Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2019 r.
12:29

Wiadomo, ile Żuk wydał na kampanię. Wydatki Tułajewa nieznane

0 42 A A

Blisko 310 tys. zł kosztowała kampania komitetu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. To ponad sześć razy więcej, niż na ten cel wydały pozostałe cztery lokalne komitety łącznie. Najmniej - niespełna 2 tys. zł - wyniosły wydatki sztabu Joanny Kunc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tuż przed pierwszą turą wyborów działacze Prawa i Sprawiedliwości złożyli zawiadomienie do komisarza wyborczego z wnioskiem o przyjrzenie się finansowaniu kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztof Żuk. Dołączyli do niego ponad trzystustronicowy album ze zdjęciami kilkuset nośników reklamowych z wizerunkiem Żuka w pojedynkę bądź z popieranymi przez niego kandydatami.

Zebrano 310,3 tys. zł, wydano 309,6 tys. zł

– Zadaliśmy sobie trud, żeby policzyć to, co komitet prezydenta zaprezentował w tych wyborach i powstała z tego publikacja zawierająca zdjęcia ponad 200 billboardów i ponad 600 banerów, które zostały umieszczone w przestrzeni miejskiej. Kiedy zaczęliśmy porównywać ceny rynkowe, doszliśmy do przekonania, że ta kampania kilkukrotnie przekracza finansowo to, co jest określone w prawie – mówił wtedy miejski radny PiS Tomasz Pitucha.

W ostatni poniedziałek minął termin składania sprawozdań finansowych przez komitety wyborcze, które uczestniczyły tylko w pierwszej turze wyborów. Z tego złożonego przez komitet Żuka wynika, że udało się zmieścić w wynikającym z przepisów wyborczych limicie, wynoszącym w tym przypadku 310 272 zł. Ekipa prezydenta w ramach wpłat zebrała co prawda o 40 zł więcej, ale wydała „tylko” 309,6 tys. zł.

Ponad połowę tej kwoty pochłonęło „korzystanie ze środków masowego przekazu i nośników plakatów”. Z tej puli aż 127,6 tys. zł wyniosły wydatki na ekspozycję plakatów, 24,5 tys. zł kosztował zakup reklam w prasie, 3,6 tys. zł w internecie, a 2,5 tys. zł w telewizji. Na wykonanie materiałów wyborczych poszło dodatkowe 74,5 tys. zł. 5 tys. zł kosztowała organizacja spotkań z wyborcami. Pozostałe koszty na „usługi obce” wyniosły 67,1 tys. zł.

Wśród wielu faktur w opasłym segregatorze dostarczonym do lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego jest m.in. ta opiewająca na 38,6 tys. zł, wystawiona za ekspozycję materiałów przez jedną z lubelskich agencji reklamowych. Są też dużo mniejsze kwoty. Na przykład 258 zł trafiło do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie miejsca na umieszczenie baneru. Natomiast 6,5 tys. zł z uwzględnieniem 30-proc. rabatu kosztowało doradztwo wizerunkowe dla kandydatów.

Tak wspomogli Żuka

Wpłat na prezydencki komitet dokonało łącznie 37 osób. Najwięcej – po 30 tys. zł – wpłacili sam Krzysztof Żuk oraz radczyni prawna Urzędu Miasta Monika Drozd. 20 tys. zł dołożył były przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk, który w wyborach nie startował.

Wśród wpłacających spore grono stanowili kandydaci na radnych, choć nie wszystkim przyniosło to efekty w postaci zdobytego mandatu. W takiej sytuacji znaleźli się m.in.: Zbigniew Targoński (wpłata 5,75 tys. zł), Jan Madejek (4,2 tys. zł) czy Celina Stasiak (2,5 tys. zł).

Ubodzy krewni

Kampanijne wydatki głównego kontrkandydata Żuka w prezydenckiej batalii pozostają natomiast niewiadomą. Sylwester Tułajew był kandydatem Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość, który swoje sprawozdanie finansowe składa w Warszawie i nie wyszczególnia w nim kosztów poniesionych w poszczególnych miastach. 

Takie dokumenty do lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego złożyły pozostałe cztery lokalne komitety, które miały swoich przedstawicieli w walce o fotel prezydenta Lublina. I trzeba przyznać, że przy sztabie urzędującego prezydenta wyglądają jak ubodzy krewni.

22,1 tys. zł wydał KWW Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie. Najwyższych wpłat dokonali Mariusz Mieczan (4 tys. zł) i Jakub Kulesza (3 tys. 550 zł).

Wydatki KWW Miasto dla Ludzi – Lubelski Ruch Miejski wyniosły 14,4 tys. zł, z czego 7,6 tys. zł kosztował druk ulotek, a ponad 2,7 tys. zł ich kolportaż przez Pocztę Polską.

3,3 tys. zł to koszt kampanii zorganizowanej przez KWW My z Lublina. Pieniądze na jego rzecz wpłaciło osiem osób, z czego najwyższej wpłaty w kwocie 950 zł dokonała Agata Kowalska.

Jedynie dwie osoby wsparły natomiast kampanię KWW Joanna Kunc WIS Lublin Kornel Morawiecki. Łączne wydatki komitetu wyniosły zaledwie 1,9 tys. zł. Z tej sumy 1,7 tys. zł pochodziło z wpłaty dokonanej przez samą kandydatkę.

Co z nadwyżkami

Z zebranych pieniędzy pięć komitetów wyborczych nie wydało łącznie 737 zł. Największą nadwyżkę (635,9 zł) zanotował KWW Krzysztof Żuk, a najniższą (2,81 zł) KWW My z Lublina. Zgodnie z przepisami wyborczymi te pieniądze muszą zostać przeznaczone na rzecz dowolnej organizacji pożytku publicznego.

Teraz wszystkie sprawozdania finansowe zostaną poddane analizie. – Mamy na to sześć miesięcy. Dokumenty mogą zostać przyjęte w całości, przyjęte ze wskazaniem uchybień bądź odrzucone – podsumowuje Marcin Chałupka, komisarz wyborczy w Lublinie I.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 12:56
+53
Czyli Żuk wszystko ujawnił a Tułajew nie? Czyżby poseł PiS miał coś do ukrycia?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 12:57
+46
żuk wygrałby nawet bez tych wszystkich billboardów i plakatów - po prostu był zdecydowanie najlepszym kandydatem
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 13:32
+44
Tupolew pewno dostał jakiś samochód do rozwożenia ulotek od bezdomnego i teraz nie wie jak go rozliczyć
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 13:22
+44
Tułajew się obraził na cały świat po przegranych wyborach
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 13:17
+41
E tam Tułajew. Żuk wg mnie to ścisła czołówka najlepszych samorządowców w kraju i bez większego problemu pokonałby nawet jakiegoś znanego PISowca.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 13:24
+36
" Nie musiał wygrywać. To właśnie dzieje się w Lublinie." - bo do upilnowania kilkudziesięciu tysięcy samochodów kilka strażników miejskich nie wystarczy. Mandat za zablokowanie chodnika w kwocie 100 złotych to też jest kpina. Mandaty powinny zaczynać się od 500 złotych, to może "chamy" nauczyły by się prawidłowo parkować. A jak nie to trzeba wszystkie chodniki zasłupkowywać, co też jest złem, ale złem koniecznym.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 13:23
+36
a dlaczego nieznane?
Avatar
grafik ... / 23 stycznia 2019 o 12:48
+36
...i bardzo cieszę się z transparentności rozliczenia Pana Żuka. Ludziom przyzwoitym warto jest pomagać. Przy okazji następnych wyborów z radością wykonam wiele prac nieodpłatnie.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 15:56
+35
Wydatki na pieknego Tułajewa do wglądu w poszczególnych parafiach i kółkach różańcowych.
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 17:25
+30
Trzeba być bezczelną gnidą żeby wymagać od kogoś transparentności, gdy samemu nie jest się transparentnym. Żuk pokazał że ma "jaja" w przeciwieństwie do PiSu i Tułajewa.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 22:08
0
Pis kradnie a Polska na dnie.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2019 o 19:01
+1
No i te 310 tys.zł.trzeba skądś wydoić!! Łysy to wie! Ale podstawowe pytanie ,to czyje to były pieniądze?
Avatar
Babcia / 24 stycznia 2019 o 17:40
0
Do szkoły nieuku A nie klepać dyrdymały w internecie!!!
Avatar
sss / 24 stycznia 2019 o 09:46
-1
Trzeba być bezczelną gnidą żeby wymagać od kogoś transparentności, gdy samemu nie jest się transparentnym. Żuk pokazał że ma "jaja" w przeciwieństwie do PiSu i Tułajewa.
  nie prawda - obaj Panowie złożyli takie sprawozdania, jakie wymagało do nich prawo.
Avatar
Bezdomny / 24 stycznia 2019 o 06:40
-2
Mogl zasiadac w spolkach panstwowych bedac Prezydentem Lublina, czy nie mogl? Zgodnie z prawem nie mogl. Dlaczego nie zostal pociagniety do odpowiedzialnosci? Sady sa tak sprawiedliwe jak ci co napychaja swoje kabzy. Ciekawe dlaczego? Moze tez dbaja przede wszystkim o swoja kiese.
Avatar
.. / 23 stycznia 2019 o 21:40
-7
Lewactwo i tyle
Avatar
Gwidon / 23 stycznia 2019 o 18:44
+4
Skończ przychlaście z Czechowa, wstydu sobie oszczędź!
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 17:25
+30
Trzeba być bezczelną gnidą żeby wymagać od kogoś transparentności, gdy samemu nie jest się transparentnym. Żuk pokazał że ma "jaja" w przeciwieństwie do PiSu i Tułajewa.
Avatar
izka / 23 stycznia 2019 o 16:38
-8
A ile dorzucił developer's clun?
Avatar
Gość / 23 stycznia 2019 o 16:34
-10
Proszę mnie nie rozśmieszać
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 0

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 0

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 3 0

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 0

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020
Magazyn

Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Polska poznała rywali, z którymi będzie grała podczas Euro 2020 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia]
galeria

Orszak św. Mikołaja przeszedł ulicami Lublina [zdjęcia] 8 5

Orszak św. Mikołaja jest dla mieszkańców Lublina okazją, by się rozerwać. Pełni też funkcję edukacyjną. Dzieci - oprócz tego, że dostaną prezenty - dowiadują się kim był święty Mikołaj.

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia]
galeria

LUK Politechnika Lublin – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2 [zdjęcia] 0 0

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu zasadniczego Krispol 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika Lublin pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:2

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia]
galeria

5. urodziny dziecięcej oparzeniówki w Łęcznej [zdjęcia] 7 1

– Odwróciłam się dosłownie na kilka sekund i wtedy córka zrzuciła na siebie kubek z gorącą herbatą. Byłam w szoku – opowiada Agnieszka Niewęgłowska z Radzynia Podlaskiego. Jej trzyletnia córka Amelia z poważnym oparzeniem brzucha trafiła w ubiegłym roku do „oparzeniówki” w Łęcznej. – Córka była w szpitalu niecały tydzień, na szczęście wszystko się dobrze zagoiło.

Inaczej przejedziemy przez ul. Diamentową

Inaczej przejedziemy przez ul. Diamentową 0 6

W poniedziałek zmieniona ma być organizacja ruchu pod przebudowywanym wiaduktem kolejowym nad ul. Diamentową.

Poziom II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę będzie wyższy niż przed rokiem

Poziom II Charytatywnego Turnieju w Siatkonogę będzie wyższy niż przed rokiem 0 0

Wielkimi krokami zbliża się II Charytatywny Turniej w Siatkonogę. Jeżeli ktoś chce wziąć w nim udział, to musi się spieszyć, bo zgłosiło się już kilkanaście drużyn. Ponownie gospodarzem zawodów będzie hala im. Arkadiusz Gołasia w Kraśniku, a impreza odbędzie się 21 grudnia.

Wyroki za przejmowanie mieszkań. Tomasz P. i jego współpracownicy skazani

Wyroki za przejmowanie mieszkań. Tomasz P. i jego współpracownicy skazani 0 5

Zakończył się proces grupy, oskarżonej o wyłudzanie mieszkań od ludzi w trudnej sytuacji finansowej. Wszyscy zostali skazani na kary więzienia. Wśród oskarżonych jest były policjant i kandydat na radnego.

Mazowsze i muzyka. Nowy wokalista zespołu Mafia pochodzi z Lublina
Magazyn

Mazowsze i muzyka. Nowy wokalista zespołu Mafia pochodzi z Lublina 0 4

Chodzi nam o to, żeby to były piosenki prawdziwe, z serca, o normalnych sytuacjach, które każdy człowiek przeżywa - rozmowa z Michałem Ostrowskim z Lublina, nowym wokalistą zespołu Mafia

Puławy: Mikołaje na sportowo. Biegali i pomagali [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Mikołaje na sportowo. Biegali i pomagali [zdjęcia, wideo] 46 3

Sportowcy amatorzy z całego województwa wzięli udział w czwartym, Charytatywnym Biegu Mikołajów. Zawodnicy w czerwonych czapkach pokonali 7 kilometrów, ale jak podkreślają - ważniejsze od wyniku sportowego jest niesienie pomocy osobom potrzebującym.

Zimowa aukcja na Służewcu. Minister: "Nie było żadnej zapaści hodowli koni w Polsce"

Zimowa aukcja na Służewcu. Minister: "Nie było żadnej zapaści hodowli koni w Polsce" 60 8

12 z 58 wystawionych koni udało się sprzedać podczas Zimowej Aukcji na Służewcu. Wydzierżawiona została też utytułowana janowska klacz Pinga.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.