Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 maja 2009 r.
7:42
Edytuj ten wpis

Prezydent Wasilewski bez absolutorium i inne wypadki

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 10 A A

Prawie dwanaście godzin trwało ostatnie posiedzenie miejskich radnych. Dokończenie sesji, której głównym akcentem było absolutorium dla prezydenta Wasilewskiego - 14 maja.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Porażka prezydenta

Adam Wasilewski nie otrzymał od Rady Miasta absolutorium. Oznacza to, że radni negatywnie ocenili to, jak prezydent zrealizował ubiegłoroczny plan dochodów i wydatków. Prezydenta poparło 10 radnych, 17 (w tym PiS) było przeciw. Radni wytykali Wasilewskiemu głównie słabe wykonanie drobnych inwestycji osiedlowych.

- Chciałem się zapytać, gdzie jest ten "Nowy Lublin” Adama Wasilewskiego - punktował prezydenta Piotr Kowalczyk, szef klubu PiS. - W podsumowaniu swoich ostatnich dwóch lat rządów chwalił się pan bramą na cmentarz. To jest dość znamienne - dodaje. - To jest wynik bardzo wielu zdarzeń, które na terenie całego województwa odciskają swoje piętno - broni prezydenta Paweł Bryłowski, szef klubu PO.

Wasilewskiemu oberwało się też za aquapark. O ile mnie pamięć nie myli, to w czasie kampanii wyborczej podpisywał pan list intencyjny z jakimś przedsiębiorstwem, które zaraz po wyborach miało budować aquapark, więc były to czcze obietnice - mówi Monika Wac, radna lewicy.

- Po prezydencie Bryłowskim pozostał deptak, po Pruszkowskim polityka zagraniczna, pan ma szansę by zostać symbolem niezrealizowanych drobnych inwestycji - wtóruje jej Dariusz Sadowski z lewicy. - Zgadzam się, że drobne prace, to nie znaczy nieistotne, te osiedlowe, zostały wykonane w niezadowalającym stopniu - przyznaje Wasilewski. Ale w obronę bierze go jego zastępca, Stanisław Fic: - Występują trudności z wykupem gruntów, bo właściciele nie chcą zgadzać się na rozbiórkę płotu lub przesunięcie o kilka metrów, sprawy są w sądzie i to jest ten kłopot - wyjaśnia.

- Policzyłem inwestycje, które pojawiają się w mieście, które były zaplanowane w roku 2008. Na 40 zadań zaplanowanych na początku 2008 r. 22 zadań nie wykonano wcale lub prawie wcale - wylicza Michał Widomski, radny niezrzeszony. - 40 proc., mówiąc językiem szkolnym to jest "pała”.

PiS może stracić większość

To efekt czwartkowego głosowania nad udzieleniem prezydentowi miasta absolutorium za 2008 r. Dreher złamał klubową dyscyplinę klubową w tej sprawie. Członkowie klubu PiS uzgodnili we wtorek, że będą głosować przeciw udzieleniu prezydentowi absolutorium. Tymczasem Dreher wstrzymał się od głosu. To stawia pod znakiem zapytania jego dalszy pobyt w klubie.

- Decyzję podejmie klub - mówi przewodniczący PiS w Radzie Miasta, Piotr Kowalczyk. - Oddaję się do dyspozycji - mówi Dreher. Wiadomo, że przed czwartkowym głosowaniem na zebraniu klubu Dreher prosił o zniesienie dyscypliny głosowania. Klub się na to nie zgodził.

Już wcześniej pojawiały się pogłoski o tym, że Dreher i kilku innych radnych może porzucić klub PiS na rzecz innej formacji politycznej. Dreher nie chce tego dziś komentować.

PiS ma w tej chwili 16 głosów w 31- osobowej Radzie Miasta. To oznacza, że bez zgody tego klubu przeforsowanie jakiejś uchwały jest w praktyce niemożliwe. Dreher jest obecnie przewodniczącym Rady Miasta.

Zmienią się ceny biletów

Nowy cennik usług przewozowych świadczonych na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego może wejść w życie już jesienią. 14 maja nad prezydenckim projektem uchwały w tej sprawie głosować ma Rada Miasta. Nie wiadomo jeszcze, jakie mają być nowe stawki. Najprawdopodobniej zrównane zostaną za to ceny biletów ulgowych używanych przez uczniów, emerytów i rencistów ze stawkami, które płacą teraz studenci. Teraz studenci jeżdżą taniej od uczniów.

Zrównanie tych cen zakładał obywatelski projekt uchwały przygotowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, a podpisany przez ponad 2 tys. mieszkańców. Radni mieli rozpatrzeć projekt w czwartek, ale ostatecznie zdjęli projekt z porządku obrad, bo w maju prezydent przedstawić ma własną wersję cennika.

Nie skończyli

14 maja radni mają dokończyć przerwaną w czwartek sesję. O godz. 21 byli zbyt zmęczeni trwającymi od godz. 9 rano obradami i postanowili odłożyć resztę głosowań.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kolka / 5 maja 2009 r. o 11:10
0
lubelak napisał:
akurat organizację Tour de Pologne (patrz fotografia wyżej) w roku jego jubileuszu 80 - lecia (pierwszy odcinek tego kolarskiego touru biegł z Wa-wy do Lublina w 1928 roku) można przypisać Wasilewskiemu jako plus. To, że kolarze nie skończyli wyścigu miało jeszcze lepszy efekt marketingowy niż gdyby go ukończyli. Takie strajki są rzadkością w tak dużych imprezach, a ilość materiałów w zagranicznych stacjach na ten temat w normalnym przypadku kosztowałaby miasto wiele setek jeśli nie nawet miliony zainwestowanych w promocję euro ilustracja powyższa jest więc błędem w przypadku jeśli redakcja miała "dokopać" Wasilewskiemu

A jeszce lepszą reklamą by było,kiedy kolarze "pochlaliby" u Wasilewskiego i nie wyruszyli do następnego etapu.Przestań,ten twój tok myślenia przyprawia o ból głowy.A nie pomyślałeś że można wysnuć i taki wniosek (Lublin to dziura po której i rowerem trudno przejechać)
i taki wniosek (Lublin to dziura po której i rowerem trudno przejechać) rozwiń
Avatar
Menda2 / 5 maja 2009 r. o 10:58
0
A TOUR de POLOGNE otrzyma w tym roku absolutorium w Lublinie- czy Lang znowu będzie musiał przepraszać fantami? Ps. Co z tymi podarowanymi rowerami?
Avatar
lubelak / 4 maja 2009 r. o 19:31
0
akurat organizację Tour de Pologne (patrz fotografia wyżej) w roku jego jubileuszu 80 - lecia (pierwszy odcinek tego kolarskiego touru biegł z Wa-wy do Lublina w 1928 roku) można przypisać Wasilewskiemu jako plus. To, że kolarze nie skończyli wyścigu miało jeszcze lepszy efekt marketingowy niż gdyby go ukończyli. Takie strajki są rzadkością w tak dużych imprezach, a ilość materiałów w zagranicznych stacjach na ten temat w normalnym przypadku kosztowałaby miasto wiele setek jeśli nie nawet miliony zainwestowanych w promocję euro :) ilustracja powyższa jest więc błędem w przypadku jeśli redakcja miała "dokopać" Wasilewskiemu :)
akurat organizację Tour de Pologne (patrz fotografia wyżej) w roku jego jubileuszu 80 - lecia (pierwszy odcinek tego kolarskiego touru biegł z Wa-wy do Lublina w 1928 roku) można przypisać Wasilewskiemu jako plus. To, że kolarze nie skończyli wyścigu miało jeszcze lepszy efekt marketingowy niż gdyby go ukończyli. Takie strajki są rzadkością w tak dużych imprezach, a ilość materiałów w zagranicznych stacjach na ten temat w normalnym przypadku kosztowałaby miasto wiele setek jeśli nie nawet miliony zainwestowanych w promocję euro :) ilustracja... rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 4 maja 2009 r. o 19:13
0
jako osoba z zewnątrz muszę powiedżeć że wasilewski psuje bardzo opinie lublinowi joko nowoczesnemu miastu,człowiek ten robi wrażenie jakby przybł tu z dziewiętnastego wieku,jest nudny,nijaki,robi złe wrażenie swoim konserwatywnym wyglądem i ospałym sposobem bycia,lublin ratuje dzisiaj jedynie grabczuk swoim wizerunkiem i postawą
Avatar
Dromek / 4 maja 2009 r. o 11:12
0
Stanisław Fic: - Występują trudności z wykupem gruntów, bo właściciele nie chcą zgadzać się na rozbiórkę płotu lub przesunięcie o kilka metrów, sprawy są w sądzie i to jest ten kłopot - wyjaśnia.
ALBO ROBI SIĘ NA PODSTAWIE SPEC USTAWY - i mamy
[size=5]"NIKT WAM TYLE NIE DA, ILE PełO I WASILEWSKI OBIECA"

jak miasto ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego okrada mieszkańców NIBY SWOICH LUBLINIAN podczas wywłaszczeń patrz POLIGONOWA rzeczoznawca w innych miejscach pokazuje cenę 400 zł/m2 ale ze względu na brak planu przy POLIGONOWEJ tylko 130 zł/m2 .

TAK SIĘ NA NAS DORABIAJĄ. BĘDĘ PRZY KOLEJNYCH WYBORACH O panu wasilewskim i PełO PAMIĘTAŁ . KTO MNIE OKRADŁ .[/size]
Stanisław Fic: - Występują trudności z wykupem gruntów, bo właściciele nie chcą zgadzać się na rozbiórkę płotu lub przesunięcie o kilka metrów, sprawy są w sądzie i to jest ten kłopot - wyjaśnia.
ALBO ROBI SIĘ NA PODSTAWIE SPEC USTAWY - i mamy
[size=5]"NIKT WAM TYLE NIE DA, ILE PełO I WASILEWSKI OBIECA"

jak miasto ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego okrada mieszkańców NIBY SWOICH LUBLINIAN podczas wywłaszczeń patrz POLIGONOWA rzeczoznawca w innych miejscach pokazuje cenę 400 zł/m2 ale ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2009 r. o 10:17
0
Miasto to niszczy PIS razem z lewicą i Gazetą WYborczą". Manipulują budżetem radni/na początku zgłaszają i zatwierdzają nadęte zadania , które stają się niewykonalne a potem mają pretekst by rozliczać i opluwać prezydenta/."Gazeta Wyborcza " judzi bo prezydent to nie ich "kumpel" i przez tendencyjne artykuły chce zwiększyć sprzedaż tej marnej lubelskiej gazetki.
Avatar
fram / 4 maja 2009 r. o 09:12
0
[url="spam"]spam[/url]
Avatar
Gość / 4 maja 2009 r. o 08:28
0
Panie Wasilewski, a co z drogami wjazdowymi do miasta oraz ulicami???????????
Avatar
Poe / 4 maja 2009 r. o 08:27
0
Nie rozumiem jednego - "Prezydenta poparło 10 radnych, 17 (w tym PiS) było przeciw." Dlaczego podaje się, że PiS było przeciw, a że z lewicy też? co wam do cholery PiS zrobiło? brak mi słów.
Avatar
LIKOW2 / 4 maja 2009 r. o 08:16
0
TO,ŻE WASYL I JEGO WICKI PRZYDUPASY TO DNO WIE KAŻDY ALE TO,ŻE NAWET GDYBY ZREALIZOWANO CZĘŚC OBIETNIC WYBORCZYCH TO PiSIORY NA ZASADZIE ZŁOSLIWOŚCI NIE UDZIELILIBY MU ABSOLUTORIUM,TEŻ WIE KAŻDY!!LUBLIN =DNO, WŁADZE TEGO GRAJDOŁU ZWANEGO MIASTEM WOJEWÓDZKIM TO DNO!!!CZAS PAKOWĄC WALIZKI!!
Avatar
kolka / 5 maja 2009 r. o 11:10
0
lubelak napisał:
akurat organizację Tour de Pologne (patrz fotografia wyżej) w roku jego jubileuszu 80 - lecia (pierwszy odcinek tego kolarskiego touru biegł z Wa-wy do Lublina w 1928 roku) można przypisać Wasilewskiemu jako plus. To, że kolarze nie skończyli wyścigu miało jeszcze lepszy efekt marketingowy niż gdyby go ukończyli. Takie strajki są rzadkością w tak dużych imprezach, a ilość materiałów w zagranicznych stacjach na ten temat w normalnym przypadku kosztowałaby miasto wiele setek jeśli nie nawet miliony zainwestowanych w promocję euro ilustracja powyższa jest więc błędem w przypadku jeśli redakcja miała "dokopać" Wasilewskiemu

A jeszce lepszą reklamą by było,kiedy kolarze "pochlaliby" u Wasilewskiego i nie wyruszyli do następnego etapu.Przestań,ten twój tok myślenia przyprawia o ból głowy.A nie pomyślałeś że można wysnuć i taki wniosek (Lublin to dziura po której i rowerem trudno przejechać)
i taki wniosek (Lublin to dziura po której i rowerem trudno przejechać) rozwiń
Avatar
Menda2 / 5 maja 2009 r. o 10:58
0
A TOUR de POLOGNE otrzyma w tym roku absolutorium w Lublinie- czy Lang znowu będzie musiał przepraszać fantami? Ps. Co z tymi podarowanymi rowerami?
Avatar
lubelak / 4 maja 2009 r. o 19:31
0
akurat organizację Tour de Pologne (patrz fotografia wyżej) w roku jego jubileuszu 80 - lecia (pierwszy odcinek tego kolarskiego touru biegł z Wa-wy do Lublina w 1928 roku) można przypisać Wasilewskiemu jako plus. To, że kolarze nie skończyli wyścigu miało jeszcze lepszy efekt marketingowy niż gdyby go ukończyli. Takie strajki są rzadkością w tak dużych imprezach, a ilość materiałów w zagranicznych stacjach na ten temat w normalnym przypadku kosztowałaby miasto wiele setek jeśli nie nawet miliony zainwestowanych w promocję euro :) ilustracja powyższa jest więc błędem w przypadku jeśli redakcja miała "dokopać" Wasilewskiemu :)
akurat organizację Tour de Pologne (patrz fotografia wyżej) w roku jego jubileuszu 80 - lecia (pierwszy odcinek tego kolarskiego touru biegł z Wa-wy do Lublina w 1928 roku) można przypisać Wasilewskiemu jako plus. To, że kolarze nie skończyli wyścigu miało jeszcze lepszy efekt marketingowy niż gdyby go ukończyli. Takie strajki są rzadkością w tak dużych imprezach, a ilość materiałów w zagranicznych stacjach na ten temat w normalnym przypadku kosztowałaby miasto wiele setek jeśli nie nawet miliony zainwestowanych w promocję euro :) ilustracja... rozwiń
Avatar
~chełmianin~ / 4 maja 2009 r. o 19:13
0
jako osoba z zewnątrz muszę powiedżeć że wasilewski psuje bardzo opinie lublinowi joko nowoczesnemu miastu,człowiek ten robi wrażenie jakby przybł tu z dziewiętnastego wieku,jest nudny,nijaki,robi złe wrażenie swoim konserwatywnym wyglądem i ospałym sposobem bycia,lublin ratuje dzisiaj jedynie grabczuk swoim wizerunkiem i postawą
Avatar
Dromek / 4 maja 2009 r. o 11:12
0
Stanisław Fic: - Występują trudności z wykupem gruntów, bo właściciele nie chcą zgadzać się na rozbiórkę płotu lub przesunięcie o kilka metrów, sprawy są w sądzie i to jest ten kłopot - wyjaśnia.
ALBO ROBI SIĘ NA PODSTAWIE SPEC USTAWY - i mamy
[size=5]"NIKT WAM TYLE NIE DA, ILE PełO I WASILEWSKI OBIECA"

jak miasto ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego okrada mieszkańców NIBY SWOICH LUBLINIAN podczas wywłaszczeń patrz POLIGONOWA rzeczoznawca w innych miejscach pokazuje cenę 400 zł/m2 ale ze względu na brak planu przy POLIGONOWEJ tylko 130 zł/m2 .

TAK SIĘ NA NAS DORABIAJĄ. BĘDĘ PRZY KOLEJNYCH WYBORACH O panu wasilewskim i PełO PAMIĘTAŁ . KTO MNIE OKRADŁ .[/size]
Stanisław Fic: - Występują trudności z wykupem gruntów, bo właściciele nie chcą zgadzać się na rozbiórkę płotu lub przesunięcie o kilka metrów, sprawy są w sądzie i to jest ten kłopot - wyjaśnia.
ALBO ROBI SIĘ NA PODSTAWIE SPEC USTAWY - i mamy
[size=5]"NIKT WAM TYLE NIE DA, ILE PełO I WASILEWSKI OBIECA"

jak miasto ze względu na brak planu zagospodarowania przestrzennego okrada mieszkańców NIBY SWOICH LUBLINIAN podczas wywłaszczeń patrz POLIGONOWA rzeczoznawca w innych miejscach pokazuje cenę 400 zł/m2 ale ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2009 r. o 10:17
0
Miasto to niszczy PIS razem z lewicą i Gazetą WYborczą". Manipulują budżetem radni/na początku zgłaszają i zatwierdzają nadęte zadania , które stają się niewykonalne a potem mają pretekst by rozliczać i opluwać prezydenta/."Gazeta Wyborcza " judzi bo prezydent to nie ich "kumpel" i przez tendencyjne artykuły chce zwiększyć sprzedaż tej marnej lubelskiej gazetki.
Avatar
fram / 4 maja 2009 r. o 09:12
0
[url="spam"]spam[/url]
Avatar
Gość / 4 maja 2009 r. o 08:28
0
Panie Wasilewski, a co z drogami wjazdowymi do miasta oraz ulicami???????????
Avatar
Poe / 4 maja 2009 r. o 08:27
0
Nie rozumiem jednego - "Prezydenta poparło 10 radnych, 17 (w tym PiS) było przeciw." Dlaczego podaje się, że PiS było przeciw, a że z lewicy też? co wam do cholery PiS zrobiło? brak mi słów.
Avatar
LIKOW2 / 4 maja 2009 r. o 08:16
0
TO,ŻE WASYL I JEGO WICKI PRZYDUPASY TO DNO WIE KAŻDY ALE TO,ŻE NAWET GDYBY ZREALIZOWANO CZĘŚC OBIETNIC WYBORCZYCH TO PiSIORY NA ZASADZIE ZŁOSLIWOŚCI NIE UDZIELILIBY MU ABSOLUTORIUM,TEŻ WIE KAŻDY!!LUBLIN =DNO, WŁADZE TEGO GRAJDOŁU ZWANEGO MIASTEM WOJEWÓDZKIM TO DNO!!!CZAS PAKOWĄC WALIZKI!!