Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2012 r.
15:51
Edytuj ten wpis

Powstanie pierwsza szkoła na Sławinie. Za 25 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Sławin to dzielnica, w której nie ma ani jednej szkoły podstawowej.  (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Sławin to dzielnica, w której nie ma ani jednej szkoły podstawowej. (Jacek Świerczyński / Archiwum)

We wrześniu 2014 r. powinny się zacząć lekcje w nowej podstawówce w dzielnicy Sławin. Po wielu miesiącach Ratusz zdołał rozstrzygnąć przetarg na jej budowę. Inwestycja pochłonie 25 mln złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przetarg na budowę nowej podstawówki został ogłoszony w połowie października 2011 r., ale wykonawcę udało się wybrać dopiero teraz. – W trakcie przetargu zainteresowani wykonawcy skierowali do nas aż 450 pytań dotyczących szczegółów tej inwestycji. Musieliśmy na wszystkie odpowiedzieć – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Projekt opracowany wcześniej na nasze zlecenie okazał się w pewnych miejscach nieprecyzyjny, co uniemożliwiało odpowiedź na część pytań do czasu skorygowania dokumentacji przez projektanta.

Spośród 22 firm, które stanęły do przetargu najlepiej wypadła oferta lubelskiej spółki Tehand. I to ona zrealizuje inwestycję. Jej oferta opiewała na 25 mln złotych. To o 8 mln zł mniej od kwoty, którą na ten cel zarezerwowało miasto w swojej kasie.

Szkoła powstanie między ul. Świerkową i Sławinkowską. Będzie składać się z kilku budynków: pawilonu przedszkolnego, segmentu dydaktycznego, kuchennego, administracyjnego i sali gimnastycznej. Całość będzie spięta łącznikiem. Całkowita powierzchnia użytkowa to 11 tys. mkw.

Budynek ma służyć czterem grupom przedszkolaków i 700 uczniom. Będzie mieć 30 sal lekcyjnych, bibliotekę z czytelnią i obserwatorium astronomiczne. W sali gimnastycznej znajdzie się siłownia. Zamiast tradycyjnych szatni będą indywidualne szafki zamykane na kluczyk. Ma być też sala gimnastyczna z pełnym zapleczem, salą ćwiczeń i siłownią.

Ustalony w umowie termin oddania szkoły do użytku to 31 sierpnia 2014 r. Miasto zapewnia, że lekcje zaczną się już 1 września, bo przetarg na wyposażenie szkoły ma być ogłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem. Tak, by sukcesywnie wstawiać tam meble.

Na później odłożona została za to budowa szkolnego boiska. Magistrat liczy na to, że przed zakończeniem robót przy nowych budynkach uda się znaleźć pieniądze na jego stworzenie.

Sławin to dzielnica, w której nie ma ani jednej szkoły podstawowej. Dzieci z tej części miasta mają dwie możliwości: albo dojeżdżać na lekcje do placówki przy al. Warszawskiej, albo do szkoły nr 21 przy ul. Zuchów. Codzienne dojazdy są jednak uciążliwe, a na Sławinie cały czas powstają nowe bloki.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
up / 19 czerwca 2014 o 06:39
0
Heh koment po 2 latach ale...
Avatar
up / 19 czerwca 2014 o 06:37
0
A i nie płakać w komentarzach że źle i w ogóle to nie potrzebne o to myślenie smarkacza, sam mam 2 dychy i nie jestem żadnym meteorem ale proszę was. MYŚLICIE W PRZÓD A NIE W TYL MOŻE tobie przyjdzie zapisać swojego dzieciaka do szkoły a ktoś Ci powie że nie warto i DOPIERO rozkminisz ocb(,,bo najgorzej jest Sie poczuć na na szczycie schodów że świadomośćią że już nie pójdziesz do przodu,,) także trochę oleju w głowie i na przód! BO ZAWSZE TO SAMO NIEBO INACZEJ OCENIAJĄ RÓŻNI TÓRYSCI... Z FARtem
Avatar
dominik / 8 maja 2012 o 09:49
0
NIe budujcie tej szkoły!!!!!! Zniszczycie jedyne boisko na którym można pograć w okolicy w piłkę!!!!!
Avatar
jj / 8 maja 2012 o 07:59
0
[quote name='Może się czepiam' timestamp='1336455374' post='628285']
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam budować nie powinien oznaczać, że miasto od razu powinno zapewnić im pełną infrastrukturę. W innych miejscowościach dzieci dojeżdżają do szkół nawet po 15 km. Rodzice dobrze wiedzieli na co się decydują wybierając te okolice więc teraz nie powinno być zdziwienia, że nie ma szkoły. A ponadto wszyscy zapewne i tak pracują gdzieś w Lublinie, tak więc zawiezienie i przywiezienie dzieci ze szkoły w centrum nie stanowi dla nich żadnego problemu. Według mnie jest to wydatek bez uzasadnienia,l niecelowy i jako takowy podlega dyscyplinie finansów publicznych. Są pilniejsze potrzeby miasta. Tyle w temacie.
[/quote]


Podejrzewam żeś młody filozof albo filozof na emeryturze....
[quote name='Może się czepiam' timestamp='1336455374' post='628285']
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam bu... rozwiń
Avatar
Może się czepiam / 8 maja 2012 o 07:36
0
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam budować nie powinien oznaczać, że miasto od razu powinno zapewnić im pełną infrastrukturę. W innych miejscowościach dzieci dojeżdżają do szkół nawet po 15 km. Rodzice dobrze wiedzieli na co się decydują wybierając te okolice więc teraz nie powinno być zdziwienia, że nie ma szkoły. A ponadto wszyscy zapewne i tak pracują gdzieś w Lublinie, tak więc zawiezienie i przywiezienie dzieci ze szkoły w centrum nie stanowi dla nich żadnego problemu. Według mnie jest to wydatek bez uzasadnienia,l niecelowy i jako takowy podlega dyscyplinie finansów publicznych. Są pilniejsze potrzeby miasta. Tyle w temacie.
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam budować nie powinien oznaczać, że miasto od razu powinno zapewnić im pełną infrastrukturę. W innych m... rozwiń
Avatar
Grzesiek / 7 maja 2012 o 22:28
0
Mogę się założyć że szkoła nie zacznie funkcjonować w roku 2014. Jeśli nie zmieni się sposób finansowania tej budowy to nie ma możliwości aby wydać 12 mln zł w roku 2014 i w terminie oddać budynek
Avatar
vc / 7 maja 2012 o 21:00
0
A SP 14 to niby w jakiej dzielnicy się znajduje jak nie na Sławinie?
Avatar
Alicja / 7 maja 2012 o 17:31
0
Skoro zostało 8 mln to jaki jest problem ze sfinansowaniem boiska???
Avatar
up / 19 czerwca 2014 o 06:39
0
Heh koment po 2 latach ale...
Avatar
up / 19 czerwca 2014 o 06:37
0
A i nie płakać w komentarzach że źle i w ogóle to nie potrzebne o to myślenie smarkacza, sam mam 2 dychy i nie jestem żadnym meteorem ale proszę was. MYŚLICIE W PRZÓD A NIE W TYL MOŻE tobie przyjdzie zapisać swojego dzieciaka do szkoły a ktoś Ci powie że nie warto i DOPIERO rozkminisz ocb(,,bo najgorzej jest Sie poczuć na na szczycie schodów że świadomośćią że już nie pójdziesz do przodu,,) także trochę oleju w głowie i na przód! BO ZAWSZE TO SAMO NIEBO INACZEJ OCENIAJĄ RÓŻNI TÓRYSCI... Z FARtem
Avatar
dominik / 8 maja 2012 o 09:49
0
NIe budujcie tej szkoły!!!!!! Zniszczycie jedyne boisko na którym można pograć w okolicy w piłkę!!!!!
Avatar
jj / 8 maja 2012 o 07:59
0
[quote name='Może się czepiam' timestamp='1336455374' post='628285']
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam budować nie powinien oznaczać, że miasto od razu powinno zapewnić im pełną infrastrukturę. W innych miejscowościach dzieci dojeżdżają do szkół nawet po 15 km. Rodzice dobrze wiedzieli na co się decydują wybierając te okolice więc teraz nie powinno być zdziwienia, że nie ma szkoły. A ponadto wszyscy zapewne i tak pracują gdzieś w Lublinie, tak więc zawiezienie i przywiezienie dzieci ze szkoły w centrum nie stanowi dla nich żadnego problemu. Według mnie jest to wydatek bez uzasadnienia,l niecelowy i jako takowy podlega dyscyplinie finansów publicznych. Są pilniejsze potrzeby miasta. Tyle w temacie.
[/quote]


Podejrzewam żeś młody filozof albo filozof na emeryturze....
[quote name='Może się czepiam' timestamp='1336455374' post='628285']
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam bu... rozwiń
Avatar
Może się czepiam / 8 maja 2012 o 07:36
0
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam budować nie powinien oznaczać, że miasto od razu powinno zapewnić im pełną infrastrukturę. W innych miejscowościach dzieci dojeżdżają do szkół nawet po 15 km. Rodzice dobrze wiedzieli na co się decydują wybierając te okolice więc teraz nie powinno być zdziwienia, że nie ma szkoły. A ponadto wszyscy zapewne i tak pracują gdzieś w Lublinie, tak więc zawiezienie i przywiezienie dzieci ze szkoły w centrum nie stanowi dla nich żadnego problemu. Według mnie jest to wydatek bez uzasadnienia,l niecelowy i jako takowy podlega dyscyplinie finansów publicznych. Są pilniejsze potrzeby miasta. Tyle w temacie.
Może się czepiam, ale podobno mamy niż demograficzny, czyli budowa nowej szkoły troche nie współgra z malejącą liczbą dzieci w szkołach. Fakt powstaje nowe osiedle, ale proszę mi uzasadnić jaki jest efekt ekonomiczny tego przedsięwzięcia, jaka celowość wydatków, gdy wybudujemy te szkołę, a w zamian zamkniemy 2-3 inne w dzielnicach gdzie dzieci jest mniej. Przepraszam, ale budowa nie ma to żadnego uzasadnienia. Fakt ze młodzi decydują się tam budować nie powinien oznaczać, że miasto od razu powinno zapewnić im pełną infrastrukturę. W innych m... rozwiń
Avatar
Grzesiek / 7 maja 2012 o 22:28
0
Mogę się założyć że szkoła nie zacznie funkcjonować w roku 2014. Jeśli nie zmieni się sposób finansowania tej budowy to nie ma możliwości aby wydać 12 mln zł w roku 2014 i w terminie oddać budynek
Avatar
vc / 7 maja 2012 o 21:00
0
A SP 14 to niby w jakiej dzielnicy się znajduje jak nie na Sławinie?
Avatar
Alicja / 7 maja 2012 o 17:31
0
Skoro zostało 8 mln to jaki jest problem ze sfinansowaniem boiska???
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 0 0

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 7 0

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 0

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 1

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 1 4

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym
film

Lublin: Kierowca prowadził miejski autobus i oglądał film w telefonie komórkowym 33 5

Kierowca autobusu linii 32 w Lublinie przez kilka przystanków prowadził oglądając film w telefonie komórkowym. Odłożył go dopiero po interwencji pasażera. Teraz kierowcy grożą konsekwencje służbowe.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 9 6

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 37 29

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 59 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!