązania dotyczącego obostrzeń w czasie Wielkanocy, ale nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.