Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2009 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Pracownicy Tesco: Szef ochrony zastrasza i obraża ludzi

0 21 A A

Jest agresywny, zastrasza i obraża ludzi. Tak nowego szefa ochrony oceniają pracownicy Tesco. Mariana S. przeniesiono do Lublina z Głogowa, po tym jak policja postawiła mu zarzut znęcania się nad zwierzętami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O ile po odejściu Mariana S. pracownicy głogowskiego sklepu Tesco odetchnęli z ulgą, o tyle ich koledzy z Lublina mają już dość nowego szefa ochrony.

- Poniża pracowników, zwłaszcza kobiety. Nie przebiera w słownictwie - żalą się pracownicy Tesco. - Grozi zwolnieniem z pracy. Traktuje pracowników jak śmieci. Niektórym ubliża przy każdej okazji. Wszyscy wiedzą o jego wyczynach, a on chodzi zadowolony. Jakby wiedział, że nikt mu nic nie zrobi.

Ludzie nie chcą się skarżyć dyrekcji, bo boją się utraty pracy. Poza tym, nie wierzą, że mogą cokolwiek zmienić. W centrali firmy problem oficjalnie nie istnieje.

- Nie dotarły do nas żadne sygnały - mówi Przemysław Skory, rzecznik Tesco. - Do czasu wyjaśnienia sprawy, nie będziemy podejmować żadnych kroków.

Marian S. został przeniesiony do Lublina po tym, jak postawiono mu zarzut znęcania się nad zwierzętami. 28 grudnia zeszłego roku biegał po markecie i strzelał z wiatrówki do wróbli. Potem gonił i bił kota. Zarejestrowały to kamery monitoringu. Świadkowie twierdzą, że Marian S. zabił zwierzę i wrzucił je do maszyny zgniatającej odpady.

Sprawą zajęła się policja. Na razie włos mu za to z głowy nie spadł. Dyrekcja Tesco nie zawiesiła swojego pracownika w obowiązkach. Aby wyciszyć aferę przeniesiono go na drugi koniec Polski.

Akta jego sprawy są już w prokuraturze.

- Rozpoczęliśmy analizę dokumentów - mówi Wojciech Czerwiński, szef Prokuratury Rejonowej w Głogowie. - W ciągu kilku dni zajmiemy stanowisko.

Marian S. może odpowiadać nie tylko za znęcanie się nad zwierzętami. Możliwe, że prokurator oskarży go również o spowodowanie zagrożenia dla zdrowia klientów, gdyż strzelał do wróbli z broni pneumatycznej w godzinach otwarcia sklepu.

- Dziwię się, że taki człowiek jeszcze nie został zawieszony - mówi Dorota Godlewska, prezes Krajowego Związku Pracodawców "Ochrona”. - Tak się zwykle postępuje, kiedy ochroniarz ma postawione zarzuty. Jeśli zostaje skazany, nie może wrócić do zawodu.

Historią Mariana S. zbulwersowani są też ekolodzy. Nie wierzą, że ochroniarz zostanie ukarany.

- Mamy najgłupsze przepisy w Europie - mówi Zbigniew Gruda ze Straży dla Zwierząt. - Większość spraw jest umarzana ze względu na znikomą szkodliwość społeczną. To jakaś bzdura. Nie chodzi o to, by tacy ludzi odsiadywali wyroki w więzieniach. Niech jednak dostaną po 80-100 godzin pracy społecznej. Niech ta kara będzie nieuchronna. Może w ten sposób ktoś się zmieni.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kasia / 12 stycznia 2011 o 13:00
0
a na dworcu pks w lublinie lysy ochroniarz bil kobiete po twarzy...to jest chore!!
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 19:56
0
~gość~ napisał:
W hipermarkecie Tesco Lubartów woj. Lubelskie dwóch ochroniarzy w tym kierownik zmiany po pracy piją wódkę przed sklepem a później leża na pobliskim przystanku.

Całkowicie się zgadzam , najgorsze jest to ,że szefostwo tego nie widzi , a ochrona pisze notatki na bardzo dobrych pracowników . To jest chore . !!!!!!!!!!!
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 19:52
0
Tesco w Lubartowie ma chorą ochronę , ci ludzie nie nadają się !!!!!!!!!!!!! Powinni mieć dobrego psychiatrę a nie pracę .
Avatar
~gość~ / 14 listopada 2009 o 12:53
0
W hipermarkecie Tesco Lubartów woj. Lubelskie dwóch ochroniarzy w tym kierownik zmiany po pracy piją wódkę przed sklepem a później leża na pobliskim przystanku.
Avatar
~gość~ / 2 kwietnia 2009 o 22:31
0
zbulwersowany napisał:
Ludzie przestańcie takie bzdury pisać to ochroniarz RAFAŁ B. mści się na nowym kierowniku bo pan Marian odebrał mu władzę, nie oceniajcie człowieka, którego nie znacie, zapewniam was że do pięt mu nie dorastacie.
Avatar
Gość / 23 marca 2009 o 10:58
0
No raczej nie jestem Panem Rafałem czy jak tam się on nazywa. I z tego co się orientuję, to chyba Pan Rafał i Pan Marian nie pełnią tej samej funkcji w Tesco. Ale co ja mogę wiedzieć, jestem zwykła osoba zainteresowaną sprawą, ja nawet nie pracuje w Tesco. Nie zmienia to postaci rzeczy - czyli oskarżenia i sprawy w sądzie. Ktoś chce się do tego odnieść może?
Avatar
tomi / 23 marca 2009 o 10:10
0
A może po prostu Pan się ma za takiego niezastąpionego,a tu proszę przyszedł ktoś lepszy i duma męska nie pozwala się z tym pogodzić.W końcu z jakiegoś powodu szukali na to stanowisko kogoś innego niż Pan ,niestety trzeba się z tym pogodzić z tym faktem ,a czy jest to Pan Marian S czy był by to inny facet pan i tak by zrobił wszystko ,aby się go szybko pozbyć wiec zamiast knuć niech się Pan wezmie za robotę ,a nie jak przedszkolaczek eliminuje konkurencje,w pracy trzeba się niestety wykazać ,i proszę znależć sobie jakieś ciekawe zainteresowanie zamiast siedzieć na forom i obrzucać kogoś błotem,zmieniać świat należy zacząc od zmiany samego siebie.pozdrawiam wszystkich pracowników Tesco Lublin!!!!
A może po prostu Pan się ma za takiego niezastąpionego,a tu proszę przyszedł ktoś lepszy i duma męska nie pozwala się z tym pogodzić.W końcu z jakiegoś powodu szukali na to stanowisko kogoś innego niż Pan ,niestety trzeba się z tym pogodzić z tym faktem ,a czy jest to Pan Marian S czy był by to inny facet pan i tak by zrobił wszystko ,aby się go szybko pozbyć wiec zamiast knuć niech się Pan wezmie za robotę ,a nie jak przedszkolaczek eliminuje konkurencje,w pracy trzeba się niestety wykazać ,i proszę znależć sobie jakieś ciekawe zainteresow... rozwiń
Avatar
~gość~ / 23 marca 2009 o 09:00
0
zbulwersowany napisał:
Ludzie przestańcie takie bzdury pisać to ochroniarz RAFAŁ B. mści się na nowym kierowniku bo pan Marian odebrał mu władzę, nie oceniajcie człowieka, którego nie znacie, zapewniam was że do pięt mu nie dorastacie.


Zapewniam Cię, że nie dość że mu dorastam do pięt to jeszcze przerastam. Nikt nie ocenia całokształtu jego pracy, jedynie rzeczy które miły Pan Kierownik robi uprzykrzając innym życie. I wypisywanie na forum kto się na kim mści dodając zresztą jego imię i pierwszą literę nazwiska nie jest chyba normalne. Jak taki mądry jesteś to może przedstaw się sam z imienia i nazwiska. Chyba, że masz niezbite dowody na to, że właśnie ten Pan robi to z zemsty. I widzę, że jesteś albo zakochany w nowym Kierowniku albo jesteś po prostu nim.

Pozdrawiam


Zapewniam Cię, że nie dość że mu dorastam do pięt to jeszcze przerastam. Nikt nie ocenia całokształtu jego pracy, jedynie rzeczy które miły Pan Kierownik robi uprzykrzając innym życie. I wypisywanie na forum kto się na kim mści dodając zresztą jego imię i pierwszą literę nazwiska nie jest chyba normalne. Jak taki mądry jesteś to może przedstaw się sam z imienia i nazwiska. Chyba, że masz niezbite dowody na to, że właśnie ten Pan robi to z zemsty. I widzę, że jesteś albo zakochany w nowym Kierowniku albo jesteś po p... rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 23 marca 2009 o 01:04
0
Ludzie przestańcie takie bzdury pisać to ochroniarz RAFAŁ B. mści się na nowym kierowniku bo pan Marian odebrał mu władzę, nie oceniajcie człowieka, którego nie znacie, zapewniam was że do pięt mu nie dorastacie.
Avatar
Luty99999 / 20 marca 2009 o 12:01
0
Hmmmm....ciekawi mnie najbardziej to ,ze najwięcej wypowiadają się tu osoby które nawet nigdy nie miały styczności z tym człowiekiem .Ja jestem pracownikiem marketu i miałem styczność z tym człowiekiem i nie zauważyłem aby kogokolwiek wyzywał i nie jest to tylko moje stwierdzenie,a podobno w Głogowie też mu nic nie udowodniono tylko pewnie komuś mocno zalazł za skórę ,a poza tym sądzę ,że jest na świecie tyle zwyrodnialców,zboczeńców o których w ogóle się nie pisze,a jemu poświęca się tyle uwagi jest to bardzo zastanawiające:)
Avatar
kasia / 12 stycznia 2011 o 13:00
0
a na dworcu pks w lublinie lysy ochroniarz bil kobiete po twarzy...to jest chore!!
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 19:56
0
~gość~ napisał:
W hipermarkecie Tesco Lubartów woj. Lubelskie dwóch ochroniarzy w tym kierownik zmiany po pracy piją wódkę przed sklepem a później leża na pobliskim przystanku.

Całkowicie się zgadzam , najgorsze jest to ,że szefostwo tego nie widzi , a ochrona pisze notatki na bardzo dobrych pracowników . To jest chore . !!!!!!!!!!!
Avatar
~gość~ / 17 grudnia 2009 o 19:52
0
Tesco w Lubartowie ma chorą ochronę , ci ludzie nie nadają się !!!!!!!!!!!!! Powinni mieć dobrego psychiatrę a nie pracę .
Avatar
~gość~ / 14 listopada 2009 o 12:53
0
W hipermarkecie Tesco Lubartów woj. Lubelskie dwóch ochroniarzy w tym kierownik zmiany po pracy piją wódkę przed sklepem a później leża na pobliskim przystanku.
Avatar
~gość~ / 2 kwietnia 2009 o 22:31
0
zbulwersowany napisał:
Ludzie przestańcie takie bzdury pisać to ochroniarz RAFAŁ B. mści się na nowym kierowniku bo pan Marian odebrał mu władzę, nie oceniajcie człowieka, którego nie znacie, zapewniam was że do pięt mu nie dorastacie.
Avatar
Gość / 23 marca 2009 o 10:58
0
No raczej nie jestem Panem Rafałem czy jak tam się on nazywa. I z tego co się orientuję, to chyba Pan Rafał i Pan Marian nie pełnią tej samej funkcji w Tesco. Ale co ja mogę wiedzieć, jestem zwykła osoba zainteresowaną sprawą, ja nawet nie pracuje w Tesco. Nie zmienia to postaci rzeczy - czyli oskarżenia i sprawy w sądzie. Ktoś chce się do tego odnieść może?
Avatar
tomi / 23 marca 2009 o 10:10
0
A może po prostu Pan się ma za takiego niezastąpionego,a tu proszę przyszedł ktoś lepszy i duma męska nie pozwala się z tym pogodzić.W końcu z jakiegoś powodu szukali na to stanowisko kogoś innego niż Pan ,niestety trzeba się z tym pogodzić z tym faktem ,a czy jest to Pan Marian S czy był by to inny facet pan i tak by zrobił wszystko ,aby się go szybko pozbyć wiec zamiast knuć niech się Pan wezmie za robotę ,a nie jak przedszkolaczek eliminuje konkurencje,w pracy trzeba się niestety wykazać ,i proszę znależć sobie jakieś ciekawe zainteresowanie zamiast siedzieć na forom i obrzucać kogoś błotem,zmieniać świat należy zacząc od zmiany samego siebie.pozdrawiam wszystkich pracowników Tesco Lublin!!!!
A może po prostu Pan się ma za takiego niezastąpionego,a tu proszę przyszedł ktoś lepszy i duma męska nie pozwala się z tym pogodzić.W końcu z jakiegoś powodu szukali na to stanowisko kogoś innego niż Pan ,niestety trzeba się z tym pogodzić z tym faktem ,a czy jest to Pan Marian S czy był by to inny facet pan i tak by zrobił wszystko ,aby się go szybko pozbyć wiec zamiast knuć niech się Pan wezmie za robotę ,a nie jak przedszkolaczek eliminuje konkurencje,w pracy trzeba się niestety wykazać ,i proszę znależć sobie jakieś ciekawe zainteresow... rozwiń
Avatar
~gość~ / 23 marca 2009 o 09:00
0
zbulwersowany napisał:
Ludzie przestańcie takie bzdury pisać to ochroniarz RAFAŁ B. mści się na nowym kierowniku bo pan Marian odebrał mu władzę, nie oceniajcie człowieka, którego nie znacie, zapewniam was że do pięt mu nie dorastacie.


Zapewniam Cię, że nie dość że mu dorastam do pięt to jeszcze przerastam. Nikt nie ocenia całokształtu jego pracy, jedynie rzeczy które miły Pan Kierownik robi uprzykrzając innym życie. I wypisywanie na forum kto się na kim mści dodając zresztą jego imię i pierwszą literę nazwiska nie jest chyba normalne. Jak taki mądry jesteś to może przedstaw się sam z imienia i nazwiska. Chyba, że masz niezbite dowody na to, że właśnie ten Pan robi to z zemsty. I widzę, że jesteś albo zakochany w nowym Kierowniku albo jesteś po prostu nim.

Pozdrawiam


Zapewniam Cię, że nie dość że mu dorastam do pięt to jeszcze przerastam. Nikt nie ocenia całokształtu jego pracy, jedynie rzeczy które miły Pan Kierownik robi uprzykrzając innym życie. I wypisywanie na forum kto się na kim mści dodając zresztą jego imię i pierwszą literę nazwiska nie jest chyba normalne. Jak taki mądry jesteś to może przedstaw się sam z imienia i nazwiska. Chyba, że masz niezbite dowody na to, że właśnie ten Pan robi to z zemsty. I widzę, że jesteś albo zakochany w nowym Kierowniku albo jesteś po p... rozwiń
Avatar
zbulwersowany / 23 marca 2009 o 01:04
0
Ludzie przestańcie takie bzdury pisać to ochroniarz RAFAŁ B. mści się na nowym kierowniku bo pan Marian odebrał mu władzę, nie oceniajcie człowieka, którego nie znacie, zapewniam was że do pięt mu nie dorastacie.
Avatar
Luty99999 / 20 marca 2009 o 12:01
0
Hmmmm....ciekawi mnie najbardziej to ,ze najwięcej wypowiadają się tu osoby które nawet nigdy nie miały styczności z tym człowiekiem .Ja jestem pracownikiem marketu i miałem styczność z tym człowiekiem i nie zauważyłem aby kogokolwiek wyzywał i nie jest to tylko moje stwierdzenie,a podobno w Głogowie też mu nic nie udowodniono tylko pewnie komuś mocno zalazł za skórę ,a poza tym sądzę ,że jest na świecie tyle zwyrodnialców,zboczeńców o których w ogóle się nie pisze,a jemu poświęca się tyle uwagi jest to bardzo zastanawiające:)
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 72 11

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 4 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!