Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

22 marca 2020 r.
16:57

Prezydent Lublina odpowiada na zarzuty telewizji i wylicza, co miasto robi w trakcie epidemii

Autor: Zdjęcie autora oprac.
75 64 A A
(fot. facebook Krzysztofa Żuka)

Od mediów publicznych trzeba oczekiwać rzetelnego informowania społeczeństwa, szczególnie w tak trudnej sytuacji, jaka obecnie nas spotkała - zwraca się do Ryszarda Montusiewicza, redaktora naczelnego i dyrektora TVP 3 Lublin prezydent Krzysztof Żuk. To kontra na zarzuty telewizji, że prezydent czyta książki, podczas gdy inne miasta pomagają w walce z pandemią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Powiat świdnicki przekazuje w dniach walki z pandemią koronawirusa 300 tys. na wsparcie szpitala, podobnie miasto Świdnik przekazuje 350 tys. na ten sam cel, a prezydent Lublina czyta książki - można i tak... - komentarz tej treści został opublikowany w niedzielę rano na facebookowej stornie TVP 3 Lublin.

Od razu wywołał burzę. Zdecydowana większośc internautów nie kryła oburzenia. Pojawiło się jednak także kilka głosów poparcia. Do komentarza odniósł się też sam Krzysztof Żuk. 

- Szanowny panie dyrektorze - redaktorze naczelny! Od mediów publicznych trzeba oczekiwać rzetelnego informowania społeczeństwa, szczególnie w tak trudnej sytuacji, jaka obecnie nas spotkała - napisał. - Od początku kryzysu związanego z zagrożeniem koronawirusem miasto dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Jestem w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala klinicznego nr 1,gdzie na oddziale zakaźnym są osoby chore lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Prezydent wylicza, co zrobił. Żeby odciążyć pracowników szpitala od spraw prozaicznych zwolniono ich z opłat w strefie parkowania. Miasto przygotowało program pomocy dla przedsiębiorców i internetową platformę zostanwdomu.lublin.eu gdzie przedsiębiorcy oferują swoje zdalne usługi i oferty do mieszkańców. Potrzebującym osobom przebywającym na kwarantannie dowożona jest żywność.

- To tylko kilka przykładów naszych działań - pisze Żuk i dodaje: - Do tej pory telewizja publiczna nie wykazała zainteresowania tymi inicjatywami miasta Lublin. Zachęcam więc wszystkich do śledzenia mojego profilu na Facebooku, jak i FB Miasta Lublin, by mieć rzetelne i aktualne informacje o działaniach moich i miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 22 marca 2020 r. o 18:21
+73
12 mln masek ochronnych, 200 tys. testów i 120 tys. kombinezonów kupili Czesi a co w tym czasie zrobił nasz rząd????? 43 letni głogowianin czekał z objawami zakażenia w kwarantannie na test, nie doczekał. Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak: - Nie okłamujcie ludzi! Testów na obecność koronawirusa nie ma! Niech ci złodzieje z rządu wezmą się za robienie testów, bo jak widać nawet ludziom zakażonym nie robią testów każą czekać po kilka dni. Rozkradli pieniądze na służbę zdrowia??? Ta z Brzeszcz krzyczała przecież: wystarczy nie kraść. Złodzieje, dajcie pieniądze na maski, odzież ochronną, środki dezynfekujące, testy. Nawet personel po kontakcie z chorym nie ma dostępu do testów.
12 mln masek ochronnych, 200 tys. testów i 120 tys. kombinezonów kupili Czesi a co w tym czasie zrobił nasz rząd????? 43 letni głogowianin czekał z objawami zakażenia w kwarantannie na test, nie doczekał. Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak: - Nie okłamujcie ludzi! Testów na obecność koronawirusa nie ma! Niech ci złodzieje z rządu wezmą się za robienie testów, bo jak widać nawet ludziom zakażonym nie robią testów każą czekać po kilka dni. Rozkradli pieniądze na służbę zdrowia??? Ta z Brzeszcz krzyczała przecież: wystarczy nie kraść. Złodz... rozwiń
Avatar
Harpagan / 22 marca 2020 r. o 19:43
+71
@fillip75 poza tym posłankaz PiS Bernadetta Krynicka powiedziała jak przygotowane są szpitale: "Jesteśmy tak nieprzygotowani, że to głowa mała - oceniła Krynicka, która pracuje w łomżyńskim szpitalu. Przestrzegała, że placówka się "z tego nie podniesie". Nie mamy sprzętu indywidualnego, nie ma aparatów, respiratorów, pomp. Mam nadzieję, że tego szpitala zakaźnego nie będzie"
Avatar
drwstrzas / 22 marca 2020 r. o 19:47
+64
Coś strasznego, Żuk czyta książki czym zachęca do tego i innych. Rysiek chyba w życiu żadnej nie przeczytał i stąd to oburzenie(zdziwienie?).
Avatar
Piter79 / 22 marca 2020 r. o 19:38
+63
TVPis jak zwykle zajęta propagandą i szczuciem. To właśnie na to poszły 2 mld zł. Żenada.
Avatar
gargamel2 / 22 marca 2020 r. o 19:44
+60
Cały PiS - trwa epidemia koronawirusa a jedynym zajęciem lokalnych misiewiczów jest atakowanie prezydenta Żuka i wychwalanie pod niebiosa swojaków. Panie Montusiewicz a może jakiś materiał o stanie lubelskich szpitali? Moment wydaje się idealny.
Avatar
Harpagan / 22 marca 2020 r. o 19:34
+60
@fillip75 walić partie, to nie chodzi o kolory partyjne, chodzi co się dzieje tu i teraz chodzi o NAS. Jak platforma będzie łgać i kraść jak pis napiszę to samo. Nie jestem wyznawcą jedynie słusznej partii. Ale skoro już zacząłeś porównania to masz: za fa kt .pl: "Do wpisu premier Szydło odniosła się Alicja Defratyka, ekonomistka, autorka projektu ciekaweliczby.pl, która zacytowała oficjalne dane Głównego Urzędu Statystycznego. - Sprawdziłam w GUS w Banku Danych Lokalnych i okazuje się, że jest to nieprawda - mówi w rozmowie z nami ekonomistka. Liczba szpitalnych oddziałów za rządów PO-PSL i za rządów PiS "W czasie rządów PO-PSL w latach 2007-2015 liczba oddziałów szpitalnych nie spadała o setki lecz o setki wzrosła. Nastąpił wzrost liczby oddziałów aż o 964 (z 6014 do 6978). W tym samym czasie nastąpił również wzrost liczby szpitali o 208 oraz łóżek szpitalnych o 11 971" - wskazuje Defratyka. Dla porównania za rządów PiS, w latach 2015-2018 (nie ma jeszcze danych za 2019) również nastąpił wzrost oddziałów szpitalnych (o 295), ale już liczba szpitali zmniejszyła się o 7, a łóżek szpitalnych zmniejszyła się o 5 262."
@fillip75 walić partie, to nie chodzi o kolory partyjne, chodzi co się dzieje tu i teraz chodzi o NAS. Jak platforma będzie łgać i kraść jak pis napiszę to samo. Nie jestem wyznawcą jedynie słusznej partii. Ale skoro już zacząłeś porównania to masz: za fa kt .pl: "Do wpisu premier Szydło odniosła się Alicja Defratyka, ekonomistka, autorka projektu ciekaweliczby.pl, która zacytowała oficjalne dane Głównego Urzędu Statystycznego. - Sprawdziłam w GUS w Banku Danych Lokalnych i okazuje się, że jest to nieprawda - mówi w rozmowie z nami ... rozwiń
Avatar
lubelski_szaman / 22 marca 2020 r. o 20:00
+57
Ręce opadają czytając post TVP 3 Lublin. Rzetelność, bezstronność i forma przekazu na najwyższym poziomie. Ps: Ile można by było zakupić jednolitrowych butelek płynu do dezynfekcji wyprodukowanego przez Orlen, gdyby te 2 mld zł nie poszły m.in. na produkcję takich infantylnych postów na FB? Wstyd, wstyd i jeszcze raz zażenowanie.
Avatar
drwstrzas / 22 marca 2020 r. o 19:49
+57
A tak poważnie TVPropaganda w całej okazałości
Avatar
Coffe_Taste / 22 marca 2020 r. o 20:18
+50
2 mld nie poszły na marne heh... To jest dno i metr mułu. Przejrzałem wszystkie komentarze do tego wpisu na FB i na szczęście 99% to krytyka tego debilnego wpisu. Wygląda na to, że tym razem ciemny lud tego nie kupił a przy okazji jeszcze lekko się poirytował. To jest bardzo smutne co się dzieje z telewizją publiczną od dłuższego czasu. Mam mnóstwo znajomych, zadeklarowanych wyborców PIS, którzy otwarcie przyznają, że to co wyprawia Kurski i jego banda, jest ciężkostrawne nawet dla nich.
Avatar
Niemamloginu / 22 marca 2020 r. o 21:31
+28
Drogi podatniku, wydałeś 2 mld zł na taki oto prymitywny hejt, brak słów. Nawet w czasie pandemii niektóre osobniki wolą się skupiać na politycznej wojence, zamiast zastanawiać się nad tym jak można pomóc ludziom, przedsiębiorcom etc
Avatar
Aaron_Langman / 30 marca 2020 r. o 13:42
0
do ADMINA FORUM DW - Co łączy troll-konta - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso  - Agent_Tomek -   PING-pong-peng ... ETC ???
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 23 marca 2020 r. o 20:46
0
Dokładnie, same trolle, tylko jeden Aaron_Langman nie troll choć wrzuca pod jeden artykuł po kilkanaście komentarzy z rzędu i każdego nowo zarejestrowanego czytelnika nazywa "lewackim trollem", istny kabaret
 Aaron to troll pisowski należący do farmy.
Avatar
maria-antonina / 23 marca 2020 r. o 16:49
+4
Co można od takiego Wołu jak Montusiewicz wymagać ?
Avatar
Rafał / 23 marca 2020 r. o 15:57
+4
Odnosząc się do treści ... zgadzam się z Panem Prezydentem .. od TVP wymaga się rzetelnego dziennikarstwa .. tzn aby media publiczne pokazywały treści uwzględniając stanowisko osoby której tyczy się dany artykuł ... rozumiem, że w tym przypadku był to atak osobisty a nie relacja i tu jest problem ... co do trolowania ... lansować się każdy może ... wypowiadać też ... fakt .. autobusy są prawie puste .. ulice też .. w sklepach czytane są komunikaty wzywające do dyscypliny i zachowania określonych standardów ... szpitale pozamykane na cztery spusty ... cóż epidemia .. i tyle
Odnosząc się do treści ... zgadzam się z Panem Prezydentem .. od TVP wymaga się rzetelnego dziennikarstwa .. tzn aby media publiczne pokazywały treści uwzględniając stanowisko osoby której tyczy się dany artykuł ... rozumiem, że w tym przypadku był to atak osobisty a nie relacja i tu jest problem ... co do trolowania ... lansować się każdy może ... wypowiadać też ... fakt .. autobusy są prawie puste .. ulice też .. w sklepach czytane są komunikaty wzywające do dyscypliny i zachowania określonych standardów ... szpitale pozamykane na cztery ... rozwiń
Avatar
Komentator / 23 marca 2020 r. o 14:12
+2
Pisiorku, gdzie ty ten ścisk w autobusach widzisz jak ludzie w domach siedzą? Autobusy praktycznie puste jeżdżą
PING-pong-peng - Data rejestracji: wczoraj o 23:53 - - kolejnego [b]trolla z ratusha witamy !!![/b]
 Potrafisz napisać samodzielnie coś innego niż "troll", czy tylko przeklejasz posty? Zarzucasz innym trollowanie a patrz pan... sam zarejestrowwałeś się raptem 3 dni temu. Przestań spamować moronie jeden wszystkie tematy...  idź się wyżal na "rorzeczy" czy innej "wpolityce". Tam są tacy sami jak ty - kulturalni inaczej.
 Potrafisz napisać samodzielnie coś innego niż "troll", czy tylko przeklejasz posty? Zarzucasz innym trollowanie a patrz pan... sam zarejestrowwałeś się raptem 3 dni temu. Przestań spamować moronie jeden wszystkie tematy...  idź się wyżal na "rorzeczy" czy innej "wpolityce". Tam są tacy sami jak ty - kulturalni inaczej. rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 23 marca 2020 r. o 14:08
+2
konta trollujące, za którymi stoim zapewne jeden troll - Piter79- gargamel2- drwstrzas- lubelski_szaman- Coffe_Taste- Niemamloginu- Gatusso - Agent_Tomek - ping-pong-peng - do zbanowania
Avatar
ping-pong-peng / 23 marca 2020 r. o 12:54
-2
Dokładnie, same trolle, tylko jeden Aaron_Langman nie troll choć wrzuca pod jeden artykuł po kilkanaście komentarzy z rzędu i każdego nowo zarejestrowanego czytelnika nazywa "lewackim trollem", istny kabaret
Avatar
Aaron_Langman / 23 marca 2020 r. o 12:38
+6
Pisiorku, gdzie ty ten ścisk w autobusach widzisz jak ludzie w domach siedzą? Autobusy praktycznie puste jeżdżą
  PING-pong-peng - Data rejestracji: wczoraj o 23:53 - - kolejnego [b]trolla z ratusha witamy !!![/b]
Avatar
ping-pong-peng / 23 marca 2020 r. o 11:53
+2
Pisiorku, gdzie ty ten ścisk w autobusach widzisz jak ludzie w domach siedzą? Autobusy praktycznie puste jeżdżą
Avatar
Aaron_Langman / 23 marca 2020 r. o 11:40
+3
"Od zeszłej środy ograniczenia w komunikacji miejskiej." - Wszyscy fachowcy namawiają do izolacji i separacji, ludzie rozumiejąc zagrożenie sami z siebie stają w kolejkach z zachowaniem znacznej odległości, wchodzą pojedynczo do sklepów i aptek, rezygnują z udziału we Mszy Świętej w Kościele... tylko dlaczego w autobusach taki ścisk ? Dlaczego zmniejsza się liczbę kursów ?