Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2011 r.
16:17
Edytuj ten wpis

Pracownicy call center: Gdzie są nasze wypłaty?

0 19 A A
Kierownictwo spółki nie zamierza komentować zarzutów (Archiwum)
Kierownictwo spółki nie zamierza komentować zarzutów (Archiwum)

Niedotrzymywanie obietnic i notoryczne problemy z wypłatą wynagrodzeń. Tak według byłych pracowników, wygląda praca w jednym z lubelskich call center. Sprawie przygląda się już inspekcja pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na święta zostałem bez grosza. Pieniądze, które powinienem dostać w marcu, wpłynęły na moje konto dopiero pod koniec kwietnia. Wywalczyłem je dopiero po strasznej kłótni z kierownictwem. Czekam na jeszcze jeden przelew. Już nawet nie liczę, by przyszedł w terminie.

W tej firmie to norma – opowiada Damian, pracujący dla lubelskiej spółki Polska Wschodnia.
W negocjacjach z pracodawcą naszemu Czytelnikowi pomagał jego znajomy, który postanowił dokładniej przyjrzeć się działalności spółki.

– Wydaje się, że jest tak zorganizowana, by wykorzystując pracę młodych ludzi minimalizować koszty. Zawierają wyśrubowane umowy, a następnie obcinają wypłaty. Zdarzało się, że ktoś oczekiwał tysiąca złotych, a dostawał dwieście – mówi pan Janusz. – Wyegzekwowanie pieniędzy od spółki, graniczy z cudem.

Potwierdzają to byli pracownicy firmy. – Od lutego nie zapłacili mi nawet złotówki – mówi Iwona, która w Polsce Wschodniej spędziła kilkanaście miesięcy. – Od roku opóźnienia są na porządku dziennym. Pieniądze docierały parę tygodni po terminie. Teraz czekamy na nie miesiącami. Rozmowy z kierownictwem nic nie dały. Dlatego z koleżankami kierujemy sprawę do inspekcji i sądu pracy.
Pani Iwona, jako jedna z nielicznych była zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Z pozostałymi pracownikami podpisywano umowy o dzieło lub zlecenie.

– Co parę tygodni na szkolenie przychodziło po kilkanaście osób, po czym zostawały dwie lub trzy – dodaje pan Damian. – Każdemu obiecywano etat, ale zawsze był powód, żeby nie podpisać umowy.

Byli współpracownicy "PW” nie kryją rozgoryczenia. Chcą przestrzec przed firmą inne osoby, poszukujące pracy w call center.

Kierownictwo spółki nie zamierza komentować zarzutów. – Nie widzę powodów, dla których miałabym się tłumaczyć. To wewnętrzne sprawy spółki – ucina prezes Polski Wschodniej. W końcu zaprasza na spotkanie ze swoim zastępcą, który jednak nie zgadza się na rozmowę. Odsyła do firmowego prawnika, który nie zgadza się na oficjalną wypowiedź. Zapewnia jedynie, że firma nie ma żadnych kłopotów z płatnościami. Nie dopuszcza się też żadnych nadużyć wobec pracowników.

Tymczasem sytuację w spółce badają lubelscy inspektorzy pracy. – Jesteśmy w trakcie kontroli w firmie Polska Wschodnia – informuje Bożenna Lipert, z-ca okręgowego inspektora pracy w Lublinie. – Przedmiotem kontroli jest terminowa wypłata wynagrodzeń, prawidłowość zawierania umów o pracę i treść świadectw pracy.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Były PRACOWNIK / 10 maja 2011 o 18:26
0
Paweł teraz oni śmieją się z nas ale zobaczymy kto jeszcze z kogo będzie się śmiał jak przyjdzie im zapłacić nam zaległe wynagrodzenia wraz z odsetkami
Avatar
Były PRACOWNIK / 10 maja 2011 o 14:39
0
Ale najważniejsze jest 3 razy D czyli: DUŻO ROZMÓW, DUŻO KLIENTÓW, DUŻO UMÓW
Avatar
artur / 10 maja 2011 o 11:46
0
Czy ktoś z pracowników PW zgodzilby się na wypowiedź dla dziennikarza telewizyjnego (moę być anonimowo, ze zmienionym głosem, bez pokazywania twarzy) i opowiedział o problemach

Artur Zawisza
tel. 783322450
Avatar
Były PRACOWNIK / 10 maja 2011 o 10:50
0
Pawełek zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% i też idę w Twoje ślady czyli kieruję sprawę do sądu, ja nie będę ich prosić o moje pieniądze. My czekamy na wypłaty ale Damianek i Pani prezes pewnie pieniądze mają na czas. Moja wypłata poszła podobno pod koniec kwietnia tylko dziś jest 10 maj a pieniędzy na koncie nie ma, pewnie bank je gdzieś ukrywa :)I tylko gadanie że firma ma chwilowe problemy....
Avatar
Jasiek / 10 maja 2011 o 01:18
0
No i jeszcze dwie uwagi:
Inspekcja Pracy ma prawo kontrolować także prawidłowość umów cywilnoprawnych- to sąd pracy zajmuje sie wylącznie tymi o pracę. Chyba że chodzi o ustalenie stosunku pracy mimo iz umowa nosiła inną nazwę- wtedy sad pracy takze jest własciwy.
po drugie : w polskim prawie istnieje juz od jakiegoś czasu instytucja pozwu zbiorowego, a multum kancelarii poluje wręcz na takie okazje by zarobić prowizję od odszkodowań przysądzonych w takich sytuacjach.
Więc....kupą mości Panowie!
Avatar
Jasiek / 10 maja 2011 o 00:56
0
Nie chce Państwa martwić, ale jesli PIP tym sie zajął, to i tak nic z tym nie zrobi, gdyż osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne nie podlegaja pod prawo pracy i PIP nie nalozy karę za niewyplacone wynagrodzenia, gdyc nie wynikaja one ze stosunku umowy o pracę. Po kontroli PIP po prostu poradzi aby udać sie do sadu. Bardzo mi przykro, bo sama przechodziłam przez tego typu "przeboje". Daltego powiedziłam juz nigdy umowy "śmieciowej". No i tak jestem bezrobotna...

Urzędnicy tez ludzie i może im sie nie chcieć dokładnie przyjrzec sprawie.
Na szczęście na ręce patrzy im prasa, więc dajcie inspektorom PIPu broń do reki... Pomyslcie jak udowodnić że wasze umowy o dzieło były umowami O PRACĘ!
To wbrew pozorom nie takie trudne, tym bardziej że Kodeks Pracy mówi mniej wiecej cos takiego: nie ważne jaka nazwę nosi umowa-jesli nosi cechy umowy o pracę to stosunek pracy istnieje! Jesli PIP nie zobaczy nieprawidłowości to trzeba mu je pokazać. Praca pod kierownictwem- to chyba oczywiste, że była; w godzinach i miejscu wyznaczonym przez pracodawcę?-jasne że tak- skoro podpisywaliscie listę. I jeszce kilka warunków...
Jeśli sie przyłozyc to okaże sie że PW musi nie tylko zapłacić Wam zaległe wypłaty, ale równiez kupę szmalu do Zusu, skarbówki, zapłacić Wam za urlopy, fundusze socjalne itp.
A TO WSZYSTKO ZA DARMO W SĄDZIE PRACY!!!!
I na dokłdkę; jesli sformułujecie wniosek nie do sadu pracy lecz do PIPu- Inspekcja Pracy nie będzie mogła odmówić wszczęcia kontroli i wystepowania w waszym imieniu przes sądem.

Nie poddawajcie się zbyt szybko- skoro istnieja ludzie uwazający że moralne jest wykorzystywanie czyjejś pracy i nie płacenie za nią -nie miejcie wobec nich skrupułów i zawalczcie o swoje, podobnie jak oni- wykorzystując wszystkie kruczki prawne.
Nie chce Państwa martwić, ale jesli PIP tym sie zajął, to i tak nic z tym nie zrobi, gdyż osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne nie podlegaja pod prawo pracy i PIP nie nalozy karę za niewyplacone wynagrodzenia, gdyc nie wynikaja one ze stosunku umowy o pracę. Po kontroli PIP po prostu poradzi aby udać sie do sadu. Bardzo mi przykro, bo sama przechodziłam przez tego typu "przeboje". Daltego powiedziłam juz nigdy umowy "śmieciowej". No i tak jestem bezrobotna...

Urzędnicy tez ludzie i może im sie nie chcie... rozwiń
Avatar
były pracownik !! / 9 maja 2011 o 21:19
0
Biednym studentom zależy na kasie (czasami taka dorywcza praca jest jedynym źródle utrzymania)przykładają się do pracy i swoich obowiązków. Niestety długo się tak nie da!!! Brak motywacji robi swoje. Ja pracowałam w Polskiej Wschodniej ale jeżeli firma ciągle miała problemy z płatnością, nigdy nie było pieniędzy na czas to taki student zaczyna wątpić w produkt i w firmę(nie po to wstaje codziennie rano o 7 żeby dziesiątego każdego miesiąca być rozczarowanym bo jak zwykle nie ma pieniędzy. Firmę nie interesuje że są święta i człowiek zostaje bez grosza ...). Brak motywacji robi swoje bo studenci za darmo dla kogoś nie będą robić !!! Ja niestety wciąż czekam na pieniądze za marzec.... nie mam już sił do nich chodzić bo kierownik Damian Sewiło patrząc się prosto w oczy ,powtarzał mi wielokrotnie że przelew poszedł .... dziś mamy 9.05 i ja wciąż nie mam pieniędzy !!! Jeszcze mnie nikt nigdy tak nie oszukał dla tego tak jak paweł postanowiłam z nimi walczyć i złożyłam wniosek do Sądu Cywilnego.
Biednym studentom zależy na kasie (czasami taka dorywcza praca jest jedynym źródle utrzymania)przykładają się do pracy i swoich obowiązków. Niestety długo się tak nie da!!! Brak motywacji robi swoje. Ja pracowałam w Polskiej Wschodniej ale jeżeli firma ciągle miała problemy z płatnością, nigdy nie było pieniędzy na czas to taki student zaczyna wątpić w produkt i w firmę(nie po to wstaje codziennie rano o 7 żeby dziesiątego każdego miesiąca być rozczarowanym bo jak zwykle nie ma pieniędzy. Firmę nie interesuje że są święta i czło... rozwiń
Avatar
Oszukani / 9 maja 2011 o 17:11
0
PIP zajął się umowami o pracę, natomiast kwestia umów o dzieło- sprawy kierowane są do Sądu Cywilnego.
Avatar
heh / 9 maja 2011 o 00:40
0
[quote name='XXX' timestamp='1304152777' post='470906']
Stanowczo za mało...mam nadzieję że rodzina Maćka się odwoła gdyż mimo że to życia nie zwróci ale przynajmniej oczyści Maćka. A skoro dostała wyrok oznacza to że to nie było do końca w obronie. Znałem Maćka i ją bardzo dobrze. Mimo że Maciek pił i się bawił to ona również gdyż właśnie w tym klimacie się oni poznali i takie życie oboje prowadzili i jedno nie było lepsze od drugiego. Ona nie miała nic,, szukała życia "bez pracy". W tym przypadku moje zdanie jest takie : "Jak dziad odżyje to Cię "torbą" zabije". Tutaj zamiast "torby" był nóż. Życzę siły i cierpliwości rodzinie Maćka w mozolnym ale powoli już efektownym dążeniu do tego co tam naprawdę się stało. Mimo że Maćka już nie ma to myślę że zasługuje on na to by wreszcie wyszło na jaw to co tam tak naprawdę się stało.
[/quote]
Nie chce Państwa martwić, ale jesli PIP tym sie zajął, to i tak nic z tym nie zrobi, gdyż osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne nie podlegaja pod prawo pracy i PIP nie nalozy karę za niewyplacone wynagrodzenia, gdyc nie wynikaja one ze stosunku umowy o pracę. Po kontroli PIP po prostu poradzi aby udać sie do sadu. Bardzo mi przykro, bo sama przechodziłam przez tego typu "przeboje". Daltego powiedziłam juz nigdy umowy "śmieciowej". No i tak jestem bezrobotna...
[quote name='XXX' timestamp='1304152777' post='470906']
Stanowczo za mało...mam nadzieję że rodzina Maćka się odwoła gdyż mimo że to życia nie zwróci ale przynajmniej oczyści Maćka. A skoro dostała wyrok oznacza to że to nie było do końca w obronie. Znałem Maćka i ją bardzo dobrze. Mimo że Maciek pił i się bawił to ona również gdyż właśnie w tym klimacie się oni poznali i takie życie oboje prowadzili i jedno nie było lepsze od drugiego. Ona nie miała nic,, rozwiń
Avatar
pin / 8 maja 2011 o 10:21
0
[quote name='koko' timestamp='1304800905' post='475475']
Jeśli ja jestem pseudobiznesmenem tu ty pseudopracownikiem. Nie nazywam się biznesmenem poprostu dział call center jest jednym z działów pod moją opieką. Co do płatności to 1500 w telemarketingu to standard z premiami zawsze wychodzi ponad 2000. Oczywiście są firmy gdzie telemarketer ma możliwość zarobienia i 6000 jednak jest to związane ze stażem pracy.
[/quote]

Pełny etat? w Lublinie? Dawaj namiary chętnych będą "milijony"
Avatar
Były PRACOWNIK / 10 maja 2011 o 18:26
0
Paweł teraz oni śmieją się z nas ale zobaczymy kto jeszcze z kogo będzie się śmiał jak przyjdzie im zapłacić nam zaległe wynagrodzenia wraz z odsetkami
Avatar
Były PRACOWNIK / 10 maja 2011 o 14:39
0
Ale najważniejsze jest 3 razy D czyli: DUŻO ROZMÓW, DUŻO KLIENTÓW, DUŻO UMÓW
Avatar
artur / 10 maja 2011 o 11:46
0
Czy ktoś z pracowników PW zgodzilby się na wypowiedź dla dziennikarza telewizyjnego (moę być anonimowo, ze zmienionym głosem, bez pokazywania twarzy) i opowiedział o problemach

Artur Zawisza
tel. 783322450
Avatar
Były PRACOWNIK / 10 maja 2011 o 10:50
0
Pawełek zgadzam się z Twoją wypowiedzią w 100% i też idę w Twoje ślady czyli kieruję sprawę do sądu, ja nie będę ich prosić o moje pieniądze. My czekamy na wypłaty ale Damianek i Pani prezes pewnie pieniądze mają na czas. Moja wypłata poszła podobno pod koniec kwietnia tylko dziś jest 10 maj a pieniędzy na koncie nie ma, pewnie bank je gdzieś ukrywa :)I tylko gadanie że firma ma chwilowe problemy....
Avatar
Jasiek / 10 maja 2011 o 01:18
0
No i jeszcze dwie uwagi:
Inspekcja Pracy ma prawo kontrolować także prawidłowość umów cywilnoprawnych- to sąd pracy zajmuje sie wylącznie tymi o pracę. Chyba że chodzi o ustalenie stosunku pracy mimo iz umowa nosiła inną nazwę- wtedy sad pracy takze jest własciwy.
po drugie : w polskim prawie istnieje juz od jakiegoś czasu instytucja pozwu zbiorowego, a multum kancelarii poluje wręcz na takie okazje by zarobić prowizję od odszkodowań przysądzonych w takich sytuacjach.
Więc....kupą mości Panowie!
Avatar
Jasiek / 10 maja 2011 o 00:56
0
Nie chce Państwa martwić, ale jesli PIP tym sie zajął, to i tak nic z tym nie zrobi, gdyż osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne nie podlegaja pod prawo pracy i PIP nie nalozy karę za niewyplacone wynagrodzenia, gdyc nie wynikaja one ze stosunku umowy o pracę. Po kontroli PIP po prostu poradzi aby udać sie do sadu. Bardzo mi przykro, bo sama przechodziłam przez tego typu "przeboje". Daltego powiedziłam juz nigdy umowy "śmieciowej". No i tak jestem bezrobotna...

Urzędnicy tez ludzie i może im sie nie chcieć dokładnie przyjrzec sprawie.
Na szczęście na ręce patrzy im prasa, więc dajcie inspektorom PIPu broń do reki... Pomyslcie jak udowodnić że wasze umowy o dzieło były umowami O PRACĘ!
To wbrew pozorom nie takie trudne, tym bardziej że Kodeks Pracy mówi mniej wiecej cos takiego: nie ważne jaka nazwę nosi umowa-jesli nosi cechy umowy o pracę to stosunek pracy istnieje! Jesli PIP nie zobaczy nieprawidłowości to trzeba mu je pokazać. Praca pod kierownictwem- to chyba oczywiste, że była; w godzinach i miejscu wyznaczonym przez pracodawcę?-jasne że tak- skoro podpisywaliscie listę. I jeszce kilka warunków...
Jeśli sie przyłozyc to okaże sie że PW musi nie tylko zapłacić Wam zaległe wypłaty, ale równiez kupę szmalu do Zusu, skarbówki, zapłacić Wam za urlopy, fundusze socjalne itp.
A TO WSZYSTKO ZA DARMO W SĄDZIE PRACY!!!!
I na dokłdkę; jesli sformułujecie wniosek nie do sadu pracy lecz do PIPu- Inspekcja Pracy nie będzie mogła odmówić wszczęcia kontroli i wystepowania w waszym imieniu przes sądem.

Nie poddawajcie się zbyt szybko- skoro istnieja ludzie uwazający że moralne jest wykorzystywanie czyjejś pracy i nie płacenie za nią -nie miejcie wobec nich skrupułów i zawalczcie o swoje, podobnie jak oni- wykorzystując wszystkie kruczki prawne.
Nie chce Państwa martwić, ale jesli PIP tym sie zajął, to i tak nic z tym nie zrobi, gdyż osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne nie podlegaja pod prawo pracy i PIP nie nalozy karę za niewyplacone wynagrodzenia, gdyc nie wynikaja one ze stosunku umowy o pracę. Po kontroli PIP po prostu poradzi aby udać sie do sadu. Bardzo mi przykro, bo sama przechodziłam przez tego typu "przeboje". Daltego powiedziłam juz nigdy umowy "śmieciowej". No i tak jestem bezrobotna...

Urzędnicy tez ludzie i może im sie nie chcie... rozwiń
Avatar
były pracownik !! / 9 maja 2011 o 21:19
0
Biednym studentom zależy na kasie (czasami taka dorywcza praca jest jedynym źródle utrzymania)przykładają się do pracy i swoich obowiązków. Niestety długo się tak nie da!!! Brak motywacji robi swoje. Ja pracowałam w Polskiej Wschodniej ale jeżeli firma ciągle miała problemy z płatnością, nigdy nie było pieniędzy na czas to taki student zaczyna wątpić w produkt i w firmę(nie po to wstaje codziennie rano o 7 żeby dziesiątego każdego miesiąca być rozczarowanym bo jak zwykle nie ma pieniędzy. Firmę nie interesuje że są święta i człowiek zostaje bez grosza ...). Brak motywacji robi swoje bo studenci za darmo dla kogoś nie będą robić !!! Ja niestety wciąż czekam na pieniądze za marzec.... nie mam już sił do nich chodzić bo kierownik Damian Sewiło patrząc się prosto w oczy ,powtarzał mi wielokrotnie że przelew poszedł .... dziś mamy 9.05 i ja wciąż nie mam pieniędzy !!! Jeszcze mnie nikt nigdy tak nie oszukał dla tego tak jak paweł postanowiłam z nimi walczyć i złożyłam wniosek do Sądu Cywilnego.
Biednym studentom zależy na kasie (czasami taka dorywcza praca jest jedynym źródle utrzymania)przykładają się do pracy i swoich obowiązków. Niestety długo się tak nie da!!! Brak motywacji robi swoje. Ja pracowałam w Polskiej Wschodniej ale jeżeli firma ciągle miała problemy z płatnością, nigdy nie było pieniędzy na czas to taki student zaczyna wątpić w produkt i w firmę(nie po to wstaje codziennie rano o 7 żeby dziesiątego każdego miesiąca być rozczarowanym bo jak zwykle nie ma pieniędzy. Firmę nie interesuje że są święta i czło... rozwiń
Avatar
Oszukani / 9 maja 2011 o 17:11
0
PIP zajął się umowami o pracę, natomiast kwestia umów o dzieło- sprawy kierowane są do Sądu Cywilnego.
Avatar
heh / 9 maja 2011 o 00:40
0
[quote name='XXX' timestamp='1304152777' post='470906']
Stanowczo za mało...mam nadzieję że rodzina Maćka się odwoła gdyż mimo że to życia nie zwróci ale przynajmniej oczyści Maćka. A skoro dostała wyrok oznacza to że to nie było do końca w obronie. Znałem Maćka i ją bardzo dobrze. Mimo że Maciek pił i się bawił to ona również gdyż właśnie w tym klimacie się oni poznali i takie życie oboje prowadzili i jedno nie było lepsze od drugiego. Ona nie miała nic,, szukała życia "bez pracy". W tym przypadku moje zdanie jest takie : "Jak dziad odżyje to Cię "torbą" zabije". Tutaj zamiast "torby" był nóż. Życzę siły i cierpliwości rodzinie Maćka w mozolnym ale powoli już efektownym dążeniu do tego co tam naprawdę się stało. Mimo że Maćka już nie ma to myślę że zasługuje on na to by wreszcie wyszło na jaw to co tam tak naprawdę się stało.
[/quote]
Nie chce Państwa martwić, ale jesli PIP tym sie zajął, to i tak nic z tym nie zrobi, gdyż osoby zatrudnione na umowy cywilno-prawne nie podlegaja pod prawo pracy i PIP nie nalozy karę za niewyplacone wynagrodzenia, gdyc nie wynikaja one ze stosunku umowy o pracę. Po kontroli PIP po prostu poradzi aby udać sie do sadu. Bardzo mi przykro, bo sama przechodziłam przez tego typu "przeboje". Daltego powiedziłam juz nigdy umowy "śmieciowej". No i tak jestem bezrobotna...
[quote name='XXX' timestamp='1304152777' post='470906']
Stanowczo za mało...mam nadzieję że rodzina Maćka się odwoła gdyż mimo że to życia nie zwróci ale przynajmniej oczyści Maćka. A skoro dostała wyrok oznacza to że to nie było do końca w obronie. Znałem Maćka i ją bardzo dobrze. Mimo że Maciek pił i się bawił to ona również gdyż właśnie w tym klimacie się oni poznali i takie życie oboje prowadzili i jedno nie było lepsze od drugiego. Ona nie miała nic,, rozwiń
Avatar
pin / 8 maja 2011 o 10:21
0
[quote name='koko' timestamp='1304800905' post='475475']
Jeśli ja jestem pseudobiznesmenem tu ty pseudopracownikiem. Nie nazywam się biznesmenem poprostu dział call center jest jednym z działów pod moją opieką. Co do płatności to 1500 w telemarketingu to standard z premiami zawsze wychodzi ponad 2000. Oczywiście są firmy gdzie telemarketer ma możliwość zarobienia i 6000 jednak jest to związane ze stażem pracy.
[/quote]

Pełny etat? w Lublinie? Dawaj namiary chętnych będą "milijony"
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 25 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 8 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 142 16

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 392 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 23 10

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 8 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 19 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.