Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2016 r.
17:48

Pożar mieszkania przy ul. Ułanów w Lublinie. 5 osób w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora drs pab
5 9 A A

Pożar wybuchł w mieszkaniu na trzecim piętrze w bloku przy ul. Ułanów 16 w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ewakuowaliśmy sześć osób zagrożonych, pięć osób ewakuowało się z kondygnacji niższych samodzielnie. Pięć osób zostało przetransportowanych do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – relacjonuje uczestniczący w akcji ratunkowej st. kpt. Krzysztof Stępniak z Państwowej Straży Pożarnej. – Największe ślady działania pożaru są w przedpokoju oraz w kuchni.

Pogotowie gazowe odcięło dopływ gazu do mieszkań w tym bloku, w mieszkaniach przyległych do trzech klatek schodowych nie ma też prądu. – Mieszkańcy będą pozbawieni prądu i gazu co najmniej przez dobę – dodaje Stępniak.

Osoby przewiezione do szpitala mają objawy zatrucia dymem.

Na razie nie wiadomo co mogło być przyczyną pożaru. Z zewnątrz widać, że najbardziej okopcona jest ściana nad oknem kuchennym. Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkanie to studencka stancja.

W akcji ratunkowej na miejscu brało udział 7 zastępów straży pożarnej i 28 strażaków. Była też policja i pogotowie ratunkowe.

>>>

Zdjęcia i wideo otrzymaliśmy również od naszych Czytelników na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl Dziękujemy!

Wideo: Tomek / Alarm 24

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 16:01
Ludzie! Pomyślcie że nie każdy student to alkoholik lubiący używki! Wyobraźcie sobie że powodem do pożaru może być jakiś wyciek gazu albo zwarcie w instalacji elektrycznej... A Wy nigdy nie zostawiliście czegoś na ogniu?! Przede wszystkim trzeba życzyć powrotu do zdrowia wszystkim którzy zatruli się dymem i cieszyć się że wszyscy wyszli z tego cało! A jak będą wyniki śledztwa - wtedy można się wypowiadać!
Avatar
Anonim / 16 stycznia 2019 r. o 23:13
A drugi głupi baran siedział w pokoju obok kuchni i też grał w gry i dymu nie czuł jak ha
Avatar
Anonim / 16 stycznia 2019 r. o 23:11
Skąd taka pewność co ty prokurator jesteś, zawsze musi być jakiś Kozieł ofiarny
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 22:26
Akurat w tym przypadku to nie była awaria instalacji, tylko głupota studentów.
Avatar
bart / 17 grudnia 2016 r. o 15:51
"Największe ślady działania pożaru są w przedpokoju oraz w kuchni. (...) Z zewnątrz widać, że najbardziej okopcona jest ściana nad oknem kuchennym. Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkanie to studencka stancja. W akcji ratunkowej na miejscu brało udział 7 zastępów straży pożarnej i 28 strażaków." .... z dużej chmury mały deszcz. Nastukane studenciaki pewnie zapomniały o tym co nastawiły w kuchni na gazie, a tu wpada 28 dzielnych strażaków tak jakby pól wsi poszło z dymem.
Avatar
Ja / 17 grudnia 2016 r. o 11:04
Głupi Baran frytki robił i poszedł grać w gry ! Idziota do potęgi olej woda gasi.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 09:37
Czyżby żelazko pozostawione na parapecie okiennym? A może lokówka? A może czajnik elektryczny? No chyba nie wybuchła komórka komórki podczas ładowania? To oczywiście tylko domysły. Chyba, że paliły sie "kadzidełka" trochę za bardzo
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 r. o 22:35
idiota to mało, to do tego co pisał poprzedni komentarz
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 r. o 21:53
DRODZY STUDENCI JAKIE ZIOŁO PALICIE - ZAZDROSZCZĘ - A DEBIL, NOWOBOGACKI WŁAŚCICIEL MIESZKANIA NIECH SIĘ CIESZY, ŻE MIAŁ KASĘ ZA WYNAJEM WIEŚNIAKOM - TERAZ TO TYLKO PROKURATOR I WINDYKACJA ZA STRATY PONIESIONE PRZEZ SĄSIADÓW
Avatar
Anonim / 16 stycznia 2019 r. o 23:13
A drugi głupi baran siedział w pokoju obok kuchni i też grał w gry i dymu nie czuł jak ha
Avatar
Anonim / 16 stycznia 2019 r. o 23:11
Skąd taka pewność co ty prokurator jesteś, zawsze musi być jakiś Kozieł ofiarny
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 r. o 22:26
Akurat w tym przypadku to nie była awaria instalacji, tylko głupota studentów.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 16:01
Ludzie! Pomyślcie że nie każdy student to alkoholik lubiący używki! Wyobraźcie sobie że powodem do pożaru może być jakiś wyciek gazu albo zwarcie w instalacji elektrycznej... A Wy nigdy nie zostawiliście czegoś na ogniu?! Przede wszystkim trzeba życzyć powrotu do zdrowia wszystkim którzy zatruli się dymem i cieszyć się że wszyscy wyszli z tego cało! A jak będą wyniki śledztwa - wtedy można się wypowiadać!
Avatar
bart / 17 grudnia 2016 r. o 15:51
"Największe ślady działania pożaru są w przedpokoju oraz w kuchni. (...) Z zewnątrz widać, że najbardziej okopcona jest ściana nad oknem kuchennym. Nieoficjalnie wiadomo, że mieszkanie to studencka stancja. W akcji ratunkowej na miejscu brało udział 7 zastępów straży pożarnej i 28 strażaków." .... z dużej chmury mały deszcz. Nastukane studenciaki pewnie zapomniały o tym co nastawiły w kuchni na gazie, a tu wpada 28 dzielnych strażaków tak jakby pól wsi poszło z dymem.
Avatar
Ja / 17 grudnia 2016 r. o 11:04
Głupi Baran frytki robił i poszedł grać w gry ! Idziota do potęgi olej woda gasi.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 r. o 09:37
Czyżby żelazko pozostawione na parapecie okiennym? A może lokówka? A może czajnik elektryczny? No chyba nie wybuchła komórka komórki podczas ładowania? To oczywiście tylko domysły. Chyba, że paliły sie "kadzidełka" trochę za bardzo
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 r. o 22:35
idiota to mało, to do tego co pisał poprzedni komentarz
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 r. o 21:53
DRODZY STUDENCI JAKIE ZIOŁO PALICIE - ZAZDROSZCZĘ - A DEBIL, NOWOBOGACKI WŁAŚCICIEL MIESZKANIA NIECH SIĘ CIESZY, ŻE MIAŁ KASĘ ZA WYNAJEM WIEŚNIAKOM - TERAZ TO TYLKO PROKURATOR I WINDYKACJA ZA STRATY PONIESIONE PRZEZ SĄSIADÓW
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami
galeria

Od przezroczystej rybki po zestaw do peelingu. Lubelscy naukowcy z medalami

Wykrywanie mięsa królika w produktach spożywczych, wpływ ekstraktów z winorośli na pielęgnację skóry, albo zestaw do peelingu skóry twarzy. To tylko niektóre patenty naukowców Uniwersytetu Medycznego w Lublinie nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Technologii INNO WINGS 2022. Kolejny cel to ich komercjalizacja i wykorzystanie w biznesie lub życiu codziennym.

Winobluszcz trójklapowy budzi zainteresowanie

Winobluszcz trójklapowy budzi zainteresowanie

Latem zielone, a jesienią czerwone okrycie budynku na Peowiaków 10 wygląda intrygująco. Za jego charakterystyczną fakturę i kolory odpowiedzialny jest winobluszcz trójklapowy. Widać go z bliska przez bramę na podwórko i z daleka między budynkami sąsiedniej ulicy. O tym, jak się uprawia pnącze na kamienicy, opowiada jego opiekun Seweryn Szczepaniak

Potrzeba więcej energii z odpadów

Potrzeba więcej energii z odpadów

W Polsce powinno powstać przy najmniej kilkanaście elektrociepłowni produkujących energię z odpadów. To szansa na znaczącą eliminację węgla, niższe rachunki za ogrzewanie, ograniczenie wzrostu opłat za śmieci i tańszą energię elektryczną dla miast. Takie wnioski płyną z ogólnopolskiej konferencji, która odbyła się w dniach 22 i 23 grudnia w Gdańsku z udziałem samorządowców, ciepłowników, naukowców i przedstawicieli instytucji rządowych. Budowa tego typu instalacji planowana jest m.in. w Lublinie.

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Próbował rozdzielać psy. Sam został zaatakowany i pogryziony

Wczoraj we Włodawie 33-latek został pogryziony przez psa.

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Hetman Zamość ma nowy zarząd i prezesa

Zmiany w zarządzie Hetmana Zamość. Od 2 grudnia prezesem tego zasłużonego klubu jest Krzysztof Rysak, który zastąpił Aleksandrę Kasprzak. Z zarządu odeszli także: Tomasz Goździuk i Przemysław Gałka, a zastąpili ich: Piotr Trześniewski oraz Marcin Podsiadło

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Był w takim stanie, że po stłuczce zasnął za kierownicą. Miał aż 4 promile

Cztery promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu, który spowodował kolizję w miejscowości Kolonia Trawniki.

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Na drodze było jeszcze ciemno. Piesza bez odblasków została potrącona lusterkiem

Kierujący dostawczym renault w miejscowości Grabowce Dolne lusterkiem pojazdu potrącił idącą z naprzeciwka 37-latkę.

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
10 grudnia 2022, 10:30
galeria

Wyżły, spaniele, teriery i jamniki. IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie

2000 psów należących do 205 ras, w tym niezwykle rzadkich w naszym kraju, jak pies faraona, kangal czy owczarek rumuński mioritic. W sobotę i niedzielę w siedzibie Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11 odbędzie się IV Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. W programie dwudniowej imprezy także m.in. dogfitness czy nauka.

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

To one będą grzać mieszkańców Lublina, gdy nadejdzie srogi mróz

Do elektrociepłowni na Wrotkowie dotarły już cztery nowe kotły gazowe, które mają być uruchamiane w okresie największego zapotrzebowania na energię cieplną. To kluczowy etap budowy nowej kotłowni rezerwowej.

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Jak wybrać suplementy diety dobrej jakości?

Na rynku znajduje się wiele rodzajów suplementów diety. Jak wybrać te najlepsze? Zobacz, na co patrzeć podczas zakupów!

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

To znak, że dziś 6 grudnia. Czerwone czapeczki na ulicach Lublina

Z naszych wyliczeń wynika, że to siódma edycja interwencji artystycznej nieformalnej grupy Otulanie włóczką. Tym razem autorki mikołajowych czapeczek w rozmiarze XXS pobiły rekord: na lubelskich ulicach wyeksponowały 464 sztuki.

Dlaczego warto przeprowadzić badanie ankietowe podczas tworzenia strategii marketingowej?

Dlaczego warto przeprowadzić badanie ankietowe podczas tworzenia strategii marketingowej?

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z wieloma wyzwaniami. Niezależnie od branży, w jakiej firma działa, kluczem do sukcesu jest skutecznie prowadzona kampania marketingowa. Aby jednak móc ją zaplanować, konieczne jest dokładne zapoznanie się z oczekiwaniami klientów. Badania ankietowe okazują się być odpowiedzią na współczesne potrzeby przedsiębiorców. Usługa umożliwia dogłębną analizę wymagań konsumentów, która dla właściciela biznesu okazuje się nieoceniona.

Bądź widoczny w sieci — postaw na pozycjonowanie sklepu!

Bądź widoczny w sieci — postaw na pozycjonowanie sklepu!

Możesz mieć najlepsze produkty i usługi w branży lub oferować naprawdę innowacyjne rozwiązania, ale jeżeli nie dotrzesz do potencjalnych klientów, nic ci po tym. Dlatego myśląc o internetowej sprzedaży od razu postaw na pozycjonowanie sklepu. Co dzięki temu zyskasz? Dziś zdradzamy, jaką moc mają zintegrowane działania SEO dla e-commerce!

Nowa matura 2023. Więcej lektur i nowe – stare zadania z matematyki. Czego się spodziewać?