Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2008 r.
21:55
Edytuj ten wpis

Pracuje w Ratuszu mimo oskarżenia o łapówkę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 9 A A

Marian Cz. oskarżony o żądanie łapówki od interesanta... nadal przyjmuje w tym samym wydziale lubelskiego Urzędu Miasta. Tyle że przy innym biurku. Ratusz twierdzi,
że to wystarczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
10 tys. zł za projekt budowlany i załatwienie wszelkich pozwoleń. Taką propozycję Marian Cz. miał złożyć jednemu z interesantów. Pech chciał, że trafił na naczelnika skarbówki. Po tym, jak opisaliśmy sprawę, ruszyło śledztwo. Centralne Biuro Antykorupcyjne przeszukało dom i gabinet Cz. Do śledczych zgłosili się też ludzie, od których żądał blisko 8 tys. zł za nadzór nad budową domu, sugerując, że jeśli nie zapłacą, będą mieć problemy. Za tę propozycję pod koniec października br. prokuratura oskarżyła go o żądanie łapówki.

Ale Marian Cz. wciąż pracuje w Wydziale Architektury, Budownictwa i Urbanistyki i nadal przyjmuje mieszkańców. Tyle że parę pięter niżej. Zapuścił brodę i - inaczej niż reszta - nie miał wczoraj plakietki z nazwiskiem. Rozmawiać z nami nie chciał.

- Nie mam upoważnienia - mówi zaskoczony naszą wizytą Marian Cz.

• Nie czuje pan dyskomfortu, nadal przyjmując interesantów?

- Dyskomfort wy będziecie czuli, chociażbym nie chciał tego.

• Dlaczego?

- Nie mogę z panem rozmawiać.

Dlaczego Cz. nadal obsługuje interesantów? - To najbezpieczniejsze stanowisko, bo daleko od miejsca, w którym stwierdzono nieprawidłowości - mówi Iwona Blajerska, rzecznik Ratusza. - Poza tym, tutaj przyjmuje mieszkańców w innych warunkach. W sali obok niego pracuje jeszcze wiele innych osób.

Drugi z oskarżonych w tej sprawie Arkadiusz M., wcześniej szef miejskiej architektury, wciąż pracuje w magistracie w Wydziale Remontów Budynków. Do tego wydziału trafiła też Elżbieta Mącik, pod której rządami miejska Lubelska Pracownia Urbanistyczna puściła w obieg fałszywą wersję planu zagospodarowania dzielnicy Rudnik. Urzędnicy nawet nie podejrzewali, że mapy, które dostali, są niewłaściwe. Legalny plan pozwalał na zabudowę jednorodzinną, podmieniony dopuszczał też bloki.

Gdy sprawa wyszła na jaw, szefowie znaleźli urzędniczce posadę w Wydziale Remontów Budynków. - Zgodziłam się na to przeniesienie - przyznaje Mącik. I raczej nic złego już jej nie grozi. Do emerytury ma dwa lata, a poza tym, jest urzędnikiem mianowanym, więc można ją zwolnić jedynie dyscyplinarnie.

- Rzecznik dyscyplinarny odmówił zajęcia się sprawą, bo od ewentualnego przewinienia minęło więcej niż rok - wyjaśnia Blajerska. - Nie możemy kogoś zwalniać tylko po to, by sąd pracy zaraz przywrócił go na stanowisko. A my musielibyśmy jeszcze płacić tej osobie odszkodowanie.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwert / 19 listopada 2008 o 14:03
0
To łapówki i wymuszenia łapówek nie jest przestępstwem i nie można za to zwolnić dyscyplinarnie?
W sumie takie zachowanie władz ma wyniki: Lubelszczyzna najbiedniejszym regionem UE ( nie licząc Rumuni i Bułgarii)
Avatar
halusia / 18 listopada 2008 o 22:11
0
a zdolni absolwenci studiów, dobrzy stażyści Urzędu Miejskiego nie mają szans na pracę - doczekaliśmy czasów, wstyd i hańba
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 20:42
0
dziennik wschodni to po prostu żenada nie gazeta lubująca się w pisaniu po raz "piętnasty " o tych samych spawach. Przecież o Marianie Cz. pisaliście już nie wiem ile razy.żyg, żyg..co nowego w sprawie wniósł dzisiejszy artykuł-nic..zapełnił tylko miejsce na stronie i tyle.Piszcie jak będą jakieś konkrety, np. że jest winny. W Polsce chyba jest coś takiego jak domniemanie niewinności , więc w tym wypadku robicie lincz na (póki co) niewinnym człowieku.Nie róbcie sensacji tam gdzie jej nie ma. A w ogóle coraz mniej jest tu do czytania- bo po co niby mam czytać o kilkunastu wypadkach co się gdzieś zdażyły..rozumiem , że w regionie niewiele się dzieje , ale bez przesady...Ogólnie ta gazeta to dramat!
dziennik wschodni to po prostu żenada nie gazeta lubująca się w pisaniu po raz "piętnasty " o tych samych spawach. Przecież o Marianie Cz. pisaliście już nie wiem ile razy.żyg, żyg..co nowego w sprawie wniósł dzisiejszy artykuł-nic..zapełnił tylko miejsce na stronie i tyle.Piszcie jak będą jakieś konkrety, np. że jest winny. W Polsce chyba jest coś takiego jak domniemanie niewinności , więc w tym wypadku robicie lincz na (póki co) niewinnym człowieku.Nie róbcie sensacji tam gdzie jej nie ma. A w ogóle coraz mniej jest tu do czytani... rozwiń
Avatar
KK / 18 listopada 2008 o 15:02
0
PANIE WASILEWSKI CZY PAN NADAL BĘDZIE FIRMOWAŁ WŁASNYM NAZWISKIEM TEN BAŁAGAN WE WŁASNYM URZĘDZIE,CZY PANA SŁOWA PRZED WYBORAMI TO FIKCJA ? P.S. TAKĄ NAJDELIKATNIEJ MÓWIĄC BANDĘ WYWALA SIĘ NA PYSK ,CZY TAM ZA MAŁO MACIE PRAWNIKÓW,CHYBA ŻE TAM WSZYSTKO JEST ZDEPRAWOWANE
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 12:06
0
Maniek musi mieć niezłe plecy, może to jakiś pociotek, albo inny kuzynek kogoś ważnego, ale na zdjęciu widać że niezły z niego cwaniak
Avatar
tb / 18 listopada 2008 o 10:55
0
Przecież to jest normalne w lublinie wszyscy sie do tego przyzwyczaili . Ja wyniosłem sie z tego pieknego miasta nad czym ubolewam ale nie da się życ w miejscu gdzie korupcja i łapówki wyznaczają wartości ! Proszę zauważyć jeden fakt . Kto rządzi w tym mieście od 10 lat ? jak na przełomie 10 lat zmieniały sie nazwiska urzędników ? po tych dwóch moich pytaniach proszę sobie odpowiedzieć . A niech państwo spróbują wygrać sprawe w sądzie to dopiero graniczy z cudem jeżeli pozwanym jest podmiot lub osoba mocno postawiona w mieście . Ja taką sprawę przegrałem gdzie prawnicy w warszawie mówili że sobie z nich robię jaja ("jak można przegrać taką sprawe z takimi dowodami" a jednak w lubinie wszystko może się zdażyć ). mam jeszcze pretęsję do lubelskich dziennikarzy którzy na to wszystko pozwalają ( no przeciesz nie bede żle pisał o k o l e d z e !!!!!!!!!!!!!!) i tak to się kręci w tym grajdole
Przecież to jest normalne w lublinie wszyscy sie do tego przyzwyczaili . Ja wyniosłem sie z tego pieknego miasta nad czym ubolewam ale nie da się życ w miejscu gdzie korupcja i łapówki wyznaczają wartości ! Proszę zauważyć jeden fakt . Kto rządzi w tym mieście od 10 lat ? jak na przełomie 10 lat zmieniały sie nazwiska urzędników ? po tych dwóch moich pytaniach proszę sobie odpowiedzieć . A niech państwo spróbują wygrać sprawe w sądzie to dopiero graniczy z cudem jeżeli pozwanym jest podmiot lub osoba mocno postawiona w mieście . Ja taką ... rozwiń
Avatar
magistrant / 18 listopada 2008 o 08:11
0
Nie ma się czego dziwić.Magistrat to po prostu azyl dla skompromitowanych.
Avatar
100 g. / 18 listopada 2008 o 08:11
0
jasne że starczy - przecież wszyscy wyciągają łapki. To wszak lubelska norma chroniona przez najwyższe władze
Avatar
Kuty / 18 listopada 2008 o 06:12
0
To się w głowie nie mieści. I jak tu mieć zaufanie do urzędów? Piją w pracy, szantażują, biorą łapówki, i nie ponoszą kary. kiedy my dorównamy do europy?
Avatar
qwert / 19 listopada 2008 o 14:03
0
To łapówki i wymuszenia łapówek nie jest przestępstwem i nie można za to zwolnić dyscyplinarnie?
W sumie takie zachowanie władz ma wyniki: Lubelszczyzna najbiedniejszym regionem UE ( nie licząc Rumuni i Bułgarii)
Avatar
halusia / 18 listopada 2008 o 22:11
0
a zdolni absolwenci studiów, dobrzy stażyści Urzędu Miejskiego nie mają szans na pracę - doczekaliśmy czasów, wstyd i hańba
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 20:42
0
dziennik wschodni to po prostu żenada nie gazeta lubująca się w pisaniu po raz "piętnasty " o tych samych spawach. Przecież o Marianie Cz. pisaliście już nie wiem ile razy.żyg, żyg..co nowego w sprawie wniósł dzisiejszy artykuł-nic..zapełnił tylko miejsce na stronie i tyle.Piszcie jak będą jakieś konkrety, np. że jest winny. W Polsce chyba jest coś takiego jak domniemanie niewinności , więc w tym wypadku robicie lincz na (póki co) niewinnym człowieku.Nie róbcie sensacji tam gdzie jej nie ma. A w ogóle coraz mniej jest tu do czytania- bo po co niby mam czytać o kilkunastu wypadkach co się gdzieś zdażyły..rozumiem , że w regionie niewiele się dzieje , ale bez przesady...Ogólnie ta gazeta to dramat!
dziennik wschodni to po prostu żenada nie gazeta lubująca się w pisaniu po raz "piętnasty " o tych samych spawach. Przecież o Marianie Cz. pisaliście już nie wiem ile razy.żyg, żyg..co nowego w sprawie wniósł dzisiejszy artykuł-nic..zapełnił tylko miejsce na stronie i tyle.Piszcie jak będą jakieś konkrety, np. że jest winny. W Polsce chyba jest coś takiego jak domniemanie niewinności , więc w tym wypadku robicie lincz na (póki co) niewinnym człowieku.Nie róbcie sensacji tam gdzie jej nie ma. A w ogóle coraz mniej jest tu do czytani... rozwiń
Avatar
KK / 18 listopada 2008 o 15:02
0
PANIE WASILEWSKI CZY PAN NADAL BĘDZIE FIRMOWAŁ WŁASNYM NAZWISKIEM TEN BAŁAGAN WE WŁASNYM URZĘDZIE,CZY PANA SŁOWA PRZED WYBORAMI TO FIKCJA ? P.S. TAKĄ NAJDELIKATNIEJ MÓWIĄC BANDĘ WYWALA SIĘ NA PYSK ,CZY TAM ZA MAŁO MACIE PRAWNIKÓW,CHYBA ŻE TAM WSZYSTKO JEST ZDEPRAWOWANE
Avatar
Gość / 18 listopada 2008 o 12:06
0
Maniek musi mieć niezłe plecy, może to jakiś pociotek, albo inny kuzynek kogoś ważnego, ale na zdjęciu widać że niezły z niego cwaniak
Avatar
tb / 18 listopada 2008 o 10:55
0
Przecież to jest normalne w lublinie wszyscy sie do tego przyzwyczaili . Ja wyniosłem sie z tego pieknego miasta nad czym ubolewam ale nie da się życ w miejscu gdzie korupcja i łapówki wyznaczają wartości ! Proszę zauważyć jeden fakt . Kto rządzi w tym mieście od 10 lat ? jak na przełomie 10 lat zmieniały sie nazwiska urzędników ? po tych dwóch moich pytaniach proszę sobie odpowiedzieć . A niech państwo spróbują wygrać sprawe w sądzie to dopiero graniczy z cudem jeżeli pozwanym jest podmiot lub osoba mocno postawiona w mieście . Ja taką sprawę przegrałem gdzie prawnicy w warszawie mówili że sobie z nich robię jaja ("jak można przegrać taką sprawe z takimi dowodami" a jednak w lubinie wszystko może się zdażyć ). mam jeszcze pretęsję do lubelskich dziennikarzy którzy na to wszystko pozwalają ( no przeciesz nie bede żle pisał o k o l e d z e !!!!!!!!!!!!!!) i tak to się kręci w tym grajdole
Przecież to jest normalne w lublinie wszyscy sie do tego przyzwyczaili . Ja wyniosłem sie z tego pieknego miasta nad czym ubolewam ale nie da się życ w miejscu gdzie korupcja i łapówki wyznaczają wartości ! Proszę zauważyć jeden fakt . Kto rządzi w tym mieście od 10 lat ? jak na przełomie 10 lat zmieniały sie nazwiska urzędników ? po tych dwóch moich pytaniach proszę sobie odpowiedzieć . A niech państwo spróbują wygrać sprawe w sądzie to dopiero graniczy z cudem jeżeli pozwanym jest podmiot lub osoba mocno postawiona w mieście . Ja taką ... rozwiń
Avatar
magistrant / 18 listopada 2008 o 08:11
0
Nie ma się czego dziwić.Magistrat to po prostu azyl dla skompromitowanych.
Avatar
100 g. / 18 listopada 2008 o 08:11
0
jasne że starczy - przecież wszyscy wyciągają łapki. To wszak lubelska norma chroniona przez najwyższe władze
Avatar
Kuty / 18 listopada 2008 o 06:12
0
To się w głowie nie mieści. I jak tu mieć zaufanie do urzędów? Piją w pracy, szantażują, biorą łapówki, i nie ponoszą kary. kiedy my dorównamy do europy?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym”
galeria

Lublin: Pogrzeb ppłk. Zbigniewa Matysiaka. ps. „Kowboj”, „Dym” 2 0

Dziś na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie pochowano ppłk. Zbigniewa Matysiaka, jednego z ostatnich podkomendnych legendarnego dowódcy mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Miał 92 lata.

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę

Wypadek w Firleju. Kierujący jeepem najechał na rowerzystkę 0 1

Kierujący jeepem najechał na jadącą w kierunku Kocka rowerzystkę.

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina
23 września 2018, 9:00

Spływ kajakowy Wieprzem z Baranowa do Kośmina 0 0

23 września o godz. 9 zorganizowany zostanie jesienny spływ kajakowy 23-kilometrowym odcinkiem rzeki Wieprz, z Baranowa do Kośmina.

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie

Warsztaty kung-fu z mistrzem Shaolin w Lublinie 1 1

W piątek i w sobotę będzie można wziąć udział w warsztatach kung-fu, które poprowadzi chiński mistrz Shi Yan Ti. Mnich przyjedzie do Lublina ze słynnego klasztoru Shaolin. To będzie jego pierwsza wizyta w Polsce. Seminarium z udziałem chińskiego mistrza organizuje lubelska szkoła Tygrysy Shaolin Kung-fu.

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań

Wielka operacja: scalają grunty, wybudują drogi. Rolnicy mają wiele pytań 1 3

Kiedy będę mógł wejść na przydzieloną mi działkę, czy będę mógł sprzątnąć zasianą przeze mnie pszenicę, kiedy pole zmieni właściciela? Te i inne pytania padły podczas kolejnej prezentacji projektu scaleniowego w Wojsławicach.

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja"

Lublin: Będzie strajk w szpitalu? Związkowcy chcą podwyżek. "To kompromisowa propozycja" 2 17

Pięć związków zawodowych działających w SPSK4 w Lublinie, które reprezentują 1300 pracowników (poza pielęgniarkami i lekarzami), wciąż czeka na odpowiedź dyrekcji na pismo w sprawie podwyżek.

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę

Kai James (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chcemy powalczyć o czwórkę 0 0

Rozmowa z Kai James, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Pijany traktorzysta uciekał przed policją

Pijany traktorzysta uciekał przed policją 0 4

Pijany traktorzysta uciekał przed policją. Nie miał prawa jazdy, bo wcześniej mu je zabrano. Za jazdę po pijanemu.

Poznała "inżyniera" w internecie. Przelała mu prawie 80 tys. zł, a on zniknął

Poznała "inżyniera" w internecie. Przelała mu prawie 80 tys. zł, a on zniknął 48 15

46-latka straciła prawie 80 tysięcy złotych po tym gdy przesłała je mężczyźnie, którego nigdy wcześniej nie widziała. Podawał się za inżyniera, który buduje mosty w Turcji.

Drelów: Ciężarówka z belami słomy wpadła do rowu [zdjęcia]
galeria

Drelów: Ciężarówka z belami słomy wpadła do rowu [zdjęcia] 0 3

W Drelowie na ul. Dworskiej ciężarówka z belami słomy wpadła do rowu.

Wody Polskie chcą przejąć Zalew Zemborzycki. Prezes spółki odpowiada prezydentowi Lublina
galeria

Wody Polskie chcą przejąć Zalew Zemborzycki. Prezes spółki odpowiada prezydentowi Lublina 45 35